prijskaSkp Prijskamp op't Bifjard, PRIJSKAMP Orgels. - Piano's. i ,,Schutf evaer." Laatste Berichten. Telagrafische berichten. Een inarkwaardig gevaS te Middelburg. Advertentien. Zondag 16 Dec namiddag 4 uur. in het „Cafe Ustende" bij R. M. HRMUST op Zondag 39 December a. s. J. de Smidt-Pothoven, Ter Neuzen. B Nederlandsch Tooneel te Gent. ScMppersvereeniging, op Zondag 23 December a. s., le klassc Instrumenten, Maandagavond keerden 1700 werklieden en vrouwen terifg van een lakenfabriek te Peters burg waar zij werkten. Toen zij oyer de Newa gingen, oyer planken, die op het ys waren gelegd, is dit, daar het tengevolge van den dooi zwakker geworden was, gebroken. Verscheidene honderden werden door den stroom meegesleurd. Er ontstond in de duisternis een yreeselijke paniek. Een twmtigtal werk lieden werden bewusteloos naar het gasthuis gebracht. Ongeveer veertig zgn yerdronken. Verscheidene personen die te hulp snelden, vonden insgelijks den dood. De Belgische bladen melden dat er niets zal komen van het plan om een electrischen spoorweg tusschen Antwerpen en Brussel aan te leggen. De regeering schijnt er niet van te willen weten en de financiers krabbelden terug. Nabij Bergen, in degemeenteFayt-le-Franc, woonde de GOjarige weduwe Olympia Delferriere, met eene jonge dienstmeid Pauline Cornu. De geburen, Dinsdagmorgen het huis niet ziende openen, braken het slot open eD vonden in de keuken de lijken der twee vrouwen in eenen hoek bij elkander liggen. Beiden waren gewurgd en de huishoudster was door een messteek gedood. In het huis was alles overhoop geworpen, de meubelen opengebroken en doorzocht en het was blijkbaar dat het dubbele gruwelstuk ge- pleegd was om te stelen. En toch moeten de misdadigers weinig of niet gestolen hebben, want reeds bij het eerste onderzoek door de gendarmen gedaan, heeft men aanzienlijke sommen teruggevonden. De weduwe Delferriere was eene welgestelde vrouw, die zich met landbouwhandel bezig hield en tevens eene kleine herberg met kosthuis, voornamelijk voor douaniers, had gehouden. In de laatste dagen was zij hiermede echter uitgescheiden, wegens haren hoogen ouderdom. De moordenaars moetea met velen zijn geweest, want op de tafel stonden vijf gebruikte koffie- tassen. Eemgen tijd geleden beschuldigde een inwoner van Montpellier een zijner arbeiders van diefstal. De man werd veroordeeld en onderging eenige maanden gevangenisstraf. Zoodra hij echter op vrije voeten kwam, ging bij gewapend met een geweer, waarop een bajonet, naar het huis van zijn vroegeren meester. Een kameraad klom op een muur om den tuin te verkennen, maar werd gezien door een zoon van den bewoner. Na den man gelast te hebben zich te verwijderen, haalde hij een geweer en schoot op hem. waarbij hij hem doodde. De ontslagen arbeider sprang daarop over den muur en rende het huis in, waar hij mevrouw en een 17jarige zoon met het geweer doodde, en een lOjarigen zoon door hem met de bajonet werd afgemaakt. Op het geluid van het schieten kwamen de buren toegesneld, die den moordenaar arres- teerden. De instructie tegen den moordenaar van professor Rossi aan de universiteit te Napels heeft een zonderling tafereel van de daarheer- schende toestanden onthuld. De moordenaar, de anarchist Lazana, had een boekenkraam tegenover het gebouw der universiteit. Hij dwong de professoren hem den alleenverkoop hunner geschriften te geven en terroriseerde eveneens de studenten want bij het minste verschil van meening, haalde hij terstond zijn revolver voor den dag. Ofschoon hij reeds een tiental vonnissen wegens afpersing en bedrei- ging achter den rug had, durfde de rector hem toch niet den toegang tot 'de universiteit te ontzeggen. Het overwicht dat Lazana met zijn revolver had verkregen was zoo groot dat hij zich zelfs van den titel van doctor in de wijsbegeerte had meester gemaakt. dien niemand hem durfde betwisten, ofschoon hij er in het minst geen recht op had. Alleen professor Rossi weerstond het gevaarlijk sujet en heeft dit met den dood moeten bekoopen. Graat Fritz von Rosen, kapitein bij de Zweedsche lijfwacht, werd Zaterdag tot twee