I e e n vertentieb No. 4908 Dinsdag 23 October 1900. 46e Jaargang. LAID I B. B EM 1.11 f 18 A A D. JOHAN COENRAAD HENDRIK FRiEDERlCH, FEUILLETON. i® ABONNEMENT: Per drie ma&nden binnen Ter Nensen f 1,Franco per post: Voor Nederland f 1,10. Yoor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,32$. Men abonneert sich bij alle Boekhandelaars, Postdirectenren en Brieven- bushouders. ABYEB T E N TJ IN: Yan tot 4 regels f 0,40. Yoor -iken regel meer f f),P(s J' Bij direete opg&af van dricmaal phuteing de^]fd^Mc(Verttinti«. yordt de prfe slecbts tweemssl berekend, v *v-. v Vx T e 1 ef o on No. 2 5. Grootere Setters worsen naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien v6or 3 uren op den .dag der uitgaye *-C Oproeping verlofganger voor den vverkelijken diensl. TER NEUZEN, 22 October 1906. In de op Donderdag a. s. des voormiddags 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken benoeming leden stem- bureau verkiezing lid van den Raad benoeming leden stembureau verkiezing leden Kamer van Koophandel en Fabrieken benoeming bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoe ming voorzitter Nieuwjaars-commissiebenoe ming plaatsvervangend lid commissie voor de paarden- en veemarktvoorstel in gebruik geven kamer Raadhuis behandeling begrooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 31) - De kleine baron keek strak naar den grond //Wat nu Als je 00m het verneemt, zegt hij morgen alle hypotheken op zooals je weet, heeft hij die sedert jaren in handen. De laatste heeft hij gisteren in Hamburg aange- kocht //En dan //Wei, Dora, vraag je dat nog? Dan zal hij hem failliet laten verklaren dat is sedert jaren zijn eenige bedoeling." z/Maar zullen de hypotheken voldoende zijn z/Zonder twijfelEn dan niemand kan het landgoed koopen dan Thorbeeken. Sinds jaren heeft hij het recht van voorkoop op de zestig morgen bij Westdorf en zonder die landerijen is de landbouw op het geheele landgoed niet wel uit te voerendan is het voor den laag- sten prijs nog te duur. Je 00m wordt niet zonder reden door alle landbouwers gevreesd." //Wat zal er dan van de familie Yon Knee worden en van die twee meisjes //Vraag mij daar niet naar, Dora?" Hinze liep onrustig in de ruime kamer heen en weer ,/Ik weet het niet," sprak hij, terwijl hij weer ging zitten, vik heb daar vroeger niet zoo over nagedachtHij sprong weer op, trad 1907 vaststelling kohiex schoolgeld 4e kwar- taal 1906. Door L. Breensnee, te Sluis, thans om de bekende zaak voortvluchtig, is ontslag ge- nomen als lid van den gemeenteraad aldaar. Algemeen loopt het gerucht dat de beide ver- dachte personen de wijk genomen hebben naar Zuid-Amerika. Terwijl dezer dagen een heer en dame uit IJzendijke in een rijtuig van St. Laureijns huis- waarts keerden, werd ter hoogte van Waterland- Oudeman plotseling een schot gelost in de rich ting van het rijtuig 's morgens vond men in het voertuig een kogel. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het schot gelost was door Belgische kommiezen, die op surveillance waren en halt hadden ge- roepen. Dit werd niet gehoord. Onmiddellijk daarop werden vier of vijf revolverschoten ge lost. Toen het rijtuig staan bleef, maakten de ambtenaren zich bekend en beweerden slechts in de lucht geschoten te hebben. Op verzoek. van den betrokken persoon zal de zaak niet vervolgd worden. (M. Ct.) Hoek. De WelEerw. heer Ds. P. H. de Jonge heeft voor het beroep naar de Gerefor- meerde kerk te Hoogvliet bedankt. Westdorpo. Heden werd in de herberg van P. Dinnewet, alhier, ten overstaan van notaris Voilenhoven van Daalen, ten verzoeke der erven van de