Ter Heuzensche Courant Dinsdag 16 October 1906. So. 4905. TWSS3DB BLA.ID. Gemeogde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Het Yolk schrijft Drankwetovertreding in een Paleis van Ju- stitie. In het Paleis van Justitie te Rotterdam wordt dag aan dag de drankwet overtreden zonder dat daarvan door de politie notitie wordt ge- nomen. In het benedengedeelte is een groote kamer ingericht voor koffiekamer. Daarin is een buffet geplaatst, en worden aan een ieder eet- en drink waren, zelfs bier verkocbt, zonder dat daarvoor verlof" is gevraagd of verkregen. Ook komt bet telkens voor, dat aan de daar geplaatste tafeltjes bet pnbliek iets zit te gebruiken. In de drankwet is geen enkel artikel te vinden, waarin vermeld staat, dat voor zulk een inrich ting geen verlof noodig is. Men meldt uit Haarlem Eenige weken geleden werd een minderjarig meisje beschuldigd van diefstal. Zij werd door de bestolene herkend en had aan de politie te bekentenis afgelegd bet feit te hebben bedreven, waarop dan ook de officier baar, zonder instructie van den rechter-commissaris, voordroeg tot verwijzing naar de strafzitting. Maar nu heeft zij haar raadsman verklaard, aan bet politiebureau wel te bebben bekend, docb onder pressie van de rechercheurs, die haar in een hok hadden gesloten, en ook komt nu de dame, bij wie zij dienstbaar is, verklaren, dat het kind den diefstal niet kan gepleegd hebben, daar zij op bet uur, dat die moet hebben plaats gehad, niet bij haar uit buis is geweest. Haar raadsman beeft nu verzet aangeteekend tegen de verwijzing, en er is alsnog instructie in de zaak gelast. Uit Vaals wordt bericht, dat er een onder- zoek wordt ingesteld tegen een slager aldaar die voortgegaan is met bet verkoopen van worst, nadat hem dit door de politie was verboden wegens de talrijke gevallen van vergiftiging. voorgekomen na bet gebruik van door hem geleverde worst. Een boteleigenaar, die van meening was dat de bedienden in hotels genoeg loon kregen om zonder fooien te kunnen leven, maakte met vrouw en docbter, een reis door Zwitserland en Duitschland. Maar na een week badden zij er al genoeg van en keerden naar buis terug. Op hun koffers stonden gebeimzinnige teekens, alleen voor hotelpersoneel begrijpelijk, die te kennen gaven, dat de eigenaar van de bagage geen fooien gaf, en de gevolgen bleven niet uit. Aan het station vertelde de hotelportier dat alle kamers bezet warenin de hotel- omnibus was geen plaats meerniemand droeg hun bagage en in het hotel werden de koffers maar ergens neergegooid het kamermeisje liet zich altijd een half uur bellen, aan tafel kregen zij de slecbtste plaats en werden haast niet bediend. Klagen gaf niets. Het resultaat van de reis was drie malen een trein gemist, omdat de bagage zoek was, twee paar nieuwe schoenen bedorven, eenjapon. drie blouses en twee heerenkostuums zaten vol met inkt. Modern tweegevecht. Een verwoed tweegevecbt, dat gelukkig zonder al te ernsti- gen afloop is gebleven, heeft tusscben twee Italiaanscbe persbroeders plaats gehad. Plaats- hebben is het beste woord, want van vechten is feitelijk geen sprake geweest. Nadat de twee penvoerders zulk een hoog- loopende twist hadden gekregen, dat nog slechts een oplossing kon gevonden worden door een duel, zette de eene partij, die boofdredacteur was van een politlek blad, zich voor baar les- lichaam door de auto overrijden, waarop hi), na deze korte beproeving doorstaan te hebben, welgemoed den circus verlaat. Het orkest, dat gedurende en overrijding gezwegen heeft, om de spanning nog te verboogen, valt dan met fanfares in, en het publiek barst in geestdriftige toejuichingen los