Advertentien. BURGERLIJKE STAND. Belangstellende inwoners van Ter Nenzen. Woensdag 12 September 1906, Uit Valparaiso deelt men aan de New- York Herald mede, dat de brandassurantie- maatschappijen, zoowel Chileesche als vreemde, weigeren de verzekerde sommen uit te betalen voor de schade, veroorzaakt door den brand die bij de aardbeving uitbrak. Volgens de inaatschappijen zijn zij slechts verantwoordelijk voor brandschade, die onder normale omstan- digheden is ontstaan en niet tengevolge van aardbeving. De verzekerden, die hierdoor met geheelen ondergang bedreigd worden zullen de hulp van de rechtbank inroepen. Men weet, dat bij de ramp van San Fransisco de assurantie inaatschappijen alle schade, die zij gewaarborgd hadden, hebben vergoed. Huwelijks-picnics. 't Is eigenlijk alleen maar opmerkelijk, dat er niet veel eerder gebruik is gemaakt ran de huwelijks-stinmleerende kracht, die er van pic nics uitgaat. Gelukkig zijn ze er nu in Amerika natuur lijk achtergekomen. Maar de stad St. Louis kan er zich op beroemen, de eerste plaats te zijn, die //Huwelijks- picnics" op werkelijk reeelen, solieden grondslag heeft ingericht. Er bestaat daar 'n //Huwelijks-club," die zoo juist besloten heeft, bij alle verdere picnics 'n ambtenaar mede te nemen, die alle gewenschte liefdebanden in 'n hand omdraaien en ter plaatse kan aaneensmeden. Gemakkelijker kan 't moeilijker //Amelie, ik heb je lief." z/Ik aan'oid je, Janus." z/Pst he ambtenaar trouw jij ons eens even, he Vlug en goed, asjeblieft Volgen de huwelijksformulieren en klaar is Kees. Desverlangd kunnen de jonggehuwden binnen 'n uur al de hoogloopendste ruzie hebben. De eerste picnic in dit seizoen, waarbij nog geen ambtenaar aanwezig was, leverde nog geen schitterend resultaat op, daar er op de vijf vrouwen een man kwam, die natuurlijk zoo hevig in beslag werd genomen, dat er geen kwestie was van 'n fatsoenlijke liefdesuitbarsting. Maar de leden van de club houden dit nieuwe systeem voor zoo uitlokkend (hier zal wel „rer- raderlijk bedoeld zijn), dat zij op een talrijke opkomst van de heeren, en een sterke inbeslag- name van 't mannetje van den burgerlijken stand rekenen. En laat de overheid zulke sinistere vrijheids- beroovingen in de open lucht maar zoo kalm toe Een hond als rechter. De substituutofficier van justitie in de Moldavische districtshoofdstad Vaslin bezit een prachtige foxterrier, waaraan bij zeer is gehecht en die hem overal, ook in de rechtzaal moet vergezellen. Naast de fauteuil van den substituut bevindt zich een afzonderlijke stoel, waarop de hond plaats neemt, die geregeld alle rechtzittingen bijwoont en met evenveel waardigheid als op- merkzaamheid het verloop der zitting volgt. Slechts nu en dan komt zijn levendig fox- temperament boven, en wanneer hem een der geklaagden of getuigen niet bevalt begiut hij te brommen of bijt zelfs naar den betreffenden persoon. Dat is dan altijd een slecht teeken, daar de substituut er van overtuigd is, dat degene, die in de oogen van zijn fox geen genade heeft gevonden, onmogelijk een braaf mensch kan zijn. Ook op andere wijze maakt zich de vier- voetige rechter bijzonder nuttig. Wanneer nl. eeu advocaat of zijn baas zelf in zijn rede- voering te wijdloopig is, dan begint de hond jammerlijk te huilen en houdt daarmee niet eerder op, voordat aan den grooten woorden- vloed een einde is gemaakt. Zonderling genoeg zijn er nog menschen, die met de rechterlijke werkzaamheden van den fox niet zijn ingenomen en den minister van justitie hebben verzocht om door een strenge oekase aan deze /'Onbetamelijkheid" een einde te maken. Te Schneidemuhl (Pruisen) kan men op het zwarte bord buiten aan