Voor "Winterprovisio AARDAPPELEN. Hijks- Landljou'w-Wiiiterscliool Herveiling. Herveiling. een nieuwWOONHUIS, OpenlDare Verkooping, HUISRAAD, als: 95 zware OLMENBOOMEN, TeSegraiische benchtsn. Wiens fout is het dan Advertentien. Puike beste Zuid-Bevelandsche Bonis en Blauws Openbare Verkooping. Nederlandsch Tooneel te Gent. dagelijks te ontbieden: G. v. DRIEL, Huisraad, Herbergmeubelen enz. Een nauwkeurig onderzoek wordt daarnaar inge- steld en met de besturen van alle gemeenten, waar de troep bij de manoeuvres vertoefde, wordt een uitvoerige correspondentie gevoerd. Kantosiigefecht ie Ten Neuzen. Heden werd voor de arrondisseinents-recht- bank te Middelburg behandeld de bekende zaak tegen S. H. den voormaligen secretaris-ont- vanger van Breskens, wegens verschillende ge- pleegde malversation. Het openbaar ministerie vorderde twee jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger, Mr F. N. van der Bilt, pleitte vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervol- ging- 's Gravenhage, 12 Oct. Tweede Kamer. Bij de behandeling der wijziging van het Jndisch regeerings-reglement werd den geheelen dag gedebattecrd over den tekst van art. 75. De heer Pierson verdedigde het amendement om niet het Europeesch recht als primair op den voorgrond te stellen, maar wel het adat- recht, tenzij toepassing er van ontoereikend of onmenschelijk is. De heer Van Idsinga verdedigde een amende ment om noch het adatrecht, noch het Europeesch recht primair te doen zijn, doch dat eenvoudig hetgeen door de maatschappelijke behoeften der bevolking geeischt wordt een maatstaf zal zijn. De Minister betoogde dat dit ook zijne be- doeling was. Hij kon er zich mede vereenigen, evenals de heeren Tydeman en Lohm'an, wiens bezwaren tegen het ontwerp er door waren vervallen. De Minister verklaarde het amendement- Pierson, dat ook door den heer Van Kol was verdedigd, onaannemelijk. De Minister nam het amendement van den heer Van Idsinga over. De heer Troelstra stelde met zijne partijge- nooten eene motie voor, om de amendementen in de afdeelingen te onderzoeken. De Voorzitter merkte op dat de heer Pierson zijn amendement had ingetrokken. De heer Troelstra nam het amendement dadelijk over en lichtte zijne motie toe, die met. 55 tegen 19 stemmen verworpen werd. De heer Troelstra trok daarop het amende ment in, waarop het ontwerp in-zijn geheel is aangenomen. Een Regeeringstelegram meldt dat het zelfbestuur van het Balische landschap Kloeng- king zich bereid verklaart een nieuw politiek contract te sluiten en de vuurwapenen in te leveren. Koewacht, 12 Oct. Heden geraakte het zevenjarig kind van den landbouwer De Smet onder een geladen kar, werd overreden en was onmiddellijk dood. VERBETERING. In den uitslag der loting voor de Nationale militie der gemeente Koewacht is in ons vorig nummer abusief vermeld achter no. 1 De Vos Aloysius, gebreken. Bedoelde loteling heeft geen reclames. Red. Besfuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 14 October a. s., te 2 uur, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van De dochter van den tamboer- vnajoov, zangspel in 3 bedrijven en 4 tafereelen van Alfred Duru en Henri Chivot. Muziek van Jacques Offenbach. Grooten Schouwburg te Gent. Directie: HORACE MARTINI. Zondag 14 October a. s.. te 2 ure, dagvoor- stellingopvoering van Miynon, comische opera in 3 bedrijven en 4 tafereelen, woorden van J. Barbier en M. Carre, muziek van Ambroise Thomas. KOEBS VAN HET GELl). Belgisch per 100 fr. 47,75 a 47,775 Engelsch per 12,12, ZEUET1J JDlNtlEN. Van 10 tot en met 11 Oct. a a Van 10 tot en met 11 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 46 binnenvaartuigen op- en 61 afgeschutdoor de Westsl. 