A Nieuws- en Adverfenfieblad Zee u w sch-Vlaandere Stemming verkeer. No. 4884 Dinsdag 28 Augustus 1906. flMBHTlBAAB. 46e Jaargang FEUILL TOB ABONNEMENT: Per drie ma&nden binnen Ter Neuzen 1,Franco per postVoor Nederland f 1,10. Yoor Belgiti f 1,40. Voor Amerika f 1,32^. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. Inzending van advertentien v6or 3 ursn op den dag dor uitgave AD VEKTBSTIEN: Tan 1 tot 4 regeia f 0,40. Yoor Uken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaul pliatsmg derzelfde advertentie wordt de prjjs slecbta t*rem»«l berekend. Grootere letters worden naar pla&tsruimte berekend. TER NEUZEN, 27 Augustus 1906. In de op Donderdag a. s., des voormiddags te 10 uren, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Ingekomen stukken voorloopige vaststelling gemeenterekening dienst 1905 aanbieding ge- meentebegrooting voor het dienstjaar 1907 benoeming onderwijzer school Cverzoek L. M. E. van de Sande om eervol ontslag als onderwijzeres bij het herhalingsonderwijs verzoekschriften uitgifte grond in erfpacht! voorstel J. C. de Masier wijziging verordening jaarwedden onderwijzersverzoek G. van der Peijl e. a. overnemen onderhoud bestrating School weg idem G. van der Peijl idem poterne verzoekschriften K. Wieland, A. E. Bliek en wed. A. H. Donze vragen ontheffing bepaling art. 43, le li/^ drankwetvaststelling le sup- pletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag veizoekschriften hoofdelijken omslag, schoolgeld en hondenbelasting. Tot politieagent alhier is benoemd J. van Hermon te Axel. De scherpsch utters vereeniging ,/Voor A aderland en Koning" alhier ontving voor den in September a. s. door haar te houden schiet- wedstnjd een groote bronzen medaiile van H. M. de Koningin en eene groote bronzen medaiile van Z. K. H. Prins Hendrik. wwi 7) z/\ader is ziek zei zij, -//hebben zij hem ziek gemaakt //Geloot je, dat het goed voor hem is, dat hij steeds dien zwaren wijn drinkt en jarenlang de kamer niet verlaat Hij heeft geen wil meer sedert hij die wond kreeghet is of dat 1 ransche zwaard bij hem de zenhw van den wil heeft doorgesneden. Wie tracht hem te overtuigen, dat de vrije lucht hem nadeel doet Onze zuivere lucht die zoo van de zee komt de beste en meest versterkende van het gansche land!"Hij liet haar hand los en streek met gebalde vuisten over zijn kmeen, terwijl hij moedeloos vroeg „Zullen de Knee's wel ooit weer geluk hebben?" //Als ik ouder ben, Marx "Jib Frauke? Jij vroeg de oude, terwijl hij haar met een eigenaardigen verstoorden blik aankeek. Prauke von Knee zag hem strak en ontsteld in de oogen dit duurde slechts een seconde, toen hurkte zij voor den ouden man neer en zeide klagend //Help mi), Marxik heb niemand dan jou. Zaterdag jl. word alhier een schietwedstrijd gehouden onder de leerlingen van het voorbe- reidend militair onderricht en hen die deelnemen aan de schietoef'eningen tot verhooging van 's lands weerkracht. Er werd geschoten op het kopschijf, 3 d.M., afstand 200 M., liggende en opgelegd. De prijzen werden behaald als volgtle prijs K. Hamelink met 6 treffers 2e pr. J van den Bulcke met 5 tr., 3e pr. G. Kooman met 5 tr., 4e pr. C. van der Sloot met 5 tr., 5e pr. J. van der Bent met 5 tr., 6e pr. C. Harms met 5 tr., 7e pr. J. Scheele met 4 tr., 8e pr. L. Michielsen met 4 tr., 9e pr. J. van der Gouwe met 4 tr., 10e pr. M. Drabbe met 4 tr., lie pr. J. pe Mul met 3 tr. 12e pr. C. Heijgelaar met 3 tr., 13e pr. C. 