Gedurende de Kermis dagelijks verkrijgbaar US,per Op bestelUng aan huis kzorgd. J. DE SMIDT Jz. Salon voor Ververschingen. Telegrafische berichten. Stoombakkerij „DE TIJD." Handelsbe richten. BURGERUJKE STAND. verjaard was, kwamen zij terug en nauwelijks aangekomen, werden zij gearresteerd en ter be- schikking gesteld van den officier van juistitie te Heerenveen. Hun straf bleek niet verjaard en zij zijn naar de gevangenis overgebracht. De vader is 70, de zoon ruim 40 jaar. Zij hadden in Amerika een aardigen duit over verdiend en dit is gedeponeerd bij den cipier in de gevangenis te Heerenveen. Zaterdagnaruiddag 3 uur is het lijk ge- vonden van een der arbeiders, die bij het on- geluk te Uccle den dood vonden het was let- terlijk verpletterd. Uit Chamonix weer de tijding van een ongelukeen heer uit Zurich is van den top van den Dome-der-Gauter tweehonderd meter diep gevallen. Het bijzondere bij dit onheil was, dat velen uit verrekijkers den man hebben zien vallen getuigen zijn geweest, uit de verte, van zjjn langdurige pogingen om de hut der Grands- Mulets te bereiken. Te Sinte Maria Hoorebeke verkeerden twee broeders, Jozef en Remi de Temmerman, sedert eenigen tijd in vijandschap over eene verdeeling van goederen. Zondag was Jozef even binnengeloopen bij zijn broeder, die in het ouderlijk huis woont, dat hij in pacht heeft. Weldra ontstond een hevige twist, die in een worsteling overging, en de jongste broeder, het onderspit moetende delven, nam de vlucht, waarop Remi, de oudste naar hem schoot met een revolver. De kogel trof hem achter het oor en het slachtoffer stortte bewusteloos neer. Op het gerucht kwam er hulp toe en men verzorgde den getroffene, die in doodsgevaar verkeert. De dader is naar Oudenaerde gebracht en in de gevangenis opgesloten. Een sneltrein van de Canadian Pacific is te Azilda op een anderen trein ingereden. Twaalf personen werden gedood, en velen ernstig gewond. De machinist heeft verklaard, dat de luchtremmen der machine gedurende den rit onklaar geraakt waren en hij den trein niet houden kon. Te Velp bij Arnhem is door de gem een te- politie aangehouden de 19jarige dienstbode M. J., die zich in haar dienst had schuldig gemaakt aan diefstal van verscheidene gouden voorwer- pen, waarvan enkele reeds door de politie zijn opgespoord. Een broche van groote waarde wordt nog vermist. De dienstbode isgevanke- lijk naar Arnhem gebracht en ter beschikking van de justitie gesteld. De heer H. van Dijk, bakker, wonende Koningsstraat, te Hilversum, heeft een knecht, die aan slaapwandelen lijdt. Woensdagavond omstreeks 10 uur klom ge- noemde knecht, al slapende, door het dakraam op het dak tot aan den nok van het huis, waar hij eenige oogenblikken bleef zitten. Vervolgens liep hij tot aan de dakgoot, waar hij door een paar buurmeisjes opgemerkt werd. Dadelijk werd de heer v. Dijk gewaar- schuwd, die er met behulp van enkele personen door middel van een ladder, in slaagde den nog steeds slapenden jongeling van het dak te halen, waarna hij weer naar bed gebracht werd. De knecht wist bij zijn ontwaken van het gebeurde niets af. Men schrijft uit Steenderen Brand Brand klonk het door de buurt in 't vroege morgenuur want de torenklok luidde boemboe .m. Maar waar was de brand Niemand wist't. z/Geen rosse gloed aan 's hemels transen." De burgers, nog dommelig na een prettigen kermisdag, togen torenwaarts. De politie ont- sloot de deur en vond een den vorigen avond te veel aan Bacchus geofferd hebbenden en in der haast opgeborgen liedjeszanger klokluidende. Meneer was nou nuchter en had dorsten zit je in 'n cafe en is er geen kelner dan trek je an de schel. Is dat nou wat bezonders En* as je niet gauw gekommen was ha'k m'n slaapdeken as