V0LKSBIBLI0THEEK, S. R. ELZINGA, Mr.J. A. DE WILDE, Zuurkool, Yoor winterprovisie. I Advertentien. OPENING ingelegde Snij- en Suikerbooaen, 1 Mond- en Tandziekten. BURGERLIJKE STAND. Genezing van een jong melsje. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. H. Jc DORST te Stavenisse. op Zaterdag 20 October, Firma P. J. van de Sande. ELZINGA. Uit de hand te koop TS! KOOF: D. DE WITTE Sr., Steeds vaorhaodssi Oiitbijt- en Tafelserviesen Vazea en Stellen, Glaswerk etc. D. E. W0LFERT Hz. De Heer en Mevr. MEIER, Drs-Speeialisten in TAND-HEELKUNDE zijn dagelijkste raadplegen 88, 2 minuten der Zuidstatie, Gent. schelmenstreek, waaruit doordepartij-pers tevens politieke munt geslagen wordt. y au den dader maken de politie en de rnili- taire overheid zich op grond van de getuigen- verklaringen de volgende voorstellingHij is ongeveer 50 jaar oud, een beet.je scheef gebouwd, met kromme beenen en een bleek gezicht, dat er door een sckerp vooruitstekend jukbeen en een platten neus eveneens wat scheef uitziet. Verder een flinke grijze snor. Zijn optreden was uit een militair oogpunt zeker en vastbe- raden. De uniform zat hem wat slobberig. Ofschoon door de politie en van militaire zijde ijverig wordt gespeurd, is men er tot nu alleen achter gekomen, dat de schnrk naar Rixdorf (een Z.O. voorstad van Berlijn) reed, waar veel boevetuig woont. Op het station te Rixdorf vond men op het privaat den degen van den schelm, die voor kapitein heeft ge- speeld. Daar heeft hij na het volbrengen van zijn daad zich in burgerkleeding gestoken, terwijl hij de uniform heeft medegenomen in een doos, waarin voor de sabel geen plaat.s meer was. .Naar het schijnt, had de schelm een helper, die reeds in Kopernick hetgeen hij deed gadesloeg en hem in Rixdorf, ,snel de noodige burgerkleedingstukken verschafte. Den onderofficier, die het bevel voerde, zond hij naar Berlijn met het bericht aan het regiment, dat een officier van hoogen rang op grond van een Keizerljjk kabinetsbevel tot het uitvoeren van een bijzondere opdracht, de ontbrekende manschappen overgenomen had. Toendeman- schappen uren lang wegbleven, werden de commandanten in de kazerne van de garde ongerust en gaven last de verlorenen te gaan zoeken. Nu begon een vermakelijke drijfjacht op de vermiste soldaten, totdat na uren lang zoeken de hen vervolgende kameraden in Koper nick aankwamen toen daar reeds de geheele komedie afgespeeld was en de gevangen genomeu burgemeester met gevolg en het militaire ge- leide naar Berlijn onder weg waren. Naar het schijnt is de dader een onbekende krankzinnige, die reeds gisterenmiddag voor hij de streek te Kopernick uithaalde, in de school voor bierbrouwers in Moabit, dus dicht bij Plotzensee, verscheen, eveneens als kapitein ver- kleed en daar zonder hulp van soldaten lastig was, doch door den directeur, professor Delbriick, er uitgezet werd. Nevens verschiilende voorstellingen van de operettevertooning stroomt er een vloed van vermakelijke en toornige beschouwingen door de pers. De conservatieve bladen steken den draak met de grenzelooze domheid en onbekendheid met de wet van de leden van het Koperniksche burgerlijke stadsbestuur, die zich gevangen lieten nemen en lieten uitplunderen zonder er aan te denken dat de militaire overheid heele- maal geen recht heeft in vredestijd op zulk een wijze in te grijpen en zonder dat de burger lijke overheid of de politie om die reden zelf er achter wist te komen, dat dergelijke Keizer- lijke kabinetsbevelen niet bestonden. De liberale bladen daarentegen houden het er voor, dat in Pruisen alles mogelijk is, zelfs een overeenkomstige inhechtenisneming van het bureau van den Rijksdag. Zij verdedigen den bang gemaakten burgemeester, die zelf reserveofficier is en wien door den schelm werd toegevoegd, dat hij op bevel van den ,/obersten Kriegsherrn" gevangen werd genomen wegens een zaak, die voor een raad van eer zou komen. Buitendien zijn de burgemeester en de ontvanger eenvoudig onder den druk van het militaire gezag en