II ii Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Handelsberichten. IH fj i der cheques en beweerde eene eigen brandkast te bezitten, met welker inhoud hij naar wel- gevallen voor eigen rekening mocht speculeeren. In die brandkas heeft men bij onderzoek nog 20,000 fr. gevonden. Hoe hoog beloopt de ontvreemde som nu wel Men weet bet niet. Men spreekt Tan 400,000 fr. Twee honderd blanken uit Mobile (Alaba ma) trokken per spoortrein naar Birmingham, om er twee negers te lynchen, beschuldigd van aanranding van blanke vrouwen. De politie te Birmingham stopte hen in een trein, die de omgekeerde richting reed, teneinde hen aan de woede van het volk te onttrekken. De ^Mobile colonne" werd echter telegrafisch hiervan ver- wittigd. Halverwege werd de trein uit Birming ham opgewacht. De politiedienaren werden ont- wapend en de negers om hals gebracht. Toen kon de trein verder trekken. Geen arrestaties werden gedaan. In een winkel voor uitzetten te Ulm heb- ben de meeste winkeljuffrouwen zich rabatzegels en goederen toegeeigend. Alleen aan goed was voor een waarde van meer dan 10,000 ink. ge- stolen. Een van de juffrouwen had onder den grond een heele bewaarplaats van gestolen goed een andere is in hechtenis genomen toen zij van hare huwelijksreis terugkwam. In hetge- heel zijn negen personen die bij de zaak betrok- ken waren, in hechtenis. Te Gent heeft de politie bij een huis- zoeking in de Lousbergslaan, naar aanleiding van een elders gepleegden diefstal, een heel andere ontdekking gedaan dan de gestolen voor- werpen. Zij vond namelijk al het materieel, noodig tot het vervaardigen van valsche stukken van 2 en 5 fr.een paar ijzeren chassis, van twee decimeter op een, potaarden smeltkroezen, scheikundige stoffen an zoo meer. Alles werd medegenomen naar het politie- commissariaat van de 7e wijk, en het onderzoek werd voortgezet. Vrijdagmorgen vond men in den lessenaar van den bewoner B. een valsch vijlfrankstuk en B. werd dadelijk ter beschikking gesteld van den onderzoeksrechter, voor wien hij weldra bekentenissen deed zoodat hij aange- houden werd. Het onderzoek wordt echter nog voortgezet, daar men denkt dat er medeplichtigen zijn en men zou kunnen te doen hebben met een in- ternationale bende. In alle geval heeft men vermoedens op een persoon van Franschen oorsprong, die eenigen tijd in het ledig staande huis zou vertoefd hebben. Te Kopenhagen was een vrouw, die zich zeer boos maakte, dat haar twee jongens op school van den meester slaag kregen. In Maart liep haar zoon uit de school en beklaagde zich bij haar, dat hij geslagen was. Zij ging dade- delijk naar school, trachtte in de klas door te dringen en schold den meester hevig uit. In Juni kreeg haar andere zoon slaag, en nu liet zij 't niet bij woorden, maar gat den meester in de school een slag in den nek. Daarvoor is de vrouw nu tot twee maanden gevangenis- straf veroordeeld. De sneltrein die Zaterdagavond om halt negen van Milaan naar Rome vertrokken was, is om half tien kort voor Piacenza van het spoor geloopen. Yerscheidene rijtuigen lste en 2de klas werden omvergeworpen en geheel ver- nield. Men haalde 4 dooden en 28 gewonden onder den wrakhoop vandaan. In den donker vielen er vreeselijke tooneelen voor. Onder de dooden zijn twee zoons van Lino Ferriani, schrijver en rechter bij het hof van cassatie te Rome zijne vrouw en dochter zijn gewond. Gemeenteraad van Axel. Hulst, 8 Oct. TAN HET GELD. 100 fr. 47,80 a 47,825 12,-. It 0 E It 8 Belgisch per, Engelsch per 12,— Z E E T IJ D I N G E N. Van 8 tot en met 9 Oct. Van 8 tot en met 9 Oct. werden langs de Oostsluizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 38 afgeschutdoor de Westsl. 