Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Wordt vervolgd De groote Engelsche Bookmakersfirma Athur Magnus heeft hare zaken verplaatst van Liverpool naar Vlissingen. Als een bijzonderheid kan gemeld worden, dat te Heinkenszand voor de tweede maal in dit jaar rijpe aardbezien zijn geplukt, en een pere- boom aldaar, die voor den tweeden keer rijpe vruchten heeft gedragen, thans weer enkele bloemknoppen vertoond. Te Cats staan enkele kastanjeboomen weder in bloei, terwijl in ver schillende tuinen in Zeeland de rozen nog bloeien als ware het zomer. Men schrijft aan de Geld. Woensdagnacht werd in Tiel door een dronken individu, omdat hem belet werd in een cafe binnen te komen, door de ruiten gestagen. Hij moest zijn driftige bui echter duur bekoopen. Hij wondde zich zoo zeer aan den pols, dat hij, eer men hem bij den dokter gebracht had, reeds aan bloedverlies was overieden. In ons land kan niemand beneden de zestien jaar voor den rechter een eed worden opgelegd. In Engeland legt men elk kind, dat geacht wordt er de beteekenis van t^ begrijpen, den eed op. Het is maar wat men begrijpen noemt. Te Watford, ten N.W. van Londen staat een boer of een boerenarbeider terecbt onder be- schuldiging zijn vrouw doodgescboten te hebben. Het gezin woonde samen met het gezin van een broeder van beklaagde. Als getuige kwam nu Dinsdag een zoontje van dien broer voor de recbters. Het kind was zes jaar. Na hem eenige vragen gesteld te hebben, werden de rechters 'teens, dat 't kind de beteekenis van een eed begreep en bij moest zweren. Toen begon 'tverhoor. Het jongske vertelde, hoe zijn oom bet geweer op zijn tante aanlegde en schoot; hoe zijn tante viel, de oom bet lijk wegsleepte en bet bloed van den vloer wischte. Hoe schoot hij V Het jongske kreeg een stok om 't te toonen. Hy legde aau. Na dit ge- tuigenis werd een meisje van vijf jaar binnen- geleid, 't dochtertje van den beklaagde. Zij werd ook ondervraagd. Of ze wist wat een leugen was 0 ja, ze kon er geen zeggen. Ze antwoordde vlug, maar na lange beraad- slaging kwam en de rechters tot de slotsom, dat dit kind niet begreep wat een eed is. Toen bracht men 't kind weer weg. DAGEN. Zaterdag 27 Oct. Zondag 28 n Maandag 29 Dinsdag 30 Woensdag 31 Donderdag 1 Nov. Vrij dag 2 Voorm. Nam 10.22 11.29 0.40 1.16 1.49 2.20 10.59 11.56 12.18 12.59 1.33 2.4 2.35 krijgt, krijgt wanneer hij de hoofdakte behaald, dus binnen zooveel jaren nog f 100 meer. Wie dergenen die erbuiten staat kan dat zeggen De heer De JagerVan de billijkheid van verhooging ben ik wel eenigermate overtuigd en ik zou er daarom ook wel aan willen tegemoet komen. Ik meen eckter dat de liefde niet steeds van een kant kan komen en zou daarom. gaarne zien dat men van and ere zijde voorging om daarin eenigermate te voorzien. Het schooigeld levert nu 3600 op voor pi. m. 1100 a 1200 leerlingen. Als dat nu eeniger mate opgevoerd werd en daaruit de vermeerdering van salaris betaald kon worden! Het komt mij voor dat door hen die betalen kunnen alhier nog niet de kostenden prijs betaald wordt. De heer Visser Er is bij de laatste wijziging juist ge- bleken dat wij niet hooger konden gaan. Ons was daarop door den Minister Kujper te voren gewezen. De heer Moes betoogt dat de toen gemaakte berekening niet zuiver was. Hij heeft deze thuis nog steeds liggen. Maar buitendien begint het schooigeld te laag Dat de menschen met minder dan f 500 inkomen niet betalen, daar- mede kan hij vrede hebben, maar dat het dan voor hen die dat inkomen genieten begint met 5 cent per week en dan dikwijls voor menschen die maar 1 kind op school hebben, acht hij te