Mijn redder Dote TEMPELMAIS PLAT, lacbinale Breien en Aantreien S. R. ELZINGA, J. ds Smidt-Pothoven, leereB- en Kapokbedden, Met Goud bekroond. TRAP- en H AN DNAAI MACHINES; P. A. VA2T EOEVE, Sluiskil. ALOM verkrijgbaar. Advertentien. KINDER- MEEL.i s Mond- en Tandziekten. Eagattenstraat 38, 1 mimiten der Zuidstatie, Gent. Prima R00MB0TER, uitsluitend onder Rijkscontrole a 1,40 per K.G. R. L. DE WITTE-VERLINDE, ELZINGA. iEDDiNlM&llJJjII Wollen-,Chitsen- en Moltondekens, Ujterst coneurreerende prijzea. Levering franeo. GROOTE V00RRAAD met de laatste en nieuwste verbeteringen. Dc Heer en Men. MEIER,Drs-SpecialisteninTAND-HEELKUNDEzijn dagelijtste raadplegen i Hoogwatergetij te Ter Neuzen. ^O TIE3 KZLOOSTTJ^ZA.nSTIDE], noteert tot nader bericht: De Directeur P. J. R. DAMSTE. bleek de losse patroon te zijn bij het dichtdoen van het sluitstuk ontspande de slagveer, het stuk ging af en verwondde den stoker S., die in de nabijheid aan het werk was, ernstig aan den schedel en aan den duinide man had nog al bloedverlies, en werd, na door Dr. Colder ver- bonden te zijn, naar het marine-hospitaal ver- voerd. - Te Emden (Oost-Friesland) is Dinsdag morgen een vreeselijk ongeluk gebeurd. Op een overweg werd een daar passeerende wagen door de locomotief gegrepen en aan splinters geslagen. Het paard was reeds over de rails en bleef ongedeerd. Een der mannen werd direct gedood, de andere vreeselijk verminkt aan hoofd en borst, tengevolge waarvan hij eenige oogenblikken later overleed. Een jongen, die mede op den wagen zat, werden beide beenen atgereden. Zijn toestand is zeer ernstig. Tegen de muggen. Middelen, orn zich des nachts te vrijwaren tegen beten van muggen en andere insekten, zullen thans welkom zijn. Het volgende moet probaat zijn Doe eenige druppels kaneelplie op uwe nacht tafel en de muggen trekken er uit. Of wel koop een llesch creoline, eene bruine zelfstandig- heid, welke een zeer sterke geur verspreidt, en een aftreksel is van teer. Giet bij het naar bed gaan eenige druppels in den palm uwer handen, wrijf er handen, wangen en voorhoofd mee in en ga in voile gerustheid naar bed. De landbouwer G. Oosting te Weerdinger- veen geraakte in de nabijheid zijner woning met paard en wagen op hoi. Oosting viel van den wagen en werd een eindweegs over den on- effen weg medegesleept. Toen het paard tot staan was gebracht kon men geen teeken van leven meer in hem ontdekken. De inmiddels ontboden geneesheer kon dan ook slechts den dood constateeren. De man laat een weduwe met 4 kinderen achter. Drie zoontjes van den heer J. Merison te Tiel, kapelmeester van het stedelijk muziek- korps aldaar, gingen 's middags wandelen. Zij kregen het in hun hoofd, een ouderen broeder, die in Nijmegen soldaat is, te bezoeken. Even- wel brachten ze het niet verder dan Lent, om- dat ze geen geld voor den overtocht met de veerpont hadden. Zonder slapen dit durfden ze niet uit vrees voor sprinkhanen, torren en mieren eten of drinken brachten zij den nacht door, tot ze door den bezorgden vader. die den heelen nacht had gezocht, teruggevonden werden. Een zonderlinge familie. Men schrijft Sedert ongeveer 60 jaren woonde in de ge- meente Horn, een plaatsje bij Roermond. de familie 0. t R., bestaande uit twee broers en een zuster. Ze konden het goed met mekaar vinden en schenen onafscheidelijk te zijn, althans trouwplannen rijpten er voorshands niet. De broers oefenden het beroep van smid uit, de zuster deed dienst als huishoudster en alles liep uitstekend. Later werd er een dienstmeid in huis genomendeze werd belast met de verzorging van den veestapel. Water scheen geen van alien te kennen, of ze hadden er een afschiik van, nooit toch werden ze gezien met behoorlijke gezichten, de mannen steeds bevuild met roet uit de werkplaats, de vrouwen met het stof van stal en haard. Zoo sleten zij hun eenzaam leven, de menschen ontwijkend. Hun maaltijden bestonden steeds uit gerookt spek, brood, aardappelen, koffie en vooral suiker. Geld opstapelen was hun lust en dat zij daarin volkomen geslaagd zijn, bewijst het feit, dat eenige jaren geleden een dievenbende, welke destijds de omstreken onveilig maakte, haar slag wist te slaan, door uit den kelder een som van 7000 franken, bestaande uit louter verroeste stukken van vijf franken, welke in