Openbare Vergadering Alex Meijer's Koffie UITVOEHIITG 383ste Staatsloterij. Mr. ADRIAMSEr Gemengde berichten. Telegrafische berichten. te brengen kind. KolenyereeDiging't Yooruitzicht, Hoek. fe Tor Neuzen en Ctiristeiijke Huiclielarij. Een moeilijk groot Handelsberichten. 4t Aid. „Axel" van de Maatsch. tot be v. van Landb. en Veeteeltin Zeeland. Advertentien. C. N. v. Dijke-de Feijtcr. AL D0ENDE LEERT MEN Een Weduwnaar met 3 kinderen Alvorens een lot in bovenge- noemde Staatsloterij te nemen, vrage men uitvoerig prospectus en verdere inlichtingen omtrent wijze van werken der „Eerste Nederlandsche Maatschappij tot Yerzekering van Risico in Lote- rijen" te's Gravenhage. Zij die geregeld in de Staatsloterij wen- schen mede te spelen kunnen zich 200 °/o besparen. D. TH0LENS Az., was hij weer dronken, en in dien toestand schijnt I19 in de sloot gevallen te zijn met het gezicht voorover, zoodat hij niet om hulp heeft kunnen roepen. Graauw. Donderdag na den middag is het lijk gevonden van de vermiste jongedochter R. de C. en wel, zooals 't eerste vermoeden was, in de Vlaamsche Kreek. Uit Ter Apel meldfc men Zondagnamiddag had in het naburig Riiten- brock (Duitschland) een ernstig ongeluk plaats. De schoenmakersleerling van den schoenmaker Z. alhier, was bij zijn oom den heer S. te Rtittenbrock op bezoek. Een oud geweer, waar- mee het zoontje van S. op zijn neefje aanlegde, zonder te weten dat het geladen was, weigerde. Toen even wel de schoenmakersleerling me" het- zelfde geweer op het zoontje van S. aanlegde ging het schot af en trof den 13jarigen jongen in 't voorhoofd. Het kind zakte ineen en gaf oogenblikkelijk den geest. De moeder van het slachtoller viel in zwijm en was gisterenavond nog niet weer tot bewustzijn teruggekeerd. Te Goorle is een kapelaan, die 's avonds om ell uur van een tooneeluitvoering huiswaarts keerde, door een inwoner van het plaatsje, aangevalien en mishandeld. De bevolking heeft een piotestmeeting belegd om aan hare ver- ontwaardiging uiting te geven. Roermond was Zondagarond omstreeks hall 7 in rep en roerer werd een formeele jacht gehouden op een rreemden jongen man, die geheel naakt als bezeten door de straten holde. Nadat de jacht een half uur had geduurd, werd hjj gepakt, in de overjas van iemand uit de menigte gekleed en naar 't bureau gebracht, waar krankzinnigheid werd geconstateerd. Er was geen woord uit hem te krijgen, zoodat men aanvankelijk niet weet wie de ongelukkige is. Nader wordt gemeld De man wordt thans in de kliniek alhier verpleegd. Tot heden heeft hij nog geen enkel woord gesproken, ondanks de herhaalde pogin- gen, die in 't werk gesteld zijn, om iets uit hem te krijgen. Slechts eenmaal gaf hij door schrift te kennen, dat hij wenschte te drinken. Zijne kleeren zijn 's anderen daags in een der stadswallen gevonden. Er zaten o. a. eenige papieren in, waaruit bleek, dat hij is genaamd H. M., 28 jaar oud, geboren te Purmerend, laatst gewoond hebbende te Winterswijk. Een dure kip. Langs den rijksstraat- weg Leiden— Utrecht snorde een auto uit Gouda. Op de grens der gemeente Zwammerdam vloog een kip uit den onderwal op, werd door de auto gegrepen en geslingerd tegen de lantaarn. Deze werd totaal versplinterd, stukjes glas drongen in den autoband en deze sproncr. Na- tuurlijk werd ter plaatse een nieuwe band in- gezet. Schadepostje van circa 150. Te Waal wij k is in den nacht van Zondag op Maandag door een onbekende oorzaak afge- brand het huis toebehoorende aan en bewoond door den manufacturier H. Michael, den schilder W. Hens en nog een werkmansgezin. