Landbouwonderwijs. C o¥~CE R T bonkersT 10 INFLUENZA-PILLEN y, m KINDER- MEEl IT a afloop SAL II oogwatergetij te Ter Neuzen. Verschillende geneesmiddelen hadden haar niets geholpen. Advertentien. Moziekyereeniging „DE YOLHARDING". Zwarte en blauwe Mans- en Jongensbonkers, Zaamslag. C. A. ROUW. AJkAA AAAAMAAA A A AAA van Dr. SYMONS. In den Grooten St. Nicolaas. Winterartikelen ■AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA t Funnnnri mmmi tegen Zenuwzwakte, Zenuwziekte en Bloedarmoede. ■TTTTTTTTTT▼▼▼▼VVTTTTTTVTTYTYTYY Woensdagnacht zijn bij een horlogemaker in de Eijnstraat te Arnhem 14 gouden heeren- en 21 gouden dameshorloges gestolen. In de bosschen van Heiloo is Maandag een man aangetroffen, P. Molenaar geheeten, die vroeger te Beverwijk woonachtig was en daar als een dronkaard bekend stond. Sedert geruimen tijd leidde hij een zwervend leven, hjj was ook van de ouderlijke macht over zijn kinderen ontzet. De burgemeester van Heiloo heeft dezen man per as naar Beverwijk doen vervoeren, waar de patient 's avonds 5 uur half dood aan- kwam. Te Beverwijk was men echter niet gestela op die vrijgevigheid en men zond den man weer terug naar de plaats van herkomst, doch het kostte heel wat moeite, den burge- meestei van Heiloo te overtuigen, dat hij volgens de Armenwet had te zorgen voor peysonen, die in hulpbehoevenden staat in zijn gemeente worden aangetroffen. De man is inmiddels overleden. Een zonderling hoofddeksel. Voor een i/buitengewoon ongeval werd Zaterdag de hulp van den directeur van het 0. L. Vrouwe- gasthuis ingeroepen. Sehreeuwende en schreiende werd een jongetje binnengebracht, dat op zijn hoofd, als een hoofddeksel, een waterpot had. Dit hoofddeksel zat stevig om het hoofd ze- klemd. S Bij het spelen had de jongen den pot op zijn hoofd gepast, maar zijn broertje had er op gepatst en zoo den pot naar beneden geslagen. AHe pogingen om het hoofddeksel er af te krijgen mislukten. Stuk slaan ging ook moeilijk omdat de pot niet van steen maar van gee- mailleerd blik was. Ten einde raad trok men naar het gasthuis en daar gelukte het, na eenige moeite, het hoofd uit den klem te bevrijden, Naar men uit Yerseke meldt, is een daar woonachtig I7jarig jongeling, Lerooy genaamd, die sedert Zaterdag te Brussel vertoefde, in de Belgische hoofdstad onder een electrische tram geraakt. Hem werd een voet afgereden. Hij bevindt zich nu in het gasthuis aldaar. rIe Delft trad Woensdag een paartje in het huwelijk, waarvan de bruid 86 jaren telt, terwijl de man 51 jaar oud is. Beiden doen dezen stap voor de derde maal. Uit Zesgehuehten sehrijft men aan de Nbr., dd. 5 dezer In den afgeloopen nacht ongeveer half twaalf had onder deze gemeente in den Tivoli eene minder aangename ontmoeting plaats tusschen een zevental stroopers met den lichtbak en de twee onbezoldigde rijksveldwachters v. d. Laar en an Velsem, op het jachtterrein van den heer De Kuiper te Eindhoven. Toen men de dienaren van den H. Hermandad in hetoogkreeg, wierp een der stroopers met den lichtbak naar v. V., waardoor den bak in brand vloog en een tra- gisch licht in het donker verspreidde. Toen ontstond eene verwoedde vechtpartij tusschen die twee, waarop Van V. tegen v. d. L. riep slaat er opHierop werd door de stroo pers geantwoord schiet er op Hierop werden van beide kanten schoten gelost, zoodat de op- passers, niet langer tegen deze overmacht be- stand, de vlucht namen. Een ernstig onderzoek is reeds ingesteld en ongetwpfeld zullen de stroopers, daar er van bekend zijn, eene gerechtige straf niet ontgaan. Zondagnacht is in het hartje van den Haag bij