voor de bedreiging met de blanke bajonet gezwicht. Inderdaad verklaarden de gezamenlijke grenadiers bij hun verhoor, dat zij onvoorwaardelijk elk bevel van den pseudo- kapitein, dien zij voor een werkelijken meerdere hielden, zouden hebben ten uitvoer gebracht, ook als zij last gekregen hadden onverbiddelijk gebruik van de wapens te maken. De ultramontaausche Germania verontschul- digt eveneens de onderdanigheid van de Koper- nicksche stadsregenten, met het oog op de ,/Sehietautomaten", zooals zij de blindelings ge- hoorzamende soldaten noemt. Naar de Lokalanzeiger en audere bladen berichten, hebben de militaire meerderen bij het verhoor, de houding der grenadiers m Kopernick ook in het geheel niet gelaakt, maar eerder erkend, dat de soldaten in verband met den aard der zaak juist gehandeld hebben, toen zij den gewaanden meerdere gehoorzaamden. al valt de voorgevallen misslag ook zeer te be- treuren. Het Tageblatt herinnert er als een voorbeeld van de traditioneele heerschzucht aan, dat 40 jaar geleden een krankzinnige kapitein een landweercompagnie gelastte met gepakten ransel een bruisende rivier over te zwemmen. Toen de manschappen weigerden dit bevel op te volgen en den met de sabel dreigenden kapitein ontwapenden, - werd de geheele compagnie in het tuchthuis opgeborgen, waar eenige stierven. De oude Keizer weigerde elke gratie eerst de tegenwoordige Keizer bevrijdde de laatsten van die ongelukkigen uit het tuchthuis. In-Pruisen, zoo meent het lageblatt, buigen alien zich voor de uniform in het stof, van den minister af tot den minsten nachtwaker toede gezeten burgers en de volksmenigte daaronder begrepen. De Yolkszeitung schrijftTrek in Pruisen- Duitschland een uniform aan en gij zijt al- machtig De i/Kadavergehorsam", de ziei der militaire tucht, is de stok waarover ze alien springenOok de Germania spreekt van „Kadaver- gehorsam" van de Pruisische soldaten, die door de geschiedenis te Kopernick voor de geheele wereld werd blootgelegd, zoodat de militaire overheid wel voorzorgen moet nemen, om her- haling van overeenkomstige gebeurtenissen te voorkomen. De Nationalzeitung zegt smakelijk ,/Een stel hersens en een ruggegraat zijn verloren geraakt, de eerlijke vinder wordt uitgenoodigd een en ander op het bureau van het raadhuis te Kopernick te bezorgen De smaad van- de Nationalzeitung behoeft helaas niet alleen de burgerij van Kopernick zich aan te trekken Tot slot zij nog vermeld, dat de schelm ver- klaarde, dat hij de kas in beslag nam, op bevel van den Keizer, wegens onregelmatigheden bij de kanalisatiewerken, een motiveering, zoo overweldigend onzinnig, dat alleen daaruit reeds duidelijk wordt, hoe bij den aanblik der uni- formen de bedreigden van angst volkomen het verstand verloren. De stadspolitie van Koper nick hielp overigens op bevel van den pseudo- kapitein bij het afsluiten van het raadhuis mede, om het militaire gezag bij het uitvoeren van de //allerhochsten" opdracht te behoeden voor overlast van de zijde van het publiek. Verscheidene bladen wenschen den genialen schurk spottend toe, dat hij de politie en het gerecht ontkomt, want zijn uitgelaten streek, die twee millioen Berlijners, benevens het overige deel van de wereld, den lever deed schudden van het lachen, is de armzalige 4000 mark, die hij daarbij buit maakte, ruim waard. J Hoewel het volgende onder de adverten- ties voorkomt, moet het niet overgeslagen worden. Yoor hen die lijden is het belang- rijker dan het belangrijkstenieuwsdatheden door de courant wordt meegedeeld. De Pink Pillen hebben Mej. Henriette de Muynck, wonende Groenelaan 22, te Rotterdam, genezen van bloedarmoede die haar ondermijnde. z/Tk verklaar, schrijft zij, dat ik sedertgeruimen tijd aan bloedarmoede leed, zoo hevig dat ik geheel uitgeput was, niet de minste kracht meer had en niet wist wat te doen. Ik at niet meer, ik was bleek en iedereen beklaagde mij dat ik er zoo slecht uitzag. Ik had alien moed verloren, want ik had verschiilende genees- middelen beproefd, die mij waren