m n J fi A isuws- e g e m e e n Advertentieblad 51 Ie e u HI IT D E E W E tT No. 4890 SEMBBgTBBAAD.' Dinsdag 11 September 1906. 46p Jaargarag, F EUILLET01 ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—Franco per postVoor Aederland ^1,10. \oor Belgie f 1,40. Voor Amerika f 1,83j. Men abonneert zich bjj she Boekhandelaars, Postdirect-euren en Brieven- busbouders. Telefoon No. 2 5. A D V E T B N T 1 E N Intending van advartentiSn v6or 3 ureu op den dag der uitgavw. Nan 1 tot 4 regeis 0,40. Voor fdken regei meer 0,10. Bij directe opgsaf van drit'inas] piaataing derzelfde advertentie wordt de prjja siechts tweemaal berekend Grooter^ letters worden nsar piaatsraimte berekend. TER NEUZEN, 10 September 1906. In de op Donderdag a. s., des voormiddags 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, bomen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken aangebouden zaken. Zaterdagvoormiddag arriveerde alhier met een extraboot van den Prov. stoombootdienst op de ester-Schelde de heer P.op, Directeur- Generaal der posterijen en telegrafie, vergezeld van verschillende hoofd-ambtenaren. Ilet doel der reis was het houden eener inspectiereis. Per rijtuig werd ook een bezoek gebracht aan Sas van Gent en Westdorpe, de terugreis werd gemaakt langs de Axelsche Sassing en den Provincialen weg, waarna in het Hotel des 1 ays-Bas gedineerd werd. Te ongeveer 6 ure vertrok de heer Pop met de hem vergezellende heeren weer per extraboot van hier. Hedennamiddag werd alhier op het schiet- tenein.de sehietwedstrijd van de scherpsehutters- vereeniging ,/Voor Vaderland en Koning", gehouden ter gelegenheid van het 20jarig be- staan der vereeniging, door den Voorzitter den heer A. van Rompu, geopend. Spreker heidacht de geschiedenis der vereeniging o*e- durende de laatste tien jaren, die sedert den 13) De tuin werd echter omringd door een wal, wel twintig voet hoog, en onderaan begroeid met- jonge, sterke denneboomen. waartusschen halfroride nissen aangename zitplaatsen boden. En hooger op den wal groeiden fraaie, slanke beuken. Rechts, naar den zeekant, verhief zich boven het beukenloot een oude, grijze toren, op welks top men nog een verroesten weerhaan zag. //Is dat de bouwvai vroeg Gertrude, wier wangen nu levendig rood gekleurd war en. z/Daarginds heeft graaf Hans gewoond", ant- woordde Vos. In gedachten verzonken staarde zij een poos naar den toren en sprak nu ,/Maar morgen gaan wij er heen." Dat werd afgesproken en zij keerden naar huis terug. De verandakamer en de zaal hadden houten. wit geverfde plafonds, gedragen door zware balken welke gedeeltelijk slechts ruw bewerkt waren. De inrichting was ouderwetsch, de meubelen meestallein verwaarloosden toestand. Het ontbrak hier aan een zorgende hand en misschien aan nog iets aan geld. Het geheel 1 vorigen sehietwedstrijd verliepen. hoe velen die toen tot de vereeniging behoorden, haar door verschillende omstandigbeden zijn ontvallen. Een reden tot tevredenheid is het evenwel zeker, dat de vereeniging in 1886 met 43 leden opgericht, thans 52 leden telt. Hij hoopte dat de leden zich met ijver zullen blijven oefenen en dat zij de lauweren, door hen reeds bij enkele wedstrijden behaald, in de toekomst met velen zullen vermeerderen. Daarna werd door den voorzitter de wedstrijd onder de leden met het eerste Schot geopend. De baan was met vlaggen versierd. De regen, die voor het slagen van dezen wedstrijd weinig goeds voorspelde, bleef achterwege, doch de hevige wind was den schutters wel wat hinderlijk. Wij w aren in 'de gelegenheid om de fraaie collectie prijzen te bezichtigen. Deze geven blijk van eene goede keuze en zullen de even- tueele