't Gilde met 3 tr. Voorts had nog een onderlinge wedstrijd plaats op de ringschijf, afstand 200 M. liggende en opgelegd. Hiervan was de uitslag als volgtle prijs C. van der Sloot met 58 punten, 2e prijs G. Kooman met 52 p., 3e prijs J. Binders met 51 p. en 4e prijs J. van den Bulcke met 49 p. In de heden gehouden openbare terecht- zitting van den Raad van Beroep voor de Onge- vallen-verzekering te Middelburg werd de beschikking uitgesproken inzake A. L. te Ter Neuzen. Het beroep werd niet ontvankelijk verklaard omdat klager niet had voldaan aan de uitnoo- diging van den voorzicter van voornoemden Raad om een begaan verzuim te herstellen. Gisterenavond werd door het muziekge- zelschap ;/De vereenigde Werklieden," directeur de beer Aug. Eeckhout, een concert gegeven in den tuin van den heer Joz. de Feijter, aan het station alhier. De verschillende stukken werden goed uitgevoerd, terwijl een talrijk publiek in den tuin aanwezig was. Gisteren brachten tal van vreemdelingen een bezoek aan onze plaats. In den voormiddag arriveerde met de stoomboot //Luctor et Emergo" een gezelschap reizigers uit Gent, die met muziek aan 't hoofd door eenige straten trokken terwijl met den middag de stoomboot //Tele- graaf"de leden van de //Socie'te Royale Nautique" uit Antwerpen alhier aanbracht. Des avonds trok een Belgisch muziekgezel- schap, met een talrijk gevolg dat een bezoek aan Walcheren had gebracht, omstuwd door tal van nieuwsgierigen, onder de tonen der muziek van de ponton naar het spoorwegstation. Met 31 Aug. a. s. wordt de marechaussee Van Loop van hier verplaatst naar de brigade te Koewacht en de marechaussee Vreeman van de brigade te Koewacht naar die alhier. Pas op mij Ik ben bang voor Hinze Wees toch altijd bij me In jouw rtabijheid gevoel ik altijd iets vriendelijks en reins Bevend over het gansche lichaam had zij -die woorden uitgesproken. De oude man l'egde zijn trillende handen op het hoofd van zijn Beveling. //Mijn kleine Prauke Wie zal je helpen, arme kleine deern Zij schreide in stilte. In de huiskamer was de stem van den baron verstomd. Men hoorde een ledige flesch van de tafel op den vloer vallenzij rolde de halve kamer door. Toen werd de deur geopend en zware onzekere voetstappen werden gehoord in de gang en op de trap naar boven. Onmiddellijk hoorde men een toornige stem luid zeggen z/Jij hier, vrouw Siemens? Waarom ga je niet op tijd naar bed Je weet toch wel, dat het me hindert De oude vrouw antwoordde niet. Toen werd het stil. Daarbuiten haalde A os met beklemde borst dieji adem, als een zucht. Frauke liief het hoofd omhoog en»stond op. z/Kom, Marx, laat ons gaan Met zachten tred gingen zij de trap op. Boven bij Frauke's deur stond de kleine, 'e uitslag van het te Kampen gehouden officiers-examen der onderofficieren-leerlingen van den hoofdcursus is, wat het 3e reg. infanterie aangaat, dat alien zijn geslaagd, o. m. voor de administrate hier te lande onze voormalige stadgenoot P. C. J. Tissot van Patot. Bij het te's Gravenhage gehouden examen voor de Fransche taal is o. m. geslaagd onze vroegere stadgenoot de heer Oh. J. van Nuenen. Bij het te 's Hertogenbosch gehouden examen voor de hoofdakte zijn o. m. geslaagd de heeren M. Eijke van Lage-Zwaluwe en Ph. F. Plasschaert, van Bussum. - A olgens mededeeling van den Inspecteur van het Loodswezen worden met zonsondergang van den len September 1906 op de schorren beW. de lichten van Rilland en beZ. het dorp Rilland 2 witte easfe geleidelichten ontstoken, welke N326°0. ineen gehouden, leiding geven in de gebaggerde geul boven Bat. De hoogte van het lage licht is 6,2 M. boven hoogwater, die van den lichtopstand compleet <,16 M. van het hooge licht is de hoogte boven hoogwater 9,1 en die van den lichtop