Gemengde berichten. In een buitengewone vergadering der af- gevaardigden van het wate'rschap voor de uit- watering van de polders te Biervliet is Maandag tot ontvanger-griffier benoemd de heer P. W. Maarleveld, in de vacature de heer De Bats. Axel, 6 Nov. Heden had alhier door Burg, en Weth. de aanbesteding plaats voor het le- veren en plaatsen van een ijzeren hek aan de algemeene begraafplaats. Ingeschreven werd door de heeren J. K. Yink voor f 309, C. J. Schieman voor f 299,50 en J. Ylaander voor f 295. Alle inschrijvers wonen alhier. Aan den laagsten inschrijver werd de leve ring gegund. Axel. Tot agent van politie te Ylissingen is benoemd 0. J. Loof, werkman alhier. Hulst. Dinsdagnamiddag had alhier ten huize van den heer J. Brand de gewone jaariijksche vergadering plaats van deonderwijzersvereeniging in het arrondissement Hulst. 29 leden waren tegenwoordig. De arrondissement-schoolopziener, de heer Collot d'Escury opende de vergadering met er op te wijzen, dat er in het afgeloopen jaar weinig bijzonders was voorgevallen op onder- wijsgebied. Hij dankte al de onder wijzers en onder wijzeressen voor den ijver en de plichts- betrachting, ook weer in het afgeloopen jaar aan den dag gelegd, en voor de hulp, verleend voor het bijeenbrengen van gelden voor de noodlij#enden van den watersnood. Van den heer districts-schoolopziener Jwas bericht ont- vangen, dat hij tot .zijn spijt de vergadering niet kon bij wonen. De heer W. Jansen van Hontenisse, secretaris, bracht verslag uit aangaande den staat en de werkzaamheden der vereeniging. Daaruit bleek, dat het aantal leden daalde van 52 op 49, dat in kas was f 51,301/2 en dat er drie ver- gaderingen in het dienstjaar 1905/1906 waren gehouden. De aftredende bestuursleden, de heeren W. Jansen en M. L. de Keijser werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Daarna gaf de heer De Keijser eene lezing over //Het Epos", die drie kwartier duurde en met de grootste aandacht door de leden werd aangehoord. Ten slotte vereenigden de meeste leden zich aan een gezellig diner. Graauw. Zondag omstreeks half 4 na den middag verliet de jonge dochter R. de C. in een opgewekte stemming hare familie, om zich in dienst te begeven bij den heer Seydlitz te Hulst. In den laten avond (circa half twaalf) werd hare familie opgeklopt en werden deze, door de marechaussees van Nieuw-Namen eenige zaken thuisgebracht, die aan bedoeld meisje toebehoo- ren en door hen waren gevonden achter een boomstam aan den zoogenaamden //Steeuen beer." De gevonden voorwerpen, hoed en bont, beursje met geld, horloge, kerkboek en para- pluie, lagen netjes bij elkaar, en door den naam in 't kerkboekje wisten de heeren het adres van de eigenares. Wat nu hieruit te besluiten Na ingewonnen informatie is gebleken, dat de vermiste niet bij den heer S. te Hulst ge- weest is. Men vermoedt, dat haar een ongeluk over- komen is. Alle nasporingen tot heden*toe hebben tot niets geleid. (Zel.) Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets- ontwerp, houdende regeling betreffende de toelating als schipper op een koopvaardijschip. Zaterdag vond men te Bruinisse bij het verplaatsen van een muurkastje, dat voor de verbouwing in het post- en telegraafkantoor in den weg stond, binnen in den bodem ervan een plankje getimmerd, waarop bij het bouwen van het kantoor, ongeveer 15 jaren geleden was aangeteekend //De eerste steen en de nok werden gelegd zonder een spatje." Waarschijnlijk hebben de timmerlui dit heu- gelijk feit aan het nageslacht willen bekend maken. Aan een bankinstelling te Amsterdam is een valsch bankbiljet van 25 aangeboden. Het is vrij nauwkeurig nagebootst, maar