GalanteriSn. - Emshoudelijke artikelen. VEEH0EVM, Ter Neuzen. I kinder! MEEl.j Suitengewoon Concert Onenbare Verkooping Efil IIS 61 TllMm In psft teMs pzociit Tandarts L. J. F. van Dalen, ffloftenapziji M STER," Glace Handschoenen, NisuwHieuw iclt, Meloenea Mond- en Tandziekten. I Handelsberichten. Advertentien. Db Vsreenigds Werkliedsn" Heerenboorden, Manchetten en Dassen. Prachtige Oamesonderrokken, fijne witte batisten DAMESKRAAGJES, Puike MEL0ENEN te koop. Goedkoope en ruim gesorteerde magazijnen voor II.H. Winkeliers - -- -- -- -- Hoogwatergetij te Ter Neuzen. 1 M&lkvoedsel voor KinderenenZieken.il op Zondag 26 Aug. a. s., voor twee Hondjes, vaa Ter Neuzen, COSBETTEN in alle prijzen en zeer elegante modellen. Zwarte en bruine Schoolkousen. H. M. VOERMAN, C. SCHIEMAN te Zaamslag. Dc Heer en Mevr. MEIER, Drs-Specialisten inTAND-HEELKOHDE zijn dagelijkste raadplegen Bagattenstraat 38, I minuten der Zuidstatie, Cdlt. Te Nancy heeft zekere Clemence Seguin, 14jaar oud, meid bij een landbouwer, aan haar meester verteld, dat haar vader een tiental jaren geleden te Pont St.-Maxence, Oise, waar hij woonde, een moord gepleegd heeft. Een man van Pont St.-Maxence werd aangehouden voor deze misdaad en tot 20 jaar dwangarbeid ver- oordeeld. De boer verwittigde de gendarmerie en deze stelde het parket op de hoogte. Er werd een onderzoek ingesteld. Het meisje bevestigde haar verhaal. Haar vader had het aan haar moeder en haar verteld, maar haar doen zweren er aan niemand van te spreken. Het meisje kent ech- ter noch den datum der misdaad, noch den naam van het slaehtoffer noch dien van den onschuldig veroordeelde. Zij weet alleen dat deze laatste vader was van zes kinderen. Een liefhebbend echtgenoot die zijn vrouw verloren had, schreef dezer dagen aan den ver- tegenwoordiger van een levensverzekeringsmaat- schappij te Munchen den volgenden brief Met diepe droefenis in het hart neem ik de pen op, om eenige regelen tot u te richten. Mijn lieve vrouw Anna Maria, geboren Lindner, die, gelijk uit uwe lijst zal blijken, bi) uwe geeerde maat- schappij voor 3000 mk. verzekerd was, is plotseling overleden en heeft mij in vertwijfeling achtergelaten. De smartelijke slag trof mij hedenochtend 6 uur. Wilt u uw best doen dat ik de verzekerde som zoo spoedig mogelijk krijg Het nummer van de polis is 21,762. Ik kan in ernst en in voile waarheid zeggen dat zij een trouwe gade en ook een teerdere moeder was. Ik heb, opdat alles gauwer in zijn werk kan gaan, de verklaring van den ge- neesheer hierbij ingesloten. Zij is maar zeer kort ziek geweestmaar zij heeft toch zeer veel geleden, en voor mij was de smart daar- om zooveel te grooter. Ik verwacht dat u iets tot mijn vertroosting zult bijdragen en het geld zeer spoedig zult zenden, vooral wanneer ik u de verzekering geef dat ik ook mijne tweede vrouw bij u verzekeren zal en wel voor het dubbele, dus 6000 mk. Mijne smart is groot, maar de hoop op uwe vriendelijke goed- heid en dienstwilligheid beuren mijn moed nog op. De zeer spoedige toezending van het bovenvermelde bedrag ziet met hoogachting tegemoet N. N. en kinderen". Te Klosterneuburg-Kierling (Neder-Oos tenrijk) heeft het zestienjarig dienstmeisje Marie Oelech een allerbrutaalsten aanslag op haar meesteres gepleegd, omdat deze haar wegens nalatigheid met wegzending had gedreigd. Zij nam voor de uitvoering van haar wraakplan uit een kast 21 geladen geweerpatronen weg en legde die in een haard in de keuken, waarin de vrouw des huizes's ochtends zelve vuur placht aan te maken. Gelukkig voor deze werd de verdwijning der patronen toevalligerwijs heel spoedig ontdekt dit wekte argwaan, men ging aan 't zoeken en vond na eenigen tijd de patronen in den haard. Het meisje werd aanstonds in hechtenis