het gebouw van het Landgericht de volgende openbare kennisgeving lezen //In de zalen van het koninklijke 0. M. hier ter stede zijn op 27 Juni 1906 de'volgende voorwerpen in een boek uit de bibliotheek ge vonden lo. een Duitsch pbstzegei van 10 pf. en 2o. een Duitsch postzegel van 5 pf. De rechthebbende wordt bij dezen uitgenoodigd, binnen vier weken van heden af zijne eigen- domsaanspraken bij den oppersecretaris van het 0. M. te laten gelden, daar anders de genoemde gevonden voorwerpen na afloop van den voor- noemden termijn in het openbaar geveild zullen worden". De heilige Bureaucratius schijnt er zich niet om te bekommeren, of de opbrengst van deze veiling de kosten wel dekken zal. Automobiel-ongelukken. De hertog van Oporto, broeder van den koning van Portugal, is het slachtoifer geworden van een een mis- greep bij het besturen van zijn nieuwe auto- mobiel. Bij het nenjen van scherpe bocht vloog de hertog met machine en al in een sloot van 40 voet diep. Hij zelf en de chauffeur bleven vrij van erstig letsel, maar een adjudant, Sen- hor Serpa, brak beide arrnen. De auto is to taaj vernield. Te Londen, op Waterloo Road, reed een automo biel-omnibus, die voor een vrachtwagen wilde uitwijken, doc^- het hek van de speelplaats eener school, juist toen daar de kinderen aan het spelen waren. Het hek werd vernield en het zware rijtuig kwam de plaats op. Eer de chauffeur stoppen kon, had hij vier kinderen overreden, die erstig gekwetst werden. Zondagnaiuiddag, ten 5 ure, ontstond een hevige twist in een herberg te Basse-Wez tusschen twee mannen Collette en Lugnion. De eerste beweerde, dat de ander hem de portemonnaie had ontfutseld en daarop ontstonc een verwoed gevecht. Lugnion trok zijn mes en stak het met ge- weld in de rechterzijde van Collette, die met vreeselijken kreet bloedend neerstortte. De raoordenaar vluchtte. maar werd vervolgi door een getuige van het tooneel, Lemaire ge- naamd, die toen hij den moordenaar hac ingehaald, insgelijks door het mes van Lugnion werd getrofl'en. Collette stierf twee uren later in het gasthuis, De wonde van Lemaire is niet doodelijk. Een gevaarlijke kerel stond de vorige week te Berlijn terecht wegens koppelarij, ge vaarlijke mishandeling, bedreiging, vernieling, enz. Zooals uit het aantal der als getuigen ge- dagvaarde vrouwen bleek, grensden zijne daden aan moderne slavenhandel. Tegelijkertijd had beklaagde verscheidene van deze vrouwen voor zich zelf gehouden, die hij dan, zoo noodig als vriend, in den nood hulp verleende. Terwijl zijn //favorite" een lange straf moest uitzitten in de vrouwengevangenis, richtte hij zijn woning tot logement in, dat druk werd bezocht. Ten slotte kwam de politie achter de misdaden van dezen gevaarlijken persoon. Tot de algemeene ontzetting van de in het lokaal aanwezige personen nam de beklaagde bij zijne arrestatie plotseling een aanloop en wierp zich met een geweldigen sprong door de ruiten op de straat. Hier kwam hij op een ijzeren hek terecht en bleef met verbrijzelde beenen liggen. De zware verwondingen waren op den dag van de terechtzitting nog niet genezen, een voet zal misschien geamputeerd moeten worden. Met het oog op het feit, dat beklaagde door dezen val reeds genoeg was gestraft en zich voor zijn leven kreupel had gemaakt, werd slechts zes maanden tegen hem geeischt. Woensdagmorgen, te 7 uren, is de kar- doenzenmakerij van de kruitfabriek te Balen- Wezel nabij Turnhout in de lucht gesprongen. Drie meisjes, van 17 tot 19 jaar, wenien gedood. Van het gebouw blijft niets over, doch de andere deelen hebben niets geleden, aangezien, om uitbreiding der ongelukken te verhoeden, ieder gebouw afzonderlijk opgetrokken en van een wal omgeven is. Een treurig lot overkwam den feuilleton- redacteur van het Berl. 