Grove harde Brikken. RIJTUjGrMAKERIJ. Jacques Coelho, J. D. THIELMAN-BAUWENS, Mien- ei MteiMsclie Ltaren en Me Dranken. Qoop. cRoom6oterfa6riefi 30 Geldmilllt, GrEITT, (tegenover het Gravenkasteel). Mond- en Tandziekten. Prima R0QMB0TER, uitsluitend onder Rijkscontrole a 1,40 per K.G, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. In den Grooten Sint Nicolaas. Z o m e r a r t i k e 1 e n Kofstraat 104 recht oyer de Casinostraat Nederl. Gedipl. Tandarts. TBB ZDsTIElTTZIEJISr, heeft steeds voorhanden de volgende WIJNHANDEL in't groot en in't klein. Dc Heer en Mevr. M EI ER, Drs-Specialisten in TAND-HEELKUNDE zijn dagelijkste raadpiegen Bagattenstraat 38, 2 minuten der Zuidstatie, GrSHt. TE KLOOSTEHZ-AJSriDIE], noteert tot nader bericht: De Directeur P. J. R. DAMSTE. Altijd Welkom te Ter Neuzen. In den Grooten St. Nicolaas. De Maesschalck-Thierens. Zijn makker reed nog een eind verder, poogde voor de zooveelste maal op den wagen te raken, maar werd er ongenadig achterwaarts afgeslagen. De vervoerders die delzen tegenstanc en gewelddaden pleegden zijn gekend. Een vreeselijk ongeluk heeft Dinsdag plaats gehad in de mijn Cazier te Marcinelle Haies. Om 6 uur 's morgens was men begonnen met het aflaten van de dag- en het ophalen van de nachtploegen. Om 6,15 bad de machinist een dalende kooi gestopt op een diepte van 365 meter om de arbeiders te laten uitstappen daarna zette de kooi zich weer in beweging, terwijl gelijktijdig een andere kooi naar boven kwam. Eensklaps was de machinist zijn remmen niet meer meesterde dalende kooi ging met razende snelheid de diepte in, de rijzende botste tegen eenige ijzeren binten van den liftkoker, door den schok brak de kabel en de kooi viel van een hoogte van 680 meter in de mijn terug. De dalende kooi kwam neer in een waterplas op den bodem van de mijn, waardoor de kracht werd gebroken en de eenige man, die zich in de kooi bevond, bracht er het leven at. Erger was het met de rijzende kooi, die op den harden grond van de mijn neerkwam en daar, van die ontzettende hoogte, te pletteren viel met de 9 menschen, die zich er in bevonden. De machinist had dadelijk kennis gegeven van het ongeluk en weldra waren directie en overheid ter plaatse. Om 10 uur eerst vernam men te Marcinelle het ongeluk en de bewoners van het plaatsje, die bijna geheel uit mijn- werkers en hun gezinnen bestaan, snelden naar het terrein, dat zich vulde met angstige vrouwen en weenende kinderen. Slechts met veel moeite en tact slaagden de gendarmes er in, de menigte in bedwang te houden. Telkens wanneer er arbeiders uit de mijn kwamen, werden zij met gejuich ontvangen. Men bestormde hen met vragen, maar zij wisten van niets. Het was nog niet bekend, wie zich in de verongelukte kooi bevonden hadden. Reeds was de kooi met de reddingsploeg afgedaald en deze keerde terug, maar nog had men geen opheldering. Daar beneden lagen niets dan vormelooze vleesch- klompen, afgerukte en vermorzelde ledematen, het was niet doenlijk een der slachtoffers te herkennen. In een mand had men deze droevige overblijfselen neergelegd en de mijnwerker, die deze mand meebracht, riep schreiend uit//Dat is nu alles wat er van mijn kameraden is over- gebleven. En ik daalde elken dag af in dezelfde kooiEerst toen men appel gehouden had, was het mogelijk de namen van de veronge- lukten mee te deelen. Het waren 3 opzichters en 6 werklieden en zij laten 7 vrouwen en 18 kinderen na. Onder de slachtoffers is een 19jarige, de 4e zoon uit een gezin, die in de mijnen omkwam. Dat honden dikwijls