m I een Woonhuis en Erf, Advertentien. Metselaar. Met selaarszaak e h u i s d Laatste Berichten. TeSegrafisclie berichten. Handelsberichten. Een bedorven maag. Hoo^water^etij te Ter Neuzen. y. d. Smidswal n. d. Noordstraat No. 101, G. DE SMIDT-TE DUNNE, mitsgaders de verantwoordelijke redacteur van liet blad stonden terecht. Vier beleedigingen meende de magistraat door dit artikel te hebben ondergaan. Had niet het artikel gezegd, dat ,,de zeer achtbare magistraat niets vernederends zag in deze zaak" (nl. bet leenen van geld van den veldwachter), ,/dat de zeer achtbare magi straat meermalen besluiten nam zonder te voren den gemeenteraad te hooren," dat voorts de toestanden in het stadje treurig waren genoemd en ten slotte dat *de groote meerderheid der Fransburgers den vuist balde in den zak, maar overigens de dingen hun scheeven gang maar liet gaan De beklaagden werden toegelaten tot het bewijs naar waarheid hunner beweringen met het gevolg dat het openbaar ministerie hun vrijspraak moest vragen. De rechtbank ging verder en veroordeelde de stad Fransburg ook nog in de kosten. Zal de veldwachter die weer moeten voor- schieten Te Zurich heeft een zestigjarig wagen maker zijne vrouw, met wie hi] ruzie had, met benzine begoten en in brand gestoken. Als een vreeselijke wandelende vuurzuil rende de onge- lukkige de straat op, waar zij dood ineenzakte. De moordenaar is gevat. Bij de uitgravingen voor een station van den nieuwen ondergrondschen spoorweg te Philadelphia stiet men op een diepte van 100 roet op een oude slavengevangenis. Deze bestaat uit drie rijen van kleine cellen, die tusschen zware muren door drie voet breede gangen van elkaar zijn gescheiden. De vensters zijn van stevige ijzeren tralies voorzien en in alle cellen werden ketens gevonden, waarmee de gevangenen werden geboeid. Het merkwaardigste van deze vondst is, dat de onderaardsche gevangenis juist onder het woonhuis van Stephan Girard was gelegen, denzelfden man die het Girardcollege en het beroemde weeshuis aan de stad schonk en daar- voor na zijn dood een standbeeld voor het stadhuis outving. Daardoor schijnt het gerucht, dat Girard, die in 1776 naar Philadelphia kwam, in 't geheim een uitgebreiden handel in slaven dreef en daarmee millioenen verdiende, bevestigd te wor- den. In een coupe van den druk bezochten buurtspoorweg HamburgAltona—Blankenese is een moord gepleegd, die van buitengewone brutaliteit getuigt. De misdadiger moet het gruwelstuk op den kleinen afstand tusschen de stations Gross- Flottben en Klein-Flottbek bedreven hebben en heeft er maar 3 tot 4 minuten tijd voor gehad. Toen een conducteur in Blankenese het portier opende, vond hij een tahdarts Claussen met verbrijzelde hersenpan, nog zwakke teekenen van leven gevende, in een hoek ran de coupe liggen. De kussens waren van onder tot boven met bloed bespat. Kort voor het slachtoffer den geest gat, kwam hij nog eenige oogenblikken tot bewustzijn en kon hij mededeelen dat even voor Gross-Flottbek een goedgekleed jong man in het begin van de twintig, in zijn coupe ge- komen, dadelijk op hem aangevallen was en hem een doodelijken slag toegebracht had. Later is ook bevestigd dat er te Klein Flott- bek iemand was uitgestapt die veel haast had maar nog vertraging ondervond omdat hij nog iets moest bijbetalen. De beambte zag bloed- vlekken op zijn jas, maar toen de andere zei een neusbloeding te hebben gehad, liet hij hern doorgaan, en hij is nog niet weer gevonden. Diefstal was blijkbaar de aanleiding. De zakken van het