I e m a n d Voorloopig Bericht. Buitengewoon Soiree Amusante. S. R. ELZINGA, Heeren- en Kapekbedden. 55 cent en hooger. 1 Mond- en Tandziekten. Bagattenstraat 38, fc2 ininuten der Ziiidstatie, Gent. NAAMKAARTJES. Gemengde berichten. Advertentien. Waterbouwkundig Ambtenaar, Zaterdag 2 en Zondag 3 Februari 1907 TVTVmTlVTmTTV Rechtstreekschen invoer van J. de Smidt-Pothoven, Hoesten. Heeschheid. Hoogvvatergetlj te Ter Neuzen. EEN VERSTERKINGSMIDDEL VOOR BEJAARDE LIEDEN. „Voeg jaren aan uw leven toe" „Breng levenaauuwe jaren bij" Hotel DE LINDE, Kloosterzande. ELZINGA. AAAAAAAAIAAAAAAAA Ch. Michiels—Vandenstoen. VVollen-,Chitsen- en Moltondekens, Uiterst concurreerende prijzen. Levering franco. Firma F. J. van de Sande. De Beer en Mevr. M El ER, Drs-Specialisten in TAND-HEELKUNDEzijn dagelijkste raadplegen Ret hof bevestigde verder de vonnissen der arr.-rechtbank te Middelburg, veroordeelende A. E. P., schipper te Philippine, en H. v. d. V., schippersknecht te Bouchaute, iedertoteen maand, wegens diefstal van mosselen te Wolphaartsdijk. By een Woensdag gehouden instructie heeft de vrouw van den arbeider, die te IIalfweg zijn woning in brand stak en daarvoor ge- detineerd is, bekend haar man daarbij te hebben geholpen. J. L. B., die rerdacht werd van den op 1 dezer te Tilburg op zyn zwager gepleegden moord, heeft roor de justitie een volledige be- kentenis afgelegd. Te Susteren werd Dinsdag in een sloot nabij de Duitsche grenzen het lijk gevonden van zekeren M. W., die op weg naar zijn daar wonende familie te water geraakt en ver- dronke*i is. Het kwartjesrindersgiide heeft rust noch duur door het volhardend optreden der Amster- damsche politie en het resultaat is zoo gunstig dat klachten over oplichterijen nu nog slechts sporadisch worden ingebracht, terwijl ze vroeger aan de orde van den dag waren, zegt de Tel. Maar groote en vooral voortdurende waakzaam- heid der politie blijft een eisch. De kwartjes- vinders toch zijn geslepen heeren, die moeite noch kosten besparen, om hun slag te slaan. Het gilde is nationaal en zijn leden zijn solidair. Een merkwaardig staaltje van hun optreden geeft het volgende Twee beruchte Rotterdamsche kwartjesvinders J. M. en D. v. W., logeerden dezer dagen in een der Warmoesstraat-hotels. De /heeren" lieten het zich aan niets ontbreken, gedroegen zich geheel correct en betaalden uitstekend met geld van Amsterdamsche kwartjesvinders. Zij reisden en leefden geheel op kosten der laatsten. Natuurlijk stond daar een contraprestatie tegenover. De Rotterdammers knoopten in hun hotel zooveel mogelijk connecties aan, alleen met het doel de gasten mee /.uit" te nemen en ze dan, heel //toevallig" natuurlijk, in contact te brengen met de Amsterdamsche spitsboeven. Dat was hun werk, waarvoor ze betaald werden. Ze hadden maar in hotels te logeeren, met gasten kennis te maken en //uit wandelen" te gaan Gelukkig kreeg de politie ze spoedig in de gaten en toen zijn ze in minder dan geen tijd het hotel uitgezet, en naar Rotterdam afgereisd. Maar merkwaardig zijn de trues, waarmee de kwartjesvinders hun bestaan trachten te rekken en waartegenover de politie harerzijds ook heel wat scherpzinnigheid moet plaatsen. We hebben hier echter een beduidend aantal knappe politie- mannen, die gelijk jachthonden het wild, steeds de kwartjesvinders weten op te sporen en op te jagen. Dinsdagavond in de Nes te Amsterdam een merkwaardig spektakel. Een stelletje kwart- jesvinder wandelde rustig met een vreemdeling in het midden in de richting der Pieter Jacob- straat, natuurlijk met de schoone bedoeling het slachtoffer in //veiligheid" te brengen. Plot- seling verschijnen twee politieagenten op het tooneel, wien meer in 't bijzonder de „zorg" over bekende kwartjesvinders is toevertrouwd. Op het zien der politie, gaan de kwartjes vinders dadelijk uit elkaar. Jopie Koppie, de beruchte, die eertijds het overvallen speelhol in de Oude Kennissteeg hield, ging in een bakkerswinkel quasi 'n paar broodjes koopen, hetgeen de beide politie-mannen voor den bak kerswinkel deed post vatten. Toen de kwartjesvinder er uit kwam, volgde een hoeratje van een groote menigte, die hem met de agenten op den