1 op en 3 afgeschut. Positie der stoomschepen. De Ter Neuzenaren moeten hierover beslissen. Wanneer een misthoorn den stuurman waar- schuwt om van de kust af te sturen en hij hier- op niet let en schipbreuk lijdt, wiens fout is het dan Wanneer het signaal onveilig staat en de machinist acht het niet de moeite waard hierop te letten zoodat zijn trein verpletterd wordt, wiens fout is het dan Wanneer de Ter Neuzenaren nieraandoening en rugpijn hebben en zij geen geneesmiddel willen innemen, dat door hun eigen buren als afdoend wordt bevonden, wiens fout is het dan, als zij water- zuchtig worden, of Bright's ziekte en suiker- ziekte krijgen Mejufifrouw J. Bouwens, wonende Vlissingsche straat K 48 te Middelburg, meldt onsGedu- rende acht maanden leed ik onophoudelijk aan een vreeselijke pijn in het benedengedeelte van den rug en in de lendenen. Het ergste was het wanneer ik moest bukken en als ik mij daarna oprichten moest, scheen het wel alsof ik door den grond zou gaan zelfs wanneer ik van mijn stoel opstond had ik veel pijn. Ik had ook veel last van duizelingen en schemeringen voor de oogen en kreeg zweetingen, welke on middellijk door kuiveringen gevolgd werden. Allerlei geneesmiddelen hiervoor aangewend, brachten mij geen baat, totdat ik ten slotte kennis maakte met Foster's Rugpijn Nieren Pillen en het is mij een vreugde U te kunnen berichten, dat ik hierdoor een groote verlichting bekomen heb en toen ik twe§ doozen gebruikt had, was mijn pijn zoo goed als geheel ver- dwenen. Uit dankbaarheid zal ik ze steeds andere lijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der nieren de ergste is aller ziekten met uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreidt en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men IT de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Bouwens gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat. Toezeuding geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a 1.75 voor een of 10.voor zes doozen. "WBX* Voor de vele bewijzen van deel- neming ondervonden bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoot en der kindefen zorgvolle Vader Cornelis Hendrik Meexisen, betuigen wij onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 12 Oct. 1906. Mede nam ens de kinderen, Wed. C. H. MEEUSEN—Herrebout. 11111111^^ Ondergeteekende bericht aan stad- en landgeuooten dat hij de zaak van wijlen den heer C. J. van der Vlies heeft overgenomen en door hem op denzelfden voet zal worden voortgezet en beveelt zich beleefd in ieders gunst aan, belovende eene nette en spoedige bediening. P. M. WEEMHES, Gediplomeerd Hoefsmid. Hulst, 12 Oct. 1906. Bij vonnis der Arrondissements- Rechthank te Middelburg, dd°. 10 October 1906, is W. SCHILLEMAN— v. d. Peijl, Bakker en Winkelier te Te»* Neuzen, vei»kBaas*d in siaaf van faillisse- meni, met benoeming van den E.A. Heer Jhr. Mr. WILLEM HENDRIK HOEUFFT, Rechter in voormelde Rechtbank, tot Rechter- Commissaris en vau ondergeteekende tot Curator. De Curator, Mr. J. ADRIAANSE, Adv.-Proc., Middelburg. Neemt proel, Aanbevelend, Driewegen, Ter Neuzen. te Gr O E S. Aangifte van Leerlingen voor den nieuwen cursus, aanvangende in 't laatst van October, voor 15 October a. s. Programma's en alle gewenschte inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door den Directeur, I. G. J. KAKEBEEKE. Notaris Van der Moer maakt bekend dat de perceelen van den faillieten boedel Versluijs ten verzoeke van de Arnhemsche Ilypotheekbanli als eerst ingeschreven hypo- thecaire schuldeischeres, zullen worden herveild op Donderdag I November 1306 des namiddags te 2 uur bij Michielsen aan de Markt te Ter Neuzen. Deze perceelen zijn ingesteld Perceelen a en b op 4800,— en perceel c op f 24:00 Notaris Van der 3Ioer zal op Donder dag 83 October S306, des namiddags te 1 uur, in het te verkoopen perceel, her- veiSen (waarin bierhuis) met Toebeliooren en Erf, aan de De Feijterstraat te Ter Neuzen, eigendom van J. YAN BELLEN. Voor dit perceel is slechts geboden f 1800. OnmiddeSlajk daarna in en bij ge- meld huis openbare verkooping van als6 Spiegels, Kasten, 4 verschillende Kachels, 34 Stoelen van verschillend model, Regulateurs, Wekkers, 8 Tafels, 2 Nacht- tafels, 3 Lampetkommen en Kannen, een- en twee persoons Ledikanten met Ressorts, nieuwe wollen Bedden, Banken, Lampen in verschillende soorten, Kapstokken, Schilde- rijen, Bloempotten met en zonder Bloemen, Vloerzeil, Karpet, Cocosmatten, 3 stel Yazen, Gordijnen, Raamhorren, 3 Matgla- zen Ruiten, Toonbank, Treeplank, Buffet, Bierpomp, Trappen, hardhouten Planken, Sigaren, Dranken, ledige Kisten en Fles- sehen, 2 Petroleumstellen, Kachelplaat voor steenen Kachel, Glas-, Geleierd- en