I Gemengde berichten, was^niet meer noodig, daar de Duitsche sleep boot //Centaur" op weg van Dover naar Vlis singen bij de //River Thames" was gekomen en dit stoomschip naar Ter Neuzen sleepte. Naar we vernemen was op zee ook nog be- pioefd de as te herstellen, doch zonder goed gevolg. Het stoomschip zal nu voor herstelling naar Gent vertrekken. Zaterdagnamiddag is een der stellingen aan de nieuwe sluis, opgericht voor hetmaken en inheien van een 8tal 15 Meter lange palen van beton en ijzer, ten behoeve van fundeerings- werken voor de rolbrug over het buitensluis- hoofd, door den hevigen wind omver gevallen. 1 ersoonlijke ougelukken kwamen niet voor, hoewel in de nabijheid menschen werkten. De stellingpalen zijn meerendeels verbrijzeld, terwijl ook de ijzeren staven van de in aan- bouw zijnde palen deerlijk verbogen zijn. Vrijdagnamiddag is nabij Kijkuit, van een naar Ter Neuzen rijdenden goederentrein de stoker Govaerts, zonder dat iemand van het overige treinpersoneel dit bemerkte, ran de locomotief gevallen. Eerst nabij het station Axel werd het gemis door den machinist be- merkt, die daarvan aan het station kennis gaf. Vandaar werd naar Kijkuit geseind, waarna men ging zoeken en spoedig den ongelukkige aan het hoofd gewond langs de lijn vond liggen. Terstond werd geneeskundige hulp ingeroepen. Hp is eerst naar Hulst en later naar St. Nicolaas vervoerd. Naar we vernemen is zijn toestand niet ouiten geraar. Met ingang van 1 December a. s. is de gemeenteveldwachter P. Buize te Hontenisse uit bedoelde betrekkmg door den heer Commissaris der Koningin ontslagen. Sluiskil. Bij den gisteren gehouden prijs- kamp op 't biljart bij den heer G. Stockman aihier namen 40 spelers deel. De le prijs werd gewonnen door C. de Kouse- maker van Westdorpe met J. Riddering van Sluiskilde 2® prijs door F. Cortvriendt van Axel met J. van Hecke van Ter Neuzen; 3e prijs door J. van Dixhoorn van Ter Neuzen met J. Mechielle van Sluiskilen de 4® prijs door C. Dellaert van Westdorpe met P. de Kidder van Sluiskil. Door de politie zijn Vrijdag in een slaapstee te Groningen aangehouden twee Duitschers. die zonder middel van bestaan waren. Op het politiebureau bleek al spoedig dat eene goede vangst was gedaan. De beide gearresteerden toch stonden gesignaleerd in het Duitsch politieblad als ontvlucht uit de gevangenis te Liineburg. De eene heeft nog 2Ifs jaar, de andere nog ti jaren gevangenisstraf te goed. - Een kantoorlooper van de Bank voor Eiiecten Y\ isselzaken in Den Haag liep Donder- dag in de Boschjes met een portefeuille met wissels en bankpapierhij voelde zich onwel worden en kort daarop viel hij bewusteloos latigs den kant van den weg. Toen hy daar lag, is hij beroofd van zijn portefeuillemen vond die later terug met de wissels er nog in, maar een kleine f 7000, welke de looper al geincasseerd had, was verdwenen. De kantoor looper werd eerst naar 't politiebureau en later naar 't Ziekenhuis gebracht. - Een paartje, dat Yrydagmorgen ten stad- huize te s Hertogenbosch huwelijksaangifte had gedaan, kwam vroolijk en wel van het stadhuis gestapt, doch op de Markt bleek, dat de bruide- gom zooveel aan Bacchus had geofferd, dat de politie het noodig oordeelde hem op het politie bureau in bewaring te stellen. Onder een toeloop van honderden marktbe- zoekers en gevolgd door de bruid en de aau- staande schoonmoeder, werd mijnheer de bruide- gom ter ontnuchtering in het bureau opgesloten. - 1 e Smilde is de dienstbode van den bakker H. Boer bij het scheppen van een emmer water in de Drentsche Hoofdvaart gevallen en ver dronken. Sluiskil, 18 Nov. Heden namiddag werden een qzeren aak en een waalschip door een sleep- boot voortgetrokken, door de spoorbrug aihier maar met het noodlottig