Rinnenland. Gemengde berichten. Bij de ontelbare navraag op Jildiz naar den toestand van den patient gaf men te verstaan, dat er geen inlichtingen meer te geven yielen en men daarom liever van verdere belangstel- ling verschoond bleef. Alle kerkhoofden te Konstantinopel hadden tegen Zondag gebeden voor de gezondbeid des Sultans voorgeschreven. De Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk beeft beslist dat vrouwen geen predikant mogen worden. Mej. A. C. E. Gerlings, studente aan de Uni- versiteit te Utrecht, had nl. verzocht om wijziging van art. 1 van het Reglement op het examen, bedoelende de toelating tot het examen voor de Evangeliebediening mogelijk te maken voor vrouwelijke personen. Dit verzoek gaf aanleiding tot breedvoerige discussie, maar 't slot was dat de afwijzende conclusie van het rapport werd aangenomen. Na zeer uitvoerige discussie besloot Maandag de synode dat het ambt van predikant n i e t vereenigbaar is met dat van volksvertegen- woordiger. Bij resolutie van den Minister van Financien is aan wij zing gedaan van de goederen, die als bagage worden beschouwd. Als bagage wordt in den regel slechts be schouwd al hetgeen de reiziger aan reisbe- noodigdheden medeneemt, als koffers, mantel- en reiszakken, hoedendoozen, kleine kisten en dergelijkegroote kisten, tonuen, meubelen en andere voorwerpen, die niet als reisbenoo- digdheden kunnen beschouwd worden, behoeven niet bagage ingeschreven te worden. Onverminderd het bepaalde in het volgend lid is het_verboden goederen, welke niet met spoortreinen mogen vervoerd worden, of waar- van het vervoer voorwaardelijk is toegestaan, ten vervoer per spoorweg als bagage aan te bieden of te laten aanbieden of per spoorweg te vervoeren. Mottorrij wielen, welker reservoirs niet meer dan 2 liter benzine bevatten, mogen als bagage ten vervoer worden aangeboden en aangeno men, indien de reservoirs van sterk metaal zijn vervaardigd en luchtdicht gesloten zijn. TER NEUZEN, 15 Augustus 1906. Naar wij vernemen hebben expediteurs en andere belanghebbende bij de haven Ter Neuzen, zich vereenigd tot een maritieme ver- eeniging, die zich ten doel stelt de belangen onzer haven en hetgeen daarmee verband houdt te behartigen. De heer A. J. Brinkhuis, opzichter bij den Rijkswaterstaat, is met ingang van 1 Sept. a. s. verplaatst van Ter Neuzen naar Raven- stein. Met ingang van denzelfden datum is de heer M. J. Dootjes als zoodanig overgeplaatst van Ravenstein naar Ter Neuzen. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aan D. van den Berge te Ter Neuzen op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid-werkgever van den Raad van Beroep (ongevallenverzekering) te Middelburg. Bij Kon. besluit is aan den luitenant ter zee 2de klasse bij de Koninklijke marine-reserve, H. K. van der Goot (kapitein van het Ned. s. s. Harald), op zijn verzoek met 1 Sept. a. s. eer vol ontslag uit den dienst bij die reserve ver leend. -- De Gezondheidscommissien zijn thans voor de navolgende gemeenten en vereenigingen van geuieenten als volgt samengesteld Oostburg: Mr. F. J. N. van Dam, Yoorzitter, Oostburg; Jhr. H. A. Wttewaal van Stoetwegen, Secretaris, Oostburg P. van Tiel, Breskens A. van Male, Schoondijke Dr. J. Doijer, Aardenburg J. Groen. fl u 1 s tK. J. A. G. baron Oollot d'Eseury, Voorzitter, HontenisseJ. F. A. M. van Waes- berghe, Secretaris, HulstF. P. H. Ellerbeck, Hontenisse Mr. F. A. Ebbinge Wubben, Hulst Dr. J. E. (Jallenfels, Hulst; R. H. Reuling, Hulst. Ter Neuzen: J. Wisse, Voorzitter, Zaam- slag J. van de Ree, Secretaris, Ter Neuzen tuimelden naar alle kanten heen en zwaaiden hun bijlen soms