winners wel tevreden stellen. Een prijs werd nog geschonken door den heer Jacs. de Kok. De prijsuitreiking zal feestelijk worden ge houden in bet. //Hotel de Commerce". Muziek zal die plechtigheid tevens opluisteren en het flinke orkest zal tevens ook disponibel zijn, wanneer er liefhebbers blijken te zijn om tegen de a. s. kermis de beenen wat los te maken. - Na ous bericht in bet vorig nummer om- trent hetgeen de kermis in de a. s. week bren gen zal, vernamen we dat de heer Keersemaker, uithoofde bet weinige dat er geboden werd, het initiatief heeft genomen om in zijn bovenzaal te tracbten het publiek gedurende een drietal avouden een gelegenheid om zich te amuseeren te presenteeren. Blijkens achterstaande adver- tentie zal aldaar een variete-gezelscbap optreden onder directie van den heer G. Stroober. Uit hetgeen ons van de door den heer Stroober ge- leverde gezelschappen bekend is, zoowel van hooren zeggen als uit eigen ervaring, meenen we te mogen verwachten dat wel iets goeds zal geboden worden en men zich een bezoek aan het //Hotel Centraal" niet zal beklagen. Nog werd ons medegedeeld dat alhier gast- vrijheid is gevraagd voor de menagerie van den beer Geisler. In die menagerie zijn vertegen- woordigd leeuwen, beeren, tijgers, panters, wol- ven, condors, enz. enz., kortom een aantal woestijnbewoners. Tot biertoe moesteu we, om die dieren te zien, een reis maken naar een andere plaats, maar thans zullen we die in eigen plaats kunnen aanschouwen. De vrouw van den directeur treedt met de dieren op en deed dit o. m. in Nederland ook in het lokaal Flora te Amsterdam. Woensdag of Donderdag zal, naar we vernamen, deze reizende dieren tuin alhier arriveeren. maakte een armoedigen. weinig aangenamen indruk. A an de zaal kwam men in een kamer, die in de breedte van hec huis liep, en van daar in de woonkamer, waar de heer des huizens zijn couranten las en niet gestoord wilde worden. Het gezelschap ging door de deur van de zaal en kwam nu in een reeks van kamers, die in de lengte van het huis liepen en waar alles door een armoedig aan- zien de vervallen grootheid verkondigde van dezen tak der familie Yon Knee. Eindelijk kwamen ze aan twee groote kamers. //O, Trade, hier moetje eens inkijken Maar neem je in acht, opdat je mooie oogen niet verblind worden." Zij opende voorzicbtig de knarsende deur. Gertrude kon een uitroep van verwonderino- niet onderdrukken. z/Het is er stikdonker,"» sprak zij terugwijkende en een oogenblik later tastte zij met de handen voor zich uit. z/Schapenwol \os verweerd gelaat toonde groote verlegen- heid. //Mynheer wil de wol niet verkoopen, omdat ze^ zoo laag in prijs is," zeide bij bedrukt. //Thorbeeken heeft hem dat ingeblazen. Het is mooie wol, van ongeveer vrjfhonderd schapen. Ze wordt daar nu sedert jaren bewaard, twee kamers volgestapeld tot aan den zolder. Naar men ons meldt bestaat bij de Afd. ler Neuzen van den Bond van Nederl. Onder- wijzers het voornemen alhier een cursus voor de hoofdakte op te richten. Aan een tweetal leeraren van den cursus te Hulst is reeds ge vraagd, of zij eventueel bereid zouden zijji aan dezen cursus les te geven. De heer H. Bosselaar, gep. wachtmeester der marechaussee, tot voor korten tijd brigade- commandant alhier, is met ingang van 7 dezer door den Minister van Oorlog benoemd tot schrijver bij de 4de divisie Kon. marechaussee te Leeuwarden, en als zoodanig werkzaam ge- steld ten bureele van den chef dier divisie aldaar. Voor bet vergelijkend examen tot opzicbter van de rijkswaterstaat is o. a. geslaagd de heer A. A. Fermont t'e Sluiskil. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben in den raad van beroep (Ongevallenverzekering) benoemd tot lid-werkgever, A. J. de Kort, timmerman, te Ter Neuzen en tot diens plaats- vervanger, JC. van Laere, schilder te Middel- burg. Bij de op 8 Augustus door bet prov. be- stuur van Zeeland te Middelburg gehouden aanbesteding van het leveren en storten van steen voor den oosthavendam van de buiten- haven van het kanaal door Walcheren te Ylissingen en voor het westelijk boofd van de Wester- en koopmanshaven aldaar (raming 25000) werd bet minst ingeschreven door den beer J. Jansen te Ter Neuzen voor 29750. De uitvoering van dit werk is niet gegund en zal nu op 19 September een herbesteding worden gehouden. Door de landbouwvereeniging te Nieuwer- kerk (Zeeland) en Waarde, zijn Zaterdag j. 1. aanbesteed 60,000 en 30,000 K.G. superphos- phaat. Minste inschrijver was de beer A. Hamelink, te Ter Neuzen, voor f 2,11' de 100 K.G. De nieuwbenoemde hoogleeraar aan de Technische. Hoogeschool te Delft, om onderwijs te geven in waterbouwkunde en bragbouw, de beer J. Nelemans, civiel-ingenieur, zal zijn ambt aanvaarden op 13 dezer met het uitspreken eener redevoering. De Commissaris der Koningin zou heden eenige gemeenten in Zeeuwscb Ylaanderen W. D. bezoeken. Bij de kennisgeving daarvan aan het gemeente- bestuur van Biervliet werd door den hoogen bezoeker de verwacbting uitgesproken dat de bevolking onder de tegenwoordige omstandig- heden, den dood van den algemeen geacbten burgemeester De Bats, zich onthouden zal van Gertrude sloot. de deur zonder een woord te zeggen. z/Hier woont oom Hinze", sprak Frauke, die vooraan liep. „Willen we binnengaan En ze stond reeds midden in de kamer, alsof dat vanzeif sprak. Het was een laag, tamelijk gx-oot vertrek, waarin de ruwe vloer naar de muren afhelde. Allerlei voorwerpen uit den vreemde, die be- trekking hadden op de jacht en op de paarden, lagen op eenvoudige gladbouten tafels, of hin- gen aan de wanien, die bedekt waren met een oud, berookt behangsel. Een zware lucht, bezwangerd met den gear van sterken drank en tabaksrook, vervulde de onordelijke kamer. Op de schrijftafel lagen papieren, couranten, flesschenhulzen en rekeningen bont door elkander. z/Daar ligt hot Nieuwe Testament weer open- geslagen," zei Frauke en greep naar het oude versleten boek. //Johannes veertien", voegde zij er zacbt bij, terwijl ze er in keek. Marx Yos schudde het boofd. ;,Dat begrijp ik niet," zeide hij, //die man en het Nieuwe Testament En het boek ligt daar dikwijls z/In de ziel kunnen wij niet zien," luidde Ger trude's zacht oordeel. Frauke sloeg de eerste bladzijde op. //Er staat geen naam in, alleen C. S., erg ouder wetsch schrift." het uitsteken van vlaggen en alle uiteriijke huldebetoon. De heer H. G. Burgers te Nijmegen heeft zijn benoeming tot directeur van de ambaehts- school te Hulst aangenomen. De vereeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland zal haar tweede jaarlijksche algemeene vergadering houden in bet Schuttershof te Middelburg op 3 October. Naar de Midd. Ct. meldt beef't C. v. d. B., zich noemende directeur van verschillende onder- nemingen, tegen wien onlangs door den Com missaris van politie te Middelburg in bet. Politieblad werd gewaarschuwd, de vorige week de stad verlaten, zonder zijn adres achter te laten. Inmiddels bevat bovengenoemd blad eene advertentie waarbij de failiietverklaring van ge- noemden v. d. B. wordt bericht. Door de politie te Middelburg is Don- derdagavond aangebouden zekere P. O., ver- dacht van het plegen van laakbare handelingen met een minderjarig meisje te Sluis. Hoek. Jl. Dinsdag had des avonds ongeveer half zes ure op bet gebucht de Knol onder veler