6 op en 10 afgeschut. Positie der stoomschepen. DA GEN. Voorm Nam. Donderdag Vnjdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 11 12 13 14 15 16 17 Oct. 7.15 8.41 10.12 11.20 0.29 1.8 7.54 9.29 10.48 11.47 12.10 12.50 1.26 Vergadering van Dinsdag 9 Oct. 1906. Voorzitter de beer D. J. Oggel, burgemeester. Aanwezig alle leden, Na opening der vergadering worden de notulen der voorgaande gelezen en goedgekeurd. Daarna komt aan de orde 1. Mededeeling van ingeko.nen stukken. a. Missive van Ged. Staten dezer provincie dd. 14 Sept. j.l., boudende kennisgeving dat zij berusten in bet besluit van den Raad dezer gemeente dd. 28 Aug. j.l. waarbij aan het Algemeen Burg. Armb. voor 1907 een subsidie wordt verleend ten bearage van 3822,01. Aangenomen voor kennisgeving. 1». Als voren dd. 5 Oct. j.l. boudende mededeeling van het besluit van den gemeenteraad van Dreischor waarbij op elken Woensdag van de maanden Sept., Oct., Nov. en van de eerste belft van Dec. een veemarkt wordt ingesteld, met verzoek om indien bij den Raad dezer gemeente tegen dat besluit bezwaar bestaat ben voor 18 dezer daarvan mededeeling te doen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Proces-verbaal van kasopneming van den ge- meente-ontvanger dd. 4 Sept. 11. waaruit blijkt dat alles in beboorlijke orde was en in kas bevonden 1968,53. Aangenomen voor kennisgeving. d. Brief van den beer A. E. C. Kruijsse te Axel, boudende keunisgeving dat hij zijne benoeming tot lid van het Alg. Burg. Armb. alhier aanneemt, onder dank- betuiging voor bet in bem geslelde vertrouwen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Verslag van bet onderzoek door Burg, en Wetb. naar aanleiding van het gesprokene door den beer J.J. de Feijter in de vorige zitting, betrekkeiijk bet besluit omtrent de schoolgeldheffing. Na gehouden onderzoek is aan het college met ge- bJeken, dat de intrekking van bet besluit, de schoolgeld heffing betreffende, in eenig opzicht in strijd zou zijn met de wet. Wat de toepassing van het reglement van orde voor den gemeenteraad aangaat, meent het college dat dit eene zaak is, waarover de Voorzitter geen rekenschap is verschuldigd. f. De Voorzitter deelt mede dat de aanbesteding voor bet leveren van een ijzeren hek geen resultaat heeft opgeleverd. De laagste inschrijving was 359, welk bearag nog ver boven de begrooting is. Door Burg, en Weth. wordt thans een andere wijze van uitvoering voorgesteid, waardoor 5t goedkooper uit- komen zal. De beer Van Hoeve heeft van een vakman vernomen dat zoo hoog ingeschreven is, omdat het zoo gauw klaar moet zijn. De smids, die ;t druk met kalanten- werk hebben, beloopen nu de kans bet niet zelf te kunnen uitvoeren. Wanneer het maar tegen den volgen- den zomer gereed moest zijn was het een goed winter- werkje, als wanneer bet wel eens voorkomt dat er geen werk voor de knecbts is. De beer Smies zou het dan nu willen besteden onder voorwaarde dat bet met 1 April a. s. klaar moet zijn. De heer De Feijter wil de beperking laten vervallen, dat alleen ingezetenen mogen inschrijven op grond dat de eerste aanbesteding onder de ingezetenen feitelijk mislukt is. Het gemeentebestuur is dan te veel ge- bondenmen komt dan nu weer bij dezelfde personen terecht. De heer Van Hoeve is het daarmee niet eens oorzaak van de booge inschrijvingen was de te korten tijd voor afwerking. Er is tusschen de inschrijvers wel geen conclave gesloten. De heer Smies ziet niet in dat bet werk zoo overhaast moet worden gemaakt. Als bet met April klaar is, kan bet zeer goed. Hij acbt dat de Raad verplicht is de ingezetenen te bevoordeelen. Besloten wordt de inschrijving van bet werk alleen voor ingezetenen open te stellen. 