noodvlag boven uit den toren gehangen Gelach van de toeschouwers en meneer gaat weer liedjes verkoopen. In het Hand. v. Antw. lezen we het volgend bericht over varkensinvoer in Duitsch- land, dat minst genomen ongeloof wekt In Duitschland worstelt men ook tegen de crisis, die ons druktde schaarschte der varkens. Doch daar heeft men ten minste een middel gevonden om de prijzen //koopelijk" te maken Het gouvernement heeft namelijk den douanen op de grenzen last gegeven, bij het smokkelen van Belgische varkens de oogen te sluiten en de beesten, wier invoer in gewone tijden streng verboden is, vrij binnen te laten. En om aan die smokkelarij een schijn van gemakkelijkheid te geven, maakt men de beesten door middel van alcohol dronken, om ze het schreeuwen te belettenmet heele kudden worden de Belgische varkens over de grenzen gebracht en dan worden zij verkocht voor fr. 2.50 tot 3 fr. per kilo. 's Gravenhage, 17 Sept. Blijkens een uit Nederlandsch-Indie ontvaugen telegram, zijn op Celebes op 16 dezer bij de omsingeling van eene versterking te Talang (benoorden Rappang) gesneuveld een officier en een inlandsch minder militair en gewond vier Europeesche militairen beneden den rang van officier. Een uit Nederlandsch-Indie ontvangen tele gram meldt dat ook aan het zelfbestuur van het Balische landschap Tabanan gesteld ultimatum is afgewezen. Ministerie van Kolonien. Blijkens een uit Nederlandsch-Indie ontvangen telegram, be- treffende de militaire actie op het eiland Bali, is de vijand na geringen tegenstand uit de kampong complex Zuid-West van den passar verdreven, 33 dooden met hun wapens in onze handen latende. De bevolking der kampongs onderwierp zich en leverde hare vuurwapens in. De gezondheidstoestand der troepen is goed. Vlissiugen, 17 Sept. De 16jarige bediende van den winkel van ,/Eigen Hulp" alhier, die 7 September met 460 vluchtte, is te Amster dam aangehouden. INGEZONDEN 8TUKKEN. Mijnheer de Redacteur D E P A A L. Gemeenteraad van Philippine. Rotterdam, 17 Sept. B i n 11 e n 1. G r a n e n. Ruime aanvoer vooral van nieuwe Tarwe, waarvan afwijkende soorten traag koopers vonden. Boonen en erwten voldoende ter markt. Men noteert.Puike Jarige Zeeuwsche Tarwe per hectol. /7,60 a 8,Niewe puike fl a 7,25 goede 6,50 a 7,mindere 5,50 a 6,Tarwe Jarige per 100 kilo 8,75 a /9,50 Nieuwe /7,75 a 9,Rogge per hectol. 5,50 a 6,Wintergerst 4,80 a 5,25 Zomergerst 4,75 a 5,Che valier 5,25 a 5,75 en per 100 kilo 8,25 a 8,50 Haver per hectol. 2,80 a 4,75 en mooie dikke daarboven Haver per 100 kilo 6,— it 7,25 Paardenboonen per hect. 7, a 7,50 Witteboonen 12,a f 14, Bruineboonen 10,a 12,Kookerwten 8,50 a 9,en extra puik daarboven Voedererwten 6,75 a 7,Kanariezaad 7,50 a|/ 8,— per hect. en 11,50 a 12,— per 100 kilo. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 190 a 210 Rogge per 2100 kilo 142 a 146 Gerst Zwarte Zee 115 a 120 Amerik. Mais 126 a 128 La Plata 113 per 2000 kilo Haver 6,— a 7,20 per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch 11,-a 12,25 le soort 10,25 a 10,75 Zeeuwsche Tarwe- bloem 11,50 a 12,50 prima Belo 11,— a f 11,25le soort 10,25 a 10 le soort Fransch 10,25 a 10,75 p] Duitsch 11,a f 11,50 extra puik Hon- gaarsch /14,—a/16, prima Amerik./12, a 13,le soort 11,a /ll,75 2e soort Bakers 9,75 a 10,50Inl. Roggebloem 9,50 a 10,25 Duitsche dito 9,50 a /10,75 per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 76; Stieren 48 a 65 Kalveren 75 a 100 Schapen 46 a 50 Varkens 46 a 52 cent per kilo. Melkkoeien 160 a 280 Kalfkoeien f 185 a 300 Vaarzen 90 a 130 Pinken 60 a 110 Stieren 140 a 210 Vette kalveren 45 a 90 Fokkalveren 14 a 18 nuchtere /9a 12 Biggen 7,— a 15 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 2,— a 2,25 dito bonte 1,80 a 1,90 Brielsche kralen 2,80 a 3,Eigenheimers 1,50 a 1,60 Geldersche kralen 2,a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 54 en stukken van 1/2 kilo 75 cent. Zoetemelksche Kaas /26 a /32 per 50 kilo. Leidsche Kaas /66 a 75 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 4,60 a 4,80 Buitenl. 