Hund- enV arkensslagerij. MM fl! LISSCflOTEH, Bovenzaal Hotel Centraal. besloten BALI KINDER-) Advertentien. Symphonie-Vereeniging „DE YOLHARDING", Aanvang 8 uur. Entree 50 cent. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Wat is noodig VLISSINGEN. Ter gelegenheid van den jaardag van H. M. onse geeer- biedigde Koningin, moordtooneel geen, of bijna geen werkzaam aandeel schijnt te hebben genomen. De politie was Dinsdag druk in de weer met 't hooren van de aangeboudenen en de getuigen, en naar den voortvluchtige werd den geheelen nacbt en dag gezocht. Yoor zijn huis staat een sterke politiemacht. Zaterdag voor 14 dagen hadden de baldadige mannen nog in de Jan Steenstraat een gevecht op den boksbeugel geleverd. Toen werd echter niemand gewond. De drank was toen ook nog niet in 't spel. -Londen wordt bezocht door een muskie- tenplaag. De dokters komen er aan te pas. Sommigen gelooven, dat een of ander schip ze uit de tropen heeft aangebracht, anderen houden 't er voor, dat bet inlandsche muggen zijn. Er zijn in Engeland 25 soorten van dat gedierte, en verscbeiden kunnen even vinnig steken als bun neven van de zuiderstranden. De warmte van deze week zal er ook heel wat uitgebroed bebben. Woensdag was 't te Londen de beetste dag van 'tjaar. De thermometer wees in de scbaduw 87 en in de zon 128 graden. De 16e Juli, met 83 graden in de scbaduw, was tot nog toe 't warmste geweest. Maandagochtend omtrent 6 uur zijn er te Matlock, een badplaats in Derbyshire, twee vrij hevige schokken van aardbeving gevoeld. De buizen schudden. Ook te Derby en daar in de buurt beelt men 't verschijnsel waargenomen, maar zwakjes. Nu bestaat het gesteente van die streek grootendeels uit kalkrots, die door den invloed van water licbt afbrokkelt, waar- door er diep ondergronds holen ontstaan en van tijd tot tijd rotstortingen. Men vermoedt, dat een dergelijke instorting de licbte aardbeving veroorzaakt beeft. Van aardbevingen gesproken de Jezu'ieten- pater Vaughan, over wien er te Londen veel gerproken is, naar aanleiding van zijn preeken over de zonden in de boogste Engelscbe kringen, beeft dezer dagen in een preek gezegd, dat Engelands groote zonde is, dat het zich van God afkeert, en God het zondige geslacbt der menschen gewaarschuwd beeft door de uitbar- sting van de Vesuvius en de aardbevingen te San Francisco en in Chili. Te Charleroi heeft een werkman een kei door het raam van een bijouteriewinkel gegooid. Dat gaf een geweldig gerinkel in de straat en eerst dacbten de menschen aan een dynaruiet- aanslag. De keigooier werd door de woedende menigte gegrepen en met moeite heeft de politie hem weten te redden. De werkman vertelde toen dat hij sedert eenige dagen te vergeefs naar werk bad gezocht. Hij had nergens werk kunnen vinden en was volstrekt zonder middel van bestaan. Met de kei door bet winkelraam had hij zijn doel bereiktin becbtenis genomen en gevoed worden. Hij had zich bet leven gered. De winkelier die de kei in zijn uitstalling kreeg, moet zich voor de ongeveer 1000 frank scbade maar troosten met de gedachte, dat door zijn lijden het leven van een medemensch is gespaard. Hij hoopt inmiddels, dat als er zich eens weer zoo'n hongerlijder te Charleroi bevindt, die de klandizie aan een ander winke lier gunnen zal. Le Nouvelliste, een krant van Bordeaux, bevat een stuk, waarin een zekere beer Duche volhoudt dat Dreyfus een verrader is, en dat de heele rehabilitatie een doorgestoken kaart is geweest. Duche tart Dreyfus, hem voor het hof van assizen te dagen, voor de jury, wegens laster. Maar hij verwacht niet dat Dreyfus komen zal. ,/Gij zult vluchten voor de recht spraak des volks, zooals gij voor de militaire rechtspraak gevlucht zijt." Misschien zal Dreyfus den heer Duche zijn zin doen, dat hij hem wegens laster vervolgen zal, maar de rechtspraak des volks, de jury, heeft daar niet mee te maken. De heer Duche