voorgeschreven, en toch bleef ik even ziek. Ik begon te gelooven dat ik niet meer genezen zou. Toen gaf men mij den raad Neem Pink Pillenen verschii lende andere personen herhaalden dien raad. Ik heb Pink Pillen genomen en ben er zeer wel bij gevaren. De Pink Pillen hebben tot uitwerking gehad mij onmiddellijk de eetlnst en mijn verloren gezonde kleur weer te geven. Weldra voelde ik mijne krachten terug keeren, en na een korte behandeling was ik op nieuw geheel gezond." Het is belangrijk voor de ouders wier kinderen door bleekzucht of door bloedarmoede ondermijnd worden, te weten welk het beste geneesmiddel is om hen te doen nemen. Het beste geneesmid del is dat hetwelk de talrijkste bewijzen van genezing geeft. Het geneesmiddel dat de tal rijkste bewijzen van genezing geeft is de Pink Pillen. Zij zijn dus het beste geneesmiddel, gij kunt ze ook met voordeel doen gebruiken om ziekten te bestrijden die uit zwakte van het zenuwstelsel voortkomen, als algemeene ver- zwakking, maagkwalen, rheumathiek, neurasthe nic, zenuwzwakte, scheele hoofdpijn, nevralgie, onregelmatigheden bij vrouwen. Te weten dat de Pink Pillen deze ziekten genezen is zeer belangrijk voor u en de uwen. Indien gij er aan denkt op het oogenblik dat dit noodig is, zult gij van daag uw tijd niet vermorst hebben door het lezen der advertenties. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Yerkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depoth'ouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eiscbe steeds de Pink Pillen met bet strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27. Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OYERBEEKELEUNIS. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 20 Oct. 3.1 3.22 Zondag 21 3.42 4.4 Maandag 22 u 4.25 4.49 Dinsdag 23 n 5.14 5.4-2 Woensdag 24 6.11 6.46 Donderdag 25 n 7.20 8.8 Vnjdag 26 8.54 9.42 De Internationale Guano- en Superphosphaatwerken te Zwijndrecht stellen voor Dorpsvereenigingen gratis enkeie K.G. stiksto/kalk als proef- neming beschikbaar. gSF" Tevens soliede M EDERVERKBOPERS gevraagd. Zich te adresseeren aan DER des avonds ten are. Aan kinderen beneden de 14 jaar worden geen boeken uitgereikt. NIEUWE CATALOGUS te verkrijgen a 15 cts bij de HET BESTUUR. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid bet fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, Advocaat en Procureur te GOES, is elken eersten en derden Zaterdag van iedere maand te spreken te L, ten huize van Dhr. H. HOEBE, Korte Weststraat G. van alle gemakken voorzien. Staande in de Kerksteeg te bevragen bij i. VAN LUIJSC. eniEs i bij 11. YAN BOESELAAB, Dijkstr., Ter Neuzen. i j ssel a ars) .- Worden in elke hoeveelheid tbuis bezorgd. Stalhouderij, Ter Neuzen. Ter Neuzen, Sept. '06. TV t eniae uitvindlng moeten uitgenomen worden. Zelfde huisPRSftSSSTRAAT 25, (Rabot). Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte gansch vrij, die nooit Gebitten naar Amerikaanscb stelsel. SSm-U. Huweiijks-voltrekliingen. 11 Oct. Marinus Meertens, oud 22 j., jm. en Maria Kervink, oud 22 j ,jd. Pieter Sckeele, oud 24 j., jm. en Anna Jacoba Heins- dijk, ond 22 j., jd. Ueboorten. 4 Oct. Jacobus, z van Cornelis van Taten- hove en van Catharina van Hermon 10 Oct. Maria Pieternella, d. van Levinus Jacobus Kiaassen en van Janna Sara Deij. 11 Oct Janneke, d. van Job Meertens en van Adriana VereLst. 12 Oct. Fredeiik Francois, z. van Maria Elisabeth de Kraker. 13 Oct. Jacom'ina, d. van Gilles Zegers en van Elizabeth Meertens. Overlijden. 3 Oct. Cornelia Dieleman, oud64j., wed. van Augustinus van Langevelde. :6 Oct. Kornelia van Alten, oud 82 j,, d. van Pieter (overl.) en van Neeltje Nousen (overl.) i3ul>«t. Huwelijks-aangiften. 11 Oct. Petrus Frede- ricus Verstraeten, oud 37 j., jm. en Philomena Vioen, oud 36 j., jd. 26 Oct. Emile Victor Marie Kramers, oud 29 j., jm. en Eulodia Maria de Iiort, oud 28 j-,jd. Geboorten. 1 Oct. Maria Elodia, d. van Augustifius Josephus de Windt en van Juliana Maria de Wilde. 