BURGERL1JKE STAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. politie, die de nieuwsgierige heeren snapte. Want wel ging het tweetal, toen 't aan de overzij licht zag opsteken, er stil van door maar na een drie kwartier kwamen ze terug en gingen nu met hun sleutels binnen. Zij hadden nog niets voor vervoer gereed gelegd. toen de polite kwam kijken wat ze er uit- voerden, maar zitten nu toch achter een deur, die zij met hun passepartout-sleutels niet zoo gemakkelijk zullen openkrijgen als een modern deurslot. t Gevalletje gebeurde om halftien. Bij de heeren werden niet alleen loopers, maar ook een geladen revolver gevonden. 1 usschen vader en dochter in een gezin in de Rustenburgerstraat te Amsterdam heerschte sinds eenigen tijd oneenigheid vader drong er maar telkens op aan dat de dochter een dienst zou zoeken, maar zij wilde niet. Maandag liep de twist zoo hoog dat het meisje zoutzuur in- namkort daarop was zij dood. Tragisch-komische scene aan den Plasmo- len bij Nijmegen of de gevolgen van verhitting. Een der bezoekers van den Plasmolen op Zondag schrijft aan de Nijm. Ct. //Op Zondag 12 Aug. des namiddags ten 3 ure, bevonden zich aan den Plasmolen, aan een tafeltje, opgeruimd en wel, twee jongelui, die, naar het niet misplaatst oordeel van den eige- naar, te veel oiferden aan Bacchus, helaas in den vorm van het onrustbarend bestellen en doen verdwijnen van ettelijke glaasjes //echte, oude Schiedammer". De jongelui echter waren voor goeden raad niet vatbaar, lieten den baas maar kwezelen en bevonden zich alras in alleraangenaamste en jolige stemming. Hun gezellige kout werd evenwel verstoord door een naderenden vagebond, gewapend met viool en strijkstok, die, als virtuoos oftewel artist, meende in de termen te vallen, den be zoekers van den //Plas", zoo ook dezen vroolij- ken vrienden, eene //Reverie" te mogen voor- spelen. Monsieur l'Artiste had desalniettemin buiten den waard gerekend en scheen niet te snappen dat men in verhitten toestand niet bijzotider gesteld is om dergelijke zoetsappige strijkerijen aan te hooren, hetgeen dan ook in een mini mum van tijd aanleiding gaf tot gekijf, hand- tastelijkheden, met het slotaccoord vd op op de G-snaar. Deze ontboezeming, met ge- voel voorgedragen, ontaardde in den meer prac- tischen vorm van //d in en lagen artiste, viool en strijkstok te spartelen in het heldere bronwaterTableau Algemeene verbazing en opstand der talrijk aanwezige toeristen, limonade en kwast tijdelijk in den steek latende. De artiste-violist krabbelde angstig en janken- de naar den kant, kwain, na veel inspanning behouden aan wal, keek droefgeestig naar viool en drijvende stok, en smeet daarna, in drift ontstoken, een der meest verhitte baasjes par- does in datzelfde vocht, waarop hij, met behoor- lijkeu spoed en behendigheid zich meester maakte van een der vele aldaar uitrustende fietsen en zich pijlsnel uit de voeten maakte. Weg was de artiste-violist, maar ook weg was de fiets, niet, zooals men veronderstellen zou de wijde wereld inrollende, maar met fiets en al, een eifid verder, opnieuw in den Plas, in zijne woeste vaart medesleepende een aardig, jong meisje, in rose-toilet, dat aldaar aan een tafeltje gezeten, in voile aandacht de bewegingen der jongelui had gadegeslagen, niet kunnende veronderstellen, dat ook zij, nolens volens, de deelgenoote zou worden eener geimproviseerde bain mixte. Groote ontsteltenis