2 A 1 g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad M5 voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Straatreiiiiging. Rationale Militie. No 4933 40p »Iaargang. >HBAr"'! Donderdag 20 December 1900. IEEIRjSTIE] BLAD. het cphalen gedurende iiet tijdvak 1 Januari 1907—31 December 1909 van asch en vuilnis aan de woningen der bewoners van de buurt Baandijk. Buitenland. A B O N N B M I N T Per drie maanden binnen Ter Nenzen 1,Franco per post: Nederland 1,10. Voor Beigie f 1,40. Voor Arncriks 1,82$. Men abonneert zich bij alle Roekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. A D V S 5 TIN T I i N: Van 1 toi 4 regels 0,40. Voor dkan regel meer 0,1'J. Bij direct* opgaaf van driema*l plxatsmg derseifde advertcntic wordt de prjji slechts tweemsal berekend. Giootere letters worden nssr piaatsruimte berekend. Telefo o n N o. 2 5. Intending van advertentien v6or 3 urei- op den d»v. tax uitgave Burgemeester en Wethouders ran TER NEUZEN zullen op iilaaneSag Si DecemSser* 1906, ties nttmidrtags ten drte ore, in bet openbaar, bij enkele in schrijving aanbesteden De voorwaarden liggen ter inzage op de secretarie der gemeente. Gezegelde inschrijvingsbiljetten kunnen tot op het uur der besteding aldaar worden in- geleverd. Ter Neuzen, 20 December 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S J. DIELEMAN, Secretaris maken bekend TER NEUZEN, 19 December 1906. Bij de gisteren alhier gehouden herstenrming voor twee leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken stemden 87 van de 171 kiezers, 2 briefjes waren bianco. Gekozen werden de heeren R. Drost- met 42 en J. G. J. Kolijn (aftr. lid) (als oudste in jaren) met 41 stemmen. De heer M. Yerbrugge had 41 en P. J. Scheele 31 stemmen. Bij de stemming op 30 Nov. stemden 90 kiezers en werden uitgebracht op de beeren P. J. Scheele 43, R. Drost 40, J. C. J. Kolijn 37 en M. Yerbrugge 31 stemmen. Door zuster Hazenberg is tegen 5 Jan. a. s. ontslag gevraagd als directrice van het ziekenhuis alhier. De collecte voor de Nieuwjaarsbedeelingen alhier heeft opgebracht, in Ter Neuzen, kom, ruim 600 en te Sluiskil 135,871/2- Bij de beden alhier gehouden aanbeste- ding van de levering van brood ten behoeve der bedeelingen door de Nieuwjaars-commis- sie werd ingeschreven Yoor de kom door de heeren A. de Witte voor 9,80, M. de Bruijne voor 9,75 en P. van Strien voor f 8,80. Voor Sluiskildoor de heeren J. P. van Hoeve voor f 9,50 en P. van Strien voor 9,30. A lies per 100 K. G. Heden werd alhier in het Hotel Oentraal vanwege de landbonwvereeniging Ter Neuzen eene openbare vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer F. C. Zonnevijlle van Axel, die een interessante lezing hield over de nieuwe stikstofmest kalkstikstof. Plaatsgebrek noopt ons het uitvoerig verslag tot een volgend nummer uit te stellen. De knecht J. van de Wege, oud 62 jaar, van den stalhouder J. Donze alhier, was met een reiziger voor een paar dagen nit 't rijden.. Hedenmorgen werd bij den heer Donze per telefoon uit Sas van Gent ge'informeerd waar het tegen 8 ure bestelde rijtuig bleef. De heer Donze antwoordde niet beter te weten oi zijn koetsier had met paard en rijtuig te Sas van Gent gelogeerd, althans deze had zich niet aan het stal aangemeld. In het vervolg van het gesprek bleek datd. koetsier op order van den reiziger gisteravond omstreeks 7 ure uit Sas vau Gent naar i er Neuzen was vertxokken, met opdracht om aldaar van morgen 8 ure weer present te zijn. Voorts werd medegedeeld, dat nabij de cooperatieve sui- kerfabriek te Sas van Gent, bij het aanbreken van den dag een rijtuig in het kanaal was ontdekt, waarvoor een paard gespannen, dat dood in het