S.R. ELZINGAjOtOgraaf, Broodbakker Advertentien. Telegrafische beriehten. BURGERLIiKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. De dankbaarheid van een inwoner van Middelburg. E L Z11 G A. niet te vergeten, omdat in de kerkekamer nog een tractatie wacht. Wie zijn penningen heeft betaald, wordt uit- genoodigd een gias bier te drinken, waarvan een heel vaatje voorhanden is, en daarenboven krijgt men een langen Gouwenaar, die men naar believen kan stoppen. Nog een enkel praatje en een troepje trekt dettig dampend de straat op om plaats te maken voor nieuwe be- talers. Deze tractatie schijnt even oud als de ,/zaadgelden" te zijn. Dinsdag had te Cuyk een ongeval plaats, dat ernstige gevolgen na zich had kunnen sleepen, maar toch nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Terwijl de zoon van de wed. Ph. aldaar trachtte een scherpe patroon, welke op een flobertgeweer zat, maar die niet goed wilde afgaan, door het slaan met een steen te doen ontploffen, ging deze plotseling af, waardoor zijn broeder, die in zijne nabijheid stond, den kogel in het been kreeg, waardoor een ernstige wonde werd veroorzaakt, zoodat direct geneel- kundige hulp moest ontboden. Alweer een les voor velen, met het behandelen van geladen schiet werktuigen voorzichtig te zijn. bedert veertien dagen zoekt de Londensche politie naar een jong meisje, dat tot een voor- name familie behoort en bekend is om haar schoon- heid. Zij heet Irene Overy. Plotseling is zij uit het ouderlijk huis, in de provineie, verdwenen. Om het huis te ontvluehten, had zij zich de haren geknipt, en zich in jongenskleederen ge- stoken. Getuigen verklaren haar onder deze vermomming te hebben gezien. Het ouderzoek heeft echter nog niets aan het licht gebracht. Te Liget in Hongarije, bestond sedert kort een spaarbank, die haar betalingen heeft moeten staken. De inleggers, grootendeels Rumeensche boeren, deden metstokken gewapend een aanval op het kantoor. De directeur wist zich nog door de vlucht te redden, maar twee van zijn beambten vielen in handen van de woedende menigte en werden dood geslagen. Maandag is te Woodville (Indiania), ten- gevolge van verkeerden wisselstand, een land- verhuizerstrein, die een snelheid had van 60 K.M. per uur, in botsing gekomen met een goederentrein. De twee vernielde locomotieven sloegen den dijk af en sleepten een aantal wagens mede. Door het vuur uit de locomo tieven raakten de wagons in brand en uit de brandende wagons weerklonk het gejammer der gewonden, die het vuur steeds naderbij zagen komen en niet in staat waren zich te redden. De reizigers, die ongedeerd waren gebleven, boden zooveel mogelijk hulp en ook uit Wood ville en andere omliggende plaatsen daagden al spoedig redders op. Maar het reddiugswerk was buitengewoon moeilijk, de arrne slachtoffers zaten bekneld tusschen de vernielde wagens en slechts weiuigen konden uit hun netelige°positie worden verlost Het aantal dooden wordt geschat op 50, terwijl bovendien een 40tal reizigers meer of minder ernstig werden gewond. Te Havre is een postambtenaar beetcre- nomen. Een deftig gekleed heer kwam voor het loket poste restante en zeide dat hij kort te voren buiten aan het postkantoor een brief in de bus had gedaan. In dien brief wilde hij een belangrijke verandering maken en hi) vroeg of het dus mogelijk was hem terug te krijo-en. Meteen overhandigde hij een enveloppe met het gelijkluidend adres. De beambte stond op en gmg weg om het geval,aan een collega over te dragen. Nauwelijks had hij zich omgekeerd of de fijne heer lichte de schuif van het loket op en maakte zich meester van een houten kistje, dat juist binnen zijn bereik stond. Het bevatte ruirn 2000 fr. in bankpapier en now andere