A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad yoor Zeeuwsch-Vlaanderen. Personeele Belasting. Geldleening. Geleeiii groot f 17500,- Gemeente Hulst. No. 4880. Zaterdag 18 Augustus 1906. 46e Jaargang. Gemengde berichten. 2. ABONNEMENT Per drie ma&nden binnen Ter Neuzen 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82±. Men abonneert zieh bjj alle Boekhandelaars, bushouders. Voor Postdirecteuren en Brieven- ADYEBTENTISN: "Van 1 tot 4 regeis 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts t w e e m a a 1 berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentiSn voor 3 uren op den dag der uitgavrt BLAD. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen aanbiedingen voor eene ten behoeve dier gemeente a pari te sluiten rentende hoogstens 4 procent, in aandeelen van f 250,luidende aan toonder, welke kosteloos uitgereikt worden, te storten op 1 October 1906 ten kantore van den Gemeente-Ontvanger. Deze leening zal worden afgelost in dertig jaren, bij uitloting, in jaarlijksche termijnen Van f 500,gedurende de eerste twintig jaren en van 750,— gedurende de laatste tien jaren, tenzij de Gemeenteraad besluite jaarlijks meerdere aandeelen te doen uitloten of de geheele leening tegelijk af te lossen wanneer de geldmiddelen der gemeente dit mochten toelaten. Gezegelde inschrijvingsbiljetten, voor 3 Sep tember 1906, des namiddags te drie uur in te zenden aan den Burgemeester, moeten behoorlijk onderteekende opgave bevatten. le. yan den naam, het beroep en de woon- plaats van den inschrijver 2e. voor hoeveel aandeelen wordt ingeschreven en 3e. tegen welke rente. Ter Neuzen, 14 Augustus 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HULST, maken bekend, dat ingevolge het Plan, de in- schrijving op de Geldleening ad f 58.500.- nominaal, is opengesteld tot en met Maan- dag, den 27 A agustus 1906, desnamidd. 3112 uur (Greenwichtijd), aan den koers van ten minste 96 °/0. De storting moet geschieden voor of op Dinsdag, 11 Sept. 1906. Het Plan der leening is ter Secretarie ver- krijgbaar zoolang de voorraad strekt. Hulst, 13 Augustus 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, ROTT1ER. Fs. VAN WAESBERGHE. TER NEUZEN, 17 Augustus 1906. Omtrent het ongeval, Dinsdagmiddag bij Bergen op Zoom vier Zeeuwschen heeren over- komen, waarvan in ons vorig nommer melding werd gemaakt, deelt de M. Ct. nader mede, dat behalve de reeds genoemde nog in het rijtuig gezeten waren de heeren D. C. van Nimwegen en P. J. de Kruijter, beiden uit Middeiburg. Het ongeval viel voor ongeveer vijf minuten buiten Bergen op Zoom, en toen het rijtuig van den dijk stortte, sprong de koetsier van bok en bleef ongedeerd. Het paard r os en bekwam ook geen letsel. De passagiers kwamen met het rijtuig, dat grootendeels vernield werd, in een droogen greppel terecht. De heer De Kruijter bekwam een ernstige hoofdwond van den heer Dregmans ontwrichtte de rechterhand en beiden bekwamen boven- dien nog lichtere kneuzingen, terwijl de heer Yan Nimwegen een betrekkelijk weinig betee- kenende kwetsuur aan het hoofd opliep. Yolgens nader bericht schoot de linkerarm van Dr. Wagenaar niet uit de kom, maar geraakte hij uit het lid. De toestand van de verschillende gewonde heeren was Woensdag vrij wel. Men schrijft uit Sas van Gent aan de M. Ct. Het is verbazend, welk een plotselinge omme- keer ten goede heeft gebrackt de onlangs vermelde maatregel, door onzen burgemefester ten opzichte der Dinsdagsche veemarkt genomen. In den laatsten tijd toch was het een zeld- zaamheid, als het aantal beesten aan de lijn de 50 overtrof. 