wed. Kamoen publiek geveild een woonhuis met bijbehoorende grond, groot 3 aren 32 centiaren. Kooper werd Al. Laureijs voor 620. Koewacllt. Van uit deze en omliggende gemeenten worden tegenwoordig weer vele runderen en varkens frauduleus over de grenzen gevoerd. Donderdag werd een troep smokkelaars met 7 Nederlandsche runderen aan de Verkorting door een paar ambtenaren van de Kruisstraat overvallen. Revolverschoten vielen. De smok kelaars gingen met hunne kostbare runderen op de viucht en bereikten zonder ongevallen de Nederlandsche grens. Gelukkiger waren een paar ambtenaren van alhier. Deze wisten twee varkens te bemach- tigen, die hier frauduleus over de grens ge voerd waren. De geleiders wisten te ontsnappen en zijn natuurlijk niet te vinden. Stoppeldijk, 22 Oct. Gister, Zondagnamiddag, gaf onze gunstig bekende fanfare //St. Cecilia" haar laatste zonierconcert op het dorp Rapenburg. met flikkerende oogen op Dora toe en zeide met heesehe stem,/lk heb slechts aan u ge- dacht, ik wilde u winnendaarom ben ik zijn handlanger geworden." </Mij en dit landgoed," zeide zij be- daard. Ja, dat 00k Ik houd niet van werken Hij bleef steken //Nu meer dan ooitHij moet mij nu den prijs uitbetalen, en dat is; uw hand! Zijn zoon is dood. Je bent zijn eenige erfgename. Hij kan bij ons blijven of in de stad gaan wonen. Het beste zou zijn z/Dat hij zich dood dronk", zeide zij koel. Beiden verzonken in een peinzend stilzwijgen. Dora Thorbeeken overdacht, dat zij niet ern- stig verlangde naar een echtverbintenis met dezen knappen en behendigen, maar in ver- stand beneden haar staanden man. Zij bekende zich zelven openhartig, dat zij alleen uit verve- ling drie jaar geleden met hem een liefdesbe- trekking had aangeknooptde ware Jozef was hij niet. anneer die kwam opdagen, dan ja, dan zou zij alles wagen, wat een vrouw voor haar liefde doen kan. Intusschen naderden de paarden van Thor beeken de hofstede de knecht opende het hek. Met wankelende schredeu trad Thorbeeken zijn schrijfvertrek binnen. De kleine baron, die stil had zitten nadenken, sprong op en vertelde hem in telkens afgebroken zinnen, wat er in het heerenhuis gebeurd was. z/MerkwaardigHet is, alsof zij na vele Het buitengewoon schoone weder had vele toehoorders gelokt, om van de vroolijke stukken, die op straat en in verschillende cafe's gegeven werden, te genieten. Nu gaan de repetities beginnen voor het eerste winterconcert. In een ander deel der gemeente, bij de Vogel, werd denzelfden namiddag de gewone jaarlijksche //Nootjeskermis" gehouden. In de drie ter plaatse zijnde cafe's was geen plaats genoeg voor de vele bezoekers, die deze jaar lijksche buurtkermis in eere houden. Biervliet. Op den dag der installatie van den burgemeester wilde des avonds A. d. K. de vlag van den predikant in vlammen doen opgaau, daar zijn Eerw. evenals zoo vele anderen ■ils zijn meening uitgesproken had, dat luidruch- tig feestbetoon ongepast was in verband met het droevige verlies voor de gemeente, nog zoo kortelings geleden. Toen d. K. de pastorie naderde was juist de driekleur ingehaald, waarna hij met een kameraad naar de kaai toog. En daar hij nu toch een illuminatie wilde, stak hij met een lucifer (met een eerste lukte het niet, dus met een tweede) een tarwehoop van den landbouw er Yan de Waeker in brand. Die hoop, waarin ongeveer 80 hectoliters graan aanwezig waren, was verzekerd bij de Brusselsche maatschappij. Zijn kameraad. een wagenmakersknecht, die van dit alles getuige was kon niet langer zwijgen, en acht dagen na den brand deelde hij den burgemeester alles mede. Deze wist den dader tot bekentenis