Telegrafische berichten. Wiens font is het dan Trouwen en geen bed Een jongmensch uit Noordwijkerhout is voor- nemens te gaan trouwen met een meisje van Noordwijk. En daarvoor heeft hij geld op- gespaard. Enkele dagen geleden ging hij naar Leiden om een bed te koopen. Daar ontmoet hij een bekende, aan wien hij zijn plan mededeelt. En deze geeft hem een adres van een beddenwinkel op. Samen gaan zij daarheen. De aanstaande hruidegom koopt een bed, en bespreekt met den winkelier, dat dit bed door hem, met de Noordwijksche stoomboot aan bet opgegeven adres zal verzonden worden. Dit bed is echter daar niet aangekomen. Wat is het geval De kennis van den bruidegom, is, even nadat zij den beddenwinkel verlaten hadden, daarheen teruggekeerd met een bandwagen, en beeft aan den winkelier gezegd, dat „zijn broer" uit zorg, dat het niet tijdig genoeg aan de stoomboot zou zijn. hem verzoebt had het daarheen te brengen. De broer" rijdt met het bed weg, maar komt daarmede niet aan de stoomboot, maar in den lombard, waar hij het verpandt. Zoo is de aanstaande bruidegom het bed kwijt geraakt. En de gewaande broeder is ook zoek. De artisten, die in het hotel Spaander te Volendam vertoeven hebben Dinsdagavond aan een 800tal kleinen uit het schilderachtige visschersdorp een heerlijk St. Nicolaasfeest be- reid. Per schip kwam de Bisschop aan. Ge- zeten in een draagstoel, werd hij naar een rijtuig gebracht, waarmede hij, omstuwd door een groote menigte, naar het hotel Spaander ging. Daar kregen alle kinderen beneden de 12 jaar eenige keurige geschenken. Onvermoeid bleven de bisschop en zijn gevolg werkzaam om den kleinen genoegen te doen. Nu de wet het loten op St. Nicolaasavond bij bakkers en in herbergen verbiedt, hebben kasteleins en bakkers in Friesland er iets anders op gevonden om dien avond klanten te trekken. Sommige kasteleins orgamseeren schutjas- en pandoerpartijenbakkers hebben windbuksen aangeschaft met schijf om om taai-taai, taartjes en andere lekkernijen te laten sehieten. Ook wordt bij sommige kasteleins dien avond bal gehouden. Om te bewijzen hoe gemakkelijk het is uit het Louvre-museum te Parijs iets te stelen, ging verleden Vrijdag een redacteur van de Intransigeant naar het museum te 2 ure 's namiddags, maakte zich in de galerij der Romeinsche oudheden meester van een opschrift van Quintus Aurelius, in marmer van 10 centi meters dikte, 50 vierkante centimeters opper- vlakte en 6 kilo zwaar. Hij verborg het onder zijn overjas en verliet 't paleis, zonder door iemand te worden aangesproken. Zondagnamiddag ging een medewerker van hetzelfde blad naar het bureau van de heer Homolle, conservator van het Louvre museum en deelde hem mee dat het gerucht liep, dat er een diefstal was gepleegd in de galerij der Romeinsche oudheden. De heer Homolle protesteerde en verklaarde dat dit gerucht hoegenaamd niet gegrond was. Zijn verbazing was groot, toen den volgenden morgen de pleger van den diefstal hem het opschrift van Quintus Aurelius kwam terug brengen. De onderstaatssecretaris van schoone kunsten is verwittigd en zal de noodige maatregelen nemen om het bewakingspersoneel te vergrooten. Woensdagmorgen is de beruchte moor- denaar Hennig terechtgesteld op het binnen- plein van de gevangenis van Plotzensee, bij Berlijn. Het is vandaag juist een jaar geleden, dat Hennig den kellner Gierenoth vermoordde. Hij heeft zich de laatste oogenblikken gek ge houden de handlangers van den beul hadden groote moeite hem naar het schavot te brengen. De terechtstelling was binnen de twee minuten afgeloopen. Voor het hof van