zal dan tegenover Dreyfus staan voor den burger- lijken rechter. Men schrijft uit Heyst-aan-Zee Vrijdagmorgen kondigde Mevr. Hesemann, vrouw van eenen koopman uit Keulen, de kost- gangers van een hotel aan, dat zij ten 10 ure in zee zou gaan en er in zou blijven tot 6 uren, zonder een oogenblik op te houden metzwemmen. Zij heeft woord gehouden. Men weigerde haar de toelating om te zwemmen tot aan het lichtschip van Knocke en zij heeft zich moeten bepalen bij het zwemmen rond de reddersboot, die zij vooraf van levensmiddelen had voorzien. Meermaals zag men haar daar henen zwemmen om eenig voedsel te nernen of te drinken. Toen zij ten 3 ure 's namiddags nog altijd voortzwom, kwam het volk toegestroomd en toen zij ten zes ure de golven verliet werd zij in triomf ontvangen. Hare badkoets werd met bloemen versierd en met eene Duitsche vlag bekroond. Frau Heseman is eene struische 58jarige dame, die verleden maand gedurende 9 uren in den Riju tegen den stroom opzwom. Ameiikaansche importeurs klag'ui steen en been over den smokkelhandel can diamanten, paarlen en andere juweelen, die in 't geheim door uit Europa terugkeerende Amerikanen worden binnengebracht. Verleden jaar is voor meer dan dertig millioen dollar aan juweelen oueerlijk ingevoerd. Een groot invoerhandelaar beweert, dat 90 pet. der juweelen, door Ame rikanen gekocht, niet door de handen van Arne- rikaansche douanen is gegaan. INGEZONBEN 8TUKKK N. Mijn/ieer de Redacteur! Bij ontvangst van mijn aanslagbiljet in de bedrijfsbelasting kwam ik tot de minder aan- gename ontdekking dat ik dit jaar meer be- talen moest dan verleden jaar. Ontstemd toog ik naar het belastingkantoor om inlichting en vast besloten te reclameeren doch zie, het bleek dat ik mijn biljet niet goed gelezen had want in den aanslag waren begrepen 10 opeenten die dit jaar voor het eerst ten behoeve der Rijksschatkist geheven worden. Met de mededeeling hiervan M. de R. doe ik misschien velen een dienst. Dankend voor de opname. X. Gemeenteraad van Axel. Ilulst, 27 Aug. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,85. Engelsch per 12,12, DAGEN. Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 12.49 Woensdag KinderenenZieken. ZEETIJDINGEN. Van 27 tot en met 28 Aug. om een goede maag te hebben Zij die een goede maag hebben, moeten op hunne levenswijze passen, onvoorzichtigheden in de voeding en overdaad vermijden, anders raakt de arme maag van streek. Zij die een slechte maag bebben, moeten eenige doosjes Pink Pillen gebruiken die de maag in orde bren- gen en opknappen zoo dat zij weer goeden dienst kan doen. Wanneer de Pink Pillen u een- maal een goede maag bebben weergegeven, wat niet veel tijd yereischt, hebt gij slechts redelijk te blijven, geen buitensporigheden te doen, en gij zult de goede maag die de Pink Pillen u hebben gegeven, behouden. De Pink Pillen hebben nog onlangs een goede maag weergegeven aan een braven ijzertrekker van Gentbrugge, den heer Alfons Verbrugge, die daar woont in de Van Ooststraat no 66. ,/Sedert acht maanden, schrijft bij, was mijn eetlust gaandeweg verminderd en mijn spjjsver- tering aldoor slecbter, moeielijker en pijnlijker geworden. Na mijne maaltijden ondervond ik hevige pijnen in de maag, in de zijden en zelfs in den rug. Die pijnen bleven zelfs wanneer ik te bed lag, en sliep ik eindelijk in dan bad ik een on- rustigen slaap. Mijn maagpijnen bezorgden mij ook dikwijls scheele hoofdpijn. Ik heb meer- dere specialisten voor de maag geraadpleegd, maar geen beeft mij verlichting gebracht. Ein delijk heb ik gebruik gemaakt van de Pink Pillen en ben verbeugd u te kunnen meedeelen dat die mij volkomen genezen hebben. Mijn maag werkt goed en ik zie er weer kloek en gezond uit." Gij kunt niet te veel op uw maag passen. Zorg voor haar, zoo gij wiit dat zij zorg voor u hebbe. De Pink Pillen zijn een uitmuntend middel om u in dien zorg te belpen. Zij zijn eveneens ongeevenaard tegen bloed- armoede, bleekzucht, zenuwlijden, algenreene zwakte, zenuwverslapping, rheumatiek. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotbeken. Franco toezending tegen postwissel. Ook ecbt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Job. de Roos, K 157, Vlasmarkt, Middelburg. Men eiscbe steeds de Pink Pillen met bet strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. a a Gent Van 27 tot en met 28 Aug. werdenlangsdeOost- sluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 38 af- geschut; door de Westsl. 10 op- en 6 afge- schut. Eositie der stoomscliepen. Ondergeteekende bericht biermede dat bij Vrijdag a. s. zal openen, zijn nieuw ingerichte Door een vlugge, nette en prompte bediening boopt hij zich het vertrouwen waardig te maken. D. C. IJSEBAERT, Ter Neuzen. Dijkstraat 16. TER NEUZEN, Directeur de heer F. ANDREWS. Door uitbreiding van bet orkest kunnen dilettanten op 5TRSJSC- esi BL.HAS- IMSYRUR/HEBSTEKi toetreden. Inlicbtingen te bekomen bij de heeren J. C. DE MASIER en J. DE KOK. Tot heden slaagden van mijne inrichting de leerlingen IP. A. TAG EL A A It te Vlissingen voor machinist-leerlisig Hellevoetsluis en A. DE MOO I J van Zierikzee voor Surnumer. Post T. Bij vonnis van de Arrondissements- Recbtbank te Middelburg van 29 Augustus 1906 is in staat van faillisse- ment verklaard JAN VAN LANGEVELDE, koopman, wonende te Axel (Spui), met be noeming van den E. A. Heer Jhr. Mr. Willem Hendrik Hoeufet, Recbter in die Rechtbank, tot Recbter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. De curator, Mr. J. ADRIAANSE, adv.-proc. Middelburg. Bij vonnis van de Arrondissements- Recbtbank te Middelburg van 29 Augustus 1906 is in staat van faillisse- ment verklaard ABRAHAM PIETER AAL- BREGTSE, laatst bakker wonende te Ter Neuzen, thans in bet buitenland, met benoeming van den E. A. Heer Mr. Johann Heinrich van Bel, Rechter in die Rechtbank, tot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende tot Curator. De curator, Mr. J. ADRIAANSE, adv.-proc. Middelburg- Muziek van Dhr, Ellegiers, uit St. Niicolaas. Zitting van 28 Aug. 1906. Tegenwoordig alle leden en den secretaris. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Mededeeling ingekomen stukken. a. Missive Ged. Staten dezer provincie houdende terugzending van het goedgekeurd# suppl. kohier van den hoofdelijken omslag voor 1906. Aangenomen voor kennisgeving. b. Als voren van het goedgekeurd kohier van het sckoolgeld voor het 3e kwurtaal 1906. Aangenomen voor kennisgeving. c. Brief van den heer J. Smies te Axel, houdende kennisgeving, dat hij zijne benoeming tot lid van het Alg. Burg. Armb. alhier aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. d Als voren van den heer J. Verijzer, dat hij zijne benoeming tot lid van het Alg. Burg. Armb. alhier niet aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. e. Brief van het Bestuur der Ambachsschool-vereeni- ging te Hulst, tot het verkrijgen eener jaarlijksche subsidie van J 60. Na eenige discussie wordt besloten aan Burg, en Weth. op te dragen een onderzoek in te stellen, hoeveel leer- lingen uit deze gemeente vermoedelijk die school zullen bezoeken, om dit punt daarna in eene volgende zitting te behandelen. Hetzelfde besluit wordt genomen ten opzichte van het verzoek van het Bestuur der Vereeniging yde Am- bachtschool" te Ter Neuzen. De rekening der gemeente over 1905 wordt z. h. s. goedgekeurd onder mededeeling dat ze sluit met een goed slot van 80,53. De begrooting van het Alg. Burg. Armb. voor 1907 wordt z. b. s. goedgekeurd in ontvang op 4118 en op een gelijk bedrag in uitgaaf. De gemeentebegrooting voor 1907 wordt tot onderzoek in handen gesteld eener Commissie bestaande uit de heeren P. Dekker, De Feijter en Dieleman. Verzoekschrift van den heer D. Koster te Axel, om vanwege de gemeente eene rioleering aan te