B It B U K G A. MASaiJELIER, eersten Woensdag Hoogwatergetij te Ter Neuzen. m Advertentien. MEN SCHRIJFT ONS J. W ESS ELI NG, Woensdag is 't gebeurd op den Zeedijk te Amsterdam. Hij, de matroos in actieven dienst, was uit passagieren, liep te slenteren van de eene kroeg naar de andere. Totdat-ie een anderen krijgsmakker ontmoette. Toen vroolijkte ons Jantje heelemaal op, en met den oud-matroos thans //rustend" burger die ook wel wou werd de H dienst" voortgezet. A eel borrels dronken ze samen en toen werd de matroos, //die uit was" en alles betaalde, intieni tegen zijn teruggevonden vriend. Hij vertelde van alles, ook dat zijn rijwiel zoolang in een cafe in de buurt stond 1 oen ze 's morgens wakker werden in het logement, waar ze gelogeerd hadden, moest de burgervriend even weg. Hij is naar het cafe gegaan en heeftdefiets opgehaald en is er spoorloos mee verdwenen. /ooveel ondank kon de matroos in actieven dienst niet verdragen. En terwijl de burger-matroos op de gestolen karos peddelde, marcheerde Jan- maat naar het politiebureau om met knoopen zich te beklagen over zooveel //vriendschap" Jeugdige avonturiers. Men meldt uit Delfzijl aan het Nieuwsblad van het Noorden Met den trein, die hier Dinsdagmiddag om 3 uur aankwam, arriveerden een 2tal 15jarige knapen, afkomstig uit Leeuwarden, die het voor- nemen hadden opgevat van hier uit naar Duitsch- land uit te wijken. Na eenigen tijd langs de haven te hebben gewandeld, huurden zij eene roeiboot om naar hun zeggen wat te gaan spelevaren. Inmiddels echter was de burgemeester tele- grafisch gewaarschuwd, met verzoek de jongens te doen aanhouden en overbrengen. De politie kwam dan ook nog juist bijtijds om de vluchte- lingen in te rekenen. Op 't gemeentehuis ge- komen bleken het echte avonturiers te zijn. Zij voerden met zich ruede 2 dekens, 2 revolvers met patronen, 2 zware messen, 2 pond zout, lucifers, eenige woordenboeken, 2 ijzeren haken om vleesch te roosteren, en hengelsnoeren voor de vischvangst. Zij wilden met de boot den overkant trachten te bereiken en zich dan -in het Teutoburger- woud eenigen tijd verbergen, waar zij van het wild, dat zij met hunne revolvers zouden schieten dachten te leven. Van daar zou dan de reis door Duitschland en Italie naar Afrika gaan en hoopten zij ver- voigens Transvaal te bereiken, waar zij hun fortuin wenschten te maken. Eene groote teleurstelling voor de jongens. nu weer naar 't ouderlijke huis te worden ge- transporteerd. De ouders zijn nette burgerlieden. Een treurig ongeval heeft er plaats ge- had met de vrouw van den arbeider Bos, wonende op de AA ringdijk te Haarlemmermeer. Ziende dat haar petroleumstel in brand stond, snelde ze toe om de vlammen te dooven, wat haar gelukte, maar ongelukkig raakten hierbij hare kleeren in brand. Op haar hulpgescheeuw snelden dadelijk de buren te hulp, die haar op- namen en in 't Kanaal zetten. Met zware brandwonden overdekt en verbrande kleeren, werd ze uit het water gehaald en in huis gebracht, waarna men dadelijk geneeskun- dige hulp haalde. Wijl die niet aanwezig was, besloot men de ongelukkige vrouw te vervoe- ren naar het ziekenhuis te Amsterdam. Haar toestand is hopeloos. Men schrijft uit Sittard d.d. 21 dezer Een fietsdief liep hedennamiddag in de val. De inspecteur van politie Lommen bevond zich juist in civiel in 'tmagazijn van een rijwiel- handelaar te dezer stede, toen aldaar een fijn gekleede mijnheer, met handkoffertje naar de laatste mode, verscheen en een nieuw rijwiel te koop aanbood voor f 20. Dit kwam den chef verdacht voor, te meer toen nog een tweede mijnheer binnentrad en omtrent den verkoop mede wilde onderhandelen. Daar echter de houder van de fiets geen voldoende inlichtingen kon geven over de herkomst van de fiets, werd hij ingerekend en in arrest gebracht. Het baarde in ons stadje niet weinig opzien, toen deze beide chique mijnheeren, der houder van het rijwiel aan eene hand geboeid en in de andere de fiets, door de straten der stad gevankelijk werden weggebracht. Hedenavond werd de vermoedelijke rijwieldief reeds gevankelijk naar Maasstricht getransporteerd. Dinsdag is men te Uccle tot den bodem van den ingestorten put doorgedrongen. De officieren