weinig. Wel is spreker voor ruime reductie bij meerdere kinderen. Die vermindering had ook een lagere opbrengst van een f 600 tengevolge en het gaat toch niet aan om de inkomsten te verminderen en de uitgaven maar steeds te verhoogen. De heer Van den Hoek zal ook tegen het ad vies der commissie stemmen. daar dit het maximum op f 800 wil brengen en de verhoogingen vlugger wil doen gelden, daar dit de financien te zeer zou bezwaren. Over die f 425 wil ik nog heen stappen, maar wanneer het geheele advies werd aangenomen zou het wel meer dan J 1000 kosten. Hij is er voor om alleen de salarissen met f 25 te verhoogen. In stemming gebracht wordt het voorstel van de school- commissie, om het aanvangssalaris te bepalen op f 550 en het maximum, na 17 dienstjaren, te brengen op f 800, verworpen met 10 tegen 1 stem, die van den heer De Masier. De heer Moes is ook tegen het voorstel van den heer Van den Hoek, om het aanvangssalaris te bepalen op f 550 en het maximum op f 750, met behoud der tegenwoordige verhoo ging naar dienstjaren. Ze kunnen zelf zorgen meer te krijgen door de hoofdakte te behalen. De heer Dees Buitendien, als er een plaats openvalt zijn er tal van sollicitanten. De heer Van den HoekOmdat er zoovelen zijn, mag doarvan toch geen misbruik gemaakt worden. De heer Moes: lk weet wel dat hierin geen rekening mag gehouden worden met vraag; en aanbod, als bij een handels- artikel, maar wensch er toch de aandacht op te vestigen dat, toen er gebrek was, er door de onderwijzers zelve wel dege- lijk van geprofiteerd is. De heer Van den Hoek: Het is ook niet mijne bedoeling om hen, die onder de oude bepalingen vallen, zij die nu reeds boven het maximum staan, te verhoogen. Er zijn er 17 die voor verhooging in aanmerking zullen komen. Het voorstel van den heer Van den Hoek wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Voor stemmen de heeren Van den Hoek, Visser, Van Dale, Moggre, De Masier en Verbruggetegen de heeren Wieland, Dees, De Koeijer, De Jager en Moes. De heer Van den Hoek wijst er op dat ook nog gevraagd wordt uitkeering van vergoeding voor huishuur aan alle. zoowel vrouwelijke als mannelijke onderwijzers boven de 28 jaar. Dat zou zijn in strijd met de wet, die deze vergoeding voor vrouwelijke leerkrachten niet kent. Met algemeene stemmen wordt op dat deel van het verzoek a f w ij z e n d beschikt. Een adres van W. S. J. Dieleman, J. A. Klaassen, J. J. Doorenbos, A. P. de Vos, D. Tolhoek, bturm en H. Sonnevijlle, van den volgenden inhoud De ondergeteekenden, alien ambtenaren in dienst der ge- meente Ter Neuzen en aldaar woonachtig, Geven met verschuldisden eerbied te kennen dat meermalen bij hen de vraag is gerezen of er geen mogelijkheid zou bestaan, dat vanwege de gemeente een weg werd geopend, die aan hare ambtenaren de gelegenheid bood om zich een pensioen te verzekeren tegen den tijd, dat zij, door de gebreken van den ouderdom, niet meer in staat zullen zijn hunne werkzaamheden naar behooren te vervullen of ook, iudien zij, door eene of andere omstandigheid, onafhankelijk van hunnen wil en buiten hun toedoen, voor een bepaalden leeftijd ongeschikt mochten worden voor de uitoefening hun- ner betrekking, in beide gevallen natuurlijk onder het voorbe- houd, dat hun een eervol ontslag zal kunnen worden verleend dat, bij eene onderlinge bespreking dier vraag, tevens de wensch werd uitgedrukt, dat de gemeente, onder zekere voor- waarden, bij het overlijden harer ambtenaren, aan hunne eventueel natelaten weduwen en weezen een jaarlijksche toe- lage zou uitkeeren dat wel is waar, vooral in de laatste jaren, er van verschil- lende