Gemengde berichten. standen te zien gegeven. Te begrijpen is het, dat hun dan ook geen applaus gespaard werd. Deze uitvoering viel algemeen in den smaak. Het bestuur had met dit nummer succes het bleek daarvoor met het engageeren der artisten gelukkig te zijn geslaagd. Niet vergeten mag worden ook een woord van hulde te brengen aan het muziekgezelschap z/Ylug en Blij," dat gedurende het optreden der kunstrijders zorgde, dat dit geschiedde onder de tonen van muziek, wat den artisten het werken zoozeer vergemakkelijkt, doch dat groote inspanning van de muzikanten yorderde. Des namiddags 1 ure yerzamelden zich yele wielrijders aan het station om daar met het bestuur en het muziekgezelschap //De Yer- eenigde Werklieden" het muziekgezelschap //Concordia" yan Axel op te wachten, dat met den trein van half 2 ure verwacht werd. Toen de trein het perron binnenliep bleek deze niet alleen dat gezelschap, maar ook tal- rij ke vreemdelingen aan te voeren. Ditlaatste was ook het geval met'den wat later aankomen- den trein uit Gent. Yoorts waren ook nog ruim 200 pa^sagiers gearriveerd met de stoom- boot //Luctor et Emergo". Ook waren inmid- dels vele wielrijders aangekomen, zoodat een groot aantal vreemdelingen, met de ingezetenen die op de been waren, onze straten vulden. Van het station trok men, onder de tonen van opgewekte marschen, beurtelings door de muziekgezelschappen uitgevoerd, stadwaarts, aldaar door enkele straten en toen naar de Markt, waar de wedstrijden begonnen. Op de Markt moest naar de ringen worden gestoken. Als nieuwigheid was bedacht, dat de rijders bij 3 der 5 palen waar de ringen aanhingen, over een wipplank moesten rijden bij het steken van den ring. De bedoeling was, daardoor te langzaam of als het ware niet-rijden, bij het steken van den ring, te voorkomen. Het doel werd bereikt. Er werd nu beter gereden. Wei was het aantal dergenen die al de ringen wisten te bemachtigen, aan- merkelijk kleiner. Slechts 2 waren er, die dat kunstje konden uitvoeren. Op het Kazernepad in de Nieuwstraat moesten de deelnemers aan vogelpik met pijltjes naar 3 schijven werpen en in de Westkolkstraat had plank- en belrijden plaats. De verdere wedstrijd, lepel- en eirijden, werd gehouden in de Dijk- straat en het Nieuwediep. Toen te 3 ure de lijst der inschrijving ge- sloten werd, bleek dat niet minder dan 498 deelnemers waren ingeschreven. De volgende clubs hadden zich aangemeld St. Amandsberg, //De Zwanezonen'" van Drongen bij Gent, //De Musch" van Westdorpe, //De Yereenigde Velomannen" van Ertvelde, de club van Everghem-Wippelgem en die van Biervliet. Na afloop der wedstrijden werd in het //Hotel Centraal" door den vice-Voorzitter van het comite, onder een toespraak, aan de vertegen- woordigers der verschillende muziekgezelschap pen en die der wielrijdersclubs eene bronzen herinneringsmedaille aangeboden. Daarna werd onder de deelnemers een rijwiel verloot. Het viel ten deel aan den houder van no. 212, welke bleek te zijn H. Koekkoek, te Ter Neuzen (Zwaantje). Inmiddels had in de Nieuwstraat een nieuwe wedstrijd plaats, n.l. hindernisrijden, alleen opengesteld voor dames. De deelname daaraan was niet groot. Er meldden zich daarvoor slechts 8 jonge dames aan. De belangstelling van het publiek was voor dezen wedstrijd groot. De uitslag was als volgtle prijs, een toilet- spiegel, mej. A. Versluijs te Ter Neuzen, 2e prijs een zilveren broche. mej. Car. Fermont te Sluiskil3e prijs, een lederen taschje, mej. M. Keersemaker, te Ter Neuzen. De premie voor de verstkomende club werd toegewezen aan die van Drongen, Die voor de grootste club aan die van Biervliet, van welke 19 leden waren ingeschreven. Yan de wedstrijden, waarvoor elk 5 geldprijzen van f 5 tot 1 waren uitgeloofd, was de uit slag aldus Ringsteken le A. Wolfert te Hoek 2e A. Baert te Koewacht3e Alph. Kieboom te West dorpe 4e J. Bruinings te Sas van Gent5e Th. \Volbreckt te Moerbeke. Vogelpik. le J. Bedet