stukken van waarde. Men is den brutalen dief nog niet op het spoor. De Berlijnsche politie heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag een goede vangst gedaan. Zij betrapte op heeterdaad vijf inbrekers die bezig waren op een kantoor een brandkast open te breken. Zij zijn vermoedelijk schuldio- aan verschillende inbraken die in den laatsten tijd te Berlijn gepleegd te zijn. John H. Knight, een ingenieur te Bar- field, heeft een metselmachine uitgevonden, waarmee het volgens hem mogelijk is baksteenen' muren op te trekken. Voor de bediening van de machine zijn maar twee arbeiders en een jongmaatje noodig. De eene arbeider spreidt de kalk op het muurvlak uit, de tweede legt de steenen in de machine, de derde bedient de machine zelf. De uitvinder beweert dat een geheel ongeoefend werkman met zijne machine dagelijks 50006000 steenen kan vast metselen. Ongeveer een half jaar geleden stortte, tengevolge van het afbrokkelen van den berg oever, een gedeelte van de kleine stad Taver nola in het Iscomeer (N. Italie.) Het zelfde verschijnsel heeft zich nu herhaald. Dinsdag nacht bemerkten de bewoners dat de grond onder hun voeten in beweging was, door een overhaaste vlucht het gebergte in, redden zij zich het leven. Een heel plein en eenige straatjes zijn in het meer verdwenen. Door de Italiaansche regeering is nu een onderzoek gelast naar de oorzaken van dit verontrustend verschijnsel. Op den weg van Ieperen naar Meenen vond men het lijk van een persoon, zoodanig toegetakeld dat het niet herkenbaar was. Het lag slechts een meter afstand van de tram sporen. Uit wonden aan het gelaat, den schouder en de knie was bloed gestroomd. Het hoofd was schier vermorseld en het gelaat als verscheurd. De hersens waren vijftien meters gespat. Na lang zoeken, herkende men aan de klee- ren een inwoner van Cheluvelt, een boeren- arbeider, weduwnaar met twee kinderen. De verongelukte, Louwagie genaamd, werkte gewoonlijk in Frankrijk. Hij was 's middags met den trein te Ieperen aangekomen, om verder te voet naar Cheluvelt te gaan. Hij had 250 fr. op zak. Tevreden over de goede winst, die hij had gemaakt, had hij hier en daar een herberg be- zocht. Tot middernacht was hij in de herberg den Zandberg gebleven. Dit deed besluiten dat hij niet door een tram kon overreden zijn. Maar daar er gedu- rende den nacht verscheidene automobielen over de weg waren gereden, moet het zoo een voer- tuig zijn dat hem gedood heeft. De dader van den moord op den tandarts Claussen, in den trein van Hamburg naar Blan- kenese, is gevonden, gearresteerd en heeft zijn schuld reeds bekend. Het is een 18jarige Bohemer, Thomas Riicker genaamd, die sedert geruimen tijd te Hamburg woonde en geen middel van bestaan had. Een beambte van het station Klein Flottbeck, waar de moordenaar was uitgestapt, had den reiziger, die deed alsof hij een bloedneus had, vrij goed opgenomeu en later aan de politie een nauwkeurig signalement opgegeven, dat tot de arrestatie van den misda- diger leidde. Deze ontkende eerst, maar toen men bloedvlekken aan zijn kleederen vond, viel hij door de mand en bekende alles. Geldver- legenheid had het plan tot de misdaad in hem doen rijpen en hp had het gernunt op den bediende van een bouwondernemer, die iederen Zaterdag met een aanzienlijk bedrag naar Blan- kenese ging, om arbeiders uit te betalen. Hij had zich echter in den persoon vergist; Claussen, dien hij het station Altona met een haudtaschje zag binueugaan, hield hij voor den bediende en hij nam een kaartje 2e klasse naar Othmarschen om vervolgens bij hem in de coupe te stappen, waar zij alleen waren. Onder zpn kleederen had Riicker een kleinen biji verborgen, die hij 5 dagen te voren had gekocht met het