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat een groot deei van den inboedel verloren is gegaan. Naar men verneemt is alles verzekerd. Het treurige geval deed zich voor, dat de echtgenoote van den heer P. Quirijns, die een aangrenzend perceel bewoont, zoodanig door den schnk werd bevangen, dat zij tijdens den brand oyerleed. Een veehouder uit het dorp Nijen<*a is wegens vermenging van de melk, die'hifaan een nabunge zuivelfabriek had geleverd, met sloot water, door de rechtbank te Leeu warden veroordeeld tot een gevangenisstrafvan2maanden. Een treurig verschijnselDe speelwoede van de ]eugd te Meppel nam in den laatsten tyd treung groote afmetingen aan. Oogo-etui- gen kunnen verzekeren, dat er vaak zilvero-eld guldens zelfs, bjj den knikkerkuil lag. 't Ge- schiedt er openlijk de straten der stad warden ei voor gebezigd. Het hoofd eener school te uier plaatse heeft dezer dagen aan de ouders der leerhngen een circulaire gericht, waaraan hunue^ medewerking wordt ingeroepen tot be- teugehng der speelwoede, waardoor al sinds geruimen tijd een deel der schoolbevolkino- en ook andere jongelieden aangetast zijn. De politie schijnt geen termen te kunnen vinden om in die treurige zaak handelend op te treden. chenbeie in Bohemen heeft zich bij de trekking van de loterij der „Duitsch- Boheemsche tentoonstelling Reichenberg 1906" een merkwaardig geval voorgedaan. De hoofdpnjs, een kleinood van briljanten, ter waarde van 20,000 kronen, is door de onder- nemers zelf getrokken Dat is al een toeval, maar zoo iets is toch, meenen wij, ook elders nog wel eens voorgekomen, zoo in ons land toen daar nog allerlei particuliere loterijtjes bloeiden. Het wonderlijke zit hier in de om- standigheid, dat het lot, waarop de hoofdprijs viel, n°. 47189, juist den dag voor de trek king als onverkoopbaar was teruggekomen van een sigarenverkoopster te Weenen, die het met 29 andere in depot had gehad. Dat zijn zoo de luimen van het toeval Over de havenwerken van Valparaiso schrijft de Ingenieur 't volgende //Na de jongste aardbevingen, waardoor een groot gedeelte van Chili geteisterd en Valpa- raison verwoest werd, is door het Ohileensche gouvernement een commissie benoemd om de vraag te overwegen of het wenschelijk is nieuwe ontwerpen te maken voor havenwerken ter vervanging van de door prof. Kraus geprojec- teerde, omdat men thans gebruik kan maken van verschillende door de aardbevingen beschik- baar geworden terreinen. Deze commissie noodigde onze landgenooten prol. G. H. van Mourik Broekman c. i. en H. L. van Hooff c. i. uit, voorontwerpen te vervaar- digen, aan welke opdracht bereids is voldaan. Na de aardbevingen ontving prof. Van Mourik Broekman tevens de opdracht om als technisch adviseur van den Minister van binnenlandsche zaken op te treden, ten einde de locale diensten te Valpairaiso met den meesten spoed te her- stellen." s Gravenliage, 21 Nov. Tweede Kamer. Indische Begrooting. De Minister antwoordende op de critiek van de heeren Thomson en Duymaer, van Iwist, verdedigde de machtiging om den luitenant Christoffel, die om zijn vele verdien- stelijke daden als unicum is te beschouwen, buitengewoon tot kapitein te bevorderen. De Minister hield zich er van overtuigd, dat het officierskorps hem dankbaar zijn zal, door den indruk weg te nemen van de critiek, als zouden zij naijverig zijn op hun beminden, ge- eerden en dapperen kameraad, ten aanzien