3. Voorstel van den heer J. J. de Feijter dat inge- trokken worde het besluit genomen in de zitting van 23 Juli op voorstel van den beer Lamaitre, betreffende intrekking der verordening op de schoolgelden der openbare iagere school. De voorsteller vermeent dat de behandeling niet in overeenstemming was met art. 19 en 22 van het reglement van orde. De heer De Feijter gelooft dat dit voorstel na bet resprokene in de vorige vergadering weinig toelichting iehoeft. Hij meende dat was gebandeld in strijd met het reglement van orde, waarom bij het voorstel in- zond. Heeft hij zich vergist, dan zal hij zijn voorstel intrekken. Spreker vraagtIs er de vorige vergadering Mijnheer de Voorzitter! eene vergissing gemaakt door u of mij f De Voorzitter antwoordt dat hij zich niet zoozeer heeft vergist, maar dat er ook reden waren voor de meening van den heer De Feijter, want geheel in den haak was de zaak niet. De heer Dregmans merkt op dat, zooals in het rapport van Burg, en Weth. is aangevoenl, de Voorzitter geen rekenschap verschuldigd is voor de bandhaving van bet reglement van orde. De beer De Feijter wilde geen rekenschap vragen, maar meent tocb inlichtingen te mogen vragen. De Voorzitter moet toch het reglement van orde hand- haven en wanneer hij door den Raad in strijd met het reglement laat handelen is er ten alien tijde gelegenheid in beroep te komen bij de hooge superieuren, tegenover wie hij wel verantwoording schuldig is. Ik ben altijd nog van meening dat er omtrent een voorstel van mij anders gehandeld is dan tegenover het voorstel van een ander. Wat zijn de redenen daarvan? Dat is inconse quent. De Voorzitter merkt op dat er volstrekt geen moedwil in het spel was. De heer De Feijter wil dat ook niet beweren, maar er is dan toch eene vergissing, een fout, of fraude, want dat het zou zijn zooals de Voorzitter zeiae, dat zoowel hij als spreker een beetje gelijk hadden, kan toch maar moeilijk. Spreker meent dat wel degelijk gehandeld is in strijd met het reglement van orde en handhaaft daarom zijn voorstel. In stemming gebracht, wordt dit met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Voor stemmen de heeren Smies, F. Dekker, De Feijter, Dieleman en Van Hoeve tegen de heeren Wolfert, P. Dekker, Van Fraeijenhove, Lamaitre, Dreg- mans en de Voorzitter. 8. In behandeling komt een verzoek van de »Ver- eeniging de Ambachtsschool voor Ter Nenzen en om- streken" om subsidie. In verband met eene gestelde vraag bericht het bestuur dat naar schatting minstens. 3 leerlingen uit Axel het onderwijs zouden volgen en dat het schoolgeld bedraagt van 6 tot 36'sjaars. De Voorzitter brengt hierbij tevens ter tafel het ver zoek van het bestuur der Ambachtsschool te Hulst, welk bestuur bericht dat uit Axel reeds 5 leerlingen zijn ingeschreven, welk aantal naar te voorzien is nog zal toenemen. Het schoolgeld bedraagt 10 per jaar, voor minvermogenden 5 en is voor onvermogenden gratis. De regeling van het schoolgeld geschiedt in overleg met de door de bijdragende gemeente in het bestuur te benoemen afgevaardigden. Nog wordt er op gewezen dat, bij plaatsgebrek op de school