Wat wij alien zonder onderscheid moeten, S. R. ELZINGA, KIKDER*| MEEL. G. Mond- en Tandziekten. Eagattenstraat 38, 2 minuten der Zuidstatie, Gent. Bruxelles* Een verschrikkelijke bedreiging. Te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-LEUNIS en T. VAN BORSSUM WAALKES. H 11112ESW I Mol kvoedsel vow KinderenenZieken.S Advertentien. ELZINGA. J. W. POMPE VAN MEF.RDERV00RT, PIEBRE CAPOUILLET. De Heer en Mevr. MEIER, Drs-Specialisten in TAND-HEELKUNDE zijn dagelijkste raadplegen Hoogwatergetij te Ter Nenzen. Bloeduitstortingen. Alle personen die bloeduitstortingen hebben verkeeren onder de bedreiging van een verschrik- kelijken dood. Veronderstei dat de spleet waar- door het bloed wegvloeit zich niet sluit, dan zal al het bloed daardoor wegvloeien, en er is niet veel in het lichaam op zijn best vijf li ters. Zooira al het bloed is weggevloeid, treedt de dood in. Het is u niet onbekend dat ons bloed door geheel ons lichaam stroomt, door een soort van buizen die, indien zij van kleine afmeting zijn, aderen heeten, en, indien zij van groote afmeting zijn, slagaderen worden ge- noemd. Komt een van die buizen te barsten en stopt zij zich niet vanzelfdan vloeit al het bloed weg en volgt de dood. Die buizen, nu, bezitten geen buitengewonen weerstand, en bovendien maken zekere ziekten, evenals zekere ondeugden (bij voorbeeld misbruik van alcohol), ze gebrekkig. Bij de vrouwen brengt de bloed- armoede een verval, een verzwakking van alle organen, van alle deelen van het lichaam mee. De aderen en de slagaderen hebben geen weer stand meer. Zij hebben geen veerkracht en verdragen niet de kloppingen van het hart, wat trillingen tengevolge heeft, en zoo scheuren zij gemakkelijk, waardoor bloeduitstortingen ont- staan. Bloeduitstortingen worden niet rechtstreeks ge- nezen. Wat genezen moet worden dat is de ziektetoestand die de zwakte van de wanden der aderen en der slagaderen heeft teweeg ge- b'raeht. De bloedarmoede veroorzaakt de bloed uitstortingen. De Pink Pillen genezen de bloed armoede, de zwakte onder al hare vormen. Zij genezen indirect de neiging tot bloeduitstortin gen. Te dien opzichte schrijft ons mejuffrouw P. Vink geb. D. Vink, Proosstraat 16 te Utrecht Mej. P. Vink, portret Heijenberg. ffGedurende eenigen tijd was ik onde^hevig aan veelvuldige en overvloedige bloeduitstortin gen. De vele geneesmiddelen die ik genomen had konden deze ziekte, die onrustbarend en gevaarlijk werd niet doen ophouden. Op aan- raden van een bevriende persoon heb ik de Pink Pillen gebruikt, en tot mijn groot geluk en dat van mijne familie hebben zij mij vol- komen genezen." De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte, maagkwalen. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie> Steiger 27, Rotter dam, hootd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Wij moeten alien zonder onderscheid in dit klimaat leven. Maar wij zullen het komende gure jaargetijde beter doorkomen naar mate wij bgter gewapend zijn. Hoe gezonder uw bloed, des te krachtiger zijt gij. Wanneer gij nu, nu het najaar begint, bij tijds zorgt uw bloed te zuiveren van de kwade sappen, en het te versterken door de SANGUINOSE, dan zult gij uw weerstandsvermogen verhoogen en gij komt gemakkelijker den winter door. Want de SANGUINOSE is het beste middel dat de wetenschap heeft uitgedacht ter zuivering en versterking van uw bloed. De SANGUINObE drijft de kwade sappen uit langs de natuurlijke wegen van de nieren, den lever en de in- gewanden. De SANGUINOSE maakt uw