itieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Zaterdag 13 October 1906. 46e Jaargang. BIJVOEGSEL Ter Heuzensche Dourant* Gemengde berichten. 12 October 1906. De loting voor de Nation ale Militie, heden alhier gehouden, heeft voor de gemeente Ter Neuzen den volgenden uitslag gehad NAMEN 10TELINGEN. Opgegeven reclames. 1 Koelmans Gerrit. 2 de Eeijter Willem. 3 Stoffels Franciscus Anth. 4 Frederiksen Abraham P. 5 Kaan Daniel. 6 Lansen Johannes Jac. 7 Harms Jacobus Reinier. 8 de Kubber Daniel. 9 de Kraker Gelein. 10 Millenaar Cornells. 11 de Doelder Johannes D. 12 Lauret Willem'Adolf. 13 van Herp Pieter. 14 Baert Yincentius. 15 Koevoets Gerard Th. M. 16 Oppeneer Pieter. 17 Dierickx Ferdinand. 18 Jacobs Franciscus E. A. 19 van Troost Augustinus. 20 Kaboord Joos. 21 de Doelder Leendert. 22 Kegels Pieter Joh. Anth. 23 Stouthamer Marinus. 24 Audenaerd Augustus. 25 de Waele Theophile. 26 Schelfhout Franciscus S. 27 'van Kolk Christiaan. 28 van Breen Adriaan G. 29 Kooman Gerard Herm. 30 Dooms Jacobus. 31 Geensen Jan Pieter. 32 Verbrugge Servaas C. P 33 Scheele Izaiik. 34 de Bree David. 35 van Wijck Jan. 36 Klaassen Cornelis H. 37 van Wijck Martinus. 38 Geensen Frans Herm. 39 Fermont Pieter Cornelis. 40 de Bakker Arie C. 41 Mielen Marinus J. J. 42 Yermeulen Corn. H. Alb. 43 Cortvriendt Camille F. 44 Klaassen Cornelis. 45 van de Sande Izaak. 46 den Dikken Aart. 47 Harms Cornelis Jacobus. 48 Dung Heinrich Carl. 49 Prins Dirk. 50 - van Boven Adriaan C. 51 Stasse Adriaan. 52 Stoffels Pieter. 53 Loof Willem. 54 van der Straeten Fr. J. 55 de Doelder Leunis. 56 Harms Jan Pieter. 57 Loof Jan Willem. 58 van Aalst Antheunis D. 59 van der Peijl Florus. 60 de Feijter Franfois. 61 Dewaerheijt Louis H. 62 van de Wege Marinus. 63 Hoek Arie. 64 Malcorps Nicolaas Adr.. 65 Elsinga Anth. Chr. Abr. 66 Geelhoedt Cornelis. 67 Hangoor Jacobus Corn. 68 van den Hoek Cornelis. 69 Wisse Jan Adriaan. 70 van Es Jacobus Willem. 71 van der Peijl Frederik H. 72 Faas Arie. 73 - van der Bent Joost. 74 de Rijke Cornelis Daniel. 75 van Oppen Corn. Lev. 76 van Hecke Aloisius. 77 Dobbelaar Pieter Jan. 78 Dekker David. 79 de Fouw Jan. 80 Kaan Framjois. 81 Dees Albertus. 82 de Smidt Jan. 83 i van der Yelden Ed. F. S 84 1 Allaart Willem. Broederdienst Te klein. Gez. gebrek. Gebreken. Broederdienst Gezichtsgebr. Broederdienst Gez. gebrek. Broederdienst Gezichtsgebr. Broederdienst Gezichtsgebr. In dienst. Gebreken. Gebreken. Te klein. Te klein. In dienst. In dienst. Te klein j Broederdienst Broederdienst Gezichtsgebr. :o per post: Yoor '1,82*. ffearen en Brieven- ADVERTENT!^: Yan 1 tot 4 regels f 0,40. Yoor dkeu regel meer f 0,10. B^j directe opgtaf van driemasl plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjj* slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. van advertentien v6or 3 uren op den dag der uitgave sendienst van Vlissingen, zoo h van Antw., heeft Maandag de serpen overhoop gezet door de fging van een telegram, elijk geseind dat al de schepen 50 voet niet de rivier op mochten belemmering in de haven van van alleen de aangeduide schepen hield men ze allemaal op, tot regelmatige lijnen, welk vaste a er na eenige uren getreuzel ig aau het bevel gegeven worden, mochten doorgaan. ens had Woensdag een ventje een wagen met bieten helpen na eindje te mogen mederijden. den viel het knaapje van den 1 onder het wiel terecht. Hem ngers zwaar gekneusd, terwijl >nd werd. Woensdag