een roompot verborgen waren, te stelen. Naar men beweerde, zou meermalen door de dienst meid, een echte zigeunertype, gewag gemaakt zijn van geld, dat in den kelder verborgen zat. Dit schijnt die dievenbende, wier leden later door de rechtbank te Roermond werden ver- oordeeld, ter oore te zijn gekomen. De ontrooving van dit gedeelte van hun bezit gaf aanleiding tot deponeering van het grootste andere gedeelte bij een bankier te Roermond. De oudste der twee broers zag men indertijd met een grooten witten marktkorf, gevuld met gouden manten, stadwaarts trekken. Weinig tijd later stierf op tamelijk hoogen ouderdom de zuster dit afsterven had een keer- punt in den levensloop der twee broers ten gevolge. De oudste der twee, die reeds 70 jaar was, kreeg trouwplannen. Zijn oog was gevallen op een 30jarige robuste blondine, uithetnaburige Neer. Deze was over de eerste kennismaking met den man niet bijster tevredenzij vond hem zoo'n viezen, ouwen man. Doch deze had een probaat lokmiddelhij bracht haar naar de schuur en toonde haar een grooten steenen pot, nam er het deksel behoedzaam af en liet haar den inhoud betasten. Het vonkte in d'r oogen bij het voelen van zooveel schatten in baar geld en zij gaf het jawoord. Het huwelijk werd voltrokken en een jaar later werd de ruiui 71-jarige grijsaard vader van een zoon, die 'tjaar daarop gevolgd werd door een dochter. De beide kinderen werden evenwel niet door den vader erkend. De vrouw werd bedreigd met onterving. eldra vertrok de de andere broer naar verre bloedverwanten, aan wie hij zijn heele vermogen, dat zeer hoog werd geschat, naliet. Deze nalatenschap gaf aanleiding tot het maken van ketelmuziek aan de woning der erfgenamen, die vier dagen achter elkaar door een groot lawaai werden geplaagd. Men vermoedde n.l., dat deze lui ook goed en geld in hun bezit gekregen hadden, dat feitelijk toebehoorde aan de kinderen van den broer des overledenen. Alles liep zonder ernstige feiten af. Een ge deelte der nalatenschap werd teruggegeven. Het baar geld van den echtgenoot derjonge vrouw werd door de bemoeiingen van de auto- riteiten belegd ten voordeele der tweejeugdige kinderen. Toch had de oude man dit is reeds onlangs kortelijks gemeld nog geld weten te verbergen in zijn oude werkplaats, de smidse. De plaats waar het verborgen zat, maakte hi] eenigen tijd voor zijn dood bekend aan een zijner ver- wanten. Bij onderzoek werd gevonden, zoo als reeds vermeld, een flesch met gouden munten en twee kruiken met zilvergeld, tot een ge- zamenlijk bedrag van, naar men zegt, 4000 francs. Nog steeds is men zoekende naar een anderen buit, die er nog verborgen moet zitten en waaromtrent door den overledene slechts vage aanduidingen zijn gedaan. Het totale vermogen dezer lieden, wier leven, ondanks hun schatten, slechts een aaneen- schakeling is geweest. van ellende, wordt geschat op een ton. Maandag liepen op een der drukste punten van Louden zes Hollandsche jongens ,/in nati- ouale dracht zegt een Engelsch blad, reclame- kaarten voor een plezierreisje naar ons land uit te deelen. De nationale dracht blijkt, op een kiekje dat t bewuste blad geeft, de dracht van een Marker visscher te wezenop klompen natuurlijk. Dezer dagen is voor een Londenschen politierechter de lijdensgeschiedenis van een Hollandsch meisje verteld. De 26jarige D. M., die er zeer knap schijnt uit te zien, kwam acht jaar geleden te Londen. Zij was er geheel vreemd en kende geen woord Engelsch. Ze yiel in handen van een Duitscher met name Gommersbach, die daar een corsettenwinkelhield. Daar kwam D. M. als winkeljuffrouw. Maar de zaken gingen niet en welha'ast leefde Gom mersbach uitsluitend van het geld, dat hij het meisje op straat liet verdienen. Daarmede maakte hij goede zakenhij legde duizenden ovex. Eenigen tijd geleden nam en de verdiensten echter af, omdat D. M. ziek werd. Gommersbach liet toen een meisje uit Keulen overkomen, maar deze werd door D. M. gewaarschuwd en keerde terug. Om zich te wreken mishandelde Gommersbach D. M. zoo erg, tot zij er de politie bijhaalde en deze nam den Duitscher gevangen. De zaak zal later weer voorkomen. Intusschen kunnen jonge meisjes, die dikwijls zonder behoorlijke inlichtingen in 't buitenland m betrekking gaan of de reis zelfs op goed geluk doen, uit dit verhaal