Telegrafische berichten. Handelsberichten. loterij te verkoopen, bewerende er slechts een in voorraad te hebben. Later bleek echter dat ny wel voorraad had, doordien hij nog briefjes aan anderen verkocht. De namen van deze koopers zijn in de klacht opgegeven. 102 jaar oud. Te Rotterdam of liever te Feijenoord aan de Persoonstraat vierde 1.1. Vrijdag mej. de weduwe Oerlemans haar 102en verjaardag. Toen het krasse oudje haar eeuwfeest herdacht, toog een reporter er op los en ook dien middag was hij op bezoek bij de 102jarige. Het oudje was nog even praatzuchtig als in 04. Zij babbelde zoo lustig dat de kranten- man bijna niet aan het woord kon komen. Zelfs vertelde zij hem Keizer Bonaparte goed gekend te hebben. A1 haar oude kennissen zijn reeds lang dood en begraven. Zij is alleen overge- bleven nog gezond en welhet gezicht alleen laat haar in den steek. 1 al van kaartjes en bloemen werden aan de oudste ingezetene van Rotterdam geschonken en de kinderen brachten haar een ovatie. W el een voorrecht zoo oud te worden en ge zond te blijven. De loonsverhoogingen komen te Rotterdam aan de orde. Men zal beginnen de wedde van den nieuwen burgemeester Mr. Zimmerman van j 8000 op 12000 te brengen. Zijn voor- ganger is al die jaren met deze wedde tevreden geweest. Daar Mr. Z. juist tot 5 Dec. verlof heett, willen de vroede mannen hem deze aardige Smterklaas-surprise, als Ged. Staten het goed- dunken, thuis bezorgen. Door vele landbouwers onder Oostergo woidt in den laatsten tijd bij het zaaien van winterrogge een middel toegepast om het graan tegen de kraaien Jte beschermen, dat afdoende schijnt te zijn. Het zaaigraan wordt namelijk vermengd met zwarte teer, die vooraf met heet water is verdund. De teerlucht schijnt de vogels at te schrikken, althans de korrels wor den door hen niet opgegeten. Een eenvoudig middel voorzeker, dat door iedereen gemakkelyk *an woi den toegepast. En op het ontkiemen blijkt het in t geheel geen nadeeligen invloed uit te oefenen. Zaterdagmorgen te 6 uur had de werkman V. S., op de stoomsleephelling te Arnhem bij een der machines op een ladder staande, het ongeluk naar beneden te vallen. Hij greep in zijn val de as der in beweging zijnde machine, werd rondgeslingerd en kwam met verpletterden schedel op den grond terecht. De dood trad onmiddellijk in. De man laat een vrouw met dne jeugdigde kinderen na. Te Helder is Donderdag door verschillende personen en op verschillende plaatsen een aard- tnlling waargenomen. De instrumenten van het meterologisch Observatorium hebben op het uur waarop het verschijnsel werd waargenomen, .30 uur s middags) geen merkbare afwijkin- gen geregistreerd. De huilende slagersjongen. Welgemoed reed het kleine slagersknechtje te Utrecht op zyn stalen ros, de eene straat in, de andere uit, hier een kilo vleesch en daar 5 ons vet bezorgende, tot op de Kromme Nieuwe Gracht, 't kleine slagertje plotselmg in de modder lag te spartelen. Wat was er gebeurd Eigenlijk niet veel byzonders; het slagertje wijkt uit voor een wagen en een jongmensch, bang zijnde dat hij aangereden wordt, gooit slagertje met rywiel en ma,nd incluis, omver. 't Slagertje huilde gewelaig, terwijl de dader op eenigen afstand over het geval staat te delibereeren. Een groot aantal menschen omringen het slagertje en helpen hem zooveel zij kunnen maar het groote gat in zyn broek en onderbroek blijft open 't Slagertje wordt aangeraden schadevergoeding te eischen, en daartoe heeft men den dader noodig, die tracht zich uit de voeten te maken. Hy is echter spoedig door een paar wielrjjders ingehaald en nu moet hij met't huilende slagertje naar het ffberoo" om het geval te beslechten. Een arbeider te Herwen heeft een keeshond (lie hem van