te brengen, die den eigen avond naar IJzendijke, den volgenden morgen met de boot van 10 uur naar Middelburg in arrest werd gezonden. A. d. K. is een I7jarige jongen, die, hoejeugdig 00k, zich reeds aan tal van laakbare handelingen schuldig maakte. Reglement op de bescherming van trekhonden in Zeeland. Aangezien in deze omgeving tal van honden als trekdier gebezigd worden, achten wij het niet ondienstig eenige bepalingen van het re glement op de bescherming van trekhonden, zooals dat is vastgesteld door de. Prov. Staten van Zeeland en dat met 1 Januari a. s. in werking treedt, onder de aandacht onzer lezers te brengen jaren door iemand hierheen gezonden is Be- paald hierheen gezonden z/Door wien 00m Met waterige oogen keek hij zijn nicht aan. z/Door wien Wat weet ik daarvan Misschien door den duivel Hinze hoestte eens, alsof hij moed wilde vatten, en zei toen //Wij zullen er een einde aan maken mijnheer Thorbeeken Zijn stem klonk heesch. z/Een einde sprak de beschonkene. //Juist Een eindeAllen wegDe zandgravin, de toren, de zwarte doek, de oude Vos, alien weg En toen ging hij heen en zat alleen. Zijn gedachten werden lielderder Het grijze hoofd zonk op de borst en als in een droom kwam zijn leven hem weer voor den geest. Hij zag zich zelf aan het sterfbed van zijn vader staan, die hem onde geel geworden pa- pieren overhandigde, met het adres van zekeren heer Spies, te Breslau, en die hem, zijn oudsten zoon smeekte hij had anders nooit zijn kinderen verzocht, want hij was een hard mensch een deel van het gepleegde onrecht weer goed te maken, opdat het sterven hem lichter mocht vallen. Alsof het gisteren gebeurd is. weet hij nog. hoe de koortsige hand naar de zijne greep en hoe hij (vast voornemens zijne belofte niet te honden) die bevend rondtastende hand tevergeefs had laten zoeken. Twee jaar later van zijn moeder stond hij aan het sterfbed Ook daar moest hij nader Het is verboden eene hondenkar te gebrui- ken of te doen gebruiken, zonder als nouder van eene hondenkar te zijn ingeschreven. Zij die hondenkarren willen houden, zijn verplicht daarvan kennis te geven aan Burg, en Weth. hunner woonplaats, of geldt het houders van hondenkarren buiten de Pre.v1f1t-.1e, aan Burg, en Weth. eener grensgemeente. welke het naast gelegen is aan hunne woonplaats, die hen in een register onder een doorloopend nummer inschrijven en hen daarvan een koste- loos bewijs afgeven. Burg, en Weth. zijn bevoegd de inschrijving en mitsdien de afgifte van het bewijs te weige- ren of eene reeds gedane inschrijving door te halen, indien naar hun oordeel, kar, hond, tuig of muilband voor het gebruik ongeschikt mocht worden geacht of indien van afgekeurde karren, honden, tuigen of muilbanden nog gebruik ge maakt wordt. Ook kan die inschrijving worden doorgehaald indien de houder, of wel de geleider van diens hondenkar, binnen een jaar tweemaal onherroe- pelijk is veroordeeld wegens overtreding van dit reglement of van art. 455, le en 2e alinea, van het Wetboek van Strafrecht, (het doen vervoeren van lasten die de krachten te boven- gaan, of het vervoer op een noodeloos pijnlijke ot kwellende wijze doen plaats hebben). Naam van gemeente en het nummer der in schrijving moeten met witte verf op donkeren achtergrond in dikke letters, ter hoogte v;uT minstens 4 c. M., zoodanig op de hondenkar worden geplaatst, dat zij steeds zichtbaar zijn. Wanneer er meer dan een is moeten de honden steeds naast elkaar worden aangespanuen, doch met meer dan drie mag niet gereden worden. Indien de ruimte dit toelaat mogen zij ook onder de kar aangespannen worden. Daarbij