in het woord //gevangenisstraf" staat een „f in plaats van de //v", waaruit men zou kunnen af- leiden, dat de maker misschien een Duitscher is. De marechaussee te Veenendaal kwam Zaterdag bij een draaimolen naar een gesignaleer- de in het Politieblad informeeren, juist op het oogenblik dat een deel van het personeel aan het twisten was. Op de vraag van de marechaussee antwoordde een der mannen//Dien kennen we niet, maar hier is nog een boef met di'ie maanden op zijn kerfstok neem dien maar mee". Bij het onderzoek bleek dit juist. Uit Yenlo wordt aan het Yad. gemeld Zaterdagmorgen jl. werd alhier op den Kal- denkeekerweg voor de Societeit Casino onder een struik gevonden een pasgeboren kind van het vrouwelijk geslacht, gewikkeld in een vrouwen- hemd, gemerkt R. S., en een vrouwenrok. Het armbestuur alhier heeft zich het lot tan het kind aangetrokken en ter verpleging uitbesteed. De daderes is nog niet kunnen worden ontdekt er wordt vermoed, dat uit Pruisen dat kind aldaar is neergelegd, daar de Pruisische gemeente Kaldenkirchen onmiddellijk grenzende is aan de plaats waar het kind is gevonden. Uit Hellevoetsluis meldt men Door den loodskotter van het station Schouwen- bank, schipper Plooy, is gered en alhier aange- bracht de bemaning van het Zweedsche stoom- schip Concordia, van Burryport met een lading anthracietkolen naar Halmstadt bestemd, dat door den loodskotter met zware slagzjjde in de Noordzee werd aangetroffen. Na de equipage met levensgevaar onder stormweer te hebben afgehaald werd het stoomschip uit het oog verlorenhet is vermoedelijk gezonken. De kapitein is gewond. De bemanning is alhier onder dak gebracht en moest van kleeren worden voorzien, daar zij alles verloren hadden. Twee broertjes van drie en vier jaar spelen aan de achterste spuikom, terwijl het hoog water is. Gaarne willen zij een //Scheepje" laten varen. Met vereenae krachten halen ze een stuk Rout van een halven meter lengte en laten dit te water en doen het een beetje heen en weer drijven, terwijl ze het bdsturen met een stok. Weer moet het een beetje naar den wal komen. Het gaat moeilijk door den van daar blazenden wind. Alle krachten spant het jongste knaapje in, het buigt zich voorover en de oudste broer ziet de kans schoon. Hij geeft zijn broertje een duw, het ventje duikelt, krijgt gelukkig het stuk hout in de handen, maar wijl dat telkens kantelt gaat het jougetje steeds kopje onder, intusschen verder van den wal afduikelende. Maar redding is nabij. Een jongen van tien jaar ziet het gevaar. Hij snelt toe en heeft onmiddellijk broek, jas en trui uitgetrokkendaar zijn Bresken's jongens handig in. Alleen zijn hemdje wappert, maar niet lang. Plomp en hij is aan't zwem- men, bereikt den drenkeling, pakt hem bij den arm en brengt hem op het droge. De jeugdige broer aan het overgeven, de redder hem een flink pak op de natte broek gevende en de oorzaak van dit tooneel op een drafje schreinde naar huis. Later vertoont zich de redder, zonder eenigen roem te dragen op zijn daad. Aldus schrijft men uit Breskens aan de M. Ct. Een boer komt in een kleine stad zonder aan te kloppen in de spreekkamer van zijn dokter. BoerMorgen dokter. DokterJe behoort eerst aan te kloppeir als je me wenscht te spreken. Ga nu de kamer weer uit en klop aan de deur. Ik roep dan binnen. Nadat je mij goeden morgen gezegd hebt, kun je me vertellen wat je wenscht. Zoo zijn de manieren. De boer gaat de spreekkamer weer uit en klopt aan de deur. DokterBinnen. BoerMorgen, dokter. Dokter: Goeden morgen, watwenschje? Boer Een anderen dokter. Dit vermeldt de Leeuwarder Crt. als historisch. Een onbekende bedelaar trachtte