veel dienst is. Het dier bezorgt hem dagelijks zijn eten op het werk. Tegen halt twaalf bindt de juffrouw kees het keteltje met eten om den hals en dan gaat het trouwe dier een half uur ver ermee naar zijn baas. lus dusver wist hij alle gevaren van diefstal te ontgaan. Vreest hij een dief, dan maakt by een omweg. Alleen de baas mag het keteltje losmaken. Er worden pogingen aangewend om te komen tot de stichting van een bond tot bestrij- ding van t tabaksgebruik. Ieder, die minstens J 4 jaar is en zich onthoudt van 'tgebruiken en aanbieden van tabak, kan lid worden. De vermoedelijke dader van den moord op den rangeerder te Amersfoort is gevankelijk naar Ltrecht overgebracht. De arrestatie wordt in de stad druk besproken. Zaterdag heeft te lJmuiden zekere K door onvoorzichtigheid den vletterman Lak doodgeschoten. Het lijk is naar het gasthuis te Haarlem gebracht. Donderdagavond ontmoette op het Noord- plein te Rotterdam een timmerman zijn vroe- gere beminde, een dier.stbode, dienende bij een familie aan den Stationsweg. Het meisje liep te wandelen met een nieuwen vrijer en daar deze niet van speculaas was, werd de jaloezie van den afgedankten galant in die mate op- gewekt, dat hij op zijn opvolger, een 23jarigen hankwerker aanvloog en dien duchtig met een boksbeugel bewerkte. Op drie plaatsen bloedend verwond, werd de man aan het noordelijk stoom- gemaal en daarna naar het ziekenhuis gebracht. Ook het meisje kreeg een paar opstoppers. doch niet van zoo erstigen aard. De gewel- denaar werd ontwapend en naar een politie- bureau overgebracht. In den avond van den 19en Nov. jl.ont- I moette een lSjarig meisje een jongen van denzelfden leeftijd in de Regeliersteeg, een zeer smalle en donkere gemeenschapsweg tusschen de Lange Nieuwstraat en de Oudegracht te Utrecht. Laatst genoemde vond het niet noodig het meisje te laten passeeren. Hij versperde haar den weg en toen zij krachtiger aanhield, viel de knaap op haar aan en stak haar met een mes in het onderlichaam. Hierop ging de aanrander er zoo snel mogelijk van door, ter wijl zijn slachtoffer naar het Andreasgesficht werd overgebracht en onder behandeling kwam van Dr. Folmer aldaar. De verwonding bleek tamelijk ernstig te zijn, hoewel er geen levens- gevaar is geweest. De geschiedenis is aanvankelijk geheim ge- houden, omdat aangaande den dader niets bekend was en ruchtbaarmaking de kansen van opspo- ring slechts zou kunnen bederven. Alle gegevens ontbraken nagenoeg. Niemand kon eenige nadere inlichting geven en het meisje was zelfs niet in staat een vaag signale- ment van haar aanrander op te geven. Desniettemin is de ijverige recherche er in geslaagd den schuldige te ontdekken. De jongen bleek te Utrecht thuis te behooren en gedomi- cilieerd te zijn in het Geuzengesticht in de Heerenstraat. Van beroep was hij schoenmakers- leerling. Na een streng verhoor bekende hij zijn schuld. Een verklaarbare reden wist hij voor zijn hali- deling niet op te geven. Zaterdagmorgen is de jongen ter beschikking van de justitie gesteld. Het Beroepshof te Gent heeft nu uit- spraak gedaan in het orchideeen proces, waar- van wij vroeger reeds melding maakteii. Een Engelschman, met name Z. had van een Bel- gische maatschappij voor den kweek van zeld- zame bloemen, vijf orchidieeen gekocht, odon- toglossum crispumhij vroeg echter weldra de vernietiging van den koop, op grond dpt de hem geleverde planten niet waren die hy gevraagd had op het zicht der aquarellen, daar de planten op het oogenblik van den aankoop niet in bloei waren. De verkooper beweerde dat de beer Z. de gezonden planten door andere had vervangen. De Handelsrechtbank had den kooper in"het gelijk gesteld. Het beroepshof heeft deze uit- spraak