den heer v. Betten in de Schoolstraat 34, sigarenhandelaar, een zeer brutale inbraakge- pleegd. De heer v. B. had 10 minuten over half' elf zijn winkel gesloten om met zijne echtgenoote een familielid te bezoeken. Niet zoodra had hy de deur gesloten, of gelijk later bleek een paar brutale inbrekers openden deze door middel van een valschen sleutel. Zij zochten eerst bij het licht van lucifers hun weg, doch vonden het daarop gemakkeiijker het licht in de gano- maar aan te steken. Bij het schijnsel, dat dit licht wierp in den winkel, zochten zij daar wat van hun gading was. Eerst lichten zij de toon- banklade, waarin zij ruim twee gulden vonden. Daarna. konden zij het niet nalaten, een paar sigaren in hun zak te steken van de geurige meiken, die de heer Van Betten steeds in voor- laad heeft. Maar een kistje waarin over de 100 geborgen was en dat voorloopig tusschen andere kistjes op de toonbank een plaatsje had gevonden, merkten zij niet. Van daar voerde hun weg hen in de verlichte gang. Daar forceerden zij de deur van een kast. die niet gebruikt werd en waarin zij dus mets vonden. Vervolgens bezochten zij de huiskamer. Daar staken de heeren de gekaapte sigaren aan en braken buffet, bureau en alles wat nog meer op te breken was. open. Zij haalden alles te voorschijn, waarin zij meenden geld te kunnen vmden. Doch al de te voorschijn gehaalde vooi werpen van waarde, een bijouteriedoos met goud en zilver, lepeldoosjes met zilveren lepels enz. waren niet van hun gading. Zij zochten alleen naar geld en dat vonden zij in een kistje, waarin ook voor den heer v. B. belangrijke actestukken geborgen waren. Dat kistje staken zij by zich en alles wat zij uit de kasten enz. hadden gehaald lieten zij op.een hoop bijeen m het midden der kamer liggen** En nu vervolgden ze hun tocht naar de keuken, naar de slaapkamers, enz., overal sporen van hun aanwezigheid achterlatend, in den vorm van kaarsvet. Eindelijk toen zij meenden niets meer te kunnen vinden, zijn ze afgetrokken. Een weinig te vroeg om gesnapt te worden Want zij konden niet lang vertrokken zijn, toen de heer v. B. weer terug was. Deze waar- schuwde dadelijk de politie, die met hem het geheele huis doorzocht. De omwonenden, die het licht in den winkel zagen en lieden den trap op- en af hoorden gaan, dachten niet anders dan dat de heer v. B. thuis was. En op die meening schijnen de brutale inbrekers gerekend te hebben. 's Morgens kwam een vrouw den heer v. B. melden, dat haar zoon een kistje met documenten in de Raamstraat gevonden had, aan hem toe- behoorende. De vinder had het kistje op straat zien werpen door een paar mannen die daar een appel stonden te eten. Uit de persoons- beschrijving van die lieden blijkt, dat zij reeds ineerdere dagen de winkels in de Schoolstraat hadden begluurd, om te trachten hun slag te slaan, wat hun Zondagavond is gelukt. De muiterij 4e Portsmouth. Het schijnt thans dat de muiterij te Ports mouth is bedwongen. De gebeurtenissen van Maandagavond zijn echter, dat blijkt uit de nadere berichten, van bijzonder ernstigen aard geweest. Na het gebeurde op Zondagavond waren krachtige maatregelen genomen. De kazerne der stokers werd bewaakt en alle toegangen waren door schildwachten afgezet. Niemand mocht de kazerne verlaten, maar ook niemand mocht binnenkomen. De stokers, die zich buiten de kazerne bevonden (een deel der mannen was er in geslaagd Zondag de kazerne te verlaten) kregen toen zij zich aan de kazerne aaumelden bevel zich elders kwartier te ver- schaffen. Deze lieden nu schoolden op straat zamen, meest in den hoofdtoegangsweg naar de