en onrust onder de gasten, zich uitende in allerlei van toonaard verschil- lende gilletjes der meisjes, snoezig om aan te hooren, en algemeene verontwaardiging der heeren, die terstond alles in het werk stelden, het lieve kind aan die natte operatie te ont- trekken, hetwelk na veel inspanning mocht ge- lukken. Kunstmatige behandeling behoefde niet te worden toegepast, daar zij door luid gelach zooals de boer die kiespijn heeft, te kennen gaf, dat de levensgeesten nog niet waren geweken. De woede der 3 jolige jongelui steeg toen ten top en niet minder dan 3 stuks sprongen gekleed te water den vluchtenden vioolkrasser na tot op het eilandje, midden in den plas. Hier werden de resp. jassen uitgegooid en zou een formed gevecht zijn gevolgd, zoo met de vagebond de wijste partij gekozen had, door zich opnieuw te water te begeven, te zwemmen naar de overzij, gevolgd door het edele drietal. Algemeen verschijnen en verdwijnen in het bosch aan de overzij, waarmee deze ware ge- schiedenis ten einde loopt. Het succes was volkomen, de mop ging op, de gasten en zelfs de eigenaar van den Plas waren geheel de dupe van deze welgeslaagde opwelling en de jongelui hartden zich doen kennen als echte sportlui, waarop in geval van nood te rekenen valt Ter geruststelling van voorstanders van den b'lauwen knoop diene, dat zelfs de glaasjes steeds gevuld werden met gewoon of huisdrinkwater en van de hobbledehoy's het meisje was een verkleed jongmensch (Historisch). j In de gemeente Schoterland huwden ver- leden week drie onderwijzers met drie onder- wijzeressen, alien dochters van schoolhoofden in die gemeente. Te Dinxperlo hebben de rijksambtenaren een wagen met paard van een groentenkoopman uit Doetinchem aangehouden, die eenige malen per week de grenzen passeerde om de markt te Bocholt in Pruisen te bezoeken. Het bleek dat de vrouw van den koopman een partij suiker uit Pruisen onder hare kleeren binnenbracht naar Holland. Er werd proces-verbaal opge- maakt en er moest een cautie worden gestort. De invloed van onder invloed.Wanneer men 'n zekeren vloed van jenever in z'n lichaam heeft geladen, is men onder invloed. Komt men dan onder invloed van dien onder invloed, dan kunnen er vreemde dingen gebeuren, zooals vreemde dingen gebeurd zijn met 'n eerzaam manneke uit Laren, dat in den avond van 20 Mei onder Pampus heeft gelegen. Hij was naar 'n kroeg geweest, en het aantal glaasjes, dat hij had verschalkt, was ongeveer voldoende, om 'n olifant onder invloed te brengen. Toen hij naar huis wilde gaan, waren er twee, menschen, een zekere v. d. B. en M., herein, om den slingerenden man te geleiden. V. d. B., die de buurman van het eerzaam manneke is, had gevraagd z/Buur, heb je wat te veel z/Ja, 'tis erg," had //buur" zuchtend ge- antwoord. Hierna ging het trio, al zwaaiend en zwierend door den invloed van den man, die onder in vloed was, over den weg, naar de woning van het eerzaam manneke. Dit onderhield z'n met- gezellen op vroolijke manier en besprak naar alle waarschijnlijkheid, op dronkemanswijze, velerlei gewichtige dingen. De anderen zwegen en ondersteunden den man. Zoo kwamen ze ten langen leste aan de woning van het eerzaam manneke, dat nog genoeg bij verstand was om v. d. B. den sleutel over te reiken. De deur werd opengemaakt en men begaf zich naar het slaapvertrek, waar men den beschonkene begon uit te kleeden, om hem op bed te expedieeren. De