misdadige voornemen. Claussen las een courant en lette niet op zijn medereiziger, tot deze, even voorbij het station Grosz Flottbeck, eensklaps opsprong en bam een geduchten houw met zijn biji gaf, die door den hoed in het hoofd drong. De ongelukkige tandarts zonk neer, terwijl een breede bloedstroom uit zijn wond gutste. Toen gaf Riicker hem nog een tweeden slag, waarop Claussen het bewustzijn verloor. De moordenaar opende t taschje, maar vond daarin niet het geld waarop hij had gehoopt. Hij maakte zich daarop meester van het gouden horloge met ketting van het slachtoffer en diens portemon- naie, waarin zich 100 mark bevond. Hiermee stapte hp aan het eerstvolgende station, Klein I lottbeck, uit en verliet ongehinderd dit station, met zijn bebloeden zakdoek onder den neus, ten einde zich zoo min mogelijk in het gelaat te doen zien. Te voet keerde hij naar Altona terug. Van het gestolen geld werd nog 15 mark in zijn bezit gevonden. Hij gaf voor het horloge en den ketting in de Elbe geworpen te hebben, maar bij een huiszoeking vond men dit in zijn woning verborgen. De portemonnaie van Claussen vond men in het stadspark terug. Ylissingen, 16 Nov. De gemeenteraad heeft in beginsel beslotea om aan de vereeniging De Zeevaartschool gratis den benoodigden grond af te staan voor een te stichten De Ruijterschool. A Gravenliage, 16 Nov. Tweede Kamer. Voor de pauze werd voortgezet de behandeling der Indische begiooting, waarbij de Minister zich verzette tegen de instelling van een af- zonderlijk onderwijs-departement. Daarna werd de nominatie voor den Hoogen Raad opgemaakt, waarbij werd gekozen tot eersten candidaat de heer Mr. Van Goor, raads- heer bij het hof te Amsterdam, tot tweeden candidaat de heer Mr. Nijpels, raadsheer bij het hof te Arnhem en tot derden candidaat de'heer Mr. 't Hooft, eveneens raadsheer bij het hot te Arnhem. Op eene vraag van den heer Treub antwoordde de Minister van Waterstaat dat inderdaad door den eerstaanwezend ambtenaar bij de staatsspoor- wegen te Utrecht, aan de aangeslotenen bij de internationale spoorwegvereeniging in overwe- ging was gegeven, met het oog op de spoorweg- staking en de dreigende revolutionaire toestanden in Hongarije, de internationale tariefovereen- komst-conferentie niet te Budapest maar te Dresden te houden. 1 oen de dwaling bleek, is het schrijven her- roepen, maar de directie van het Staatsspoor heeft maatregelen genomen, dat dergelijke on- doordacht'e uitingen niet meer worden verzonden en dat zonder hare machtiging dergelijke brie- ZEETIJ DIINGEN. Van 14 tot en met 15 Nov. ven niet meer kunnen uitgaan Van 14 tot en met 15 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 53 binnenvaartuigen op- en 65 afgesehutdoor de Westsl. 6 op en 7 af- geschut. Positie der stooinschepen. Besfuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 18 November a. s., te 2 uur, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Telefoongeheimen, klucht in 3 bedrijven van Hermann Hausleiter en Max Reimann. Ver- taling van A. L. van den Heuvel. Voorafgegaan door Pet Wonderkindblijspel in een bedrijt naar het Duitsch door A. Ising Jr. Grooten Schouwburg te Gent, Directie HORAGE MARTINI. Zondag 18 November a. s. te 2:/4 uur, dag- voorstelling opvoering van Le Voyage en Chine, comische opera in 3 bedrijven, woorden van Eugene Dabiche en Delacour, muziek van Francois Bazin. Uit dankbaarheid voor de verkregen weldaden en met den wensch dat velen nut mogen trek ken van hare ondervinding, machtigt ons een in woner van Middelburg hare volgende verklaring te publiceeren. Mejuffrouw de weduwe Marijs—De Klerk, wo- nende Seisweg R 148 te Middelburg, meldt ons Voor dat ik gebruik maakte van Uw Foster's Rug- pijn