gerookte PALI1G, KINDER-) MEEL.j BURSERLIJKE STAND. Handelsberichteii. 1 Adverlentien. VERKR1JGBAAR: Men meldt De directeur der gasfabriek te Joure wordt in de raadsvergadering vaak scherp becritiseerd bij monde van den heer K., vroeger mede-eige- naar der gasfabriek. De directeur solliciteert nu voor eene dergelijke betrekking te Vlaar- dingen en bij den burgemeester dier gemeente was nu een anoniem schrijven ingekoiuen, waarin niet veel goeds van dien soilicitant werd gezegd. De burgemeester zond difc schrijven aan den burgemeester van Joure, die het in de raads vergadering voorlas. Algemeene afkeuring on- der de raadsleden en ru m f 300 werd door lien bijeengebracht om den schrijver op te sporen. Deze heeft zich nu zelf aangemeld. Het is de broeder van bet raadsiid K. Wij vernemen, dat de justitie zicli deze zaak heeft aangetrokken. Verdwenen. In een vijver te Grouw (Fr.) werden vier jaar geleden tweehonderd karpers geplant. Deze vijver staat door buizen, waar- voor bij de uitmonding dicht gaas is gespan- nen, in verbinding met ander water, zoodat de visch niet ontsnappen kau. Bij het visschen met netten dacht men nu in dien vijver een flinke lioeveelheid karpers te vangen, want zij hadden vier jaar tijd gehad om te groeien en men had nooit een dooden karper in den vijver zien drijven. Toch werd er geen enkele gevangen. Waar al deze visschen gebleven zijn begrijpt niemand. Uit Baard (Fr.) wordt aan de L. Ct. ge- meld Eenige jongens zouden Zondagnamiddag gaan baden in de Bolswardervaart. Fen hunner, de 17jarige B. B., had zich het eerst ontkleed en begaf zich direct te water. Nauwelijks had hij een paar slagen gedaan, of hij zonk voor de oogen zijner makkers naar beneden. In ailerijl snelden de andere jongens naar het dorp om hulp te halen. Helaas, deze kwam te laat, alle pogingen om de levensgeesten weder op te wekken, waren vergeefs. Bij het verrichten van graafwerk op een terrein aan de Dijkstraat in Den Helder, waar een nieuw huis wordt gebouwd, is in den grond onder den kelder van het geamoveerde huis een belangrijke verzameling oud zilvergeld gevonden. De munten, ongeveer 500 in getal, dateeren uit de 17de en de 18de eeuw. De nieuwste zijn van 1794. Er zijn er van zeer verschillende waarde, van het drieguldenstuk af tot de halve schelling toe. Ze waren verzameld in een ijzeren kistje, dat, door roest vergaan, bij het omspitten van den grond werd stukgestoken. Naar alle waarschijnlijkheid is het geld in den z. g. Franschen tijd, in het begin der vorige eeuw, in den kelder begraven geworden en later, door welke oorzaak dau ook, niet weder voor den dag gehaald. Het lag vlak bij den kelder- ingang, onder een tegel, waar niemand het zou hebben vermoed. (Dgbl. v. H.) Fe Wieuwerd is gisterenmorgen een 4jarig jongentje van den spoorwegwachter De J. in een spoorsloot verdronken. Naar aan de Tel. wordt bericht, is thans ook de echtgenoote van den landbouwer H. te Grauwendijk, gemeenteTen Boer, aan degevolgen van de bekende vergiftiging overleden. Uit Westmalle wordt aan het Dgbl. v. Nbr. gemeld Een brutale inbraak is hier gepleegd bij den eerw. heer T., rustend priester. De dieven zijn langs den kelder ingebroken, hebben uit een lessenaar een som in goud en bankpapier ont- vreemd, alsook eenige sommetjes, die voor goede werken bestemd waren. Daarna hielden ze een goeden maaltijd, be- sproeid met wat de kelder best opleverde, en vertrokken zonder dat iemand iets