't Is zelfs meermalen voor- gekomen dat er slechts een 25 a 30tal aanwezig was, zoodat onze eenmaal zoo bloeiende markt ternauwernood met de Hulstersche veemarkt kon vergeleken worden. En de oorzaak hiervan was waarlijk niet ver te zoeken. De Gentsche slagers toch, die hier vroeger kun inkoop deden, konden niet s voor- middags uit de zaken thuis weg, en als ze na den middag kwamen, vonden ze alle vee ver- kocht. Ergo die koopers bleven weg en met hen natuurlijk het vee. Als bij tooverslag is zulks thans veranderd. Dinsdag 11. is dat duidelijk gebleken. Met den eenuurtrein kwamen, als voor twee, drie jaren, wederom een groot aantal vleeschhouwers mede, het vee stond gereed aan de lijn, nog geen enkel dier was verkocht. De aanvoer was groot, ver over de 100. En toen de touwen om de markt ontspannen werden, heerschte een flinke en gezonde kooplust onder de aanwezigen. 'tLaat zich aanzien dat onze markt weder zijn gulden tijdperk van voorheen zal terug krijgen, toen niet alleen Gentsche, maar ook Antwerpsche en Brusselsche slagers tot de vaste bezoekers behoorden. lets wat natuurlijk ook voor vele neringdoenden niet van belang ontbloot is. Het is en blijft echter zaak dat men stipt de hand aan de voorschriften houde Tucht en orde is op een markt als de onze een eerste vereischte. In Zeeland kwamen in de week van Woens dag 8 tot en met Dinsdag 14 Augustus 5 gevallen van besmettelijke ziekten voor n.l. te Heinkenszand 2, te Hoedekenskerke 1 en te Ylissingen 1 geval van roodvonk, en te Hulst 1 geval van diphtheritis. Uit Rilland-Bath schrijft men Om elf uren vanochtend is het gedeelte van den len Bathpolder, waarin de rij woonhuizen staat, droog gekomen. Met bekulp van ruim 400 polderwerkers is de laatste hand geslagen aan het dichten van 2 gaten. Dit deel heelt ruim 5 maanden bij ieder tij onder water ge- staan. De polders zijn nu weer watervrij. Kollektieve dienstweigering. Men schrijft aan Het Volk: Door de miliciens der vesting-artillerie, in garnizoen te Naarden, werd gister het brood geweigerd, omdat het niet te eten was. Na onderzoek doch ook ten tweede male kon de garmzoens- bakkerij geen goed brood leveren en werd het door alien slechts doorgebroken, even beroken en teruggebracht. Toen werd aan alien een k'ein wit broodje verstrekt, wat naar later be- weerd werd, niet voldoende was voor de voeding. De 8ste kompagnie, liggende in de kazerne Oranje, heeft om deze reden reeds 's morgens gedurende eenigen tijd den dienst geweigerd. A- Te Boskoop was schipper Sterkenburg, allaar wonende in den zoogenaamden Otweg, bezig met kazen te laden in een onbewaakt oogenblik viel een jongetje van omstreeks 7 jaar te water, zonder dat iemand het bemerkt had, en verdronk. Zondagmiddag kwam te Amsterdam de heele omgeving van de Utrechtsche straat bij de Prinsengracht in rep en roer. Jongens hingen cvrer de brugleuning en riepen dat hij haast verdronk, dat hij niet meer kon. Wel kwam hij telkens bij den walkant, maar niemand stak eem hand uit om te helpen en dan keerde hij met inspanning van zijn laatste krachten, weer terug, om aan de andere zijde lietzelfde te ondervinden. Agenten kwamen aanhollen, maakten de dreg al los, maar uitwerpen was niet noodig. Een paar mannen waren in een vlet gestapt en kadden met moeite den drenkeling, die stoeiend in het water was geraakt, te pakken gekregen. Daar lag hij nu, half versuft in het schuitje; eerst toen men hem op den wal heesch, kwam hij weer bij, schudde zich en rende weg, hij, Fikkie. En de Amsterdammers bleven nog een poos nakijken naar de gracht waar hij in gesparteld had. 