bevestigd, en bevolen den koopprijs, 30,000 frank terug te geven, en 5000 frank te betalen als vergoeding. De verkooper moet ook de proceskosten betalen, geschat op 8000 frank. Uit Glasgow wordt gemeld dat een ver- gaarbak whisky van 70.000 gallons, die zich op de binnenplaats van een groote stokerij be- vond, gebarsten is, waardoor de naburige straten met, alcohol overstroomd werden. De als een waterval wegstroomende vloeistof bracht men schen en paarden, die zich nabij de binnenplaats bevonden, in groot gevaar, daar zij alien tegen den muur geslagen werden. Elf man zijn naar t gasthuis gebracht met kwetsuren ofgebroken ledematen. De alkohol kookte op 't oogenblik van het ongeluk, zoodat de meeste slachtoffers ook ge- brand zijn. A eertien personen werden gekwetst waarvan een aan zijn wonden overleden is. De schade bedraagt 15.000 p.st. Te Leeds heeft zich een dokter, terwijl hij in hechtenis was, met morfine vergeven. Hij was betrokken in een zaak, die weldra vbor zal komen. Een verpleegster hield een in- richting, waarin kinderen opgenomen en zooals nagenoeg gebleken is, om het leven werden gebracht. Daaraan hielp de dokter mee. Te New-York zijn er de laatste veertien dagen veel branden geweest. Donderdagoch- tend waren er in twee wijken zes. Een vrouw is verbrand en een dozijn menschen zijn gewond. Men verdenkt een gek ze a9.11- gestoken te hebben. Hij draait daarbij de hoofdgaskraan af, zoodat de bew oners in den donker geen raad weten. Uit Leuven wordt gemeld dat twee school- knapen te Wilsele op de spoorwegbrug waren gegaan om punten aan hunne griffels te slijpen. Een hunuer werd door een trein ver- rast en in stukken gereden. De akte van beschuldiging tegen den schoenmaker Willie!m Yoigt, deu held van Kopenick, is nu gereed. Het openbaar mini- sterie heeft de beschuldiging van afpersing en roof laten varen, en aan Voigt ten laste gelegd oplichting, valschheid in geschrifte, aanmatiging van een ambt, onbevoegd dragen van een uni form en vrijheidsberooving. De strafkamer van De verdediging zal getuigen oproepen om de bewering van beklaagde te steunen, dat hem door de politie meermalen de gelegenheid om te werken is ontnomen. Terwijl de stoomboot Chios, op weg naar Hamburg, in de Noordzee was, viel de kajuits- jongen, door het breken van den vlaggesteng, terwijl hij de vlag streek, overboord. Men merkte het eerst niet, en toen men den jongen miste, begreep men dat hij in zee gevallen en verdronken was. Maar* de jongen was niet verdronken. Twee uur hield hij zich aan den vlaggesteng drijvende tot een Engelsche boot hem oppikte. Hij werd naar Hamburg gebracht. en groot was de verbazing op de Chios, toen de doodgewaande daar aan boord kwam. Iemand te Rijsenburg kreeg twist met zijn koetsier. De woede van dezen laatste were ten slotte zoo groot dat hy tot handtastelijkheden zou zijn overgegaan als zijn meester niet gevlucht was naar een bovenkamer, waar zich ook diens vrouw bevond. De verbolgen koetsier liep hem tot die kamer achterna en begon de gesloten deur te rammeien. De echtelieden werden daarop zoo beangst dat zij beiden van een balcon naar beneden sprongen met het ongelukkig gevolg dat de heer des huizes een sleutelbeen en een bovenarm brak en ook de vrouw gekneusd werd. Een koopman van 22 jaar te Posen heeft getracht zijn minnares een meisje van dertien jaar en daarna zichzelf met een revolver van kant te maken, omdat de ouders van het meisje tegen de liefdesbetrekking waren. De twee zijn zwaar gewond in het ziekenhuis op genomen. Te Diedenhofen (Lothartingen) stapten Woensdag in het hotel St. Hubert twee per sonen, blijkbaar Parijzenaars, af. Zij namen drie meubelmakers aan en gingen met dezen naar het te Scheuren gelegen kasteel