stand compleet 10,13 M. Beide lichten zijn lantaarns, welke aan witte palen geheschen worden en zijn zichtbaar tot op 4 zm. de onderlinge afstand bedraagt 50 M. Men schrijft uit Sas van Gent aan de M. Ot. Het gaat de //Societe Anonyme des Claceries Neerlandaises" alhier tegenwoordig heel wat meer naar den vleesche dan jaren terug. Wie heiinnert zich niet den tijd, dat de aandeeien der inrichting te Brussel als waardeloos golden Dat is nog niet zoo heel lang geleden. En thans blijkt uit de jaarverslagen dat in den laatsten tijd een flink dividend verkregen wordt. Dat zoo n stadium van bloei ook voor de omgeving. waarin de fabriek gelegen is, van niet geringe beteekenis is, laat zich be- grijpen. Men kan het hier trouwens wel zien. 1 Bnke terreinen ten noorden der gebouwen werden aangekochthnizen werden er op ge- bouwd. Verieden jaar bouwde men midden m de Poel een prachtige villa, welke tot woning van den, vroeger te Brussel wonenden directeur dient. Dit prachtgebouw, onmiddel lijk aan de grens op Hollands gebied gelegen, staat met de labriek in directe electrische ver- binding. Op de plaats, waar de atgebrande verffabriek der heeren Krieke freres heeft ge- staan, is thans eveneens een villa voor reke- ning der spiegelfabriek in aanbouw. Deze is bestemd tot woning van den onder-directeur. \A ij haalden een en ander aan, ook als be- wijs dat zuidelijk van onze gemeente, even voor gebogen gestalte der huishoudster. Zij had een paardendeken in de hand. Toen zij hen zag aankomen, zeide zij in verwarring ',/Ik dacht, dat ge reeds te bed waart, freule Frauke", en ging de gang door in de richting naar hare kamer. z/Wat wilde zij, Marx //Laat haar maar begaan," antwoordde hij en knikte haar goedennacht. 1 oen 'Ihorbeeken den straatweg verliet en den hollen weg naar den marsch opreed, waaide de. fiissche zeewind hem tegen. Slaperig richtte hjj zich op en keek verward een oogenblik rond. Zijn omgeving herkennende, rukte hij de paarden naar de andere zijde van den weg, dicht bij den hoogen zandwand, als was hij bang voor de donkeie, kleine denneboomen, die aan deoverzijde op de helling onder den bouwval groeiden. Zoo- reed hij in Snellen draf den hellenden weg langs tot aan de plek, waar de duinen ophouden en de marsch begint. En daar... op die plek... overkwam het hem, dat huiveringwekkende dat hij elken avond bespeurde als hij laat uit de stad terugk warn en dat hem tot in den nacht in zijn societeit \asthield en hem prikkelde, zoodat hij het eene glas zware wijn na het andere door de van angst gedroogde keel goot. Hij liief de zweep op, om die met een woedende slag op de paarden te laten neerkomen de Belgische grens, tusschen kanaai en spoor, terrein gelegen is, zoo bijzonder voor industri- eele ondernemingen geschikt, als men nergens zal aantreffen. De grond is bovendien spot- goedkoop. Van deze gelegenheid maakten Franschen en Walen gebruik. Er is nu nog een flink bouwterrein te koop langs het kanaai zuidelijk van de Glaceries. Als ik hiervan melding maak, is het geenszins mijn bedoeling reclame te maken voor den eigenaar van die strook gronds, maar enkei om eens te wijzen op een gunstige gelegenheid, waarvan ook Hollandsche fabriekslui kunnen profiteeren. Wat dan natuuriijk ook bijdragen zal tot toename van den bloei van ons nijver fabrieks- stadje. Te Breskens loopt een vreemd gerucht over de buitengewoon groote vangst van zee- honden in de vorige jaren, die zoo groot schijnt geweest te zijn, dat daarover zelfs de tevreden- heid der regeering werd uitgedrukt. Later moet gebleken zijn dat de meeste dezer dieren gesneuveld