'Fagebl, tevens tooneel- criticus, dr Eduard Hober, iemand van 36jari- gen leeftijd. Hij maakte dezer dagen zijn hu- welijksreis in het hooggebergte en besteeg de kleine Zinne bij Schliiderbach. Door het bre- ken van een touw viel hij te pletter in een afgrond. Zijn jonge vrouw was achter gebleven en hoorde enkele uren later de droeve tijding. Een ernstig ongeluk had Woens dagmorgen plaats te Honor Oak, in de nabijheid van Londen, waar men bezig is een groot reservoir voor de waterleiding te maken. Om het transport der materialen en voorname- melijk der groote blokken beton te vergemak- xelijken, had men twee stellingen opgericht, elk 23 meter hoog en op den top daarvan waren twee kranen, waarmee men de zware lasten aan een kabel optrok. Dien morgen om halfzeven, toen men juist een blok beton van verscheidene tons zwaar had opgeheschen, deed zich een vreeselijk gekraak hooren en, voordat de ar- beiders den tijd hadden zich te redden, stortte de stelling in, terwijl het blok beton en de xraan in het reservoir vielen. De hoofdingenieur van de waterleiding, Joh. Scharf, die toevallig zeer vroeg op het werk was gekomen om te zien hoe de kranen werkten, bevond zich juist op de stelling. werd daar afgeslingerd en was terstond dood. Hij had verscheidene ribben gebroken en een daarvan was door het hart gedrongen. Hij was weduwdaar eh laat drie jonge kinderen na. Een aantal arbeiders werd ernstig gewond door stukken hout en beton. Slecht weer wordt uit verschillende plaatsen van het buitenland gemeld. Spanje wordt door storm en geteisterd. Dinsdag zijn te Madrid verscheiden personen gekwetst tengevolge van een wervelstorm. Hetspoorweg- verkeer tusschen Madrid en Ciudad-Real werd verbroken. Op veel plaatsen, vooral in den omtrek van Valencia, kwamen wolkbreuken voor. Uit Guadeloupe wordt gemeld, dat de Fransche Antillen voortdurend te lijden hebben vanstormen met zware regenbuien. Het stooinschip France leeft Fort-de-France moeten verlaten om te Point-a-Pitre een veiliger ligplaats te zoeken. Op Martinique en Ste Lucia zijn aardschokken waargenomen, die echter geen schade hebben teweeggebracht. jUit het overstroomde land. Een uit- stapje naar Moerzeke Broeck, om de verwoesting na te zien, is tegenwoordig onder vele opzichten merkwaardig en tevens bedroevend om te aan- schouwen. Het landschap is heel veranderd. Als men van de herstelde doorbraken rechtover Born- hem-Branst, den polder ingaat, ziet men bijna niets dan verzande akkers en bosschen. Erzijn er, waarop tot 1.50 m. zand ligt. Als door- slaande bewijs Voor het afvoeren van een stuk land van 70 aren vroeg men niet minder dan 4000 fr. Daarenboven zijn er groote vijvers van wel 4 m. diepte gansch toegespoeld. Op die zandplaten groeien ontelbare planten van jonge wissen en wilgen die van het zaad voort- komen. De uitgespoelde putten, achter de twee door braken, zijn zeer diep. Daaruit zijn overgroote klompen turf gekomen, die overal verspreid liggen en waarvan er zijn, die wel 2000 kilos wegen. Ook treft men voorhistorische, bloot- gespoelde boomen aan, die ontzaglijk dik moeten geweest zijn en onder den invloed van lucht en vochtigheid weldra tot stof zullen vergaan, te meer daar de bezoekers gaarne eene gedenkenis van die reuzen der oudheid meenemen. De vruchtbare landen, die niet overzand zijn, liggen nog ganseh onbewerkt. Overal hoort men niets anders dan bittere klachten. Iedereen vraagt zich angstig af, hoe men uit dien droevigen toestand zal geraken. Het geheim van den Mershamtunnel schijnt nu toch nog te zullen worden opgelost. Men