van graaf Berthier, adjudant van den Franschen minister van oorlog, die te Parijs woont. Daar verklaar- den zij, onder overlegging van een brief, dat zij in opdracht van graaf Berthier kwamen, om gobelins ter waarde van 100,000 m k. te halen. Met behulp van de bedienden namen zij ver- volgens de gobelins van de muren en verdwe- nen er mee. Toen de rentmeester die op de jacht was geweest, terugkwam, seinde hij da- delijk naar Parijs aan den graaf, van wien hij ten antwoord kreeg dat hij niets van de zaak wist. De oplichters waren niet meer te vinden. Men denkt dat zij den middagtrein over Luxem burg en Brussel naar Oostende hebben genomen en van daar naar Engeland overgestoken zijn. 's Gavenliage, 26 Nov. Officieel-regeerings telegram. Zuid-Celebes. Bij een vijandelyken aanval op eene patrouille in de Kampong Pa- landro (Zuid Celebes) zijn gesneuveid drie Euro- peesche militairen beneden den rang van officier INGEZONDEN STUKKEN. het landgerecht zal de zaak behandelen. Rotterdam, 26 Nor. Binnenl. Granen. De aanvoer van Tarwe, Rogge en Haver was meer dan voldoende voor de vraag. Gerst was niet ruim ter markt. Boonen en Erwten waren wederom aangeboden. Men noteert Puikejarige Tarwe per hectol. 7,60 a 8,— dito goede 7,a 7,50 Nieuwe Zeeuwsche 6,80 a 7,60 mindere 5,30 a 6,50 Tarwe per 100 kilo 7,50 a 9,50 Rogge per hectol. 5,50 a 6,25 Wintergerst 4,80 a 5,30; Zomergerst 4,40 a 4.75Chevaliergerst 5,50 a 5,80 Gerst per 100 kilo 6,90 a f 7.50 Haver 7,a 7,25 en per hectol. 3, a f 4,80; Paardenboonen f 7,— a 7,25; Witteboonen f 14,— a f 16,Bruineboonen 7,a 9,75 Kookerwten /8,50 a 9,25 Yoedererwten f 6,50 a f 7,—Kanariezaad 6,50 a 7,25 per hect. en/ 9,50 a /10,50 per 100 kilo. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo f 180 a 210Rogge per 2100 kilo Odessa f 132 a f 134 Helena f 142 a f 146 Gerst Zwarte Zee 128 a 130Amerik. Mais 118 a 120 La Plata 117 per 2000 kilo. Haver /7, - a /7,50 per 100 kilo. Me el. Prima inlandsch /ll,a 12,25 le soort 10,25 a 10,75 Zeeuwsche Tarwe- bloem 11,50 a 12,50prima Belgisch 11,— a 11,25le soort 10,25 a 10,75 le soort Fransch 10,25 a 10,75 prima Duitsch 11,a 11,50 extra puik Hon- gaarsch 14,a 16,prima Amerik. patent 12,a 13,le soort 11,a 11,75 2e soort Bakers 9,75 a 10,50 Inl. Roggebloem 9,50 a 10,25 Duitsche dito 9,50 a 10,75 per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 74; Stieren 48 a 62 Kalveren 80 a 100 Schapen 48 a 50 Yarkens 46 a 52 cent per kilo. Melkkoeien 135 a 280 Kalfkoeien 190 a 325 Stieren 85 a 210 Vaarzen 80 a 190 Pinken 50 a 110 gras- kalveren 40 a 65 Fokkalveren 18 a 20 nuchtere /9a 15 Biggen 7,a, 14 alles per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche blauwen 2,60 a /2,80 dito bonte /2,40 a /2,60 Brielsche kralen 3,a 3,25 Geldersche 2,25 a 2,40 Eigenheimers /1,90 a 2,per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 60 en stukken van 1/3 kilo 75 a 80 cent. Zoetemelksche Kaas 27 a 32 per 50 kilo. Leidsche Kaas /72 a /78 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 6,70 a 7, Buitenl. 4,50 per 100. Zeeuwsche ajuin 1,30 a 1,50 per 50 kilo. V l a s. Blauw Holl. 2,10 a /2,60 Gron. 1,90 a 2,20 Wit Zeeuwsch /1,75 a 2, per steen. Lijnzaad 9,50 a f 10,50 per hect. Karwyzaad /17,25 a /17.75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco in consump- tie 10,80 a 11,per 100 kilo en 7/2 a 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 35 cent en dito Santos 241/3 cent per half kilo. Beetwortelsuiker 101/2. YEEHANDEL IN BELGIE. Veeprijzen onveranderd duurvette varken een weinig minder, van 95 c. tot 1 fr. 15. Van 23 tot en met 25 Nov. o Oostsluizen alhier 56 binnenvaartuigen op- en 65 afgeschutdoor de Westsl. 