water lag, met de pooten boven water uitstekend. De kap van het rijtuig was nabij Driekwart in het kanaal drijvende gevonden. Een en ander werd door omstanders uit het water gehaald. Ook werd drijvende gevonden een pet, die naar men meende toebehoorde aan den koetsier van den heer Donze. Bjj onderzoek is gebleken dat paard en rijtuig aan den heer Donze toebehoordeu. Naar den koetsier is den geheelen voormiddag, zonder in het kanaal gedregd. Het vermoeden mwwsu»*'»3sj3H!w:t!w«''«s?j^^ v^,waw«w3jc»n G&WW&W**-!K»W»»rn*K'8 ^*23 Toot laii bind verHS-S* ijlit fflaandag., UT»euidag- en Vrijdngavonil, Bttse»«nde»d >»l> KeemdaaeB, by tie I1. VII S»K SJDVnH te VerSwea. •mnatc-vT&f&r Burgemeester en Wethouders der gemeente TER NEUZEN, gelet op de Militiewet 1901 lo. dat het register van inscbrijving voor de lichting van de Nationale Militie van 1908 van de hier- onder bedoelde personen, die in 1888 zijn geboren, zal gereed liggen op de gemeence-secretarie alle werkdagen, van den lsten tot en met den 31sten Januari 1907, van des voormiddags 9 tot des na- middags 6 uren 2o. vestigen de aandacht van belanghebbenden op de volgende bepalmgen van bovengenoemde wet Art. 13. Voor de militie wordt ingeschreven lo. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in het Duitscbe Rijk of in bet Komngrijk Beigie verblijf boudt; 2o. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk, in het Duitsche Rijk of in het Koningrijk Beigie woon- plaats heefi 3o. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die binnen het Rijk, in bet Duitscbe Rijk of in bet Kornngrijk Beigie woonplaats heeft 4o. ieder mannelijk ingezetene niet-Nederlander, zoo bij op den lsten Januari van het jaar het 19de levensjaar was ingetreden en niet verkeert in een der bij art. 15 omschreven gevallen. Ingezetene is, voor de toepassing van bet bepaalde hierboven onder 4o. A. de binnen het Rijk verblijf houdende minderjarige niet-Nederlanuer a. wiens vader, moeder of voogd binnen het Rijk woonplaats heeft en haar gedurende de vooraf- gaande acbtiieu maanden in het Rijk of de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen gebad heeft; b. van wiens onders de langstlevende bij zijn of haar overJijden in bet hierboven onder a om schreven geval verkeerde, al verkeert zijn voogd niet in dat geval of al is deze buit'en 's lands gevest gd c. die door zijn vader, moeder of voogd verlaten is, of die ouderloos is of in wetteiijkeu zin geen vader of moeder heeft en van wien niet bekend is dat bij een voogd heeft, indien bij gedurende de voorafgaande achttien maanden in het Rijk verblijf gehouden heeft; B. de rneerderjarige niet-Nederlander, die binnen het Rijk woonplaats heeft en daar gedurende de voor afgaande achttien maanden in het Rijk of de koloniSn of bezittingen des Rijks in andere wereld deelen gehad heeft. Voor minderjarig wordt voor de toepassing van het bepaalde hierboven onder rl gehouden hij, die minderjarig is in den zin der Nederlandsehe wet. Voor meerderjarig wordt voor de toepassing van bet bepaalde hierboven onder B gehouden bij, die meerderjarig is in den zin van voormelde wet. Art. 14. De inschrijving geschiedt: lo. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede lo. zoo bij binnen het Rijk verblijf boudt en zijn vader, moeder of voogd aldaar woonplaats heeft, in de gemeente der woonplaats van vader, moederof voogd zoo hij binnen bet Rijk verblijf houdt en zijn vader, moeder of voogd elders dan binnen het Rijk woonplaats heeft, in de gemeente, waar hij verblijf houdt 2o. 3o. zoo hij door zijn vader, moeder of voogd ver" laten is, ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en bet niet bekend is dat bij een voogd heeft, in de gemeente, waar bij verblijf houdt; zoo bij in bet Duitscbe Rijk verblijf boudt, in de gemeente Amsterdam zoo bij in bet Koningrijk Beigie verbliji houdt, in de gemeente Rotterdam van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 2o.