83 II Gemengde berichten. I i I i I gelaten, de stalen sleepkaan Hortense groot 460 last, voor rekening van sckipper P. Jorens van Breskens. Bij besluit van den bisschop van Breda zijn benoemdtot kapelaan te Hoogerheide de Weleerw. heer B. Smoor, tot kapelaan te Hulst de V\ eleerw. heer A. van Erck, tot kapelaan te Ginneken de Weleerw. heer G. Juten, tot kapelaan te Sas van Gent de Weleerw. heer A. Boumans, priester van het Seminarie. In den loop van de maand4September zal door den //Bond van Waterbouwkundige amb- tenaren in de provincie Zeeland", welke onge- veer een 60tal leden telt, een algemeene vergadering te Sluis gehouden worden. Deze zal gevolgd worden door een excursiereis naar de waterwerken van HeijstBruggeZeehaven, onder leiding van den Belgischen waterstaat. Mogelijk valt deze vergadering samen met de te houden tentoonstelling van ooft- en tuinbouw te Zuidzande, die dan eveneens bezocht zal worden. Te Oostburg werd Zondagavond bij een vechtpartij een metselaarsknecht een stuk, ter lengte van ongeveer 2 c. M.. van een zijner ooren afgebeten. Langs het kanaal. Het kanaal wordt zooals men weet ook druk gezocht door visschers met den hengel, niet alleen uit de omgeving, maar in het seizoen nog wel drukker door vreemdelingen, vooral uit Belgie. Zoo waren ook gisteren twee vischliefhebbers uit Gent naar Sluiskil getrokken om te beproeven de vischjes in het kanaal te verschalken. Of 't nu kwam omdat de vangst zoo slecht ging en zij zieh verveelden, dan wel dat het warme weer hen dorstig maakte, zooveel is zeker dat zij bij 't vallen van den avond merkbaar in hooger steer begonnen te zweven door een te veelvuldig gebruik van het Schiedammer nat, waarvan zij een voorraad bij zich hadden en dat, gezien het glas dat zij bij het nuttigen van zoo'n frisschen dronk bezigden, met maatjes gebruikt werd. Een en ander begon de aandacht te trekken van een groep jongens en ook meer volwassenen die in het geval schik begonnen te krijgen. Op het tijdstip dat een der visschers bezig was om zoo zoetjes aan het laatste uit de flesch te visschen, maakte de ander een beweging waardoor hij in het kanaal gleed, waarop zijn blauwe kiel die hij aan had, zich als een lucht- ballon opzette en hem drijvende hield. Zjjn kameraad merkte van het ongeval niets. Niet- tegenstaande het tragische dat van dit intermezzo het gevolg kon zijn, wekte de comische ballon in het water algemeene hilariteit bij de toe- schouwers en werd de drenkeling door de om- standers onder gejuich bij zijn kiel uit het water getrokken. Toen hij weer op het droge was, kreeg hij aanstonds ruzie met zijn makker, die hem in zijn benarde positie niet had gehol'pen niet al leen, maar den inhoud der flesch beneden peil gebracht had. De twist werd evenwel weer bijgelegd en de eene, alleen van binnen, de ander „van binnen en van buiten nat" aanvaarden als dikke vrienden met den trein de thuisreis. Zaamslag, 7 Aug. Het vest met het horloge, dat Maandag door den landbouwer J. B., terwijl hij op het veld werkzaam was, vermist werd, is in den avond van dien dag door den gemeente- veldwachter ongeschonden teruggevonden, in een stuk bouwland, bezet met ajuin, nevens dat waar B. had gewerkt. Axel. De heer S. K. Laansma, hoofd der Christelijke school te Spui heeft eene benoeming ontvangen als hoofd van de nieuw op te richten Christelijke school te Oostkapelle op Walcberen. Als ik morgen met den eersten trein ga. kan ik haar daar misschien opvangen, dachthij. Hij bracht de volgende twee dagen door in den dom, voor den dom en op de Piazza. Den derden dag, toen hij de zachte scheme- ring binnen verwisselde met het verblindende zonlicht van de Piazza, zag hij