slachtoffer waren leeggehaald. Kaapstad, 13 Nov. De patrouille van m- specteur White is gisteravond op 22 K.M. ten 0. van Upington met Ferreira's bende slaags geweest. Na een half uur Yechten trok Ferreira in het struikgewas terug. White, door zonne- steek overmand, trok op Upington terug. Er zijn nu drie bendende eene, onder aan- voering van Ferreira, trekt naar het district Hayeen tweede naar Kakamas een derde is juist uit het Duitsche gebied over de grens gekomen. White was hedenochtend hersteld en verliet met 40 man van de politie Upington om aan die derde bende den pas af te snijden, zoodat zij niet naar het Duitsche gebied kan terug- keeren. 's Gravenliage, 14 Nov. Tweede Earner. Lndische begrooting. Het algemeen debat werd gesloten. Yooraf deelde de Minister mede dat bij de in het volgend jaar te verwachten inkom- stenbelasting, do. winsten der petroleum-maat- schappijen niet zullen vergeten worden. De heeren Troelstra en Yan Kol klaagden over koelie-schandalen en de willekeur der ambtenaren en drongen aan op overlegging van het rapport Rhemrev. De Minister antwoordde hieraan niet te kunnen voldoen. A ANBESTEDitGEN. Op Woensdag, 28 November 1906, des voor- middags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het uitvoeren van baggerwerk in de tramweghavens aan het Zijpe, in de pro- vincie Zeeland, gedurende dejaren 1907 tot en met 1911. Raming f 5,500 per jaar. 2. Het onderhoud van de havenwerken te Breskens, provincie Zeeland, gedurende de jaren 1907, 1908 en 1909. Raming 5,300 per jaar. 3. Het maken van twee houten deuren voor de kleine schutsluis van het kanaal door Waleheren te Yeere. Raming3,100. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen. Hnlst, 12 Nov. KflERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,775 a 47,80. Engelsch per 12,— 12, De Pink Pillen genezen een arbeider te Yriesclieloo. De heer Gerrit Bunk, arbeider te Vriescheloo, gemeente Bellingwolde (prov. Groningen), was gedurende 7 jaren lijdende. Gedurende 7 jaren verkeerde zijn maag in ontredderden staat, en in de laatste tijden was het hem geheel en al onmogelijk zich behoorlijk te voeden. Stel u voor wat de toestand van een arbeider moet zijn, regelmatig rerplicht tot moeilijk werk, die niet eten kan om zijn krachten te herstellen en bovendien door aanhoudende pijnen gekweld wordt. De heer Gerrit Bunk mocht 7 jaren lang ziek zijn en tal van geneesmiddelen heb ben beproefd, zonder eenige beterschap te ondervinden, tocb bad bij gelukkig niet aan zijne genezing gewanboopt. Van afhetoogen- blik dat hij bulp bij de Pink Pillen heeft gezocbt, is de genezing gekomen. //Het verheugt mij, schrijft hij, u te kunnen mededeelen dat ik volkomen van mijn slecbte maag genezen ben, na gebruik te hebben ge- maakt van de uitmuntende Pink Pillen. Sedert 7 jaren heeft mijne ziekte mij in haar macht gehad en mijne gezondbeid ondermijnd. Onbe- teekenend in den aanvang, deed mijne ziekte mij in de laatste tijden verscbrikkelijk lijden. In bet begin ondervond ik slechts lichte brandingen en oprispingen na te hebben gegeten, maar vervolgens werden die brandingen en opris pingen zeer erg, en er kwamen walging, zware hoofdpijnen en hevige dorst bij. Wanneer ik na gegeten te hebben 3 of 4 uren hadgeleden, gedurende mijne spijsvertering, kreeg ik ten slotte brakingen die mij krachteloos maakten. Zoo leed ik zwaar om een voedsel te verteren dat mijn maag bijna altijd weigerde te behouden. Onder dergelijke noodlottige omstandigbeden waariD mijn voeding verkeerde kon het niet anders