3,50 per 100. Zeeuwsche ajuin puike 1,80 a 2,per 60 kilo. V 1 a s. Aanvoer nog gering voor noteering. Karwijzaad /14.75 a 15,per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco in consump- tie per 100 kilo 10,80 a 11,en 7x/3 a 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten cent en dito Santos 2A1/l cent per half kilo. Beetwortelsuiker 123/8. VEEHANDEL IN BELGIE. Veeprijzen steeds uitermate duur stieren 80 tot 90 c., ossen 95 tot 1 fr., koeien 85 tot 95 c.. vaarzen 95 tot 1 fr. vette kalvers 90 c. tot 1 fr. 20 volgens hoedanigheid. Vette varkens fr. 1 tot fr. 1,20. I VLAG. ZEETUDINGEN. Van 14 tot en met 16 Sept. Van 14 tot en met 16 Sept. werden langs deOost- sluizen alhier 45 binnenvaartuigen op- en 47 afge- schutdoor de Westsl. 5 op en 5 afgeschut. Positie der stoomschepen. Over den telefoontoren, iioek Noordstraat--Lange Kerkstraat is al heel wat gezegd en geschreven. leder vindt dat bet gevaarte jaist d&avniet moest staan. ,,Maar 'tstaat er nu eenmaal." Zoo werd ook in de raadsvergadering beweerd. VVelja, zoo kan men zich van alles afmaken. De Gemeenteraad had ruoeten pal staan voor de be- langen der ingezetenen niet alleen, maar ook voor zijn eigen rechten en bevoegdheden. Want als ik het goed begrijp zijn B. en W. hier getreden in de bevoegdheid van den Raad. De Raad alleen kan beschikken over openbare of niet-openbare gemeente-eigendommen. Er heeft hier plaats gehad eene onteigening van een deel der openbare straat, niet eens in't algemeen belang, maar in 't belang van zoo ongeveer een tweeduizendste van het getal ingezetenen. En die onteigening heeft tengevolge, dat eene druk bereden vrij smalie straat, nog smaller is gemaakt. Het is verbazend I Om den toegang tot de Verbindingsstraat breeder te maken, ging de Gemeente zelf een paar buisjes koopen, in plaats van die verbreeding als last op de bouwgrondspeculanten te leggenEn dat nog wel voor eene straat, waar in de verste verte niet zooveel wagenverkeer is als ter plaatse waarde paal staat Wat een prachtig bnieid, wat een overleg, wat een fraaie behartiging onzer belangen Ach, als gewoonlijk kon de heer Visser niet meedoen aan afkeuring van 't beleid van B. en W. Was hij in de war gebracht door het beroep van den Voorzitter op art. 5 der Telegraaf-en Telefoonwet Ik heb mij onlangs dit wetje eens aangeschaft omdat mij de manier, waarop hier werd te werk gegaan ergerde en ik eens wilde zien wat mag en wat niet mag. Om een staaltje tenoemen. De lui, die't werk hebben uitgevoerd waren er verbaasd over, dat ze hier maar een heele straat over de voile lengte mochten opbreken, terwijl ze in andere gemeenten dat maar bij 25 of 30 meter tegelijk mogen doen. Wat zegt nu dat art. 5 waarop de Voorzitter zich heeft beroepen O. a. dit •/Indien bij aanleg van lijnen ten behoeve van jtelegrafen en telefonen geen overeenstemming orn- »trent het leggen van kabels of bet plaatsen van ,psteunpunten is verkregen met de eigeuaars en „beheerders van openbare gronden, alsmede met -de eigenaars en gebruikers van niet openbare vgronden, wordt door onzen Minister van W. H en N. »aan het hoofd van het gemeentebestuur een plan //met beschrijving van in de gemeente te maken //werken toegezonden. Gedurende veertien dagen ywordt het plan met beschrijving ten gemeentehuize a-voor een ieder ter inzage nederlegdVan die »nederlegging wordt door het hoofd van het ge- •/meentebestuur, hetzij in