belangsteiling de eerste steenlegging plaats van de nieuw te bouwen Christelijke school aldaar. O. m. was ook aanwezig bet bestuur der vereeniging, welks voorzitter, de beer Jac. van Alteu, de eerste steen zou ieggen. Deze sprak een ernstig woord, gericht. tot de bouwlieden, dat met aandacbt werd aange- boord. Hij wees hun, naar aanleiding van Ps. 127 er op, dat het bouwen van onze zijde vergeefs is, zoo de Heer bet huis niet bouwt. Hij sprak de hoop uit dat het werk zonder belemmering of ongelukken moge voleindigd worden en wees met nog enkele duidelijke woorden op de moeielijk- beden en gevaren aan het bouwen verbonden. Vervolgens ricbtte hij zich tot zijne mede- bestuursleden, er op wijzende dat niet alleen voldoende is dat kapitaai en bouwstoffen aan wezig zijn, maar dat, hoe hoog deze ook ge- waardeerd worden, ook hoog noodig zijn gebed en toezicbt op de bouwlieden, opdat, mocht drankmisbruik onder hen voorkomen, dit kwaad uit hun midden worde geweerd. Nadat ook nog door den heer J. J. Kense van Ter Neuzen eenige toepasselijke woorden waren gesproken, werd de plechtigheid beeindigd met bet zingen van Psalm 118 11. Hierna werdende bestuursleden en bouwlieden uitgenoodigd om bij de familie Dieleman eenige ververschingen te gebruiken. Inmiddels was ook de benoemde hoofdonderwijzer der in aanbouw zijnde school op bet terrein verscbenen en met dezen begaven de aanwezigen zich naar de naastbij zijnde hofstede, waar zij rijkelijk werdeuontliaald. z/Daar wordt de zoogenaamde boekbouding verricbt," zei Yos bitter, naar de schrijftafel wijzende. Hij was naast Gertrude in de ge- opende deur blijven staan. //O," riep Frauke, die naar de schrijftafel was gegaan, //kijk eens, hier liggen photografische portretten" en met een bandvol kwam zij aan en begon ze te laten zien. Gertrudes gelaat werd donkerrood. //Frauke Heb je dan geen oogen Leg die dingen weer weg zeide zij b'arscb. Toen zij en Vos zich omkeerden om verder te gaan, had Frauke hen verlaten. Zij boor- den haar aan het eind van den gang loopen en daarbij een geluid als van een kind, dat zenuwachtig schreit. Juist toen Gertrude en Yos door een zijdeur uit bet huis kwamen, reed hun een kleine ponny- wagen voorbij, die stellig vopr de groote trap had stilgestaan. Een kleine dame gezet van postuur, van ruim vijftigjarigen leeftijd, met een vriendelijk, verstandig gelaat mende met vaste handen en groette in het voorbijrijden. door hen druk toe te knikken. z/De kasteleines uit het Monnikkenhof," zeide Yos. //Zij heeft met mijnheer over Christiaau gesproken en waarschijnlijk doorgezet, dat hij bij ons komt. Maar Hinze zal beproeven mijn heer om te praten." (Wordt vervolgd). -^'■•7^'. T^mWF-7. i."l -?*.and<*tr"* Woei""8»»«r- v op SEeeMctapren, toij de Clrua I*3, jr. I'll MK «&WI»3k te ®ep JVennim De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad is belegd tegen Uimderdag den IS September des voormiddags te 10 ure. Ter Neuaen, den 10 September 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad 'no 222 van J b96> maken bekend dat op heden ter gemeeflte-secretarie ter visie is gelegd een verzoefc van AD Hi A AN ABRAHAM EKKA1AN, winkelier, wonende te Ter Neuzen, om vergunning tot bet opricbten eener bewaarplants van petroleum op een gedeelte van bet perceel, piaatselijk gemerkt 7, en ge legen aan den Seboolweg, kadastraal sectie C 1206 en dat op .Maandag, 24 September 1906, des nam.ddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, gelegen heid fcal worden gegeven om tegen bet maken dier in rich ting bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 10 September 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1