gezworenen te Kassel is Woensdag een sensationeele rechtzaak aan- gevangen, waarbij de 3ljarige meubelhandelaar Wrilhelm Meyer uit Meschede in Westfalen als beklaagde verschijnt om rekenschap te geven over den dood van de 74jarige weduwe Maria Vogel, geboren Lange, wier lijk te Frankfort a. d. Main in een koffer was gevonden. Den 20sten April 1.1. kwam een als heer gekleede reiziger aan het goederenbureau van het station te Frankfort en gaf een koffer, die 110 K G. woog, in bewaring, omdat hij, zooals hij zeide naar Italie moest vertrekken. De koffer werd moet weer goedgemaakt wordenDe klein- dochter van graaf Hans leeft hier in de nabij- heid. Ge ziet, dat ze arm is, terwijl gij van onrechtvaardig goed in rijkdom leeft." «Heb ik dan iets gestolen ik was nog niet eens geboren Het papier is weg ik weet precies den inhoud er van dien weet jij ook niet!" ,Ja wel, ik ken den inhoud". /Me heb je vergist". „Ik heb me niet vergistklonk het dreigend. (Wordt vervolgd). in de loods gezet maar eenige dagen later was deze loods met een ondraaglijke lucht vervuld, die, zooals bij onderzoek bleek uit den koffer kwam. Den lien Mei werd deze kolfer onder toezicht der politie geopend en men vond het lijk van een vrouw met grijs haar, bedekt door een laag chloorkalk. De kolfer was verzonden uit Wil- dungen en een daar ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat het lijk van de sedert 3 weken vermiste mevrouw Yogel was. Gelijk met haar was haar neef, de meubelhandelaar Wilhelm Meyer verdwenen en alle pogingen werden in het werk gesteld om hem op te sporen. De nasporingen brachten uit dat Meyer van Frankfort naar Bremen was gereisd en daar met het s.s. ,/Graf Waldersee" naar Ame- rika vertrokken. Te New-York werd hij aan- gehouden en na langdurige formaliteiten uit- geleverd. De moeilijkheid doet zich nu even- wel voor, dat niet is vast te stellen of mevrouw Vogel inderdaad vermoord is. Toen men het lijk vond, was dit reeds in zoo vergevorderden staat van ontbinding, dat de oorzaak van den dood niet meer te constateeren viel. Alleende. omstandigheid, dat de tong uit den mond hing, deed den dood door verworging vermoeden, maar voldoende zekerheid kon daaromtrent niet verschaft worden. Meyer, wiens verhoor den geheelen dag duurde, vertelde de geschiedenis van zijn veelbewogen leven en hoe hij met mevrouw Vogel in aariraking was gekomen. Hij is de zoon van een spoorwegmachinist en in zijn geboorteplaats Meschede opgeleid tot de- coratieschilder. Als zoodanig heeft hij in versehillende steden van Duitschland ge- werkt, maar hij gedroeg zich lichtzinnig, ge- raakte in schulden en in Januari 1903, ver- trok hij als kolentremmer naar Amerika. Hier zwierf hij in versehillende steden rond en kwam ten slotte te New-Orleans als kell ner in een hotel van Heinrich Meyer, zijn oom, die reeds lang dood was en wiens we duwe hertrouwd was met Vogel. Ook deze was overleden en thans bestuurde de weduwe het hotel. Haar neef verwierf weldra haar gunst en zij verkocht het hotel en vertrok met hem naar San Francisco. Van daar keerden zij in het begin van dit jaar naar Duitschland terug en na tal van omzwervingen, nam Meyer te Wildungen een meubelzaak over voor 1700 mark, die zijn tante betaalde. Meermalen had hij echter al oneenigheid met mevrouw Vogel gehad, die daarbij weleens dreigde, hem aan zjjn lot te zullen overlaten, maar steeds waren die twisten weer bijgelegd. Op een avond in April, toen Meyer thuiskwam, vond hij zijn tante op den grond liggen. Hij meende dat zij in onmacht lag, en deed zijn best om de levensgeesten