jaar en acht maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens valschheid in geschrifte. In verscheiden orderbrieven vervalschte de graaf de handteeke- ningen van Koning Oscar, Koning Haakon en 66 welbekende Zweedsche officieren en bankiers. Het totaal bedrag der vervalsching bedroeg 144.000 gulden. De beschuldigde werd eveneens veroordeeld tot het terugbetalen dezer gelden. Toen de expres van Parijs naar Bordeaux Maandagavond laat de Poitiers aankwam. stapte een man blootshoofds met een gapende wond in het voorhoofd uit een coupe tweede klas. Den stationschef, die hem vroeg wat hem overkomen was, antwoordde hij in een vreemde taal. Hij haalde een visitekaartje voor den dag met den naam van Gustav Loewe uit Moskou en gaf daarna in een verschrikkelijke opwinding den geest, voor er een tolk bij de hand was. De geneesheer, die hem in zijn laatste oogen- blikken bijstond, is van meening dat hij het slachtoffer van een misdaad is geweest. In de haven van Livorno zijn het stoom- schip Segesta van de Navigazione generate en de binnenkomende Oeka, een Grieksch vaartuig, in aanvaring geweest. De Segesta zonk terstond, maar alle 87 passagiers en de geheele be- manning zijn wonder boven wonder gered. Te Welle (bij Aalst) stond een-vrouw in de halte op den trein te wachten en een trein ziende afkomen, dacht zij niet beter dan dat het de hare was en haastig liep zij dus ovende sporen. Het was de sneltrein naar Brussel; de vrouw werd getroffen, onder de wielen der locomotief geworpen en vermorzeld. Toen de machine te Brussel aankwam, zag men dat de wielen vol bloed, stukken vleesch en kleederen hingen. Het slachtoffer was 35 jaar en moeder van vijf kinderen. Carnegie heeft aan de universiteit van Princeton, op New Jersey, het Carnegie-meer overgedragen. Dit is een Kunstmatige water- vlakte, lang ruim 5x/2 KM. en van 130 tot ruim 300 M. breed, die Carnegie aan de studenten schonk in de hoop, dat zij er veel op roeien zouden en daarvoor het ruwe voetbal (wel te verstaan het ruwe Amerikaansche voetbal) zouden laten staan. Hij had nooit een voetbalwedstrijd bijgewoond, maar uit de platen die hij er van gezien heeft, is hem gebleken dat zulk sptel, waarbij de spelers over elkaar op den grand rollen, geen spel voor heeren is. Toen Carnegie bij de overdracht van het meer die gevoelens uitsprak, ging er onder de studenten een geinom- pel van protest op. Berlijn, 13 Dec. Na eene discussie, waarbij de Rijkskanselier Yon Bfilow onomwonden te kennen gaf. wat de gevolgen van een verwer- pingsbesluit zouden zijn, is door den Rijksdag de credietaanvrage der Regeering om de troepen in Zuidwest-Afrika op sterkte te houden ver- worpen met 178 tegen 168 stemmen. De tegenstemmers waren de katholieken en de socialisten. Omtrent het slot van de vergadering van den Rijksdag de volgende bijzonderheden Een bemiddelingsvoorstel van de zijde der vrijzin- nigen wordt met 176 tegen 171 stemmen ver- worpen. Daarop volgde de stemming over het regeeringsontwerp er voor stemmen 168, er tegen 178. Daarmede is het regeerings ontwerp afgestemd. Thans verheft zich de rijkskanselier en zegt, dat hij een keizerlijke boodschap heeft voor te lezen (luide bijval handgeklap op de tribunes). Hierop las d.e rijkskanselier de boodschap voor, waarbij de Rijksdag ontbonden wordt. Na de voorlezing van de keizerlijke boodschap weerklinken storm- achtige toejuichingen, die zich ook op de tribunes voortplanten. Ballestrem, de voor- zitter, stelt een „hoch" op den Keizer in, waarmede het Huis met geestdrift instemt! 