2 Oct. Bertha Coleta Petronella en Rosalia Augustina Marie, d van Johannes Augustinus Freijser en van Paulina Strijdonck. 5 Oct. Oma Rosalia, d. van Aloij- sius Baart en van Maria Louisa Sponselee. 6 Oct. Johannes Franciscus, z. van Petrus Augustinus Marcus en van Philomena Rozalia Bruggeman. 8 Oct. Mathilda Maria, d. van Ludovicus Franciscus Boel en van Amelia Petro nella van Wesemael. 9 Oct. Willem Alonze Ferdinand, z. van Adrianus Jacobus Millenaar en van Sara Helena Geene. 16 Oct. Philomena Paulina, d. van Mattheus Johannes Koemans en van Maria Louisa Dophemont. 25 Oct. Albertine Louise Marie, d. van Johannes Augus- tinius Freijser en van Clementina Veronica Maria de Maat. 29 Oct. Leonia Cornelia Maria, d. van Joseph Ambrosius Meersschaert' en van Karolina Godeliva Schopman. Desire Eduaid Joseph en Camilius, z. van Petrus Johannes Begijn en van Philomena van Acker. Overlijden. 5 Oct. Paulina Louisa Vioen, oud 19 j d. van Matthijs Christiaan (overl.) en van Louisa Maria de Kok. 8 Oct. Carolus Johannes van der Vlies, oud 55 j., echtg. van Anna Catharina Neve. 19 Oct. Clara Petronella Buijsrogge, oud 5 j d. van Augustinus Josephus en van Johanna Petronella Freijser. 23 Oct Carolina Alida Catharina de Breuek, oud 11 j d. van Adolphus en van Laurina Catharina Ludikhuize. SSonU-uiu-M-. Huwelijks-aangiften. 12 Oct. Josephus Goossen, oud 45 j., jm. en Paulina de Bakker, ond 40 j jd. Petrus Johannes Rottier, oud 34 j., weduwn. en Maria Johanna Reijns, oud 29 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Oct. Petrus van Campen, oud 32 j., jm. en Maria Louisa de Rooij, oud 32 j ,jd. Geboorten. 1 Oct. Johannes Jacobus, z. van Jacobus Goossen en van Apolonia Cornelia de Rijk Margaretha Maria, d. van Aloijsius Sloot en van Lndoviea de Gijsel. 2 Oct. Petrus Judocus, z. van Andries Ludovicus Strobbe en van Anna Maria Baart. 6 Oct. Josephus Johan nes Bernardus, z. van Augustus van Laere en van Eu genia Francisca van de Velde. 7 Oct. Alouisius Jacobus, z. van Pieter Augustinus de Clippelaar en Apologia Arens. Rene, Augustus z. van Pieter Pollliet er. van Anna Maria Daalman. 11 Oct. Anna Cornelia, d. van Josephus Burm en van Anna Catharina Baart. 12 Oct. Johannes Petrus, z. van Josephus Tielman en van Apo lonia Verhagen. 14 Oct Mathilda Rosalia Edmunda, d. van Emile Bernardus Dumcleijn en van Mathilde Leonie Levina Maertens. ijii. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Oct Jo seph Marie Breijaert, (van Graauw), oud 32 j., jm. en Lndoviea Clementina de Bruijne, oud 36 j., wed. GeboorLen. 2 Oct. Agnes Maria Louisa, d. van Desird Krieckaart en van Rosalia van Campen. 6 Oct. Petrus Judocus, z. van Cornelis van Overmeeren en van Maria Vink. Joseph, z. van Antor.ius Schurfen en van Rosalia Rumerie Josephus, z van Alphonsus Mel en van Lndo viea Voshaart. 10 Oct. Ferdinandus Josephus, z. van Charles Louis Sellout en van Virginia de Schepper. 14 Oct. Angela Maria, d. van Petrus Franciscus Dobbelaar en van Johanna Mathilda Pieters. Petrus Camilius, z. van Petrus Mannaart en van Petronella Pieters. 15 Oct. Leonie Florentine, d. van Pieter Johannes Schillemans en van Stephanie van Linden. Overlijden. 4 Oct. Josephus Aloijsius Maas, oud 36 j echtg. van Louisa de Rijck Augusta Johanna Maria van de Velde, oud 17 d., d. van Alphonsus en van Pru- dentia Strijdonck. 11 Oct. Martha Christina Boeijkens, oud 23 m., d. van Joseph en van Cornelia van de Voorde. "West.inrpe. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Oct. Petrus de Bakker, oud 26 j., jm. en Juima Maria Tal- boom, oud 20 j., jd. Geboorten. 14 Oct Johanna Sophia Virgenia, d. van FVanciscus Laffort en Virgenia van den Broecke. Overlijden. 3 Oct. Josephus Franciscus Beijens, oud 77 j., weduwn. van Barbara Kalle. 12 Oct. Julraa Verhoosel, oud 9 m., d. van Charles Ludovicus en van Maria Pharailda van Hecke. 14 Oct. Sophia Francisca Rutselinck, oud 78 j., wed. van Charel Kamoen. Mej. De Muynck. voor KindererienZieken.f H V Aanbevelend,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2