9 Grossier in Galanterien, Xinderspeelgoederen, Huishoudelyke Artikelen, enz. enz. 47 OLMENBOOMEN Eei lOIIS en ERF, 5 J. P. W. ROMMEL-BROEKSMA, Ter Neuzen. Ontvang'e Dames- en Kindermantels, Regenmantels. Fluweelen. Garneeringen. JSijde. HANDSCHOENEN. Boor den. Manchetten. Heerendassen. Voordeslig adres en ccnditiSn vosr H.H. wickelaers. tien aandeelen Openbare Verkooping. Dames- en Kinderhoeden. Boa's. Bontmutsen. Rokken. Costuumrokken. Schorten. Telegrafische barichten. 0p onderzoek. Advertentien. Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. Nederlandsch Tooneel te Gent. 1881. 1906. geslaagd, dat de vrouw zich heeft laten be- praten met man en kroost eens een kijkje in die verre stad te gaan nemen. Van dit slippertje zij n ze weer teruggekeerd en in de woning te Maastricht wordt nu het voor en tegen gewikt en gewogen van een zich metterwoon vestigen in de Fransche wereldstad. Een rechtsgeding over een houten been. Als 'n man een vrouw trouwt met een houten been, wordt dat been dan zijn eigendom Zie- daar [een kwestie, die onlangs het gerechtshof te Pittsburg heeft beziggehouden. De zaak was aldus by haar voorgekomen Een tandarts te Pittsburg trouwde eenjonge vrouw, wel mooi, maar ze had een houten been. De kunstbeenmaker kon het geld van dejonge dame voor het geleverde niet los krijgen en sprak er toen den eehtgenoot over aan. Maar die protesteerde en de zaak werd voor 't gerecht gegooid. De rechter besliste, dat het houten been was een onafscheidelijk, by haar behoorend deei van de vrouw, en daar die weer van den man was, moest de man er voor betalen. Het was er mee als met een nieuwen poot onder een tafel, een nieuw pedaal aan een piano, een nieuw rad aan een kinderwagen, alle herstellingen, waar- voor de eigenaar en niet de dingen zelf worden aangesproken. De geniale bandiet. Iedere dag brengt berichten over arrestaties van menschen, in wie men meent den ,/kapitein van Kopenick" te herkennen. Nu weer heeft men te Breslau een man aangehonden, wiens signalement met dat van den genialen bandiet overeenkomt. Een ernstig spoor schijnt men echter nog niet gevonden te hebben. De politie weet dat by zijn uniform in verschillende winkels heeft ge- kocht, zijn mantel en pet te Potsdam, maar waar hij gebleven is sedert hij in het station van Rixdorf dat uniform weer voor het in de Frie- drichstrasse te Berlijn gekochte burgerpak ver- wisselde, weet zij niet. Een spotvogel werpt in een dagblad, dat te Bonn verschijnt, het denkbeeld op een inschrijving te openen ten einde den ,/dapperen kapitein" een eeredegen aan te bieden. De verongelukte onderzeesche boot ,/Lutin" heeft men thans naar een plaats gesleept, die 24 meter diep is zooals bekend was zij gezonken op 30 meter nabij de haven van Bizerta. Men is voornemens het wrak voort te sleepen naar Sidi-Abdallah, waar maatregelen zijn genomen voor de begrafenis der slachtoffers. Het werk vindt thans veel belemmering door de mist. De rassenstrijd in Amerika is nu ook overgeslagen naar Philadelphia, waar de negers woedend werden over de opvoering van een tooneelstuk, dat in den Walnutstreet-schouwburg werd opgevoerd en waarin zij een aan hun ras vijandige strekking meenden te ontdekken. Ten getale van 2000 drongen zij den schouwburg binnen, smeten naar het tooneel met bedorven eieren en groentenafval en joegen de toeschouwers de zaal uit. Alle ruiten van den schouwburg werden ingeslagen. De politie kwam er met de revolvers in de vuist aan te pas, maar was niet bij machte de negers in bedwang te houden. Dit gelukte eerst aan eenige zwarte geestelij ken, die genoeg overwicht op kunne kleurgenooten bleken te hebben om verdere gewelddadigheden te keeren. Het voorval moet alleen worden toegeschreven aan de opgewondenheid der negers over de ge- beurtenissen te Atlanta en de voortdurende gruwelen van het lynchen, die op tal van plaatsen in de Zuidelijke staten voorkomen. Een merkwaardig geval van nona wordt uit Berlijn gemeldEen 45jarige gemeente- ambtenaar viel den 20 Juni 1904 van een tram met het achterhoofd op de steenen. Schynbaar bleef de man ougedeerd, maar kort daarop viel hij in