Aardewerk, 2 Vlaggen met Stok. VERDER 2 heerenfletsen en 1 nieuwe dames fie tu. De fietsen moeten coniant worden betaald. Koopen tot en met 5,contant. te Ter Neuzen. Notaris Van der Moer zal op Maan> dag 22 October 8906, des namiddags te 2 war, ten verzoeke van de Erven van Mej. de Weduwe J. DE SMIDTTollenaar, in het door deze bewoond geweest zijnde huis aan de Donze-Visserstraat, in het openhaar ver koopen eene nette parti] mahoniehouten Linnenkast, dito ronde Tafel, 12 Stoelen, Penant- tafeltje, 2 Keukentafels, Naai- machine metTafeltje, 2 Hanglampen, Gang- lantaren, 1 Haard, Keukenkachel, Klap- of Ligstoel, 2 Spiegels, Schilderijen, Regula- teur, Pendule, Wekker, 2 Tapijten en Loopers, Petroleumstellen, Raamhorren, 2 Droogrekken, Glas-, Geleierd- en Aarde werk, Keukengerief, Tobbe, Emmers, en hetgeen verder aanwezig is. Koopen tot en met f 5,contant. De Notaris P. Drey mans te Axel, zal in voordeel van den polder BEOOSTEN- EN BEWESTENBLIJ, dijkgraaf de heer A. Moer- dijk te Zuiddorpe, op Donderdag den 8 November 1906, des voormiddags ten 11 ure, verkoopen waaronder enkele van 2 meters dikte, staande te groeien op den Langen Weg nabij de 3 schouwen. Te vergaderen bij de Wed. J. J. HkmeLaar n den tol ff3 Schouwen" gemeente Axel. Zitting van 12 October 1906. Veroordeel«l zijn M. B., arbeider te Axel, ter zake van overtreding der Wapenwet; tot eene boete van J 1, subsidiair 1 dag hechtenis P. H., winkelier te Axel, ter zake van overtreding der Boterwettot eene boete f 2, subs. 2 dagen hecht. A. I. en E. J. v. R., bierhuishouder te Ter Neuzen ler zake van overtreding der Drankwet; ieder tot 2 boeten elk van 3, subs. 3 dagen hecbt voor elke boete; P. 41, bierhuishouder te Hoek, ter zake van over treding der Drankwet; tot eene boete van 3, subs. 3 ■dagen hecht J. P v. U kuiper te Ter Neuzen, ter zake van het niet uitwijken voor een rijwiel; tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecbt. N. M. v. H., bierhuishoudster te Sas van Gent, B. L. en P. J d. R., bierhuishouder en drankverkooper, beiden te Westdorpe, ter zake van het niet sluiten op sluitings- tijd ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. P. J. H., slager; R. J. C v. D., slager: P. A S., schoen maker; J. C. V., klerkC. J. E H. A., klerk E. E R., arbeider, alien wonende te Sas van GentE. S., schipper; E. S., schoenmakerA. v. d G., schoenmaker, alien wonende te Selzaete; C. R. K.A. G.A. T., werk- lieden, C. D., kleermaker; G. d T.H. S., werklieden <3. T.; A. M.I. v. W.; G. A. d. C.C. F. v. A., landbouwers. alien wonende te Westdorpe, ter zake van het verblijven in een herberg na sluiting ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. P. D. en A. d. F., arbeiders te Axel, ter zake van strooperij ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. K., leurder te Ter Neuzen, ter zake van het ver- koopen van niet gekeurde vischtot eene boete van 0,50, subs, plaatsing in een tuchtschool voor 8 dagen. F. d. L, ingenieur te Gent, ter zake van het rijden met een motorrijwiel zonder nummer en rijbewijs; tot 2 boeten, elk van 1,50, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. P. L. S„ timmerman te Bouchaute, ter zake van het berijden van een voetpad met een velocipede, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht. E. F. B.. zonder beraep te Philippine, ter za ke v tnosselen rapen te Philippine; tot eene boete van subs. 1 dag hecht. 1. H., J. C. d. R., werksters te Ter Neuzen; G. v. H., polderwerker te Clinge, ter zake van het rapen van schelpdieren ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht voor elke boete. C. D., knecht te Zaamslag, ter zake van het rijden met een rijwiel zonder licht; tot 2 boeten, elk'van f 0,50, subs. 1 dag hecht. D. D., knecht te Ter Neuzen, A. d. M., koopman te Wachtebeke, W. T. H., student te Delft, ter zake van het rijden met een velocipede zonder licht en bel; ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. B. v. H., landbouwer te Ter Neuzen, ter zake van het rijden met een voertuig zonder licht; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. M. d. L., zonder beroep te Brussel, C. d. H., industrieel, R. D., advocaat, beiden te Gent, L. v. C. en M. v. C., jachtopzieners