plotseling voor zich iets, dat hem trof als een lieflijk bekend gezicht, den hoed met de kersen, begeleid door een oudere editie, blijkbaar haar moeder. Zijn opgewondenheid beheerschend en voor- zichtig nader tredend, merkte hij, dat ze in een onaangename woordenwisseling waren met een hebzuchtigen Milaaneeschen huurkoetsier. De grijs-blauwe oogen herkenden hem als landge- noot en riepen hem te hulp. Wel sprak hij geen italiaansch, maar hij herinnerde zich een paar woorden, die hij zonder samenhang, doch op zeer overtuigende wijze, achter elkaar er uit wierp. De man was overbluf't, liet zich spoedig tevreden stellen met het officieel tarief, en Bobby voerde triomfantelijk den kersenhoed en haar moeder het gebouw binnen. an dat oogenblik af was zijn pad bestrooid met rozen. Ze logeerden in hetzelfde hotel, aten samen, bezagen samen de merkwaardigheden van Milaan, dat in zijn herinneringen geboekt staat als de prachtigste en verrukkelijkste stad van het vasteland. Sas vail Gent, 8 Aug. In onze veemarkt die reeds eenige jaren in plaats van des na- middags (zooals in den beginne) des voor- middags gehouden werd, is thans weer ver- andering gebracht. Daar deze in den laatsten tijd kwijnende was, werd op verzoek van eenige kooplieden en Gentsche slagers, door ons ge- meentebestuur de markttijd weder op het oude bepaald. Gisteren was het voor het eerst des namiddags markt, waarbij maatregelen werden genomen dat voor het bepaalde uur (I1/, uur) niet verkocht werd. Reeds voor de eerste maal was er meer volk en de handel was levendiger. Aan de lijn waren gebracht 124 beesten, die alien vlug werden opgekocht. Oostburg. Door den Minister van Waterstaat is besloten ook alhier een rijkstelefoonkantoor te vestigen. Uit het gemeenteverslag van Amsterdam over het electrisch bedrijf. Afgegeven in 1905 3,008,973 eenheden voor Gemeente en particu- lieren verbruik voor het trambedrijf 4,642,828, totaal 7,651,801. Aangesloten op 31 Dec. 1905: 61110 gloei- lampeu, 925 booglampen, 2601 paardekracht aan motoren voor particulieren, 1843 paardekracht voor kranen aan de haven werken en 6000 paarde kracht aan trammotoren. De ontvangsten be- droegen 64J,982,895, de exploitatiekosten 271,921,365overschot dus 370,061,53. Na aftrek van 362,315,88 voor rente en afschrijving en van 6500 voor reserve, onder- houd acculumatoren en risico brandschade, blijft er dus een netto winst van f 1245,65, niet te veel voor een stad van een half millioen zielen en zulk een groot bedrijf. Te Nieuwendijk hebben Zondagmorgen ker- misreizigers, die met hun woonwagens passeer- den, aardig huisgehouden. Even buiten 't dorp hebben ze aardappelen gerooid, groenten ge- stolen, klaver gemaaid voor hun paarden, ter wijl twee hunner honden achter schapen heb ben gejaagd, zoodat deze al spoedig in't water terecht kwamen, waaruit ze evenwel door die kereis werden gered een schaap er van werd gehavend en dood bij een sloot aangetroff'en, terwijl een ander verwend en bebloed verscholen in het staand koren werd teruggevonden. De wagens zijn in de riehting Gorinchem verder gegaan. Uit Koudekerke meldt men aan de M. Ct Zondagavond werd door een ambtenaar der stoomtram Walcheren", die bij den bergweg wandelde, een jongen gezien in verdachte houding bij een contra-rail. Hij sprong over een sloot en bemerkte in de rails verschillende steenen, goed vastgemaakt met proppen papier. De jongen verwijderde zich doch is door de politie opgespoord. Hij is 17 jaar oud en heeft bekend dat voor aar- digheid gedaan te hebben om eens te zien welke de gevolgen zouden zijn. Alweder verkeert een boerderij, bewoond door P. van Duynhoven, op B B 123 te Haar- lemmermeer door zwaren