Gemengde berichten. Voor de lijders aan gewrichts- ontsteking en aan rheumatiek. Advertentien. Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Men meldt aan de Zw. Ct. uit Kampen De lotingsdag kenmerkte zich gisteren door een groote rumoerigheid, waartoe ook de markt- dag wel laefc zijne zal hebben bijgedragen. Lrewoonlijk moeten dan de jongelingen van ket instr.-bat. het ontgelden door plagen en sarren. Van een paar korporaals ran het instr.-bataljon, langezi tijd op de Oudestraat door boerenjongens getreiterd. trok een hunner de sabel en gaf zekeren A. v. d. W. uit Brunnepe daarmee een geduchten houw op het hoofd, die zoo aankwam, dat v. d. Wbij den apotheker, den heer Tresling, moest worden binnengedragen. Nadat hij door een 3tal doctoren verbonden was, werd hij per brancard van het militaire hospitaal naar zijn woning vervoerd. Een yrouw uit V elp liep Zondagavond te Heelsum bij ongelulc tegen een waterput. Door den schok viel het kindje, dat zij op den arm had, in den put en de moeder sprong het dadelijk na. Een half uur later werden beiden levenloos opgehaald. Maandagnacht is in een logement in de W aterstraat te Utrecht een vrouw dood gebleven. Men vond haar des morgens geheel levenloos op haar bed. Vermoedelijk is zij wegens het overmatig gebruik van sterkedrank gestikt. Een dienstmeisje uit Opperdoes (N.-H.), kocht dezer dagen twee loten van de Hard- draverij-vereeniging te Medemblik. Een lot schonk ze aan haar behoeftigen vader. Zij zelve won den hoofdprijs, een span paardenhaar vader den derden prijs, een paard. Een automobiel-springer Er is wel eens over geklaagd, dat de auto- mobilisten, tegenwoordig ook overdrachtelijk in een kwaden reuk staande of beter gezegd rijdende, het der politie vaak onmogelijk maken hen bij overtreding te bekeuren door eenvoudig hard door te rijden, wanneer de politiebeambte hen sommeert stil te houden. De politie zou daartegen over machteloos staan, zoolang niet de wet de bevoegdheid gaf na vruchtelooze sommatie desnoods op den automobilist te schieten. In Bloemendaal denken sommige politiebe- ambten daarover minder zwaarmoedig. De in den Aerdenhout aldaar gevestigde politiebeambte Broek, oud-zeeman, ook wel bijgenaamd de automobielen-springer heeft in den laatsten tijd twee malen gelegenheid ge- vonden aan automobilisten te toonen, dat met onze politie niet te spotten valt, hij springt eenvoudig in de rijdende automobiel, een kunst- stukje, dat alleen baron Von Miinchhausen op zijn paard hem zou nadoen. Een echten baron te Velsen wonende is het overkomen, dat Broek achter in zijn voortsnellenden auto sprong en pardoes tusschen hem en zijn medereiziger (men zegt den Engelschen gezant) terecht kwam, waarop het voertuig onmiddellijk stop werd gezet. Wat was gebeurd De baron was met zijn medereiziger heengegaan naar den Aerdenhout, door twee politiebeambten gesommeerd stil te houden daar zijn auto niet van de voldoende veiligheids of verlichtingsmiddelen was voorzien, en werd met vaart doorgeredeneenigen tijd later komt dezelfde auto op den terugtocht wederom de politie te passeeren en stopt weer niet, waarop B. met een vliegenden ren zich aan de achterkap vastklampt en als ware hij in het want zich ophijscht en been vdor been zich naaz binnen werkt, met het bekende gevolg. (0. H. Ct.) Een 41jarige weduwe De Rijcke te Oor- deghem kwam in de gendarmerie klagen omdat een persoon der gemeente zijn honden had opgehitst tegen haar kinderen, zoodat een der laatsten van schrik de stuipen had gekregen. loen de vrouw nu des avonds niet terug keerde, gingen haar kinderen op zoek. En zij vonden het