-. zoo zijn vader, moeder of voogd woonplaats heeft binnen iiet Rijk, in de gemeente der woonplaats van vader, moeder of voogd is de woonplaats van vader, moeder of voogd in het Duitscbe Rijk, in de gemeente Amsterdam is zij in het Koningrijk Beigie, in de geiueente Rotterdam hen, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 3o B. De van zoo hij woonplaats heeft binnen bet Rijk, in de gemeente zijner woonplaats; zoo bij woonplaats heeft in bet Duitsche Rijk in de gemeente Amsterdam; zoo bij woonplaats beeft in het Koningrijk Beigie, in de gemeente Rotterdam 4o. A. van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4o., indien bij minderjarig is: zoo hij verkeen in het geval, in de tweede zinsnede van dat artikel onder A a omschreven in de gemeente, waar zijn vader, moeder of voogd woonplaats beeft; zoo hij verkeert in bet geval, in die zinsnede onder A b omschreven, in de gemeente, waar zijn voogd woonplaats beeft; is de woonplaats vail dezen buiten 's lands, dan geschiedt de inscbrijving in de gemeente waar de minderjarige verblijf boudt; zoo bij Verkeert in een der gevallen in even- bedoelde zinsnede onder A c omschreven in de gemeente waar bij verblijf houdt; van hem, bedoeld in art. 13, eerste zinsnede 4o.indien hij meerderjarig is: in de gemeenie, waar bij woonplaats heeft. in de vorige zinsnede als plaats van inschrijving aangewezen gemeente is die, waar bet verblijf of de woonplaats gevestigd is of was op den lsieu Januari van het jaar, volgende op dat, waarin de in te scbrijven persoon bet 18e levensjaar volbracht, tenzij bet iemand geidt, wiens inscbrijving te Amsterdam of ie Rotterdam ruoet geschieden wegens verblijf of woonplaats ouder- scbeidenlijk in het Duitscbe Rijk of in bet Koningrijk Beigie. Art. 15. Voor de militie wordt niet ingeschreven lo. de ingezetene niet-Nederiander, die bewijst te be- hooren tot den Staat, waar de Nederlauders niet aan de verplicbte krijgsdieust zijn onderworpen, of waar ten aanzien van den dienstplicht bet beginsel van wederkeerigheid is aangenomen. 2o. bij, die bewijst in de kolonien of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen verblijf te houden of woonplaats te liebben, al heeft zijn vader, moeder, voogd of curator woonplaats binnen bet Rijk. Art. 16. Hij, die volgens art. 13 beboort te worden inge schreven, is verplicbt zicb daartoe bij burgemeester en Wethouders der gemeente, waar volgens art. 14 de inschrijving rnoet geschieden, aan te geven tusschen den lsten en den 3lsten Januari van het jaar, vol gende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht. Bij ongesteidheid of afwezigheid van hem, die zich ter inscbrijving moet aangeven, alsmede in een der gevallen, hierna in de vierde zinsnede omschreven, rust de verplichting tot het doen der aangifte indien bet een minderjarige betreft, op zijn vader, moeder of voogd indien bet een rneerderjarige betreft, die onder eurateele gesteld is, op zijn curator. De verpiichting van vader, moeder of voogd geidt evenwel slechts zoo hij of zij binnen bet Rijk, in bet Duitscbe Rijk of in bet Koningrijk Beigie woonplaats heeft. Behoudens de uitzondering bij de volgende zinsnede gemaakt rust de zorg voor bet doen der aangifte uit- sluitend op den in te scbrijven minderjarige: indien zijn vader, moeder of voogd niet binnen bet Rijk, in bet Duitsche Rijk of in bet Koningrijk Beigie woonplaats beeft indien zijn vader of