bloed frisch en krachtigzoo dathetaluw organen rijkelijk voeden en krachtig maken kan. Gij kunt U geen beter middel ver- schaffen zelfs voor veel geld. Wanneer gij het een zes weken volhoudt, dan hebt gij eer de winter begonnen is, een flinke Sanguinose-kuur gedaan en zij zal u goed doen. Het zal u zijn alsof er nieuw bloed, nieuwe kracht, nieuwe gezondheid door uwe aderen stroomt, en de kwade sappen uit uw lichaam verwijderd worden. Zes flacons SANGUINOSE doen wonderen aan het gansche gestel Wilt gij een greep doen uit de verklaringen van dankbare gebruikers Ziehier ,/De Sanguinose heeft mij steeds ge- holpen. Op mijn zwak, zenuwachtig ge stel had de Sanguinose steeds em versterken- den en opqewekten invloed." Mevr. J. NIJLAND. Den Haag. Hugo de Grootstraat 69. ,/Ik ben al 16 jaren lijdende aan de maag. zoodat ik het minste voedsel niet kon gebruiken zonder bezwaarik had ont- zettende pijnen in den rug en gedurig suizingen in het hoofd. Het was een ver- schrikkelijk lijden. Sinds ik met de SAN GUINOSE begonnen ben is dit alles ver- aoderd. Ik eet nu flink en mijne kinderen verbazen er zich over dat ik nu alles gebruiken kan. Zij weten wel hoevele middelen ik al gebruikt had, zonder dat mij iets had geholpen. Mej. R. DE KATER. Den Haag. Sirtemastraat 38. Charbonnier, uit Prof. Dr. Nestor Brussel verklaart Ik houd de Sanguinose voor het werkzaamste middel ter bestrijding van de bloedarmoede en al hare gevolgen. //Mijn dochtertje van 7 jaren had in het begin van den winter veel gesukkeld aan slijmhoest, koortsen en daarna mazelen. Het kind was lusteloos, ongedurig zenuw achtig en had hoegenaamd geen eetlust. Sedert zij echter de Sanguinose gebruikt heeft is er bij haar eene geheele veranderivg ten goede gekomen. Mijn kind is weer vroolijk en levenslustig, slaapt geruster, heeft weer goede eetlust en geregelde goede spijsverteering." Mevr. E. J. ARIJS-PERIN. Amsterdam. 3e Helmerstraat 31. Gij die dit leest, doet uw voordeel met bovenstaande ervaringen. Gebruikt ook de SANGUINOSE, wanneet gij geen baat vindt bij de middelen die gij tot hiertoe genomen hebt. De Sanguinose is een buitengewoon krachtig middel zij is zuiver plant- aardig, in het luchtledige toebereid en wordt door zeer zwakke gestellen verdragen. De Sanguinose kan u helpen. Zij wekt uw eetlust op verdrijft uw vermoeidheid verrijkt uw bloed; versterkt uw hersenen geeft krachtige zenuwen, geneest verouderd maaglijdenoverwint hardnekkige hoofdpijnmaakt uw slaap diep en verkwikkend en bevordert ecu? algeheele levensopgewektheid. Zie dan niet op tegen een kleine uitgave, die U veel kan doen winnen en bedenk het weleene goede gezondheid is ook kapitaal Wees gewaarschuwd tegen namaak. De echte Sanguinose wordt verkocht in groene flacoqs van 300 gram en kost per flacon 1,50, 6 fl. 8,12 fl. /I5, Maak eens kennis met ons nieuwe middel //VIJGENHONIG" voor hoestenden. VAN DAM Co De Riemerstraat, Den Haag. lestenden. Haag. JW Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27 Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. TAN OVERBEEKE-LEUNIS. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Qnze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, De Belgische Kiaatschappij wan Rlgemeene Assuramtien, gevestigd te Brussel, maakt bekend dat de Heer Kassier en Commissionnair in Effecten te TER NEUZEN, voor haar zal optreden als haar vertegenwoor diger voor Ter Neuzen en Onuttreken. Bekend om hare uiterst billijke tarieven (voor huizen en bedrijf 0,&O per 10 gulden) en vlotte regeling in geval van braudschade, beveelt de Directie deze van ouds bekende laat- schappij aan. De Directeur voornoemd September 1906. Nieuwe uitvinding Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte gansch vrij, die nooit moeten uitgenomen worden. Gebitten naar Amerikaansch stelsel. Zelfde huisPRIBSSTRAAT 25, (Ballot DAGEN Voorm. Nam. Zaterdag 6 Oct. 3.48 4.3 Zondag 7 4.18 4.34 Maandag 8 n 4.51 5.8 Dinsdag 9 n 5.29 5.50 Woensdag 10 n 6.13 6.41 Donderdag 11 n 7.15 7.54 Ynjdag 12 8.41 9.29 Ww—IIWI III llllll I IIHIWIMnWIIIII IIIIWW IIWI N. V. DE NEDERLANDSCHE STAAL-INDUSTRIE, voorheen H. E. Oving Jr., Kelilerscliekaile SI33, mJJ 11 Sept. Ren5 Franeiscus Petrus, z. van Petrus Paulus Kox en van Rosalia van Dijk. 12 Sept. Augusta Maria, d. van Petrus Augustinus Kindt en van Maria Johanna Verheijden. 26 Sept. Lisa Maria, d. van Jan Francies Schuren en van Suzanna Merk. Cling-*-. Geboorten. 16 Sept. Franeiscus Josephus, z. van Alphonsus d'Hooghe en van Constantia van Cauteren. 22 Sept. Fredericus Ludovicus, z. van Petrus hranciscus van der Heijden en van Stephania Maria Penneman. 26 Sept. Petrus Gerardus, z. van Franeis cus Weemaes en van Fiiomena Selis. Augustinus Joseph, z. van Fredericus Livinus Lockefeir en van Maria Leonia Vergauwen. 29 Sept. Petrus, z. van Fiorimondus van Broeck en van Francisea Maria van de Velde. Overlijden. 14 Sept. Bertha Mariman, oud 2 m., d. van Franeiscus en van Florentina de Bot. 15 Sept. Petrus Augustinus van den Branden, oud 3 w., z. van Fran eiscus en van Maria Leonie van Hiel. 18 Sept. Maria Clementina van den Branden, oud 3 w., d. van Franeiscus eu van Maria Leonie van Hiel 23 Sept. Anthonius Janssens, oud 67 j., echtg. van Maria Theresia Bolsens. 28 Sept. Madeleine Haulez, oud 14 d., d. van Francies en van Eugenia de Vos. (>ra»<«w. Geboorten. 2 Sept. Henriette Paulina, d. van Pieter van Schependom en van Philomina Pauwels. 8 Sept. Petrus, z van Josephus Mattheijssen en van Louise Mathiida Rens. 28 Sept. Adorina Rosalia, d. van Johannes Daalman en van Johanna Maria Steijne. Overlijden. 4 Sept. Alida Louisa Poppe, oud 8 m., d. van Amandus en van Maria Lossie. 6 Sept. Johannes Theodorus Rpsier, oud 82 j., weduwn.van Anna Catha- rina Sijmons. 11 Sept. Rachel Paulina Goossens, oud 2 m., d. vau Petrus en van Maria Boogaart. Hengstdijk. Huwelijks-aangiften. 21 Sept. Petrus Johannes van Wesemael, oud 39 j., jm, en Maria Apo- lonia Boeijkens, oud 32 j., jd. Overlijden. 22 Sept. Andries du Bois, oud 84 j., echtg. van Johanna Bourguillioen. Hoek. Huwelijks-aangiften. 27 Sept. Marinus Meertens, oud 21 j jm en Maria Kervink, oud 22 j., jd. Pieter Scheele, oud 24 j., jm. en Anna Jacoba Heinsdijk, oud 22 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Cornelia, d. van Karel Donze en van Janna van Doeselaar. 7 Sept. Wilhelmina Adriana, d. van Petrus Rinbhoud en van Aagje van Doeselaar. 19 Sept. Wilhelmina, d. van Anthonie Adriaan van de Velde en van Catharina Pieternella Bakker. 21 Sept. Janna Abigael, d. van Jacob Pijpelink en van Sara Kolijn. 26 Sept. Cornells, z. van Christiaan Bakker en van Janna Meertens. Overlijden. 3 Sept. Pieternella Aaltje Jansen, oud 15 m., d. van Johannes Daniel en van Anthonina Riemens. 15 Sept Suzanna Pladdet, oud 26 j., echtg. van Pieter de Kraker. 16 Sept Levinus Koolu, oud 73 j., echtg. van Janneke van Hoorn. ©versl»gf. In deze gemeente hebben geen aangiften plaats gehad. Philippine. Geboorten. 19 Sept. Stephania Maria, d. van Norbertus Franeiscus Begijn en van Marie Ploegaert. 