te Axel, ter zake van het loopen op weiland zonder vergunning, ieder tot eene boete van J 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. C. d. H., landbouwer te Stoppeldijk F. d. M., land bouwer te Ossenisse; A. L. ri. M.F. B. d. M„ land bouwers; C. W, vrachtrijder te Zaamslag, ter zake van het berijden van een bermieder tot eene van 1, subs. 1 dag hecht; T. J. 1., arbeider te Sas van Gent, ter zake van het in staat van dronkenschap de orde verstoren tot eene boete van 4, subs 4 dagen hecht. L. d. B., IC. DA. Darbeiders te Hoek, ter zake van overtreding der Leerplichtwetieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. R. H, A. M. W., arbeiders te Hoek en Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwet bij herhaling; tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.; F. W., arbeider te Axel, ter zake alsvoren tot eene boete van 3, subs. 3 dagen hecht; C. D., arbeider te Axel; J. D., arbeider te Hoek, ter zake als vorenieder tot eene boete van /2,50 subs. 3 dagen hecht. J. v. E., arbeider te Hoek, ter zake als vorentot eene boete van 3,50, subs. 4 dagen hecht. K. P arbeider te Hoek, ter zake als voren tot eene boete van f 3,50, subs 3 dagen hecht. F. J. R., grondwerker te Sas van Gent, ter zake van openbare dronkenschap; tot eene boete van 2, subs. ■8 dagen tuchtschoolstrafE L., herbergier te Gent, ter zake als voren; tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecbt. J. v. d. V.; P. G. S.M. R., bootwerkers; J. <T. R., poldergast; J. M werkman J. C. v. A., schipper; W. B, bootwerker; L. S. v. d. B., werkman; P. -J D. J. D.P. J. D.A. d. Z.; C. H., bootwerkers: M. C. L. K., varensgezel alien te Ter Neuzen, ter zake als voren ieder tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. J. J. J. en I. K., bootwerkers te Ter Neuzen, ter zake als voren tweemaal gepleegd, ieder tot 2 boeten elk van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete. A. S., bootwerker te Ter Neuzen, ter zake als voren mermaa'. gepleegd, tot 4 boeten, elk van 3, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. E W., arbeider te Sas van Gent en W. D„ varens gezel te 1 er Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij eerste herhaling, tot eene boete aan 3, sub. 3 dagen hecht. I. P. d. G„ rentenier te Zaamslag, ter zake als voren tweemaal gepleegd, tot 2 boeten, elk van 15, subs. 3 dagen hecht. voor elke boete. G. K., zonder beroep te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij tweede herhaling viermaal gepleegd, tot hecht. van 4x7 dagen. J. D., metselaar te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronkenschap bij twaalfde herhaling, tot hechtenis van veertien dagen. Ontslagen van Rechtsvervolsing: C. R, bootwerker te Ter Neuzen, ter zake van Leei plichtwet- ■overtreding. Vrijffesproken M. N. J. v. R., zonder beroep te Hoek, ter zake van Drankwetovertreding. p YLAG. NAAM. MA V an en naar. Lading Voor TerKeuzeni 10 11 Eng. s.s. Eng. barge River Scheldt Harald 2199 285 Londen Nieuwport stukg. ledig Van Ter Neuxen 10 11 Eng. s.s. idem idem Deen. s.s. River Lagan Jet Trent Loudon 2272 2710 1341 4174 Londen New-Castle Grimsby Methil stukg. ledig idem idem Voor Gent 10 11 Eng. s.s. Zweed. s.8. Deen s.s. Eng. a.8. idem Noor. s.s. Eng. s.s. idem Rus. 8.8. Noor. s.8. Don Saga Silkenborg Sea Gull Ronan Thor Wark worth Truro Gen. Gurko Dag 2658 3121 5052 2762 3390 4273 1862 3366 4463 17»7 Goole Riga idem Londen Leith Repola New-Castle Hull Riga Goole stukg. hout h. vl. stukg. idem hout stukg. idem h. vl. kolen Van Cient t 10 11 Eng. s.s. idem idem idem idem idem Sea Hound Quentin Derwent Polo Don Nyroca 3085 3606 2349 1441 2658 3664 Londen Luilh Goole Hull Goole Liverpool stukg. idem idem idem idem idem l oor Selzaete i 11 Eng. s.s. Alchymist 1079 Groningen creoaoot Vau Selzaete 11 Eng. sch. Coal tar 621 Londen creoa oot s.s. HENRY vertrok 12 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. xs.«. GUIDO vertrok 10 dezer van Methil naar Kroonstadt. s.s. HARALD in lading te Ilaukipudas voor Rotterdam, s.s. JENNT in lading te Grimsby voor Kroonstadt. s.e. RICHARD vertrok 8 dezer van Haukipudas naar Rot terdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7