zijn omlaag gedaald, maar hebben geen spoor van lijken gevonden. Deze zijn vermoedelijk door het water meegevoerd. De geniesoldaten hebben het reddingswerk opge- Giorgia vinden, opgegeven en het werk verlaten. De opruiming van de puinen zal nu gebeuren langs den normalen weg en door de aannemers. Tot het laatste toe hebben officieren en manschappen het onmogelijke beproefd om toch maar iets te vinden, doch ten slotte moesten zij alle hoop opgeven. En het zal nu nog een heelen tijd duren eer men zelfs nog maar de juiste plaats zal weten waar de slachtoffers bedolven liggen. Het staken der werkzaamheden, zegt een blad, had iets treurigs, iets akeligs. De sol daten raapten hun gereedschap bij een, generaai baron De Heusch deelde aan het publiek de nut- teloosheid der opzoekingen mee, hij deed de soldaten aantreden en dankte hen voor hun moedig gedrag. En, alvorens het terrein te verlaten teekende hij op de inschrijvingslijst voor de slachtoffers in voor 10 fr. De overige officieren voor 5 fr. en de soldaten stonden ge- zamelijk 40 fr. af. De genie sloot den put en liet voor het vervolg van het onderzoek de zaak aan het gerecht over. Daarop verliet men de plaats, gelijk men een graf, een kerkhof ver- laat Ten 4 ure hebben de drie deskundigen, door het parket aangeduid, hunnen eed afgelegd en heden wordt. na eene overeenkomst- tueseheir de aannemers en de magistraten, met de op- ruimingswerken begonnen. W oensdagmorgen hebben de geniesoldaten hun materieel op wagens geladen en weggehaald en denkelijk zijn zij gisteren, naar hun garnizoen te Antwerpen teruggekeeren. Een Salomo s oordeel zou onlangs te op Sicilie beproefd worden. Twee vrouwen twistten over het moederschap over een tienjarig kind. De een beweerde, dat de andere het kind tegen betkling ter verpleging had en dat zij het nu terug moest geven. De zaak kwam voor den reehter. Deze herinnerde zich de geschiedenis van Jeruzalemhij liet een bank halen en den gillenden knaap on- danks alle tegenspartelen daarop vastbinden. 1 oen nam hij een mes en begon de kleeren van het jongetje door te srijden, zeggende z/lk zal de oorzaak van den twist verdeelen en ieder der partijen de helft geven." Hij hoopte, dat de ware moeder zou opsprin- gen en liever van haar kind zou afzien dan het onder het mes te zien bezwijken. Maar we leven niet meer in de dagen van Salomo. Beide vrouwen riepen toen zij- zagen wat de reehter wilde doen als uit een inond ,/Als u het stuk snijdt dan kunt u het liever voor u zelf behouden, edelachtbare 1'e Roussenac is een heel gezin van zes personen vergiftigd door het gebruik van keuken- gerei, dat vertind was met een mengsel van tin en lood. Veertien dagen geleden overleed de heer des huizes, Fabre, Dinsdag is diens schoonvader overleden. Me vrouw Fabre, twee kinderen en een oom zijn nog in leven, maar van alle vier is de toestand hopeloos. Het parket van Villefranche doet onderzoek. Naar het heet, was het keukengerei onlangs opnieuw vertind door rondreizende ketellappers. Door de Berlijnsche Yereeniging tot be- scherming van dieren werd dezer dagen een inspectrice aangesteld, wier werk zich bepaald tot het verleenen van hulp aan verongelukte honden. Wordt bijvoorbeeld een hond over- reden, dan telefoneert men naar de standplaats der dame, die in den kortst mogelijken tijd met een verbandkistje enz. ter plaatse verschijnt. De vorige week behandelde zij 14 verongelukte honden. In Frankfort a/d. M. loopt een gek rond die het voorzien heeft op vrouwehoeden. Hij heeft er al verscheidene buitgemaakt. Dezer dagen is hij weer aan het werk geweest. Een meisje ging 's ochtends tusschen tien en elf uur in het park wandelen, toen zij van achteren overvallen en van haren hoed beroofd werd. Daarna verdween de onbekende roover tusschen de boomen. In de Fransche stad Dyon kwam Dinsdag over het Sint-Jansplein een motorfiets aanrijden met een zitplaats voorop. Op de motorfiets zat de heer Remy, op het voorfeankje zijn moeder. Van den anderen kant kwam in voile vaart een automobiel. Motorfiets en automobiel rijden tegen elkaar op. Mevrouw Remy is een apotheek binnengedragen. Daar is zij na weinige oogen- blikken overleden. Een abonne van de Petit Bleu