weigeren om het graf van hun meester te verlaten, is bekend, j a men kent zelfs gevallen, waarbij zij op zee het in de golven neergelaten lijk van hun meester na- sprongen en hun graf in de golven vonden. Het volgende aandoenlijke verhaal echtey wordt door den bisschop van Burking in Engeland van een roodborstje meegedeeld. Toen bij de begrafenisplechtigheid van den overleden vicar te Roydon (Essex), waaraan ook genoemde bisschop deelnam, de lijkkist voor het altaar werd geplaatst, huppelde een rood borstje door het schip der kerk, links en rechts omkijkend, alsof het iemand zocht, vloog ten- slotte op de kist en zong daar gedurende den lijkdienst zijn mooiste liedje. Het vogeltje was, zooals de bisschop later vernam, een lieveling van den gestorven vicar en was dikwijls bij diens preeken in de kerk aanwezig geweest, ook nog enkele dagen voor diens dood. Zooals men weet wordt in China zeer veel hondenvleesch gegeten. Dat echter ook in Europa, met name in Duitschland heel wat honden onder het slachtersmes vallen is niet zoo van algemeene bekendheid. En toch is het waar. In Saksen en in het hertogdom Anhalt zijn ge durende het laatste kwartaal van 1905 2405 honden opgepeuzeld tegen 1762 in het corres- pondeerende kwartaal van 1904. Ook in Belgie worden niet weinig honden opgegeten. Yooral in de omstreken van Luik is dat gebruik algemeenhet werd er inge- burgerd door mijnwerkers die uit Duitschland afkomstig waren. De honden, die voor het slachten bestemd zijn, worden daar gedurende eenige dagen vetgemest en dan geslacht, ge- braden en opgepeuzelt. Slachtoffer van leeswaanzin. Te New-York is een jong student, Bahn, uit Philadelphia aan de gevolgen van het al te veel lezen van ernstige boeken gestorven. Men vond hem dood in het bad zittend, en in zijn verstijfde handen hield hij nog een exemplaar van Benjamin Kidds //Sociale Ontwikkeling" geklemd. Bahn is een van de ijverigste lezers geweest. Het waren jaarlijks meer dan 1000 boeken met sociologischen, ge- ologischen, geometrischen, astronomischen en geheimwetenschappelijken inhoud, die hij tot in de puntjes bestudeerde. Enkele van zijn geliefkoosde boeken, zooals Darwins //Ontstaan der soorten" en Kidds//Sociale Ontwikkeling" heeft hij minstens twaalf maal doorgelezen en droeg hij altijd bij zich. Uit al te groote leeswaanzin veronachtzaamde hij de verzorging van zijn lichaam, vermeed alle sport en haalde zich zoo een hartziekte op den hals De Amerikaansche bladen doen heel ernstig mededeeling van (lit geval en knoopen er drin- gende waarschuwingen aan vast. Zoo zegt de Evening Mail Overdreven en onophoudelijk lezen is zeer schadelijk voor de gezondheid. Yelen zijn daardoor reeds in het krankzinnigengesticht gekomen, .daar zij hun hersens alleen met dingen hadtlen volgepropt, waarmee ze nader- hand niet wisten wat ze er mee moesten be- ginnen. De hondsdagen in New-York. Er heerscht een ontzettende hitte in New-York. Reeds zijn zeven personen om 't leven gekomen, In de stad hebben eigenaardige tooneeltjes plaats. De menschen, die in hun huizen dreigden tot damp over te gaan, zijn er uit getrokken en hebben zich metterwoon gevestigd in de openbare tuinen, of ook wel, bij gebrek aan beter, op de trottoirs, waar zij den nacht doorbrengen, zoo goed, maar vooral zoo kwaad als het gaat. De ijs-trust heeft zijn prijzen 'VerhoPgd, off schoon hij zich daardoor aan gerechtelijke vervolging blootstelt. Rechter Rosalsky gaat eens naneuzen, hoe 't zit met de manipulaties van bedoelden trust, deftiger, zal een onderzoek