Nieren Pillen, heb ik ongeveer twee jaar ge- sukkeld met een nierziekte waardoor ik zeer veel pijn te doorstaan had in den rug en in de zijden. Ik leed ook veel aan zware hoofdpijn en gevoelde mij steeds erg vermoeid en afge- mathet ergste mijner ziekte was echter de verschrikkelijke pijn die ik had bij het urineeren. Elk oogenbiik moest ik aan den sterken drang hiervan toegeven en menigmaal bevond zich bloed in het water. De medische hulp die ik hiervoor ingeroepen had, had mij weinig of geen beterschap bezorgd en ik wist niet hoe ik het had toen ik begon met Foster's Rugpijn Nieren Pillen, deze hebben wij wonderlijk veel ge- holpen. Na een paar dagen bekwam ik reeds een groote verlichting en toen ik een doosje geledigd had, kende ik mij zelf niet meer want in langen tijd had ik mij niet zoo wel gevoeld. Mijn blijdschap was des te grooter daar men mij gezegd had, dat er niets aan mijn kwaal te doen was en ik geheel mismoedig geworden was. Voor alle zekerheid zal ik thans nog eenigen tijd met Uw geneesmiddel verder gaan en ik hoop U spoedig mijn volkomen herstel te kunnen mededeelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongesteldheden want het verstopt niet alleen de nieren, doch belem- merd tevens de kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urinezuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker U dat menU de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mejuffrouw Marijsde Klerk gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a 1.75 voor een of 10.voor zes doozen, Ondergeteekende deelt bij dezen mede dat bij zich van af Zaterdag 17 November gevestigd heeft als in de Noordstraat, naast den heer Adriaansen. Hij beveelt zich daarom beleefd aan, bopende door een nette en vlugge bediening zich het vertrouwen waardig te maken. an het zelfde adres zijn puike blauwe ^ardapp&ien te koop. Aanbevelend, P. M. GEELHOEDT. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, iaten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electriscke inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, Axel, Huwelijks-aano-iften. 1 Nov. Gerardus Ma rinus Stouthamer (van Ter Neuzen), oud 21 j jm. en Adriana Paulina Wiest, oud 19j.. jd. 9Nov.' Jacobus de Klerk, oud 31 j., weduwn. en Jacomina Wolfert, oud 26 j., jd. Jacobus van Cadzand, oud 24j., jm.en Jaco mina Sara de Putter, oud 20 j, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Nov. Gerardus Marinus Stouthamer (van Ter Neuzen), oud 21 en Adriana Paulina Wiest, oud 19 j., jd. Geboorten 1 Nov. Framboise, d. van Willem Remin- sen en van Levina van Doeselaar. Louis, z. van Cornelis van den Berge en van Levina de Regt. 3 Nov. Johannes Abraham, z van Anthonij Pieter Butler en van Debora Maria van der Wiele. Hubertus Josephus Ferdinandus, z. van Honor6 Dellaert en van Emma Maria de Vrieze. 5 Nov. Suzanna Janna, d. van Pieter Brandes en van Catharina Adriana Bakker. 13 Nov. Jannetje, d. van Abraham Moes en van Aagtje Debora Naeije. 14 Nov. Pieternella Jacoba, d. van Jacobus Leunis en van Neeltje Martha van Bendegem. Overiijden ll Nov. Gerrit Jan Vrielink, oud 81 j., echtg. van Geertruij van Dixhoorn. 12 Nov. Pieter Johannes Verlinde, oud 4 m., z. van Jan Francois en van Hendrina Smies. Hoewarht. Huwelijks-aangiften. 2 Nov. August Francois van Renterghem, oud 25 j., jm. en Mathilde Marie van der Goore, oud 22 j jd. Geboorten. 4 Nov. Emile Arthur, z. van Henderikus de Vliegher en van Eugenia Sinack. 9 Nov. Margaretha Maria Anthonia, d. van Aioisius Pijl en van Stephanie van Mossevelde. 10 Nov Irrna Maria, d. van Camile de Galuwe en van Eulalia Herwegh 11 Nov. Maria Philomena d. van Petrus Gielleit en van Renilda E. Suij. Overiijden. 