gevolg dat de aak tegen de spoorbrug met zoo'n kracht aanvoer, dat deze dicht draaide en daarbij de op het dek staande roef aan splinters brak. In de roef zaten de vrouw en de kinderen van den sshipper en deze begonnen zoo luid tejammeren en om hulp te roepen, dat dit met het gekraak het ergste deed vreezen. Ook de achteraankomende waalschuit liep tegen de aak, zoodat daardoor ook avery aan de aak werd veroorzaakt. Per- soonlijke ongelukken hadden daarbij evenwel met plaats. Zanmslag, 19 Nov. Een van de personen die deelnam aan de baldadigheden welke aihier m de laatste dagen veel voorkwamen is aan de politie bekend geworden. Deze boerenknecht had een zijner colleges het plezier gedaan om zyn ploeg uit elkaar te nemen en enkele onder- deelen zoek te maken. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt en een niet te geringe straf zou anderen tot voorbeeld kunnen strekken. Boschkapelle. De echtelieden J. de Bakker ontvmgen Zaterdag j.l. de zeer droevige tijdino- dat hun 22jange zoon en eenigst kind, sehip- persknecht van beroep, te Reinhausen in Duitsch- land over boord is gevallen en verdronken. Clinge. De beetenlevering aan Zeegat en station is afgeloopen. Aan het Zeegat werden pi. m. 2,500,000 K.G. geleverd voor de fabriek te Moerbeke. Union Sucnere, en pi. m. 2,000,000 K.G. voor de fabneken der firma Van Yolsen en Co Deze beeten werden aan het station vervolgens op wagons geladen. Aan het station werden geleverd pi .m. 1,500,000 K.G. voor de fabriek te Moerbeke, Union Sucnere pi. m. 40o,000 K.G. voor den S' v- d- Berghe en Co. en pi. m. 00,000 K.G. voor den agent, firma de Meurichy en Co. J Hontenisse, 19 Nov. Het koolzaad dat in den Ailhelmuspolder is uitgezaaid staat prachtig te velde en belooft veel. Een landbouwer die op deze overstroomde grond, in een der polders, een partijtje bieten dit voorjaar had uitgezaaid, verkreeg naar het gemet berekend een opbrengst van ruim 16,000 K.G. Ook geven de mangel- wortels op deze gronden een bevredigende op brengst. Onder deze laatste vrucht had een het buitengewoon gewicht van 10 K.G. De aanvoer van bieten, die verre beneden dat van t voorgaande jaar is, is zoo goed als geeindigd. Vlissingen, 19 Nov. Bij de heden gehouden viukiezing van 5 leden van de Kamer van Koop- handel werden herkozen de aftredende leden, de heeren P. F. Auer, H. Chr. Beijerman, C. Dom- misse C.Mz., J. G. de Jonge en A. J. J. Khj berg. Men meldt uit Den Haag In den laatsten tijd werden hier ter stede een schrikbarend aantal rijwielen gestolen. Geen dag ging voorbij of er 'werd bij de politie van een of meer rijwieldiefstallen aangifte gedaan. In verband hiermede stelde een hoofdinspee- teur met twee rechercheurs een nauwkeurig onderzoek in, met het gevolg dat zij een goede vangst deden. In twee woningen in de Jan Steenstraat werden 5, van diefstal afkomstige rijwielen, in beslag genomen. In een dier woningen, waar twee fietsen waren werd tevens als verdacht van den diefstal, een persoon aangehouden, die opgesloten is. De drie andere fietsen werden gevonden in de woning van familie van den verdachte. Eep paar dagen geleden is aangehouden den vermoedelijken dader van een inbraak in een woning op den hoek van de Koning- en de Waterloostraat, waar toen ook twee rywielen zijn gestolen. Beide verdachten zijn ter beschikking van de justitie gesteld. Uit Tilburg meldt men Eenige dagen geleden overleed in ,/de Rijt" de GOjarige weduwe V., een aan den drank verslaafde vrouw. Volgens uitlatingen in de buurt zou zij niet haar natuurlijken dood, maar aan vergiftiging door een buurvrouw, die een verzekering op vrouw Y. s' naam gesloten had gestorven zijn. Zaterdagmiddag werd door den commissaris van politie, twee inspecteurs en eenige agenten een