gehoord had. Er worden ijverige nasporingen gedaan naar deze brutale heeren. bs*and te Aniwrerpeas. z/Het Handelsblad van Antwerpen" schrijft Vandaag (Maandag) acht dagen was het juist twee jaren geleden dat de petroleumtanks op het Zuid in brand vlogen, welke ramp, bebalve de overgroote schade, die zij aanrichtte, ook het leven aan talrijke menschen kostte. Heden is een dergelijke ramp, doch gelukkig minder erg, gebeurd op eenige stappen dichter bij de stad, namelijk op de Ledeganckkaai, de vroegere aanlegplaats der Harwichbooten. Een jaar is het geleden dat de kaaimuur ver- schoof. Y\ are de wind zuidwest geweest, gelijk voor 2 jaar dan zou de stad opnieuw den aanblik hebben gehad also! een zware onweerswolk ons bedreigde. Nu dreet de rook de Schelde over, le 12 uur hadden de werklieden den arbeid verlaten en de hangars der Ledeganckkaai n°. 10 en 11 stonden onder toezicht van twee mannen de kaaiagent Fitzen en de scheeps- meter Schoeysman. De hangars hebben een lengte van omtrent 100 meters. Die op no. 11 lag vol katoen, hout, katoen- meel, spiegels, kisten met kunstvoorwerpen, glaswerk, ijzer, alien in zeer groote hoeveelheid. Dit alles vormde de lading, gelost uit de I stoomboot //Corby Castle", der firma Steinman, die hier vroeger lag, en te laden in de P. O.-stoomboot //Sumatra" der firma Best. De hitte van de laatste dagen, die doq*.' de zinken daken der houten hangars drong, heeft waarschijnlijk in die kostbare massa de zelf- ontvlammming teweeg bracht, die de verwoesting aanrichtte. Genoemde personen gaven het alarm, maar eer de eerste pompiers, die van het museum, ter plaatse waren, had het vuur zich reeds over de geheele oppervlakte verspreid en was er aan het bluschwerk geen hand te steken. Nevens dien grooten hangar staat een kleinere, die eigenlijk bestemd is voor de elektrische verlichting der kaaien en het leveren van be- weegkracht. Deze moest het eerste gered worden. Middelerwijl kwam en uit de groote kazerne de pompiers met hun spuiten en ander mate- rieel aangesneld. Daarbij voegden zich de werklieden van de Zuidstatie met hun stoompomp ter wij 1 de Ma- leische matrozen der stoomboot //Syria" van op hun schip ook reeds met de stoompomp werkten om hun vaartuig te bevrijden. Dat was hoogst noodig, want de oostenwind sloeg de vlam naar de Schelde en deed het touwwerk, de reeling en zelfs de reddings- sloepen reeds vlam vatten op de //Sumatra". Ook moest de boot maken dat zij zoo spoedig mogelijk van de kaai wegkwam. limners, de hitte van de vlam was zoo groot, dat de pompiers het westelijk gedeelte der kaai niet konden betreden en de spuit van de //Syria" alleen was tegen dien vuurduivel niet bestand. De trossen werden losgeworpen een klein, heel klein stoombootje nam den grooten Engelsch- man op sleeptouw en bracht hem naar het midden van den stroom, waar hij het anker liet vallen. Hij was dus gered. Aan de kaai had hij plaats gemaakt voor de inmiddels toegesnelde groote sleepers //President Ponnoy" en //President van Strydonck" (de laatste een splinternieuwe boot) van de reederij- Letzer, die, van machtige stoompompen voor- zien, nu het vuur langs de Schelde aanvielen. Dertig lansen wierpen nu stroomen water op den gloed, die men nog niet eens merkbaar in hevigheid zag afnemen. Van de zeven ophaalkranen, die langs de kaai stonden, zal niet veel bruikbaars meer overblijven. In weinige oogenblikken lag het dak ten gronde en verbrandde het