24 Sept. Maria Johanna, d. van Casimier Jacobus Rammeloo en van Virgenie Maria Lauret. 28 Sept. Petrus Johannes, z. van Adrianus Jacobus Brouwer en van Pieternella Wolfert. Maurice Johannis, z. van Johannis Bernaraus Rammeloo en van Elisa Sophia de Wit. Sas van Gent. Huwelijks-aangiften. 17 Sept. Petrus Joannes Willebrordus Ongenae, oud 24 j., jm. en Maria Louisa Obrie, oud 17 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Sept. Philemond de Caluw§, oud 26 j., jm. en Emma Obrie, oud 28 jjd. Geboorten. 18 Sept. Maurice, z. van Eduardus Fran eiscus van de Rostijne en van Stephanie van de Winckel. St. Jfansteen. Huwelijks-aangiften. 20 .Sept. Frangois Picavet, oud 29 j., jm. en Philomena Geers, oud 42 j., wed. 21 Sept. Petrus Swinne, oud 33 j., wedn. en Sophia van Hooij, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Sept. Jacobus Rosseel, oud 40 j., jm. en Elisabeth Lamsue, oud 71 j., wed. 26 Sept. Augustinus Cornelis Staal, oud 29 j wedn. en Nathalia Rombaut, oud 32 j jd. Jan Francies van den Berghe, oud 42 j., jm. en Isabella Maria Bastelier, oud 29 j., jd. Geboorten. 20 Sept. Carolus Ludovicus, z. van Augusti nus van den Brande en van Emma van Holle. 28 Sept. Maria Amelia Anna, d. van Pieter Johannes van Remortel en van Melania van Dorsselaer. Marie Eugenie Desiree, d. van Cerillus Johannes de Kerf en van Elisa Johanna Clara Vereecken. 29 Sept. Cijrillus, z. van Johannes Baptiste de Cock en van Louisa Maria Kint. Overlijden. 18 Sept. Maria Josepha de Block, oud 2 m., d. van Vitalis en van Seraphina Slock. 20 Sept. Adrianus Sebijvenaars, oud 1 m., z. van Jacobus en van Philomena Petroaella de Kort. 22 Sept. Johannes Francies Schuurman, oud 85 j., weduwn. van Emeliana van de Wiele. 24 Sept. Bernardus de Smet, oud 73 j., echtg. van Yictalia de Bod. 27 Sept. Een als levenioos aangegeven kind van het m. geslacht van Henri van Stappen en van Maria Elodia Govaert. Westdorpe, Huwelijks-aangiften. 29 Sept. Hen- ricus Franeiscus van den Bossehe, oud 24 j., jm. en Alma Ida de Cooker, oud 23 j., jd. Geboorten.jj 23 Sept. Gabriel, z. van Julia Maria Craene. 30 Sept. Florimond, z. van Dominicus Talboom en van Oranda Edmunda Janssens. Kaamdag. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Sept. Leendert Willemsen, oud 28 j., jm. en Maatje Maria de Wilde, oud 29 j., jd. Geboorten. 17 Sept. Daniel Christiaan, z. van Jacob Jacobus van de Wege en van Sara Suzanna van der Gouwe. 18 Sept. Jacobus, z. van Jacobus Dieleman en van Maria Geertruida Wolfert. 19 Sept. Ja,oobus Johannes, z van Hendrik Jan Dieleman en van Huigje Pieternella Bruijnzeel. 24 Sept. Jacobus, z. van David Galle en van Jacoba Dingetje van Pienbroek. 27 Sept. Cornelia, d. van Ferdinandus Dees en van Janna Dieleman. 28 Sept. Suzanna, d. ran Pieter Zegers en van Jacoinina Francina Scheele. 29 Sept. Maria Adriana, d. van Dirk Dees en van Catharina Zegers. Overlijden. 18 Sept. Suzanna Janneke 't Gilde, oud 2 m., d. van Abraham en van Jacoba van Kerkfort. Floris Dieleman, oud 75 j., weduwn. van Helena de Blaaij. Kuiditorpe. Geboorten. 16 Sept. Emerentia Maria, d. van Leonardus de Meij en van Maria Louisa Cop- pieters. 22 Sept. Clara Maria, d. van Augustus Adolph-us Coppitters en van Leonia Steijaert. 23 Sept. M^,ria Nathalia, d. van Carolus,Ludovicus vanNieulande en van Delphina Philomena de Blok. Overlijden. 23 Sept. Sidonie Marie de Moor, oud 2 m., d. van Aloijsius en van Nathalie van Pottelberghe. h

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2