onder-invloed-zijnde ronkte spoedig den slaap der rechtvaardigen. Niet hoorde hij, dat het raam van z'n woning werd opengeschoven, niet bemerkte hij schuifelende voetstappen in z'n slaapvertrek, niet viel hem op het verzetten van stoelen en taf'els Den volgenden morgen. om half zeven, kwam »buur" hooren, hoe 't met //bifur" was. //He, buur! ben je al wakker?"' //He was 't ..verbaasde antwoord. z/Hoe -is 't ermee z/Ik ben nog niet lekkerklonk het terug. V. d. B., die 'n braaf man is, liet hierna z/buur" nog wat liggen. Om twaalf uur verscheen hij weder. t Is al twaalf uur, moet je er niet uit ftNeen ik ben nog niet lekker z/Buur" kwam binnen. 't Yiel hem op, dat het vest op den grond lag terwijl het's avonds te voren over den stoel was gespreid. Toen kwam men langzamerhand tot de ontdekking, dat niet alleen horloge en Setting waren ge- stolen, maar ook de portefeuille waarin twee bankbiljetten, ieder van f 40, waren. M., de derde van het trio, was in den nacht teruggekomen, had het raam opengeschoven, was het slaapvertrek van den beschonken^ binnengedrongen, had alles, wat te tasten en grijpen was, ontvreemd. En later vol berouwj had hij zichzelf bij de politie aangegevenj Heden stond hij in het zondaarsbankje en zag naar den grond aangegrepen door wroeging, De officier van justitie, Mr. Quintus, requi- reerde tegen beklaagde acht maanden ge- vangenisstraf. Tan een „hij" en twee D'r is 'n //hij" die in de laatste helft vafi z'n leven leeft, weduwnaar en vader van de tot kennis der jaren gekomen zonen en doch- teren is, mitsgaders grootvader over eenige kindskinderen d'r is 'n //zij" die de zege-, ningen van den huwelijken sta&t gekend dock versmaad heeft, 'n onbestorven weduwe genoema wordt, de huishouding bij bovenbeschreven we duwnaar geruimen tijd waarnam en de duizend weken reeds 'n paar keer gepasseerd is d'r is 'n tweede //zij" die maagdelijke bevalligheid aan maagdelijken leeftijd paart. Langen tijd had //hij" met de eerste //zij" vriendschappelijk en genoeglijk onder zijn dak gewoond en de onderlinge vrede was nooit ver stoord geworden, had niet de wispelturige Amor met zijn giftpijl 'n diepe wonde geslagen in het bejaarde weduwnaars- en vaderhart. Het voorwerp zijner aanbidding was de blozende jonge maagd, de tweede //zij". En Amor liet zijn slachtoffer niet los hij deed de liefde in zijn gemoed oplaaien, zoo hoog, dat de menschen 't konden merken en er over spraken en al spoedig wisten te vertellen dat de bejaarde //hij" met de jonge //zij" besloten hadden samen 's levens lief en leed te deelen. Dit nu was niet naar het hart der eerste z/zij" de onbestorven weduwe. Ook zij meen de rechten op den verliefden ouden heer te kunnen laten gelden. Maar deze wees haar koel af, zijn hart behoorde 'n ander. En woe dend verliet de eerste uzij" de woning die zij als een eigen tehuis beschouwd had. Maar ze zon op wraak. Ze wilde vergelding, En eergisteravond trok ze, vergezeld van heur vader en een ganscb grooten optocht van //be- langstellende vrienden" naar de vreedzame hoeve van hij". Vader trad als 'n pleitbezorger op //hij toonde zich onverzettelijkvader trachtte te accordeeren, 'n paar koeien b. v.„hij weigerde. En zoo werd de laatste band tus- schen //hij" en de eerste //zij" wreedelijk van een gescheurd. 