kazerne, Edinburgh road. Deze straat werd juist opnieuw gemacadamiseerd, zoodat hier groote voorraden losse steeDen lagen. De stokers inplaats van te voldoen aan het bevel der stedelijke politie om door te loopen vulden de zakken met steenen en trokken naar de woningen der ofScieren in een blok tegenover de kazerne gelegen. Hier werden tal van ruiten ingeworpen. Het rumoer werd gehoord door de lieden in de kazerne, die nu een wanhopige poging deden om uit te breken. Ze konden echter de wachten niet overmeesteren en koelden daarop hun woede door gruwelijke vernieling binnen het gebouw aan te richten. De toestand werd hoe langer hoe ernstiger en men besloot daarop krachtige maatregelen te nemen. Van de verschillende schepen in de haven werden manschappen gerequireerd en eveneens werden twee compagnieen van de marine-artillerie van Eastney te hulp geroepen. Deze scherp be- wapende macht slaagde er in de muiters te bedwingen. En honderden moeten in arrest zjjn genomen, maar hieiomtrent ontbreken bijzonderheden. De berichtgever van /Central News" zegt dat de oproerige stokers als krankzinnigen huis hielden. Een luitenant kon slechts met moeite door de politie tegen mishandeling worden be- sehermd. Het geschreeuw en gekrijsch der muiters kon op verren afstand worden gehoord. Eenige politiebeambten werden gewond, een zelfs zoo ernstig dat hij naar het gasthuis moest worden overgebracht. Gelukkig hadden de oproerlingen geen wapens, slechts enkelen slaagden er in den schildwachten de bajonetten te ontnemen. Een officieel onderzoek is thans geopend. Wat de eigenlijke aanleiding tot deze ernstige muiterij is geweest, is niet bekend. De on- middellijke aanleiding was, zooals reeds is meegedeeld, de ontevredenheid der stokers over een bevel van den dienstdoenden officier om te knielen toen hij hen wilde berispen over hun inbreuk op de krijgstucht, omdat zij voordat het bevel tot inrukken was gegeven zich van het kazerneplein verwijderden, daar het wat hard begon te regenen. Blijkbaar moet echter de oorzaak der onte- viedenheid elders worden gezocht, want blijkens de verklaring van den bevelhebber der kazernes, commodore Stopford, is het knielen van het voorste gelid bij een toespraak van een officier een heel gewoon bevel in de Eugelsche marine, dat uitsluitend gegeven wordt, op dat ook de achterste geledereti de toespraak goed zullen kunnen verstaan. Het onderzoek zal nu omtrent de ware oor- zaken van deze zeer ernstige inbreuk op de krijgstucht wel licht geven. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 10 Nov. 7.54 8.38 Zondag 11 n 9.21 9.59 Maandag 12 10.34 11.4 Dinsdag 13 n 11.31 11.54 Woensdag 14 r j 12.16 Donderdag 15 u 0.37 12.58 Vnjdag ]6 1 1.17 1.39 De Fransche vrouwen maken veel gebrmk van de Pink Pillendie haar goed doen. Lees het onderstaande voorkomend in een der laatste nommers van het Journal van Parijs. De Pink Pillen hebben haar genezen. Mej. Jeanne Charnay, dameskleedermaakster te Lyon, 4 rue Merciere dankt hare genezing aan de Pink Pillen. Zij hebben haar genezen hoewel zij aan hare genezing wanhoopte. De talrijke geneesmiddelen die zij gebruikt had waren onmachtig gebleven en hadden geen schijn van verbetering te weeg gebracht. Mej. Jeanne Charnay. CI. E. Bron. ,/Gedurende twee jaren, sehrijft zij, leed ik. Mijn kwaal was begonnen met eene toenemende zwakte, gepaard gaande met hoofdpijn en maag- pijn. Ik at bijna niet meer, en het weinige voedsel, ofschoon van lichten aard, dat ik nam verteerde moeielijk. Na mijne maaltijden had ik scheuten in de maag. Des nachts sliep ik weinig, en over dag werd ik