de leerlingen uit gemeenten die eene bijdrage verleenen de voorkeur genieten. De Voorzitter stelt namens het Dag. Best, voor aan elk 30 'sjaars subsidie te verleenen. De heer Smies zou thans nog maar alleen aan Hulst subsidie willen geven omdat daar reeds leerlingen zijn ingeschreven. Zijn er later ook in Tei Neuzen, dan kan men nog altijd zien. De Voorzitter weet niet of er voor Ter Neuzen ook reeds leerlingen uit Axel zijn ingeschreven. De heer De Feijter is er voor om subsidie te geven, daar anders de mogelijkheid bestaat dat leerlingen uit Axel zouden geweigerd worden. Hij is er voor die te ver leenen aan de school van Hulst. Naar hij vernam valt het bezoeken van die school in verband met den treinenloop gemakkeiijker dan eventueel bezoeken der school te Ter Neuzen. Hij zou daarom laatsige- noemde school los willen laten. Na nog enkele opmerkingen wordt besloten aan de ambachtsschool te Hulst gedurende 1907 en 1908 eene subsidie te verleenen van /30 'sjaars, op voorwaarde dat de leerlingen uit Axel zulien worden toegelaten. Het verzoek der vereeniging te Ter Neuzen wordt voor kennisgeving aangenomen. 4. De Voorzitter stelt aan de orde de gemeente- begrooting voor 1907. Deze is in handen gesteld eener commissie bestaande uit de heeren P. Dekker, De Feijter en Dieleman. Door den heer De Feijter wordt rapport uitgebracht hij deelt mede dat de heer Dekker niet aan het gezamen- liik onderzoek had kunnen deelnemen en dat het rapport dus alleen het gevoelen van de meerderheid der com missie vertolkt. De voorstellen in het rapport der commissie vervat komen bij de behandeling der betrokken posten aan de orde. De commissie stelt voor te schrappen 100 voor presentiegeld der raadsleden, daar zij geen reden aan wezig acht om dat nog uit te betalen en dat bedrag te voegen bij den post voor straatverlichting. De heer De Feijter wijst er op dat dit in de meeste gemeenten in de' omgeving reeds is afgeschaft. De tegenwoordige raadsleden kunnen dat presentiegeld wel missen. Wordt er eens een werkman gekozen, die ver- letten moet, dan is het wat anders, doch dan kan men weer verder zien. De heer P. Dekker zou het liever maar zoo laten. Het voorstel wordt met 8 tegen 3 stemmen verworpen Voor stemmen de heeren De Feijter, Dieleman en Oggel j tegen de overige leden. Door Burg, en Weth. wordt een verhooging van 150 voorgesteid voor jaarwedden der ambtenaren op de seeretarie met het doel een riieuwe ambtenaar aan te stellen. De commissie stelt voor dat bedrag van de begrooting af te voeren en er een post van 100 voor schrijtloonen en de overige 50 ook te voegen bij den post van straatverlichting. De heer De Feijter betoogt dat het voorstel der com missie voordeeliger is. Voor /150 kan men slechts een jongen krijgen, die na eenige jaren, als hij watgeleerd heeft, natuurlijk verhooging van salaris vraagt. In de drukte op de seeretarie, die toch slechts op bepaalde tijden voorkomt, zou te voorzien zijn door het aan- nemen van tijdelijke hulp, waarvan de kosten kunnen bestreden worden uit den post schrijfloonen. De com missie doet dit voorstel omdat zij thans een tijdelijke voorziening noodig acht. De bode is op hoogen leeftijd. Na korier of langer tijd zal een nieuwe bode moeten worden benoemd en dan zou er rekening mee gehouden kunnen worden een bode te benoemen die tevens ook schrijfwerk verricht. De heer Lamaitre is er voor iemand te benoemen die is dan altijd op de seeretarie, wat niet het geval is, wanneer een schrijver voor tijdelijk