als bulde voor den circus- specialiteit, die den menscben in een minimum van tijd een maximum van zenuwspanning heeft bezorgt. Na de salto-mortale-makende automobiel is dit nieuwste nummer zeker wel van de modernste z/sensatie" Wat nu nog Deze soort van nummers op de programs van circussen en specialiteitengezelschappen is ongeveer een halve eeu w oud. De eerste ,/doodsrit" werd vijftig jaar geleden door de scboone Adah Menken gereden, die zich op een paard liet binden, dat tegen een steilen rotswand opklauterde. Sedert zijn deze adem-stokkende, muziek- verdoovende sensatienummers niet meer van de programs verdwenen. Het „loop ing-the-loop" scheen de overtreffende trap te bebben bereikt Maar daar komt zich nu een sterveling ten aan- schouwe van het publiek laten overrijden, staat weer op en wandelt weg alsof er niets gebeurd was. En dat publiek. behandelt de dieren met zachtheid, spaart de vogels, is vegetarier om geen dier te doen dooden, enz. enz. senaar en schreef aan haar tegenstander z/MijnheerMen zendt geen getuigen aan iemand als u. Wilt dus door dezen brief be- schouwen alsof ik u aan de ooren bad getrok- ken, terwijl ik ubovendien twee oorvegen toedien, een rechts en een links". De andere partij nam eveneens plaats voor haar bureau en schreef terug Niets waardige vijandIk bedank u, dat gij mij schriftelijk de twee oorvegen bebt toe- gediend, na mij aan de ooren te hebben ge- trokken. Ik ben hierbij zoo vrij, u uit mijn revolver schriftelijk zes kogels in het lichaam te schieten. Wilt dus, na ontvangst van dezen brief, u zelf als doodgescboten bescbouwen. Ik groet uw overschot". Opgevoerde zenuwspanning, In de circus Busch te Berlijn komt een nieuw nummer op bet programeen nrensch wordt er door een 70 PK. automobiel, welks gewicbt met vier inzittenden 3000 K. G. bedraagd, overreden. De jonge man, die als de overredene op- treedt en den naam van Romeo draagt, laat eerst een band, dan een voet en tenslotte zijn Gemeenteraad van Ter Neuzen. „Mijnheer de Eedacteur DAGEN. Voorm. Nam. Dinsdag 16 Oct. 0.29 12.50 Woensdag 17 1.8 1.26 Donderdag 18 1.45 2.3 Vrydag 19 2.23 2.42 Zaterdag 20 3.1 3.22 Zondag 21 3.42 4.4 Maandag 22 4.25 4.49 VAN Vergadering van Donderdag II October 1906. (V E R V O L G). 3. Aangehouden zaken. c. Adressen van K. Wieland, winkelier, A. E, Bliek, winkelier, en A. A. Paape, wed. Arie H. Donze, winkelierster, tevens houders eener verganning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop, welke den Raad verzoeken aan H. M. de Koningin voor deze geraeente nogmaals ontheffing te vragen van de toepassing van art. 43, le lid, der Drankwet, wegens het nadeel dat zij in hunne zaken lijden door het verbod dat personen beneden den leeftijd van 16 jaren niet in hunne winkels mogen komen. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor het ver- zoek af te wijzen. Het vorig jaar is die ontheffing voor Ter Neuzen ook gevraagd, maar wat ook werd aangevoerd om die vrijstelling te verkrijgen, het mocht niet baten en de tijd die sedert dat verzoek verloopen is, is nog te kort om er nu reeds weer op terug te komen en een ander oordeel te vellen. Adressanten zijn vermoedelijk tot het zenden van hun verzoek geleid door de omstandigheid dat aan de gemeente Zaamslag alsnog die vrijstelling is verleend, maar wat de oorzaak is dat men het daar heeft weten te verkrijgen is hem met bekend. -De Seeretaris deelt mede dat voor Zaamslag is aangevoerd dat daar geen enkele lokaliteit met verlof maar alleen ver- gunningslokaliteiten zijn. De Voorzitter Zoodat Zaamslag dus in een andere con ditio verkeert dan Ter Neuzen, want dan zijn er in Zaamslag geen