instellen. Nu komt er iets ergs, en menschen met 'n zwaar ontwikkelden kuischheidsknobbej moeten 't maar liever overslaan Op de badplaatsen in de buurt van New-York loopt het menschdom, bij deze ontzaglijke hitte alle etiquette met voeten tredend, den ganschen dag in badcostuum rond en in dit schamel maar iractisch toilet leggen de badgastenh'un visites iij elkaar af. Die gelukkigen Zij, die in de stad moeten blijven 'h soort smeltoven lijden vreeselijk. Men heeft den armen kinderen permissie gegeven, zich te baden in de bassins van de publieke tuinen en in de fonteinen op de pleinen. Het is een eigenaardig schouwspel, de straatjongens in zwembroekjes de sproei wagens te zien volgen, om 'n paar druppels van 't frissche water op te vangen. 's Avonds wordt klasse gehouden op de daken der scholen, omspannen door ijzerdraad. Drie landverhuizers op 'n schip, dat een ge- reelen dag in de haven van New-York moest wachten op 't bezoek van de gezondheidspolitie, zijn tengevolge van de gek-makende hitte gestorven. De thermometer wees Maandag 86 graden in de schaduw om 10 uur 's morgens, om 1 uur was hij gerezen tot 92 graden en om 4 uur s middags tot 97 graden. Een groot aantal New-Yorkers slapen wegens de hitte op Coney-Island. 300 mannen, vrouwen en kinderen kwamen terug met de boot z/Binghampton." Deze werd aangevaren door let schip //Elmira," waardoor een paniek ont- stond. Yrouwen en kinderen werden omver geloopen. De //Binghampton" kreeg een gat in den voorsteven, maar wist de passagiers aan wal te brengen. De hitte is ontzettend. Dertig personen zijn aan congestie gestorven. en man is krankzinnig geworden, heeft z'n vrouw vermoord en daarna zichzelf van kant gemaakt. Liefhebbers van de statistiek zij mee gedeeld, dat 250 katten en ongeveer 90 paarden t op straat hebben afgelegd. (Goedkoope hazen- ueper dus). De brand weer houdt zich slechts onledig met 't natspuiten van dieren en half- naakte jongens. Op last van de gezondheidscommissie zijn 75,000 liter melk in 't water geworperi. In weinige minuten is de melk reeds ougeschikt voor 't gebruik. De Standard heeft uit New-York een vreeselijk nieuws ontvangen over de gevolgen der schrikke- ijke hitte, die heerscht in het goudmijn-district van Los Angeles. Half zinnelooze goudzoekers zijn uit de goudstreken vanInyaCountry gekomen. De schrikkelijke verhalen, die zij deden over den dood van hun kameraden tengevolge der onver- draaglijke hitte, werden eerst niet ernstig op- genomen. Maar er zijn sedert dien telegrammen gekomen, die deze verhalen bevestigen. In de stad Caloment alleen zijn zes lijken opgeraapt. Men vond een aantal verbrande geraamten, waar- van 't vleesch door roofvogels verslonden was. Yerscheidene goudzoekers zijn te Los Angeles aangekomen met ledige handen, zinneloos van dorst. Hun tong was in hun mond verdroogd. Tn hunnen aanval van zinneloosheid hadden zij ran goud overal weggeworpen en ijlden nu over hun verloren schatten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Aug. 6.12 6.35 Zondag 12 7.