uitgebreid onderzoek inge- steld. Uit een beerput werd een ledig fleschje opgehaald, en de vrouw, op wie het vermoeden rust, is aan een gestreng verhoor onderworpen. Bij het ploegen van zijn land kreeg de landbouwer P. v. B. te Dongen aan de Vaart van zijn jong en nog niet voldoend getuigd paard een trap tegen het hoofd, met het gevolg, dat de schedel verbrijzeld werd. De toestand van den man is hopeloos. - Uit Rilland schrijft men De hevige wind, vergezeld van een hoog- watergetij, het was juist springvloed, heeft in den nacht van Donderdag op Yrijdag zijn in- vloed doen gevoelen, zij het dan ook in zeer geiinge mate, op de verschillende werken en dijken aihier. Aan den Reygerbergschen pol- derdijk kwam eenige schade, terwijl aan den dijk van den Tweeden Bathpolder een gedeelte rrammat over een kleine opervlakte was weg- geslagen. Bij de aanuemers van de werken in den Eersten Bathpolder werd de ringdijk ver- nield, zoodat het water in den zoogenaamden ykarreput liep. Het gevolg hiervan is, dat in het werk vertraging komtde aannemer had nog een of twee dagen voor grondaanvoer noodig gehad. Ook de ringdijk, die dienst deed voor grondaanvoer naar den spoordijk en die niet- tegenstaande de werkzaamheden aldaar klaar waren, was blijven staan, in het belang vaii andere aannemers, is doorgebroken. le Iilburg is de heer W., candidaat-notaris, aan bloedvergif'tiging overleden. Eenige dagen geleden krabde hij een puistje aan de lip met den nagel open, waardoor de vergiftiging ontstond. Weldra begon het gelaat op te zwellen en na een paar dagen van hevig lijden is de 29,jarige jongeman bezweken. In het Friesebe dorp T. zou een ver- kooping plaats hebben op een der bovenvertrek- ken van een herberg. De toeloop was echter zoo groot, dat notaris en publiek verhuisden naar de grootere benedenzaak. Echter, daar was kort tevoren nog getapt en de kastelein werd op grond van de drank wet die in dit geval verkoop van sterkedrank 2 uur voor eene verkooping en 2 uur daarna verbiedt gever- baliseerd. Uit Amersfoort meldt met Vrijdagmorgen om half zeven is achter de wagenwerkplaatsen der H. IJ. S. M. in een boschje het lijk gevonden van den rangeerder H. D. Deze had gisteravond om vijf minuten voor zes zijn woning verlaten. Toen liij om zeven uur nog niet in dienst was, werd een boodschap naar zijn huis gezonden, waar men echter niets anders kon mededeelen, dan dat D. op tijd was weggegaan. Direct werd een onderzoek inge steid, echter zonder resultaat. Hedenmorgen vonden twee machinisten, van hun werk naar huis gaande, hem op genoemde plaats. Ongetwyfeld moet hier aan een moord gedacht worden. De rechterhelft van de hersenpan is geheel ingeslagen, terwijl het jukbeen aan die zijde ook verbrijzeld is. Bij 't linker oor bevindt zich een diepe snede. De ongelukkige was 30 jaar oud en onge kuwd. Hy stond als oppassend aangeschreven. De politie heeft direct een onderzoek inge- steld, waarvan de uitkomsten nog niet bekend zijn. Nader meldt men Omtrent den afschuwelijken moord kan nog worden medegedeeld, dat de justitie gis teren den ganschen dag het onderzoek in deze duistere geschiedenis heeft voortgezet. Acht personen zijn gehoord. De officier van justitie, uit Utrecht overgekomen, heeft persoon- lijk de plaats van het misdrijf bezoeht. De vermoorde, die geboren is te Amerongen, had de gewoonte dikwijls een aanzienlijk bedrag in papier geld bij zich te dragen. Nadat de familie van een en ander in kennis was gesteld, zijn de vader en breeder van den verslagene overgekomen. Het lijk is daarna naar het militair hospitaal overgebracht, alwaar het door twee doctoren, in tegenwoordigheid van den officier van justitie is geschouwd. Yooraf was het gefotografeerd. Zaterdagmiddag waren