weer een waar- schuwing putten. Te Odenkirchen heeft Maandag een zadel- maker die 's ochtends getrouwd was, zich in den loop van den middag op ergerlijke wijze aan een meisje van zes jaar vergrepen. Hij is dadelijk in hechtenis genomen. ®ij Warschau is een pontgezonken, waarop oO menschen hadden plaats genomen, welke vracht het vaartuig niet dragen kon. Slechts 30 werden gered. De vleeschschandalen in Amerika. Thans hebben de vleeschpakkers te Sout-Omako be- paald, dat hun 7000 werklieden witte pakken moeten dragen en elken dag een schoon pak aantrekken. Zij die bijzonder vuil werk te ver- richten hebben, moeten twee schoone pakken daags gebruiken. Te Sainte Marguerite, nabij Saint Die, is de echtgenoote van den directeur van een hout- zagerij op verschrikkelijke wijze om het leven gekomen. Zij liep, wat ze meer deed, achter een groote turbine in de zagerij om, toen on- verwachts haar japon door een windvlaag tus- schen het vliegwiel geraakte: de ongelukkige vrouw werd ettelijke keeren rondgeslingerd, telkens met het hoofd tegen een steen terecht- komend. Het lijk was geheel onherkenbaar. De Pink Pillen. De heer Louis de Donder, wever te Termonde 61, St. Rochusstraat, schrijft //Ik ben een groote erkentelijkheid schuldig aan de Pink Pillen zij hebben mij genezen. Maar ik moet zeggen dat, voor ze mij genazen, ik langen tijd verschillende bAandelingen ge volgd heb die mij niet de m" ste voldoening hebben gegeven. Ik ben er dus toe gekomen te gplooven dat, zoo ik de Pink Pillen niet had genomen, ik in denzelfden slechten gezond- heidstoestand als vroeger zou zijn, in plaats van volmaakt welvarend te zijn. De Pink Pillen zijn mijn redder geweest. Een jaar lang was ik voortdurend in een staat van gejaagdheid die met zenuwachtige benauwdheid gepaard gingik was zeer zwak en het was mij onmogelijk des nachts te slapen. Over dag leedikveelaaii schele hoofdpijn en zenuw- aandoeningen. Na zonder succes verschillende medicijnen ingenomen te hebben, gebruikte ik de Pink Pillen en ben geheel en al genezen. Mijne zenuwen zijn gekalmeerd, ik heb mijne krachten teruggekregen, een uitstekende eetlust, goede spijsverteering en ben opgewekt." Wij kunnen U niet te zeer het gebruik der Pink Pillen aanbevelen, zoo gij verzwakt, uit- geput, bloedarmoedig zijt, zoo uwe zenuwen overspannen zijn. Wij kennen de waarde van ons geneesmiddel. Terwijl ge regelmatig de getuigschriften van genezing door Pink Pillen leest, in de dagbladen gepubliceerd, zoo lezen wij de talrijke getuigschriften die wij dagelijks ontvangen, zoo talrijk dat wij iederen dag meer- dere bladzijden der couranten zouden noodig hebben om ze te doen afdrukken, Beproef de Pink Pillen, de verbetering van uwen toestand, die gij zeker onmiddellijk zult ondervinden, zal u bewijzen dat het in uw be- lang is de behandeling met de Pink Pillen door te zetten, en dat die behandeling U kan ge nezen. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, maagpijnen en rheumatiek. Prijs f 1,75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. VAX OYERBEEKELEUNIS. Zenuivarts, Badhuisstraat 28, VLISSINGEN zal in Augustus en September wegens veelvuldige uitstedigheid voor ambtsbezigheden, slechts op vooraf schriftelijk overeen te komen dagen te consulteeren zijn. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het van Kousen, Sokken, Borstrok- ken, Truien en al wat verder tot het vak behoort. Belovende een vlugge en nette bediening. Onder beleefde aanbeveling Dijkstraat 72, Ter Neuzen. Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid het fijnste werk te leveren. Onze electrische inrichting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, Melkvoedsel TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-. Zeegras- 6n Stroomatrassen JSieuwe uitvinding Kunsttanden, zonder plaat, gehemelte gansch vrij, die nooit moeten uitgenomen worden. Gebitten naar Amerikaansch stelsel. Zelfde huis: PRINSSTRAAT 25, (Rabot). DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 Aug. 1.19 1.44 Zondag 5 2 6 2.29 Maandag 6 2.52 3.12 Dinsdag 7 3.33 3.53 Woensdag 8 4.13 4.33 Donderdag 9 4.51 5.10 Vnjdag 10 5.30 5.51 Te TER NEUZEN franco thuis bezorgd door S. VAN REUS en R. SCHEELE Hzn. VAN Winselmann N&amchines!

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2