timmerwerk met de zware houten palen, waarop het rustte. De stoomboot //Syria" was middelerwijl ook door den sleeper //Java" weggebracht en die had dus niets meer te vreezen. Op het oogenblik, dat wij het terrein ver- lieten, woedde de brand nog in voile hevigheid en ziet men nog niet in, wanneer er een einde aan zal komen. Behalve de hooger opgesomde koopwaren zijn ook nog tot vernieling gedoemd de aubetten en bureeltjes der Hessen- en Noord-naties, der bureelen Abts, Best enz., alien gebouwkens, die belangrijke verzendingspapieren bevatten en die natuurlijk onherroepelijk verloren zullen zijn. Een tuiniersknecht te Brussel was dezer da gen uit de gevangenis gekomen waar hij drie jaar had doorgebracht wegens verwonding met een scheermes van een meisje met wie hij betrek- kingen had gehad, doch die toen niet meer van hem wilde weten. Hij wilde nu de betrekkingen weer aanknoopen maar zij weigerde. Vrijdag kwam hij aan het huis waar zij diende en belde en zij deed zelf open. Niet zoodra had zij hem gezien of zij vluchtte naar de keuken, terwijl zij luid om hulp riep. Hij volgde haar en, daar zijn dreigend voorkomen haar het ergste deed vreezen, viel zij op de knieen om hem genade te vragen. De man bracht nu een revolver te voorschijn en met de grootste koelbloedigheid loste hij zes schoten, die de arme dienstmeid alien in het hoofd troffen. De meesteres van het meisje riep van het balcon om hulp. Twee werklieden van den reinigingsdienst snelden toe en hielden den moordenaar aan, om hem aan het gerecht over te leveren. Het meisje is zoo erg getroffen dat degenees- heeren het overbrengen naar het gasiiiuis ver- boden. Te Waterloo heeft een weduwe, 55 jaar oud, haar zoon, terwijl hij sliep, verscheidene bijislagen in het gelaat toegebracht. Hem dood geloovende, ging zij haar buren koelbloedig vertellen wat zij gedaan had. Men liep dade- lijk naar haar huis om den zoon te verzorgen en terwijl men zulks deed, gaf de moeder zich in handen der gendarmes, die ter plaats waren gekomen. Volgens de verklaringen van den geneesheer zal de gewonde denkelijk sterven ten gevolge der bekomen wonden. De moeder heeft reeds herhaalde malen teekens van krankzinnigheid gegeven. Twee dagen te voren wilde zij in een waterput springen. Een dramatische politieke moord heeft, volgens de New York Herald, plaats gehad in de stampvolle zaal van het hotel Jungfrau te lnterlaken. Eenige honderden gasten waren aan den eersten schotel van het dejeuner, toen een ge- dinstingeerd uitziende vrouw van ongeveer 25 jaar, die sedert Maandag in het hotel was onder den naam van Mad. Stafford uit Stockholm, een revolver uit een reticule nam en met be- slistheid op den heer Charles Mtiller uit Miil- hausen, vuurde, die aan een naburige tafel gezeten was. Het eerste schot was doodelijk, maar de vrouw stond kalm op en naar het op den grond liggende lichaam gaande, schoot zij daarop nog 4 schoten af. Er ontstond een algemeene paniek. Ieder vloog overeind en trachtte door de deuren of de ram en te ontkomen. Nadat zij alleen over was in de zaal, ging zij door de terugdeinzende menigte het hotel in en van daar naar het terras. De gerant liep van achteren op haar toe, greep haar en ontrukte haar haar revolver, waarop de vrouw op hooghartigen toon uit- riep //Geweld is niet noodig. Ik verzet mij niet. Die man was door het Russische revo- lutionaire comite ter dood veroordeeld en het vonnis is nu voltrokken. Breng me