wij, schrijft de N. R. C., in het gebouw Caledonia, te Rotterdam, in de gelegenheid, een uitvinding te bezichtigen van een stadgenoot, den heer A. J. Bernoski, die een automatisch stemtoestel heeft ontworpen en laten vervaardigen. Door samenstelling van een hoogst vernuftig en toch uiterst eenvoudig mechanisme, is de heer Bernoski erin geslaagth een automatisch toestel te krijgen, dat verschil lende bezwaren, aan het huidige stemsysteem verbonden, wegneemt. In Caledonia was een keurig uitgevoerd model-stem huisje aanwezig, welks samenstelling ons door den uitvinder werd verklaard. Het stemmen geschiedt een voudig door het overhalen van een stang, welke verticaal is aangebracht onder het bord dat den naam van den gewenschteii candidaat draagt. Door een stelsel van hefboomen, dat inwerkt op een telrad, worden de uitgebrachte stemmen automatisch aangeteekend, zoodathettijdroovende tellen van thans, met de kansen op oneenigheid der commissarissen onderling over de al of niet geldigheid van een stembiljet, geheel ver- valt. Het knoeien, door bijvoorbeeld twee- of driemaal achtereen op eenzelfden candidaat te stemmen, is onmogelijk gemaakt. Het mechanisme is verstelbaar en kan, naar reuze, worden gereedgemaakt voor stemmingen tusschen twee, drie of meer candidaten. Bij de zeer stevig uitgevoerde constructie is het gebruik van veeren geheel vermeden alle scharnieren enz., loopen op kogeltjes. Tegen het met be- driegelijke bedoelingen verplaatsen van de naam- lorden der candidaten is afdoende gewaakt. In let kort de uitvinding samenvattende, komt deze lierop neer ieder kiezer kan niet meer stemmen uitbrengen dan moet ea magde toestel zorgt voor het opteekenen der stemmen en het stem- men zelf wordt tot de minst denkbare moeite het overhalen van een hefboom feruggebracht. Bij het betreden van het stemkamertje door iederen nieuwen kiezer, herstelt het mechanisme zich in den oorspronkelijken stand, welk effect wordt teweeggebracht door een trekstangen- stelsel, dat bevestigd is aan de ingangsdeur. Want het kamertje is in zekeren zin een door- loop men circuleert er doorheen. Aan de hand van teekeningen werden door den heer Bernoski nog tal van technische de tails uitgelegd. welke op zeer duidelijke wijze de werking van het mechanisme verklaarden. De uitvinder hoopt personen van invloed hier te lande voor zijn toestel belang in te boezemen hij meent daarin reeds gedeeltelijk te zijn ge- slaagd. Een werkman van 18 jaar en zijn meisje besloten samen te sterven. Hij kon geen werk vinden. Zij kochten vergif, begaven zich in het veld en namen ieder de helft er van iu. Zij is er aan gestorven, hij is blijven leven. Hij heeft nog getracht haar te redden door, zoo ellendig als hy zelf was, haar, terwijl zij hevige pijnen leed, een eind ver te dragen en hulp te halen. Was de jonge man ook gestorven, dan had de jury van den Coroner het geval stellig om- schreven als zelfmoord in tijdelijken waanzin gepleegd. Nu hy 't overleeft is hij, krachtens een wet, die nog uit den tijd van Jacob I stamt, als mooraenaar met voorbedachtenrade ter dood veroordeeld. Daar volgt dan wel genade op, maar eenige jaren gevangenisstraf zitten er waarschijnlijk toch voor hem op. De rechtbank te Miihlhausen heeft eenea daglooner Fohrler uit Hafingen wegens moord ter dood veroordeeld. Toen Fohrler zijn vonnis vernam, riep hij uit//Leve de Duitsche Keizer 1" Te Bermondsey, in Londen, is er Yrijdag- nacht brand geweest in een winkel, waarby drie menschen verbrand zijn. Bovendien werd een jonge vrouw, die in het huis logeerde, zwaar gekwetst bij een sprong van de tweede verdieping. Maar het treffendst is, dat een meisje van tien jaar by een poging om een kind van achttien maanden uit een brandende kamer te halen, zoo