loting Rationale i^ilitie. Gemengde berichten. s De heer Hovy zeide dat het plieht is op te wekken tot de rechte praetijk van het christelijk leven en in dit verband verklaarde hij zich er een voorstander van dat de overheid sociale wetten tot stand moet brengen de zwakkere moeten bescbermd worden en hij doelde bier op ziekte- en ouderdoms-verzekering. Ook is bet taak der Overheid landbouw en industrie te beschermen en hij noemt bet onbeperkte vrij- handelstelsel, waar de groote landen hooge in- komende rechten heffen, gebeel verkeerd. De tariefwet-Harte zou welvaart gebracht hebben en de financieele plannen van Minister De Meester bestreed hij. Vooral het debietrecbt op tabak en de verhooging van den accijns keurde hij af. De nieuwe inkomstenbelasting noemde hij druk- kend voor den landbouw. De beden (Yrijdag) albier gebouden loting voor onderstsande gemeenten bad den volgenden uitslag TEE NEUZE N. c 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 10 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 N AMEN LOTELINGEN. Opgegeven reclames. Koelmans Gerrit. de Feijter Willem. Stoffels Franciscus Antb. Frederiksen Abraham P. Kaan Daniel. Lansen Johannes Jac. Harms Jacobus Reinier. de Kubber Daniel, de Kraker Gelein. Millenaar Cornelis. de Doelder Johannes D. Lauret Willem Adolf, van Herp Pieter. Baert Vincentius. Koevoets Gerard Th. M. Oppeneer Pieter. Dierickx Ferdinand. Jacobs Franciscus E. A. van Troost A ugustinus. Kaboord Joos. de Doelder Leendert. Kegels Pieter Job. Anth. Stoutbamer Marinus. Audenaerd Augustus, de Waele Theophile. Schelfhout Franciscus S. van Kolk Christiaan. van Breen Adriaan G. Kooman Gerard Herm. Dooms Jacobus. Geensen Jan Pieter. Verbrugge Servaas C. P. Scbeele Izaak. de Bree David, van Wijck Jan. Klaassen Cornelis H. van Wijck Martinus. Geensen Frans Herm. Fermont Pieter Cornelis. de Bakker Arie C. Mielen Marinus J. J. Yermeulen Corn. H. Alb. Cortvriendt Camille F. Klaassen Cornelis. van de Sande Izaak. den Dikken Aart. Harms Cornelis Jacobus. Dung Heinricb Carl. Prins Dirk, van Boven Adriaan C. Stasse Adriaan. Stoffels Pieter. Loof Willem. van der Straeten Fr. J. de Doelder Leunis. Harms Jan Pieter. Loof Jan Willem. van Aalst Antbeunis D. van der Peijl Florus. de Feijter Franfois. Dewaerheijt Louis H. van de Wege Marinus. Hoek Arie. Malcorps Nicolaas Adr. Elsinga Antb. Chr. Abr. Geelhoedt Cornelis. Hangoor Jacobus Corn, van den Hoek Cornelis. Wisse Jan Adriaan. van Es Jacobus Willem. van der Peijl Frederik H. Faas Arie. van der Bent Joost. de Rijke Cornelis Daniel, van Oppen Corn. Lev. van Hecke Aloisius. Dobbelaar Pieter Jan. Dekker David, de Fouw Jan. Kaan Francois. Dees Albertus. de Smidt Jan. van der Velden Ed. F. S. Allaart Willem. Broederdienst Te klein. Gez. gebrek. Gebreken. Broederdienst Gezichtsgebr. Broederdienst Gez. gebrek. Broederdienst Gezichtsgebr. Broederdienst Gezichtsgebr. In dienst. Gebreken. Gebreken. Te klein. Te klein. In dienst. In dienst. Te klein Broederdienst Broederdienst Gezichtsgebr. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 HOEK. Deij Arie Jacobus. Meeusen Daniel, van der Peijl Pieter. Tollenaar Jan. Michielsen Pieter. Waeij baert Abraham J. Blok Jacobus, van Tatenhove Pieter. Lantsheer Petrus F. van Tatenhove Joos. Ripmeester Marinus. Drabbe Jan. Verpoorte Pieter. de Blaeij Willem. Hamelink Martinus. van Es Pieter. van Hermon Jacob, de Jonge Francois. Pladdet Hendrik. Verbrugge Levinus. de Blaeij Cornelis. Durink Jacobus. Leenhouts Jozias A. Drabbe Cornelis. Verpoorte Frederik J. Moes Pieter. v. d. Gouwe Johannes, van Alten Cornelis. Broederdienst Broederdienst Gebreken. ZAAMSLAG. de Feijter Pieter. Kempe Hermanus C. Heinsdijk Meeuwis. de Ridder Jan. Hofman Cornelis. Bakker Jacobus. Hamelink Francois. Dieleman Francois. Millenaar Jan. Herrebout Krijn. van de Wege Jan. Verhelst Daniel, van Pienbroek M. J. C. Jansen Pieter. van Es Pieter. Dees Cornelis Abraham. Haak Jacobus. Penne Jan. van Petegem Willem C. Lensen Jacob Pieter. Kaijser Dirk W. F. Dees Francois Jacobus. Bakker Jozias. Goosseu Jan. Maas Pieter. den Beer Jan. Zegers Jan. Moens Pieter Cornelis. Jansen Jacob. Duijvestein Pieter. de Bokx Krijn. Riemens Reinier. Hamelink Pieter. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst i «n v i Broederdienst Broederdienst De Donderdag te Hontenisse gebouden loting voor onderstaande gemeenten bad den volgenden uitslag 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 STOPPELDIJK. I de Poorter Petrus. Kerckhaert Petrus E. de Maat Augustinus. Serrarens Petrus C. J. de Smit Johannes Baptist Weegenhausen K. Ch. L den Tenter Gerardus. Broederdienst Peersman Eduardus. Vink Hypolithus. de Gijsel Albinus J. Broederdienst Castenmiller Micbiel D. Lambert Desire. Vink Petrus. van Puijvelde Alpbonsus /J BOSCHKAPELLE, HENGSTDXJK en OSSENISSE. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 de Nijs Camilius F. M. B. Verbist Petrus J. B. Vinke Cornelis. O. Hermans Camilius Th. H. Kroes Desiderius J. B. van Trappen Corn. A. B. Giele Josepbus. B. Warrens Franciscus D. 0. de Roos Josephus. 0. Lauwers Eduardus. B. Mannaart Alphonsus. 0. Kint Julianus Petrus. 0. Dees Leendert. B. Naessens Joseph. B. van Leemput Petrus. H. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 HONTENISSE. de Nijs J. F. de Waal A. F. de Maat J. van Driessche A. L. van den Bergen Alp. Bun L. Platjouw A. Schelfhout D. Th. Goosen J. Buyse A. Tieleman A. de Kever J. H. Colpaart J. Hiel E. J. Stoele P. A. van Dorsselaer J. F. Nijskens R. J. M. Hoefeyzers A. J. van Troost P. Ant. de Waal J. van Troost P. Aug. Kindt A. Serrarens J. Th. Elbert J. van Heere P. J. van de Velde J. J. Stallaert J. C. L. Aarssen J. A. van de Lavoir C. d'Hont F. Janssens A. van Meele J. F. van den Brande J. van Braband A. P. M. Neve J. A. van Waes D. J. Joos Th. Tieleman J. J. Menu P. J. Chr. van de Voorde A. Wullems P. J. Ivens P. A. de Feber P. Janssen E. A. van Damme J. Bisschop D. J. Freyzer M. Th. van den Brande Th. Schelfhout A. Broederdienst Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst De acbter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is B. van de gemeente Bosch- kapelle, H. van Hengstdijk en 0. van Ossenisse. Men meldt uit Den Haag Dinsdagmiddag heeft de justitie een inval gedaan in een winkeltje, waar prentbriefkaarten en zeker soort boeken werden verkocbt, op vermoeden dat daar ook pornografische fotogra- fieen ten veykoop VQorhanden waren. Er werd huiszoeking gebouden, waarbij, naar wij ver- nemen, enkele prentkaarten in beslag werden genomen. Het winkeltje, in welks uitstalkast een groot aantal gekleurde prentbriefkaarten zijn tentoongesteld, wordt gehouden in het nauwe Acbterom, tusscben de