't Saamgestroomde volk kende niet heur smart, maar juichte. Telkens weer 'n hoera een ovatie den ontrouwen trouw lustige onstuimig gebracht. En midden in dat gejoel stond de vader- pleitbezorger, al meer en meer zich opwindend om het grove onrecht dat geschieden zou en waarvan zijn dierbare dochter het slachtoffer was, overmoedig door de vriendelijke huip der ovatie-brengende schare. En toen de trouw- lustige weduwnaar onvermurwbaar bleef, toen ontstak hij in zoo'n hevigen toorn dat hij zich zelf vergat en er op los sloeg te weten op de glasruiten. Toen kwam de politie, en deed de menigte uiteen gaan. Een //griezelige" geschiedenis wordt uit New-Port gemeld. Daar is een metselaar, met name Alfred Davies, beschuldigd van't feit, dat hij zich met oneerlijke bedoelingen toegang had verschaft tot bewoonde huizen. In twee wonin gen in Shaftesburystreet kroop hij in den vroegen morgen door het venster naar binnen. Zekere jutfrouw Esther Doggett verklaarde, dat Davies drie keer, bij 't krieken van den dag, in den loop der laatste weken in haar huis was ver schenen. Hij kwam hi haar slaapkamer, gedeel- telijk gekleed, greep haar hand en staarde haar zwijgend, strak in 'tgelaat. Eens meende zij, dat 't haar zoon was en vroeg hem, wat hij kwam uitvoeren. De man keerde zich om en ging heen. Er werd niets vermist. Een andere ge- tuige verklaarde, dat hij den bewusten Woensdag- ochtend om drie uur in zijn slaapkamer zag verschijnen. Hij pakte hem beet en vroeg hem uitlegging. Waarop de metselaar antwoordde z/Weet ik het Laat me alsjeblieft gaan". Daarop werd hij toevertrouwd aan de goede zorgen van 'n politieagent. Hij beweert, dat hij absoluut niets weet van z'n ongevraagde be zoeken. Hij moet in slaap aan de wandeling zijn gegaan, en werd wakker, toen hij door elkaar werd geschud. Op het dak van een spoorwaggon vond men, bij aankomst van een trein te Boedapest de lijken van twee mannen. Het waren jonge boeren uit Szatmar, die in dienst moesten en waarschijnlijk daar zij geeii geld voorde reis hadden, op het> dak vail een wagen waren ge- klommen om zich zoo kosteloos te doen ver- voeren. Yermoedelijk zijn zij omgekomen, toen de trein onder een brug door reed. Een broedermoord voor 50 frank. Pius Har.byn, van Sottegem, had eenige dagen ge- leden 50 frank geleend aan zijn broeder Paul, die te Audenhove woont. Daar hij zijn geld noodig had, kwam hij het Zondag vragen. Er ontstond twist tusschen de breeders en eensklaps bracht Paul Pius vele messteken toe in den hals, den buik, het hoofd en den arm. De toestand van Pius schijnt hopeloos. WegenS den moord op den gepension- neerden officier Roos te M. Gladbach iq Octo ber 1.1. waren diens huisbewaarders, het echt- paar Blohmer en een brievenbesteller, broeder van den man, ter dood veroordeeld. Reeds was het doodvonnis uitgesproken, toen vrouw Bldhmer in de gevangenis moeder werd. Zooals gebruike- lijk had men, terstond nadat het vonnis was geveld, aan den keizer om gratie verzocht, doch deze was geweigerd. Men hoopt echter, op grond van deze omstandigheid, althans voor de vrouw gratie te verkrijgen. Een wonderlijke redding bebben een paar Fransche lucbtreizigers gisteren in het Kanaal gehad. De kapitein van de sleepboot Champion uit Calais, met een Noorsch schip met ijs achter zich, zag op ongeveer twintig miji uit de Fransche kust gisteren een ballon drijven in de richting van deNoordzee. Hij liet het schip schieten en zette den luchtbol na, ziende in welk gevaar de inzittenden verkeerden. Van uit den ballon zag men de sleepboot, daalde