voet volgde. Voor de laatsten werd de weg zorgvuldig vrij gehouden, maar publiek drong voortdurend tegen Jopie op. Zoo ging het de Warmoesstraat en de St. Janstraat in. Daar werd 't meneer Koppie zoo lastig gemaakt, dat hij het op een loopen zette. De vervolging was daarmee ten einde, en het doel bereikt. De vreemdeling was uit handen dezer roofvogels gehouden. Uit Holz wordt aan de Limb. Koer. gemeld Een aangename verrassing ondervond voor eenige dagen een cafehouder alhier Hij had aan de deur van een Pruis eenige witte koolen gekocht om in te maken. Bezig zijnde ze schoon te maken, vond men in een der exem- plaren een beurs, inhoudende eenige goud- stukjes met nog ander geld. Sedert eenige dagen wordt te Wijngaarden vermist de heer P. J. R., die zijn woning heeft verlaten, zeggende zich naar Rotterdam te willen begeven. R. leefde sinds geruimen tijd zeer afgetrokken, en waar informatie te Rotterdam tot geen inlichting omtrent zijn verblijf heeft kunnen leiden, vreest men, dat hem een ougeluk is overkomen. Door den eersten trein van Zwolle naar Ooevorden is Woensdagmorgen tusschen de stations Vilsteren en Ommen op een overweg een paard en wagen aangereden. De beide inzittende personen bekwamen geen letsel, doeh het paard werd gedood en de wagen gedeelte- lijk verbrijzeld. Te Cosenza is Maandagochtend kwart na zeven een vrij harde aardschok de bevolking komen verschrikken. 's Nachts had men lichtere schokken gevoeld. De koude is in Itatie ongewoon vroeg opgetreden van 'tjaar. Na afwisselend wind en regen was het Dinsdag te Rome een prachtig heldere dag met vinnigen noordoostenwind. De geheele keten van de Sabijnsche bergen schitterde onder een sneeuwdek als een Alpen- panorama. Ook de hoogste punten van het Albanische gebergte zijn met sneeuw bedekt. Te Boedapest is een oude geestelijke overleden, die een bekend straatfiguur was. Men zag hem altijd in een versleten priester- gewaad rondloopenhij had geen vaste ver- blijfplaats en bracht den nacht door by arme menschen, die hem onderkomen verschaften of ook wel onder den blooten hemel. Hij leefde overigens van bedelen. Nu is gebleken, dat de overledene Frahs Gerlach heette en doctor in de theologie en de philologie was. Hij laat een vermogen van 230.000 kronen na, dat bij banken in Boedapest berust en bij testament door hem is bestemd voor den bouw van dorpsacholen. Hoe de zonderling aan dat fortuin is gekomen valt niet na te gaan. Een groote olifantenjacht werd voor eenige dagen te Cincinnati (in den Staat Ohio in de V. S.) gehouden. Basil de oudste olifant in den zoologischsn tuin, had ter viering van zijn 95sten verjaardag een buitengewoon rijk en smakelijk ontbijt gekregen. Terwijl hij het opat, beet een andere olifant, die zich voelde achterafgezet, hem in den staart. Daar men voor bloedvergiftiging vreesde, werd dadelijk een veearts er bij gehaald, die een amputatie van den staart aanried. Terwijl Basil met vruchten bezig gehouden werd, bond men hem de vier pooten met kettingen aan elkaar. Toen de arts met viuggen zwaai den staart van den wortel scheidde en met een rood gloeiend ijzer de wond uitbrandde, rukte Basil met geweldige en woedende kracht de kettingen van elkaar, trapte het hek open en rende de stad in, ge- volgd door vier andere olifanten die van de ge- legenheid gebruik maakten om hun vrijheid te herwinnen. In de straten ontstond een paniek. Alle voetgangers vluchtten in de huizen en vele paarden sloegen op hoi. Na een vervol ging van vele uren, werden de dieren wedr gevangen. Meneer de gravin 'n Duitsch onderwijzer ging op vacantiereis naar Parijs. Maakte er kennis met gravin Dina Alma de Paradea, volgens eigen verklaring dochter van den Franschen consul te Rio de Janeiro. Daar kwam de liefde van den onderwijzers- kant. Men weet, de Duitsche schoolmeester heeft den oorlog van '70 gewonnen, 't hart van een gravin is daarbij vergeleken, slechts kinder- spel. De verlovingsring werd aan 't gravinne- vingertje gestoken en ze trok mede naar Breslau, omdat de vacantie om was, en omdat hy 'r aan zijn ouders zou voorstellen. Edelgesteenten, garderobe, alles ging mede. Bij de oudjes vestigda zich langzamerhand twijfel. Niet