'tWas ongeveer half 5 Dinsdagmiddag. In het Spaarne ten noorden van de bouwvallige hooge brug bleven plotseling de menschen vol v -rbazing staan mannen en vrouwen. jongens en meisjes, ze wisten niet wat ze zagen. Ongehoord Er dreef een hoofd in het water Het draaide rechtstandig om en om, ging nu eens in de richting van den eenen, dan weer in die van den anderen wal. Men begreep wat er aan de hand was. Een man zwom daar, alsof er niemand naar hem keek, frank en vrij, zich niet bekommerend om- de vrijpostige blikken der omstanders. Steeds meer menschen en eindelijk ook een agent van politic, die wel wat met het geval in den weg zat. Na een korte aarzeling besloot hij op te treden. De man bleek een bewonderenswaardige op- merkingsgave en een bij zonder vermogen tot combineeren te hebben Vlak bij den onversaagden zwemmer, die beurtelings zich liet drijven, watertrapte of op allerlei wijzen zwom ('t was een extra kermis- feestnummer) lag een Belgisch stoomjacht. 't Lag voor de hand, dat de politieman, die de Haarlemmers wel kent, tot de slotsom moest komen, dat de ongehoorde handeling werd ge- werd gelast ander brood te bakken, pleegd door een van de bemanning er van. Hij toog dus naar het vaartuig, waar men hem zeer welwillend ontving. Intusschen was de zwemmersbaas uit het Spaarne in een roeibootje aan zij vanhetjacht geklommen en wie3ch daar heel rustig hoofd, borst en rug. Toen hij daarmee gereed was, heesch hij zich aan boord en verdween meteen in de kajuit. De man had echter niets dan goede be- doelingen. Na zich behoorlijk gekleed te hebben, vertoonde hij zich en gaf den agent gelegenheid proces-verbaal tegen hem op te maken. Woensdagmorgen waren en stoomjacht en zwemmer verdwenen Nog steeds heeft men geen enkele aan- wijzing in zake den brutalen dietstal, die op klaarlichten dag te Tjerkgaart (Fr.) is gepleegd ten nadeele van den veehouder Wierda. Uit een kast werd aan bankpapier 215 gestolen, zilvergeld en gouden voorwerpen, die voor het grijpen waren in die kast, werden onaange- roerd gelaten. De kast werd niet geforceerd. De diefstal moet gepleegd zijn tusschen 12 en 2 uur 's middags, toen W. en zijne vrouw uit waren. Men schrijft Dat de plannen om te Yaals weder met een roulette te gaan spelen nog niet opgegeven zijn, zal uit het volgende blijken. J. 1. Zondagmiddag kwam een te Vaals logee- rende heer een roulette aan het kantoor der invoerrechten ten invoer declareeren. Nauwelijks was genoemde roulette gedeclareerd, of de wacht- meester der marechaussee's verscheen en nam het speeltuig onder hevig protest van den iu- voerder in beslag. Die mijnheer schijnt echter voor geen klein geruchtje vervaard te zijnalthans Dinsdag- morgen kwam hij weder met een nieuwe roulette aandragen, welke ook door denzelfden wacht- meester, bijgestaan door eenige marechaussee's, in beslag werd genomen. Ditmaal kwam er echter nog iets bij. De roulettekoopman werd eveneens in beslag genomen, d. w. z. hem en nog een aanwezig lid zijner vereeniging werden de handboeien aangedaan, naar de kazerne der marechaussee's geleid en van daar per rijtuig naar Maastricht. Alles was dan ook weer voorbereid om het winstgevende spel te beginnen. De tweede etage van het huis, waar vroeger de club High life troonde, was reeds in orde