of ik verkwijnde. De Pink Pillen hebben dat alles hersteld. Zij hebben mij ntijn verloren eetlust doen weervinden, wat ik eet smaakt mij en mijn maag werkt goed, ik heb voordeel van mijn voedsel. Ik zie er nu veel beter uit en ben veel krachtiger." De Pink Pillen genezen snel de maagkwalen. Maar nu moet men niet denken dat die ge nezing verkregen wordt door een behandeling van twee of drie dagen. Dat is iets onmoge- lijks. De Pink Pillen herstellen de maag en geven haar de verloren krachten terug. Dat herstellingswerk vereiscbt eenigen tijd, maar zooals dit bij alle werk bet geval is, waartoe de noodige tijd is gebruikt, is ook deze met zorg uitgevoerd en duurt voor. De Pink Pillen zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge meene zwakte en rheumatiscbe pijnen. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotbeken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Job. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met bet strookje waarop staat Snabili^, Steiger No. 27. Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYERBEEKELEUNIS. a 3 1 Grooten Schouwburg te Gent. Directie: HORAGE MARTINI. Zondag 18 November a. s. te 2x/4 uur, dag- voorstellingopvoering van JLe Voyage en Chine, comische opera in 3 bedrijven, woorden van Eugene Labiche en Delacour, muziek van Franfois Baziu. Z E E T 1J D I N G E N. Van 12 tot en met 13 Nov. Van 12 tot en met 13 Nov. werden langs de Oostsluizen alhier 42 binuenvaartuigen op- en 32 afgesehutdoor de Westsl. 12 op en 3 af- gescbut. Positie der stoomschepen. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 15 Nov. 0.37 12.58 Vrijdag 16 u 1.17 1.39 Zaterdag 17 1.57 2.19 Zondag 18 2.41 3.3 Maandag 19 v 3.26 3.49 Dinsdag 20 v 4.12 4.37' Woensdag 21 u 5.2 5.30 Op Donderdag 15 November hoopt onze vriend FRANS D C O H S, zijnen 20sten geboortedag te berdenken. Dat bij nog lang moge gespaard bljjven is de wensch Van PLOEG 0, wDe Zwarte Bende." Ter Neuzen, 14 Nov. 1906. Ondergeteekende bericht bet pubiiek van de gemeente HOEK en omstreken dat bij zich gevestigd heeft als Door deugdelijk werk hoopt bij zich de gunst C. YINKE. waardig te maken. Ondergeteekende maakt het ge- achte pubiiek van Hoek bekend, dat hij de van heden af voor eigen rekening is begonnen. Belovende de gunst zich waardig te maken. R. J. DE FOUW Pz. Hoek, 14 Nov. 1906. alwaar puike versche Genlsche mostes^d verkrijgbaar is. Tevens houdt hij zich aan- bevolen voor het pluimen van gevogelte en het schoonmaleen van wild. De Notaris J)e Hid der zal ten vevzoeke van MAT. SMALLEGANGE te Ter Neuzen op Zaterdag den 8 Ue- cembes1 SSOS, 'snamiddags te 2 ure, ten huize van P. de Rijke te Ter Neuzen, Baandijk, in bet o penbaar verkoopen: te Ter Neuzen aan den Baandijk, kadastraal bekend in sectie Bno. 621, groot 49 centiaren, thans nog bewoond door Oh. Jolijt. Nadere inlichtingen ten kantore van den Not aris. Vergadering van Maandag 12 Nov. 1906. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Verder aanwezig de heeren Van de Velde, Tholens en Kramer. Afwezig de heeren Kolijn en Blankers. Ken vacature. Na opening der vergadering worden gelezen de notnlen der voorgaande, die worden goedgekeurd Hierna wordt mededeeling gedaan van adhaesie-betuigingen aan de pogingen der Kamer voor het verkrijgen van een lager telefoontarief tusschen Nederland en Belgie, waarvoor aan de grensgemeenten en - zusterkamer^ steun was verzocht. Van Ooaterhout, Tilburg, Breda, Maastricht en Gent is berich t in- gekomen dat men die pogingen zon steunen bij de