Telegrafische berichten. Handelsberichten. Hoe ver is het hier vandaan Een Grieksch geneesheer, Dr. Georgis Bar- veropoulo, is te Kairo door een Italiaan, Alfred Pierini, doodgeschoten, omdafc hij weigerde mede te gaan naar de zieke rnoeder van den Italiaan, als hij niet vooraf zijn honorarium 12 gulden ontving. De zoon wits van dokter tot dokter geloopen en had overal nul op 't request gekregen. Toen ook dokter Barvero- poulo weigerde zonder vooruitbetaling mede te gaan, trok hij zijn revolver en wondde den ge neesheer doodelijk. De moordenaar is door 't Italiaansch consu- laat in hechtenis genomen. Zijn zieke rnoeder knapt op, wat hem zijn daad nog meer zal doen berouwen. Twee kinderen van een boer te Tauplitz (Oostenrijk), van 9 en 5 jaar zijn, toen de vader niet thuis was, blijkbaar spelend in een koffer gekropen. Toen de boer weer thuis kwam, zijn kinderen niet vond, overal naar hen zocht en eindelijk op de gedachte kwam den koffer te openen, aanschouwde hij hun lijkjes. De arme kleinen, die gestikt waren doordat het zware deksel van den koffer toe en in het slot was gevallen, hielden elkaar vast omstrengeld. Over den doodelijken val van Prof. Aver- beck, uit Aken, in eene kloof van den Gepatscher Ferner, wordt gemeld De Gepatscher Ferner, de grootste Gletscher van Tirol, is op sommige plaatsen erg gekloven en moeilijk begaanbaar. Op 17 dezer onder- namen twee vreemde toeristen van uit het Gepatschhuis een tocht op de Weisseespitze, 3534 meters, waarbij men den heelen Ferner over moet. Die toeristen waren Dr. Averbeck, van Aken, en referendaris Kuppers, van Bonn. Het weer liet niets goeds verwachten en men ried hun aan hun tocht uit te stellen of ten minste een gids mee te nemen. Dr. Averbeck lachte en zeide dat hij nooit eenen gids noodig had. Zij gingen en bereikten rond 3 ure namiddag eene critieke plaats, waar de Ferner erg gebarsten en met bedriegelijke sneeuw bedekt was. Dr. Averbeck ging voorop en vond eene ijsbrug, die hij wilde overgaan. Maar Kflppers schrikte bij den aanblik der brug en verzocht zijnen gezel ze niet te betreden. Dr. Averbeck stoorde zieh daaraan niet en ging. Een kraken, de brug brak en Dr. Averbeck stortte in de spleet. De beide reizigers waren aaneengebonden en Kuppers kon met inspanning van al zijne krachten weerstand bieden aan den vreeselijken schok, maar daarna kon hij de koord nergens vast maken en zelfs geen goeden steun voor zijne voeten vinden. De toestand werd spoedig ontzettend, want Dr. Averbeck was een zwaar man. Beiden spraken met elkander en toen Dr. Averbeck hoorde dat zijn jongere gezel meer en meer naar den rand van den afgrond werd getrokken, riep hij Ja, snij dan de koord maar door. Kuppers weigerde eerst, maar toen de krachten hem meer en meer begaven, volgde hij eindelijk dien raad en Dr. Averbeck viel zwaar in de diepte. Nu boog Kuppers zich over den rand en riep luidde maar hij bekwam geen antwoord. Kuppers wachtte omtrent een half uur, dan liep hij naar de Rauhenkopfhiite, waar hij niemand vond dan snelde gij naar het Gepatschhaus, waar hij het schrikkelijk ongeluk meldde. De gidsen, die hen voor het vertrek gewaar- schuwd hadden, gingen aanstonds mee, hoewel het ging donker worden, Kuppers vergezelde ze. Spoedig begon het te sneeuwen, zoodat verder doordringen onmogelijk was. Men ging daarom in de Rauhenkopfhiitte en wachtte daar tot 3 ure 's morgens. Dan brak de expeditie op en bereikte ten 5 ure de plaats van het onheil. Daar zag men dat het ongeluk nog gruwelijker was, dan men eerst gedacht had. Dr. Averbeck, die door den schok enkel ver- doofd was geweest, had, tot zichzelven gekomen, trappen in het ijs gehakt en op die manier was hij, naar alles liet vermoeden, bijna tot aan den rand van den afgrond geraakt. maar dan viel hij weer in de diepte en vond den dood in de spleet. De gidsen haalden het lijk op en brachten het in het Kaunser Dal. 