hooibroei in groot gevaar elk oogenblik in brand te zullen vliegen. Twee spuiten zijn bij de woning, die ruim 35,000 kilo hooi inhoudt, gestationeerd. Het uitgehaalde hooi, dat hier en daar vlammen vertoont, is verloren. Het roerend goed is verzekerd. Zondagochtend weer een relletje bij den tol van Watergraafsmeer. Een fietser, die door den tolgaarder werd tegengehouden, omdat hij weigerachtig was tol te betalen, ging na lang protesteeren de hulp der Watergraafsmeersche politie inroepen. Een veldwachter. die met hem meeging, ried hem aan, maar liever tol Hij stelde voor, om verklaarbare redenen, dat ze de wittebroodsweken zouden doorbrengen te Lugano. Betty vond het een heerlijk idee. Op zekeren avond, kort na hun aankomst dreven ze in een boot op het meer, heel romantisch. Morgen zullen we den San Salvatore bestijgen, zeide hij met een verliefden blik. je begrijpt waarom Neen, zei Betty. Och, jawelEn ditmaal gaan we in denzelfden waggon, voegde hij er schertsend bij, O, ik vind 't wel aardig. Ik ben uooit met den kabelspoorweg gegaan. Is het griezelig Nooit gegaan herhaalde hij langzaam. Neen, mama was altijd zoo bang. Buiten- dien, wij hebben maar een nacht te Lugano gelogeerd en zijn toen verder gereisd. Een koude rilling sloeg Bobby om het hart. Maar je hoed met de kersen zei hij aarzelend. Verbeeld je, dat je je dat oude ding nog herinnertIk heb altijd een zwak er voor gehad, omdat ik hem droeg op den eersten dag, toen ik jou te Milaan ontmoette. ledereen droeg toen zoo'n hoed. O ja zei hij, verslagen. Ja. Ik kocht den mijnen te Parijs Maar zeg, waarom verbaasde 'tje zoo, dat ik nooit op den San Salvatore ben geweest te betalen. De fietser had echter geen lust, aan dezen raad te volgen. Hij nam de nood scherpt het vernuft de fiets op den nek en stapte zoo den tolgaarder voorbij. Toen deze hem met geweld den doortocht wilde beletten wees de politieagent den tolgaarder er op, dat zulk optreden ongeoorloofd was. De man ging dus ongestoord door en vond dadelijk navol- gers. De tolgaarder keek op zijn neus de netsers lachten in hun vuistje. De aannemer Ten Siepen van het werk aan den spoordijk leed naar men uit Rilland- Bath schrijlt Zaterdag op Zondagnacht weer belangrijke schade. Op vijl of zes plaatsen brak de voskaai aan den noordkant van den dijk door, waardoor planken, machine enz. drijveu. Daar de machine om het water te verwijderen defect is, zal het moeilijk gaan van het nat vrij te komen en niet gemakkelijk om Maandag te werken. Terwijl J. N. en zijne vrouw, wonende te Zaandam, afwezig waren, ontdekten de buren bij hen in huis brand. Zij drongen de woning binnen en doofden het vuur, dat in een linnen- kast en in het bed woedde. Beide voorwerpen stonden circa 3 M. van elkander af. Er bestaat vermoeden, dat hier gepoogd is brand te stichten, wat echter door de bewoners wordt ontkend. Niettemin heeft de politie te Zaandam proces- verbaal opgemaakt. Te Kessel was een koe aan miltvuur ge- storven. De man, belast met de koe te villen, had een wondje aan zijn hand. Een paar dagen later is de ongelukkige aan bloedvergiftiging overleden. De 22jarige zoon van den machinist S. S. v. d. Berg, te Coevorden, had Zaterdag- middag het ongeluk bij gebruik van vleesch een beentje in de keel te krijgen, met het treurig gevolg, dat hij binnen enkele oogen- blikken door verstikking overleed. Drie kinderen verbrand. In de zoogenaamde heide onder Drogeham stond een flinke arbeiderswoning, bewoond door Epke v. d. Berg, zijne vrouw en hunne drie kinderen, alle jongens, waarvan de oudste 5 jaar, een van 3 en een van 11/2 jaar. De man wasj.l. Woensdag naar Duitschland gegaan om te werken, om er wat geld te