A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor f Ulc51 Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4877. Zaterdag 11 Augustus 1906. 46e .Jaargang. DBANKVET. Gemengde berichten. Binnenland. ABONNEMENT Yoor Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per post Nederland 1,10. Yoor Belgie 1,40. Yoor Amerika 1,82*. Men abonneert zich bjj alle Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. A DVESTENTlSN: Yan 1 tot 4 regels 0,40. Yoor elken regel meer 0,10. Bij directe opgaaf van driemsal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsraimte berekend. Inzending van advertentien vbor 3 uren op den dag der uitgav^ ESESTa BXjA.X3. Men schrijft aan het Loo aan de N. Zutph. Ct. Met niet genoeg te prijzen ijver zijn elken dag vier rijkspolitiemannen in burgerkleeding in de weer, om de omgeving van 't Loo van verdachte personen te zuiveren en zuiver te houden teneinde zoodoende de persoonlijke veilig- heid van H. M. zoo volkomen mogelijk te maken. Aan het paleis 't Loo zijn steeds twee rijks politiemannen in dienst als portier in een lakei- enpakje, om aldaar voor de persoonlijke veilig- heid van H. M. te waken, terwijl een parkwach- ter in fraai uniform onophoudelijk voor het paleis buiten het hek op en neer drentelt, om aldaar een oog in het zeil te houden. Maar wat gebeurt nu 's avonds De rijkspolitiemannen zitten op een enkele uit- zondering na, elken avond thuis en de park- wachter voor het paleis verdwijnt eveneens, terwijl deze laatste vervangen wordt door een boerenarbeider uit het park, die overdag zijn gewonen bosch- of veldarbeid verricht. De man knjgt een z. g. uniformjas aan in den geest van de antieke nachtwachts in de steden, en is gewapend met een sabel van het jaar nul. Komt men nu 's avonds of 's nachts voor het paleis, dan ziet men daar zoo'n man op klompen met een pijpje in den mond voor het hek staan, welk hek gesloten is en waarvan hij den sleutel bij zich heeft. Dat een dergelijke bewaking van H. M. de Koningin en Haar woning niets om het lijf heeft, zal ieder gereedelijk toestemmen het trok dan ook meermalen de aandacht van vreemde ling en eigen, die er hun verontwaardiging over uitspraken en het eenvoudig belachelijk vonden. Aan de raadgevers van de Kroon te zorgen dat H. M. onze Koningin op betere en waardiger wijze bewaakt wordt dan door een boerenar beider op klompen En nu nog iets de lanen toegang gevend tot het paleis 't Loo zijn niet verlicht. Er heerscht daar 's avonds onder het hooge ge boomte een Egyptische duisternis, die het meer maleu onmogelijk maakt een hand voor oogen te zien. Niettegenstaande deze duisternis rijdt H. M. de Koningin meermalen van en- naar 't paleis door deze lanen. Zijn de raadgevers der Kroon verantwoord, wanneer hier op deze lanen, wat God verhoede een ongeluk gebeurt TER NEUZEN, 10 Augustus 1906. Yoor het examen ter verkrijging van de akte van Fransche taal, lager onderwijs, is o. m. geslaagd de heer C. J. Neeteson van Water - landkerkje. Gisteren slaagden voor dat examen de heeren P. van Es. onderwijzer alhier en A. M. A. de Maat van Lamswaarde. Voor het examen ter verkrijging van de akte handteekenen slaagde de heer W. F1 ma; at, onderwijzer te Nieuw-Namen. De jacht op klein wild wordt in de provincie Zeeland geopend a. In de Dames-, Anna Maria- en Volkers- polder op 25 Aug. a.s. en die op hazen en fa- zanten op 29 Sept. b. In Zeeuwsch-Vlaanderen op 1 Sept. en die op fazanten op 1 Oct. c. In het overig deel van Zeeland op 1 Sept. en die op hazen en fazanten op 1 Oct. Gisteren werd alhier door den keunneester afgekeurd een mand visch, aangevoerd uit IJmuiden de visch is vernietigd. Woensdagavond arriveerde alhier met de Prov. stoomboot een fraaie zeer zware auto- mobiel. Dit