's Gravenhage, 27 Aug. In het Hotel des Indes is heden aangekomen Generaal Graaf Yon Moltke, adjudant-generaal van den Duitschen Keizer, belast met het overhandigen, namens Keizer Wilhelm, van een geschenk aan H. M. de Koningin ter gelegenheid van Haren ver- jaardag. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur! Alhier bestaat sedert vele jaren het zeer nuttige ondersteuningsfonds bij ziekte n Hulp in Nood' Op verschillende vergaderingen werd door vele leden den wensch geuit daaraan ook een ziekenfonds te verbinden. Immers vele leden van H. in N. zijn geen lid van het alhier bestaande ziekenfonds, terwijl andere leden, als wonende buiten de bebouwde kom der gemeente van gemeld ziekenfonds geen lid hitmen worden. Wie neemt er nu eens het initiatief tot oprichting van een ziekenfonds naast f,Hulp in Nood" en zulks uitsluitend. voor diens leden Dankbaar voor de plaatsing teeken ik mij, Hoogachtend, EEN LID VAN „HULP IN NOOD". Ter Neuzen, 27 Aug. 1906. Gemeenteraad van Zaamslag. Gemeenteraad van Sas van Gent. Rotterdam, 27 Aug. Binnenl. Granen. Jarige soorten zijn vooral wat de Rogge betreft grootendeels opge- ruimd. Nieuwe Erwten met ruimen aanvoer iets lager in prijs. Men noteertPuike jarige Tarwe per hectol. f 7,25 a7,90 Nieuwe 7,a /7,75 Tarwe per 100 kilo 8,50 a 9,50 Nieuwe Rogge per hectol. 5,25 a 5,60 Wintergerst f 4,75 a f 5,25 en per 100 kilo f 7,75 a f 8,25 dito Zomer tot 8,Haver 7,75 a8,25 en per hectol. 3,70 a f 4,50 Paardenboonen f 7,50 a f 8,Bruineboonen tot f 12, Kookerwten 9,a 9,70 Voedersoort f 6,80 a 7,50 Kanariezaad f 8,a f 9, en f 12,50 a 13,per 100 kilo. Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 190 a 210 Rogge per 2100 kilo 140 a 147 Gerst Zwarte Zee 122 a f 124 Amerik. Mais 118 a 121 per 2000 kilo Boekweitgrutten /255 per 2100 kilo Haver 7,50 a 7,80 per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch 11,a 12,25 le soort /10,25 a 10,75 Zeeuwsche Tarwe- bloem 11,50 a f 12,50prima Belgisch 11,— h 11,25le soort 10,25 a 10,75 le soort Fransch 10,25 a 10,75 prima Duitsch 11,a 11,50 extra puik Hon- gaarsch f 14,a 16,prima Amerik. 12,a 13,le soort 11,a /ll,75 2e soort Bakers 9,75 a 10,50 Inl. Rogge- bloem 9,50 a 10,25 Duitsche dito 9,50 a 10,75 per 100 kilo netto. Runderprijzen 52 a 74; Stieren 48 a 60 Kalveren 65 a 98 Schapen 50 a 60 Yarkens 44 a 51 cent per kilo. Melkkoeien 140 a 285 Kalfkoeien f 180 a 300 Yaarzen 80 a 130 Stieren 90 a 210 Pinken 55 a 110 Gras- kalveren 30 a 55 nuchtere /10a/ 12 Fokkalveren 15 a /18 Biggen 8,— a /13 per stuk. Aardappelen. Zeeuwsche jammen 2, a 2,30 Brielsche kralen 2,80 a 3, Geldersche 2,15 a 2,30 Eigenheimers 1,80 a 2,per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 52 en stukken van 1/2 kilo 70 a 75 [cent. Zoetemelksche Kaas 24 a 30 per 50 kilo. Leidsche Kaas 60 a 72 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 4,a 4,20 Buitenl. 