wordt aangenomen. En wat de bode betreft, voor een salaris van f 250 kan men geen flinken bode verlangen; die man moet trouwens veel loopen en als er een jongen is, kan deze ook al eens een boodschap doen. Op eene desbetreffende vraag van den heer Van Hoeve, antwoordt de Voorzitter, dat de werkzaamheden op de seeretarie zeer zijn toegenomen, zoo door invoering van verschillende wetten als door uitbreiding der bevolking. De heer De Feijter merkt naar aanleiding van het ge sprokene door den heer Lamaitie op dat, wanneer nu een derde persoon op de seeretarie wordt aangesteld, er later niet veel van komen zal om voor een bode een hooger salaris te geven, zonder verzwaring der lasten van de gemeente. Wanneer nu tijdelijke hulp kan worden genomen, kon het daarvoor bestemde geld ge- voegd worden bij het thans aan den bode toegekende salaris. De heer LamaitreDaarover kunnen wij later nog altijd praten, als wij er dan tenminste nog zijn 1 Ilet voorstel der commissie wordt verworpen met 9 tegen 2 stemmen, die der heeren De Feijter en Dieleman. De heer Smies stelt thans voor slechts voor 2 jaar ge durende 1907 en 1908, een derde persoon op de seeretarie aan te stellen. Dit wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen, die de heeren P. Dekker, De Feijter en Dieleman. Naar aanleiding van een ingekomen verzoekschrift van den lantaarnopsteker G. W. Hottinga wordt diens salaris, wegens vermeerdering van werkzaamheden, ver hoogd met 30 en alzoo gebracht op 150. De heer De Feijter herinnert dat verleden jaar be sloten is de straatverlichting geleidelijk te verbeteren door aanschaffing van gazolinelampen. Thans is daar voor echter geen bedrag geraamd. De Voorzitter deelt mede dat wegens de groote uit- gaven voor den toren er geen geld beschikbaar was. Mocht echter blijken dat er op enkele posten geld over is, dan kunnen nog altijd lampen worden aangebracht. De heer Lamaitre acht een belooning van 100 van den gemeenteopzichter wel wat weinig. Er wordt veel gebouwd. Hij zou 25 meer willen geven. De heer Smies Een ander jaar wordt er misschien weer minder gebouwd. De heer De Feijter: Het gaat ook niet om bronnen van inkomsten overboord te gooien en de uitgaven te vermeerderen. De Voorzitter merkt op dat dit niet aan de orde is. De heer De FeijterDe heer Lamaitre stelde eene verzwaring der uitgaven voor en daar mag ik mijne opmerking toch wel tegenover stellen. De heer Lamaitre We moeten dan maar eene be- lasting op de kasseiwegen invoeren, dan zijn we er ineens. Bij de behandeling der inkomsten zegt de heer De Feijter het te bejammeren dat de door hem voorgestelde belasting-verordeningen niet zijn ingevoerd. De opcenten hadden dan verminderd kunnen worden. Nu moet er het volgend jaar een groote uitgaaf voor den toren ge- schieden, dat is in 1908 niet het geval en dan zouden de opcenten geheel geschrapt kunnen geworden zijn. De begrooting wordt hierna zonder hoofdelijke stem ming vastgesteld op een eindcijfer van 27,753,69. 