autoritei- ten tot wie de Kamer zich daarvoor heeft gewend, n. 1. den Minister van Buitenlandsche Zaken, den Nederlandschen ge- zant te Brussel en den Directeur-Generaal der posterijen en telegrafie. De Voorzitter deelt mede dat de Nederlandsche gezant daaromtrent reeds met de betrokken commissie onder- handelde en van deze de toezegging verkreeg dat zij zou bevorderen de totstandkoming van een tarief zooals dat voor het telefonisch verkeer tusschen Nederland en Duitschland bestaat. Voor kennisgeving werden aangenomen concepten voor eene reorganisatie der Kamers van Koophandel, ingezonden door de Kamers van Schiedam en Utrecht, benevens een schrijven van den Nederlandschen bond van vereenigingen van den handeldrijvenden en industrieelen middenstand, waarin wordt verzocht maatregelen te beramen om in eigen omgeving in te voeren contante betaling voor den kleinen winkel en ambachtsstand. Van wege de spoorwegmaatschappij MechelenTer Neuzen is bericht ingekomen dat zij met het oog op het overremen der post te Sluiskil aangevoerd met den eersten trein uit Gent, een gemengde trein heeft ingelegd die te 6,50 ure 's inorgens uit Ter Neuzen vertrekt waardoor het vervoer der post van Axel en Hulst niet alleen verzekerd is, maar ook te Hulst directe aansluiting verkregen wordt, voor die welke verder per tram moet vervoerd worden. De Voorzitter deelde mede dat de Kamer zich naar aanlei ding van een verzoek der firma Van WaesbergheJanssens tot de 8poorwegmuatschappijen Mechelenen Gent—Tor Neuzen #11 den Raad van Toezicht op de spoorwegen had gewend, omdat sedert de nieuwe dienslregeling op de spoor wegen, te Sluiskil de aansluiting van de post, aangevoerd met den eersten Gentschen trein, werd gemist, Zoowel van de Gentsche lijn als van den Raad van Toezicht op de spoorwegen is bericht oetvangen, waarin is gewezen op de regeling door de maatschappij MechelenTer Neuzen getroffen, waardoor aan het bezwaar wordt tegemoet gekomen. Met algemeene stemmen wordt besloten adhaesie te ver- leenen, aan het pogen der Kamer te Steenwijk, om te ver krijgen dat weer, evenals vroeger zonder verhooging van tarief op de Staatsspoorwegen elken dag gelegenheid zal zijn voor het vervoer van lange voorwerpen, als staaiijzer, hout, enz., waarvoor thans alleen Pinsdag en Vrijdag gelezenheid wordt gegeven, wat dikwijls aanleiding geelt tot groot oponthoud. Een adres der Haarlemsche Kamer in verband met een wettelijke tijdregeling, wordt aangenomen voor kennisgevinz. Uit de discussie blijkt dat de Kamer de voorkeur geeft aan den Amsterdamschen tijd. Naar aanleiding der klacht over het ontbreken van meer- palen aan de loskade aan het spoor, is van den Minister van Waterstaat een schrijven ingekomen, waarbij wordt be richt dat de pacht der kade tusschen hcctometerpalen 135 en 136 met 31 Dec. a. s. adoopt. Er is dus geen aanleiding om de spoorwegmaatschappij thans nog te verplichten tot het plaatsen van de enkele tekortkomende meerpalen. I'e heer Tholens deelt mede dat de losplaatsen thans onder- handsch, tot wederopzeggens worden verpaeht. Zoo zal het misschien ook met die losplaats het geval zijn. Bij de voor waarden is bepaald dat de pachter voor meerpalen moet zorgen. Dat zal ook eventueel wel voor de spoorweg maatschappij gelden. Besloten wordt hieromtrent voorloopig in afwachting te blijren, terwijl de voorzitter mededeeling verzoekt wanneer mueht blijken dat de spoorwegmaatschappij bedoelde loskade weer geeft ingepaeht. Namens den Minister van Oorlog is een schrijven ingekomen, waarbij