moeder of beiden de ouderlijke macbt missen indien hij door zijn vader, moeder of voogd ver laten is of indien bij ouderloos is of in wettelijken zin geen vader of moeder heeft en het niet bekend is dat bij een voogd beeft. Hij die door de bestnurders, in art. 22 vermeld, ter insebrijving moet worden opgegeven of die in dienst is bij de zeemacht, de marine-reserve en bet coi mariniers hieronder begrepen, bij bet leger bier te lande oi bij de kolouiale troepen, is tot het doen van deaan gifte niet verplicht. Voor hem of haar, die tot bet doen der aangifte ver plieht is, Iran de aangifte geschieden door een ander, daartoe schriftelijk gemacbtigd De volmacbt blijft onder Burgemeester en Wethouders berusten De wijze, waarop van de gedane aangifte moet blijken, wordt door Ons bepaald. Art. 18. Voor de militie wordt ook ingeschreven of wordt opnieuw ingeschreven lo. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat waarin hij bet 18de levensjaar volbracht en voor bet intreden van het 21ste levensjaar zijn verblijf hitmen bet Rijk, in bet Duiische Rijk of in bet Koningrijk Beigie gevestigd heeft; 2o. ieder minderjarig mannelijk Nederlander, wiens vader, moeder of voogn na den lsten Januari vau het jaar, volgende op dat waarin de minderjarige bet 18de levensjaar volbracht, en voor bet intreden van diens 21ste levensjaar zijne of bare woonptaats binnen bet Rijk, in bet Duitsche Rijk of in het Koningrijk Beigie gevestigd heeft; 3o. ieder mannelijk minderjarige, die na den lsten Januari van het jaar, volgende op dat, waarin hij het 18de levensjaar volbracht. en voor het intreden van bet 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden zoo bij in een der hier boven onder lo. omschreven gevallen verkeert, of wiens vader, moeder of voogd verkeert in een der gevallen, hierboven onder 2o. omschreven 4o. ieder meerderjarig mannelijk Nederlander, die na dsn lsten Januari van bet jaar, volgende op dat waarin bij bet l8de levensjaar volbracht, en voor bet intreden van het 21st.e levensjaar zijne w.ion- plaats binnen bet Rijk, in het Dmtsche Rijk of in bet Koningrijk Beigie gevestigd of er woonplaats verkregen beeft; 5o. ieder mannelijk rneerderjarige, die na den lsten Januari van bet jaar, volgende op dat, waarin bij bet 18de levensjaar volbracht, en voor bet intreden van het 21ste levensjaar Nederlander of opnieuw Nederlander is geworden, zoo hij in een der hierboven onder 4o. omschreven gevallen ver- keerd 6o. ieder mannelijk niet Nederlander, die na den lsten Januari van bet jaar, volgende op dat waarin hij bet i8de levensjaar volbracht, en voor bet intreden van het 21ste levensjaar ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden in den zin der tweede zinsnede van art. 13. Hierbij geiden de iaatste zinsnede van dat artikel en art. 15. Ten aanzien van de gemeente, waar de inschrijving of de inschrijving op nienw moet geschieden en van de verplichting tot bet doen van aangifte ter inscbrij ving of ter inschrijving op nieuw geiden de /eerste zinsnede van art. 14 en de laatsre vijf ziusneden van art. 16. De aangifte ter inschrijving of ter inschrijving op nienw van hem, die volgens de eerste zinsnede van dit artikel moet worden ingeschreven. geschiedt bin nen dertig dagen na het verkrijgen of werd hij reeds vroeger ingesclrreven doch van bet register afgevoerd na bet terng eriangen van het Nederlanderscbap of van bet ingezetenscliap, of na de vestiging van verblijf of de vestiging of bet verkrijgen van woonplaats binnen bet Rijk in bet Duitscbe Rijk of in bet Koning rijk Beigie. De inschrijving geschiedt in bet register bctreffende de lichting van het jaar, waartoe de in de eerste zin snede