5. De Voorzitter doet mededeeling van een adres van D. Koster, dat deze door de gezondheids-commissie is aangeschreven, dat hij het gierwater van zijn erf niet meer door de open goot mag wegpompen. Adressant verzoekt eene rioleering te willen aanbrengen. Zijn erf is laaggelegen. Het hemelwater van omliggende per. ceelen vioeit daarheen en veranderd door de daar liggende mestvaalt in gier. Burg, en Weth. zijn van meening dat de gemeente hierin niet tusschenbeide kan komen. De gemeente kan voor een particulier geen onkosten maken. Koster moet de gier dan maar in een bak wegvoeren, dat moeten anderen ook doen. De heer De Feijter achte deze zaak geen particulier belang, daar naar het erf van Koster het water van een 12tal andere perceelen heen stroomt. Het is dus niet alleen een belang van Koster. De heeren Lamaitre en Smies betoogen dat Koster dan maar maatregelen moet nemen dat hij het water van anderen niet op zijn erf krijgthij behoeft geen over- last van zijn buren te hebben. De heer De Feijter: Maar daar verandert de toestand niet door, het water moet toch ergens heen. Met 9 legen 2 stemmen die der heeren De Feijter en Van Hoeve wordt besloten in deze niet tusschen beide te komen. 6. Zonder hoofdelijke stemming wordt vergunning verleend aan den heer P. van Fraaijenhove tot het plaatsen van een ijzeren hek voor zijne woning, plaatse- lijk gemerkt A no. 516d. In verband hiermede wordt opgemerkt dat de heer Ittmann zijne stoep heeft veriegd zonder daarvoor ver gunning te vragen. De Voorzitter stemt toe dat de heer Ittmann beleefd- heidshalve wel vergunning had kunnen vragen't is ook waar dat door het uitgevoerde werk de straat is verfraaid. De heer P. Dekker merkt op dat het bij duisternis toch gevaarlijk is dat de stoep hooger is gelegd. De heer De FeijterBij een ander die een werk uitvoerde zonder vergunning werd het werk gestuit en moest deze weer alles opruimen. Hadden Burg, en Weth. dan bij den heer Ittmann het werk ook niet kunnen stuiten De Voorzitter antwoordt dat dit wel had gekund, doch het werk is klein begonnen en eerst later zoo uitvoerig geworden. 7. Besloten wordt de voorwaarden voor de veemarkt te wijzigen, dat de dieren maar tot 1 ure namiddag aan de lijn blijven staan. De premien worden vastgesteld als vroeger, terwijl de heer Van Hoeve in overweging geeft om de keurings- commissie te machtigen een tweede premie voor een hengst toe te kennen, wanneer er geld beschikbaar komt van premien die niet worden uitgereikt. Tot keurmeester worden benoemd de heeren L. H. Burm, F. van Cadsand en Jan Dieleman Pz. 8. Tot leden der Nieuwjaarscomissie worden benoemd de heeren die daarvan het vorig jaar deelmaakten, terwijl aan Burg, en Weth. wordt opgedragen te voorzien in eventueele vacatures. 9. Tot Voorzitter van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur wordt benoemd de heer C. van den Broeke met 6 stemmen. De heer A. E. C. Kruijsse verkreeg 4 stemmen. 19. Omvraag. a. De heer P. Dekker vraagt of de lantaarn bij de marechaussdeskazerne nog wordt geplaatst. De Voorzitter antwoordt dat die eerstdaags zal arri veeren. De heer Van Hoeve brengt ter sprake de af wate ring bij Dijkwel. Deze is te maken door het uitgraven der sloot en het leggen eener riool door den wal, waar- voor mevr. Noske toestemming wil geven. De heer Dregmans bevestigt dit. De kosten zouden ongeveer f 110 beloopen. Er blijkt verschil van meening te bestaan wie daarvan de kosten dragen moet. Verschillende leden zijn van oordeel dat ook het belang der familie Noske er bij betrokken is. De heer Dregmans geeft te kennen dat deze wel zal zorgen voor de sloot. Voor het overige acht hij het al veel waard, dat deze toestemming geeft om in den wal te graven. Ten slotte wordt den heer Dregmans verzocht hier- over nog eens nader met de eigenaren te spreken. c. De heer Lamaitre deelt mede dat een omheining van de begraafplaats zooals door den heer De Feijter destijds is gevraagd met ijzergaas van 3 m. M. dik circa /?00 zal kosten. De heer Smies acht