Een Werkmanswoning. L. J. F. van Dalen, zeer Felicitatiekaartjes. D. J. JURRIJ, Hoek. Koudepolder. eenige Leerlingen Tandarts COUPE. Ontvangen de alieruieuwsts soorten Telegrafische berichten. Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. 1816-19 0 0. Ondergeteekende vraagt voor het Modevak. TE K00P: van Ter Neuzen, Te koop aangeboden: J. M. DE VOS, Drukkerij-Boekhandel. een groote sorteering PETTEN en BARETTEN. Heeren- en Kinder Costumes, Blauw Keper, Broeken en Buisjes. WERKMANSBROEKEN. Een der ijzeren binten gleed van den wagen en verwondde den knaap zoo ernstig aan het hoofd, dat hij spoedig daarna overleed. Men meldt uit Sittard van 12 Augustus Een weerzinwekkend geval van dronkenschap lieeft zich gisterenochtend hier voorgedaan. Een jeugdig paartje, dat Vrij dag op't stadhuis voor den ambtenaar van den burgerlijken stand ge- trouwd was, zou gisterenochtend ook in de kerk getrouwd worden. Te dien einde begaf het bruidspaar zich met twee getuigen, een meisje en een jongen, orn acht uren ter kerke waarbij bleek dat de mannelijke getuige in dat vroege morgenuur reeds stomdronken was en zelfs in de kerk op de steenen viel, toen het bruids- meisje poogde hem op een stoel te doen plaats nemen. Nauwelijks had deze dronken bruidsjonker de kerk verlaten of de veldwachter Gruisen nam hem bij den kraag en bracht hem onder het stadhuis ter ontnuchtering. Men meldt uit den Haag Het onderzoek door de politie ingesteld naar aanleiding van de tramaanrijding met doodelijken afioop, welke Zaterdagmiddag in de Elandstraat nabij de Westerbaanstraat plaats had, heeft aan - getoond dat de wagenbestuurder van de tram geen schuld aan het ongeluk heeft. De aan- gereden j uffrouw kwam juist van achter een boom, toen de tram haar greep en haar tegen den boom wierp. Tengevolge van de door dien val bekomen inwendige kneuzingen aan het hoofd is de ongelukkige, die in bewusteloozen toestand werd opgenomen, eenige uren later bezweken zonder het bewustzijn te hebben herkregen. Men meldt uit Katwijk aan Zee Maandagnamiddag geraakte een soldaat uit het garnizoen te Leiden, terwijl hij langs de tram liep, waarvan hij den conducteur iets wilde mededeelen, te vallen. met het noodlottig gevolg dat zijn linkervoet door de tram werd afgereden. De ongelukkige werd na op de plaats zelf voor- loopig te zijn verbonden, naar het militair hospitaal te Leiden vervoerd. Yoor een 14tal dagen werden te Kaats- heuvel op geheimzinnige wijze verscheidene ruiten bij den heer A. C. ingegooid. Een tal- rijk publiek stond naar de stukken te kijken en weer vlogen enkele ruiten er uit. De veld wachter werd verdekt opgesteld en toch werden er nog enkele ruiten verbrijzeld en niemand begreep, waar de projectielen vandaan kwamen. Dezer dagen is het echter uitgekomen, hoe zulk een uittarting van de gewapende macht mogelijk was. De dienstbode van den heer A. C. heeft namelijk bekend, dat zij de heldin was. die van binnen de ruiten er uit gooide z/om eens een lolletje te hebben." Te Dinxperlo is een Pruisische grensbe- ambte, die in dronkenschap des nachts aan ver- schillende bewoners overlast bezorgde, door de politie in arrest genomen. Ook de vorige week werd hij wegens dron kenschap in arrest gesteld. Automatische tramwissels. Sedert eeni- gen tijd zoo schrijft men uit Amsterdam aan de ,/N. Ct." is men bezig met het aan- brengen van de constructie, waardoor den tramkoetsiers het herhaaldelijk bukken en om- leggen van de wissels wordt overbodig gemaakt. t Is interessant te zien, hoe een tram wagen langzaam een wissel nadert, hoe deze op raadsel- achtige wijze, met een ruk verschuift en de passage in de gewenschte richting vrij maakt. Het ziet er zoo oppervlakkig uit als eeu toover- toertje. Van eenige bijzondere manipulatie van den koetsier is niets