zijn op het papier. Aermoedelijk zal bij de weldra te verwach- ten openbare behandeling van de zaak van den in voorloopige hechtenis verblij vende ex-gemeente secretaris van Breskens over deze zaak wel eenig licht opgaan. (M. Ct.) In het hotel ,/De Nieuwe Doelen" te Aliddelburg wordt heden avond verwacht de Amerikaansche milliardair Pierpont Morgan en zijue echtgenoote, die met zijn jacht te Bnigge vertoeft. Het gezelschap bestaat uit 4 personen, wordt vergezeld door 4 bedienden en begeleid door een koerier. Sluiskil, 23 Aug. Heden werd alhier in de herberg van E. Fermont door den notaris AToilenhoven van Daalen ten verzoeke van P E. de A os van Axel, in het openbaar geveild een goed onderhouden huis, zeer geschikt voor herberg en winkel, met schuur, stal en erf, gelegen nabij Sluiskil, groot 1 are 93 centiaren. Het perceel werd opgehouden op 900. lloek, 27 Aug. Heden werd alhier door den notarisVan der Moer in het logement van mej. de wed. Drabbe, ten verzoeke van de erven van Iman Blok en Adriana Hlok, in het open baar verkochteen huis en toebehooren, met het recht van erfpacht op den grond aan de Noordstraat te Hoek, groot 1 are 70 centiaren. Hiervan werd kooper de heer Abr. de Keuning, metselaar te Hoek, voor 550, Sas van Gent, 26 Aug. Vaji de voorge- nomen deelname aan het gewestelijk turnfeest op heden, is door onze gymnastiekvereeniging T. H. O. R. afgezien. In de plaats hiervoor maar zij kregen den slag niet. De zweep viel ter zijde op het spatkleed en de paarden stonden stil, als waren ze aan den grond genageld. Had hij ze tot stilstand gebracht Of stonden ze vanzelf stil Hij wist het niethij wist alleen, dat ze altijd stil stonden, juist op die plek. Langzaam wendde hij het hoofd en richtte de oogen links, naar hetwitte Knee", waarboven de plompe, bouwvallige toren in de schemering te onderscheiden was. Als versteend stonden daar voerman, paarden en rijtuig. Met zijn waterige oogen keek de beschonkene naar den toren daar in de hoogte en naar de nevelbeelden, die er om heen in de lucht schenen te zweven. Door den zachten wind voortgedragen, trokken van den zeekant indrukwekkende verschijningen in plechtigen optocht over den marsch. Uit de lange slooten stegen andere op en voegden zich daarbij. Zij stegen langs den steilen zand wand van het //witte Knee" op, totdat zij den ouden toren bereikt haddenedelvrouwen in slepende gewaden en trotsche houding, in groote, grijze hoofddoeken, die lang neerhingen ridders, in donkere wapenrusting van ijzer en leder, ge- zeten op groote z ware paarden, herders met lang haar en lange staven, breede Saksische gestalten en achter hen aan kwamen onafzienbare kuddqn van witte schapenwolken (AVordt vervolgd). trimuassmmem mHBnaMnaw'^-- -u De Burgemeester der gemeente TER NEUZEN maak't bekend, dat eene Openbare Vergadering van des Gemeenteraad is belegd tegen ilomli rdag den •SO Aiiiru»<ii« IWOOj, des voormiddags te 10 are. Ter Neuzen, den 27 Augustus 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter kennis van de ingezeten^n dat voor bet nitvoeren eener berstelling van deri boveribouw der bij het iti.jk in onderhoud zijnde brug no. 12, over de Rijkswaterleiding beoosten het kanaai van Neuzen naar Gent, weike brug ligt in den weg genaamd Dijk van den Ser Lippenspoider I (no. 48 van den ligger der wegen en voetpaden in de gemeente Neuzen), die bruo- van heden uiterlijk tot en met 8 September 1906 voor het verkeer zal worden afgesloten. Ter Neuzen, 27 Augustus 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. *4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1