voertuig behoort, naar we ver- namen aan Koning Edward van Engeland. Het was te Ylissingen aangevoerd met een der booten van de maatschappij Zeeland en een ladingmeester en tien werklieden dier maat schappij waren naar hier meegekomen om het voertuig te ontschepen. Het moest van hier via Antwerpen verder doorgezonden worden naar Duitschland. "Wanneer het weer meewerkt, belooft het alhier op aanstaanden Woensdag te houden derde internationaal wielerfeest een zeer drukke dag te worden. Uit de vele toezeggingen van clubs, vooral uit Belgie, blijkt, dat dit feest tot ver in de omgeving belangstelling trekt, en zal het daardoor met recht intirnattonaal ziJn- De commissie die zich het organiseeren dier feesten tot taak heeft gesteld, doet dan ook, met den financieelen steun der ingezetenen steeds haar best, om het zoowel den wieirijders als gewone belangstellende bezoekers zoo aange- naam mogelijk te maken. In een viertal wedstrijden zijn elk 5 geld- prijzen te winnen, terwijl als iets nieuws ook is uitgeschreven een wedstrijd uitsluitend voor dames in hindernisrijden (een soort figuurrijdeh). Yoor den laatsten wedstrijd worden luxe en kunstvoorwerpen uitgeloofd. Bovendien wordt onder alle deelnemers aan het feest een fraai heerenrijwiel verloot. Was er vorige jaren van iets bijzonders op het gebied van fietsrijden te profiteeren, dit zal ook thans weer het geval zijn. Op de Markt zal in den voormiddag en des avonds een uitvoering worden gegeven in kunstrijden door de Original Starley Brothers", gunstig bekende artisten, die in verschillende groote steden van Europa met succes optraden. Die heeren maken voor hunne werkzaamheden gebruik van motor en ook van gewoon rijwiel. Hunne krachts- en behendigheidstoeren zullen worden afgewisseld door ffHeimel en Willi" die het per fiets meer in het comische zoeken. Benevens door ons muziekgezelschap ,/De Vereenigde Werklieden" wordt het feest ook opgeluisterd door het muziekgezelschap t1 Con cordia" van Axel, terwijl ook Yelofanf'are ,/Vlug en Blij" weer niet zal ontbreken. Technic! zijn vindingrijk. Ten behoeve van de rijkstelefoon moet alhier een 20 meter lange houten paal worden geplaatst in de Kandeelstraat. Een Amsterdamsch aannemer is met de uitvoering van het werk belast. Met die paal langs de Noordstraat in de Kandeel straat komen was niet mogelijk, wegens de geringe breedte dier straten. De met de uitvoe ring van het werk belastte vertegenwoordiger wist echter uit te vinden dat men door de gang der pastorie van de Ned. Herv. kerk en den daarachter grenzenden tain, wanneer verder in een muur een bres werd gemaakt, met de paal in een goede richting in de Kandeelstraat kon komen en zoo geschiedde. Omtrent het vermissen van geld uit de toonbanklade van een bakker alhier, vernemen we nader dat uit het ingestelde onderzoek nog niet is gebleken, dat aldaar werkelijk een bedrag is ontvreemd. De dader. althans het jongetje dat zoo ruim van centen voorzien was, een ventje van zes jaar, verklaart beslist het geld van zijn moeder te hebben weggenomen. De straatmaker J. H., alhier, die voor ongeveer een maand werd gearresteerd en naar het huis van bewaringteMiddelburgovergebracht, als verdacht de dader te zijn van het op 7 Jul," onder de gemeente Hoek gepleegde zedenmisdrijf is jl. Dinsdag in vrijheid gesteld. Hoek, 9 Aug. Heden werd door de leer- lingen van een der klassen van de openbare school, die daarvoor een spaarpotje hadden ge maakt, dat ook was aangevuld door belangstel- lenden, onder leiding van een tweetal der onder- wijzers een reisje gemaakt naar Middelburg en Ylissingen. In die plaatsen werden de beziens- waardigheden bezocht. De kinderen amuseer- den zich uitstekend en keerden des avonds welvoldaan