onderdak te krijgen bij een inwoner van de gemeente Ylist, wat deze weigerde, omdat de man dron- ken was. Hij legde zich toeii aan den weg neer. Een voorbijganger merkte dit en gaf daarvan aan een wethouder kennis. Deze ging met den gemeentebode er heen en vond den man reeds dood. Op de vischmarkt te Geestemunde kwam dezer dagen ook vischworst voor, waarvan de stad proefjes gratis ter beschikking steide. De worst was versch en goed van smaak, en vond gereeden aftrek, zoodat de voorraad spoedig was uitgeput. Maliebaan hoek Baansteeg te Utrecht is Maandagmiddag een werkman van het dak van een in aanbouw zijnd huis gevallen. Hij w$s op een hoogte van meer dan 10 meters, tfrfm hij misstapte en van het dak op den kant van de schutting viel. Zijn kameraden droegen hem naar de woning van een dokter maar veel hoop had deze niet, stervende is de 26jarige man naar het ziekenhuis gebracht. Den 28sten Augustus j.l. werd door iemand op het strand achter Den Hoorn op Tessel een flesch gevonden, waarin een papier, met een in het Engelsch gesteld verzoek, het, tegen belooning, op te zenden aan mr. August Zimmer man, te New-York. Aan dat verzoek werd gevolg gegeven en nu de vorige week ontving de vinder per post een bedrag van 10 dollars. Een bruidspaar te Doetinchem wilde breken met de gewoonte, op het huwelijksfeest de buurt uit te noodigen. Het toeval wilde echter, dat de stoet een weg moest passeeren, die particulier eigendom is van een der buren. De eigenaar liet de ledige rijtuigen kalm passeeren, maar toen deze vol terugkwamen, vond men den weg door een boom versperd en kon de stoet eerst verder gaan, nadat aan den eisch van den buur- man, hem f 5 voor de armen ter hand te stellen, voldaan was. Tramongeluk te Amsterdam. Zondagavond tegen 12 uur is op de Wete- ringschans de volgwagen van een tram van lijn 10 (M.P. station-Zoutkeetsgracht) aangereden door een motorwagen van lijn 4 (I J veer Amsteldijk). Deze reed loodrecht op den bijwagen, die zwaar beschadigd werdvan de passagiers werden er eenige gewond. Van een familie van drie personen was van de dochter, een onderwijzeres, de borstkas ingedrukt en haar vader had 'n beenwond be- komen, maar kon toch nog te voet naar het ziekenhuis gaan. Verschillende andere reizigers hadden lichte kwetsuren bekomen, een brak een rib. Een in de buurt wonend apotheker ver- leende hulp en ook aan een politiepost werden eenige gekwetsten verbonden. Van den bijwagen waren alle ruiten aan de zijde der aanrijding verbrijzeld. Van het voor- balkon was niets heel gebleven. Ook het onderstel was beschadigd. De motorwagen bleef ongedeerd. Waarschijnlijke oorzaak het natte weer en de vallende blaren, die de rails glad hadden gemaakt en daardoor de wagenvoerder van lijn 4 niet zoo aanstonds den wagen tot staan brengen kon. De gewonde onderwijzeres, mej. J. L. is overleden. Zij was 24 jaar oiid. Een verslaggever van het ,/Hbl." had een onderhoud met den wagenbestuurder, met wiens tram de noodlottige botsing op de Wetering- schans plaats had. De man gaf een uiteen- zetting, waarvan de hoofdpunten de volgende zijn Ik kwam met mijn WagAi in langzamen gang de Vijzelgracht afrijden. Toen ik bij den hoek den trein op lijn 10 zag naderen, gaf ik met de bel het gebruikelijke sein, om te kennen te geven de kruising te willen passeeren, ter uitvoering van het directie-voorschrift, dat de wagens met het laagste beugelnummer den voorranghebben boven de rijtuigen met het hoogste nummer. Mijn sein werd beantwoord door den bestuurder van lijn 10, eveneeus met de bel, om mij te doen verstaan dat hij mijn waarschuwing had begrepen. Wisselen van deze belsignalen is tusschen