weer op te wekken, maar vruch- teloos. Om haar hals had zij een koord waarmee zij blijkbaar was geworgd en een kolfer, die in haar kamer stond en waarin zij haar geld bewaarde, was opengebroken. Het geld, ongeveer 60,000 dollars aan Ame- rikaansche papieren, was verdwenen. In zijn angst dat men hem van den moord zou verdenken verborg hij het lijk in den koffer. In twee nachten kon hij niet slapen, eerst den derden uacht gelukte het hem in slaap te komen, door zich aan cognac te bedrinken. Intusschen begon het lijk reeds lucht te verspreiden en durfde hij het niet langer in huis te houden. Hij overgoot het met chloorkalk, sloot den kolfer af en vertrok met den kolfer en met nog 22,000 mark, die hij in huis had. Te Frankfort a. d. Main had hij zich op de bekende wijze van den kolfer ontdaan en toen de reis naar Amerika aanvaard, waar hij echter, bij "zijn aankomst te New-York, reeds werd gearresteerd. De Fransche senator Coutant, die zitting heeft voor het departement der Ardennen, is, toen hij te Sedan uit een trein stapte, door een anderen trein overreden. Hij was terstond dood. Te Cliften in den Amerikaansehen staat Arizona, is een dam doorgebroken en de halve stad ondergeloopen, waarbij 18 menschen ver- dronken zijn. Twee personen van een min of meer verdacht uiterlijk zitten om een lange tafel in een restaurant en gebruiken een kop koffie. Een van hen speelt met zijn lepeltje een lepeltje van zilver. Hij draait het om, draait het nog eens om, pakt het wederom op een andere wijze beet en eindelijk verdwijnt het in de schacht van zijn hooge laarzen. Maar de andere heeft het gezien. En opstaande en op zijn beurt zijn lepeltje aanvattende, zegt hij //Mijne heeren, sta mij toe een kleine goochel- toer voor u te doen. Ik steek dit lepeltje in mijn zak (hij doet het) en hokes pokes pas nu zit het in de laars van dien mijnheer daar". En zoo was het. Daarop stond de man op, nam zijn hoed, groette en verdween. Driehonderd gemaskerde bandi ten over- rompelden bij nacht de stad Princeton in den Amerikaansehen staat Kentucky. Zij maakten zich meesfer van het hoofdkwartier der politie en sloten daar alle agenten op. Vervolgens staken zij twee groote tabaksfabrieken in brand, terwijl zij elk die hen weerstond, met revolvers en geweren doodschoten. Verscheidene huizen werden door hen geplunderd en tegen het aan- breken van den dag trokken zij met een aanzien- lijken buit af. Te Omaha, in Nebraska, heeft een dame tegen de Norddeutsche Lloyd een eisch tot schadevergoeding ingesteld, omdat zij op de Chemnitz van die maatschappij, op reis van Bremen naar New York, door't overmatig rollen van 't schip hevig aan zeeziekte heeft geleden, waarbij het personeel haar verwaarloosde. Zij verlangt 1970 dollar. Wint zij haar proces en volgen alle menschen, die aan zeeziekte hebben geleden, met even gelukkigen uitslag haar voor- beeld, dan staan wij voor een geweldige Krach in de reederijen der wereld. Een vraendschappelijke voetbal«#edsti*ijd. Er wordt heel wat gevoetbald tegenwoordig zoo schrijft de Nieuwe Gron. Crt. Bijna elke buurt of straat te Groningen heeft een voetbalclub. En sedert eenigen tijd, sedert de t.otstandkoming van het speelterrein van Volks- weerbaarheid, ontstaan er dagelijks nieuwe clubs. Jongens van alle afmetingen sluiten zich aaneen, nemen den een of anderen Griekschen God tot peetoom, koopen een bal en het aantal voetbalclubs is met een vermeerderd. Op straat praten ze over niets anders dan over voetbal, ze lezen nauwkeurig de verslagen over wedstrijden, leveren critiek op den wedstrijd en ook op de verslagen daarvan. Zien ze op straat een aardappel of een oude petroleumbus, dan gaan ze „hoogsjotten", wat meer dan eens gebeurt ten koste van een andermans ruiten. Hun vurigste wensch is nog eens op het programuia van den Voetbalbond terecht te komen. Zoo'n club van hier kwam tot groote dingen. Er zou een vriendschap- pelijke match" gespeeld worden in een dorp in de buurt. 