twijfel aan den gravinnentitel en aan de echtheid dar preciosa, doeh aan't geslacht van de bruid. Ze leed aan neurasthenie, 't meisje. En op 'n goeden dag was de aanval zoo erg, dat een dokter werd geroepen. Deze vermoedelijk in 't vertrouwen ge- nomen door de twijfelende ouders verzocht haar zich te ontkleeden. Dat aooitHaar beschroomdheid was te erg, om natuurlijk te zijn. Ten slotte crok ze zich in een andere kamer terug. En kort daarop vond men haar ten bodem uitgestrekt, had ze den inhoud van een fleschje tot zich genomen. Toen volgde ontkleeding en men vond slechts valsche heupen, boezem, haren doeh geen vrouw. Gebleken is, dat de gravin een zoon is van 'n Berlijnsch dokter. Hij was steeds reizend, levend van 'n maandelijksche toelage van 250 mark, hem door zijn vader toegelegd. Waarom hij zich voor'n vrouw liet doorgaan, weet men aog niet. Vermoedelijk oradat't leven met 250 mark 's maands gemakkelijker valt te leiden in rok dan in pantalon. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 15 Dec. 0.54 1.17 Zondag 16 1.40 2.2 Maandag 17 2.25 2.50 Dinsdag 18 3.14 3.38 Woensdag 19 4.3 4.27 Donderdag 20 4.52 5.18 Vnjdag 21 5.45 6.12 Waak er voor niet oud te worden, bewaar al uwe krachten. Wanneer de menschelijke machine begint te slijten komt de ouder- dom snel en men vermindert. Het bloed wordt arm en water- achtig, de stofwisseling gaal lang- zamer en de zenuwkrachten ver- zwakken, wat een en ander duide- lijk toout dat zekere noodzakelijke levenselementen ontbreken. Een der eerste verschijnselen is een volhardende koude der handen en der voeten. De maag, de inge- wanden, de blaas geven teekenen van zwakte, en schijnen dikwijls gedeeltelijk verlamd. De zwakheid neemt toe en de hulpmiddelen der levenskracht zijn zoo gering dat gij begint in t.e zien dat uwe ge- zondheid wel degelijk ondermijnd is. .De Pink Pillen zullen uw bloed weer rijk maken en al uweorganen opnieuw kracht schenken. Zij zul len de organen in gang zetten die niet meer werkten. Zoo voegen zij jaren aan uw leven toe en brengen leven aan uwe laatste jaren bij. Prijs f 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilid, Steiger No. 27. Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS over vrijen tijd beschikkende zoekt eenige werkzaamheden. Br. onder letter §¥i bureau dezer courant. Met ingang van 1 Februari 1907 is te ver- vulleu bij het waterschap //DE BREEDE WATERING BEWESTEN 1ERSEKE" de be- trekking van op eene jaarlijksche bezoldiging van /E5CS®,— Deelname aan eene nader vast te stellen pen- sioenregeling is verplichtend. De vereischte stukken en gezegelde verzoeken voor den 20sten December 1906 in te zenden by den heer J. M. KAKEBEEKE, dijkgraaf van het water schap te G o e s. Optreden van dhr. ABR. DE WSNTER. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TERNELZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inricbting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, het beste voor fijne schoenen. Dock 124, Gent(Belgie). Telefoon962. Telegram-adresMichiels - Charbons - Gand. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Woilen-, Kapok-. Zeegras- en Stroomatrassen. De Tloestta bletten van Apo- theker BOOM, gemaakt van Emserzout, zijn het beste huiseeneesmiddel tegen Hoesten, Heeschheid en Verkoudheid, Slijmlosmakend. Prijs per doos 35 ct» Overal verkrijgbaar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Middelburg bij C. A. SCHULTE Co. Te Goes bij Gebr. MULDER. Te Vlissingen bij S. A. LUITWIELER. Even als vorige jaren biedt ondergeteekende tot het einde van December KSAABfSSCAAS? JES aan van af Op elke 100 kaarten (van gewoon formaat) ontvangt men gratis 100 daarbij passende enve- loppen met sluiting of een prachtige scheur- kalender, naar verkiezing. Duidelijke opgaaf van namen wordt beleefd verzocht. Ter Neuzen, Dec. 1906. Naar buiten Ter Neuzen met 15 cent verhooging. Nieuwe uitvinding moeten uitgenomen worden. Zelfde liuisPRIMSSTRAAT 25, (Rabot). Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte gansch vrij, die nooit Gebitcen naar Amerikaansch stelsel. ft y VAN - -i i i j wii rtift nooi

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2