genomen. Zij bekende volledig en uitte haar innig leed wezen dat de aanslag was mislukt. Over den Oceaan per ballon. Een Duitsche luchtschipper, Josef Wester, heeft het plan in September van New-York den Oceaan over te steken per luchtschip. De voorzorgsmaatrege- len moeten puik in orde zijn, zoodat in Ame- rikaansche sportkringen de tocht met spanning en tevens vol goede hoop wordt tegemoet ge- zien. Wester voert een reserve-ballon mede en in vloeistof omgezet gas. dat hij door toe- voeging van eenige chemische stoffen SDel in gasvorm kan doen overgaan. De 38jarige Egyptische prins Ibrahim Mohammed is te Bernay in Frankrijk, terwijl hij met een automobiel een overweg der spoor passeerde, door een Cherbourgsche express aan- gereden. De automobiel werd vernield. Gister- nacht is de prins aan de bekomen kwetsuren gestorven. Een oude invalide, die in het Eranger klooster bij Trier bezig was een beerput te leegen, viel daarin. Drie nonnen sprongen hem na, maar konden hem niet redden. De man is dood en de zusters zijn zoo ziek dat men voor hun leven vreest I N G E Z 0 N 1) E N 8TIKKEN. yA I'l E TT I.? DING IV. Van 20 tot en met 21 Aug. p O Li I T I E. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerdeen lialsketting en een greenenplank. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Hnlst, 20 Aug. KOERS VAN HET GEL I). Belgisch per 100 fr. f 4t,80 a f 47,85. Engelscb per SL n 12,u u 12, Van 20 tot en raet21 Aug. werdenlangsdeOost- sluizen alhier 38 binnenvaartuigen op- en 31 af- gescbut; door de Westsl. 8 op- en 4 afge- scbut. Positie der stoomschepen. DAGEN. Donderdag 23 Aug Vrij dag 24 Zaterdag 25 Zondag 26 Maandag 27 Dinsdag 28 Woensdag 29 Voorm. - Ondergeteekenden betuigen hunnen m hartelijken dank voor de vele be- wijzen van deelneuiing ontvangen bij de koit- stondige ziekte en het overlijden van onzen o-eliefden zoon en broeder lzaak. CORN. BARKER. MARIE BAKKER—De Keuxing. CHRN. BAKKER. J. BAKKERMeertens. M. P. M. BAKKER. Hoek, 22 Augustus 1906. irvinvv ]\X uziekgezelschup TP It NEUZEN. des namiddags 5 tire, in den turn tan den beer Joz. de Feijter, nabij 't Station. Entree vrij. HET BESTUUR. Zij die donateur of lid wenschen te worden kunnen zich aanmelden bij het Bestuur. te IIOER. Notaris Tan der Moer zal op Maandag 27 Augustus IS06j des namiddags te 2 uur bii mej. de wed. Drabbe, voor de erven van IMAN en ADRIAN A BLOK in bet open baar verkoopen: met het reclit van erfpacht op den grond, aan de Noordstraat te Hoeh, kadaster sectie I nommer 321 groot 1 are 70 centiaren (zijnde de grond eigendom van Marines Robijn). Bewoond geweest door wijlen Iman Blok. Betaling koopsom 2 maanden. Onkosten 8 dagen. Aanvaarding na de betaling. een teefje van 2 jaar, en een reutje van 11 3 maand ter groote van een Terrier. WIESEMAN, Zaamslag. is iederen Zaterdag van 10,30—12,30 te consulteeren bij VERSTRATEN, Weststraat te Axel icricht de ontvangst van een groote keuze in in groote keuze en kwaliteitvoorhandeu. Noordstraat, Ter Neuzen. Dames- en SCinderkleedirag naar maai. kunnen op alle petroleum-lampen ge plaatst worden. Aanbevelend, Kenrig wan sntaak. In werschiiSende grootten. Dagelijks te bekomen. TEVENS i Voor den inmaak Aisgurken, Princesseboooen en Snijboonen. Bij G. VAN DEIEL, Driewegen Ter Neuzen. Nieutve uitmndmg moeten uitgenomen worden. Zelfde liuisPR1NSSTRAAT 25, (Rabot). Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte ganscb vrij Gebitten naar Amerikaansch stelsel. Neuzen, 20 Augustus 1906. Mijnheer de Redxicteur Met de grootste mogelijke verbazing zag ik een soort ijzeren turen opgericht naast de woning van den beer Zietse, boek Lange Kerkstraac en Noordstraat. Ik was en ben niet verbaasd over dat ijzeren toestel maar over de plaats, welke de gemeenteraad daarvoor heeft toegestaan en ik vraag mij af of er in een andeie gemeente van ons Vaderland zoo iets zou gebeurd zijn. Na de zegening der leelijke, plompe ijzeren paien voor de electrisehe verlichting, konit nu dit weer. Men zou waarlijk gaan meenen, dat de gemeenteraad heelemaal geen oog rneer heeft voor de algemeene be- langen. Terwijl men voortdurend moeite doet en geld uitgeeft (adres aan de Verbindingsstraat bij voorbeeid), om ruime straten en ruime toegangen daartoe te krijgen, gaat men hier een niet breede vrij druk bereden straat zonder de minste noodzaak versmailen Het is in een woord treurig en het getuigt van heel wat anders dan goed beleid. X. (De geachte inzender vergist zich met te meenen dat de gemeenteraad in deze de schuldige is. De Raad is in deze zaak, voor zoover wij weten, vol- strekt niet gekend. Dit nu komt ons wel vreemd voor, daar hier tocli over een deel van een openbare gemeenteweg is be- schikt door dat deel aan het Rijk in blijvend gebruik te geven. Wordt aan een ingezetene een halven vierkanten meter van eene openbare straat in erfpacht gegeven, dan moet de gemeenteraad daarover zijn zegen geven en dan wordt vooraf aankondiging gedaan van het voornemen dat stukje aan het openbaar verkeei"te onltrekken. Het is ook bekend dat de gemeente voor verschillende uitwegen als anderszins aan bet Rijk eene jaarlijksche retributie moet betalen, niet voor de som, maar om de rechten van het Rijk te doen uitkomenof hier de rechten der gemeente evenzoo zijn in 'toog gekouden is ook niet bekend, juist omdac de Raad niet is gehoord of had te besluiten. Waarom zijn de belanghebbenden thans met beiioor- lijk in de gelegenheid gesteld, kunne bezwaren tijdig in te brengen? Mijnheer de Redacteur Wij, Ter Neuzenaren zijn mannen van den vooruitgang. Dit is in de laatste jaren zoozeer gebleken, dat geen verstandig mensch er aan twijfelen zal. Vroeger waren we genieen in den dop nu hebben we onze banden geslaakt en slaan onze wieken vrij uit. We verrassen keer op keer onze naburen door de uit voering van grootsche plannen. Kortom, we zijn een leerschool voor anderen. Waar vindt men om eens iets te noemen, den aanleg van het electriseh lichj.op zoo schoone en doeltreffende wijze gemaakt als bij ons? In onze bekende, wijde straten staan palen van sier- lijken vorm en gestalte. We hebben een borengrondsche geleiding. Ondergrondsche geleidingen zijn ouderwetsch en vervelend bovendien, want dan misten we dat heer- lijke, dat eenige gezicht op de nooit genoeg geroemde PaO,nTer Neuzen lief, wat gajegoed vooruit1 Vooruit- gaan, meneer, iederen dag een schrede verdei, we krijgen zelfs een telefoonnet. Daar hebt ge misschien nog° niets van gemerkt. Er.is ook weinig van te be- speuren trouwens Dat gaat alles zoo geheimzinnig, zoo stil, zoo steels- gewijze, je kunt het niet gelooven als je het niet ge- zien hebt. Heel kalmpjes komen de menschen die de werkzaam- heden moeten verrichten bij je. Ze vragen heel beleefd en bescheiden, of meneer er geen bezwaar tegen heeft, dat er een paaltje langs zijn huis wordt geplaatst. Wie zou daar nu bezwaar tegen hebben? Je stemt het toe, en eer je erom denkt, brengen ze heel stiekum NAAM. Ms. Vanennaar. Lading VLAG. 21 20 21 20 Eng. 8.s. Deen. s.s. Eng. s.s. Eng. s.s. idem idem Noor. s.s. Voor Xer Semen Whimbrel j 2514 Manchester Fionia 270S Pernau Cattersty I 1389 Skinningen Van Ter Seuzen Eng. s.s. idem Be.lg. stj. John Ray Arendal Kiver Thames Urda stukg. hout ijzer 1396 SehavnHarb. lediar 3925 Grangem. idem 2241 Londen stukg. 