's Morgens al vroeg was het verzamelen. Vau alle kanten kwarnen buurtjongens opzetten, de een met een doos, de ander met een koffertje of tasch, waarin de schoenen geborgen waren. Een van de leden had echte voetbalschoenen, die deed het zonder koffer. Het was een sterke club die daar op expeditie ging, een club die wel meer dan elf, wel zeventien spelers in het veld kon brengen als het moest. Met den eersten trein vertrokken ze, bang dat ze te laat kwarnen. De tegenpartij was aan den trein, belangstellend in de Groningers, waarmee zij zich zouden meten. In den na- rniddag werd er gespeeld. Het was een span- nende strijd. Na anderhalf uur hadden de Groningers al vier en twintig maal een ,.kool" gemaakt, terwijl de andere partij zestien keer had gedoelpunt. En vermoedelijk zou de wedstrijd naar genoegen en met een overwinning van de Groningers zijn geeindigd, als de echte voetbalschoenen er maar niet geweest waren. Die waren te mooi. Zulke schoenen had nog niet een op bet dorp en dus werd er aanmerking op gemaakt. De Groningers kwarnen voor bun kameraad, maar vooral voor zijn schoenen op. Zij beweerdeu dat ze met //kaffers" te doen hadden. Toen floot de referee, die zelf ook een /-kaffertje" was, den aanval. Even daarna lagen twee /kaffers" in een sloot en gingen de Groningers met een //rush" den stationsweg op. Aan't station nam een beambte de vreemdelingen in be- scherming. Dat was het einde van een «,vriendschappelijke match". In den trein kregen de jongens weer praats en toen ze door de stad naar huis gingen, luisterden ze gretig naar de verzekering van huu voorzittertje, dat de club een volgend jaar vast in de //cornpositie" van den Bond zou worden opgenoinen. Als ze maar eerst wat vaker op vreemd terrein hadden gespeeld. Achteraan liep een kereltje dat probeerde met zijn zakdoek de klai te verwijderen van zijn witte schoenen Van die schoenen die zooveel te doen hadden gebracht. *S Graveiiliage, 7 Dec. Tweede Kamer. Ju- stitiebegrooting. De Minister Van llaalte, betoo- gende met werk overladen te zijn. wees de aan- vragen naar nog meer wettelijke maatregelen af. In voorbereiding is eeue regeling der admi- nistratieve rechtspraak, terwijl het oog gericbt is op eene wijziging der militaire rechtspleging in den geest der burgerlijke. Voorts is binnen- kort te verwachten een ontwerp op de naam- looze vennootschappen. 's Ministers verdediging van de gratie verlee- ning aan de Groningsche fabrikanten Pot en Terborg, die waren veroordeeld tot hechtenis- straf wegens schuld aan den dood van een arbeider, lokte nadere critiek uit van den heer Schaper, die 's Ministers daad een allerver- derfelijkst voorbeeld voor rechters in de be- trachting van onpartijdigheid achtende, eene motie voorstelde, om de Kamer te laten uitspreken, dat in bedoeld geval geen juist gebruik is ge maakt vau het gratiemiddel. De motie wordt later behandeld. De beer Loeff sprak reeds als zijn oordeel uit dat het gelijk aan 's Ministers zijde is. De heer Troelstra vroeg aan den Minister overlegging van alle bescheiden op deze zaak betrekking hebbende, o. a. ook het advies van het Arnhemsehe Hof, waarop de Minister zich beroepen had. Tegen dezen aandrang kwam de heer Okma op, als zijnde deze strijdig met het geheim der raadkamer van het rechterlijk college. Den Minister lac lite den heer Troelstra's denkbeeld op 't oogenblik zeer weinig toe. Het algemeen debat is gesloten. K O E R 8 VAN H E T G E L O. Belgisch per 100 fr. 47,75 a 47,77®. Engelsch per 12,n 12, JK fcC T IJ I> I IN *i HS IN. Van 5 tot en met 6 Dec. Van 5 tot en met 6 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 54 binnenvaartuigen op- en 24 afgeschutdoor de Westsl. 