huiswaarts. Zaamslag, 10 Aug. De heer D. Slot, onder wijzer aan de bijzondere school in de kom alhier, is benoemd aan eene bijzondere school te Gouda. Koewaclit. Maandag had alhier eene schieting plaats ter eere van den heer A. Ysebaert, als zijnde 60 jaar schutter. Van vele huizen wap- perde de Nederlandsche driekleur. Op het Schuttershof aangekomen werd de jubilaris gefeliciteerd en verwelkomd door den heer 0. Dierick, als voorzitter van de schuttersvereeniging St. Sebastiaan. Den jubilaris werd onder de toespraak een prachtig bouquet toegereikt. De jubilaris dankte ontroerd voor de vele bewijzen van belangstelling. Bij de schieting waren tegenwoordig 65 schuttersde hoogvogel werd geschoten door den heer C. Behiels van Stekene de lste zij - vogel door den heer P. Mortier van Stekene de 2de zijvogel door den heer A. van Hove, alhier; de lste kal door den heer J. van Hooye van Stekene (Driehoek)de 2de kal door den heer G. de Laruelle van Overslag (Belgie-.) Na de schieting werd door eenige heeren een souper gegeven bij mej. de wed. Misseghers. St. Jausteen, 9 Augustus. Door het bestuur van het fanfaregezelschap is heden besloten tot deelname aan het permanente festival te Antwerpen en wel op Zondag 9 September als die dag door de feestcommissie te Antwerpen wordt goedgekeurd. Mede werd besloten de reiskosten aan de werkende leden te vergoeden uit de kas als ook tot het aanschaffen van nieuwe insignes. Enkele leden van het bestuur zegden staan de de vergadering geldelijken steun toe boven hunne gewone jaarlijksche bijdragen. Tot Yoorzitter werd gekozen de heer J. A ael en tot ondervoorzitter de heer B. van de Goore. gehuwde Men meldt uit Eindhoven Met het oog op de voorspelling, dat op 15 Augustus e. k. vreeselijke dingen zullen plaats hebben oftewel de wereld zal vergaan, hebben eenige ingezetenen van Geldrop reeds getracht hun huisraad en kleederen aan den man te brengen, in de overtuiging, die na gemelden datum niet meer noodig te hebben. De gevreesde varkens-(vlekziekte) eischt op het eiland Schouwen vele slachtoffers, voor- namelijk onder de niet-ingeente varkens. De ziekte heeft een zeer kort verloop. AYorden de dieren aangetast, dan zijn ze binnen een paar dagen dood. Men heeft beproefd de door de ziekte aangetaste varkens nog spoedig in te enten doch het middel schijnt dan niet meer van invloed te zijn. Te Nieuwepekela (Gr.) is de arbeider H. D. bij het zichten door de warmte bevangen en daardoor bezweken. Van buiten natter dan van binnen. In den nacht van Zaterdag op Zondag, tegen 2 uur ongeveer, lag de gierpont op de Waal aan den Lentschen oever. „He, ho Hei, he hoorden de schippers van de Nijmeegsche zijde roepen. De bel werd echter niet geluiden wegens het uitblijven van dit gebruikelijk sein, dat iemand wenscht overgezet te worden, brachten de schippers de pont natmirlijk niet over. 't Zal tegen 4 uur geweest zijn, toen dit teeken werd vernomen. ,/Och, schipper," klonk het vervolgens, luid hoorbaar in de vroege ochtendstilte, „kom eens gauw met je aak en help daarginds eens als je niet nauw helpt, verdrinkt hij". Een der schippers er heen. Hij vond er een man tot aan den hals toe in t water staan. 't Bleek dezelfde man te zijn die het flegma- tieke „He, ho Hei, he had geroepen en nu alle kalmte des gemoeds twee voile uren in het natte element had staan wachten, om ge- red te worden uit zijn min aangename positie. De man was een Duitscher, die blijkbaar niet tegen Hollandschen jenever kon, en die des nachts in een roes van de aalkade was afgesukkeld. Het frissche verblijf had hem echter aanmerke- lijk uit zijne beneveling opgefrischt. Van goed ingelichte zijde vernemen we, dat de weduwe van den door den bliksem ge- dooden landweerplichtige uit