naar de gevangenis". Daarna was er geen woord meer uit haar te krijgen. Het slachtoffer, 73 jaar oud, logeerde in het hotel met zijn zoon. Sedert vijf jaar kwam hij jaarlijks in het hotel Jungfrau. Zijn vrienden weten niet dat hij iets met Rusland had uit te staan. De vrouw is blijkbaar geheel toerekenbaar men veronderstelt, dat zij het slachtoffer voor een ander aanzag, ofschoon zij vijf dagen lang tegenover hem aan tafel zat. Zij kwam met een man in het hotel, blijkbaar haar mindere in beschaving die haar als zijn vrouw insehreef en Vrijdagavond vertrok. Een wonderdokter in de klem Dokter Yan Bijsterveld, die in Grand Rapid (Michigan Vereenigde Staten) //praktizeert," is er al weer bij, schrijft //The Evening Press". Het gaat daar dus vde firma" niet zoo voor de wind als hier. Den 15en Maart van dit jaar kwam mejuffrouw Nellie Roosenboom bij Bijsterveld om genezing te zoeken voor een borstaandoening. De"5okter schreef eon middel voor en onmicldellijk na de eerste dosis werd mej. R. ernstig ongesteld. Twee dagen later overfeed zij. Dr. Nijland, een echte dokter, heeft den kwak- zalver flink op de hielen gezeten, met het ge- volg, dat Yan Bijsterveld een bevel tot inhech- tenisneming tegen zich heeft zien uitvaardigen. Jaren geleden trok zekere Samuel Griin uit Szentandras r.aar Amerika, daar hij zijn vrouw niet kon onderhouden. In de nieuwe wereld ging het hem ook niet erg voor den wind en was hij gedwongen in allerlei twijfel- achtige herbergen zijn nachtkwartier op te slaan. In een der slaapgelegenheden stal een man zijn kleeren en zijn pas, trok daarmede naar Chicago, waar hij ziek werd en in een hospitaal overleed. Hij werd als Samuel Griin begraven en vrouw Griin kreeg door bemiddeling van den consul in haar dorp het bericht van zijn overlijden. Lang betreurde zij zijn overlijden, doch huwde later met den herbergier Moriz Griinstein. Eenige dagen geleden kwam een vreemdeling in Szentandras aan, die naar vrouw Griin vroeg. Hij werd naar de herberg verwezen, trad binnen en trof de vrouw alleen thuis. Toen zij den vreemde aanzag, stootte zij een verschrikkelijke gil uit en kreeg een flauwte. De vreemde man was haar man Samuel Griin, die lang in Ame rika had rondgedwaald en eindelijk genoeg had verdiend om naar zijn dorp terug te keeren. Het kostte veel moeite om de vrouw tot be- wustzijn te brengen. Toen zij weder bij was, liep zij de kamer uit, ging naar den hooizolder en hing zich op. Toen men haar vond, was zij reeds dood. Hulst, 3 Sept. K O E R S YAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,82° a f 47,876. Engelsch per u 12,12, ZEET1JDINGEN. Van 3 tot en met 4 Sept. a Van 3 tot en met 4 Sept. werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op- en 32 afgeschutdoor de Westsl. 13 op- en 5 afge- schut. Positie der stoomschepen. MelkvoedselvowKinderenenZiekeni j,,* Heden OYerleed na een langdurig doch geduldig lijden onze geliefde Zuster en aan- behuwd Zuster J &HSJE TOLLENAAR, wed. J. de Smidt, in den ouderdom van 34 jaar en 7 maanden, nalatende twee nog zeer jonge kinderen. Namens de familie Tollenaar en De Smidt, JAN TOLLENAAR. Ter Neuzen, 4 Sept. 1906. De Dijkgraaf van den KOUDE- POLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde ingelanden van dien polder zal worden gehouden op S35sisdag, Bi Sepiembeii* SSOS, des namiddags ten hillt drie ure, in het logement//'s Lands Wel- varen" bij Wed. Jac. Drabbe te Hoek. Hoek, 4 September 1906. De Dijkgraaf voornoemd, M. DE JONGE, De Dijkgraaf van den VLOOS- WIJKPOLDER maakt bekend dat eene vergadering van stembevoegde ingelanden van dien polder zal worden gehouden op Woerssdag 32 September 3906, des namiddags twee uur in het Nederlandscli Loge ment te Ter Neuzen. Ter Neuzen, 5 September 1906. De Dijkgraaf voornoemd, R. J. SCHEELE. bij J. DE S^IIDT, Stoombakkerij//De Tijd," Ter Neuzen. xe!. Iluwelijks-voltrekkingen. 