van wien het belang van den dienst en het land medebrengt, hem in eene hoogere positie in het leger te plaatsen. V erdedigende het niet uitzenden van een zesde schip naar Indie, in normale omstandigheden, zeide de Minister van Marine, dat het de be- doeling is om jonge matrozen niet dadelijk voor langen tijd naar Indie te sturen maar deze eerst zeereizen in de buurt te laten doen. Grooten Schouwburg te Gent. DirectieHORAGE MARTINI. Zondag 25 November a. s. te 2*/4 uur. dag- voorstellingopvoering van La petite Bo- heme, operette in 3 bedrjjven, naar H. Murger, woorden van Paul Eerrier, muziek van H. Hirschmann. Dezer dagen las men in de Echo de Parit het volgend belangrijke artikel. De Pink Pillen hebben hem veel goed gedaan. De jonge Robert Bouchard, wiens portret wij hierbij geven, is een kind dat door den toestand zijner gezondheid heel wat ongerustheid heeft bezorgd. Hij was moeilijk groot te brengen, maar zooveel zorgen als zijn gezondheid ge- baard heeft voor hij de behandeling met de Pink Pillen volgde, zoo voorspoedig is deze geworden sedert hij die Pillen heeft gebruikt. POLITIE. Aan het bureau van politie is als gevonden gedeponeerd 2 parapluies. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Hulst, 19 Nov. K O E R 8 VAN HET G E L 1). Belgisch per 100 fr. 47,77s a 47 ,80. Engelsch per 12,- 12,—. ZEETIJ 1JIINGE TV. Van 19 tot en met 20 Nov. =F De heer Franfois Bouchard woont te Parijs, rue Hegesippe-Moreau, n° 17. De Pink Pillen zijn dikwijls beschonwd als een geneesmiddel uitsluitend voor volwassen personen. Dat is een dwaling. De Pink Pillen hebben merkwaardige resultaten gegeven bij kinderen, in het bij zonder in het tijdperk van den groei. De Pink Pillen die aan het bloed nieuw leven schenken en het zenuwstelsel tot nieuwe krachten wekken, kunnen slechts goed doen aan kinderen. Het is eenvoudig noodig hen de dosis te geven die met hunne jaren overeenkomt, en die wordt aangeduid in het prospectus dat bij de doos is. Zij geren hen bloed, eetlust, kracht en een frissche kleur. Zij zijn evengoed voor jongens als voor meisjes. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, alge- meene zwakte, maaglijden, zenuwaandoeningen. Zij hebben zeer hardnekkige gevallen van St- Vitusdans genezen. Prijs f 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilif), Steiger No. 27. Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Het DAMES-COMITE tot steun van de Vereeniging//ZIEKENZORG" te Ter Neuzen zegt hartelijk dank aan alle Dames en Heeren uit Ter Neuzen, Zaamslag, Axel, Sas van Gent, Hoek en omliggende buurten, voor de medewerking haar gesehonken door het geven van prijzen en nemen van loten voor de Verloting ten voordeele van het Zie- kenhuis ook aan dhr. Balkenstein Sr. voor de belanglooze hulp haar bewezen bij het in orde brengen der Zaal voor de gehouden ten toonstelling der voorwerpen, en deelt mede dat de zuivere opbrengst der Verloting is 623,27. Name»s het Dames-Comite, L. GEILLGeill, Presidente. L. A. EIJKEvan der Swan, Seeretaresse. ALGM. VERGAD. a. s. Zat. 24 Nov., 6 uur, bij Dieleman, Knol. De Voorzitter P. DIELEMAN Jacsz. op Zondag 25 November a. s., in het cafe van den heer JOZ. DE FEIJTER, des avonds te 6 lire. Spreker: JAC. L. A. DE LAMGE, van Middelburg. Onderwerp Steunpilaren der maatschappij Entree 5 cent. JDebat vrij. Komt alien op om te hooren hoe onze anti-revolutionaire volksvertegenwoordigers kunnen huichelen. VERGADERING op Woensdag 28 Nov. '06, des nam. een ure, bij C. F. Keerse- maker te Ter Neuzen. Voor het Lidmaatschap kan men zich aan- melden bij het Bestuur. Het Bestuur, PH. J. VAN DIXHOORN, Voorz. W. DIELEMAN Pz., Seer. V an 19 tot en met 20 Nov. werden Jangs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op- en 41 afgeschutdoor de Westsl. 