lijk hunner moeder in het veld op driehonderd meters afstand van den weg. De hals toonde teekens van verwurging en het hoofd schijnt door een zwaren slac cre- troffen te zijn. an de daders geen spoor, maar later werden twee personen, onder verdenking den moord gepleegd te hebben, aangehouden. Een hunner, zekere de C., door vragen in tnauw gebracht, verklaarde dat hij zich had gewroken op de vrouw, omdat zij bij de gen- deimerie over zijn honden was gaan klagen. Ik sprak af met een kameraad, V. d. Gf.. zeide hij, om haar met knuppels dood teslaan en wij wachtten haar af, zoodat zij tegen zes uur in onze handen viel. De twee moordenaars zijn jonge kerels van 16 en 17 jaar. Zij zijn naar Dendermonde overgebracht. Een menschenleven schijnt bij deze barbaren ongelooflijk weinig te tellen, als ze om zoo'n nietige reden met voorbedachten rade iemand vermoorden. Omtrent midddernacht tusschen Zondag en Maandag is een ontploffing voorgekomen in een kolenmijn te Wingate in Durham. Twee uur te voren waren een 300 man in de mijn afgedaald. De ontploffing heeft 40 man door verstikking gedood. Enkele opge- haalde lijken hadden ook brandwonden. De reddingsmiddelen waren slecht. De man- nen, die in de mijn afdaalden om hulp te bren- gen, hadden niets dan een natten zakdoek om tegen de kwade dampen mond en neus te be- veiligen. Er is een spoorwegongeluk gebeurd bij Epernon. Een personentrein stond in het station te wachten om een sneltrein voorbij te laten komen, toen er een locomotief zonder wagens uit den locomotiefstal kwam aanzetten, die van ter zijde op den stilstaanden trpin inreed. Er zijn 9 menschen gedood, 17 gewond, onder wie twee zeer ernstig. Vele menschen liepen kneuzingen op. Tusschen Mechelen en Brussel is Maandag- morgen een spoorwegongeluk gebeurd doordat een goederenirein, die van Antwerpen kwam, botste met een die van Brussel naar A ntwerpen- Zurenberg reed. De stoffelijke schade is zeer groot, want verscheidene wagons met goederen zijn verbrij- zeld. Vier mannen van het dienstpersoneel zijn gekwetst, maar gelukkig onbeduidend. De groote kraan, van Brussel aangebracht, is dadelijk met de opruiming van den spoor- weg begonnen. Natuurlijk heeft het ongeval een groote belemmering op den weg teweeg- gebracht. Een tweede ongeluk had 's avonds in Belgie plaats bij Charleroi. De express van Charleroi naar Bergen is, uit het station te Marchienne- au-Pont komende, van het spoor geloopen. De locomotief werd omgeworpen. De machinist en de stokers werden gedood en verscheidene reizigers gekwetst. Ook daar werd de dienst geheel verstoord. - Een in Tirol welbekend bergbeklimmer en gemzenjager, Engelbert Kopfle uit Nessel- wiingle, is bij het Edelweisz-plukken naar be- neden getuimeld en te pletter gevallen. Zijn lijk is met de grootste moeite opgehaald. Maandag stond te Brentford, aan de weste- lijke grens van Londen, een man voor den politierechter beschuidigd van wanordelijkgedrag op den openbaren weg. Wat had hij gedaan Een politieagent vertelde, dat de man Donderdag avond op straat stond en al maar door naar de lucht keekgaandeweg verzamelde zich toen een groote menigte om hem. Maar wfet deed hij vroeg de rechter. Niemendal, zei de agent, maar de eenige manier om de mensc&en uit elkaar te krijgen was den man op te brengen. De griffier zeieen volksoploop veroorzaken is als wanordelijk gedrag strafbaar. Maar als de man niets deed, zei de rechter, veroorzaakte hij ook geen oploop. En hij sprak hem vrij. Een jong Poolsch ingenieur, Weingett genaamd, heeft een telefoontoestel van de grootte van een horloge uitgevonden, dat gemakkelijk in het horlogezakje gedragen kan worden en bestemd is om in telefonische verbinding te komen met derden, midden op straat. Het is een klein ontvangtoestel, dat aan een ander toestel, voor het overbrengen van contact kan worden vastgemaakt hetwelk op de hoeken der openbare wegen in een gesloten doos is geplaatst. Jedere telefoon-abonne zal dit zakapparaat met een sleutel, passend op de contactdoozen ont- vangen en zal zich aldus overal telefonisch met iedereen kunnen aansluiten. 