andere lokaliteiten waar jongelieden van elders een onderkomen zouden kunnen vinden, tenzij bij particulieren, die daarvoor niet steeds bereid zijn hunne woningen open te steilen. Hier zijn echter verschillende lokaliteiten met verlof. De heer W ieland Maar zij die't vragen zijn geen herbergier. De Voorzitter Dat is zoo, maar wanneer de vrijstelling wordt verleend geldt die voor alien, dus ook voor de herbergiers. De heer Visser Zou de ondervinding hebben geleerd dat ze er zooveel schade van hebben De Voorzitter: Ja, wanneer een kind beneden de 16jaren om een hall fleschje komt mogen ze het niet verkoopen. De heer Wieland Dat is niet zoo erg, dat mocht vroeger ook al niet, op dat punt vind ik de wet zelfs flink. Men weet eenmaal dat aan een kind beneden de 16 jaar geen sterken drank mag verkocht worden. Maar het bezwaar is dat een kind niet over den drempel van den winkel mag komen, ook niet om een pond boter. of zelfs om een pakje aardappelbloem, of de winkelier loopt gevaar gestraft te worden. De heer DeesIs dat al gebeurd De heer WielandNeen, maar ze passen er toch op. En hoe kan nu iemand precies weten of een persoon die in den winkel komt nog geen 16 jaar is? Ik geloof dat, als de Minister geweten had dat er zulke gelegenheden waren, dat hij de Wet dan wel anders zou gemaakt hebben. De heer Van den Hoek Hij zal het wel geweten hebben maar de aandacht zal er niet op gevallen zijn. De Voorzitter Er is door honderden gemeenten ontheffing gevraagd, maar het heeft niet geholpen. De heer MoggreDat het ook reeds tevergeefs is aange- vraagd kan een reden zijn om nu het verzoek van adressanten af te wijzen. De Voorzitter: Het is nog geen jaar geleden dat het ge vraagd is en daarom meen ik dat het minder gewenscht is om nu reeds over deze oorzaak weer met een verzoek bij H. M. de Koningin te komen. In stemming gebracht wordt het verzoek van adressanten met algemeene stemineu afgewezen. De heeren Wieland en Van de Velde onthouden zich wegens verwantschap met twee der adressanten, van stemmen. 8. Benoemen lid Commissie veemarkt. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van P. J. Martens waarbij deze bericht ontslag te nemen als lid der keuringscommissie voor de veemarkt. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten den heer P. J. Martens eervol ostslag te verleenen, onder dankbe- tuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Hierna wordt met 9 stemmen (een briefje is bianco) be- noemd tot lid der commissie de heer W. van Tateuhove, thans waarnemend lid. De Voorzitter stelt hierna aan de orde de benoeming van een plaatsvervangend lid, in de plaats van den heer Van Tatenhove. De heer Wieland spreekt de wenschelijkheid uit, nu reeds enkele burgers deel der commissie maken ook weer eens een landbouwer te benoemen. De heer De Jager zou een slachter willen benoemen. Een lid acht dat niet gewenscht, want dan krijgen die onder elkaar l-uzie. De eerste stemming heeft tot uitslag dat verkrijgen de heeren A. de Bruijne 5, A. Scheele Rz. 2, C. L. van der Bent. J. Huijssen Jansz. en A. de Koeijer elk 1 stem. Bij tweede stemming wordt met 6 stemmen benoemd de heer A. de Bruijne; op de heeren Scheele en Huijssen voornoemd zijn elk 2 stemmen uitgebracht. Hierna deelt de Voorzitter mede dat van de keuringscom missie voor de paarden- en veemarkt het volgende adres is ingekomen Dat zij ontstemd is over het ingezonden stuk door den heer H. Hartog te Ter Neuzen in de Ter Neuzensche Cou rant van den 18en November 1905, no. 4766, 2e blad, waarin deze heer niet alleen zijne ontevredenheid uit over den uitslag der bekroning van het vetste stuk rundvee, doch