3 op en 5 af- geschut. Positie der stoomschepen. Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelliug ondervonden bij zijne ver- kiezing tot lid van den gemeenteraad. R. SCHEELE Dz. Ter Neuzen, Nov. 1906. zoowel systeem Prof. lAebig als gewoon ge- brand, is te Ter Neuzen steeds versch ver krijgbaar bij Vlooswijkstraat. TOONEELVEREENIGING te HOEK op Dinsdag 27 November 1906, op de bovenzaal van //Hoeksch koffiehuis," bij den heer Corn. Barker te Hoek. Aanvang 7 uur (stipt). N.B. Niet-leden en kinderen beneden 12 jaar xvorden toegelaten tegen betaling van 50 cents. HET BESTUUR, wenscht kennismaking met een weduwe zonder kinderen of jongedochter, leeftijd 3545jaren. Franco brieven letter A bureau van dit blad. Be Hoofdagent, Heerengi'aclit 5, Ter Neuzen. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken Maandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. Middenprijs per 100 K.G. Tame 8,75, Rogge 7,50 Wintergerst 9,—Zomergerat Haver 6,75, Krwten 10,75, Witteboonen f 14,50, Bruineboonen 10,50, Duiven- boonen Paardenboonen 8,50, Boekweit Lijnzaad fKoolzaad fAardappela /'2.50. Boter per kilo 1,10. F.ieren per 26 stuks 1.40. Ter we-kmarkt waren aangevoerd: 32 stuks Rundvee 40 Varkens, waarvan verkocht 14 stuks Rundvee en 19 Varkens. VLAG. B NAAM. M i Van en naar. Ladin 19 19 19 20 19 Eng. 8.a. idem Eng. 8.s. Eng. s.s. idem idem Russ. s.s. Zweed. s.s. Eng. s.s. our Ter Xenzen i Baron Selborne i 2495 iNew-Castle Jet I 2790 I idem Van Ter Xenzen Greenwood i 3164 ,'Boness Voor Kent i Nyroca Aire Polo 3664 Liverpool 1969 Goole 1441 Hull 4461 j Riga 2725 Hernosand 3680 Manchester Eng. s.s. idem Duits s.s. Eng. s.s. 20 Duits. s.s. Gen. Gurko Fingal Lestris Van (went 3366 Hull 2328 Goole 2664 Newfarwater 2554 Londen Truro Sprichtley Carlos Sea Serpent Bellona 2948 Ai.twerpen kolen ledig ledig stukg. idem idem h. vl. hout stukg. stukg. idem phosph. stukg. ledig Robert Bouchard (Gl. Pierre Petit. ffMijn zoon Robert, zeide zijn vader, de heer Francois Bouchard, is altjjd lijdende geweest. Hjj had bloedarmoede en klaagde onophoudelijk. Hij had nooit honger en dikwijls moesten wij hem met geweld doen eten. Dikwijls beklaagde hij zich over scheuten in de maag en verteer- de zijn eten slecht. Wilde hij met zijn kame- raadjes meeloopen dan moest hij onmiddellijk ophouden wegens benauwdheid en steken in de zijde. Bij het opgaan onzer trappen was hij onmiddellijk buiten adem. Dikwijls werd hij overvallen door duizelingen en suizingen. Hij beklaagde zich veel over Scheie hoofdpijnen. Altijd was hij bleek en toonde zich kouwelijk. Des nachts sliep hij slecht. Wij hebben hem de behandeling met de Pink Pillen doen volgen die veel goed hebben gedaan aan kennissen van ons. Sedert mijn zoon de Pink Pillen gebruikt, is hij heel veel verbeterd. Hij is nu vroolijkt eet met smaak, beklaagt zich niet over de minste ongesteldheid en is veel krachtiger geworden." s.s. HENRY in lading te Windau voor Gent, s.s. GUIDO rertrok 21 dezer van Blyth naar Swinemunde. ».8. HARALD in lading te Windau voor Ter Neuzen. s.s. JENNY vertrekt heden van Ter Neuzen naar South-Shields s.s. RICHARD in lossing te Brugge.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2