een nieuwsblad zijner /gemeente of, bij het ontbreken daarvan, door aan- yplakking, in het openbaar kennis gegeven enz." Aldus er moet overeenstemming zijn verkregen met de „eigenaren en beheerders" Wie zijn nu van de openbare gemeentestraten //eige naars en beheerders" Eigenaren of eigenares is de Gemeente, welke door den Raad over hare eigendommen beschikt. Behcerder is het collegie van B. en W. Mijn leekenverstand meent nu dat zoowel de ge- meenteraad als B. en W. moesten zijn geraadpleegd. Is dit zoo, dan zijn B. en W. zeer ver buiten hunne bevoegdheid gegaan. Ik geloof dat er in deze alie reden was voor eene motie van afkeuring. Dat niet alleen. De gemeenteraad had een besluit moeten nemen om den Minister te verzoeken den paal te verplaatsen, bij- voorbeeld naar het begin der Vlooswijkstraat, hetgeen geen techr.ische bezwaren had kunnen opleveren. Alleen had het wellicht wat meer gekost. De telefoon aan huis is volstrekt geen algemeen belang. Ze kan dit nooit zijn en zal het ook nooit, noch hier noch ergens anders, worden. Het is een soort luxe, welke zich slechts enkelen kunnen veroorlooven. En ten pleizjere van die enkelen laat men eene straat versmallen, eene straat, welke ieder gaarne met een paar meter verbreed zou zien, terwijl die versmalling hoegenaamd niet noodzakelijk was doch alleen't gemak van den aanleg bevorderde. Zullen de belanghebbenden niet goed doen zich tot den Minister te wenden met hunne bezwaren Helpt het niet, het is toch goed dat hij eens ziet, hoe de zaak hier is geloopen. Ter Neuzen. X Y. Naar we hoorden bestaat dat voornemen reeds. (Red.) Vergadering op Vrijdag 14 September 1906. Aanwezig de Burgemeester, de Wethouder J. L. de Mulder en de Raadsled^n J. F. Taalman, P. F. Wijne en G. D. A. Voerman. Afwezig de wethouder A. Wiskerke, E. A. deMulen E. Taelman met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Aan de orde. Naar aanleiding van een schrijven van de gezondheids. commissie wordt door den Raad besloten, het huis van Rosalia Ploegaert in de Kerkstraat onbewoonbaar te verklaren Ingekomen een schrijven van de vroedvrouw J. J. Aarnoudse te Anna Jacobapolder dat zij boopt met 30 September a. s. in functie te treden. Een verzoekschrift van de onderwijzers der gemeente om eenige tegemoetkoming in de premie voor het weduwen en weezenfonds wordt wegens de zorgelijke finantieele toestand der gemeente voor de tweede tnaal van de hand gewezen. Verder wordt door den Raad besloten alsnog over te gaan eene leening te sluiten vau /1500 tot bestrijding der kosten aan de nieuwe school Teneiude de vaargeut voor groote schepen, tegen der. aanstaanden beetentijd gemakkelijk te maken wordt besloten een verzoek te richten aan den opzichter van den Waterstaat om die vaargeul buiten de gemeente- haven eene meer rechte riehting te doen geven. Alsnu wordt overgegaart tot eene beslotene vergadering teneinde de verzoekschriften der reclamanten voor den hoofdelijken omslag te bespreken. De vergadering ua afloop daarvan geopend, wordt terstond door den Voorzitter geslolen. _v_ NAAM. ML Van en naar. Lading 3 Te. tteuzen. Huwelijk,-a;ingiften. 14 Sept. Abra ham Leunis, oud 26 j jm. en Elisabeth Anna Harms, oud 23 j., jd. Hu wel ijks-vol trek kingen. 13 Sept. Constantinus Au- gustinus Verstraeten, oud 28 jjm. en Maria van Cleem- putte, oud 31 j., jd. Rieter Franciscus van Driessen, oud 34 j.. jm. en Maria Rosalia liaert, oud 30 j., id. Jan Baptiste Fokke de Goede, oud 20 j., jm. en Adriana Cornelia de Kraker, oud 19 j., jd. 15 Sept. Martinus Leunis, oud 24 j., jm. en Maria Magdalena Kaan, oud 23 j., jd. Geboorten. 11 Sept. Elisabeth, d. van Pieter Deii en van Pieternella de Bree. 15 Sept Jannetje, d. van Adriaan Siereveld en van Grietje de Quelerij. Oveilijden. 