door een leugenachtige voorstelling de handelingen der commissie in een slecht daglicht stelt dat de commissie daarom uwen Raad beleefd verzoekt den heer H. Hartog voor een jaar uit te sluiten van het aan- voeren van vee, ter veemarkt; dat, wanneer de Raad dezen maatregel meent niet te kunnen nemen, dan verzoekt zij haar andere maatregelen te willen nemen, welke de commissie zullen vrijwaren van der- gelijke onaangename onjuiste voorstellingen van hare be- langeloos bewezen diensten." Het bedoelde ingezonden stuk luidt als volgt IT bij voorbaat mijn dank betuigende vetzoek ik u beleefd plaatsing van onderstaande weinige regelen. Bij het nalezen der advertentierubriek van het nummer nwer courant van 16 Nor. 1.1. viel mij bijzonder in het oo°- de aankondiging der afd. Zeeland van het Ned. Rundvee- stamboek, waarin zij een ieder, die zin heeft eenige rnndvee- kennis op te doen, uitnoodigt zich bij den heer J. Kooijman provinciaal veearts te Hontenisse aan te melden, teneinde in de gelegenheid gesteld te worden de cursus in bovengenoemde kennis te volgen. De cursus M. d. R. is een niet genoeg te waardeeren voorrecht voor ieder, die haar volgt of 'gevolgd heeft en wiens vak of belangen het meebrengen dagelijks met rundvee om te gaan Doch ook om andere redenen heeft deze cursus een hooge roeping en nog een zware taak wacht haar, als tenminste de hoop van velen, welke hoop ik hier zoo vrij ben uit te drukken, verwezenlijkt wordt. Deze hoop bestaat hierin, dat de jury, welke benoemd was, bet op do j. 1. jaarmarkt alhier tentoongestelde rundvee te keuren en volgens kwaiiteit te bekroonrn, minstens drie winters bovengenoemden cursus volgen zal, want het zal wel geen nadere uitleg behoeven, dat deze commissie een werke- lijk grondig onderricht der rundveekennis zeer van noode heefs, als ik hier bijvoeg, dat door hen op bovenvermelde jnarmarkt een lunger pinkje als het vetste stuk rundvee werd bekroondterwijl een eerste klas vette os, toebehoorende aan ondergeteekende, in geen aanmerking kwam. Ter Neuzen. H. HARTOG". De Voorzitter verklaart dat de commissie zich inderdaad uoor dat schrijven zeer ontstemd gevoelde, waar ze geheel be- langeloos naar haar beste weten handelt. De heer Hartog schrijft dat hij de hoop van velen uitspreekt, maar dat is een bewering die uit niets blijkt, terwijl hij de feiten onjuist voorstelt. De commissie verzoekt daarom middelen te beramen ora haar voor zulkeonaangenaambeden te vrijwaren. De heer Dees Het zal wel niet de eerste maal zijn. dat de heer Hartog zich opmerkingen veroorloofd, over uitspraken der keuringscommissie van de veemarkt en al doet hij zulks met in de courant, zoo doet hij dat toch luid genoeg op de markt zelve. Om hem nu echter ter oorzake daarvan buiten te sluiten, zou voor den Raad zeer gewaagd zijn. Het is eene publieke veemarkt en elk heeft het recht vee ter bekrooning op de markt te brengen. Dit neemt echter niet weg dat de Raad kan verklaren volkomen met de commissie te sym- patiseeren. Ik vertrouw dat hare handelingen volkomen rechtvaardig zullen zijn, ook tegenover den heer Hartog en ben van oordeel dat uit hunne benoeming blijkt dat ze des- kundig genoeg zijn om een oordeel uit te spreken. Ik wil aannemen dat ze door dat stukje werkelijk ontstemd zijn, maar daar kunnen ze toch boven staan. Ik zou de com missie in hare eer willen herstellen, maar meen dat we op haar verzoek om den heer Hartog buiten te sluiten niet kunnen ingaan. De Voorzitter wil in de eerste plaats toegeven dat de Raad door dat verzoek in een moeilijk dilemma komt, maar wijst er op dat de commissie ook vraagt, wanneer de Raad meent daaraan niet