zal zich herinneren, dat een jaar geleden in dien tunnel het lijk van een jonge dame, mis Mary Money werd gevonden, die in een trein vermoord en uit het portier geworpen was. Langen tijd heeft men vruchteloos naar den dader gezocht, de zaak was reeds opgegeven, maar thans moet de politie den moordenaar hebben gevonden in een tooneelspeler, die on- langs wegens bigamie tot gevangenisstraf werd venoordeeld. Deze tooneelspeler was in het geheim gehuwd met verschillende yrouwen, die eeijig vermogen bezaten en miss Money zou eeq van zijn dupes zijn geweest. Men brengt thans de bewijzen bij een, teneinde den ver- dadhte voor den rechter te doen verschijnen. -j— Men heeft te Duinkerken, onder beschul- digfing een kind van 6 jaar te hebben willen verinoorden, een knaap van 14 jaar Emile Leijse, geyangen genomen. Nadat hij de oogen van zijn slachtoffertje ge- bliiiddoekt had, wierp hij den kleinen knaap in een; put. Bovendien wordt deze jeugdige moordenaar nog beschuldigd van brandstichting en diefstal met braak. 4- Te Bordeaux zijn groote pakhuizen van wijh en spiritualien afgebrand. Meer dan 2 millioen francs aan wijn en brandewijn zijn ver- loren. Een hevige boschbrand woedt op het gebied van Collo, in het Algerijnsche departement Constantine. Reeds zijn 40,000 hectaren eiken- hout een prooi der vlammen geworden. De dorpen Bessombourg en Cheraia worden be dreigd. De bewoners zoeken een toevlucht te Collo. De mijn Ain-Segma wordt door het vuur omringd, maar men gelooft, dat het per- soneel veilig is. De vlammen, door een sterken wind aangewakkerd, winnen nog voortdurend terrein. Groote ongerustheid heerscht er te Collo, ofschoon deze stad tegen het vuur is aeveiligd. Ondanks de vele hulpmiddelen be staat er weinig hoop den brand meester te worden. De helft der verwoeste bosschen behoort aan den staat, de andere helft is particulier eigendom. Men schrijft de oorzaak toe aan onvoorzichtigheid van inlanders. Wanneer er een zeker iets bestaat waar wij meer belang in stellen dan in iets anders, dan is dit het eene of andere goede berieht betreffende iemand uit de buurt. Er kan geen beter bewijs zijn en voor menig onzer niet van grooter waarde, dan had onderstaande getuigschrift van een dankbaar Middelburger. De heer C. de Jonge, wonende Seisplein 323 te Middelburg, meldt ons Het is thans reeds twee jaren dat ik geleden heb aan een aan- doeuing der nieren, waardoor ik veel pijn in den rug en in de lendenen te doorstaan had. Ik klaagde eveneens veel over hoofdpijn en scheme- ringen voor de oogen. Ik gevoelde mij steeds erg vermoeid en zwaar in de beenen en over het algemeen bemerkte ik dat ik verzwakte en achteruit ging, niettegenstaande ik reeds menig- maal hiervoor medische hulp had ingeroepen. Ik was blij toen ik hoorde van Uw Foster's Rugpiju Nieren Pillen, welke mij veel opknap- tenna een paar dagen kon ik hier reeds de goede werking van bemerken en toen ik dit prachtig geneesmiddel gedurende veertien dagen had gebruikt, waren de pijn en de verdere onge- makken geheel en al verdwenen. Met vertrou- wen kan ik dan ook Uw Pillen aan nierlijders aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. De bovenstaande verklaring zoo eenvoudig en oprecht bewijst ons het doeltreffende van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Het is een zeker middel voor alle ongesteldheden der nieren en der blaas, evenals voor kunne eerste ken- teekenen als pijn, stramheid en zwakte in den rug, opsfopping, overvloedige urineloozing, be- zinksel der urine, rugpijn veroorzaakt door een koude, aandrang van bloed in de nieren of blaas. ontsteking enz. en al de ziekten daaruit voort- vloeiend, zooals