beweert de oorzaak van het hooren van hamerslagen te kunnen uitleggen. De putten werken als klokken, het resoneerend geluid, de trillingen van buiten af kunnen erin weerkaatsend, het misverstand hebben veroorzaakt. Prins Albert heeft 500 francs gestort in het fonds voor de families der verongelukte arbeiders. Het Handelsbl. van Antwerpen meldt nog over de staking der werkzaamheden Zooals een depeche Dinsdag meldde hebben de troepen alle hoop om de slachtoffers te De radicale Petersburgsche Towarsjitsj meldtDe camorra der Volkswraak, die inder- tijd aan het Doemalid professor Herzenstein diens doodvonnis toezond, heeft nu aan zijn nagelaten betrekkingen den eisch gesteld binnen dxde dagen 3000 roebel te storten voor de lieden te Sysran, wier huizen verbrand zijn, en 4000 roebel voor de gezinnen van vermoorde politie- beambten. Yoorts moet de familie zich ver- plichten door middel van de pers de verklaring ;gen, dat zij in 't vervolg niet meer af te zal behooren tot eenige politieke partij. Doet zij het niet dan worden zij vermoord en hun bezit vernield. Te Samara is de bevelhebber over het Borissof- regiment in zijn woning door een onbekende vermoord. Na de misdaad begoot de moordehaar het lijk met spiritus en stak het in brand. -Te Siedlce in Polen is Dinsdagochtend een bom naar het hoofd der politie, Golcef, geworpen. Deze werd gedood twee politieagenten en een vrouw werden gewond. Een vrouw Fl. te Kortrijk, die met haar man in onmin leefde, was Maandagnamiddag in een herberg met zekeren Beernaert. Zij waren in de keuken. De man, die verwittigd was kwam ook in huis en zag zijn vrouw in gezelschap van Beernaert. Eerst deed hij een uitval naar zijn vrouw. Toen gaf hij Beernaert een oorveeg. De laatste sprong nu op om hem vast te grijpen en de twee mannen vielen vechtend tegen de kelder- deur. Deze sprong open en de beide mannen rolden den traf af. H. bleef op de plaats dood, Beernaert kwam met eenige schrammen er af. Het parket, dat een onderzoek instelde, heeft Beernaert voorloopig vrij gelaten. De brand op de tentoonstelling te Milaan. Men is thans achter het geheim gekomen, hoe telkens brand ontstond op de terreinen en in de paviljoens van de tentoonstelling. Aan anar- chisten behoeft niet gedacht te worden. De heeren bewakers blijken zelf den brand te stichten en daarop te blusschen, eenvoudig om groote fooien machtig te worden van de zijde der exposanten. Verscheidene van deze brand- stichters zijn gearresteerd. Wat de drankbestrijding Londen kost. De Londensche graafschapsraad heeft sedert zijn instelling in 1889 voor verschillende doeleinden 134 panden met vergunning tot draiikverkoop aangekocht en steeds geweigerd een vrijkomende vergunning weer van de hand te doen. Hij gat daar mede f 4.613.400 prijs of naar schat- ting een inkomst van 360.000 'sjaars. In hare Amerikaansche schetsen in het Neue Pester Journal vertelt Eva Hellwig dat de mannelijke dienstbode in Noord-Amerika tegenwoordig een zeer begeerd artikel is. De praktische Amerikanen zijn tot de overtuiging gekomen dat de man, evengoed als in de keuken van hotels en restauraties, in een gewoon huis te gebruiken is. De mannelijke dienstboden in Amerika toonen zich even bedreven in het koken als in het opmaken van beaden. Men vindt tegenwoordig vele advertenties in Ameri kaansche bladen waarin een man //voor alge- meen huiselijk werk" gevraagd wordt. Het loon is ongeveer 20 tot 25 dollars in de maand en de kost. Een meisje dat wat meer weet, zegt Eva Hellwig, acht zich al gauw te goed om in de huishouding dienstbaar te zijn, zij wordt liever verkoopster, typiste, ofiets dergelijks. Maar vele mannen is het onverschillig waarmee zij hun brood verdienen, zoo lang zij maar lust in hun werk hebben. Amerika lijkt dus op den goeden weg met de oplossing van het dienst- bodenvraagstuk. Een Grieksch tooneelschrijver ondervond dezer dagen hoe gevaarlijk het is in een stuk, waarin politieke gebeurtenissen behandeld worden, nog levende personen te doen optreden. Zoo trad er ook in op een zekere generaai Manos, bekend uit den opstand van 1862. Bij het opvoeren van het stuk hield de acteur, die de rol van den generaai vervulde, zich niet precies aan