wordt bericht dat maatregelen zijn genomen om het veilig verkeer langs het jaagpad aan de Oostzijde van den Westelijken kanaaldijk te verzekeren. Van de vereeniging van Nederlandsche Werkgevers zijn af- schrifien ingekomen van adressen aan den Minister van Water staat en de Tweede Kamer, waarin op verschillende grondeu directe eigen eiploitalie der spoorwegen door den Staut onge- wenscht wordt gerioemd. De Kamer besloot hieraan geen steun te verleencn, maar was, gelet op de resultaten met de exploitalie in Belgie ver kregen, van oordeel, dat deze strekt ten voordeele van het pubiiek verkeer, daar het dan niet zou vuorkomen, dat, zoo als thans te Koozendaal geschiedi, een trein arriveert een halve minuut nadat een aansluitende trein vertrukken is. Bij staatsexploitatie zou een gezondere toestand ontstaan. Ten slotte brengt de Voorzitter ter sprake een liom gedane klacht, dat de besleiling van telegrammen en brieven alhier dikwijls zooveel vertraging ondervindt, zoo zelfs, de.t zaken die daarin worden behandeid, voor de geadresseerden geheel misloopen. Niettegenstannde telegrammen per fiets worden besteld, verloopt er soma geruimen tijd eer deze de geadresseerden bereiken Ook met brieven dunrt het dikwijls veel te lang eer deze besteld zijn. De hostelling neemt door het toenemen van couranten en tijdsehriften zeer toe. Vonden bestellers overal bussen om die in te werpen dan zou 't vlugger gaan, maar dat is niet het geval en het bezorgen van die omvangrijke pakketten veroorzaakt, dat zij die op 'i laatst der bestelling wonen, hnnne correspondentie te laat in handen itrijgen. Ter Neuzen is ook een eigenaardige gemeente, door de bruggen. waarmee de kom is doorsneden, waarvan vooral die aan de Oostsluis dikwijls gebruikt wordt en waarvau, ondanks den goedeD wil ran het bedienend personeel, tijdverlies bij het geopend zijn het gevolg is. In verband daarmede acht de Voorzitter het gewenscht versterking van het bestellerspersoneel op het kantoor alhier aan te vragen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,75, Rogge 7,75 Wintergerst 9,Zomergerst fHaver f 6,50, Erwten f 10,75, Witteboonen f 13,50, Bruineboonen f 10,50, Duiven- boonen f Paardenboonen f Boekweit f Lijnzaad f Koolzaad Aardappels 2,50. Boter per kilo f 1,25. Eieren per 26 stuks f 1,40. Ter we-kmarkt waren aangevoerd: 34 stuks Rundvee, 41 Varkens, waarvan verkocht 16 stuks Rundvee en 29 Varkens Heer Gerrit Bunk (portret Potjewijd). 3- 1 VLAG. 1 NAAM. M'. Van en naar. Lading 12 Eng. s.s. 13 Eng. sch. 12 Eng. s.8. idem 13 Duits s.s. 12 Eng. s.s. idem Duits. s.s. Eng. s.s. idem 13 Duits. 8.8. Eng. sleep 12 Eng. s.s. 13 Duits. s.s. Eng. s.s. Voor Xer Heuieo t Jet 2790 New-Castle Imogene j 534 Charlestone Van Xer i'euieu Greenwood 3164 New-Castle River Thames 2241 Carl Menzell ,4395. Voor Gent Polo 1441 Hull Gathorne Hercules Harelda Don Cupido Thomas Gray Van Cieut t 2554 Londen 2739 Sunderland Londen Antwerpen 3248 Riga 3103 Helsingfors 3645 Manchester 2658 Goole 1673 Trondhjem 197 Yarmouth Sea Serpent Prussia Ouse kolen pijpaarde ledig stukg. ledig stnkg. h. tk vl. hout stukg. idem hout hanng stukg. ledig stukg,, 2L8 Goole Van Selzaete 13 Noor. s.s. Havlide 1186 Schehavn ledig s.s. HENRY vertrekt heden van Swinemunde naar Windau s.s. GUIDO vc-rtrekt heden van Ter Neuzen naar Blyth, s.s. HARALD in tossing te Lubeek. s.s. JENNY van Windau naar Ter Neuzen, passeerde 13 dezer Skagen. s.s. RICHARD vertrok 12 dezer van Windau naar Brngge.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3