te Ter Neuzen 2e Em. Modde te Hulst3e Alph. Dhaene te West dorpe 4e J. Verstraeten te Kieldrecht5e Aug. Bauwens te Everghem. Plank- en belrijden. le J. Bruinings te Sas van Gent2e G. Bruinings te Sas van Gent 3e A. Marsilje te Ter Neuzen 4e A. Kieboom te Westdorpe; 5e D. Versluijs te Ter Neuzen. Lepel- en eirijden. le H. de Meyer te Ter Neuzen 2e P. Boes te IJzendijke 3e G. Buijze te Hoek 4e Alph. Kindt te Graauw 5e J. Harte te Ter Neuzen. Behalve enkele druppels tijdens den optocht was de regen steeds uitgebleven. De regen was echter in zoover op het feest van invloed, dat enkele clubs van oostelijk gelegen plaatsen door hevige aldaar vallende stortbuien werden belet door te komen. Eenige rijders die dit toch deden arriveerden hier dnxipnat. Tegen den tijd dat het laatste nummer van het programma zou worden opgevoerd, het tweede optreden der kunstrijders, zag de Markt zwart van het volk. Dit was niet te verwonderen na het groote succes van den voormiddag. Op allerhande wijzen werd gepoogd een kijkplaatsje machtig te worden. Yan de vensters der boven- zalen van het //Hotel Centraal" en het //Hotel de Commerce" werd ook een ruim gebruik ge maakt. We bemerkten ook dat enkele kijk- lustigen zoo practisch waren geweest dubbele ladders te plaatsen, om met behulp daarvan over de hoofden der vooraanstaanden te kunnen zien. Voor het muzikale deel werd thans gezorgd door //Concordia" en //Vlug en Blij." De kunstrijders traden ongeveer op als des voormiddags. Er begon thans echter regen te vallen en dit was oorzaak dat //Heimel en Willie" hun optreden eenigszins moesten bekorten, ook omdat de regen den planken vloer te glibberig maakte. Het succes dat de artisten bij deze tweede uitvoering genoten, was niet minder groot dan 's morgens. De toeschouwers waren in een woord verrukt. Door den regen was de Markt spoedig door het publiek verlaten en verspreidde men zich in de verschillende lokalen. Op vele plaatsen werd gelegenheid tot dansen gegeven, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Voor vele vreemdelingen was het ook in middels tijd geworden om aan de thuisreis te gaan denken en met verschillende vervoer- middelen verlieten ons velen. Yan hen, die per velo gekomen waren, waren er velen die niet op een uurtje langer toeven zagen. Het feest mag xiitnemend geslaagd genoemd worden. Het comite ondervond naar we ver- nemen weer goeden financieelen steun van de ingezetenen, (velen gaven ook door het uitsteken der vlag blijk van ingenomenheid met dat feest) maar ook moreelen steun van buiten. De muziek gezelschappen, //De Vereenigde Werklieden" van Ter NeuzCn, en ook //Concordia" van Axel en z/Vlug en Blij" van Assenede, hebben flink rnee- geholpen om het feest op te luisteren, zij heb ben zich uitnemend van hunne taak gekweten. Bij zoo'n algemeene reden tot tevredenheid gevenden uitslag, want ook de Ter Neuzensche nei-ingdoenden zijn content, kan het niet anders, of de commissie zal zich genoopt achten, de eenmaal opgevatte taak voort te zetten en een volgend jaar trachten ons zoo mogelijk op een nog interessanter feest te vergasten. Dinsdagmiddag heeft een gedetineerde van het algemeen depot van discipline te Ylissingen weten te ontsnappen. Hij werd eenigen tijd na de ontvluchting, gezien bij het fort Rammekens. Het is echter nog niet gelukt hem weder te pakken te krijgen. Hoe men handel drijtt. Het venten bij de deuren is geen gemakkelijk vak, vooral omdat het voor den koopman of de koopvrouw meestijds onmogelijk is zijn waar aan te prijzen. Bij vele huizen wordt hij, reeds voor dat hij begonnen is te vertellen wat hij wil, afgesnauwd met een ffnait neudig vandoage". Waarschijnlijk om zich voor zulk een behan de ling te vrijwaren en toch zijn belangen bij mevrouw of de dienstbode te kunnen voordragen tracht een koopman in papier en enveloppes zijn waar te verkoopen, door alvast een partijtje papier en enveloppes te zenden in de hoop dat zijn