3 Nov. Leonie van Damme, oud 34 j., echtg van Franciscus Dom. de Pottei-. 7 Nov. Seraphinus van Remoortere, oud 71 j., weduwn. van Seraphina Swartele. 12 Nov. Maria Antoinette van Bunderen, oud 77 j., wed. van Pieter Fr. de Block. S»« van (lent. Geboorten. 5 Nov. Frans Eduard, z. van Ferdinandus Maria Martens en van Nathalie van Hamme. Petrus Johannes, z. van Johannes Franciscus Roels en van Rosalia Ducarmon. 8 Nov. Alma Irena, d. van Omer Marie Louis Maenhout en van Sophia Maria Goethals. Overiijden. 4 Nov. Willebrordus Hamerlinck, oud 42 j., echtg. van Emilia Hollebosch. Theophile Johannes Troch, uud 22 j., z. van Octavianus Seraphinus en van Clementia Inghels. St. Jansteen. Geboorten. 2 Nov. Hijpolitus, z. van Constantinus van Laer en van Anna Catharina Batens. 5 Nov. Arthur, z. van Leo de Smet en van Rosalia Rosseel. 11 Nov. Maria Philomena, d. van Alphonsius van Santberghen en van Rosalia de Nijs. 13 Nov. Leonia en Cij rill us Antonius, d. en z. van Franciscus Janssens en van Augusta Piudentia Scheirs. 14 Nov. Maria Evelina, d. van Franciescus Vlassenrood en van Seraphina Braem. Irma Maria, d. van Cerillus Frankevijle en van Eugenia Maria Bosman. Overiijden. 5 Nov. Octavia Isabella de Bot, oud 13 d., d. van Johannes Franciescus en van Philomena Bastelier.8 Nov. Ludovicus Eugenius Marie Bleijenbergh, oud 3 w., z. van Camillus Gustaves en van Mathilda Petronella Michielsens. Stoppr-lilijk. Huwelijks-aangiften. 9 Nov. Honord Charles Franciescus Kerckhaert, oud 25 j., jm. en Maria Christina Anna Serrarens, oud 21 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Hubertus, z van Josephus Boeijkens en van Cornelia van de Voorde. Isabella, d. van Cor nelis Carolus van Win en van Anna Catharina Schille- mans. 15 Nov. Antonetta, d. van Josephus de Poorter en van Prudentia d' Hont. Xaamslas. Huwelij ks aangiften. 1 Nov. Cornelis Kaijser, oud 22 j.,jm. en Franyoise Cornelia Wesserweel, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Nov. Cornelis Kaijser, oud 22 j., jm. en Franyoise Cornelia Westerweel, oud 22 j., jd. Geboorten. 2 Nov. Martha, d van Jacobus Dieleman en van Cornelia Bolleman. 4 Nov. Janna Geertruida, d. van Cornelis de Feijter er. van Geertruida Janna Verpoorte. Levina, d. van Jan Abraham Scheele en van Elizabeth Catharina Dekker. Overiijden. 14 Nov. Janneke de Koeijer, oud 64 j., echtg. van Marinus Herrebout. Zuidtlorpe. Geboorten. 8 Nov. Germania Anna, d. van Alphonsius van de Vijver en van Hortentia Poppe. Overiijden. 15 Nov. Alina Maria Delphina Herman, oud 7 m., d. van Edmundus en van Maria Franciua de Block. VLAG. NAAM. M Van en naar. Lading 14 Eng. s.s. 15 Noor. s.s 14 Urda Eng. s.s. idem Nederl. sj 14 Eng. s.s. idem Duits s.s. 15 idem (Deen. s.s. Eng. s.s. idem idem I'owr Ter Hienzen i River Scheldt 2199 Londen 2050 Middlesbro Van Ter lenzen River Lagan 1 2272 Londen Jet 2790 New-Castle Guido 4599 Bleyth Sea Gull Saint Kevin Bellona Albert Zeick Halfdan Quentin Warkworth Pandion t'oor (went 2762 Londen 1350 idem 2948 Pomaron 2232 Goole 3700 Kotka 3606 Leith 1862 New-Castle 361S Aitwerpen stukg. ijzer stukg. ledig idem stukg. ledig pyrite ;kolen hont stukg. idem ballast 14 15 Deen. s.s. idem Eng. s.s. idem idem idem idem idem Holland Asgerryg Don Polo Aire Sea Hound Cairnisla Gathorne Tan (weut i 2998 Warkworth 3116 Cardiff 26 >8 Goole 1441 Hull 1969 Goole 3085 4 >18 3248 Londeu New-Castle idem ledig idem stukg. idem idem idem ledig ballast j.s. HENRY wordt heden te Windau verwacht. s.s. GUIDO wordt heden te Blyth verwacht. s.s. HARALD vertrekt heden van Lubeck naar Windau. s.s. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s s. RICHARD vertrok 13 dezer van Windau naar Brugge.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6