vervloekt dicht bij ons hoofd maar eindelijk vielen ze in slaap. Kom Vos schonk weer in. //Het kwam nu op handelen aan ik had mijn plan gemaaktZacht floot ik mijn mus tang. die, de achterpooten losjes aaneengebonden, in de nabijheid graasde. Als een tijger sloop het dier tusschen de Roodhuiden door. Nu had ik de gewoonte, als ik het het dier opdejacht liet apporteeren. zij apporteeren precies als een hond om dan zekere beweging met mijn hoofd te maken. een gebaar. Ik steek daarop de handen in de hoogte, vestig de oogen op die verwenschte strik en houd dien het paard voor. En wat doet het Het bijt op de rechte plaats toe hap rits en de strik is door Verder kwam de baron nietde deur ging open en een kleine, gebogen oude vrouw bracht koffie binnen. (Wordt vervolgd.) D. Buyze, Ter NeuzenH. W. Vollenhoven van Daalen, Sas van GentA. J. Klaassen, Ter Neuzen G. P. Ittmann, Axel. Benoemd tot kapelaan te Westdorpe de heer G. de Bruin, priester van het Seminarie. Bij Kon. besl. is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Honte nisse W. L. A. van de Ven, thans te Bladel. Vier heeren van het uitvoerend comite van de Vereeniging tot inrichting van een ge- sticht voor Christelijke verpleging van krank- zinnigen waartoe behooren Dr. L. H. Wagenaar, uit Middelburg, en de heer P. Dregmans, notaris te Axel, keerden Dinsdagmiddag uit Bergen op Zoom met een vigelante terug van een bezoek aan het terrein. Het paard schrikte voor een reclame-bord, en deed een zijsprong waardoor het rijtuig van den vrij hoogen dijk viel. Dr. Wagenaar schoot de linkerarm uit de kom en hij had veel pijn in den rug. Van den heer Dregmans brak een der polsen en hij had eenige verwondingen aan een arm. De twee andere heeren werden ernstig aan het hoofd verwond. Nadat zij in het Militair hospitaal verbonden, waren, keerden zij naar het station terug om hun reis per trein voort te zetten. (M. C.) Volgens mededeeling van den Inspecteur van het Loodswezen is de spitse ton No. 34 met bol in het Nauw van Bat verlegd in 51 d.M. water op ongeveer51° 23' 6" N.b. en Oo 42' 48" W.l. Bi]gelegd is een rood drijfbaken No. 34a in 65 d.M. water op ongeveer51o 23' 16" N.b. en Oo 42' 34" W.l. In verband met de bovengenoemde verlegging is van het lage licht van Rilland de W.-grens van den W.-rooden sector gewijzigd en loopt deze lijn thans 80 a 100 M. beW. de verlegde ton No. 34. Digging lage licht Rilland ongeveer 51o 24'.4 N.b. en Oo 41'.5 Wl. Men meldt ons uit Vlissingen Woensdagavond ongeveer half zeven kwam het Kon. Engelsch jacht //Victoria and Albert" met koning Eduard aan boord alhier aan. Het jacht dat geescorteerd was door de kruisers' z/Deronshire" en //Roseburgh" zetteonmiddellijk koers naar de haven en meerde aan de uidelijke ponton, terwijl de kruisers op de reede geankerd bleven. De koning die zich aan dek vertoonde droeg de admiraals-uniform. De Britsche consul, de heer P. L. de Bruijne, begaf zich aan boord. Autoriteiten waren overigens bij de aankomst niet tegenwoordig. De heer de Bruijne werd door den Koning uitgenoodigd tot deelneming aan het diner aan boord. Tijdens het diner gaf jde scheepskapel een concert. Ten ongeveer 9 uur begaf de Koning zich door de vorstelijke wachtkamer naar het perron naar den gereedstaanden extra trein, die ten ruim 9 uur (Greenwichtijd) van hier vertrok. De toegangen naar en van de haven en het station, zoowel als de verschillende overwegen van den spoorweg waren door een zeer talrijke, politiemacht afgezet, bestaande uit marechauseesv rijksveldwachters en gemeente-politie. Het Kon. jacht vertrok heden (Woensdag) morgen weer van hier, met bestemming