zwaar letsel kreeg. dat zij in het gasthuis bezweek. Het kind van ander- half jaar bleef nagenoeg ongedeerd. Te Dortmund bestaat een maatschappij die zich belast met het sluiten en bewaken van afgelegen, onbewoonde gebouwen enz Hare beambten zijn echter niet alien te vertrouwen, Onlangs is een van bare nachtwakers bij een inbraak verrast en gisteren is weer een ander waker, onder verdenking van twee inbraken gepleegd te hebben, in hechtenis genomen. - Yoor den politierechter te Croydon, een Londensche gemeente, verschenen Vrijdag vier mannen, van 22 tot 24 jaar oud, beschuldigd en bekennende een aantal branden te hebben gesticht, in opslagplaatsen van bout, leege en ook bewoonde huizen. In drie weken tyds hebben ze twaalf branden gesticht. Dat deden ze voor hun plezier. Een botsing tusschen kometen komt niet alle dag voor. Een telegram uit Kopenhagen brengt er ons bericht van. De vischstoomboot Komeet uit Altona heeft bij Skagen de bark Kometen de Komeet) uit Landskroua aan- gevaren. De bark Kometen zonk, maar de bemanning werd gered. De reederij van de Zweedsche Komeet heeft op de Duitsche Komeet te Kopenhagen beslag laten leggen. In St. Claudo Juradepartement - is Donderdagavond om 10 uur een bom ontploft in den keider van den burgemeester. De bom was vermoedelijk door een kelderluik naar binnen gewerkt. De schade, die het moordtuig aanrichte s zeer gering. De dader is on bekend. De markies De Loz de Goetgourant, de laatste afstammeling van een doorluchtig geslacht uit Bretagne, is Yrijdag de Saint-Germain-en- Laye, bij Parijs, gestorven, waar hij jaren lang het nederige beroep van koetsier had uitgeo'efend De markies, die 64 jaar is geworden, viel dood van den bok. Juffrouw Josephine Wendel te New York een oude vrijster die met de Astors verwant is. heeft aldus seint Laffan een bod van 650,000 dollars afgeslagen voor een afgeheind stuk grond in de Vijfde Avenue dat haar tOe- behoort. Die plek dient als speelplaats voor haar lievelingshondje en, als de grond verkocht werd, zou het beestje geen lichaamsbeweging meer kunnen nemen. Dit New-York wordt een zonderling avon- tuur gemeld, overkomen aan de stoomboot Saint Andrew van de Phoenixlijn, van Antwerpen aldaar aangekomen. De boot bevond zich op Dinsdag 30 October op 600 mijlen van Kaap Race, toen de eerste officier van 't schip, die zich juist op de commandobrug bevond, bij helder weer eensklaps drie luchtsteenen zag vallen, op omtrent vyf mijlen van de boeg van het schip Zij lieten een Donkerroode streep in de lucht achter. Op hetzelfde oogenblik riep hem de derde machinist, hij keerde zich om en zag een reus- achtigen luchtsteen zigzags gewijze naar bene den en op minder d in een mijl afstand in zee vallen. Zij kouden duidelijk het sissen van het water hooren toen de gloeiende massa in zee viel. De steen moet omtrent 10 tot 15 ton zwaar zijn geweest. Toen da massa iu't water kwam steeg een zuil damp veertig voet hoog. De zee zag er een oogenlik uit alsof er zich een krater had geopend. De sissende toon was zoo sterk, dat de eerste machinist uit zijn hut toesnelde, meenende dat er iets aan den ketel mankeerde. Als de steen het schip getroffen had zou het zeker gezonken zijn. Een Duitsche oplichter is er te Montreal in geslaagd verschillende leveranciers voor een totaal bedrag van 300.000 dollar op te lichten. De man gaf voor een groote erfenis gekregen te hebben, welke som naar de bank van Montreal onderweg was. Hij verloofde zich met een jongedame uit de beste kringen en was toen nog zoo brutaal aan de bank te verzoeken hem een crediet te openen. De bankdirectie seinde naar Duitschland en nu zit de quasi-millionnair achter slot en grendel. mm

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2