slaap en thans, na 2 jaren en 3 maanden, slaapt hij nog, terwijl men hem met k-unstmatige voeding in het leven houdt. Santos Dumont heeft een nieuw succes behaald op het gebied der luchtvaartDinsdag heeft hij den beker gewonnen, door den heer Archdeacon uitgeloofd voor dengene die met een toestel, zwaarder dan de lucht (dus zonder ballon), een afstand van minstens 25 meter zou doorvliegen. Santos Dumont heeft met zijn aviateur op een grasvlakte in het Bois de Boulogne een 50tal meters afgelegd, na zich van den grond te hebben verkeven alleen met behulp van de toestellen die hij aan boord had. Bij het neer- komen heeft hij zijn toestel licht beschadigd, maar hij zou binnen enkele dagen de proef herhalen. De toestand te San Francisco wordt als onhoudbaar gemeld, door het groote aantal landloopers en ander gespuis, dat op de stad is neergestreken en waardoor de eerlijke be- volking er niet langer veilig is. Overal wordt gestolen en geplunderd, zoodat men by avond zijn huis niet durft verlaten. De politie is onvoldoende en de winkeliers en handelaars hebben een particuliere bewakingsdienst moeten instellen. De wederopbouw van de door de aardbeving vernielde huizen vindt hierdoor ook veel belemmering. Te Eecke kwamen Zondagavond de twee broeders Yan Gyseghem samen te huis, na ver- scheidene herbergen bezocht te hebben. Maandagmorgen vroeg kwam een der broeders den veldwachter verwittigen dat zijn broeder zelfmoord had gepleegd. Inderdaad, men vond het lijk hangen in de woning. Niet ver er vandaan bevond zich een geweer waar- van de kolf gebroken was, en het lijk afne- nemde, vond men daarop een bebloed mes. 's Namiddags is het parket van Gent, ver- gezeld van twee geneesheeren, ter piaatse ge- weest om een onderzoek te doen in deze ge- heimzinnige zaak. Lord Aberdare, die op een kasteel niet ver van Londen woont, kreeg bij nacht om 3 uur bezoek van zijn zoon Lyndhurst Bruce. In gezelschap van een jongedame was de zoon en erfgenaam van mylord per automobiel van Londen gekomen en hij stelde deze dame aan papa voor als Camille Clifford, een operette- zangeres, waarmee hij zooeven was gehuwd. Hij had wel begrepen dat papa zijn toestemming zou geweigerd hebben, wanneer hem die vooraf gevraagd was en daarom stelde hy hem nu voor het voldongen feit. De lord weigerde ook thans deze dame als zijn schoondochter te erkennen, maar, uit vrees dat de vrouw van zijn zoon op het tooneel zou verschijnen, kende hij het jonge paar een jaargeld toe. Leiden, 26 Oct. Bij de heden gehouden verkiezing voor een lid der Tweede Kamer is gekozen Dr. J. Th. de Visser (chr.-hist.) met 2757 stemmen. De heer Paul (lib.) verkreeg 1976, de heer Mendels (soc.dem.) 329 en de heer Smis- saert (lib.) 119 stemmen. Z E K T IJ I) 1 N (4 E N. Van 24 tot en met 25 Oct. 1 VLAG. i Yan 24 tot en met 25 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 49 binuenvaartuigen op- en 52 afgeschutdoor de Westsl. 2 op en 3 af- geschut. Positie der stoomschepen. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 28 October a. s., te 21/, uur, dagvoor- stelliug aan verminderde prijzenopvoering van De Maire van Antwerpen, Vader- landsch drama in 5 bedrijven door Frans Gittens. Grooten Schouwburg te Gent. Directie: HORACE MARTINI. Zondag 28 October a. s., te 2x/4 ure, dagvoor- stellingopvoering van La Ponpee, operette in 4 bedrijven, woorden van M. Ordonneau, muziek van Audran. Eenige inwoners van Vlissingen kunnen E zeggen waar het te vinden is. Indien gij lijdt, aan de een of andere jeukitig der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien, dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een aantal inwoners van Vlissingen hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Ze spreken er over. Lees dit De heer Ph. Roos, wonende Korenstraat K 76 te Vlissingen, meldt ons Sedert geruimen tijd had inijn vierjarig zoontje een hevigen uitslag in het gezicht, welke het gevolg was van dauw- worm, waarvan het arme kind veel had te lijden, daar het somtijds erg jeukte en buitendien zag het er alles behalve aangenaam uit. Verschil lende middelen kiervoor aangewend bleven te- vergeefs