naar Sheerness. Axel. De heer Laausma te Spui alhier, heeft de benoemiug tot hoofd aan de op te richten chr. school te Oostkapelle aange nomen. Sluiskil. Maandagavond j.l. sloeg de blik- sem in de woning van Jac. Dees en vernielde eenig huisraad, o. a. spiegel, regulateur enz. Gelukkig echter bleef het hierbij, zoodat de be- woner met dcze schade en de schrik er af kwam. Sas van Gent. Tijdens een hevig onweder dat Maandagavond boven onze gemeente woedde. sloeg de bliksem in de woning van de erven de Betue. Een partij stroo dat in de aaupalende stal geborgen was, geraakte hierdoor in brand. Spoedig was de brandweer ter plaats, die het vuur bluschte. Door water en rook werd iiogal schade aangericht. Alles was verzekerd. Clinge, 14 Aug. Gisteren werd door den R. K- Boerenbond alhier aanbesteed de levering van ongeveer 10000 K.G. mais en 15000 Iv.G. lijnmeel. Inschrijvers waren voor ma'is P. Beek te Clinge voor 6,15 Wed. Fassaert te Molen- hoek voor f 6,09 L. Fricot te Hulst voor f 6,05 F. Brand te Hulst voor 5,99, alles per 100 K.G. Gegund aan F. Brand. Voor lijnmeelF. Brand te Hulst voor 10,45 L. Fricot voor f 10,35 wed. Fassaert voor f 10,18, alles per 100 K.G. De levering werd niet gegund. Het zijn enorme sommen, die de Ameri- kanen betalen aan de groote artisten, die uit het oude Europa overkomen, om de Nieuwe Wereld van hun kunst te laten genieten. Adeline Patti, de beroemde Fransche zangeres, spant daarbij de kroon. Zij kreeg voor elken avond. die zij in de Vereenigde Staten optrad 12,500. Na haar komt de groote tenor Jean de Reszke den eersten keer, dat hij naar Amerika ging, kreeg hij 5000 francs voor elke voor- stelling, doch zijn succes was zoo enorm, dat dit verhoogd werd tot 6000 francs den laatsten keer, dat hij zich in New-York liet hooren, ontving hij 12000 frans per avond. De dames Melba en Marcella Sembrich maken ill de Nieuwe Wereld gelijke gages5000 francs per avond. Na zijn eerste succes in Londen, kreeg de tenor Caruso van zijn handigen administrateur, den heer Grau, in New-York, 5000 francs maar door zijn kolossaal succes teekende hij voor deze gage een contract voor vier jaren. Ten slotte zij nog vermeld, dat de bekende violist Jan Kubelich voor zijn concerten in Amerika 2500 francs per avond ontvangt. Een Fransche gymnastiekvereeniging m* Belfort is Zaterdag naar Schlettstad, in Elzas getrokken om daar een gymnastiekwedstrijd mee te maken. Sedert 1870 is het niet voor- gekomen, dat een Fransche gymnastiekvereeni ging ofhcieel meedeed aan een dergelijken wed- strijd in het geannexeerde gebied. Te Libau is een postbeambte door ge- wapende roovers overvallen en vermoord. De schurken wisten met 28,000 roebels te ontkomen. Het schijnt dat men te Gent bij een der voornaamste openbare besturen een bedrog ont- dekt heeft, waaraan een slager zich op zeer slimme wijze heeft schuldig gemaakt. Bij de levering van het vleesch wist hij den keurstempel, die de keurders op het goede vleesch slaan, behendig uit te snijden en dien te schuiven onder de dunne buitenhuid van andere vleesch, van mindere kwaliteit, zoodat de stempel nog goed, maar eenigszins flauwer zichtbaar was. De gevolgen zijn vervallen verklaring van zijn aanbesteding en rechterlijke vervolging. In den zomer bevroren. Het klinkt ongelooflijk. Bij deze liitte is een man bevro ren. Het gebeurde niet in Amerika, maar in Europa, in Frankrijk te Lyon. De koetsier van een ijsfabrikant had het te warm. Hij ging dus in een ijswagen liggen. Het plotse- linge temperatuursverschil deed hem zijn be- wustzijn verliezen. Een poos later vond men hem met bevroren beenen. De geneesheeren van het ziekenhuis hadden weinig hoop hem nog te kunnen redden. Zondagnacht is 't weer gebeurd. Zij, bekende straatprostituee, sprak hem op de P. H.