's Gravenliage, 17 Oct. Tweede Kamer. Yoortgezet werd het debat over de credietaan- vraag van 5 ton voor terugkoop van particuliere anderijen op Java, beginnende met het landgoed Nanggoeng voor 2.6 ton. De heer De Waal Malefijt bestreed het ont- werp, waar niet vaststaat dat daarm het juiste middel gelegen is, om op de landerijen tot rnteren toestand te geraken. Ook de prijs voor Nanggoeng was hem te hoog. De heer IJzerman, hoewel voorstander van onteigening als generalen maatregel, keurde in afwachting daarvan het ontwerp als aanvangs- maatregel goed. De heer Troelstra, toejuichende de strekking van het ontwerp, om particuliere landbezit om te zetten in Staatslandbezit keurde echter het gekozen middel af en wenschte onteigening toe te passen. De heer Van Deventer was voor het ontwerp, mits los gemaakt van het plan van aankoop van Nanggoeng. De Minister verdedigde het ontwerp, ook wat de aankoop van Nanggoeng betreft. AANBESTEDINGEN. Op Woensdag, 31 October 1906, des voor- middags ten 1 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van 1. Het onderhoud van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Sluis naar Brugge, gedurende de jaren 1907, 1908 en 1909. Ranting f 354 per jaar. 2. Het onderhoud van de Rijks contr'escarpe te Tholen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland, gedurende de jaren 1907—1909. Raming f 800 per jaar. ZEETIJDINtxEN. Van 15 tot en met 16 Oct. Van 15 tot en met 16 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 57 binnenvaartuigen op- en 43 afgeschutdoor de West.sl. 6 op en 7 afgeschut. Positie der stoomschepen. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd een beddelaken, een tafellaken, een plank en een balk. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. De maanden volgen elkaar wel op, nuaar galijken niet op elkaar. Mej. E. Schot-Straasheijm, Haven, D 11, te Bergen op Zoom, schrijft ons //Gedurende langen tijd leed ik aan rheumatiek zonder de minste verlicliting te kunnen ver- krjjgen door de geneesmiddelen die ik nam. Men raadde mij toen de Pink Pillen te gebruiken. Die pillen hebben mrj ontzaglijk veel goed gedaan, en ik beveel ze ten sterkste aan. Zij hebben mij volkomen en spoedig genezen op den leeftijd van ruim 40 jaren." Gedurende de zomermaanden gevoelen de lijders aan rheumatiek en gewricht-sontsteking hunne pijnen weinig. De overvloedige beweging, bet lei^n in de vrije lucht, de uitwaseming, het mooie weer zijn even zoo vele oorzaken die hunne rust begunstigen. Maar daar komen de wintermaanden, en die lijken in het minst niet op de zomermaanden. Geen beweging, geen uitwaseming rneer, om de overtolligheden uit het lichaam te verwijderen, daarbij een over- vloediger voedsel om de lichaamswarmte te ver- grooten. De lijders aan rheumatiek en aan gewrichtsontsteking verteeren niet meer ten voile wat zij hebben opgenomen. er vormen zich afscheidingen, giftige stoffen die in het bloed overgaan en zich dan afzetten in de gewrichten en de geledingen. Zij brengen daar de koorts heen, weldra gevolgd door de pijnen. Wij raden die lijders te doen als mej. Schot- Straasheijm. en de behandeling met de Pink Pillen te volgen. Die behandeling zal hun bloed zuiveren en de functies van al hunne organen opwekken, in het bijzonder die der afscheidings- organen, ingewanden, lever, nieren. die tot taak hebben de giftige stoffen die in ons lichaam achterblijven te verwijderen. Zes maanden pijn, dat is de moeite waard er zich om te bekommeren, en de behandeling met de Pink Pillen is waariijk niet saamgesteld noch onaangeuaam. Een of twee pillen na iederen maaltijd, dat is alles. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met h e strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27 Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OYERBEEKE—LECNIS. Getrouwd J. A. DE LINT, wrnd District-Inspecteur der Spoorwegdiensten EN E. L. YAN DE SANDE. De Heer en Mevrouw DE LINTVAN DE SANDE betuigen ook namens wederzijdsche familie hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij bun buwelijk ondervonden. I^t-Cllt- 16 Oct. 1906. Ter Neuzen Yoor de vele blijken van deel- neming, gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze Moeder, Behuwd-, Groot- en Orergrootmoeder CORNELIA MOES, Wed. A. DE KRAKER, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, ADR. DE KRAKER. Draaibrug, 16 October 1906. schrijve en das leze vooral omdat door salpefcer-bemes- ting de beworteling van de granen sterk bevorderd wordt. Het spreekt van zelf, dat die ^verklariDg" met gelijk gesteid ioag worden met de mededeeling van een on- omstootelijke waarbeid. Maar wel kan ze mee helpen tot de vorming van 'tbesluit, eens te beproeven met een halve baal salpeter op z'n wintergraan. Axel- Geboorten. 1 Oct. Jaspert, z. van Frederik de Pooter en van Elena Verplanke. Josepbus Bernardus, z van Petrus Josepbua Segers en van Mathilde Groot- haert. 10 Oct. Maatje, d. van Abraham de Feijter en van Christina de Koeijer. 11 Oct. George, z. van Cle ment Benedictus Antheunis en van Henrica Maria lerssel. 14 Oct. Joseph Franciscus, z. van Adolf de Coninck en van Josephina Maria Schaut. 15 Oct. Franyois, z. Van Simon de Klerk en van Johanna Maria van Hoeve. Jan Frederik, z. van Jacobus Zegers en van Anna Dieleman. Oveilijden. 8 Oct. 'Policarpus Antheunis, oud 63 j., echtg. van Clementia Maria van Wiemeersch. Clinge. Geboorten. 1 Oct. Petrus Eduardus, z. van Eduardus Verplancke en van Stephanie de Weijn. Overlijden. 5 Oct Maria Anna van Dommelen, oud 4 m., d. van Petrus Jacobus en van Elisabeth Boogaart. Sas van Ceni. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Oct. Petrus Joannes Willebrordus Ongenae, oud 24 j., jm. en Maria Louisa Obrie, oud 17 j., jd. Geboorten. 3 Oct. Emma Maria Hendrika, d. van Petrms Franciscus de Wagenaere en van Stephanie Roe- giers. 5 Oct. Paul, z. van Marinus Cornelia Stout- hamer en van Sara Tannetje Bliek. Overlijden. 5 Oct Augusta Josephina de Rijcke, oud 13 j d. van Karel Lodewijk en van Lncia Berlindus Genbrugge. i|U. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Oct. Petrus Johannes van Wesemael, oud 39 j., jm. en Maria Apolonia Boeijkens, oud 32 j., jd. Geboorten. 9 Oct. Leonia Philomena, d. van_Josephus de Koning en van Rosalia de Maagt. St. Jan.teen. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Oct. Francois Picavet, oud 29 j., jm. en Philomena Geers, oud 42 j., wed. 5 Oct. Pieter Johannes Segers, oud 37 j., weduwn. en Juliana de Smet, oud 31 j., jd. 12 Oct. Petrus Swinne, oud 33 j., weduwn. en Sophia van Hooij, oud 24 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Johannes Cornelis, z. van August van Goeije en van Prudence Maria Apers. 