zijden ernstig is op aaDgedrongen, dat door het Rijk voor de pensioneering van de gemeente-ambtenaren zou worden gezorgd, doch dat de Regeering, als dit onderwerp in Tweede Kamer der Staten-Generaal werd aangeroerd, tot dusverre geene enkele toezegging heeft gedaan, waaruit hoop mag worden gekoesterd, dat eene dergelijke pensioensregehng eerlang zal in behandeling komen dat bovendien, wanneer de Regeering er toe komen mocht eene pensioneering voor de gemeente-ambtenaren voor te bereiden en daarover de verschillende gemeentebesturen en gemeenteraden zouden worden gehoord, door de zeer uiteen- Joopende meeningen, die omtrent eene pensioneering van Rijkswege bestaan, de tot stand koming van de zaak zelve, waarschijnlijk zeer zou worden vertraagd, ja wellicht onmoge- lijk zou worden gemaakt dat adressanten voor deze bewering steun vinden in de herhaaldelijk in de gemeenteraden en colleges van Burg, en Weth. uitgesproken meening, dat, in verband met art. 136 der Gemeentewet, niet het Rijk, doch de gemeente zelve, de pensioneering harer ambtenaren dienen ter hand te nenien (no. 2872 der Gemeentestem geeft met betrekking tot deze zaak o. a. een uitvoerig praeadvies van Burg, en Weth. van Utrecht dat verscheidene gemeenten in ons vaderland reeds eene pensioensregehng bezitten, die hare ambtenaren een waarborg biedt voor eigen toekomst en, bij hun overlijden, voor de toe- komst hunner eventueel na te laten weduwen en weezen dat wel mag worden vertrouwd, waar Uw College herhaal delijk zoo welwillend handelde jegens hare, voor den dienst der gemeente ongeschikt geworden ambtenaren, dit ook tegen- over adressanten zou geschieden, wanneer dit mocht noodig blijken, doch dat deze, als ambtenaren, liever een pensioen zouden aanvaarden, waarop zij door storting hunnerzijds een zeker recht hadden verkregen, dan eventueel eene toelage, die dan toch vermoedelijk slechts in bijzondere gevallen zou worden verleend Redenen waarom adressanten zich tot Uw College wenden met het zeer beleefd verzoek dat door U in beginsel worde besloten tot het stichten van een pensioenfonds, waaruit a. aan eervol ontslagen gemeente-ambtenaren, die den BOjarigen leeftijd hebben bereikt en de gemeente ten minste een 30tal jaren onafgebroken hebben gediend, een pensioen zal worden verleend, in evenredigheid van de middelsom hun ner jaarwedde, gedurende de laatste 60 maanden, over J jaar genoten b. aan gemeente-ambtenaren met een korteren diensttijd, die tengevolge van omstandigheden, onafhankelijk van hun nen wil en buiten hun toedoen ontstaan, ongeschikt zijn ge worden, een billijk pensioen zal worden verleenden c. aan eventueel na te laten weduwen en weezen van ambtenaren, die in den dienst der gemeente komen te overlijden, een pensioen zal worden verleend in evenredigheid der jaarwedde door die ambtenaren genoten, met bepaling van een zeker minimum, een en ander onder voorwaarden en naar regelen, door Uw College nader vast te stellen. De Voorzitter deelt mede dat dit adres eerst 20 Oct. j. 1. ingekomen is, dat het iets behelst van zeer ingrijpenden aard, dat er dus nog geen gelegenheid was het verzoek voldoende te overwegen, waarom wordt voorgesteld het te renvoyeeren naar Burg, en Weth. om daarover advies uit te brengen. De heer De Jager: Zou nu niet reeds in beginsel kunnen uitgemaakt worden of de Raad genegen is er toe over te ga,an. Dat was misschien gemakkelijker voor Burg, en Weth. bij hun onderzoek. De Voorzitter acht het niet gewenscht om daarover thans uitspraak te doen. Het is beter de gevolgen eerst eens onder de oogen te zien. Er zullen vele information moeten