werd hier eene open- van den gemeentel-aad gehouden, ;den, behalve de heer E. de egenwoordig waren. deelt mede, dat op 27 Sept. 1.1. ter en Wethouders kasopneining den gemeente-ontvanger. In 001 Alles werd in orde be- een schrijven van Gedep. Staten, dedeelden, dat bij Koninklijk Sept. aan deze gemeente voor i toegestaan eene buitengewone 2000 tot behoorlijke inrichting nderwijs. wing aangenomen. komen een schrijven van de nissie te Hulst, waarin zij mede- A. de Caluwe op het gehucht )ning gestieht is, geheel en al ouwverordening. Deze woning ar te maken, waarom de Gezond- lan den Raad voorstelt, genoemd mbaar te verklaren met bevel, r mogelijk te ontruimen. Dit anleiding tot een levendige en issie. De heer C. de Blieck ;n, dat de man met zijn gezin 't Is toch beter in zoo'n stal nder den blooten hemel. Ook iok voor eerst maatregelen te <en ander verblijf te bezorgen. It met algemeene stemmen het n Voorzitter aangenomen om voning niet ohbewoonbaar te pogingen in het werk te stellen, 3 Caluwe van de zijde van het ikte huisvesting verschaftworde. is thans benoeming van een in plaats van Yermandel, die met 1 October is ontslagen. licitanten Charles Swartelee ozef, Jerome Boddaert en Alph. door den telefonist werd aan- lige discussie wordt met alge- benoemd Jerome Boddaert, op m f 40. definitieve vaststelling van de het jaar 1907. Uit deze be- dat de hoofdel. omslag' voor esteld op 2500 de inkomsten elasting worden geraamd op le vergunningen op 187,50. >rdt de post van de verkiezingen 55 op f 75. Voor onderhoud geraamd 400. Dit wordt 0. De gezamenlijke inkomsten rden geraamd op f 15415,71. oeg eene verhooging van 100 erdere werkzaamheden op de oor hij genoodzaakt was een i werk door anderen te laten met algemeene stemmen ge- ld. wordt aangeboden de rekening •at van 1905, alsmede de be grooting voor 1907 van het Burgerlijk Armbe- stuur. Uit dien staat blijkt, dat er over 1905 een goed slot is van f 24,57. Yoor 1907 wordt loor den Raad aan het Armbestuur weer een nubsidie toegestaan van f 600. Over 1905 be- droegen de inkomsten f 618,27 en de uitgaven /593,69 V s- RECRTSZAKEN. irrondisseineiits-rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 12 October de volgende vonnissen uitgesproken E. d. C., oud 22 j., klompenmakersknecht te Clinge, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 bo'ete, subs. 5 dagen hechtenis. P. M., oud 22 j., metselaar te Sas van Gent, beklaagd van mishandeling is vrijgesproken. Th. C. S., oud 32 j., werkman te Stoppel- dijk, is wegens mishandeling veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. C. M. S., oud 20 j., werkman te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. F. d'H., oud 35 j., bootwerker te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf. Dezer dagen verliet een 22jarige dienst- Fieisje heimelijk des nachts haar dienst bij een familie aan de Keizersgracht bij de Reguliersgracht te Amsterdam en keerde niet weder. Kort daar- op werd haar lijk gevonden in een plas achter de Joh. Verhulststraat. Deze treurige gebeurtenis moet in verband gebracht worden met omstandig- heden, die het arme meisje den dood hebben doen verkiezen boven een voortbestaan, waarbij schande haar lot zou zijn geweest. Uit Winschoten meldt men aan de Prov. Gr. Ct. Een hoogst treurig ongeval had hier Woens dag plaats. De 21jarige Albertine Velthuis wilde met een vriendin per fiets naar Yeendam rijden om haar moeder te