ons gewoonte. Ik reed dus door, in de onderstelling dat op lijn 10 zou worden stopgezet. Maar ondanks het beantwoordde sein, gleed de trein op de kruisende lijn voort. Toen ik dit bemerkte, gaf ik on middellijk tegenstroom, remde met de handrem en bracht den zg. zandstrooier in werking. Ondanks deze maatregelen gleed mijn wagen wegens de zeer gladde rails, door. Dat ik alles heb gedaan om een aanrijding te voorkomen en volstrekt niet te veel vaart had, mag o. a. hieruit blijken, dat van den larigen trein op lijn 10 twee wagens mijn rijtuig nog voorbij- reden en ik eerst tegen den derden wagen botstehad mijn wagen te veel gang gehad, dan zou ik vast en zeker het motorrijtuig van den trein op lijn 10 hebben aangereden, en ongetwijfeld den eersten bijwagen. Waarom maakte ge geen gebruik van de electrisehe rem Om de eenvoudige reden dat dit totaal doel- loos zou zijn geweest. De tegenwoordige con- structie der electrisehe remmen is van dien aard, dat haar werking op korten afstand nul is. Ze zijn te zwak van stroom om den wagen onmiddellijk tot staan te brengen. Mij zou het electrisehe remmen niets hebben gebaathet botsen op den laatsten bijwagen van lijn 10 zou even onvermijdelijk zijn geweest. En in die klacht over de electrisehe rem sta ik heusch niet alleen. Wat kan de bestuurder op lijn 10 bewogen hebben, ondanks het door hem gegeven belsein door te rijden in stede van te stoppen, zooals dat volgens u had behoord De verklaring ligt voor de hand. De wagens op lijn 10 zijn reeds eenigen tijd voor zien van een zg. stroommeter waarmede gecon- troleerd wordt of de bestuurder te veel stroom verbruikt. Sedert deze maatregel is ingevoerd, is iedere bestuurder er op uit zoo zuinig mogelijk te rijden. Dit heeft o. m. tengevolge dat men vermijdt, als het maar even gaat, te stoppen want het opnieuw inschakelen van den wagen eischt een oogenblik meer stroom, wat onmiddellijk door den meter wordt aangegeven. Dit zal den bestuurder op lijn 10 er toe gebracht hebben, tegen het voorschrift in, het eerst de kruising te passeeren. Hij won aldus eenkeer stoppen uit. Daar komt nog bij dat op de zg. Cari^e-tram een conducteur-wagenbestuurder dienst deed, iemand die voor laatstgenoemde functie slechts invalt en derhalve niet de routine bezit van een gewonen bestuurder. Ware deze laatste op den wagen geweest, hij zou zijn trein wel met ietwat snelleren gang over de kruising hebben doen gaan. Ik zie, besloot de man, werkelijk mijn schuld in deze niet in. Op het Parijsche congres tot bestrijding van de internationale ronselarij in meisjes is ook, naar de //Berl. Lokal-Anzeiger" meldt, het volgende voorval ter sprake gekxmen. Een heer en een dame leerden in een res- tauratie in de Friedricbstrasse te Berlijn een meisje kennen, dat op hun verzoek een tijd lang met hen uitging, om hen in Berlijn wegwjjs te maken. Uit erkentelijkheid noodigden de vreem- delingen, die 'in een van de eerste hotels hun intrek hadden genomen, hun geleidster uit, met hen een voorstelling in den schouwbui'g bij te wonen. Toen zij dit thuis vertelde. deed de familie dadelijk bij de politie aangifte, dat het meisje door een handelaar in meisjes in een valstrik gelokt werd. Een commissaris van politie ging met eenige beambten naar het hotel, vond de verdachten aan het ontbijt, steide zich voor en toonde dadelijk zijn herkenningsteeken als commissaris van politie. Niet zoodra had hij dit gedaan, of ook de vreemdeling tastte in den zak, haalde er een penning uit en maakte zich bekend als de heer H., inspecteur van politie te Amsterdam. Daarmee was de zaak afgedaan. Een impresario heeft de Berlijnsche politie een bedrag van