en wierp een anker uit, dat men aan boord wist te grijpen. Daarna had met de uiterste omzichtigheid de verdere daling en het aan boord hijschen plaats, omdat een vonk uit den schoorsteen de vreeselijkste gevolgen had kunnen hebben Alles liep echter goed af; de sleep- boot pikte den Noor weer op en alien kwamen behouden te Calais aan. Te Battersea, in Londen, is onlangs een werkman bij zijn vrouw teruggekeerd, op den- zelfden dag dat men hem, zoo dachtmen,begraven had. Den len Augustus was uit de Theems een lijk opgehaald, en vrouw en verwanteu herkenden er echtgenoot en f'amilielid in. Het bleek nu, dat de man van huis was gegaan om werk te zoeken. Toen de Coroner eergisteren zijn uitspraak van twee weken geleden moest herroepen, las hij de verwanten de les over hun oppervlakkige herkenning en klaagde over de ge- brekkige maatregelen, die men te Londen met gevonden lijken neemt. Geen enkel lijkenhuis met een toestel tot bevriezing is er, enhetfoto- grafeeren gaat slordig in zijn werk. Ook moesten er vingerafdrukken en de maat genomen worden. Qemeenteraad van Philippine. DAGEN. Voorrn. Nam. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vnjdag 18 19 20 21 22 23 24 Aug. 0.43 1.22 1.59 2.35 3.10 3.48 4.26 1.4 1.42 2.17 2.52 3.29 4.7 4.46 Zitting van Dinsdag 14 Augustus 190(5. Tegenwoordig de burgemeester E. Cuelenaere, de wetbouder J. L. de Mulder en de raadsleden G. D. Voerruan, E. A. Taelman en J. F. Taalman. Afwezig de ^wethouder Wiskerke en de raadsleden P. F. Wijne en E. A. de Mul. De Voorzitter opent de vergadering. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering voor die goedgekeurd worden. De heer Wijne komt ter vergadering. Aan de orde De begrooting voor 1907 wordt den leden aangeboden. Ook de Gemeenterekeniug van 1905. Tot onderzoek der laatste worden benoemd de heeren P. F. Wijne en G. D. Voerman. Ingekomen stukken. Een sekrijven van Z. Ex. den Minister van B. Z., dat de subsidie groot f 150 voor de vroedvrouw van's Pijks- wege is toegekend. Ook eenzelfde schrijven van de Prov. Staten. Beide worden met veel genoeg.en voor kennis- geving aangenomen. Verder deelt de Voorzitter mede dat de verordening op tol- en straatgeld door HH. Ged. Staten is goedgekeurd, waardoor nu door tolpalen zal aangeduid woraen van waar straatgeld moet worden betaald. Voorts is ingekomen een schrijven van het Gemeente- bestuur van Hoek, waarbij Burg, en Weth. van Philippine worden uitgenoodigd op 31 Aug. a s. met hen te Hoek te vergaderen om de nieuwe grensregeiing te bespreken, Na eenige discussie stelt de heer Wijne voor om uit den raad eene commissie van vier leden te benoemen, die voorloopig die regeling zouden kunnen bespreken en hunne bevindingen in de eerstvolgende raadsver- gadering n.l. die voor 31 Aug. aan den Raad zouden kunnen mededeelen. Wordt alzoo besloten en de heeren Wijne, Voerman, Taelman en De Mulder worden als commissieleden benoemd. Een schrijven van HH. Ged. Staten dat de secretaris Voeten wegens gebrek aan geschikte woning in de ge meente tot 1 Jan. 1907 te Ter Neuzen kan wonen. Benoeming van twee leden voor't College van Zetters, vacature J. L. de Mulder en A. F. Abroscheer. De laatste is niet meer herkiesbaar uiihoofde is gebleken dat deze geen Nederlander is. Voor de eerste vacature wordt herkozen J. L. de Mulder met 4 stemmen tegen J. F. Taalman met 1. Voor de tweede vacature J. F. Taal man met 4 tegen