Uniformkleeding Openbare Yerkooping. Openbare Verkooping. BEEST1AAL: Oponbare Verkooping. Bouwland, Advertentien. Landbouwgereedschap Ongeveer 3 heel Aardappelen te velde, Behoort Ter Neuzen te helpen. BURGERLIJKE STAND. R. van der Kleijn, Zwammerdam, Eene DRIJVENDE WOONARK ieikgeresdschap Hier hebt ge mijn kaartje, Grigori Iwano- I witsch, sprak de tante glimlachend, wij zijn in den winkel goed bekend. Ik nam mijn hoed af en snelde been als een achtervolgde. Een langbaardigen koetsier be- loofde ik vijf gulden, als hij me als de wind naar de Smidsbrug en terugreed. En hy reed er op los als een bezetene. Ook ditmaal had ik geluk. Ik keerde met de vermiste porte- monnaie terug. Ik vond bet gezelschap tamelijk zwijgend aan tafel. Koesma had er blijkbaar geen slag van, zich op zijn voordeeligst voor te doen in weer- wil van de hulp van champagne. Bij mijn binnentreden werd ik met gejuicb ontvangen. Ik bracht leven en beweging in bet drietal, kortom, bet werd een gemoedelijke, prettige avond. Den volgenden dag legden Koesma en ik een bezoek bij de dames af. in. Twee weken later Koesma bad er op gestaan, dat het op denzelfden dag zou ge- beuren deden wij beiden aanzoek en werden beiden verhoord. Wij waren zeer gelukkig. Ik was verliefd als nooit tevoren en Koesma was in de wolken. In orde, beste jongen zeide bij verge- noegd en wreef zich in de handen. Van nu af waren wij dagelijks te gast bij onze verloofden, en ik rekende die dagen tot de schoonste mijns levens. Ssofja was een verrukkelijk meisje. Wij lacbten en schertsten den ganschen dag en ook bet oudere paar was tevreden. Toch bemerkte ik na eenigen tijd, dat Koesma mij scbuine blikken van ter zijde toewierp en mij of grommige, of korte ant- woorden gaf. Ik besloot, hem daarover onder handen te nemen. Wat scheelt er aan, oompje vroeg ik. Waarom zijt gij niet in uw schik zooals ik. Gij hebt een knappe, beminnelijke verloofde in baar beste jaren. Gij zijt op weg, mijn echte oom te worden wat wilt ge nog meer Somber keek Koesrn* Wassiljewitsch voor zich uit op den grond. Jij hebt goed praten sprak bij giftig. Wat nu zei ik beleedigd, heb ik misschien uw zin niet gedaan Ben ik niet bezig, bet mooiste en beste meisje het bof te maken, alleen om uw neef te worden En gij zijt ontevreden Ge moest u scbamen. Toen stond Koesma op en legde zijn handen zwaar op mijn schouders. Hij had tranen in de oogen. Grischa, sprak hij met trillende stem, ik heb je lief als een zoon je weet het, mijn erfge- naam zult ge in ieder geval worden, maar met Awdotja Kjrillowna trouw ik niet Wa-atriep ik. Ik wil de andere Ssofja ging Koesma met onaangename koelbloedigheid voort, van haar houd ik duizendmaal zooveel Ik zonk vernietigd op mijn stoel. Neem jij de weduwe drong Koesma aan. Erbarru je. Geef mij Ssofja 1 Ik zal dan al je schulden betalen. Ik weet, dat je huishooge schulden hebt. Dat ging nu toch wat te verSprakeloos staarde ik hem aan. Ja watwat denkt u eigenlijk staraelde ik ten slotte, gelooft u, dat men ver- loofden kan omruilen als als effecten En gij moestmijn oom worden Dat komt er niet op aan, griende Koesma, kerel, als je ook maar een beetje op me gesteld bent, dan dan bij snikte dan betaal ik al je schulden. Loop naar den drommelschreeuwde ik en snelde de kamer uit. De eene dag verliep na den anderen. Ik was bedrukt. Mijn schuldeischers begonnen het mij lastig te maken. Ik was werkelijk wat lichtzinnig geweest. Ssofja merkte mijn gedruktheid op en werd jaloersch. Je geweten is zeker tegenover mij niet in orde, zeide zij en pruilde. Ik ken de mannen onbetrouwbaar en trouweloos zijn ze Zij had haast gelijk, maar anders, dan zij bedoelde. Ik gevoelde mij allerellendigst en zenuwaehtig. Op zekeren dag zocht ik twist. Wij krakeelden op z'n hevigst. Woedend liep ik weg. Ziezoo, zei ik tot Koesma. Nu zijn wij gelukkig