3,25 per 100. Karwijzaad 15,a 15,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco in consumptie 10,80 a 11,per 100 kilo en 7% a 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 3olj3 cent en dito Santos 26 cent per half kilo. Beetwortelsuiker 111/4. YEEHANDEL IN BELGIE. De prijzen voor het vee en vooral die voor de varkens, vertoonen nog geen neiging om te verminderen. Yooral de varkens blijven zeer duur. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,40 tot fr. 1,55 volgens kwaliteit. De kalveren van fr. 1.00 tot fr. 1,25 per kilo levend gewogen. De varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven levend gewogen, golden van fr. 1,15 tot fr. 1,25 volgens kwaliteit. ZEETIJDINGEN. Van 24 tot en met 26 Aug. Van 24 tot en met 26 Aug. werden langs deOost- sluizen alhier 36 binnenvaartuigen op- en 46 af- geschut; door de Westsl. 15 op- en 5 afge- schut. Positie der stoomscJiepen. Een onlangs voorgekomen geval te Goes is vrij belangrijk. Daar het zoo dicht in de buurt gebeurd is, achten wij het van belang het te plubiceeren. Hier is het Mejuffrouw 0. den Boer, Mathewes Smalle- gangsbuurt B 219 te Goes, meldt onsNa het groote succes dat ik bekomen heb m^t Foster's Rugpijn Nieren Pill en kan ik niet nalaten U mijn hartelijken dank te betuigen voor dit heilza'am geneesmiddel. De laatste tieu maanden was ik geen oogenblik zonder vlijmende pijn in de lendenen en in den rug, dit was zeer onaangenaam daar niijn geheele huishouden er onder te lijden had en de geringste bezigheid mij veel moeite en last veroorzaakte, vooral bij het bukken was de pijn bijzonder hevig. Ik werd ook gekweld door duizelingen en hoofd- pijn, ik begon mij ongerust te maken dat mijne ziekte daar ik de eigenlijke oorzaak niet wist zich verder zou uitbreiden. Toen ik toevallig hoorde vertellen dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen hiervoor het aangewezen middel was, liet ik dadelijk een doosje komen. Hoe zal ik U mijn vreugde beschrijven toen ik reeds na het gebruik van deze eene doos een buitenge- wone yerlichting bekwam en de pijn zoo goed als geheel verdwenen was. Ik zal thans nog een doosje innemen en vertrouw dat ik dan \olkomen hersteld ben. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. .Een welbekend geneesheer verklaarde dat de ziekte der Nieren de ergste is aller ziekten, met uitzondering van tuberculose. De reden hiervan is dat men meestal geen notitie neemt van verschijnselen der nierziekte of dat deze verschijnselen verward worden met andere ziekten terwijl de nierziekte zich meer en meer uitbreid en zich onopgemerkt complicaties voordoen, totdat zij zich diep in het gestel geworteld heeft. Let dus op de eerste verschijnselen van pijn in de zij, neem Uw maatregelen nog heden, want morgen is het misschien te laat. Verzeker U dat men U de echte fosters Rugpijn Nieren Pillen geef't, dezelfde die me juffrouw Den Boer gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bjj den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of 10;voor zes doozen. Vergadering van 24 Augustus 1906. Voorzitter de Burgemeester-Secretaris. Afwezig de leden L. J. Geelhoedt en C Wilhelmus. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering wordt mededeeling gedaan van de ingekomeu stukken. Een verzoek vande vereeniging »De ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken" om subsidie, wordt aangehouden cot eene volgende vergadering, terwijl wordt goedgevonden het dan te gelijk te behandelen met het verzoek om subsidie der rVereenigde Hand- werkslieden" aldaar. Het snppletoir kohier der schoolgelden over het tweede kwartaal 1906 wordt goedgekeurd. Een verzoek van den lantaarnopsteker D. Rietveld de Hondt om verhooging van jaarwedde, aangezien die werkzaamheden zooveel tijd in beslag nemen, wordt aangehouden tot bij de behandeling der begrooting. Adressant verzoekt hem per lantaarn f 15 toe te kennen. Hierop komt in behandeling de vaststelling der ge- meente-rekening over 1905. Namens de commissie belast geweest met het onder- zoek der rekening zegt de heer Van de Ree dat er geen aanmerkingen op de rekening zijn, doch dat het wel de aandacht der commissie trok dat de onderwijskosten zoo hoog zijn. Ook is het de commissie niet duidelijk met welk doel Burgemeester en Wethouders per rijtuig naar Hontenisse zijn geweest. De Voorzitter wijst er op, dat Zaamslag 3 openbare scholen bezit en een uitgebreide gemeente is. Omtrent de reis naar Hontenisse kan worden medegedeeld dat deze is ondernomen in verband met de aanvraag van J. Haak tot het plaatsen van een petroleummotor. Wijl aan het verleenen eener vergunning daarvoor voor- waarden kunnen worden verbonden en de werking eener zoodanige machine aan Burg, en Weth. onbekend was, besloten zij de te Kuitaart in werking zijnde petroleummotor te gaan bczichtigen, om na te gaan of het stellen van voorwaarden noodig was. De raad nam met deze inlichtingen genoegen en keurde de rekening goed. Hierop werd aangeboden de begrooting voor 1907. De Voorzitter deelt mede dat daarin weinig verandering wordt voorgesteld. Het salaris van den ambtenaar ter secretarie wordt voorgesteld te verhoogen van f 300 tot 325. Het onderhoud van de haven wordt geraamd op 1000. Voor berstelling is 460 meernitgetrokken, om 800 M». grond uit te baggeren en dan het besiuit, om elk jaar uit te diepen, in te trekken en het om de twee jaar te doen. Het op vtorstel van Burg, en Weth. genomen besiuit om elk jaar uit te diepen is niet voordeelig uitgevalien. Wat de ontvangsten betreft, wordt voorgesteld de opcenten op de personeele belasting te verminderen van 35 op 25 en de hoofdelijke omslag te verminderen met 500, waar door de opbrengst der belastingen met f 1000 wordt verminderd. De begrooting wordt gesteld in handen der commissie die ook de rekening heeft onderzocht, om daarover rapport uit te brengen. alsnu komt aan de orde het herstellen van goten enz. in den Polderschen- en in den Veerweg. De Voorzitter deelt mede, dat wordt voorgesteld om de goot van af de school tot Putter in den Veerweg en die in den Polderschen weg van af de weduwe J. Plat- teeuw tot aan de Stoofstraat te herstellen. De heer De Mul vraagt hoeveel keien daarvoor noodig zijn, waarop de Voorzitter antwoordt: ongeveer 4000. Er blijven er dan nog ongeveer 10,000 in voorraad. De heer Van de Ree vraagt waarheen de keien ge- bracht worden die hij heden heeft zien vervoeren. Ook de heer Riemens heeft dat vervoeren opgemerkt. De Voorzitter weet daaromtrent niets en zegt, nadat hem den naam van den vervoerder is medegedeeld, daarnaar een onderzoek te zullen instellen. Daarop wordt het voorstel tot berstelling der goten enz. aangenomen. Bij het bespreken van de voorwaarden voor de ver pachting van den zeedijk van af het straatje tot aan de losplaats en van de begraafplaats en wegen, van 1 Maart 1907 tot 1 Maart 1914, kwamen enkele leden op tegen het onkruid in het gras op de begraafplaats. De Voorzitter zegt dat daarop in de