van dit artikel bedoelde persoon volgens zijnen leefcijd behoort. Art. 166. Met boete van ten minste vijftig cents en ten boogste "100 wordt gestraft de overtreding van de artt. 16, 18 en 22. Ter Neuzen, den 4 December 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Sinds prins George Kreta verlaten heeft, scbijnt bet heei wat rustiger geworden daar. De Kretenzers be- ginnen zeker te begnjpen, dat zij met lawaai tocb niets winnen en gaau nu eieren voor bun geld kiezen. Zaimis, de booge commissaris, heelt na een dekreet uitgeyaardigd, waarbij aan alle eilauders, die krachtens bet besluit van prins George van 25 April 1901, in het belang van de openbare orde op het eiland zijn uilgezet, vergunning voor teiugkeer wordt gegeven. Waarschijnlijk zal men nn wei trachten door het ver toon van orde en rust, de inogendheden goedgun- stiger te stemmen, ten aanzien van den wensch naar veieeniging met Griekenlaiid. Want de neiging daartoe schijnt nog niet verdwer.en. Dezer dagen hebben tien Grieksche officieren voet aan wal gezet op Kreta, ten einde zich te belasten met de organisatie. der Kretenzer militie. Zij werden ontvangen door de op de kaden te Chania saamgestroomde bevolking, waarbij geen einde aan het gejuich kwam. Monaco, de kapitein der Italiaansche karabiniers, untying de Grieken aan boord van zijn stoomschip. De openbare gebouwen en parti- culiere huizen vertoonden een viaggentooi. In Rusland, dat ook meehelpt om de orde op Kreta te bewaren, is het heel wat roeriger en is nog rnaar weinig verbetering merkbaar. In de viilawijk Lesnoy te Petersburg drongen Zater- dagavond gewapende personen in een alleenstaaude villa en dwor.gen de eigenures al haar geld en kostbaar- heden, ter waarde van 5000 roebels, af te geven. Daarna natnen zij de wijk. Te tiadom is een bom geworpen naar het hoofd der gendarmerie, kolonel Plotto, dien daardoor een been werd afgeslagcn. Den dader greep men in zijn woning hij bleek een ieerling van de hardelsschool te zijn. fe Lipbany. in Bessarabie schoten drie revolntionairen bij bun aanhouding een ambtenaar dood vervolgens pooguen zij te vluchten. Vier boeren zetten hen na, maar werden ook neergeschoten. Een oogenblik later vielen twee der revolutionairen doodelijk getroffen neder; de derde scboot zicbzelf dood. Ondanka dat alies scbiet het met de hervormingen nog niet hard op. Het scbijnt nu tocb wei zeker dat de Czaar geweigerd heeft om de kervormingeu ten aanzien van de Joden te bekrachtigen. Althans het ministerie van Openbaar Onderwijs heeft besloten, dat ook de bepalingen op onderwijsgebied dezelfde biijven, Joodsche Jeerlir.gen op de inricblingen van middelbaar en hooger onderwijs mogen ook in de toekomst niet bet percentage te boven gaan, dat door de bestaande beperkende bepalingen als maximum is gesteld* 'tis geen wonder dat men in deze omstandigbeden weinig geneigd is, in Frankrijk zicb verder met Russiscbe fmancieele aangelegenheden in te laten. Indertijd heelt Jaures een verbaai gedaan over een onderhandsche Russische leening door een consortium, aan welks hoofd de ond-llinister Rouvier zou stuan. Deze heeft tbans in de algemeeue vergadering van de Franscbe Bank verklaard, dat er van dat verbaai van een bedekte Rus siscbe ieenirig niets waar is. De Franschen kunnen dus gerust zijn, wat hun geld betreft, althans voor zoover het reeds niet in Rnssische handen steekt. En ook omtrent de orde in hun land schij- nen ze zich wat rustiger te kunnen gaan voelen. In alle kerken van Parijs is Zondag godsdieristoefening gehouden, in tegen woordigheid van talrijke geloovigen. Geen enkel incident is voorgevallen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1