8 Oct Ro salie, d. van Alphonsus Bogaart en van Maria Theresia d'Hert. Marie, d. van Camillus Verschueren en van Josephina Maria de Block. 9 Oct Theophile Joseph, z. van Aloysius de Beuie en van Catharina de Paepe. 10 Oct. Johannes, z. van Petrus Franciscus de Vos en van Philomena van de Poele. Overlijden. 1 Oct. Petrus de Jonghe, oud 6 m., z. van Josephus Edmundus en van Emma van de Walle. 1 Oct. Emiliuj Mels, oud 24 j.,echtg. van Prudentia de Block. Hiiewaclit. Huwelijks-aangiften. 5 Oct. Eduar dus Inghels, oud 33 j., jm. en Leonia Maria Louisa Elegeert, oud 20 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Oct. Edmondus Lndovi- cus van Hooije, oud 27 j., jm. en Clementina Wuytack (van Stekene, Belgie), oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Oct Maria Louisa, d. van Augustinus van Geersaem en van Josephina Maria van Gremberghe. 3 Oct. Ivona Anna Maria, d. van Carolina Maria Bo- gaard. Overlijden. 2 Oct. Hilda Augusta Sturtewagen, oud 14 d., d. van Eugenius en van Dlalia Vlijminck. 7 Oct. Anna Catharina de Paepe, oud 74 j wed. van Eduar dus de Block. 12 Oct. Alfons Jozef Smet, oud 6 j., z. van Casimir Maria en van Philomena Steels. Kaain«lai;. Huwelijks-aangiften. 4 Oct. Jan Abra ham Lensen.oud 23 j., jm. en Elisabeth Wisse, oud 23 j.,jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Oct. Gerrit Jan Jongen van Rotterdam), oud 20 j jm. en Pieternella Adriana Klaassen, oud 23 j., jd. Geboorten. 2 Oct. Willem, z. van Cornelis Hendrik Herman Wisse en van Suzanna Dees. 3 Oct. Maria Maatje, d. van Pieter de Feijter en Heeltje Cornelia Herrebout. 4 Oct. Catharina Maatje, d. van Hermanus Leendert de Regt en van Licia Zegers. 5 Oct. Willem Jacob, z. van Jacobus Houg en van Levenina Jacoba Lonrens. 7 Oct. Jan Izaiik, z. van Jozias Kolijn en van Anna de Jorge. 8 Oct. Marinus, z. van Jacobus van de Wege en van Janna de Jonge. Leuntje Mechelina. d. van Jan van Arenthals en van Jacomina Johanna van der Hage. 9 Oct. Cornelis Jacobus, z. van Jacobus Jansen en van Elisabeth Hamelink. Overlijden. 4 Oct. Wilhelmina Jacoba Blom, oud 65 j wed. van Jacobus Penne. 10 Oct. Matthijs Emaar, oud 52 j., weduwn. van Pieternella Wilhelmina van iVessem. Kuidtlorpe. Geboorten. 7 Oct. Ciriel August, z" van Joseph van Hoecke en van Philomena Roelandt 12 Oct. Gustaaf, z. van Romanus de Houx en van Eugenia Maria Fruijtier. 0 0 CO Q VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading Voor Ter nieuzeu 15 Eng. s.s. Harelda 3645 Liverpool stukg. idem Je.t 2790 New-Castle kolen Vail Ter Neuzen I 15 Noor. s.s. Urda 2060 Goole ledig Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. Voor Kent i 15 Eng. s.s. Polo 1441 Hull stukg. Deen. 8.8. Klampenborg 5052 'St. Petersb. hout Deen. seh. Niels 477 Aiguillon gerst Eng. s.9. Ralp Creyke 1796 Goole stukg. Deen. s.s. Russia 4576 Libau hout 16 Eng. barge Nelly 198 Feigemouth pijpaarde Eng. bark Banklands 3507 Peru guano Eng. s.9. Gathorne 3248 Riga h. vl. Belg. s.s. Mie 401 Ostende ledig Van Kent i 15 Belg. s.s. Brabo 3390 Rensburg phosph. Eng. s.8. Sea Serpent 2554 Londen stukg. Deen. s.s. Taarnborg 3485 Grimsby ledig idem Silken borg 5052 Bleyth idem 16 Zweed. s.s. Edda 3268 B urneiland idem Eng. s.s. Frankfort 3268 Goole stukg. Noor, s.s. Thor 42,3 Bleyth ledig Eng. 8.8. Derwent 2349 Goole stukg. s.i. HENRY vertrok 12 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.i. GUIDO in lossing te Kroonstadt. 8,8. HARALD verlrok 16 dezer van Haukipudas naar Rotter dam. s.s. JENNY verirok 17 dezer van Grimsby naar Kroonstadt. s.s. RICHARD in losslng te Rotterdam. E. Schot, portret Van Melle.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2