voorwaarden is gelet. De Voorzitter deelt mede dat het de bedoeling is alleen het deel der begraafplaats te verpachten waar niet be- graven wordt. Naar aanleiding eener vraag van den heer Van de Ree deelt hij mede dat de pachtsom f 10 bedraagt. De voorwaarden worden goedgekeurd. Met het oog op den last dien het lange gra» langs de paden bij het begraven kan veroorzaken, wordt goed gevonden te bepalen, dat het gras op een halven meter van de paden kort moet worden gehouden, wat op kosten van den pachter zal geschieden, wanneer hij zelf niet aan deze bepaling de hand houdt. Voorts wordt nog bepaald dat het gras alleen zal gehooid worden. Bij acclamatie werd goedgevonden het verpachten van den zeedijk, terwijl het verpachten van den Neuzen- schen weg tot aan de Groenstraat en den Polderschen weg tot aan Reuzenhoek word verworpen met 5 tegen 4 stem men. Tegen stemmen de heeren De Jonge, De Krakei, De Mul, Van Tater.hove en Riemens. De Voorzitter vraagt wat de bedoeling der heeren is, waarop de heer De Mul antwoord om de lieden die het nu hebben, weer de gelegenheid te geven. De Voorzitter merkt op dat dit toch ook verpachten is, want weggeven, zooals de Zaamslagpolder deed, mag de gemeente niet. Wanneer dat de bedoeling is, zal hij het besiuit ter vernietiging vooiflragen er moet r.u iets anders worden gedaan, b.v. hooien en dan het hooi verkoopen, wat zeer omslachtig is en ook kostbaar. In een volgende vergadering zal hierover nader moeten worden beslist. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. Vergadering van 25 Aug. 1906. Aanwezig alle leden, behalve de heer Malotaux. Voorzitter: de heer P. Wauters. De notulen der vorige vergadering worden na voor lezing goedgekeurd. Aan de orde 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Eenige missiven van Ged. Staten, houdende goed keuring van reglement Burgertijk Armbestuur; regeling lager onderwijs; raadsbesluit verhooging jaarwedde onderwijzer Van de Putte en raadsbesluit verlenging termijn tot ontruiming der baanwachterswoningen. b. Dankbetuiging van den onderwijzer Vande Putte voor verhooging zijner jaarwedde. 2. Vaststelling gemeenterekening over 1905. De commissie van onderzoek adviseert tot goedkeuring, waarna zij wordt vastgesteld in ontvangsten op 21642,51, in uitgaven op 17899,05J, met een goed slot van f 3743,45J 3. Rekening over 1905 en begrooting voor 1907 van het Algemeen Armbestuur met verzoek om subsidie uit de gemeentekas ad 1000, Bij de behandeling der rekening over 1905 wordt door de commissie van onderzoek opgemerkt, dat de leveringen steeds door dezelfde winkeliers geschieden. Dit zal voortaan zooveel mogelijk verdeeld worden. Hierna wordt de rekening goedgekeurd in ontvangsten op f 926,83, in uitgaven op 878,774, met een goed slot van 48,05 De begrooting voor 1907 tot een bedrag in ontvang en uitgaaf van 1054,05J, wordt voor de leden ter inzage nedergelegd. 4. Aanbieding gemeente-begrooting voor 1907. Deze wordt geraamd in ontvang en uitgaaf op 24119,06i, en voor de leden ter nzage nedergelegd. 5. Verzoekschrift van de vereeniging ./Ambachtsschool te Ter Neuzen om jaarlijksche bijdrage in hare kosten. De heer Hamelijnck is er voor subsidie te verleenen, daar van hier wei deelneming zal zijn. De Voorzitter betwijfelt die deelname bij zegt dat te Ter Neuzen des Zondags geen les zal gegeven worden, wat in Gent wel gebeurd. Daar is een school om alles te leeren en zeer goedkoop, waarom ze van hier de voorkeur aan Gent geven. De heer Versluijs Ik zie ze zoo graag naar Ter Neuzen gaan als naar Gent; de Belg zorgt ook voor zijn eigen, wij moeten ook maar voor ons land staan. Na lange aiscussie wordt het verzoekschrift aange houden tot de volgende vergadering. 