verdienen, wat noodig was, daar zijn huis door geldelijke hulp van anderen voor een paar jaar was ge- bouwd. Hij en de zijnen stonden als nijvere menschen bekend. Zaterdag j.l., des namiddags ongeveer twee uur, zou de vrouw melk halen van een der buren, die op korten afstand woonde, en liet hare drie bovengenoemde jongetjes achter in de woning. Na eenigen tijd afwezig te zijn geweest, bereikte haar de mare, dat haar huis in brand stondzij spoedde zich derwaarts, doch kon niet verhinderen, dat door de hevige vlammen die reeds toen woedden, hare drie kinderen verbrandden. Water om te blusschen was er niet, zoodat eenigen tijd daarna de gedeeltelijk verkoolde ljjkjes van onder de nog gloeiende puinhoopen werden weggehaald, door de politie zorgvuldig voorloopig in een korf neergelegd en bij de buren gebracht. Een hond en een varken zijn mede verbrand. terwijl een varken zichzelf wist te redden. Overigens is dan ook alles een prooi der vlammen geworden, huismeubels, een partijtje rogge enz. Een 13jarige knaap, eenig kind van een Scheveningsch winkelier, die Dinsdagnamiddag zonder toezicht aan 't baden was, waagde zjcii te ver in zee en verdronk. Het ongeluk werd eerst opgemerkt, toen de vloed het lijk aan strand spoelde. Woensdagnamiddag had bij een verver te Bobby Dawes had zware gedachten in de eerstvolgende seconden. Zou hij haar alles vertellen, of niet? Zijn gemoed lucht geven Of was het beter, het gesprek op een ander onderwerp te brengen. Hij weifelde. Toch moest hij een besluit nemen. Reeds keek ze hem eenigszins verrast aan. In zijn verlegenheid zon hij op een ander praatje, doch hij kon er geen vinden. Ze waren dicht in de nabijheid van een stoomboot ge- komen, die hun licht vaartuigje bedenkelijk deed schommelen. Zijn positie werd wankelbaar. Pas op, Levelingriep Betty. Bobby kreeg een goedeii invalhij liet zich overboord vallen en in de confusie, die nu volgde, was San Salvatore vergeten. Natuurlijk werd hij zonder moeite gered. Tot op den dag van heden weet Bobby niet goed, met wie hij is getrouwd. Hij weet, dat het niet het meisje is, op wie hij verliefd werd te Lugano, het meisje van den kabel-spoorweg. - Heb ik, vraagt hij zichzelf af, het meisje van de stoomboot getrouwd Of het meisje van den hotel-omnibus Het eenige, wat hij zeker weet, is, dat hij trouwde met het meisje dat hij ontmoette en lief kreeg te Milaan. Maar was zij dezelfde van de stoomboot en den omnibus Dat zal hij nimmer weten EIND E. Pepinster een ontploffing plaats. De verver snelde de straat op met brandende kleeren die hem gedeeltelijk van het lichaam waren gerukt. Hij riep echter al maar door: //Mijne kinde ren Mijne kinderen - Het huis brandde echter en alle toegang was onmogelijk. Buren redden eenige kinderen langs een achtervenster, maar toen de brand gebluscht was, vond men in het huis het verkoolde lijk van een 26jarig meisje, dat een eveneens ver- koold kinderlijkje in de armen had. De toestand van den schilder zelf is ook wanhopig. -Met ingang van 1 dezer is H. Th. Klooster, die de vorige week zijne vrouw met een revolver- schot heeft gedood, door den Oommissaris der Koningin ontslagen als gemeenteveldwachter te Dreischor. In het grensplaatsje Huthum wilde de zoon van den meubelmaker Kerst een kat dood- schieten, doch ongelukkigerwijze werd zijn moeder getroffen, welke dood neerviel. In de Gereformeerde kerk te Meeuwen is de schilder J. Teuling uit Dussen, terwijl hij met zijn twee zoons boven in de kerk aan 't werk was, neergetuimeld door het breken van de stelling. Hij is daarbij zoo ongelukkig terechtgekomen en heeft zijn rug zoo ernstig bezeerd, dat, mocht hij aan de gevolgen niet bezwijken, hij toch voor