vrijheid hem niet kwalijk zal worden genomen, en hij voegt er de volgende dichterlijke ontboezeming aan toe Tenslotte deelt hij nog mede dat hij persoonlijk bescheid komt halen en dat er op zijn beleefd- heid niets valt aan te merken. Sedert eenige weken werkt in Duitschland een in het bij zonder voor de plattelandsbewoners ingestelde dienst van weerberichten. Het komt echter voor, dat de dorpelingen geen tijd hebben om het ambtelijke telegram, dat aan het post- kantoor wordt aangeplakt, te gaan lezen. Om aan dit euvel te gemoet te komen, heeft de spoorweg-maatschappij van de Lahn een zeer oorspronkelijk denkbeeld ten uitvoer gebracht. De locomotieven, die de vallei doorloopen, voeren eenvoudige en gemakkelijk te herkennen seinen. Zoo wordt droog weder aatxgekondigd door een vierkante witte schijf, lichte depressies door een op de punt geplaatsten witten driehoek, onweer door een witten driehoek op een der zij den rustende, regen door een witten driehoek met een waterpasse zwarte lijn. Zoo kunnen de in het veld werkende dorps- be w oners de weervoorspellingen lezen en er naar handelen. Een eigenaardig spoorwegongeluk heeft er dezer dagen op de Caledonische lijn bij Glasgow plaats gehad. Een trein liet aan een station een goederenwagen achter en vervolgde de reis. Die wagen werd niet goed vastgezet en begon nu langs de lijn, die steil afliep, hoe langer hoe harder den trein te volgen. Er werd van het station geseind aan het volgende, waar de trein zou stoppen, en van hier uit beduidde men den machinist, dat hij zoo hard mogelijk moest doorrijden tot hij een eind op het vlakke deel van de lijn was gekomen. Een conducteur, die daarvan niet wist, zette echter bij het station de rem in werking en zoo kwam de trein tot staan. Dadelijk daarop botste de hollende goede renwagen met vervaarlijke kracht op den trein in. Gelukkig waren de achterste wagens ook goederenwagensdeze werden verbrijzeld, en van de reizigers kregen er een dozijn kwetsuren. Een dame te Chicago moest op reis en bemerkte, dat de electrische tram, waarin zij zat, te laat aan 't station zou komen, omdat hij te dikwijls stilhield. Snel greep zij den wagen- voerder bij den kraag, stiet hem het balkon at en stuurde de tram met een vervaarlijke snel- heid door de drukke straten, zonder voor het in- ot uitlaten van reizigers stil te houden. Het voertuig kwam met verschillende andere in botsing. Dames die meenden, dat een krank- zinnige de tram bestuurde, werden angstig en wilden op straat springen. Ongeveer een mijl had men reeds gereden, toen de conducteur er met de hulp van zes reizigers in slaagde de vrouw meester te worden. Men sleepte haar naar de politie, waar zij de beambten spoedig aan het verstand bracht, dat zij geen krank- zinnige was. Door t verhoor werd zij echter zoolang opgehouden, dat zij haar trein toch miste. De Amerikaansche regeering laat voortaan de Indiaansche hoofden op ambtelijke stukken in plaats van een kruis een vingei'afdruk als handteekening plaatsen. Herhaaldelijk komt het voor, dat zulke hoofden ontkennen, dat zij een kruis gezet hebben op contracten. Men hoopt hen dergelijke chicanes thans onmogelijk te maken. Een eerste ,/teekening" van een over- eenkomst met een duimafdruk heeft juist plaats gehad door het hoofd der Umatilla-Indianen. Op den weg van Bern naar Nyon zijn 2 automobielen tegen elkaar gereden. Beide rij- tuigen zijn geheel veraield en van de 5 menschen die erin zaten zijn er 3 gewond. Een ernstig spoorwegongeluk heeft bij het station Limoges (Frankrijk) plaats gehad. Dinsdagmorgen vertrok van daar een sneltrein naar Doral, die, even buiten het station, een vrij steile helling moet bestijgen. Op het hoogste punt van die helling brak een koppel- ketting, waardoor 10 wagens los raakten en met duizelingwekkende snelheid terug rolden. Zoo reden zij het station weer binnen, waar juist een trein tot het vertrek gereed stond. Zij wierpen zich op de