16 Aug. Jacobus Wijck, oud34j.,jm. en van Elisabeth van Di; Aiel Dixhoorn, oud 32 j., jd. Geboorten. 17 Aug. Jacobus Francois, z. van Jozias ran de Wege en van Neeltje Dieleman. 25 Aug. Adriaan Levinus, z. van Jan Herrebout en van Autje Verberk- moes. '29 Aug. Jaspert, z. van Cornelis Jacobus Vinke en van Elisabeth Verplanke. Petrus Jacobus, z. van Jacobus Bernardus de Dauschutter en van Francina Seegers. Overlijden 19 Aug. Suzanna Debora de Pooter, oud 2 w., d. van Pieter Jacobus en van Sara de Groote. 23 Aug. Maarten van Dixhoorn, oud 36 j z. van Dirk en van Janna van Tatenhove (overl.). Hoek. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Aug. Krijnde Bruijne, oud 23 j., jin. en Catharina Jacomina Klaassen, oud 23 j., jd. Geboorten. 14 Aug. Jacobus Johannes, z. van Abraham Moens en van Levina Cornelia Hoi. 15 Aug. Catharina Janna, d. van Jan Dirk Klaassen en van Maria de Meester. 18 Aug. Janneke, d. van Jan Pieter ltiemens en van Janneke Overdulve. 31 Aug. Hendrik, z. van Pieter Remijnsen en van Maria van Tatenhove. Overlijden. 15 Aug. Izaak Bakker, oud 17 j., z. van Cornelis en van Maria de Keuning. 26 Aug. Cornelis Christiaan den Engelsman, oud 4 w., z. van Joannes Jacob en van Suzanna Ollebek. 27 Aug. Adriaan Buijze, oud 5 w., z. van Jacobus en van Magdalena Donze. SSengstrtijk. Geboorten. 9 Aug. Josephus Fran- ciscus, z. van Johannes van Moorten en van Louisa Corijn. 11 Aug. Emilius Josephus, z. van Eduard Eggermont en van Mathilda Louisa Steijaart. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,50, Rogge f 7,25, Wmtergerst 8,25, Zomergerst f Haver f 9,KrwteD, f 10,75, Witteboonen fBruineboonen fDuiven- boonen f 9,Paardenboonen f Boekweit Lijnzaad f Koolzaad J Aardappels J 2,75 Boter per kilo f 1,41 Bieren per 26 stuks f 1, Ter wckmarkt waren aangevoerd: 31 st iks Rtindvee 37 Varkens, waarvan verkocht 14 stuks Rundvee en 17 Vcrkens. as VLAG. NAAM. M 3. Van en naar. Lading Voor Ter Souzen 3 Eng. s.s. Tourmaline 2362 |New-Castle kolen Noor. s.s. Mod 1878 Drammen papitrp. Eng. barge Opal 214 Londen ijzer Eng. sch. Fortuna £78 Vlissingen ledig 1 an Xer Keuzeut 3 Noor. s.s. Drda 2050 Goole ledig Eng. s.s. Federation 2232 Calais idem 4 idem Tourmaline 2362 B rneiland idem Voor Client 3 Eng. s.s. Whimbrel 2514 Manchester stukg. idem Liberty 2532 Goole idem idem Jet 2790 New-Castle kolen 4 idem Voreda 1920 Amsterdam ballast Dui s. s.s. Brittania 2592 Riga hout Van 4>eut i 4 Noor. bark Bavo 1317 Raftd ballast Eng. s.s. Whimbrel 2514 Antwerpen ledig Voor Selzaete i 3 De-n. i t. Taarnborg 3485 Windau hoot 4 Eng. sch. Coaltar 621 Hamburg creosoot s.s. HENRY vertrekt heden van Burntisland naar Kroonstad. s.s. GUIDO van Tormo naar Ter Neuzen, pasjeerde 5 dezer des morgens ten S nur Elseneur. s.s. IIARALD van Ueiiola naar Ter Neuzen, passeerde 5 dezer des moreens ten 9 nur EUenenr. s.s. JENNY in ladinu te Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD to Calais in lossing.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3