den tekst van zijn rol, voegde er eenige woorden aan toe, zoodat de beteekenis beleedigend werd voor den ouden snorrebaard. Diens zoon, een luitenant der cavalerie, besloot den schrijver van het stuk eens een lesje te geven. Deze, de bekende schrijver Dimitra- copoulo, werd dezer dagen, onverwachts door den luitenant en twee mannen, gewapend met stokken, aangevallen en bloedig verwond. Op het oogenblik is de schouwburg gesloten omdat de luitenant gedreigd had met zijn vrienden den boel kort en klein te zullen slaan als het stuk nog eens werd opgevoerd. De luitenant is nu voor den reehter gedaagd. Boeken zonder drukfouten. Dit ideaal het meest nabij komt wel de Oxforder Bijbel. Met het doel om slechten druk en fouten in den tekst van den Bijbel te voorkomen, werd reeds in het jaar 1632 het monopolie voor den druk aan de Oxforder Universiteitsdrukkerij toe- gekqnd en nog heden bezit ze dit .recht met de Koninklijke Drukkerij (Messrs. Eyre en Spottiswood) en de Cambridge Universiteits drukkerij. De Oxforder Bijbel wordt in 71 diverse foimaten uitgegeven en van elke nieuwe uitgave worden de proeven niet minder dan twintigmaal gelezen. Ieder, die daarna eene fout ontdekt, hetzij eene uitgehaalde of ver- keerde letter, of een slecht gedrukt woord, ontvangt een guinje 12,60.) De uitgave is echter zoo nauwkeurig, dat in een groot aantal jaren niet meer dan vijf guinjes uitbetaald werden. D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 25 Aug. 5.6 5.28 Zondag 26 5.53 6.18 Maandag 27 n 6.47 7.18 Dinsdag 28 7.55 8.33 Woensdag 29 9.17 9.59 Donderdag 30 10.41 11.20 Ynjdag 31 11.53 Men schrijft ons, en de brieven zijn altijd vervat in de zelfde termen. Mannen, vrouwen, jonge meisjes, gelukkige ouders, alien betuigen ons hunne voldoening over de verlichting en de genezing die de Pink Pillen hen hebben gebracht. Wij zouden al die brieven willen afschrijven, maar de ruimte der courant laat dit niet toe, want er zou geen voldoende plaats voor de andere nieuwsberichten over blijven. Toch geven wij hier eenigen er van. Mej. Laumen, oud 62 jaren, te Sittard, schrijft z/Ik ondergeteekende verklaar aan verschrik- kelijke pijnen in den rug en in de maag te hebben geleden. Ik heb veel medicijnen gebruikt die zonder resultaat bleven. Door herhaald lezen in de couranten van genezingen door de Pink Pillen besloot ik deze te beproeven, en het resultaat van die proef was zoo gunstig dat ik met de behandeling ben voortgegaan tot mijne volkomene genezing." Mej. C. Melissen, te Zegge, oud 59 jaren, schrijft z/Ik heb gedurende 5 jaren aan maagkrampen en pijnen in de zij geleden. Ik had geen eetlust en kon niet rustig meer slapen. Alle middelen, behalve de Pink Pillen, waren niet bij machte mij te genezen. De Pink Pillen, daarentegen, hebben mij onmiddellijk veel goed gedaan. Zij hebben mij genezen en ik heb er groot vertrouwen in." Mej. P. Sweep-Reynen, te Tilburg, schrijft z/Ik ondergeteekende verklaar gedurende lan- gen tijd te hebben geleden aan ernstige algemeene verzwakking, en het verheugt mij U te kunnen berichten dat de Pink Pillen mijne krachten hebben versterkt en mijne wankelende gezond- heid hebben hersteld." De Pink Pillen zijn een uitstekend middel. Zij genezen, en daarvan leveren wij U dagelijks de bewijzen. Aarzel niet ze te gebruiken, zij zullen goed voor U zijn. want zij zijn goed voor alle gestellen. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemeene verzwakking, maagkwalen, rheumatische pijnen, St. Vitus-dans, zenuwverslapping. Prijs 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Yerkrijgbaar bij; Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. voorheen C R E M E R Co., Bolsward. Zilveren Med. Amsterdam 1883. IJzeraardenbnizen. Draineerbuizen. Metselsteeuen. Genezing zonder operatie door den nieuicen band van B r e u k meeste r, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den van September te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAAltDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 'snauiiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Sijzonder stelse! voor het recht maken van seheef gegroeide kinderen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2