2050 iGoole ledjg Harelda Liberty Odette Eng. barge Kate en Anny 21 Zweed s.s. Ferro stukg. idem jledig Ipijpaarde kopererts zoo'n paaltje bij je huis en laten dat pi. m. 14 dagen bijna in 't midden van de straat liggen (dat gebeurt in de 20ste eeuw onder de oogen van ons college van B. en W.) Hoe groot zoo'n paaltje is Oeh niet erg groot, meneer; ongeveer 20 M. lang en 1,20 M. breed, 't Gaat nog al. Je kunt het zien bij het huis van den heer /netse. Het schijnt dat er neigingen hebben bestaan om het paaltje dat daar staat, nog meer naar 't midden van de straat te verplaatsen. 'tis jammer dat men het niet heeft gedaan. Met een bordje, »verboden toegang" had men dan de straat voor kleine karren kunnen sluiten. Voor groote is de toegang van zelf gesloten. Het publiek verkeer moet men zooveel mogelyk De- lemmeren, vind ik. Dat is een eerste eisch voor de 3de handelsstad van Nederland, bijna schreef ik van Europa 11 In het belemmeren van het publiek verkeer slaat Ter Neuzen het record. Immers bij het plaatsen van de andere telefoontoren, wiens rustplaats in de buurt van de Hervormde Kerk komt, heeft men Leukweg heel de passage gestremd, zelfs voor voetgangers. In de drukke Noordstraat lag de bewuste teleioonpaal dao-en lang, daar plaatste men bovendien een kleine smederij en klonk men bouten, dat het zoo'n aard had Leve de nijverheid Onze leden van het Dagelijksch Bestuur wisten wel, dat er b. v. op het Kogelplein een geschikte plaats was om een dergelijk werk te verrichten. Of ze het wisten!!! Maar ge begrijpt, het is veel beter, dat de menschen het langzamerhand gewoon geraken aan 't gezicht van zoo'n telefoontoren dan dat ze daar eensklap9 zoo'n toren voor zich zagen verrijzeu. 't Is om te rillen 1 Daarom heeft ongeveer 14 dagen lang de bewuste paal bijna vlak voor de kerkdeuren gelegen. Ze weteu wel, dat daar veel menschen komen. De straat was in de laatste dagen niet alleen versperd door de bewuste paal, maar om den toegang geheel te belemmeren, had men den zoogenaamden bok, waarmee de paal naar hoogere sferen zal worden getrokken er naast gelegd. Ten slotte M. d. R.Nog een sprekend bewijs, dat we voor den vooruitgang zijn, leveren onze straten. Toen de telefoonkabel gelegd was, zijn de opgebroken straten weer in den vorigen toestand teruggebracht. Pardon, toen is (vooral in de Noordstraat) de boel zoo in elkander gegooid, dat men bij oogenblikken w'aant in een bergachtige landstreek te verkeeren. Is het te verwonderen, dat men buitenaf met de /.goeie sullen" van Ter Neuzen begin! den draak te steken? Als Braakensiek er erg in begint te krijgen, grijpt hij misschien een dezer dagen naar de teekenstift en zal hij in Dilenspiegel in beeld brengen, op hoe interessante wijze we voor de zooveelste maal bij den neus zijn genomen. Het schijnt dat er in onze vaderstad buitengewone inspanning' toe noodig is, om de oogen zoover open te sperren, dat men niet botweg voor den gek kan gehouden worden. Dankend voor de plaatsruimte Uw riw., Y. Ter Neuzen, 21/8 '06. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,50, Rogge 7,25, Wmtergerst 8,— Zomergerst Haver/9,-, Erwten 11,—, Witteboonen Bruineboonen Duiven- boonen 9,—, Paardenboonen Boekweit Lijtwaad Koolzaad Aardappela /2,75 Buter per kilo f 1,40 a 1,50. Fderee per 26 stuks 1, Ter we-kmarkt waren aangevoerd: 32 stuks Rundvee, 47 Varkens, 6 Paarden, waarvan verkocht 20 8tuks Rundvee, 19 Varkens. Voor Gent t 3645 Liverpool 2532 Goole 86 Ostende 272 IPortleveu 3541 iFineide Van Gent 20 Duits. s.s. Echo 2614 Dantzig phosph. 21 Eng. s.s. Greenwood I 31RI |New-(>»stle ledig s.s. HENRY vertrok 18 dezer van Yxpila naar Ter Neuzen. s.s. GUIDO vertrok 22 dezer van Ivroonstad naar Tormo. s.s. I1ARALD te Eko in lading voor Ter Neuzen. s.s. JENNY vertrok 20 dezer van Blyth naar Pillau. ss. RICHARD vertrekt heden van Simo naar Calais. II II II II II II D -jtjt ljj am rrphpmclte o-anscb vrii.'die nooit

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3