gebrachtcir culates aan leden verzonden en warempel loopen ook reeds een stuk of tien croupiers hier rond. Die gearresteerde mijnheer is een Amster dam mer. In de Aachener Yolksfreund van Dinsdag staat een bericht, volgens hetwelk de aan het kantoor der invoerrechten aanwezige ambtenaar j.l. Zondag dien mijnheer met een revolver in de hand zoude belet hebben, het kantoor te verlaten en op de marechaussee's te wachten. Dat bericht is zeker afkomstig van dien mijn heer, wrnnt van bedreiging of vasthouden is geen sprake geweest. Het energiek optreden der hier gestation- neerde politie kan een waarschuwing zijn voor de hier gegronde societeit, waarvan de leden hoofdzakelijk uit de notabelen van Yaals bestaan, en welke heeren eveneens roulette-plannen hebben. Heer bestelt kleintje koffie op de stoep van een koffiehuis te Amsterdam, gaat daarna even naar binnen. Kellner zet 't bestelde op 'ttafeltje, terwijl de gast nog steeds binnen is. Straatjongen sclienkt den room in de koffie, drinkt kop leeg, steekt de klontjes in den zak en verdwijnt voordat men hem gesnapt heelt. Het bovenstaande gebeurde Zondag jl. Men meldt uit Helenaveen van 14 dezer Woensdagmiddag kwam de vlag op den boor- toren, ten teeken dat er kolen gevonden zijn, en wel op een diepte van bij de 1000 meter. Donderdag werd de hoofdingenieur, enz., van- wege den staat alhier verwacht. -Een huis huren, geen cent huur betalen en de huurpenningen der bewoners, aan wieje het zelf weer hebt verhuurd, in den zak steken, ziedaar de nieuwste soort oplichterij. In den laatsten tijd moeten zich te Amsterdam meerdere van dit soort gevallen hebben voorgedaan. De hulp van den sterken arm moest worden inge- roepen door een huiseigenaar, die sinds maanden geen huurpenning ontving, terwijl zijn perceel trouw bewoond werd door een brave juifrouw, die stipt op tijd haar huur betaalde. Echter niet aan den huiseigenaar, maar aan den oplichter, waarvan zij had gehuurd 't Geval speelde zich af op de Heerengracht. 't Yrouwtje, dat een depot van een chemische wasscherij hield, stond geheel onthutst te kijken, toen een deurwaarder met een paar kruiers onder politietoezicht haar bulletjes op straat kwam zetten. 't Geval had veel bekijks en menig oningewijde zal haar voor de wanbetaal- ster hebben aangezien, terwijl de arme vrouw inderdaad geen cent huurschuld had en de schelm van dit stukje veilig achter de schermen zat. Dezer dagen zijn, naar de Haagsche Ct. meldt, een paar heeren gesnapt, die van de afwezigheid van een gezin in de Carpentierstraat in Den Haag gebruik maakten om hun nieuwsgierigheid naar den inboedel te bevre- digen. Een overbuurman, die wist dat de familie uit was, zag de gasten aan de deur peuteren en waarschuwde door de telefoon de TER SEIIZEASCHE COERAIT. -- ---V>HJBmyond. ,t«Se.«n<le,r. «,P ^e^ta.ea, btj ,le VASf »X te Te* De Burgemeester van TER NEUZEN brengt bij deze ter kenni9 van de daarbij belangheb- benden, dat de door den Directeur der Directe^ Belas- tingen enz. te Middeiburg, den 11 Augustus 190(5 invor- dei'baar verklaarde kohieren der personeele belasting dezer gemeente, (kom en overig deel) overhetjaar1906 Nos. 4 en 5, op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen, ter invo'dering zijn ter hand gesteld en dat ieder verplicht is zijnen aanslag, op den bij de wet bepaalden voet te voidoen. Ter Neuzen, 16 Augustus 1906. De Burgemeester voornoemd, J A. P. GE1LL. den raakte

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1