doch nadat ik Foster's Zalf gedurende vijf dagen had toegepast, kon ik absoluut niets meer van den uitslag bemerken en ik kan dan ook deze voortreffelijke zalf met vertrouwen voor dergelijke huidziekten aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster s Zalf geeft, dezelfde die den heer Roos gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor een of 10.voor zes doozen. Op Zondag 28 Oct. a.s. zal het -25 jaar geleden zijn dat R. SCHEELE Rz., werd benoemd als keurmeester van het vleesch in deze gemeente. Zijn mede-keurmeester, Ter Neuzen. P. J. KLAAIJSSEN. Het Bestuur van de Ned. Hervormde w Zondagsschool (/T I M O T H E US' staande onder toezicht van den Kerkeraad, hoopt dezer dagen met eene lijst rond te gaan bij de belangstellende gemeenteleden om giften in te zamelen voor het te vieren KLJiS TP LEST in de Herv. Kerk met de kinderen van genoemde Zondagsschool. Namens het Bestuur, H. J. VAN DEN OUDEN, Secretaris. Ter Neuzen, October 1906. KOERS YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,77° a 47,80. Engelsch per 12,- 12,- Het bestuur van den Polder BEOOS- TEN- en BEWESTENBLIJ brengt ter kennis van de houders van aandeelen in de geldleening van 1901 groot 38000,dat op Dondea*dag den 8 Movember des namiddags om 2 uur, ten huize van mej. de Wed. Jlolff te Axel, zal worden over- gegaan tot de uitloting van in die leening, aflosbaar op 15 Decem ber a. s. Het Bestuur voornoemd, A. MOERDIJK, Dijkgraaf. H. MAERTENS, Ontv.-Griffier. Zuiddorpe, den 27 October 1906. PAKKISTEN te koop. JACS DE KOK, Ter Neuzen. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van zijne principalen op Dins- dag den 30 October 1906, des voormid- dags ten 11 ure, verkoopen J metende van 1,50 M. tot 1,90 M. staande op de hofstede bewoond door J acs. Weijns te Axel, nabij Spui, langs de Ter Neuzensche weg. Te vergaderen op voormelde hofstede. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de weduwe L. YV'ITTEYRON- GEL thans te Hoboken bij Antwerpen, in het Hotel Centraal te Ter Neuzen, Marktplein, op Woensdag den 31 October §306, des namiddags ten 2 ure. verkoopen in de Tholensstraat te Ter Neuzen, kadaster sectie C nummer 2614 groot 77 centiaren. In mondelinge huur bij Doms de Bock voor 1,50 per week. Te aanvaarden 1 Mei 1907. De Notaris P. Dregmans te Axel, zal in voordeel van den polder BEOOS1EN- EN BEWE3TENBL1J, dijkgraaf de heer A. Moer- dijk te Zuiddorpe, op Donderdag den 8 November IS06, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen waaronder enkele van 2 meters dikte, staan de te groeien op den Langen Weg nabij de 3 schouwen. Te vergaderen bij de Wed. J. J. Hbmelaar in den tol 3 Schouwen" gemeente Axel. VERHOEVEH, Ter Heuzen NAAM. M5. Van en naar. Lading 2 Voor Ter Meuzen S 24 Eng. s.s. The Marchioness 1659 Millon ijzer idem River Scheldt 2l99 Londen stukg. 25 idem Elleray 3400 New Castle kolen Ymi Ter Weuzeu: 24 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. idem Jet 2790 New-Castle ledig 25 idem The Marchioness 1659 Vlissingen idem Yoor Gent 24 Eng. s.s. Zephyr 606 Shoreham ledig idem Darryl 2985 Hull kolen idem Sea Gull 2762 Londen stukg. Belg. s.s. Presed. Stevens 599 Ostende ledig Eng. s.s. Astrologer 2580 Antwerpen idem 25 Belg. s.s. Martha 1848 Amble kolen Russ. s.s. Graf Schuwalow 4995 Riga h. vl. Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. Belg. s.s. Benmacdui 1651 Grimsby ijzer Eng. s.s.. Truro 3366 Hull stukg. Deen. s.s Flynderborg 3923 Repola hout Eng. s.s. Greenwood 3162 New-Castle kolen Yan («eiit 24 Eng. s.s. Polo 1441 Hull stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem idem Don 2658 Goole idem Belg. s.s. Marie Louise 399 Ostende ledig Deen. s.s. Kronborg 4035 B rneiland idem 25 Eng. s.s. Cameronia 1551 Louden macad am Belg. s.s. Belgica 2772 New-Castle ledig Eng. s.s. Lestris 3630 Liverpool stukg. s.s. HENRY in lossing te Ter Neuzen. s.s. GUIDO in lading te Windau voor Ter Neuzen. s.s. HARALD in lossing te Rotterdam, s.s. JENNY in lossing te Kroonstadt. s.s. RICHARD vertrok 25 dezer van Blyth naar Swinemnnde. n

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7