Maasniel van den minister van oorlog de mededeeling ontving, dat haar aanvraag om pensioen in behandeling genomen is. In afwachting van de pensioen- regeling werd haar door Zijne Excellentie een voorloopige ondersteuning toegezonden. (Zw. Ct.) Uit de oostelijke dorpen in de gemeente Schoterland trekken elk jaar vele arbeiders ir Duitschland, om daar als melkknecht vooral, een flink loon te verdienen en een aardig duitje te besparen. In Duitschland blijft de melkknecht den ganschen dag in den stal en of dit nu de oorzaak is van het ver- schijnsel, dat zich in, den laatsten tijd voordoet, zonden we niet gaarne beslissen. Een feit is het, dat in die gezinnen, waarvan de vaders in Duitschland gewerkt hebben, besmettelijke huidziekten heerschen, die zich al meer en meer verbreiden. Op de scholen ondervindt men er den last van, eene van het personeel is ook reeds aangetast. Yan de zijde der onderwijzers zal bij het gemeentebestuur worden aangedrongen in school een onderzoek door medici in te stellen. Yolgens anderer oordeel is de oorzaak niet aan 't verblijf in den stal toe te schrijven, maar aan het wonen in keeten met Poolsche arbeiders in Duitschland, die bekend staan als niet erg rein op hun lichaam te zijn. Men schrijft uit AVolvega aan de Rott. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben baldadigen het ijzeren hek voor den tuin van de pastorie der Ned. Herv. gemeente alhier omver- getrokken. Een lam van den koster der kerk aldaar, het welk op het kerkhof liep te grazen, werd Zondag- morgen dood in' de droge sloot gevonden. Het beest was gedeeltelijk opengesneden. AYrmoedelijk heeft men hier weer te doen met wraaknemingen tegen den predikant, naar aanleiding van de zaak met den veroordeelden godsdienstonderwijzer J. v. d. W. Woensdag werd te Breda in de Brouwerij- straat zekefe vrouw AV., die "t naar 't schijnt hare buren nog al erg lastig kan maken, met geheel haar inboedel uit hare woning verwij- derd. Niet wetend waarheen, bivakkeerde ze heden nog met haar inboedeltje op straat. Naar we vernamen moet dit niet de eerste maal geweest zijn, dat haar zoo iets overkomen is vroeger toen ze aan het Nonnenveld woonde, moet 't ook reeds zijn geschied. Daar de vrouw thans niet weet waarheen, zal haar wellicht 'van gemeentewege tijdelijk een onderkomen worden verstrekt. Drankwet misere. De vele bezoekers van de American-Lunchroom in de Kalverstraat te Amsterdam, die gewoon zi]n hun twaalfuurtje te gebruiken in het salon op de eerste verdieping, werden gisteren verrast met de meededeeling, dat geenerlei dranken meer mochten worden verkocht althans tijdelijk niet, zelfs geen koffie, melk of thee. TER SECZESSCHE C0IRA5T. Oit bl»<l verHChlJnt Maandag-, Woenadag- ea VrlJda8a.onJ, »°derd »p 1-eeatdagen, by «le trmmmnB Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 37, in verband met art. 12, le lid der Drankwet ter openbare kennis dat bij hen zijn ingekomen verzoekschrii'ten om veriof tot den verkoop van alcoholkoudenden drank, anderen dan ster- ken drank van a. P. DE MEIJER, bierhuishouder, wonende te Ter Neuzen, voor bet linkervoorlokaal van bet perceel plaatseiijk gemerkt 42 en gelegen aan de Nieuwstraat en to. JACOB VAN DIXHOORN, bierhuishouder, woner.de te Ter Neuzen, voor het linkervoorlokaal en de rechter opkamer van bet perceel plaatseiijk gemerkt O 34 en gelegen aan den Provincialen weg van Ter Neuzen naar Axel. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied kan ieder tegen het verleenen van het veriof schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren in brengen. Ter Neuzen, 6 Augustus 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GBILL, Burgemeester. A. P. DE VOS, L" Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1