te kunnen voldoen, dan andere maatregelen te nemen. Dat zal de commissie hetzelfde zijn. Het doet hem genoegen, den heer Dees die ook wel als deskundige kan beschouwd wordeu, zoo over de commissie te hooren spreken. De commissie zal wel bcgrijpen dat het voor den Raad moeilijk gaat, om aan haar verlangen te voldoen. maar het is onaangenaam wanneer men, belangeloos handelende door een persoon op dergelijke wijze aan de kaak wordt gesteld. Zeer zeker zal het voorkomen dat er omtrent een uitspraak wel eens verschil van meening kan bestaan, maar dat is dan nog geen reden om zoo iets op leugenachtige wijze te gaaa bespreken, dat is verkeerd. De heer DeesIeder ziet zijn eigen vee het graagst en wanneer men de lijst der bekroningen van verschillende vee- markten nagaat, zal men zien dat de heer Hartog onder- scheidene malen voor hot vetste stuk rundvee werd bekroond, maar het is het toch niet vanzelf sprekend dat deze altijd het vetste stuk rundvee ter markt brengt. Ik wil daarom de volgende motie voorstellen. De Raad gezien het adres de keuringscommissie voor de veemarkt, naar aanleiding van het schrijven van den heer Hartog in de Ter Neuzensche Courant van 18 Nov. 1905, verklaart volkomen vertrouwen te steilen in de handelingen der commissie en acht haar voldoende deskundig ook waar het 't bekronen van het vetste stuk rundvee betreft, waardoor uitsluiting van mededinging onnoodig wordt geacht." De heer De Jager: Waar deze motie door een deskundige wordt voorgesteld en deze de commissie dus bevoegd acht, zal ik er voor stemmen. De heer Visser zal er ook voor stemmen, hij zou er in geen geval aan meewerken om iemand buiten te sluiten, maar wil ook vertrouwen uitspreken in de commissie. De door den heer Dees voorgestelde motie wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter stelt thans voor de voorwaarden der veemarkt, die naar gewoonte den derden Woensdag in November ge- houden wordt, te wijzigen door daarin onder lo te bepalen dat geen aanspraak op premien kan worden gemaakt voor paarden of vee na llj- uur des voormiddags aangebracht en voor 2 ure des namiddags van de Markt verwijderd, tenzij met toestemming der keuringscommissie van de paarden- en veemarkt. Thans mag het vee om 1 uur worden verwijderd, maar de commissie heeft ondervonden dat die termijn te kort is en zij met ongewenschte overhaasting moet te werk gaan. Het is evenwel geenszins hare bedoeling om het vee langer aan de lijn te laten staan dan strikt noodig is, maar men moet een grens vaststellen. 4, Verzoek D. van Rompu om grond in erfpacht. De Voorzitter deelt mede dat geen bezwaren zijn inge- bracht tegen het onttrekken van den publieken dienst van den door adressant aangevruagden grond, voor zijn hotel aan de De heiji erst mat. Burg en Weth. zijn echter van meening dat de grond, niet in erfpacht kan gegeven worden tot eene oppervlakte van 4,65 M^., zooals adressant vraagt, doch dat het voor zijn doel voldoende wordt geacht wanneer die wordt gegeven ter grootte als op de ingezonden teekening met een zwarte lijn door de roode arceering is aangegeven. De heer De Jager: Het is toch ook maar een tijdelijk gebouw, dat wel eens zal vernieuwd worden en dan zou men kunnen vorderen dat hij in de rooilijn der aan die straat staande huizen bouwde. Dan had hij dien grond niet meer noodig. De heer Van den Hoek: De grond wordt toch niet langer gegeven dan tot 1914, er zou ook aan toegevoegd kunnen worden „of zooveel vroeger als eventueele verbouw plaats heeft. Wanneer adressant krijgt wat nu door on9 wordt voorgesteld, houdt hij eene trede van 30 c. M., wat op eene hoogte van 16 e. M. voldoende mag geacht worden. De heer De Masier is het daarmee eens. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van Burg, en Weth., met de wijziging door den heer Van den Hoek "aan gegeven, aangenomen en de grond in erfpacht uitgegeven aan den prijs van 8 cent per M2. 5. Verzoeken gebruiken kamers gemeentehuis. a. Ingekomen is een adres van B. G- Deddes, tijdelijk alhier, landmeter van het kadaster, die belast is met eene nieuwe opmeting van een gedeelte der gemeente voor het kadaster. Het komt adressant voor eene goede uitvoering van het werk wensehelijk voor, de beschikking te hebben over een kamer, waarin hij, bij slechte weergssteldheid. met de hem toegevoegde aspirant landmeters zou kunnen werken. Redenen waarom hij den Raad verzoekt hem een zoodanige kamer af te staan. De Voorzitter stelt namens de meerderheid van het Dag. Bestuur voor het verzoek toe te staan. ni? w f maakt de min(Jerheid ait van het Dag. Bestuur die tegen inwilliging van het verzoek is. Wii hebben zegt hij zelf te wefnig rnimte en nu gaat het met aan daarvan nog wat af te staan, van daag voor dit en morgen voor dat. De heer Wieland Hoe lang moet dat duren De heer Van den HoekTwee jaren. De heer VisserHet wordt toch maar alleen gevraagd voor regenachtig weer De heer Wieland Als ze dan maar steeds alles opruimen wanneer ze er niet werken. De V oorzitterDat wordt ah voorwaarde gesteld. Het is waar dat er ruimte kort te is om op de secretarie nog een klerk te plaatsen, maar dat is niet te verhelpen met de aehterkamer die aan de heeren van het kadaster zou worden gegeven. Ook is in het voorstel begrepen dat die kamer alleen zou worden afgestaan op tijdstippen dat de gemeente deze met voor andere doeleinden noodig heeft, zooals voor vergadermgen van armbestuur enz. De bouwmeester, die de kamer ook gebruikt, heeft verklaard dat hethem nietzal hinderen en ook voor hen die daar naar het kadaster komen zien is het geen bezwaar. De heer VisserIk zou het graag toestaan, als ze het met betalen konden, maar het Rijk bezit toch geld genoeg omeen kamer te huren, wanneer hare ambtenaren die noodig hebben. Het maken der nieuwe kaart zal toch al geld ge noeg kosten. De heer Dees: En het is dan toch weer een onvolledige verguning wanneer ze er niet geregeld over kunnen beschikke.n. De heer Wieland vindt dat het wel wat lang moet duren. Twee jaar is een heele tijd. De heer De Koeijer Hebben ze ook vuur en licht noodig De V oorzitter Dat zal ook al eens voorkomen. Daarvoor zouden we kunnen laten betalen. We zouden daarvoor kunnen berekenen het tarief dat ;destijds voor de Gezondheids- commissie goldt. Was dat niet f 2,50 voor elken keer dat vuur en licht gebruikt werd De Seeretaris: Die /2,50 was berekend per zitting, ook voor het gebruik der zaa). De VoorzitterWe zouden kunnen besluiten de kamer af te staan, onder nader te steilen veorwaarden. In stemming gebracht verklaren zich 5 leden voor en 5 tegen het verzoek, zoodat de stemmen staken en in de vol gende vergadering moet worden beslist. Voor stemmen de heeren Moggrd, De Masier, De Koeijer. De Ja»er en Ver- bruggetegen do heeren Dees, Van de Velde, Van den Hoek, Wieland en Visser. ^en a^re^ van L. Geill-Geill, presidente, en L. A. Eijke-Van der Swan, secretaresse, van een comite tot het nouden van een verloting van daraes-handwerken en andere voorwerpen ten voordeele van het ziekenhuis alhier. Adressanten geven te kennen dat zij de Kon. goedkeuring mochten erlangen op hun verzoek om de verloting te mogen liouden dat zij nu zoover daarmede gereed zijn dat deze zal kunnen plaats hebben in de laatste week dezer maand; dat zij echter vooraf gaarne de prijzen