worden genomen, het zal aanleiding geven tot tal van berekeningen en de gemeente zal ook nog wel moeten bijdragen, de Raad zai zelf ook nog in den zak moeten fasten. Hoeveel of wat licht nog geheel in het duister. De heer Visser: lk kan mij wel vereenigen met het denk- beeld om in beginsel uit te spreken, hoe we er over denken. Zonder ons aan iets te binden kunnen we toch wel verklaren er in beginsel voor te zijn De heer Verbrugge is tegen zulke motie's, die reeds een halve verbintenis inhouden hij zal er dus op dien grond tegen stemmen, daar hij zich thans nog niet wil binden. De heer De Koeijer verklaart zich ook tegen een uit9praak. De heer Moes: Ofschoon niet tegen de zaak zelve zal ik thans ook tegen stemmen. De heer WielandAls het voor een schappelijken prijs bereikbaar is, ben ik er ook voor. De heer Visser: Als er iets van komt, is het zeker de bedoeling er niet enkel de ambtenaren, maar ook de politie in op te nemen. De heer Van den Hoek Dan alien. De Voorzitter Het is de bedoeling onderzoek te doen naar eene regeling, waarbij niet alleen adressanten, maar alle personen in dienst bij de gemeente kunnen worden opgenomen. Waar de heer De Jager een voorstel gedaan heeft om zich nu reeds in beginsel er voor te verklaren, en dit voorstel wordt ondersteund, zal ik het in stemming brengen. Het voorstel wordt verworpen met 6 tegen 5 stemmen en het verzoek gerenvoyeerd naar Burg, en Weth. Voor stemmen de heeren Van den Hoek, Visser, Van Dale, De Masier en De Jager; tegen de heeren Wieland, Dees, MoggrO, De Koeijer, Verbrugge en Moes. c. Een adres van de wegen-commissie van den Alge- meenen Nederlandschen Wielrijdersbond, verzoekende het nemen van maatregelen voor verontreiniging der wegen. Wordt als zijnde op ongezegeld papier ter zijde gelegd. d« Een schrijven van den heer W. van Tatenhove, waarin deze onder dankbetuiging voor het in hem gestelde vertrouwen bericht, de benoeming tot lid der keuringscommissie voor de paarden- en veemarkt aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. De Voorzitter deelt mede dat de grafdelver te Sluiskil ontslag heeft aangevraagd. De ervaring heeft geleerd, dat het wenschelijk is de instructie te wijzigen. Hij ontvangt J 50 voor het schoonhouden en f 25 voor het begraven. Nu is het wel voorgekomen dat het schoonhouden te wenschen overliet, maar dat de man. wanneer dat geconstateerd werd niet aanwezig was en hem geen orders konden worden gegeven. Daarom wordt voorgesteld te bepalen dat de te benoemen grafdelver den eersten en derden Woensdag van iedere maand en zoo noodig andere dagen gedurende een halven dag op de begraafplaats zal werkzaam zijn aan het schoon houden enz. De heer Van DaleEn dat alles voor 50 De heer Van den Hoek Dat is dan toch 2 voor een halven dag werk en wordt dus niet zoo slecht betaald, ofschoon in aanmerking te nemen valt dat de man er vooral in het voorjaar ook op andere dagen moet werkzaam zijn. Het is echter ook de bedoeling den man vrij te laten welken dag hij er wil gaan werken. Doet hij 't liever Vrijdags, dan mag dit ook mits hij er vooraf kennis van geeft. De heer Van Dale Zijn er liefhebbers De Voorzitter: Er zijn er twee, maar er is nog tijd tot Maandag om sollicitaties in te zenden. De voorgestelde wijziging in de instructie wordt hierna z. h. 8. g o e d g e k e u r d. f. De Voorzitter deelt mede dat in de vergadering met gesloten deuren zijn behandeld verzoeken om afschrijving wegens schooigeld, waarop is beslist dat afschrijving wordt verleend aan Y. P. Stasse 10,50, wed. J. F. Bolleman 2,25, A. Meeusen 0,36, P. J. Klaaijssen 0,25, A. Bedet 0,96, Fl. Smet f 0,25. 