moet. echter worden in acht genomen ook bij handwagens dat de wagen niet te laag zij, zoodat de hond recht op kan staan, noch tehoog, zoodat het tuig den hond niet naar boven trekt, terwijl de binnenzijkanten op zoodanige wijze moeten afgeschut zijn, dat de hond niet met kop of beenen tusschen de wielen kan komen. De geleiders moeten behoudens het bepaalde bij art. 3 der wet aan 5 Juni 1875 (wanneer in gevallen van hondsdolheid het muilkorven is afgekondigd, in welk geval de honden moeten voorzien worden van een muilkorf, volgens een model vastgesteld door den Minister van Binnen- laudsche zaken), de honden voorzien van een wijden lederen muilkorf die het bijten verhindert. Het is verboden lo. eene hondenkar te geleiden, welke niet treden of hij wilde of niethij stond daar hoe vroeg die bleeke, verdrietige vrouw hem op smeekenden toon, dat hij zijn hardvochtig- heid zou laten varen, dat hij na haar dood een zachtzinnig mensch zou wezen, dien de men- schen liefhadden. Er komt nog een ander sterfbed. Daar lag zijn jongere broeder, zestien jaar oud hij had bij het bed gestaan en zijn broeder geheel alleen bediend, opdat niemand de aanklachten zou hooren die in gebroken woorden over die droge, blauwe lippen kwamen//Waarorn moest ik om drie uur opstaan en in het natte gras die wilde paarden achter-naloopen Je wist toch dat ik zoo zwaar hoestte Ten laatste trachtte de stervende zich op te richten, hij scheen zijn broeder te herkennen. Doch hij had geen kracht meer en viel in de kussens terug maar met een blik, die walging en afkeer als voor een gemeen dier uitdrukte, fluisterde hij nog //Ga weg, ik kan je niet onder mijn oogen verdragen. schurk Vijf dagen later stond de geeste'- lijke in de groote zaal van het huis bij de lijkkist en sprak plechtig over het leed van den eenigen broeder, die in den loop van 3 jaar zooveel verloren had zijn vader zijn moe der en zijn eenigen broeder. Maar intusschen had hij zelf er slechts aan gedacht, dat hij nu de eenige bezitter van het schoone landgoed was (W'ordt vervolgd). a nu hlail vemehljat J!a»nd»g-, Woemdag. eo ?iyd»s»v9ii(l, ■ItgMOBdetfi 05. Veestitageu, toSj iSe FtrlAn P. Jf. VAN 1>F IANDH te Neaaen. De Burgemeester der gemeente TEE NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Yergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Oonderdag den 35 October 19(16, des voormiddags te 10 ure. Ter Neuzen, den 22 October 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. W1 De Burgemeester van TER HEUZEN, Gelet op eene aanschrijving van den lieer Commissaris dei- Koningin in Zeeland, van den 16 October 1906,110. 4295 3» Aid. N. M.; Maakt bekend dat de tot het 398tc Landweerdistrict behoorende verlofganger die zieli heeft schuldig gemaakt aan overtreding van art. 24 der Landweerwet, krachtens art. 28 dier wet onverwijld voor den tijd van zes dagen onder de wapenen moet komen. Gelast hem voorzien van de hem bij zijn vertrek met verlof raedegegeven kleeding- en uitrustingstukken, van zijn zakboekje en van zijn voor vertrek ai'geteekenden verlofpas, op 17 December a. s. voor vier uur namiddag te TJtrecllt aanwezig te zijn, bij het regiment genie- troepen. Yestigt pi- zijne aandacht op dat, indien hij in gobreke blijft op den bepaalden dag onder de wapenen te komen, bij zijne latere opkomst, zooveel langer in dienst zal worden gehouden, en dat bij niet aan de oproeping voldoende, als deserteur zal worden behandeld TerUeuzer,, 22 October 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. """fly-' jLi';;'Vl.ro-.'.' V, J. „.l i| FWJ

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1