locomotief, die totaal verpletterd werd. De machinist was terstond dood, de stoker bekwam zoo ernstig letsel, dat hij op weg naar het hospitaal overleed. Een dame, die juist wilde instappen, toen de botsing plaats had, kreeg een slag met het portier, waardoor zp eenige ribben brak en eveneens naar het hospitaal vervoerd moest worden. Een handige oplichtster, die wel iets van de genialiteit heeft van Iherese Humbert, zal nu te New-York terecht staan. Zij heette Helen Hamilton, was beeldschoon en plaatste adver- tentien in de bladen van den volgenden inhoud z/Jonge weduwe, in 'tbezit van een prachtig huis en een aanzienlijk inkomen wenscht een man van zaken te huwen die een goede positie bekleedt". Aan elken sollicitant, die zich op- deed, toonde Helen Hamilton haar rijk gemeu- beld huis en verklaarde zij, te willen trouwen, zoowel omdat zij zich erg eenzaam voelde, als omdat haar eerste man haar een rijke goudmijn in Mexico had nagelaten en zij een beschermer zocht tegen de aanmatigingen van een barer broers, die een listige bedrieger was.^ Helene's schoonheid miste haar uitwerking niet. Zij was spoedig verloofd en liet zich prachtige geschenken geven. Y ervolgens leende zij van haar bruidegom duizenden en duizen- den dollars om een proces te beginnen tegen haar deugniet van een broer over de goud mijn waarna zij verdween zonder adres achter te laten. Yerscheiden jaren lang oefende Flelen Ha milton deze winstgevende praktijk uit. Doch haar laatste slachtoffer ontmaskerde haar. Onnoodig te zeggen dat die broer en die mijn niet bestaan. De Londensche politie heeft, dank zij de vereenigde pogingen van de afzenders en de betrokken stoomboot-onderneming, de hand kunnen leggen op een Londensche dievenbende, die zich sinds geru'imen tijd heeft schuldig gemaakt aan belangrijke diefstallen van uit Nederland verzonden goederen. Een Haarlemsch fabrikant had zich al meer dan eenmaal over de vermissing van goederen beklaagd bij de directie der Batavier-lijn te Rotterdam. Na den 31sten Maart dezes jaars werden, ten nadeele van bedoelden fabrikant, niet minder dan 123 dozijn stuks gemaakte kleedingstukken uit verschillende zendingen ontvreemd, en het nauwkeurigste toezicht kon niet verhinderen, dat de vermissing van goed zich telkens herhaalde. Buitengewone maat- regelen werden genomen bij de verpakking. De kisten werden dubbel verzegeld, van ijzeren banden voorzien, van binnen met houtklampen vastgemaakt, niets hielp Bij ontvangst bleken de spijkers langs mechanischen weg verwijderd, de planken losgemaakt en de ruimte, ontstaan door de wegneming van een deel van den inhoud, met waardeloozen rommel gevuld. De directie der Batavier-lijn, overtuigd dat deze diefstallen niet op haar booten of werven plaats hadden, liet toen een grondig onderzoek instellen. Een legertje van niet minder dan 15 speurders, wier gaven ons uit de d e te c ti v e - v e r h al en van Sherlock Holmes zoo goed bekend zijn, kreeg opdracht om aan de geheimzinnige diefstallen een einde te maken, en het slot van het onderzoek was de gevangenneming van een viertal carriers, die met de door hen aan de werven in ontvangst genomen goederen, welke hen ter bezorging bij de geadresseerden werden toevertrouwd, een omweg maakten langs het huis van een paar //receivers" voornamelijk van gestolen goed. Daar hadden de bewerkingen van de kisten plaats, die het bekende resultaat opleverden. De bende was dus op heeterdaad betrapt, terwijl zij een deel van de verzonden goederen, ditmaal echter niet van den Haarlemschen fabrikant afkomstig, aan de helers overgaven. Kirby, Fountain, Walker en Batley als de dieven, Norton en Abrahams als helers, werden ge- vangen genomen en met den bekenden spoed, die aan de berechting van misdrijven in Engeland eigen is, gelijk men weet, voor den rechter gevoerd. Daar bleek eerst recht, welk een omvang dit //bedrijf" had genomen, want behalve de reeds genoemde goederen, voor welker