f 90,000 aangeboden, indien zij hem den //kapitein van Kopenick" voor drie maanden wil afstaan. De impresario belooft den man na drie maanden terug te brengen, de kosten van de bewaking door de politie te dragen en te zorgen dat Voigt steeds bij elk onderzoek tijdig aanwezig zal zijn. Ook den //kapitein" zelf werd een aardig somrqetje als honorarium beloofd. De politie heeft het aanbod geweigerd. In het circus Busch te Berlijn trad de dierentemmer Peters met 16 leeuwen en tijgers op. Een leeuw was al meer dan eens afgestraft, en toen de temmer aan twee tijgers hun plaats aanwees, vloog hij op Peters aan en wierp hem om. Dadelijk stortten de overige dieren zich ook op hun temmer. Door het afgeven van losse revolverschoten en het slaan met ijzeren stangen kwamen de dieren weer tot rust. P. was erg toegetakeld. Hij had met een klauw een Slag recht in het gezicht gekregen, de linker- arm was stuk gebeten en ook zijn beenen bloedden sterk. Zijn vrouw, die hem te hulp kwam, kreeg ook meerdere knauwen. Het publiek rende eerst naar de uitgangen, maar keerde, gerustgesteld, weer terug. INGEZONDEN STUKKEN. Ter Neuzen, 6 Nov. 1906. Mijn heer de Redacteur Het praatje loopt dat men niet minder dan honderd duizend klinkersteeuen te veel voor de gemeente heeft aangeschaft en dat men nu al die steen maar verwerkt zelfs op plaatsen, waar dit volstrekt onnoodig is, bij v. bij het postkantoor. Is u daarvan iets bekend Als het waar is, is het rondweg gezegd schandelijk en dient ernstig te worden onder- zocht aan wiens schuld het te wijten is. Gaat dat alles maar buiten den gemeente- raad om Welk Soort gemeenteraad hebben wij dan toch Ik hoop dat het praatje onwaar is en dat dan tegenspraak van bevoegde zijde niet zal uitblijven. Uw dw. dienaar, Z. (Ook ons gewerd voor een paar weken de mededeeling dat men nu reeds geen weg wist met het verwerken der waalstraatklinkers en dat nog een paar scheepsladingen moesten arri- veeren, Hoe //men" aan die wetenschap komt is ons onbekend, maar ze verwonderde ons wel eenigszins, daar zulke geruchten toch ook wel de ooren van raadsleden bereiken, en daarover in de raadszitting met geen enkel woord werd gerept. Het is toch meermalen gebleken dat er raadsleden zijn die als bepaalde voorstanders van een zuinig beheer bekend staan en daarvoor ook wel durven uitkomen. Wanneer het praatje juist is, zou men mogen veronderstellen dat zij wel een protest zouden hebben doen hooren. Bij naar aanleiding van bovenstaande door ons ingenomen informatien werd ons medege- deeld dat geen steenen te veel zijn besteld, maar dat thans worden uitgevoerd bestratingswerken die oorspronkelijk in de begrooting van 1906 waren opgenomen, maar daaruit werden ge- scbrapt, toen die begrooting door Ged. Staten niet werd goedgekeurd, juist op grond dat deze werken daarin voorkwamen, welke als nieuw werk moesten worden beschouwd en waarvoor dus moest worden geleend, wanneer de gewone middelen niet toereikend waren. Als gevolg van in den Raad gehouden be- sprekingen werd daarop in de vergadering van 21 Juni 1.1. (zooals uit ons verslag blijktjaan- genomen een voorstel van de Commissie van Fabricage om bestrating of berbestrating uit te roeren in z/de Donze-Visserstraat z/het Ter Neuzensch deel van den Hoekschen weg z/de Schoollaan (Java) z/de De Feijterstraat *de Kerkhoflaan z/te Sluiskil, en voorts yom nu in eens zoo veel mogelijk alles in z/orde te maken, op verschillende plaatsen waar //dit noodig is, nog te maken 1000 M2. nieuwe z/klinkerbestrating, 1000 M2. oude bestrating /j,op te breken, 800 M3. bestrating van oude keien\

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2