J. L. de Mulder met 1 stem. Als plaatsvervangers worden J. Barb^ en Petrus Wijne ieder met 5 stemmen gekozen. Reclames Hoofdelijken omslag. De Burgemeester stelt voor die reclames in het open- haar te behandelen. De heer Wijne verzoekt hiermede nog te wachten daar er nog wel eenige reclames zullen inkomen, want hij gelooft dat eenige dier reclamanten daarvan kinderspel wenschen te maken. Hij zou er voor zijn eene commissie uit den Raad te benoemen die de reclames voor die onenbare behandeling eerst gronrlig zou kunnen onderzoeken. Ook zou de Voorzitter het zeer goed vinden dat de reclamanten pei-soonlijk zouden gehoord worden. Beide voorstellen worden z. h. s. foedgekeurd en de heeren Voerman, E. A. Taelman, P. Wijne benevens de wethouder Wiskerke worden tot leden van die Commissie benoemd. Een schrijven van den Rijksontvanger, dat hij voor het gebruik der Raadszaal 1 wil toekennen per zitdag. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De beer F. J. Taalman zou gaarne de haag om de oude begra'afplaats gesnoeid zien. Ook een ander lid wenschte de vaargeul in de haven in de orde gebracht. De Burge meester zegt beide werkzaamhedeu aan den werkman te zullen opdragen. Verder wordt besloten de gemeente- boot op de werf dicht te laten maken. Niets meer aan de orde zijnde. sluit de Voorzitter de vergadering. Axel. Huwelijks-aangiften. 3 Aug. Jacobus van Wijck, oud 34 j., jm. en Elisabeth van Dixhoorn, oud 32 'j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 2 Aug. Daniel van Doese- laar, oud 25 j., jm. en Agatha Schavondra Vrielink, oud 30 j., jd. Krijn Leendert de Kraker (van Zaamslag), oud 20 j., jm. en Neeltje van Hoeve, oud 20 j., jd. 9 Aug. Frederik de Feijter (van St. Jansteen), oud 24 j., jm. en Janna Dieleman, oud 22 j jd. Geboorten. 1 Aug. Theodorus Carolus Lodevicus, z. van Alphonsius Adam en van Maria Ludovica Baert. 2 Aug. Janna Maria, d. van Ferdinandus van Taten- hove en van Johanna Balkenende. 3 Aug. Edemondus Alphonsns, z. van Aloijsiiis Clementinus Aerssens en van Rosalia van de Winckel 5 Aug. Johanna Maria, d. van Jan van de Velde en van Adriana Marina Butler. Susanna, d. van Levinus de Putter en van Cornelia de Regt. 6 Aug. Christina Rosalia, d. van Petrus de Vrieze en van Clementia Roelandt. Overliiden. 31 Juli. Louisa Maria Sturms, oud 10 m., d. van Levinus SeraphinUs en van Maria Philomena Steel. 1 Aug. Maria Ludovica Verbruggen, oud 30 j., d. van Pieter en van Antonetta Hageman (beiden overi.j 10 Aug. Jacomina de Koeijer, oud 4 m, d. van Jozias en van Elisabeth Wiemes. 14 Aug. Maria de Kraker, oud 70 j., wed. van Jan Oppe. Huwelijks-aangiften. 10 Aug. Gerard Adriaan van Driel, oud 25 j.,jm. en Pieternella Adriana van Es. oud 20 j jd. Hendrik Scheele, oud 24 j., jm. en Johanna van de Veke, oud 31 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Guillaam, z. van Krijn van Hoeve en van Elisabeth van Kraaijenhove. 10 Aug. Julienne Aline Marie, d. van Florentius Jacobus Maria de Moor en van Emma Elisa Pussemier 11 Aug. Janna, d. van Abraham Dieleman en van Pleuntje Ramondt. 12 Aug. Martinus, z. van Marinus Drabbe en van Janna Maas. 15 Aug. Martinus, z. van Abraham Bakker en van Helena Goossen. Overlijden. 10 Aug. Cornelis van Doom, oud 1 j., z van Anthonie en van Jozina de Leijser. 12 Aug. Jan van de Wege, oud 19 j., z. van Pieter en van Elisabeth Dieleman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2