2* Vaststelliny kohiet schooigeld 4e kwartaal 1906. De Voorzitter deelt mede dat ook is behandeld het kohier van het schooigeld voor het vierde kwartaal 1906, hetwelk wordt voorgesteld vast te stellen op een bedrag van y 997,08^. Goedgekeurd z. h. s. 3. Benoemen stembureaux verkiezing lid van den Raad. Met algemeene stemmen worden de stembureaux voor de a. s. verkiezing voor een lid van den gemeenteraad vastgesteld als volgt 1® stemdistrict (raadzaal)voorzitter de Burgemeester, plaatsvervangend voorzitter M. van den Hoek, leden L. de Koeijer en J. J. de Jager, plaatsverv. leden J. A. J. Sib- rnacher Zijnen en A. Moggre. 2® stemdistrict (Sluiskil)voorzitter D. J. Dees, plaatsverv. voorzitter J. Risseeuw, leden A. P. de Vos en Th A. L. van de Bilt, plaatsverv. leden J. Vermeulen en A. Kooman. 3® stemdistrict (Java)voorzitter P. Moes, plaatsverv. voorzitter A. Visser, leden S. van Rees en D. Tolhoek, plaatsverv. leden J. C. de Masier en A. H. Donze. 41. Benoeming stembureau verkiezing leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Tot leden van het stembureau voor de a. s. verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, waarvan ambtshalve voorzitter is de Burgemeester, worden met resp. 10 en 9 stemmen benoemd de heeren Wieland en Moggre Op den heer Van de Velde zijn 2 en op den heer De Masier is 1 stem uitgebracht. Tot plaatsvervangers worden aangewezen de overige leden van den Raad. Benoeming bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De Voorzitter deelt mede dat voor de betrekking van be zoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand sollicitaties zijn ingekomen van de heeren A. H. Donze, J.Tazelaar, J. P. W. Rommel, J. A. Donze, Ph. Koene, C. J. Sturm en D. Tolhoek. De beide laatsten hebben aan hunne sollicilatie nog een extra toevoeging. De heer Sturm schrijftAangezien ik reeds ruim l^jaar met die werkzaamheden als klerk, tot in de kleinste bijzonder- heden belast ben, neem ik de vrijheid mij in uwe gunst aan te bevelen. Mocht u besluiten mij te benoemen onder voorwaarde dat mijne jaarwedde in dien zin gewijzigd wordt, dat de opnieuw geregelde de thans genietende niet overschrijdt, dan zal door mij die benoeming nog gaarne aangenomen worden. De heer Tolhoek schrijft als toelichting dat hij van zijne bezoldiging als adjunct-commies ter secretarie. bij eene even- tueele benoeming, gaarne f 100 wil af'staan. Aldus zoude zijne benoeming voor de gemeente een jaarlijksch voordeel opleveren, benevens de genoemde f 100, ook nog de belooning van den klerk van den ambtenaar van den burgerlijken stand ad f 75 of samen f 175. Ofschoon die laatste aanbiedingen zegt de Voorzitter niet direct als aanleiding daarvoor kunnep worden aangevoerd, zijn Burg, en Weth. tot de conclusie gekomen, dat zij het wenschelijk oordeelen eene wijziging te brengen in de tegen woordige regeling van tlen burgerlijken stand. We hebben achtereenvolgens een titularis gehad die jaren gefungeerd heeft de heer Grenu toen hebben we gekregen de heer Versluijs, maar deze moesten door een klerk worden terzijde gestaan. En al is het nu wel niet zoo'n heksentoer om van de werkzaamheden op de hoogte te komen, zoo dunkt het ons thans beter de zaak te splitsen, te benoemen een ambte naar die alle werkzaamheden verricht en een voor het vol- trekken van huwelijken en de klerk te laten vervallen. Prov. blad no. 69 van het jaar 1904 geeft aanleiding om zoo te haodelen in verschillende gemeenten is het aldus ge- regeld. Volgens de regeliog vastgesteld door Ged. Staten zal de bezoldiging van den ambtenaar belast met alle werkzaam heden bedragen