suikerziekte, waterzucht, ver- lies van eiwitstoffen, onreinheden in het bloed enz. Yermijd dus de ziekte, terwijl ge direct bij de eerste versehijnselen de kiemen doodt. welke zich voordoen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die den heer De Jonge gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor een of 10,— voor zes doozen. Ondertrouwd I. M. BOASSON Hz. ADRIANA KOOPMANS. Middelburg g gepi ,06_ Amsterdam De Dijkgraaf van den BONTE- POLDER maakt bekend, dat eene buitengewone vergadering van Stembevoegde Ingelanden zal worden gehouden op Woens« dag 12 September 1906, des nam. te half twee uur, in het //Nederlandsch Logement" te Ter Neuzen. De Dijkgraaf voornoemd, K. DEES. De Dijkgraaf van den LIEVENS- POLDER maakt bekend, dat eene vergadering van stembevoegde ingelanden in dien polder zal worden gehouden op des namiddags 41j2 ure, ten kantore van den Dijkgraaf. Ter Neuzen, 6 September 1906. De Dijkgraaf voornoemd, G E I L L. 31n 1«<. Huwelijks-aangifteri. 18 Aug. Johannes Hendrikus Lossie, oud 26 j., jm. en Amelia Christina Judoca de Cauwer, oud 21 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Petius Josephus,z. van Josephus Modestus de Block en van Angelina Maria Picavet. 21 Aug. Maria Johanna, d. van Joannes Baptist Seghers en van Augustina Judoca de Witte. 30 Aug. Wilhelmina Paulina Catharina, d. van Petrus Joannes van den Bossche en van Sophia Maria Heijman. Overlijder.. 22 Aug. Margaretlia Maria Victoria de Rooij, oud 10 j., d. van Petrus en van Maria Louisa Mangnus. 26 Aug. Ludovicus Theodorus de Zaegher, oud 7 j z. van Josephus (overleden) en van Maria During. 30 Aug. Josephina Frederica van der Heijden, oud 1 j., d. van Desiderius Franciscus en van Johanna Maria van Mol. 31 Aug. Jacobus Ludovicus Saman, oud 3 w., z. van Alphonsius en van Blondina Maria Strijdonek. Ovseniiie. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Aug. Jan Francies de Booij, oud 33 j., jm. en Rosalia Joos, oud 30 j., jd. Geboorten. 23 Aug. Alouisius Mathewus, z. van Johan nes Vink en van Cornelia de Roos. Overlijden. 24 Aug. Albert Jacobus Josephus du Bois, oud 9 d., z. van Jacobus en van Louisa Maria Koene. Philippine. Overlijden. 21 Aug. Julius Cornelis Raymondt, oud 45 d., z. van Achilles Mollet en van Ella Johanna van Schingen. Stoppeldijli. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Aug. Alphonsus Vink, oud 23 j., jm. en Christina Rombout, oud 23 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Elisa Charlotta, d. van Pieter Francies Jansen en van Charlotta van Campen. Gustaaf Theodoor Marie, z. van Eduardas Petrus Staal en van Amelia Borm. 18 Aug. Jacobus Cornelis, z van Petrus Johannes der Weduwe en van Maria Amelia Segers. 27 Aug. Josephina Sophia Leonia, d. van Petrus Dinge- mans Andreas Vereecken en van Leonie Catharina Steijaert. 31 Aug. Wilhelmina, d. van Jacobus van der Veeken en van Ludovica Maria Lafeber. Overlijden. 22 Aug. Emeliana de Bruijne, oud 81 j., wed. van Judocus Mel. St. .Jaiisteen. Huwelijks-aangiften. 17 Aug. Petrus Jacobus Cappendijk, oud' 62 j., weduwn. en Juliana Zegers, oud 50 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 31 Aug. Petrus Jacobus Cappendijk, oud 62 j., weduwn. en Juliana Zegers, oud 50 j., jd. Geboorten. 21 Aug. Carolus Ludovicus, z. van Camillus Ricgoot en van Maria Chatarina Schout. 28 Aug. Irrna Maria, d. van Bernardus Baert en van Maria Philomena Rombaut. Overlijden. 23 Aug. Camillus Martens, oud 4 j z. van Oetrus en van Eugenia Taalman. 29 Aug Jacobus Alphonsius van den Brande, oud 2 w., z. van Carolus Ludovicus en van Amelia Mels. EX

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7