8 op en 7 af- geschut. Positie der stoomschepen. De Ter Eieuzenaren meeien hierover besiissen. Wanneer een misthoorn den stuurman waar- schuwt om van de kust af te sturen en hij hier- op niet let en schipbreuk lijdt, wiens fout is het dan Wanneer het signaal onveilig staat en de machinist acht het niet de moeite waard hierop te letten zoodat zijn trein verpletterd wordt, wiens fout is het dan Wanneer de Ter Neuzenaren liieraandoening en rugpijn hebben en zij geen geneesmiddel willen innemen, dat door hun eigen buren, als afdoend wordt bevonden, wiens fout is het dan, als zij water- zuchtig worden, of Bright's ziekte en suiker- ziekte krijgen Mejuffrouw J. Bouwens, wonende Vlissingsche straat K 48 te Middelburg, meldt ons Gedu- rende acht maanden leed ik onophoudelijk aan een vreeselijke pijn in het benedengedeelte van den rug en in de lendenen. Het ergste was het wanneer ik moest bukken en als ik mij daarna oprichten moest, scheen het wel alsof ik door den grond zou gaan zelfs wanneer ik van mijn stoel opstond had ik veel pijn. Ik had ook veel last van duizelingen en schemeringen voor de oogen en kreeg zweetingen, welke on- middeliijk door huiveringen gevolgd werden. Allerlei geneesmiddelen hiervoor aangewend, brachten mij geen baat, totdat ik ten slotte kennis maakte met Foster's Rugpijn Nieren Pillen en het is mij een vreugde U te kunnen berichten, dat ik hierdoor een groote verlichting bekomen heb en toen ik twee doozen gebruikt had, was mijn pijn zoo goed als geheel ver dwenen. Uit dankbaarheid zal ik ze steeds andere lijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is alter ziekten met uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden want morgen is het misschieii te laat. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Bouwens gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James 1 oster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a 1.75 voor een of f 10.voor zes doozen. o o Datum. VLAG. NAAM. MS. Van en naar Lading Voor TerSeuieni 5 Nederl. s.8. Harald 5105 Windau hout Enc. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. 6 idem Jet 2790 New-Castle kolen Vau Ter Senzen i 5 Eng. s.s. River Lagan 1 2272 Londen stukg. Voor (•em 5 Deen. s.s. Flynderborg 3923 Riga hout Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen stukg. 6 idem Stag 2744 New-Castle kolen idem Don 2658 Goole stukg. Duits. 8.8. V aleria 3648 Reval vlas Zweed. s.s. Carina 2994 Sundsval hout Eng. s.s. Truro 3366 Hull "tukg. idem Eaatham 1611 Goole kolen Van (>eul i 5 Eng. 8.8. Quentin 3606 Leith stukg. Deen. s.s. Tuborg 4752 W Hartlep. l«dig Eng. 8.8. Ouse 2158 Goole stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem idem Polo 1441 Hull idem Noor. s.8. Thor 4273 New-Caatle ledig Zweed s.s. Saga 4301 W.Hartlep. idem s.s. HENRY verlrekt heden van Hamburg naar Gent, s.s. GUIDO vertrekt heilen van Windau naar Gent, s.s. HARAliD in lossing te Ter Neuzen. s.s. JENNY wordt heden te Windau verwacht. s.s. RICHARD wordt heden te Windau verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6