zoover, als gij het hebt willen liebben Thans kunt gij uw geluk beproeven. Koesma weende tranen van vreugde en wilde mij omarmen. Boos stiet ik hem weg. Ik zal bet mijn leveulang nooit vergeten riep bij, dat zweer ik je. Maar Grischa, nu heb ik nog iets op bet hart. Ik keek hem aan. Wat nu nog vroeg ik werktuiglijk. Doe jij bij Ssofja Nikolajewna nu een goed woordje voor mij, bedoelde bij, jou zal zij wel verbooren. Ik sprong op als een wilde kat, pakte Koesma bij den kraag en schudde bem dooreen. Nu is het genoeg, schreeuwde ik buiten mijzelf. Ga haar zelf maar vragen Zes weken gingeu voorbij. Ik kreeg Koesma niet meer te zien Wij ontweken elkaar als hond en katmaar mijn schulden had hij betaald. Op een middag kwam Koesma Wassilje witsch aarzelend mijn kamer binnen. Ik zat mij juist te scheren. Grischinka, zei hij weemoedig, ik kan het heusch niet meer uithouden. Wees wr6er goed op me. Ik heb vandaag met Ssofja Nikola jewna gesproken en met de tante ook. Nu en? vYoeg ik onwillekeurig. Hij hield bedroefd het dikke, roodharige hoofd hangen. Zij hebben me beiden de deur uitgegooid. ZEETIJDINGEN. Van 22 tot en met 23 Aug. a Van 22 tot en met 23 Aug. werden langsdeOost- sluizen alhier 31 binnenvaartuigen op- en 34 af- geschutdoor de Westsl. 22 op- en 14 afge- schut. Positie der stoomsch epen. Dit kleiDe artikeltje, afkomstig uit Ylissingen, kan een groot aantal lijdenden hier ter stede helpen en wij moeten den edelmoedigen geest van onzen buurman bewonderen voor de bereid- willigheid, waarmede hij spreekt om het goede nieuws voor ons welzijn te verkondigen. De beer A. Benee, wonende Breewaterstraat 132 te Vlissingen meldt ons Alvorens ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pillen klaagde ik sedert geruimen tijd immer over de nieren en blaas. Ik had steeds erg veel pijn bij bet urineeren, het water was immer dik, vuil en drabbig en 's morgens bevond zich een dikke laag bezinksel op den bodem. Ik bad ook veel last van duizelingen in het hoofd en hoofdpijn en was steeds vermoeid en loom, 's Morgens bij het opstaan openbaarde zich reeds dat afgematte gevoel en scheen het mij toe ais- of ik niet op de been kon blijven, zoo zwak gevoelde ik- mij dan. Afgaande op de gunstige bericbten omtrent Uw Pillen, liet ik dadelijk een doosje komen en ik was ten zeerste verwonderd toen ik reeds, na vier dagen de pillen te hebben ingenomen, de pijn voelde verminderen. Nadat ik de behandeling twee weken had voort- gezet, kon ik weinig of niets meer van de vroegere kenteekenen mijner ziekte waarnemen. Om den wortel van het kwaad geheel uit te roeien, zal ik nog eenigen tijd met Uw voor- treffelijk geneesmiddel verder gaan, doch ik gevoel mij verplicht U nu reeds dank te zeggen voor de gunstige uitwerking. Bij voorkomende gelegenheid zal ik uw geneesmiddel gaarne aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Indien gij op de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt gij gevaar een ontsteking aan de nieren te bekomen, steenen in de blaas, waterzucht, suikerziekte enz., want aangetaste nieren genezen nooit van zelfindien men ze verwaarloost en zonder hulp laat, is het einde noodlottig. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de beer Benee gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de bandteekening van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijg- baar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor een of 10,voor zes doozen. Zij, die wenscben in te schrijven voor de benoodigde ten behoeve van bet personeel van den Provin- cialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde en lijn YlakeWalzoorden gelieven zich te vervoegen bij den Directear te Vlissing en, (Kantoor Buitenhaven), voor 31 Augasstaas £908. levert prima Goudsche kaas, van 44s/4 kilo, tegen /0,40 per T/2kilo, ookprimaEdam- mers 