te bespeuren. Het publiek is er voor een deel reeds aan gewend, maar in het begin vond de nieuwigheid heel veel bekijks. Toch zijn er nog maar weinigen. die er achter zijn wat eigenlijk gebeurt. Zonder nu op de technische uitwerking in te gaan, kan omtrent het principe het volgende verteld worden Om den wissel naar rechts te brengen zoodat de passage naar links vrij komt is het vol- doende, dat de koetsier met afsluiting van de electrische beweegkracht den wagen door laat rijden. Op eenigen afstand, voor den wissel, zorgt een tweede draad, langs de bovengrondsche draad gespannen, ervoor, dat de wisselstang naar rechts getrokken wordt. Moet een naar rechts staande wisselstang naar links verschoven worden, zoodat de passage dus voor rechts vrij wordt dan heeft de koetsier het bewuste punt, waar de tweedraadsche geleiding begint, door te rijden met aangesloten motorischen stroom. De koetsier heeft dus wel degelijk iets te doen, af te sluiten of den stroom open te stellen. Maar omdat dit tot zijn gewone bezio-- heid behoort, wordt men niet gewaar dat er werkelijk iets gebeurt. Zeven meisjes, bet oudste 16, hetjongste 7 jaar oud, zijn in de rivier nabij Cedar Rapids verdronken. De meisjes liepen van een zand- bank in het water. Er stond sleehts 2 voet water. Een harer stapte bij de bank neer en kwam in 10 voet water terecht, en al de anderen, die hulp wilden verleenen, trof het hetzelfde lot. Sleehts e'en meisje, dat te ver af was om hulp te kunnen verleenen, bleef gespaard. Yolgens een Engelsch blad is Woensdag een politieagent, die bij Belfast in zee baadde, op een 150 M. uit de kust aangevallen door een groote bruinvisch. Door hevig te trappen joeg de man het ondier ten slotte op de vlucht, maar het had hem al drie beten in de beenen toegebracht. Een vreemd bericht komt uit het land van waar alle vreemde berichten komen Amerika. Holzhay, bijgenaamd //Zwarte Bart", een roover van een zekere vermaardheid, die de staten van Wisconsin en Michigan in voortdurendebenauwi- heid hield door zijn verbazende struikroovers- capaciteiten, is door een operatie van zijn rnis- dadige neigingen genezen. Nadat Holzhay eindelijk en ten leste achter slot en grendel was gebracht, onderzochten de. dokters van de Marquette-gevangenis hem nauw- keurig en kwamen tot de conclusie, dat zijn liefhebberij tot rooven, moorden en plunderen voortsproot uit een ziekte. Een wonderwel geslaagde operatie op zijn hersens werd ondernomen en onmiddellijk daaiop begon hij teekenen van beterschap te vertoonen. Zijn inborst veranderde en van een der ge- vaarlijkste gevangenen werd hij een der be- minnelijkste Dien weg moet het op. Peuter alle sterve- lingen die niet aardig zijn voor hun mede- menschen, een beetje in hun hersens, en we krijgen hi samenleving zoo braaf. dat rechters, cipiers, advocaten en politieagenten aan ver- vetting zullen sterven. Met den wederopbouw van San Francisco vlot het nog niet. De minister van oorlog heeft aan generaal Greely bericht gevraagd over de redenen, waarom niet de noodige voortgang wordt gemaakt. Het schijnt, dat alle beschik- bare arbeiders bezig zijn aan het bouwen van winkels, pakhuizen, kantoren enz. en dat de huisvesting van de inwoners als bijzaak wordt beschouwd. Bij gebrek aan huizen, moeten nog 50,000 menschen voor een onafzienbaren tijd in tenten kampeeren. Men is dientengevolge bang voor het uitbreken van besmettelijke ziekten. -In het postkantoor in Cranbournstreet te Londen werd bij avond, na het sluitingsuur, brand ontdekt door een der bovenbewoners. De brandweer verschafte zich onmiddellijk toegang en bij onderzoek |bleek, dat men brandenden zwavel in de brievenbus had geworpen, zoodat reeds tal van brieven waren verbrand en de vlammen zich ook verder aan het kantoor hadden meegedeeld. Daar