— 7.27 Maandag 13 t, 7.55 8.30 Dinsdag 14 9.6 9.44 Woensdag 15 10.22 10.58 Donderdag 16 11.29 11.56 Vrijdag 17 n 12.21 Goed nieuws van iemand uit onze omgeving is ons altijd welkom en wij zullen met belang- stelling het volgend berichtje van een inwoner van Zoutelande lezen. Het zal eveneens voor velen onzer waardevol nieuws zijn. De heer A. Wijkhuijs te Zoutelande, meldt ons Het is thans reeds anderhalf jaar dat ik ge- sukkeld heb aan een hevige pijn in den rug, welke mij geen oogenblik verliet en ik kon er zelfs's nachts niet behoorlijk van slapen. *s Mor gens bij het opstaan was ik dan ook meer ver- moeid dan den avond te voren bij het naar bed gaan. Ik had immer een duizelig gevoel in het hoofd en ofschoon ik geen moeite ongedaan heb gelaten om hiervan verlost te worden scheen het wel dat men de werkelijke oorzaak van mijne ziekte niet kon vinden. Ten slotte raadde men mij aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens aan een proef te onderwerpen en ik kan niet anders zeggen dan dat mij deze Pillen zeer goed bevallen zijn. De pijn is thans veel minder en ik bemerk niets meer van de vroegere duizelin- genom echter van een volkomen genezing zeker te zijn, zal ik nog eenigen tijd met uwe goede pillen verder gaan. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het is rugpijn waarmede het gevaar een aan- vang neemt. Rugpijn is het eerste en zekere teeken van nierziekte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de pijn in den rug, terwijl ze de nieren in orde brengen die zich daaronder ievinden, want inderdaad zijn het de nieren, die de pijn veroorzaken en niet den rug. Verzekef U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Wijkhuijs gehad heelt. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar >ij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- colkstraat. Toezending geschiedt franco na ont- vangst van postwissel a 1.75 voor een of 19.voor zes doozen. Te bevragen aan de in slooping zijnde suikerfabriek te Oudenbosch. Huis Ad. Claeys, Statiestraat 79 en hoek der Regenciestraat Sint Nicolaas, heeft de eer het geacht publiek bekend te maken, dat de voor Heeren, Jongens en Kinderen zijntentoonge- steld. Er is dit jaar een overgroote keus van Dames KAN TEN, PELERINES en RUCHE N; prijzen beneden alle concurrentie. Huis van vertrouwen. Vaste Prijzen. Komt zien en oordeelt. Let goed op het adres. Gesticht in 1853. A. de Maesschalck—De Waele, opvolger. St. IVicoliuiK (Waas). Heeft de eer het geacht publiek bekend te maken, dat er bij hem te bekomen zijnalle soorten van RIJTUIGEN, sterk en naar de laatste smaak afgewerkt. Schriftelijk gewaarborgd voor twee jaren. Ik beveel mij ook bijzonder aan voor het maken der DOGCARS en TILBURYKARREN, waarvan het huis sinds jaren als specialiteit oekend staat. KUNSTTANDEN van af 5 franken met vijf jaren schriftelijke garantie. Plombeeren en Tandbehandelingen geheel pijnloos. Personen die de stad niet bewonen kunnen nog denzelfden dag bediend worden zoowel voor Tandbehandelingen als voor het vervaardigen van Kunsttanden en Gebitten. Maraschino di zara. Original Kirsch Wasser. Whisky, illixer de Spa. litter Cesar. Clixer Cesar, mixer d'Anvers. Gele Chartreuse. Groene Chartreuse. Allasch Doppelt Kumel Cristalise. Hummel ongecristaliseerd. ersico. Parfait d'amour. Anisette. Pepermunt. Witte Schillen. Bruidstranen. Curasao. Frambozen Likeur. Kersen Likeur. Citroen Punch van Arack. u i, Rum. Citroen Punch. Jamaica Rum. Advocaat. Cognac vieux. fine Champagne. Cognac. Oude Jenever. Boere Jongens op Brandewijn en op Sherry. Brandewijn. Jenever enz. Maag-, Catz-, Bonekamp en Citroen Bitters. Voop wederverkoopeps voordeelige conditien. Aanbevelend. N ieuwe uitvinding moeten uitgenomen worden. Zelfde huis: PRINSSTRAAT 25, (Rabot) Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte gansch vrij, die nooit Gebitten naar Amerikaansch stelsel. Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. TAN REES en R. SCHEELE Hzn. Uj A 4

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6