ver missing de bende intusschen niet aansprakelijk wordt gesteld, werden door andere ontvangers vermist o. a. 320 dozijn stuks ondergoedei-en, en een piano Donderdag 11. verschenen de heeren voor den politierechter, die hen naar het //Criminal Court" verwees, hetwelk hun zaak op 11 Sept. a. s. zal behandelen. De //heeren" Norton, Abi-ahams en Batley werden tegen een borgtocht van 500 voor elke zaak (voor twee gevallen staan ze terecht, dus tegen 1000 elk) op vrije voeten gelaten, terwijl de anderen daartoe 50 elk moeten storten. Batley wordt beschuldigd de helers bij hun werk, het openen der kisten, ter zijde te hebben gestaan. Deze gelukkige gevangenneming, waartoe het energiek optreden van de directie der Batavier- lijn zooveel heeft bijgedragen, was het werk van de detectives Matthews en Murphy. De in de diefstallen betrokken Haarlemsche industrieel roemt eveneens het optreden van den heer Chambers, de Londensche vertegenwoordiger van de Batavier-lijn, maar niet minder het krachtig optreden van den heer Maas, onzen consul- generaal te Louden, die hiermede den Neder- landschen handel zeer aan zich heeft verplicht. (Hbld). De politie kan wanneer zij op zoek is naar misdadigers, de allerzonderlingste dingen doen. Doch wat een onschuldigen Berlijnschen koopman dezer dagen te Brussel is overkomen, gaat toch buiten alle grenzen. Eenige weken geleden was de heer Alfred Pulvermacher, op doorreis van Engeland naar Berlijn te Brussel. Op een middag wandelde hij met de verloofde van een zijner beste vrien- den op den boulevard Anspach, toen plotseling een heer naar hem toekwam, die hem zijn naam vroeg en zijne hoedanigheid noemde van politie- beambte. De heer Pulvermacher noemde zijn naam, waarop de andere zei //O neen, u heet Kohler, en is weggeloopen uit de gevangenis te Diisseldorf, en deze dame heet Lange dus terug naar de gevangenis". De heer Pulver macher bood aan mee te gaan naar het politie- bureau om zich te legitimeeren. Hij werd echter met de dame letteriijk door eenige in middels aangekomen agenten naar het politie- bureau opgebracht. Na een half uur vertrok- ken zij, onder aanbieding van verontschuldi- gingen van de zijde der politie. Een paar dagen later echter drongen twee agenten binnen in de kamer van den heer Pulvermacher. Weer zou hij Kohler zijn Weer naar het politie-bureau, waar ook de dame gehaald werd. Een commissaris nkm op zeer onhebbelijken toon een verhoor af. Legitimatie- papieren, protesteeren, niets hielp. 's Avonds van den 2<^n Juli werden beiden naar de ge vangenis gebracht. Twee dagen later eerst werden zij per gevangeniswagen vervoerd naar het paleis van justitie, waar de rechtercommis- saris een verhoor afnam. Den heer Pulvermacher werden de handboeien aangedaan. De rechter van instructie, een welwillend man, was bereid naar Diisseldorf te telegrafeeren, en hen den volgenden dag daarheen te laten vervoeren. Zij werden echter tot den avond van den 6eu Augustus in de gevangenis gehouden. Daarop werden zij als gevangenen gebracht naar het Duitsche grensstation Herbestal en daar over- gegeven aan de Duitsche politie. Deze ambtenaren waren zeer beleefd en stelden hen dadelijk, na legitimatie, in vrijheid. Zwaar valt het mij, dat moet ik erkennen, En hoop met Gods zegen, dat moet ik bekennen, Dat het moog zijn de laatste maal dat ik UEd. dit pakket aanbiedt. Help mede Mevrouw opdat ik niet zink in het niet. 10 vel postpapier, 10 Enveloppen en 5 groote brief- kaarten. Wanneer ik loop langs grachten en straten, Steeds in de hoop dit pakket kwijt te raken, Geloof mij Mevrouw, zulks zijn zeer moeielijke taken. Vooral als men zooiets niet gewoon is, zeer moei- lijke zaken. 10 cent Mevrouw is alles wat ik er voor vraag, Als ieder in het koopen is niet al te traag, Dan keer ik vanavond naar moeder de vrouw met het blijde bericht En ontvang dan tot loon een vriendelijk gezicht.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6