geplaagd door aanhoudende scheele hoofdpijnen. Ook heb ik van tijd tot tijd zenuwpijnen gehad. Ik heb vele geneesmiddelen ingenomen, maar die hebben mijn gezondheidstoestand niet verbeterd. Eerst ben ik begonnen mij beter te gevoelen toen ik de Pink Pillen gebruikte. Deze hebben al mijn kwalen doen verdwijnen, en sedert ik de behandeling er mee gevolgd heb, is mijne gezondheid volkomen hersteld." Alle jonge vrouwen of die van gevorderden leeftijd zullen zich wel bevinden bij hetgebruik der Pink Pillen. De Pink Pillen schijnen in het bijzonder in het leven geroepen te zijn voor de vrouwen door de geeigendheid harer werking om de zwakheden van het vrouwelijk gestel te bestrijden. Zij geven bloed en de vrouwen hebben over 't algemeen zwak bloed en zijn het voorwerp van veel bloedverlies en bloedingen. De Pink Pillen geven haar eetlust, terwijl niets zoo grillig is als de eetlust der vrouwen. De minste ongesteldheid doet dadelijk haar invloed op den eetlust der vrouwen gevoelen. Dan voeden zij zich onregelmatig en de ongesteldheid verergert. De Pink Pillen bevorderen de spijsvertering, en de maag der der vrouw weigert heel dikwijls het voedsel te verteeren. Zij verkwikken het zenuwstelsel en het zenuwgestel der vrouw is overgevoelig en raakt daardoor gemakkelijk van streek. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed- armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, zenuwzwakte, onregelmatigheden. Prijs f 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27. Rotterdam. Te ler Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYERBEEKELEUNIS. I voor Kinderen en Ziekenj De LESSEN aan de Landbouwcursns- sen zullen aanvangen te TER YEUZ EN Maandag 12 Nov., te ZAAMSLAG JDinsdag 13 Nov., te SLUISKIL Woensdag 14 Nov., des avonds te 5 ure. De lessen zijn toegankelijk ook voor hen, die zich nog niet als leerling hebben opgege- ven, alsmede voor belangstellenden. Het Bestuur der Afdeeling //Axel". Directeur de heer F. Andrews. op Dinsdag 13 November a. s., in het //Hotel de Commerce" bij den heer J. Michielsen. Aanvang 8 ure. Entree le rang fO,75, 2« rang f 0,50. Kaarten verkrijgbaar bij den heer J. de Kok, Sigarenhandel, en in het //Hotel de Commerce". HET BESTDOR. in alle maten en prijzen. Voorhanden bij het beste voor fijne schoenen. Hoewel de ^Influenza in den loop der jaren veel van hare oorspronkelijke gevaarlijkheid verloren heeft, is zij toch een niet licht te achten ziekte en kan door complicatie en naziekten gevaarlijk worden. Zoodra de voorboden gevoeld worden, neme men een flacon dezer Infiuenza-PilSers. Prijs met gebruiksaanwijzing 0,80. Verkrijgbaar bij A. v. OVERBEEKE—LEUNIS te Ter Neuzen. F. WISSE te ter Neuzen. P. DE FOUW te Hoek bij Ter Neuzen. J. v. DIXHOORN te Axel. J. J. BRAKMAN te Axel. Hoofddepot v. ZeelandJOH. DE ROOS te Middelburg. Statiestraat 79, Sint Nicolaas (Waes.) De heer Ad. Claeys, heeft de eer het geachte publiek bekend te maken, dat de ten toon gesteld zijn en dat men dit jaar eene overgroote keuze van Pardessus heeft. Cos tumes voor Heeren en Jongens zullen niet ontbrekeD. Bijzonder adres voor Kinder Costumes en Pardessus. Tevens groote keuze ..in Dames PALETOTS, PELERINES en VAREUZEN, benevens voor meisjes. Let goed op het AD. CLAEYS, Statiestraat 79, Sint Nicolaas. Vaste Prijzen. Huis van vertronwen. Bekroond met het eere-Diploma in de WereKd- tentoonsteiling van Luik 1905. Prijs per flacon 1,25, per 6 fl. /G,90. Centraal-Depot bij II. VAN AREN, apofhekm-specialist te Selzaete en verder in al mijne bekende depots.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2