zijn leven lang onge lukkig zal zijn. De oudste zoon heeft zich ook vrij ernstig verwond, doch de jongste kwam, doordien hij onder het vallen de ladder wist te grijpen, met den schrik vrij. Uit Rilland-Bath schrijft men aan de M.Ct. De vorige week brachten eenige polderwerkers eene kleine hoeveelheid lood bij den opkooper M. Augustijn alhier, om het van de hand te doen. Zij gaven voor het van den aannemer te hebben gekregen. Zaterdagavond brachten zij weer een collectie. De opkooper, die de zaak niet vertrouwde, deed aangifte bij de politie. Deze surveilleerde van Zaterdag op Zondagnacht en ook van Zondag op Maandag, doch kon niets ontdek- ken. Maandagavond echter brachten de polder werkers wederom bij Augustijn lood, bnder rnede- deeling dat zij des avonds te tien uur nog meer zouden brengen. De opkooper deed direct aan gifte bij de rijkspolitie, die, in gezelschap van den onbezoldigden rijksveldwachter Koeman, de verkoopers bij den schoenmaker G. arresteerde. Bij een dadelijk ingesteld verhoor bekenden zij het lood ontvreemd te hebben. Het gestolene behoorde aan de Nieuwe Yennootschap en be- droeg in het geheel meer dan 100 K.G. De polderwerkers waren in dienst der heeren Broek- hoven en Wiegeling, aannemers. Omdat vele polderwerkers, in dienst bij de aannemers van den Eersten Bathpolder, hier Zaterdags en Zondags blijven, was het ook die dagen zeer druk en ook nogal rumoerig op het dorp. Erger was het plegen van baldadigheid. Bij een landbouwer werden bossen aardappelen uitgetrokken bij een herbergier in den polder werd het tuintje geruineerd omdat de man niet wilde open doen het was na sluitingstjjd. Verder reed men een kar van een bakker van den dijk, beschadigde ook nog andere en werden paarden uit de weiden gehaald en elders gebracht. Ook had een vechtpartij plaats nabij wachtpost 19. Een aannemer Delseaux was metjzijn zoon en een metselaar aan het reinigen van een vijf en twintig meter diepen steenput in de Horen- straat te Etterbeek. De metselaar werd onpas- selijk en de beide Delseaux brachten hem met veel moeite naar boven. Vader Delseaux stond met den in zwijm ge- vallen metselaar op vasten grond en de zoon moest nog maar een sport meer opklimmen toen hij achterover in den put viel. Onder de toegesnelde personen bevond zich een zekere Marechal die zich een touw onder de oksels bond en moedig naar beneden daalde om den jongen Dalseaux op te halen, die on- beweeglijk in den modder lag. Marechal nam hem op de schouders en toen hij nog een paar sporten moest doen werd ook hij bevangen en moest den armen jongen weer in de diepte laten vallen. Andere personen hebben de jongen opgehaald. maar hij was al dood van den eersten val. Yader Delseaux, de metselaar en de moedige Marechal liggen ziek te bed en verscheidene andere personen zijn ziek van ontroering. Een 20jarig boerenmeisje te Uccle (Belgie), Catherine Michiels geheeten, ging met een hon- denkar door een naburig bosch, toen zij werd aangevallen door een landlooper. Zij verdedigde zich, maar had het onderspit moeten delven, daar de man haar reeds verscheidene slagen met een knuppel had toegebracht, wanneer het haar niet gelukt was den hond van den wagen los te maken. Deze wierp zich op den aan- rander en beet hem zoo geducht, dat hij zich nog gelukkig mocht rekenen te kunnen ont- vluchten. - Door eene ontploffing van schietkatoen in de fabriek van de Cooper Chemical Company te Newark (New-Yersey) zijn zes Duitsche arbeiders gedood. Drie gebouwen zijn totaal vernield. Duizenden menschen geraakten in een panischen schrik, daar de grond op ander - halve mijl in den omtrek beefde. I I

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2