6. Voorstel tot aanbesteding der levering van 1500 liters petroleum voor de straatverlichting en tot ver- pachting van straatgeld en vestinggronden. Burg, en Weth. worden gemachtigd op de gewone voorwaarden dit uit te voeren. De heer Hamelijnck vraagt wie de brug aan de codpe- ratieve suikerfabriek moet verlichten. Hij klaagt over de slechta veriichting daarvan. De Voorzitter zegt dat dit aan de Waterstaat behoort en daarnaar zal gezien worden. De heer Versluijs vraagt of door Burg, en Weth. met de heer Medaets al gesproken is over den slechten toe- stand van den hulpweg aan de nienwe brug. De heer Pauwels vermeent dat Westdorpe daar het meeste belang bij heeft. De Voorzitter zegt, dat voor de waterafleiding nu ge- zorgd is, maar zoolang de brug niet klaar is, zal men zich met dien weg moeten tevreden stellen. Nog vraagt de heer Versluijs of de schoolkinderen weer een feest zullen krijgen als het vorige jaar. Hij wil ook de kinderen der bijzondere school er bij hebben. De Voorzitter: dan zullen de onderwijzeressen er ook bij moeten zijn. De heer Versluijs Die kunnen er wel bijgezet worden. Algemeen gelach. De heer Oole Hoe groot is het bedrag daarvoor. De Voorzitter: Op de begrooting is hiervoor 40, uitgetrokken. Burg, en Weth. kunnen met den heer De Lauwere hierover onderhandelen. De heer Hamelijnck vraagt om het slachtplein eens op te knappen. De Voorzitter: Moet het soms geverfd worden? Algemeen gelach. De heer Hamelijnck Het plein is in het midden te laaghet water blijft er op staan. De Voorzitter zegt toe daarin verbetering aan te brengen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Datum. VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading Voor Ter Weuzen 24 Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. 25 Eng. barge Carisbr. Castle 263 idem ijzer 26 Eng. s.s. Hero 2194 Hull stukg. Ned. s.s. Henry 4599 Y xpila hout Van Ter Neuzen 24 Eng. 8.a. Jet 2790 New-Castle ledig 25 idem River Scheldt 2199 Londen stukg. 26 Bus. 8.8. Sicilia 5077 New-Castle ledig Voor Client i 24 Noor. s.s. Theresidal 4986 St. Petersb. hout 25 Deen. s.s Guldborg 4441 Windau idem Noor. s.s. Thor 4273 Wyborg idem idem Urda 2050 Goole kolen Eng. 8.8. Don 2658 idem stukg. 28 Deen. s.s. Kr. Pr Louise 5215 Windau hout Eng. s.s. Liberty 2532 Goole stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem idem Ousel 3633 Liverpool idem Van Cweut i 24 Eng. s.s. flarelda 3645 Liverpool stukg. Duits. zeel. Duitsche Warte 2261 Riga phosph. Eng. 8.8. huna 1355 Tripton ledig 25 idem Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Gull 2762 Londen idem 26 idem Ouse 2158 Goole idem idem Truro 3366 Hull idem idem Eildon 3760 Leith idem Duits. bark Carl 3390 Hamburg ledig Noor. 8.8. Leif 3355 Pilau phosph. idem Fame 2987 Sltedwig ledig Zweed. s.s. Ferro 3541 New-Castle idem Duits. 8.8. Marie Gartz 28+7 Methil idem s.s, HENRY in lossing te l'er Neuzen. 8.8. GUIDO in lading te Torino voor Ter Neuzen. 8.8. HARALD in lading te Wiborg voor Ter Neuzen. s.s. JENNY vertrekt heden van Pillau naar Sc. Petersburg. 8.8. RICHARD vertrok 24 dezer van Simo naar Calais.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3