leggen tot aivoer van zijn gierwater, op grond dat het gootwater van ver uit de buurt bij hem blijft staan en zich daar met de gier vermengt. Op voorstel van den heer Van Hoeve wordt besloten tot het instellen van een grondig onderzoek, alvorens op het verzoek te beslissen. Op het verzoek van D. C. Wolfert Jr. e. a. te Axel, om voldoende verlichting in de Nieuwstraat, meenen Burg, en Weth. nog niet te moeten ingaan, aangezien die straat nog niet door de gemeente is overgenomen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. evenwel voornemeus zijn aan den ingang dier straat tegenover kerk B later een gasolinelantaarn te plaatseu. De voordracht om tot zetters te worden benoemd wordt opgemaakt als volgtP. Koster faftrL. La- maitre (attr.), P. van Hoeve en J. Verijzer. Tot lid van het Alg Burg. Armb. wordt met 6 van de 11 stem men benoemd de heer A. E. C. Krnijsse. Bij omvraag komt de heer De Feijter nog eens terug op de in de vorige zitting ingetrokken verordeningen. Hij is toen afwezig geweest doordat hij zich in het uur van den aanvang der vergadering had vergist. Hij verzoekt den Voorzitter te willen mededeelen, welke gew.chtige redenen er bestouden om de verordeningen in te trekken. De Voorzitter kan hem hierop niets anders mededeelen dan dat op voorstel van den heer Lamaitre dit besluit in de vorige vergadering met meerderheid van stemmen is genomen. De heer Lamaitre zegt hierop, dat niemand verplicht is rekenschap te geven omtrent het uitbrer.gen van zijn stem. Het staat de heer De Feijter vrij een nieuwe verorde- ning in te dienen, doch hij is niet meer bereid zich op voorstel van een of ander raadslid met het ontwerpen van nieuwe verordeningen te belasten. Na eenige verdere discussie tusschen de heeren De Feijter en Lamaitre steit de eerste voor in te trekken het genomen besluit voor zoover betreft de intrekking van de verordening op de schoolgelden als zijnde dit besluit genomen in strijd met de bepalingen van het reglement van orde. De Voorzitter brengt dit voorstel niet in stemming maar zegt daarover in het college van Burg, eu Weth. nog eens te zullen spreken. Verder wordt er tusschen de heeren De Feijter en Lamaitre nog van gedachten gewisseld of er al of niet in strijd is gehandeld met het reglement van orde, wat aan den heer P. Dekker de opmerking ontloki, dat het wel wenschelijk zou zijn een cursus op te richten voor raadsleden ten einde ze capable te maken voor kuune taak. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. Middenprija per 100 K.G. Tarwe 8,90, Rogge 7,40, Wmtergerst 8,25, Zomergerst Haver 7,75, Krwten f 11,Witteboonen Bruineboonen f Duiven- boonen f,Paardenboonen Boekweit f Lijnzaad fKoolzaad Aardappels /2,25 Boter per kilo f 1,35 h 0, F.ieren per 26 stuks f 1, Ter we"kmarkt waren aangevoerd: 50 stuks Rundvee, 46 Varkena, 6 Paarden, waarvan verkocht 16 stuks Rundvee, 23 Varkens. Voorm. 10.41 He r Alfons Verbrugge. a co VLAG. NAAM. ML Van en naar. Lading Voor Ter Seuzen 27 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. idem Tourmaline 2o62 jMiddelsbro ijzer idem The Monarch 1317 :Millon idem Van Ter Tlieuzen 28 Eng. s.s. Die Monarch 1817 i Boston ledig lour (■lent 27 Belg. s.s. Benmacdui 1651 Felixstone ledig Noorsch s.s Munter 2128 Arendai papnrp. ^8 Eng. s.s. Nyroca 3664 [Manchester stukg. Deen. s.s. Frisia 4812 [Riga hout Near, bark Atlantic 1446 [Aruba guano Van 27 Deen. s.s. Flynderborg 3923 Sunderland ledig idem Fionia 270 Blevth idem 28 Eng. sch. Rippling Wave 348 |Portleven phosph. Noor. s.s. Urda 2050 ^iddelsbro ledig Eng. s.s. Don 2658 IGooie stukg. s.s. HENRY in lossing te Ter Neuzen. s.s. GUIDO te Tormo in lading voor Ter Neuzen. s.s. HARALD te Wiborg in lading voor Ter Nenzen. s.s. JENNY morgen te St. Petersburg verwacht laadt voor Ter Neuzen. s.s. RICHARD wordt morgen te Calais verwacht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3