1,50 per stuk of 2,80 per 2 stuks, franco per post tegen rembours. Voor H. H. Winkeliers speciale prijzen en condition. De Notaris De Bidderzal ten verzoeke van zijn principaal op Donderdag den 30 Augustus iiSOS 's namiddags te 2 lire, ten buize van den heer J. Michielsen te Ter Neuzen, in het openbaar, a contant geid, verkoopen iii de buurt Sluiskil en zulks WOOP afbraak, en liggende mede aldaar alles vroeger breeder geannonceerd geweest. Inmiddels ait de hand te hoop. De Plaatsvervangend Notaris J. A. Dreg- mans te Axel, zal ten verzoeke van EDM. LIP- PENS te Sas van Gent, bij F. de Vleeschau- wer nabij statie Philippine, op Zaterdag den fl September §908, des nai ten 3 ure, verkoopen en het erfpachtsrecht tot 31 December 1926 op den daarbij behoorenden Grond, eigendom van den heer Van den Broeck en cons, te St. Nicolaas, alles te Sas van Gent (Remoorterepolder), kadaster sectie B no. 721. Betaling koopsom 1 maand. Aanvaarden bij de betaling. J. A. Dregmans, Candidaat-Notaris, plaats- yervanger van den Notaris P. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van de Erven van den heer CORN. BALKENENDE, in leven land- bouwer te Axel, verkoopen op Dirasdag 4 September 1306, des namiddags 1 ure, in bet logement ,/Het Gulden Vlies" bij Mej. de Wed. Rolff te Axel. PERCEEL 1. 'J en Aanlioorigheden, Bouwland, Weiland, Boomgaard en Water, in den Noordpolder, gemeente Axel, kadaster sectie G nummers 1001, 1002, 539, 536, 1004 en 1003, samen groot 5 hectaren 83 area 20 centiaren of 13 gemeten 25 roeden. PERCEEL 2. 1 hectare 43 aren 90 centiaren of 3 ge meten 68 roeden Bouwlaud, gelegen alsvoren, kadaster sectie G nummer 557. PERCEEL 3. 2 hectaren 8 aren 80 centiaren of 4 ge meten 204 roeden Bouwland, gelegen als voren, kadaster sectie G nummer 558. en PERCEEL 4. 1 hectare 74 aren 20 centiaren of 3 ge meten 272 roeden Bouwland, gelegen alsvo ren, kadaster sectie G nummer 535. PERCEEL 5. 98 aren 50 centiaren of 2 gemeten 63 roe den Bouwland, gelegen alsvoren, kadaster sec tie G nummer 1061. PERCEEL 6. 2 hectaren 22 aren 70 centiaren of 4 ge meten 298 roeden Bouwlaud, gelegen alsvo ren, kadaster sectie G nummer 532. PERCEEL 7. 3 hectaren 26 aren 50 centiaren of 7 ge meten 97 roeden Bouwland en Weg, gelegen alsvoren, kadaster sectie G nummers 919 en 918. PERCEEL 8. 2 hectaren 93 aren 80 centiaren of 6 ge meten 167 roeden BOUWLAND en WEG, gele gen alsvoren, kadaster sectie G nummers 920 en 921. Betaling der koopsommen binnen 3 maauden na de toewijzing. Onkosten ad 7°/0 binnen 8 dagen. Aan- vaarding bouwlanden, rooven oogst in 1906 en de gebouwen gedeeltelijk 1 Mei 1907. Grond- lasten voor koopers van 1 Januari en polder- lasten van 1 Mei 1907. bop Donderdag S Septem- ber 1995, des voormiddags 10 ure, op de door wijlen den beer G. BALKE NENDE bewoond geweest zijnde hofstede, in den Noordpolder bij Axel, 6 WERKPAARDtN, als: 1 bruine Merrie oud 4 jaar, 1 -■bruine dito oud 4 jaar, 1 vosse Merrie oud 7 jaar, 1 vosse Ruin oud 12 jaar, 1 bruine Merrie oud 15 jaar en 1 vosse Merrie oud 15 jaar, 5 sJte Melkkoeien, 2 bekalfde Vaarzen, Jj 1jarig Rund en 3Kalvers, 1 Zeug dik van Biggen, 2 groote en 4 kleine Loopvarkens, ongeveer 60 Hoenders en Hanen en Hond met bok en ketting. 3 Menwagens, 1 Stortekar, 1 Chais op veeren, 4 Zeeuwsche-, 2 Sacx- en Twee- scharploeg, 1 Cultivator, 1 kleine Zesbalks- en 2 Vijfbalkseggen met ijzeren en 3 groote en 2 kleine Vijfbalks- en 3 Vier- balkseggen met houten tanden, Rolblok, Molbord met ketting, Slede, Slepers, Snij- molen, Windmolen, Geeselsteen met paard, Waterbak met goot, Graanzeeften, Graan- zakken, Graanmaat, Balen, Bascule m&t gewicbten, Rieken, Scboppen, Vorken, Zeisen, Mesthaak, Vleeschblok, Worstenbak met suik, Meel- en andere kisten, Mest- planken, Fornuis, Ladders, Touwwerk, Paardentuig, Netten, enz. Een zoo goed