10 Sept. Leeudert Pietei' de Hulster, oud 3 wz. van Authonij en van Geertruida VVillemsen. 13 Sept Jan Jacobus Harte, oud 9 m., z van Michielen van Elizabeth Herrebout. Rosalia Maria Magdalena de Gijsel, oud 4 m, d. van Theophilus en van MariaLouisa Kalle 15 Sept. Francina Verlinde, oud 6 m., d. van Jacobus riansi en van Sara Maria Reigel Adriaan Marius Schagen van Leeuwen, oud 85 j, weduwn. van Juliana Geer truida Raaij makers. Axel. Huwelijks-aangiften. 13 Sept. Jacobus Dek- ker, oud 40 j., weduwn. en Maatje de Putter, oud 33 j., wed. 14 Sept Jan Pieter van'Cadsand, oud 22 j., jm- Sara ae Regt, oud 22 j., jd. Marinus Scheeie, oud 29 j., jm. en Janua Maria Scheeie, oud 20 j., jd. Geboorten. 5 Sept Cyri 1 ius Petrus Josephus, z. van Petrus Fiankevijle en van Charlotta Vonk. 6 Sept. Dommicus, z van Pieter de Feijter en van Anna den Beer. 8 Sept. Jacobus, z. van Jan Verstraien en van Tnjntje Boer. Hendrik Jacobus, z. van Pieter de Bruijne en van Maria Overdulve. Albertus Franciscus, z. van Petrus Authonius de Kerp en van Clementina van Sant- bergen. 9 Sept. Andries, z. van Andries Cornelissen en van Adriana de Klerk. Adriaan, z. van Pieter Hamelink en van Maria Jansen. 12 Sept. Janna Maria, d. van Jozias de Feijter en van Pleuntje Balkenende. Overlij-ien. 10 Sept. Levinus de Visser, oud 4 m., z. van Levinus en van Neeltje bliek 12 Sept. Gerardus Boeije, oud 8 w., z. van Reinier en van Janna Adriana Jonkman. 15 Sept. Petrus Jacobus de Danschntter, oud 2 w., 2. van Bernardus Jacobus en van Francisca Seegers. I'liilippine-. Huwelijks-aangiften. 8 Sept. Petrus Dhondt, oud 24 j., jm. en Florentina Schatteman, oud 22 j., jd. Geboorten. l Sept. Irma, d. van Camillus Bobelijn en van Rozalia Katharina Bockstael. Maurice Eduard en George Arie, z. van Edmundus van Hurck en van Emma Julia de Mul. Oveilijden. 14 Sept. Adolph Josephns Genetello, oud 4 j., z. van Petrus en van Marie Sophia Bockstael. Kiiiit(lor|in. Ir. deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. 14 Ned. s.s. Duiis. s.s. Noor. s.s. Eng. barge Eng. s.s. 15 Duits. s.s. 16 Eng. s.s. ]5 Ned. s.s. Eng. s.s. 16 Noor. s.s. Duits. s.s. 14 Belg. s.s. Deen. s.s. Duits. s.s. Eng. s.s. Duits. s.s. Deen s.s. Eng. sch. Eng. s.s. Deen. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. s s. Voor Ter Aieuzen Guido Heinrich Urda Ivy P. Jet Mowe River Lagan 4599 Tormo 2405 Middelsbro 2010 idem 289 Shoreham 2790 New-Castle 3084 Kotka 2272 Londen Tan Ter Neuzen Harald 5105 New-Castle River Scheldt 2199 Londen Urda 2050 Goole Hdinrich 2405 idem Voor Gient i 15 16 Pecher. a Vapeur Tuborg Slzenstein Ouse Anna Podeus hvendborg Maude Ingram Kamma Hero Sea Hound Don Thor 15 14 Duits s.s. Rus. s.s. Eng. s.s. idem idem idem Belg. s.s. Eng. s.s. Noor. s.s. Eng. s.s. idem 16 399 4752 4271 2158 4193 4123 263 4795 4285 2194 3085 2658 4273 Ostende St. Petersb. Riga Goole Riga Han go Par St. Petersb. Riga Hull Londen Goole Repola Van dent i I Brittania Helios Ousel Player Ronan Sea Gull Pecher. a Vapeur Warkworth Tryg Truro Ouse 2592 5008 3633 1526 3390 2762 Stettin Sunderland Liverpool Goole Leith Londen hout ijzer idem idem kolen h. pap. stukg. ledig stukg. ledig idem ledig hout idem stnkg. hout idem pijp aarde hout idem stukg. idem idem hout phosph. ledig stukg. ledig 399 Ostende 1862 New-Castle 2053 i secham 3366 Hull 2158 Goole idem ledig stukg. ledig tukg. idem s.s. HENRY te St. Petersburg in lading voor Ter Neuzen. s.s. GUIDO in lossing te Ter Neuzen. s.s. HARALD te New-Castle in lading voor Pillau. s.s. JENNY vertrekt heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s, RICHARD wordt morgen te Kroonstad verwacht. O

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6