lagen verscheidene pakketten met geldswaarde, die spoedig in vei- ligheid gebracht werden, terwijl men het vuur nu weldra meester was. Men verdiept zich nog in gissingen omtrent den dader van deze zondelinge poging tot brandstichting en het doel dat hij er mee voor had. Een 25jarige jonge man te Parijs, die van zjjn geld leefde, had kennis gemaakt met een mooi meisje, Rachel Bertham, dat hem niet lang weerstond en zijn minnares werd. Dinsdag ontving hij een brief, luidende als volgt//Gij behoort niet tot de onzen, diens- volgens moogt gij ons niet in den weg loopen, Door Rachel tot minnares te nemen, hebt gij een onzer vrienden, haar vroegeren minnaar, ongelukkig gemaakt. De arme jongen heeft geen renten gelijk gij hij verkeert in ellende. Als gij binnen de 48 uren niet afgebroken hebt met Rachel zal u een ongeluk overkomen. Denk aan uw toekomst." De jonge man wierp dezen zonderlingen brief in de scheurmand en stak een revolver in zijnen zak, om zich desnoods te verdedigen. Yrijdagnacht ging hij over den boulevard des Italiens. Drie kerels naderden hem en een hunner vroeg hem vuur. Zonder achterdocht bood hij zijn sigaret aan. Eensklaps stortte hij neder, een kreet slakende hij had twee dolksteken in den rug bekomen. De moordenaar en de drie kerels, die hem -ngesproken hadden, namen de vlucht. Agenten van politie namen den gekwetste op. Zijn reehterlong is doorboord. In wanhopigen toe- stand is hij naar een hospitaal overgebracht. Zekere Couard, van Sollonay, 35 jaar oud, die de gevangenis van Macon had verlaten, was pas thuis of hij kreeg ruzie met zijn vrouw en driegde haar zoo vreeselijk, dat zij vluchtte. De buren haalden de gendarmes, maar toen deze ter plaatse kwamen had Couard zich in zijn wooing opgesloten en dreigde met een revolver al wie naderde. De gendarmes gingen heen en verwittigden de overheden die nu het middel zoeken om zich van Couard meester te maken. Groote ontroering is Maandag gewekt bij den ingestorten put te Ukkel waar nog drie werklieden beclolven liggen. De reddingswerken waren met buitengewone inspanning voortgezet, doch het resultaat was zeer teleurstellend en de stemming was zeer pessimistisch. Men besloot nog een laatste poging te doen om seinen te geven. Alle verkeer in de na- burige avenue werd stilgezet, iedereen werd verzocht onbeweeglijk te blijven, en toen werd er met regelmatige tusschenpoozen geklopt met het sensatie-wekkend resultaat dat de slagen beantwoord werden Dadelijk werden de werkzaamheden hervat, maar de voorzorgen tegen nieuwe instortingen vereischen zooveel tijd dat men niet hoopte voor hedenmiddag de bedolvenen te bereiken. Het zal de vraag zijn of zij dan nog leven, want de hoeveelheid lucht die zij tot hun be- schikking hebben, moet wel zeer gering zijn. Middellmrg, 15 Aug. In het gebouw van het Provinciaal bestuur alhier werd heden te 11 uur, in het openbaar aanbesteed a. Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buiteuhavens te Ter Neuzen. (Raming f 5750.) Laagste inschrijver hiervoor was de heer A. A. P. Volker te Sliedrecht voor f 5344. b. De voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen. (Raming 1200.) Hiervoor schreven in de heeren J. de Bree Fz. te Ter Neuzen voor y 1160, J. Wolfert te Hoek voor f 1160, G. J. Balkenstein te Ter Neuzen voor 1050, A. Tholens L)z. te Ter Neuzen voor f 1030 en B. R. Verschelling te Ter Neuzen voor f 869. c. Het verbeteren van het bergingsdok voor sluisdeuren met bijkomende werken te Vlissingen. (Raming f 36000.) Laagste inschrijver hiervoor was de heer C. W. Dekker te Veere voor 32172. POLITIE. Aan het bureau van politie alhier is als ge- vonden gedeponeerd een huissleutel. Rechthebbende vervoege zich aldaar. Hulst, 13 Aug. IfOERS YAN HET GELD Belgisch per 100 fr. 47,80 a 47,85. Engelsch per ,t 12,t, u 12, ZEET 1.1 D INGE N. Van 13 tot en met 14 Aug. a Van 13 tot en met 14 Aug. werden langs deOost- sluizen albier 44 binneuvaartuigen op- en 41 af- geschutdoor de Westsl. 