Kettingstraat en de Gravenstraat. Aan den gevel is een bordje bevestigd bevattende het opschrift /,Ansicht- kaarten en kunsthandel". De huiszoeking ge- scbiedde door substituut-officier Mr. van Geuns, den rechter-commissaris en eenige ambtenaren van justitie en politie. Over bet ongeval te Noordboek wcrdt nader geschreven Vrijdagavond kwamen de heer en mej. G. Kostwinder per bets van Slocbteren, toen mej. Kostwinder door een tot beden onbekend on geval in het Noordbroeksterdiep geraakte. Zij verdronk in dat diep, dat vrij ondiep is, want er staat 3 a 4 voet water. Algemeeu verkeerde men in de meening, dat iemand, die in dat ondiepe water terecbtkwam, wel te redden zou zijn, ook omdat bet niet duister was geweest en de beide fietslantaarns brandden. Op de gemeente-secretarie te Noordbroek werden niet minder dan 16 verklaringen van overlijden gevraagd door levensverzekering-ruaat- schappijen, waarbij het leven van mej. Kost winder verzekerd was, en wel 15 ieder a 50 en een a 250. Dst was tezamen een uit- keering van 1000. Daarom kwam Dinsdag het gerecht uit Winschoten te Noordbroek, om een onderzoek naar den dood der echtgenoote in te stellen. De heer Kostwinder moet de verklaring hebben afgelegd, dat het hem niet mogelijk is geweest zijn vrouw te redden. De dood was ingetreden, voor hij haar de reddende hand kon toesteken. Het dorp is geheel onder den indruk van dit onverwachte sterfgeval, want de echtelieden K. stonden zeer gunstig bekend. Te Hoeven (NBr.) loste Maandag zekere v. P. een schot hagel op een paar kleine meis- jes, die op het erf van zijn zwager kastanjes opraapten. Een meisje werd vrij erg in de beentjes getroffen. Het geweer is in beslag genomen, de dader is voortvluchtig. Verleden Zaterdag werden te Vaals in verschillende families de leden van het huis- gezin, voornamelijk de kinderen, plotseling on- gesteld. Door den dokter werd de ongesteld- heid aan het gebruik van aldaar verkochte lever- worst toegeschreven. Nader meldt men De vergiftiging te Vaals door het eten van bedorven worst moet veel erger zijn dan eerst bericht werd. Er wordt nu gemeld, dat er 230 menschen ziek zijn, te Vaals zelf 130 en in de omgeving ongeveer 100. De kinderen zijn er het slechtst aan toe. De 63jarige metselaar v. T. B., uit Dieren is van het dak van de pastorie te Spankeren gevallen. Na eenigen tijd bewusteloos te zijn geweest, klaagde hij over hevige pijnen in den rug en nek. Een geneesheer verklaarde, dat hij vier ribben had gebroken. Een 16jarig vrijwilliger van de instructie- compagnie, met verlof bij zijn moeder te Schie dam heeft Dinsdagmorgen met lucifers een pa- troon tot ontbranden gebracht. Van zijn lin- kerhand werden alle vingers vernield, terwijl hij van zijn rechterhand 3 vingertoppen moet mis- sen. Hij werd naar het ziekenhuis gebracht. Dinsdagavond had te Bergen op Zoom in de suikerfabriek van de firma Wittouck een treurig ongeluk plaats. De werkman B. ge raakte tusschen eene machine en werd op slag gedood. De jagers te Dalen hebben zich Maandag bij hun jacht op patrijzen voor 't eerst bediend van een kunstig nagemaakten valk. Het succes was volkomen. De patrijzen waren zoo angstig, dat ze niet durfden opvliegen. De jagers konden zelfs tot op 1 M. afstand naderen. Dat de kunst- vogel heel natuurlijk nagebootst was, kan o. a. hieruit blijken, dat enkele boeren, die