dat gaas nog niet zwaar genoeg, dus zou een goede afrastering nog meer kosten. De heer De Feijter ziet ook in dat de kosten veel te hoog loopen, doch verzoekt dan de gaten in de haag zooveel mogelijk dicht te maken, opdat belet wordt dat elk zoo maar op de begraafplaats kan komen. De heer Smies vraagt of het in het belang van het behoud der bestratingswerken niet mogelijk is het vervoer van zware vrachten te beperken tot 4000 K.G. De Voorzitter deelt mede dat volgens informatie bij don burgemeester van Hulst, dergelijke beperking niet mag gemaakt worden. e. De heer De Feijter vraagt hoe het komt dat voor de aanvragen om vergoeding aan den Minister van Oorlog, door de miliciens die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moeten komen hier 2 moet betaald worden, terwijl deze in Ter Neuzen voor een kwartje worden verstrekt en in Zaamslag niets kosten. De ver goeding wordt juist gevraagd omdat de menschen die noodig hebben en nu acht hij het onbillijk de men schen daarvoor zooveel te laten betalen. De Voorzitter stemt dit laatste toe, maar kan ergeen inlichtingen over geven. Dat gaat buiten de seeretarie om. Er zijn er die zelf het verzoek schrijven, maar er komen er ook wel bij den griffier, die hen dan terecht helpt. Wat deze daarvoor rekent weet hij niet, want zooals gezegd dat staat buiten het gemeentebestuur. De heer De Feijter vraagt of die formulieren niet evenals in Ter Neuzen zouden kunnen worden gedrukt en ter seeretarie voor een kwartje verkrijgbaar gesteld. De Voorzitter weet niet in hoeverre de ambtenaren het invullen zou kunnen worden opgedragen. De heer Lamaitre meent dat het gemeentebestuur daaraan niets doen kan. f. De heer De Feijter wil beleefdheidshalve mee- deelen dat hij bij Ged. Staten in hooger beroep zal gaan, naar aanleiding van het zooeven verworpen voor stel, om het raadsbesluit tot intrekking der nieuwe school- geldregeling niet in te trekken. De Voorzitter sluit hierna de openbare vergadering die overgaat in eene met gesloten deuren. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 8,75, Rogge /7,75, Wintergerst J 8,75, Zomergerst f Haver f 6,50, Krwten f 10,75, Witteboonen fBruineboonen f 12,50, Duiven- boonen fPaardenboonen f Boekweit f Lijnzaad fKoolzaad JAardappels J 2,40. Boter per kilo f 1,30. Eieren per 26 stuks f 1,25. Ter we"kmarkt waren aangevoerd: 39 stuks Rundvce, 38 Varkens, waarvan verkocht 25 stuks Rundvee en 20 Varkens. jDatum. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading Voor Ver Veuzeo 9 Eng. s.s. Trent J 1341 Grimsby ijzer Van Ter Neuzen; 8 Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. idem Skinningrove 1459 Skinningr. ledig 9 idem The President 1830 Iviissingen idem Voor Client i 8 Eng. s.s. Nyroca 3664 Liverpool stukg. idem Polo 1441 Hull idem idem Derwent 2349 Goole idem Duits s.s. Thomas Leigh 2184 Hernosand hont 9 Eng. s.s. Lestris 3680 Manchester stukg. Zweed. s.s. Edda 2735 Turefors hout Deen. s.s. Taarnborg 3485 Riga idem Van Gent i 8 Noor3msch. Nyborg 785 iTonsberg ballast Eng. s.s. Ocean Swell 550 .Sunderland cement Rns. s.s. Peter Morch 430U iBleyth ledig Eng. s.s. Sea Sepent 2554 Londen stukg. s.8. HENRY vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.8. GUIDO vertrekt heden van Methil naar Kroonstadt. s.s. HARALD in lading te Haukipudas voor Rotterdam. 8.8. JENNY in lading te Grimsby voor Kroonstadt. s.s. RICHARD vertrok 8 dezer van Haukipudas naar Rot terdam. u H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6