willen tentoonstellen waarvoor zij geen andere geschikte gelegenheid kunnen vinden dan de raadzaal. waarom zij verzoeken daarover op nader overeen te komen voorwaarden en dagen, te inogen beschikken. De Voorzitter herinnert dat voor een paar jaar de raadzaal ook voor dat doel werd afgestaan de dames zouden die gaarne weer gebruiken. De heer Van den Hoek heeft er geen bezwaar tegen, raits de tenioonstelling enz. plaats heeft in de week na 25 Oct., daar dien dag de Raad voor behandeling der begrootin°r moet vergaderen. De Voorzitter merkt op dat het nog juist zou kunnen de laatste dagen dezer maand, Maandag, Dinsdag en Woensdag. Met algemeene stemmen wordt het verzoek ingewilligd. VaststeCling suppletoir holder der belasting op het houden van honden. De Voorzitter deelt mede dat in de vergadering met ge sloten deuren is besproken het suppletoir kohier der honden- belasting. Het totaal bedrag der aanslagen is f 49,75. Dit wordt z. h. s. aldus vastgesteld. Voorts deelt de Voorzitter mede dat afschrijving wordt verleend: wegens hoofdelijken omslag aan: J. M. Zietse J 6,98*, A. J. Brinkhuis 5,53*, K. Dees Gz., 36,44* en H. a. de Jong f 1,36* wegena schoolgela aanG. A. Standaert 5, J. G. de 1'50, K' de QuelerJ /0,25 en M. A. van Leuvea J 0,621). Omvraag. a. De heer Dees vraagt of de lantaarn nu al geplaatst is te feluiskil, op den hoek waar vroeger de oude brug lag. De Voorzitter antwoordt dat daar geen nieuwe lantaarn geplaatst is, maar dat er door verplaatsing in de behoefte voorzien is. b. De heer Moggre vraagt hoe het staat met de motor voor waterafvoer. De Voorzitter: Die is helaas nog niet in orde, wat aan verschillende klcine omstandigheden te wijtenis. Vermoede lijk zal de machine deze week gereed komen. De heer Moggre: Het was anders Vrijdag in deVarkens- buurt weer erg met het water; het sfoud er 25 tot 30 cM hoog op de Straat. Ik nam het zelf waar. De VoorzitterIk heb er ook van gehoord, maar niet gezien. De heer Moggre vraagt hoe het staat met de motor- wagen voor het ruimen van faeealien. Dat zal misschien nog eenigen tijd duren eer daaromtrent iets beslist van geze^d kan worden De oorzitter deelt mede dat dienaangaande in eene andere plaats reeds een onderzoek is ingesteld en dat de plannen dier machine bij de commissie van fabricage in circulatie zijn. N u is er echter weer eene nieuwe machine, die op eene andeie wijze werkt en daaromtrent zal ook een onderzoek worden ingesteld te St. Nicolaas, waar zoo'n wagen in gebruik is. De heer MoggreZouden we dan in afwachting dat deze zaak in orde komt de bewoners van het Nieuwediep niet voorloopig kunnen helpen, door hen toe te staan voor het luimen van beerputten gebruik te maken van den gemeente- gang achter hunne erven De VoorzitterDaarvau zouden ze geen pleizier hebben. De heer Moggre Ze zouden er toch erg blij mee zijn. 1 e oorzitterIk geloof ook niet dat het noodig is, het is nu al zoo lang door hunne woningen moeten geschieden, dat dit toch nog wel eenigen tijd kan duren. De gang zou terstond stuk gereden zijn, want het is daar maar slappe tuingrond. r De heer Van den Hoek bevestigd dat de gang er niet te gen bestand is om er in te rijden. Hij deelt voorts mede, dat vermoedelijk in November een uitgewerkt plan om het ledigen van beerputten op andere wijze te doen geschieden, den Raad zal bereiken. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. In het eerste deel van het verslag der raadszitting in ons vorig nummer staat "De heer VerbruggeHet was een bevoegde zooals onze vakmannen bevoegd zijn." Dit moet zijn „zooals die vakmannen bevoegd zijn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 5