's Gravenhage, 14 Dec. Tweede Kamer. Begrooting van Binnenlandsche zaken. Bij het algemeen debat over het lager onderwijs criti- seerden de heeren Ketelaar, Tydeman en Ter Laan scherp 's Ministers beleid. Door eenvoudig de zaken .van het lager on-> derwijs in afwachting van het rapport der ineen- schakelings-cornmissie maar gaande te houden, en zelfs de meest urgente verbeteringen uit te stellen, gaat ons openbaar onderwijs acbteruit. De Minister verdedigde zijn beleid, dat niet afweek van het in de troonrede nedergelegd programma dat instemming vond omdat er niet voor gereageerd werd. Wanneer het schooltoe- zicht aanstelling van een godsdienstonderwijzer bij het herhalingsonderwijs goedkeurt, mag sub- sidieerir.g niet achterwege blijven. Het Kon. besluit betreffende de kweekscholen zal voor April worden gewijzigd. Om het euvel van het wegzenden van scholieren op de lagere school wegens wanbetaling te ondervangen is wetswijziging noodig. AANBESTE D~I N G. Op Donderdag 27 December 1906, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van De vergraving van front VIYII der vesting Neuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. Raming f 7740. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 16 December a. s., te 2*/4 uur, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van tooneelspel in 4 bedrijven van Pierre Berton en Ch. Simon. Grooten Schouwburg te Gent. DirectieHORACE MARTINI. Zondag 16 December a. s„ te 21/< ure, dag- voorstelling opvoering van Veronique komische opera in 3 bedrijven, woorden van Albert van Loo en G. Duval, muziek van A. Messager. ZEETIJDINGEN. Van 12 tot en met 13 Dec. s Van 12 tot en met 13 Dec. werden langs de Oostsluizen alkier 16 binnenvaartuigen op- en 41 afgeschutdoor de Westsl. 10 op en 4 af- geschut. JPosltie der stoomschepen. Wij publiceeren het volgende geval omdat wij denken dat het voor vele personen te Ter Neuzen die" aan dezelfde kwaal lijden, van be lang kan zijn. Mejuffrouw C. Vermeule, wonende Leerlooiers- singel 292 te Middelburg, meldt ons Vijfjaren lang ben ik het slachtoffer geweest van een ziekte der nieren. Mijn medische raadgever zeide mij, dat ik een losse nier had en ik had hierdoor onophoudelijk een hevige pijn in de rug en len- denen terwijl ik aangedaan was met hoofdpijn en een afgemat vermoeid gevoel door het ge heele lichaam. Ik sliep slecht en droomde veel terwijl mijn eetlust met den dag minder werd. De urine kwam steeds ongeregeld en veroorzaakte mij veel pijn zij was steeds vuil, donkerrood en liet veel bezinksel na. Nooit heb ik baat gevonden bij al de voorgeschreven geneesmid- delen, totdat ik ten slotte kennis maakte met Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Ofschoon ik daar in het begin niet aan geloofde, moet ik nu toch eerlijk verklaren dat ik reeds na een paar dagen de goede werking hiervan kon gevoelen en thans nadat ik drie weken geregeld met het gebruik ben doorgegaan, beeft er een groote verandering in mijn toestand plaats gegrepen. Ik ben veel sterker en opgewekter en van pijn kan ik bijna niets meer bespeuren. Om echter een algeheele genezing te bewerkstel- ligen, zal ik nog eenigen tijd met Uw medicijn verder gaan en wanneer ik ooit iemand mocht ontmoeten. die lijdt zooals ik voorheen zal ik gem gaarne de goede eigenschappen van uw Pillen bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en macktig U bet publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Hebt ge ooit getwyfeld dat uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren? Hebt ge pijn in den rug, in het lioofd of in de leden Lijdt ge aan rheumatiek, zwakte van het hart of water- zucht, is uw urineloozing te weinig of te veel- vuldig en is Uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij 0 immer vermoeid, ter- neergeslagen en prikkelbaar denk er eens over na. Yerzeker U datmenU deechte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Ver meule gehad heeft. Wij waarschuwen tegen na- maak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrygbaar bij den beer A. van OverbeekeLeunis, Wedkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of 10.voor zes doozen. Getrouwd A. A. FERMONT JEANNE M. BOWBYES, die, namens wederzijdsche familie hunnen har- telijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelyk ondervonden. Tevens roepen zij bij hun vertrek naar Ned.