f 270 en dat van dien belast met het vol- trekken van huwelijken 30, te zamen dus 300, zooals thans het salaris van een ambtenaar i9 geregeld. Tot nu toe is er voorts ook nog 75 voor een klerk betaald. Het middel bestaat thans, om er van at te wijken, maar dan moet de Raad zich uitspreken dat hij eene nieuwe regeling wenscht. Moeilijkheden voor den dienst zal het wel niet opleveren, want bij ontstentenis van den ambtenaar zijn er dan toch waarnemenden, die met de routine vau het werk op de hoogte zijn. Ik stel daarom namens Burg, en Weth. voor de toestand te veranderen en te benoemen een ambtenaar die alle werk zaamheden verricht, ook het onderzoeken der stukken bij het sluiten van een huwelijk en een alleen voor het voltrekken der huwelijken. De heer De Masier uit de vreea dat wanneer nu een der ambtenaren van de secretarie wordt benoemd en diens salaris als zoodanig dan in verband daarmee wordt verminderd, er zeer spoedig weer een verzoek om verhooging komen zal. Men is er aan gewoon, dat er steeds verzoeken om traktements- verhooging inkomen. Wanneer er op de secretarie weer een nieuwe ambtenaar moet worden benoemd, moet bij diens salaris toch weer rekenschap gehouden worden met de be- staande regeling en dan zal het eerder leiden tot ver meerdering, dan tot vermindering van kosten. Wanneer een ander tot ambtenaar wordt benoemd profiteert de gemeente toch ook van diens werkzaamheden. De Voorzitter: Wenscht u een ambtenaar te benoemen die buiten de secretarie staat P Deze zou kunnen zeggen, ik wil zelf een klerk bekostigen en aan de ambtenaren ter secretarie vragen wie wil er wat bij verdienen Dat zou dan in bureautijd kunnen toegestaan worden voor zoover het mogelijk was, daarbuiten zijn ze natuurlijk geheel vrij het te doen. De heer Verbrugge zou liever de toestand bestendigd zien zooals die tot hiertoe was en den te benoemen ambtenaar, om hem gelegenheid te geven zich op de hoogte zijner functie te stellen, gedurende b.v. 6 maanden door een klerk te laten bijstaan. De heer MoesDat gaat niet op, dan hadden de sollici tanten zich vooraf op de hoogte moeten stellen. lk zie ook geen bezwaar om aan het verzoek van de ambtenaren ter secretarie te voldoen, daar, wanneer een hunner wordt be noemd, diens positie niet ongunstiger wordt. De heer Visser zal niet meegaan metvoorstellen tot traktementsvermindering. Dan lijkt het er op of er gevraagd wordt voor hoeveel wil men het worden Dat acht hij voor een gemeentebestuur geen standpunt. Er is gezegdwij geven drie honderd gulden. De Voorzitter: Wanneer de Raad besluit om eene andere regeling te Ireffen is er ook niets tegen om alvorens te be noemen eene nieuwe oproeping te doen. De heer Dees zou het onverantwoordelijk achten wanneer niet op het voorstel werd ingegaan. Er wordt gewoonlijk aangedroDgen op salariaverhooging en als er dan eens een bepaald bedrag kan bezuinigd worden mag men dat niet voorbij laten gaan. Wanneer buitendien van al de andere sollicitanten geen het werk kan verrichten en toch door de oogen van den klerk moet zien, moet het voorstel toegejuicht worden. Wanneer ze later klagen dat ze geen voldoende salaris genieten is de Raad nog altijd vrij om te beslissen. De heer De Jager is het met den vorigen spreker eens. De ambtenaren zijn beter op de hoogte, zegt spreker het is een voordeeltje voor de gemeentekas en vragen ze later verhooging, dan zeggen we: we doen het of we doen het niet, De heer VisserHet wordt voorgesteld of de werkzaam heden zoo moeilijk zijn, maar ik kan dat niet inzien en zou daarom ook een te benoemen ambtenaar nog 3 of 6 maanden door een klerk willen