4 op en 9 af- geschut. JPositie der stoomschepen. Ter Neuzen, 24 Nov. 1906. Mijnheer de Redacteur Met groote belangsteiling las ik de belangrijke be- sprekingen van onze raadsleden over de yreukelooze" lediging van de beerputten. Zooals te verwachten was, waren alien bet eens over het nut der zaak Op welke wijze de zaak nu zal worden aangepakt, zullen we afwachten. Ik zal mij onthouden van mijne meening omtrent de uitvoering. Als 't waar is dat we 3000 kunnen krijgeu voor de faecalien, dan zou bet natuuriijk dwaasbeid zijn ze weg te werpen. Maar ik vrees dat die berekeniiig te mooi is, ja zelfs, dat ze, na niet te langen tijd zal blijken eene misrekening te zijn. Overigens blijf ik van gevoelen dat de rivier, welke wij voor de deur hebben, de aangewezen depbt plaats is. Vrees dat door bet werpen der stoffen in de Schelde een geval als te Bergen op Zoom zou kunnen voorkomen, is, dunkt mij, geheel ongegrond. Elk najaar worden duizende kubieke meters vergiltigend water in de Schelde gebracht door de west-waterleiding, gezwegen nog van lien dagelijkschen toevoer der riolen, zonder dat nog ooit nadeel is gebleken. Onze plaats ligt juist voor het afvoeren door mid- del van de rivier van al wat verdwijnen moet, bijzonder geschikt. Men denke slechts aan de breedte, da diepte en de snelheid van den stroom. Laat men elk uur een ton faecalien in de rivier storten wat beteekent dit in vergelijking met de groote massa water, elk uur met vrij groote snelheid voorbijvloeiende Bijna niets. Zoo'n betrekkelijk kleine hoeveelheid wordt in het steeds in beweging, soms heftige beweging zijnde water, onmiddelijk verspreid, vermengd, opgelost en zeer waarschijnlijk zullen aanwezige bacterien liet in het steeds stroomende en draaiende zilte nat niet zoo heel lang maken. Reeds alleen door dat het water van buiten zout en dat van hooger op zoet is, zouden we hier vohloende strooming hebben. Dit is bekend. Ik zal hierop nu maar niet verder ingaan, omdat reeds is besloten eene beerschuit aan te schaffen. Achtend, Uw. dw. dr., VAN DER MOER. ZiidET I.J I 1 IN It! IN. CO p 3 VLAG. NAAM. Ms. Vau en naar. Lading i tour Ter Neuzen t -22 Eng. s.s. '.Middlesbrough 3293 Middlesbro ijzer 23 idem The Duchess 1B59 Millom idem idem Elesnore 2692 New-Castle kolen 24 idem Boreas 1466 Goole idem Deen. s.s. London 39(5 St. Petersb. hout 25 Eng. s.s. River Lagau 2272 Louden itukg. Vail Ter Neuzen 24 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. idem Middlesbrough 3293 Stokton ledig idem The Duchess j 1659 jaeabam idem Voor Gent 23 Deen. s.s. Jaegersborg 5086 Riga stukg. ltuss. s.s. Peter Melnikofif 3578 idem hout Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. Duits s.s. Helmuth 2191 Drammen hoi.t Deen s.s. Klumpenborg 5051 Riga h. vl. 24 Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Louden stukg. idem Sea Gull 2762 idem idem 25 idem Sea Hound 3085 idem idem idem Essouite 1667 F.eedwood zout idem Sprichtley 2328 Goole st..kg. V it ii (ileut 23 Noor. s.s. Urda 2050 New-Cast 1« 'edig Belg. s.s. Benmacdui 1651 Goole idem 24 Eng. s.s. 1 estris 3680 Manchester NTUkg. idem Ousel 3633 Liverpool idem 25 Deen. s.s. Halfdan 3700 Burneiland edig Eng. s.s. Truro 3366 Hull stukg. Ruis. s.s. 3en. Gurko 4468 Bleyth edig Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle jtukg. Voor Kelzaete 23 Eng. s.s. Commercial 321 Havre creosoot NTs lelzaete 25 Eng. 8 8. Commercial 321 Cherbourg edig O 3.9. HENRY vertrok 24 dezer van Windau r.aar Gent, s.s. GUIDO in lossing te Swinemunde, is. HARALD vertrekt heden van Windau naar Ter Neuzen i.s. JENNY arriveerde 24 dezer van Ter Neuzen te South Shields. s.s. RICHARD vertrok 25 dezer van Brugge naar Sunderland_

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2