- Indie hunne vrienden en bekenden een hartelijk vaarwel en tot weerziens toe. Sluiskil Ter Neuzen' 11 Dec. 1906. *Hl* Heden bebaagde het den Heere van mijne zijde door den dood weg te nemen, mijn zeer geliefde Echtgenoote MARIA SIETJE RUBEN, na een langdurig doch geduldig lijden in den ouderdom van bijna 41 jaren. Zwaar valt mij, mijne ouders en ook hare oude moeder dezen slag, maar wij wenscben Gode te zwijgen. JACOBUS J. DE DOELDER. Ter Neuzen, 12 Dec. 1906. Voor de vele bewijzen van deel- neming ondervonden bij hetoverlijden onzer geliefde Zuster en Tante, betuigen wij onzen liartelijken dank. Familie DE SM1DT. Ter Neuzen, 14 Jlec. 1906 Hartelijk dank aan alien die blijken van deelneming gaven gedu- rende de ziekte en bij het overlijden van onzen geliefde zoon en breeder. Sluiskil, 14 Dec. '06 P. KIELMAN. Aan alien, die ons blijken van deelneming betoonden, tijdensde ziek te en bij het overlijden van mijne geliefde, zorgvolle echtgenoote en onze moeder, Tanna Jacoba Geluk A.Md., betuig ik, ook namens mijne kinderen, mijn welgemeenden dank. Uit aller naam. A. DE FEIJTER. Steenbergen, 15 Dec. 1906. Afdeeliug TER NEUZEN. ALGEMEENE VERGADERING op Vrij- dag 23 &ec. a. s., des avonds 6 ure, in het Logement ^'s Lands Welvaren" bij den heer M. J. Adriaansen. Eventueele voorstellen worden met schriftelijke toelichting voor de vergadering ingewacht bij den secretaris N. J. Harte. met de Jaskaart, zonder r*oem. 4prijzen. Inlegl5cent. Verdergewonecondition. T1I.BRUGGEMAN, inde 4Emmers, TerNeuzen. te Ter Neuzen. Inleg 25 cent. Loting 3 ure. Begin 4 ure. Het inleggeld wordt verspeeld, terwijl 2 extrapryzen worden beschikbaar gesteld. met de Jaskaart, zonder roem, Aanvang 4 ure namiddag. Inleg 15 cent. 4 prijzen. Verder gewone condition. J. F. RONDQNCK en JOZ. DE FEIJTER. Station, Ter Neuzen. worden galeverd aan Fabrieksprijzen. door Ook verkrijgbaar op conditien per ruaand. Repareereu van Orgels, Piano's enKerk-Orgels. 13 i 11 ij li e prijzen. l»S Parijs, 13 Dec. De rroegere pauselijke nuntius Mgr. Montagnini heeft voor zijn vertrek uit Parijs bij den Italiaanschen gezant, deken van het diplomatieke korps, een klacht ingediend, waarbij hij verzet aanteekende tegeo de huiszoeking ten zijrent. De aartsbisschop van Parijs en een aantal bisschoppen hebben vanwege de Regeering aanzegging gekregen hun paleis te ontruimen. De Minister van Eeredienst heeft bij den Ministerraad verschillende voorstellen ingediend, die zijn goedge- keurd, om aan de Kamer te worden ingediend. Deze zouden betreffen lo. de opheffing van de pensioenen en andere uil- keeringen aan de geestelijkheid zooals die wettelijk zijn vastgesteld 2o. onmiddellijke likwidatie van de goederen die thans onder beheer zijn van de kerkvoogdijen 3o. de beschikking over de pastorieen, de bisschoppe- iijke paleizen en de gebouwen als seminarien ingericht. 4o strafbepalingen, vast te stellen in het belang van de uationale veiligheid. Of deze houding op de geestelijkheid indruk heeft gemaakt Van de 70 kerken te Parijs hebben er twee de ver- klaring afgelegd, die de wet eischt. Tegen 68 is Don- derdag proces-verbaal opgemaakt. o o 2 VLAG. NAAM. Van en naar 12 Eng. s.s. 13 Eng. sch. ;Duits s.s. Eng. s.s. 12 Nederl. s.s. Eng. s s. Duits s.s, 18 Eng. s.s. 12 13 12 13 Deen sch. Russ. s.s. Eng. s.s. Eng. sch. Nederl. s.s. Noor. s.s. Ena. s s. idem Belg. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Eng. s.s. Voor Ter Weuzen River Scheldt 2199 Londen Eldra (t) 64,3 Antwerpen Grete Cords 2473 Hull Jet 2790 New-Castle Van Harald River Lagan Albert Zelck Prudhoe Castle Ter NeuzenI 5105 JBurneiland 2272 Ionden 2232 Grimsby 2310 New-Castle Voor Gent i Zampa 633 Drammen Olga 4483 Riga Sea Gull 2762 Londen Madeleine 348 Charlestone Henry 4599 Windau ,s Had din I 2132 Antwerpen Ronan 3390 Leith Truro 3366 Hull Van Gent t Belgica 2773 Londen Ou86 2158 Goole Polo 1441 Hull Sea Hound 3085 Londen Theresidal 4986 Newport Harelda 3645 Liverpool stukg. macadam kolen idem ledig stukg. ledig idem hout stukg. id'-m pij paarde hout ledig stukg. idem ledig stukg. idem idem ledig stukg. (f) Hier binuengekomen als bijlegger met verlies van anker. s.s. HENRY in lossing te Gent. s.s. GUI DO vertrekt heden van Windau naar Gent, s.s. HARALD vertrok 13 dezer van Ter Neuzen naar Barry, s.s JENNY in lading te Windau. s.s. RICHARD in lading te WiDdau. EN Lading 0 Sn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6