doen bijstaan. De heer Wieland Als er dan na 3 maanden weer een andere noodig is zou die ook weer een klerk moeten krijgen. lk kan me heel goed met het voorstel vereenigen en ik heb ook tegen den sollicitant gezegd je moet met je salaris niet te laag gaan. Daarom zullen we dat dan ook verbeteren. De heer De Koeijer: Nu kan het met 2 man geschieden en als er een klerk bij moet zijn er 3, dat is onnoodig en ik kan mij best met het voorstel van Burg, en Weth. ver eenigen. De heer De Jager: Als men de Gemeentestem zoo eens nagaat blijkt het toch wel eens dat het baantje van ambtenaar van den burgerlijken stand nog zoo gemakkelijk niet is en dat soms meesters in de rechten met enkele kwesties verlegen zitten. De heer WielandDe ambtenaar steunde hier altijd op den klerk, nu kunnen we het veranderen. Men kan aan de sollicitaties wel zien hoe gemakkelijk x,r over gedacht wordt. De heer De Masier is van meening dat men te veel waarde hecht aan het voordeel dat er voor de gemeente in gelegen is. Hij vindt dat een struisvogel-politiek, want, als een nieuwe klerk moet worden benoemd op het salaris van deugene die nu achteruitgaat, is de gemeente er financieel ook mee achteruit. De Voorzitter: Als een klerk benoemd wordt dan ontvangt deze, wanneer hij het diploma van gemeente-secretaris be haald ook nog f 50 verhooging. De heer De MasierEn ook eventueele vastheid van verhooging De VoorzitterEen paar jaren geleden is de rang- en salarisregeling vastgesteld. Er is een commies, een adjunct- commies en klerken. Wanneer de Raad van meening mocht zijn dat hun salaris niet groot genoeg is, dan kunnen we het ten alien tijde wijzigen. Het beginsalaris bedraagt f 450 en ik meen dat dit nog al aardig is. Ik wou gaarne dat ze een rijker bestaan hadden, maar in den laatsten tijd is het in venrelijking met vroeger toch heel wat verbeterd. De heer De Masier vraagt of de bewuste persoon dan nu niet minder werk voor de gemeente zal kunnen doen. De Voorzitter Hij moet voor den burgerlijken stand geen meerder werk presteeren, want hetzelfde werk moet thans door den klerk geschieden. De secretaris houdt daarmede des morgens bij het uitgeven van werk rekening. De Raad kan gerust het voorstel van Burg, en Weth. aannemen. Het voorstel van Burg, en Weth., om de betrekking van dienstdoend ambtenaar van den burgerlijken stand te splitsen wordt hierna aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Van den Hoek, Wieland, Dees. Van Dale, Moggre, De Koeijer, De Jager en Moes; tegen de heeren Visser, De Masier en Verorugge. De Voorzitter schorst alsnu de zitting, teneinde Burg, en Weth. gelegenheid te geven aanbevelingen op te maken. Na het weder openen der zitting deelt de Voorzitier mede, dat door Burg, en Weth. worden aanbevolen voor de be noeming van een bezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand belast met alle werkzaamheden C. J. Sturm eD D. Tolhoek. Bij de hierop gehouden stemming wordt met 6 stemmen benoemd de heer Sturm. Op den heer A. H. Donze zijn 3 en op de heeren D. Tolhoek en A. J. Tazelaar elk 1 stem uitgebracht Vervoigens worden door Rurg. en Wethouders aanbevolen voor de benoeming van een bezoldigd ambtenaar alleen belast met de voltrekking van huwelijken A. H. Donze en A. J. Tazelaar. De eerste stemming heeft den volgenden uitslag A. H. Donze 5, A. J. Tazelaar 4 en D. Tolhoek 2 stemmen. Bij de tweede vrije stemming verkrijgen A. H. Donze 5 en A. J. Tazelaar en D. Tolhoek elk 3 stemmen. Bij de nu volgeude tusschenstemming verkrijgen Tolhoek 6 en Tazelaar 5 stemmen, zoodat eerstgenoemde in hersiemming komt met A. H. Donze. De herstemming