-kade aan, of ie niet mee wou gaan vrijen aan den overkant van 't IJ. En hij, niet heelemaal nuchter, ging met 'r mee, het IJ over, de groene weide in, achter den Tolhuistuin Een poos later werden ze door politie ver- jaagd en genoopt ieder een anderen kant uit te gaan. Zij vond dat heel geschikt, kon zich beter zoo met den buit in veiligheid brengen. Want de ,/minnaar" kwam al heel spoedig tot de ontdekking, dat hem horloge en porte- monnaie ontstolen waren. Toen de vrouw achterhaald was, had ze de portemonnaie weggegooid, maar het horloge omknelde ze nog met haar roofvingers. Onder hevig verzet is ze opgebracht, en op het politie-bureau bekende ze haar misdrijf. De portemonnaie is later teruggevonden. De vrouw is in bewaring gehouden en zal zich voor de zooveelste maal voor den rechter hebben te verantwoorden. Wegens straatroof is dit type van donker Amsterdam reeds meermalen veroordeeld. (Tel.) Te Rheden had Maandagmiddag omstreeks lialfvijf op de hoogte van het Rhedensche veer een ongeluk plaats. De heer J. K. die met zijn echtgenoote en kind aldaar en pension was, ging met den heer H. uit Rheden in den IJssel baden. Ofschoon geen uitstekende zwemmers, waagden zij zich te ver buiten de kribben de heer K. zonk en poogde zich nog aan zijn metge- zel vast te grijpen. Deze redde zich met moeite maar de heer K. werd door den stroom medege- sleept, zijn lijk is nog niet gevonden. De verdronkene was 28 jaar. Heel wat opschudding Zondag in en om den Dierentuin. Een bewoner van een der om- liggende straten had een misthoorn op zijn balkon geplaatst en accompagneerde daarmee de muziek, wat en op deze en op de luisterenden en op de buren zeer ontstemmend werkte. Maar dat was dan ook de bedoeling. Want toen een der omwonenden, radeloos geworden door het klagend gehuil van dat toestel, naar zijn achterbuur ging, om staking van 't lawaai te verzoeken, bleek de misthoorn een dwang- maatregel te zijn degene, die den toestel in werking bracht, was radeloos geworden door de kinderspeelplaats achter zjjn woning, en had nu besloten, te misthoornen tijdens de concerten, tot de speelplaats zou verplaatst zijn, zoo luidde het antwoord, beleefd, maar beslist. Men schijnt 't echter op een accoord te hebben gegooid, want Maandagavond liet de hoorn slechts even hooren, dat hij er nog was, maar zonder het concert te storen. Te Winschoten is Maandagmorgen uit het Winschoterdiep opgehaald het lijk van den 75jarigen koopman A. P. Toen trein 11,27 aan het Beursstation te Rotterdam aankwam, bleken eenige opge- wonden miliciens twist gehad te hebben. Een hunner had zijn mes getrokken en een korporaal kreeg een snede over het been. In de wacht kamer gedragen, bleek noodig dat hij per brancard naar het ^ziekenhuis werd vervoerd. De dader is gearresteerd. Bij een tapper te Haarlem trad eenjonge man binnen en bestelde een half flesche jenever, aan welk verzoek werd voldaan. Toen hij wilde betalen, bemerkte hij geen geld bij zich te hebben en gaf het fleschje uit zijn binnenzak aan dpi tapper terug, zeggende even geld van huis te zullen halen. Het eene uur na het ander verliep, maar er kwam niemand om het fleschje, tot de tapper het maar weer in de karaf wilde doen. Toen hi] rook, bemerkte hij, dat hij een fleschje met water terug ont- vangen had, de jenever was weg Maandagavond omstreeks zeven uur had te Scheveningen een droevig ongeval plaats. Een 16jarige knaap, die met twee vrienden nabij den Vuurtoren was gaan baden, waagde zich te ver