als nieuwe Teeltuin, Kaarn, Tonnen, Emmers, Teelen, enz. enz. U90RTS Eene partij Dekriet, Hooi en Stroo, droge Mutsaard (verdeeld in koopen), Kodden, Flanken, oud IJzer en den Mest in den mestput. OnmiddeSiijk daarna op landen in de nabijbeid vau voormelde hofstede. Geeuerlei niuziek of gezang wordt op de hofstede toegelateu. Koopen tot en met/'3,kontasit. Het overige op crediet onder borgtocbt des- gevorderd. De Notaris E. B. Dumoleyn te Honte nisse, zal voor de Erven JAG. DE JONGHE in het openbaar verkoopen 2 hectaren IS a. 70 c.a. in den Nijspolder gemeente Ossenisse, ka daster sectie A no. 312. Te aanvaarden bij betaling der koopsom, die uiterlijk 15 October moet betaald zijn. Lasten van af October. Instel J/2 °/o- Gelag 7a °/o- liSSTEL Dirasdap 20 Aagusiiss 1906, 's nam. 21/, uur bij dbr. W. Adriaansens. VERSLliF Oinsdagi4 September 1908, 's nam. 21/, uur, bij dhr. Ed. Kcupers. te Hontenisse Groenendijk. 3 a Q VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading Voor Ter Keuzem 22 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. idem Jet 2790 New-Castle koien idem Eildon 3760 Middelsbro stukg. 23 Eng. 3msch. lmogene 536 Charlestone pijpaarde Eng. barge Schamrak 245 Londen ijzer Van Ter Keuzen 22 Eng. s.s. Sappho 531 Swansea phosph. idem Kattersty 1389 Skinningr. ledig 23 idem River Lagan 2272 Londen stukg. Belg. s.s Benmacdui 1651 Felixstone macadam Voor Gent i 22 Duits. s.s. Regenstein 4266 Riga hout Deen. s.s. Flynderborg 3923 St. Petersb. idem 23 Duiis. s.s. Marie G&rtz y 2S47 Windau idem Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. Rus. s.s. Nathalie 4955 Windau hout Eng. s.s. Sea Gull 2762 Londen stukg. idem Truro 3366 Hull idem idem Ouse 2158 Goole idem Van Client 22 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. Ned. s.s. Laflandre 5716 Philadelphia ledig Eng. s.s. Sheila 1284 Liverpool suiker Noor3msch. Haabet 850 Frederikst. phosph Eng. s.s. Bella 554 Sunderland cement Russ. s.s. Graf Todleben 4198 New-Castle ledig Eng. s.s. Liberty 2532 Goole stukg. idem Hero 2194 Hull idem Franschsch. St. Jozeph 279 Port Louis phosph 23 Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen stukg. Deen. s.s. Fredensborg 4437 W. Hartlep. ledig Eng. s.s. Cathorne 3248 New-Castle idem idem Whimbrel 2514 Manchester stukg. Voor Ostemle 23 Eng.stoomi. Maia 114 Rotterdam ledig 8.8. HENRY wordt morgen te Ter Neuzen verwacht. s.s. GUIDO in lading te Tormo voor Ter Neuzen. 8.8. HARALD in lading te Repola voor Ter Neuzen. 8.8. JENNY wordt heden te Pillau verwacht. a.s. RICHARD vertrekt heden van Simo naar Calais. Kin Is*. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. Jacobus Johannes Verhagen (van Hontenisse), oud 34 j., jm. en Maria Anthonia Johanna Michielsens, oud 31 j, .id. Geboorten. 3 Aug, Julia Adriana, d. van Andreas Marinus Josiassen en van Jozeiina Maria de Meester. Louisa Wilhelmina, d. van Josephus Carolus Blommaert en van Rosalia Geensen. 7 Aug. Coleta Augusta Maria, d. van Jan Francies van de Walle en Josephina Johanna Rodrigo. 10 Aug. Jacobus Ludovicus eu Maria Anna, z. en d. van Alphonsius Saman en van BlondinaMaria Strijdonck. 15 Aug. Honord Eugene, z. van Augustinus Petrus de Gucht en van Johanna Maria van Huffel. Overlijden. 1 Aug. August Blommaert, oud 6 d., z. van Franeiscus Emilius en van Clementina Maria Herreweijers. 4 Aug. Cornelis Johannes van Gelderen, oud 17 j., z. van Petrus Johannes en van Meiania Prenen. ZBuiitilorpe. Huwelijks-aangiften. 13 Aug. Emilius de Maet, oud 43 j., jm. en Maria Coleta Coone, oud 33 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Martha Mathilda, d, van Augustus Cappendijck en van Rosalia Verschelden. Overlijden. 17 Aug. Rene Bernardus Coppieters, oud 4 w., z. van Aloi'sius en van Emma de Graene. ita moo

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 7