heeft tot uitslag dat de heer Donze wordt benoemd met 6 stemmen. Op den heer Tolhoek zijn 5 stemmen uitgebracht. De Voorzitter stelt thans namens Burg, en Weth. voor het salaris van den klerk ter secretarie C. J. Sturm te ver minderen met f 120, zoodat het dan bedraagt f 330 en deze met de 270 als ambtenaar van den burgerlijken stand 600 krijgt. Thans heeft hij 4 50 als klerk ter secretarie en 75 als klerk van den ambtenaar van den burgerlijken stand, dus samen f 525. Hij zal voorts dezelfde rechten blijven behouden op de periodieke verhoogingen. Dit voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemmen de heeren Visser, De Masier en Verbrugge; voor de overige leden. Benoeming van een Voorzitter voor de Nieuwjaars- commissie. De heer De Jager stelt voor den heer Moggre bij acclamatie weer te benoemen. De Voorzitter merkt op dat het reglement van orde dat verbiedt en er gestemd moet worden. De heer Moggre wordt hierna met 10 stemmen benoemd 1 brieve is bianco. De heer MoggrO verklaart de opdracht tot het vormen eener commissie voor de Nieuwjaarsbedeelingen weer te aanvaarden. Hij stelt echter voor de commissie te splitsen in eene voor de kom en eene afzonderlijke voor Sluiskil. Het is hem gebleken dat de tot hiertoe gevolgde regeling voor Sluiskil niet gunstig werkt. Het gaat moeilijk om daar leden te krijgen en men is daar van oordeel dat er te Sluiskil meer zou worden ontvangen, wanneer het bedrag alleen ten bate der armen van die buurt werd gebruikt, maar dat er bezwaar gemaakt wordt om bij te dragen voor lieden uit de kom. Opgemerkt dient te worden dat tot hiertoe nog steeds aan Sluiskil is bijgedragen, maar hij zou het eens willen probeeren. Hij gelooft dat er gemakkelijk een grens te maken is. De heer Visser is tegen die splitsing. De heer De Koeijer Als het met de beurs maar uitkomt. De Voorzitter: Er wordt verwacht dat er dan te Sluiskil meer zal gegeven worden. De heer Moes is ook tegen splitsing. De heer Verbrugge acht het eveneens bezwaarlijk. Als dit doorgaat kunnen een ander jaar het Zwaantje en Driewegen ook komen. Het is een gewaagd iets. De heer Moggre zou het gaarne voor een jaar eens wfllen beproeven. Het voorstel wordt hierna aangenomen met 8 tegen 3 stemmen; tegen de heeren Visser, Verbrugge en Moes; voor de overige leden. 7» Benoeming plaatsvervangend lid der Commissie voor de paarden- en veemarkt. De Voorzitter deelt mede dat nog een plaatsvervangend lid dier commissie moet worden benoemd. De in de vorige zitting benoemde heer A. de Bruijne was reeds benoemd. Bij eerste stemming worden uitgebracht op de heeren C. L. van der Bent 5, A. Scheele Rz. 4 en J. Huijssen en R. Scheele elk 1 stem. De Voorzitter maakt alvorens tot de tweede vrije stemming wordt overgegaan de opmerking dat de vorige vergadering was ontraden een slager te benoemen. Verschillende leden deelen het geopperde bezwaar niet. Bij tweede stemming wordt met 7 stemmen benoemd de heer C. L. van der Bent. Op de heeren A. Scheele Rz. zijn 3 en op J. Huijssen 1 stem uitgebracht. Voorstel in gebruik geven kamer raadhuis. De Voorzitter herinnert dat in de vorige vergadering de stemmen staakten over het verzoek van den heer Deddes, landmeter van het kadaster, om voor de hier te verrichten werkzaamheden hij ongunstig weer gebruik te mogen maken van een kamer op het raadhuis. Hij brengt dit opnieuw in stemming. Het verzoek wordt afgewezen met algemeene stemmen. Alvorens over te gaan tot de behandeling der gemeente- begrooting voor 1907 wordt de vergadering te 1} ure tot 2£ uur geschorst. it it H tt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2