in zee, met het noodlottig gevolg, dat hij verdronk, nadat de pogingen zijner kame- raden, om hem te redden, vruchteloos waren gebleven. Eenige oogenblikken later spoelde het lijk aan strand. Bij het baden in de Roer is Zondag te Roermond de 17jarige v. D. verdronken. Op den Rijn bij Rhenen, is het 9jarig zoontje van den schipper Verweij, uit Rotterdam, bij het putten van een emmer water, overboord gevallen en verdronken. Het 21/2jarig zoontje van den poiitieagent H. te Zutphen, dat sedert Zondagnamiddag vermist werd, is Maandag door den kantoor- bediende Wakkermans levenloos uit de stads- gracht opgehaald. Men schrijft uit Heerlen aan de Tel. Zaterdagavond werd in den laatsten trein alhier een bewustelooze jonge dame gevonden. Zij werd aanstonds naar het hospitaal over- gebracht. Tot nu toe is het niet mogen ge- lukken haar uit haar bewusteloosheid op te wekken. Wei is zij een oogenblik zoover geweest, dat zij de oogen opende en om zich heen starende 't woord //Schwester" fiuisterde. Eerst kon men de identiteit niet vaststellen. Later is gebleken, dat de ju'ffrouw een naaister is uit Sittard. De kermispret te Rotterdam is in den nacht van Zaterdag op Zondag reeds ingezet met een bloedige vechtpartij. In de Westewagen- straat had de 18jarige heier W. van Yliet ruzie gekregen met zijn meisje, wat zoo hoog liep, dat hij haar mishandelde. Eenige voorbijgangers trokken partij voor het meisje, waarop Van Vliet een scheermes voor den dag haaide en daarmede in het wild om zich heen stak. De 20jarige J. Vitcit kreeg een messteek in den rug. Een ander der omstanders kreeg eveneens een messteek, waarbij het mes echter afstootte op een hard voorwerp dat hij in zijn vestzak had. Daarna bracht hij de 28jarige Wilhelmina Le der, die mede tot de omstanders behoorde, zulk een stoot met het mes toe, dat haar toestand levensgevaarlijk is. Onlangs, schrijft dr. Kantorowicz in Hannover, werd ik in allerijl bij een jonge dame geroepen, die, naar men zeide, plotseling zeer ernstig ziek geworden was. loen ik bij haar kwam, lag zij met hoog rood gezicht op de sofa, ademde zwaar en was door schudden noch roepen wakker te krijgen. Om haar wat nader te onderzoeken, boog ik mij over haar heen en deinsde ontzet terug. De patiente verspreidde n.l. een sterken jenevergeur. Een zachte aandui- ding van mijn vermoeden werd echter door de na- bestaanden met toorn en verontwaardiging van de hand gewezen. En toch had ik geiijkde jonge dame was om het kort en kracktig uit te drukken dronken. Op de tafel voor de sofa stond een doos met chocoladeconfituren, voornamelijk in den vorm van praline's en rumboonen. Ik vroeg om enkele van deze lekkernijen en onderzocht ze thuis met het volgende resultaat. Ze waren alle met de ordinairste soort aardappeljenever gevuld, geuiiddeld ongeveer 5 gram zwaar, en bevatten pi. m. 2 c M3. der zooeven genoemde vloeistof. N u had de jonge dame, zooals later bleek, ongeveer een half pond van deze bonbons verorberd. Dat waren dus 50 stuks praline's en boonen, die in't geheellOOc.M3. (een maatje) jenever bevatten. Dat is een aardig plasje daar een drankglas ongeveer 10 a 15 c.Ma. bevat, had zij dus, waarschijnlijk in zeer korteu tijd, 7 a 10 jenever- glazen der' kostbare vloeistof gedronken, volkomen genoeg, niet slechts om teere dametjes maar ook om krachtige mannen dronken te maken. (De Blauwe Vaan.) Aan den Z. W. Buitensingel te 's Hage heeft Maandagochtend een ernstig ongeluk plaats gehad. Een 3jarig jongentje had de onvoor- zichtigheid achter een wagen te gaan hangen, waarop ijzeren palen waren geladen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2