de jagers en ook den valk bezig zagen, maar niet konden begrijpen, waarom de jagers toch dien valk niet doodschoten Over het wel of niet mogen gebruik maken van zoo'n valk wordt zeer verschillend geoor- deeld. rTusschen het gemeentebestuur van St. Oedenroode en den eigenaar van den circus- Roberti is een rechtsgeding aanhangig. Ondanks een verbod van Burg, en Weth. tegen het geven van voorstellingen tijdens de kermisdagen, plaatste toch de circus-Roberti zijn tenten op particulier terrein. B. en W, belegden toen een spoedeischende raadsvergade- ring en daarin werd de verdere opbouw ver- boden en de gemeentepolitie gemachtigd het reeds opgebouwde af te breken. Deze bleek echter daartoe niet bij machte te zijn en nu werd de hulp van Rijkspolitie uit omliggende gemeenten ingeroepen. Drie marechaussee's. twee Rijksveldwachters en twee gemeente-veld- wachters rukten aan en begonnen de tent af te breken en niet zonder heftige protesten van de eigenaars van den circus. Een van dezen, Friiulein Amanda, ging daar- bij zoo ver, dat zij in hechtenis genomen werd zij werd echter eenige uren later weer op vrije voeten gesteld. De zaak is thans bij de justitie in behandeling. Heerlijke /ffijne vleeschwaren". De correspondent te Tiel van de Nieuwe Arnh. Crt. ontdekte toevallig in de Pepersteeg in zijne woonplaats eene ,/fabriek van fijne vleesch waren". Daar woont zekere H. K. in een huisje van 1, waarbij een open plaats. Maar niet als bij den vilder van Staring dient het vleesch als aas voor de kraaien, maar levert de alom bekend e harde Geldersche met- worst, waarvan er meer dan 150 aan den zolder van het dompige vertrekje hangen. Amsterdam is zijn afneemster Men meldt uit Hillegom, dd. 9 dezer Dezen middag werd op den Leidschen straat- weg, even buiten Hillegom, een kondekar door een automobiel aangereden. De beide jongens, die op de kar zaten, waren er afgesprongen, om het voertuig naar den kant van den weg te trekken. Ongelukkig werd echter het eene wiel van de kar gegrepen, waardoor beide knapen een geweldigen schok tegen de borst kregen. De auto stopte onmiddellijk en bracht de jon gens naar dokter Hanrath. De toestand van een hunner is zeer zorgwekkend. Hij is dadelijk naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De Stand, vermeldde Dinsdagavond, dat van het detachement huzaren, te Amsterdam^ thans in garnizoen, dat een eskadron stei k is, niet minder dan 15 man in het Militaire Hospitaal liggen. Bij acht hunner was typhus geconstateerd en zij waren dus in de barak voor besmettelijke ziekte opgenomen, terwijl de overigen in obser- vatie worden gehouden. z/Men vermoedt", zoo voegde het blad erbij, z,dat een en ander het gevolg zou zijn van slecht drinkwater, tijdens de manoeuvres in Brabant door de manschappen gebruikt." Op informatie uitgegaan, schreef Woensdag- avond het Hbld., vernamen wij, dat deze rnede- deeling juist is, zelfs is reeds een der patienten overleden. Omtrent de bron deze ernstige infec- tie -de ziekte vertoont een zeer boosaardig karakter is men echter nog in het onzekere. _!4 J4 O <u C5 DEU i t'l'lOtW o j<Die hier zijn handwerk drijft, voer be8t, wanneer de zaken. Der boeren slecliter gaan, en droes of runderpest Haar zetel in hun stallen heeft gevest, Dan is hij daaglijks hier als anatoom te vinden'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6