bezoeken die daar gelogeerd is. Bij de Oudewerf viel het meisje, dat voor een hond wilde uitwijken, met het ongelukkig gevolg, dat zij in het kanaal geraakte en weldra zonk. Eerst na langdurig dreggen slaagde men er in haar weder op het drooge te brengen. Dr. Sissing, die inmiddels te hulp was ge- roepen, deed al het mogelijke om de levens- geesten weder op te wekken, doch te vergeefs. Hij kon slechts den dood constateeren. -Het Hbld. schrijft Vuu rwerk in den tuin. Heusch, 't is waar, zonder Ruysch uit Utrecht kunnen wij vuu rwerk in den tuin hebben en dit bij warme avonden afsteken ook. Brand of ongelukken zijn buitengesloten. Dp plant, die ons het vuurwerk kosteloos levert heet in onze taal het Esschekruid en in de wetenschap is zij bekend als Dictamnus fraxi- nella. Zij behoort thuis in het zuidelijk gedeelte van ons werelddeel en groeit in ons klimaat op een zonnige standplaats in den open grond uitstekend en blijft zonder bedekking over. Zij behoort dus tot de vaste plan ten. De bladeren zyn gevind en verschillen in grootte steel gepiaatst zijn. Lie Stengel wordt afgesloteu door een bloem- stengel, waaraan een aantal licht purper of wit gekleurde bloemen komen. In vollen bloei is de plant boogstens een halven meter hoog en is dan het beste geschikt om ons het vuurwerk te toonen. Men moet nl. weten, dat en stengel en bloemsteeltjes, bloernbladeren, meeldraden enz. bezet zijn met een aantal kliertjes, die vol met olie gevuld en licht ontvlambaar zijn. Wanneer het nu warm weer is en men houdt een lucifer bij den stengel, daii ontstaat een violetkleurige vlam, die sissend langs alle deelen der plant gaat en een verrassend effect te weeg brengt. Wie dat voor het eerst doet, denkt dat zijn plant verbrand iskomt men den volgenden naarmate zij hooger of lager aan den morgen bij de plant, zoo staat deze frisch en fleurig alsof er niets gebeurd ware en met een paar dagen kan men 's avonds weer vuurwerk laten zien. Het is nu tijd om deze even merkwaardige als fraaie plant te planten, waarom wij er de aandacht op vestigen. Zekere Christian Schmidt uit Schonmatten- waag werd in 1864 te Darmstad wegens een moord met roof ter dood veroordeeld, ofschoon hij tot het laatst toe zijn onschuld had volge- houden. De doodstraf werd in levenslange tuchthuisstraf veranderd. Nu de man 42 jaar in het tuchthuis heeft gezeten, heeft hij een ver- zoek om gratie aan den groothertog van Hessen ingediend, waarin hij opnieuw verzekert dat hij onschuldig is. Het verzoek is echter van de hand gewezen. In een kapperswinkel op den Boulevard Saint-Michel te Parijs stoorde men zich Zondag niet aan de verplichte Zondagsrust. Maar toen de bedienden druk bezig waren, de vele klanten te helpen, kwamen er plotseling een paar van een anderen kapper in die buurt binnen en riepen ,/Welzoo Is dat Zondagsrust?" En op hetzelfde oogenblik legden al de bedienden messen, kwasten en scharen ueerde klanten bleven half geknipt, half geschoren of ingezeept zitten. Terwijl de kappersbedienden samen in een naburig koffiehuis op de overwinning der werklieden gingen drinken, zaten dus de klanten er mee geschoren. Gemeeriteraad van Ter Neuzen. VAN DE M O u 0) O DER ZESSCHE COI R I IT - en XriJdMaHvond, ■Itaemondeya op Kee«(ilais«ii, hij Ue Klnn» P, JJ. HI |»K ilAMlIK te Ver.Xeaiiea. Vergadering van Donderdag 11 October 190(5. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Van den Hoek, Wieland, Visser, Dees, Van de Velde, Moggre, De Masier, De Koeijer, De Jager en Verbrugge. Afwezig de heeren Moes en Van Dale. Een vacature. Na opening der vergadering worden gelezen de notalen der voorgaande. die worden goedgekeurd. De Voorzitter schorst de opeubare vergadering. welke over- gaat in eene met eesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting stelt de Voor zitter aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Kennisgeving van den heer Moes dat hij door onge- steldheid verhinderd is de vergadering bij te wonen. Aangenomen voor kennisgeving. i». Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 21 Sept. 1906, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het Raadsbeslnit van 13 Sept. j 1., no. 17, tot uitgifte van grond in erfpacht. Aangenomen voor kennisgeving. c. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 21 Sept. 1906, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbe slnit van 13 Sept. j.l., tot bestendigen der parallelklassen aan school C. Aangenomen voor kennisgeving. ft. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 14 Sept. 1906, waarbij de goedkeuring wordt bericht van hetraadshe- sluit van 30 Aug. j.l., houdende wijziging der verordening, regelende de jaarwedden enz. der onderwijzers aan de opeubare lagere scholen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Brief van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 14 September 1906, waarnevens wordt toegezonden eene beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken, van 7 September j.l., waarbij afwijzend wordt beschikt op het verzoek van den gemeenterand van 19 Oct. 1905, om toepassing van art 53 der wet tot regeling van het lager onderwijs, (het toekennen eener buitengewone subsidie voor bestrijding der onderwijs- kosten ad f 2500.) De Voorzitter herinnevt dat door den Raad in deze reeds een ander besluit was genomen. Aangenomen voor kennisgeving. f. Door den Voorzitter wordt overgelegd het proces- verbaal van de op 27 Sept. j.l. door Burg, en Weth. gehouden kasopname bij den gemeente-ontvanger. Daarbij is gebleken dat over het dienstjaar 1906 is ontvangen een bedrag van 46,906,36 en blijkens voorhanden zijnde bewijzen van uit- gaaf, uitgegeven een bedrag van /IT,583,05 J zoodat minder ontvangen dan uitgegeven is een bedrag van f 676,69J. Het goed slot der rekening van 1904 dat niet op de loopende begrooting in ontvang is gebracht bedraagt f 47.59 en het goed slot der rekening van 1905 dat niet op de loopende begrooting in ontvang is gebracht bedraagt f 4973,06 j. Er moest dus in kas zijn f 4343,96, overeenkomende met de vertoonde gelden. Aangenomen voor kennisgeving. If. Een adres van het Bestunr der vereeniging tot Zieken- verzorging te Ter Neuzen, waarin er op gewezen wordt dat door den Raad bij besluit van 19 Oct. 1905 aan genoemde vereeniging voor het jaar 1906 eene subsidie is verleend van f 300. Genoemd bestuur is erkentelijk voor de verleende subsidie, doch moet evenals het vorige jaar meedeelen dat nog steeds de uitgaven de inkomsten overtrcffcn en krachtigen iinancieelen steun tot instandhouding der vereeniging gewenscht blijft, waarom zij beleefd maar dringend verzoekt de toe te kennen subsidie voor het jaar 1907 wel op f 500 te willen bepalen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt besloten dit adres te behandelen bij de gemeentebegrooting voor 1907.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7