8 op- en 7 afge- schut. JPositie der stoomscJiejten. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 16 Aug. 11.29 11.56 Vrij dag 17 12.21 Zaterdag 18 0.43 1.4 Zondag 19 1.22 1.42 Maandag 20 1.59 2.17 Dinsdag 21 2.35 2.52 Woensdag 22 3.10 3.29 Nu Dinsdag 14 Augustus is onzegeliefde moeder JOHANNA REELICK, weduwe van Jan Bannier, 90 jaar geworden. Dat zij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van Hare Kinderen en Behuwdkinderen, H. BANNIER—De Winter. C. A. DE MEIJERBannier. Kleinkinderen en Achterkleinkinderen. Ter Neuzen, 14 Augustus 1906. V Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Zoon en Broeder IZAftK BARKER, in den jeugdigen leeftijd van 17 jaar en 10 maanden. C. BARKER. M. BARKERDe Keuning. CH. BARKER. J. BARKER Meertens. M. P. M. BARKER. Hoek, 15 Augustus 1906. Voor de talrijke en treffende be- wijzen van deelneming ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen onvergetel ij ken zoon en broeder, betuigen wij onzen liartelijken dank. lnzonderheid aan Dr. D. Buyze en de ver- pleegsters van het Ziekenhuis alhier, voor de liefderijke en trouwe verpleging door hem genoten. D. VAN DEN BERGE en Familie. Ter Neuzen. Ondergeteekende betuigt liaren dank aan Ed. de Rooi, bierhuis- houder zonder verlof, voor het in orde brengen van haar bloementuintje op 1.1. Dinsdagmorgen 3lL uur, gelegen achter haar huis. Mej. Wh. BOS. De Ontvanger-Griffier van den KOU D L- POLDER noodigt, met het oog op het doen van dringende betalingen (aanleg grindwegen), de schotplichtigen van dien polder uit den eersten termijn van het door hen verschuldigde in bet dijkgeschot over het dienstjaar 1906/1907 te voldoen voor of op Woensdag 22 Au gustus 1906. Ter Neuzen, 15 Augustus 1906. De Ontvanger-Griffier voornoemd, W. S. J. DIELEMAN. Adres: GEE&TR. MEULENBERG. Te bevragen bij den eigenaar en bewoner J OH. BIBMENS, bluiskil. is iederen Zaterdag van 10,3012,30 te consulteeren bij VERSTRATEN, Weststraat te Axel. een goed onderhouden, te beziclitigen aan de Stalbouderij van Ha. WAN DE WEG KSz., Goesche Korenmarkt, Middelburg. Alieeitverkoop woor Zaamslag WederverJeoopers fiink rabat. Zooeven bntvangen Nieuwste lYxotlellen. Steeds voorhanden JBenevens alle soorten Concurreerende prijzen. Middjenprijs per 100 K.G. Tarwe f 8,25, Rogge f Wintergerst 8,Zomergerst f Haver f 9,Erwten f 10,75, Witteboonen fBruineboonen fDuiven- boonen f 8,75, Paardenboonen f Boekweit Lijnzaad f Koolzaad f Aardappels f 3,75 Boter per kilo f 1,35. Eieren per 26 atuka 0,95. Ter we"kmarkt waren aangevoerd: 34 stuks Rundvee, 29 Varkens, waarvan verkocht i2 stuks Rundvee, 17 Vsrkens. 3 3 3 VLAG. NAAM. Ml Van en naar. Lading Voor Ter Keuzen i 13 Noor. s.s. Urda 2050 Middlesbro ijzer 14 idem Arendal 3925 Petersburg bout Tan Ter Keuzen 13 Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. 14 Noor. s.s. Urda 205 0 Middlesbro ledig Voor (Sent i 13 Eng. s.s. Nvroca 3664 Manchester stukg. Belg. s e. Belgica 2772 Pernau hout 14 Deen. s.s. Secunda 1954 Prederiksh. idem Eug. s.s. Mellifout 3408 Antwerpen ledig Noor. s.s. Aarvak 2566 Drontheim pyrites idem Leif 3335 Riga hout Tan Kent t 13 Eng.3msch. Linlithgoveshire 4033 Antwerpen ledig 14 Ned. s.s. Mercurius 2507 Amsterdam stukg. Eng. s.s. Don 2658 Guole idem Deen. s.s. Agnete 3190 Burneiland ledig s.8. HENRY te Yxpila in lading voor Ter Neuzen. s.s. GU1DO vertrok JO dezer van Hartlepool naar Kroonstad. s.8. HARALD vertrekt heden van Swinemunde naar Hango. s.8. JENNY te Blvth in lading voor Piilau. s.s. RICHARD te Simo in lading voor Calais.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3