Groote afslag van alle soorten Lampengiazen. Zie etalages van de G-cedkoope V/inkel. Bericht. 275,000 K.O. Koien. V erkrijg'baar oc|ues Coelliw9 Handeisberichten. Advertentien. jngetrckken. BAKKEHIJ ts koop, 30 Geldmunt, GE1TT, (tegenover het Gravenkasteel). Laatste Berichtan. H. VERHOEVEN, Noordstraat 70, Ter Neuzen, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DA B E T U I G I N G. i het uitlossen der te wacliten lading 8TEENK0LEN. Di'oog spek 80 cent Versch spek 70 cent Door voortdurende ungesteldheid Hederl. Gedipl. Tandarts. zuiverspul" was en zoodoende aan v. W. even eens geiegenheid gaf om te ontkomen, zoodat, toen de uitgeschudde vreemdeling buiten kwam, de vogels gevlogen waren. Een medaille verdiend Te Giethoorn viel een kind van een arbeider in een onbewaakt oogenblik in het water. Toen het op bet droge gebracbt werd was er geen teeken van leven meer te bespeuren. Toch beproefde de vroedvrouw mej. Paap-Vriens met ijver en volharding de voorschriften voor drenkelingen en na 2Lj2 uur (zegge twee-en - een-half uur) mocht zij de voldoenmg smaken de levensgeesten weder op te wekken. Een zwaluw als boodschapper. In de nabijheid van Napels ving een sports man een zwaluw, die een lapje roode zijde om haar hals bleek te hebben. Er aan bevestigd was een stukje papier met de volgende ont- boezeming //Gevangenis te Temi. Draag, on- schuldige zwaluw, op je lickte vleugels de kiacht van een slachtoffer van de wreede maatschappij, die, levende in een graftombe, alle straffenvan den hemel afsmeekt over de schurken, die zijn zonnige jeugd bebben gedoot'd en hem tot eeuwige ellende veroordeeld. Wanneer ik dan nog leef, zal ik worden vrijgelaten 7 September 1907. De boodscbap, die met eene opwekking tot de sociale republiek eindigde, was onderteekend door een politiek gevangene, tot een aristocra- tische tamilie uit lieggio behoorende. Brairademsle Ooieyaars. Bij het dorp Kalwehlen in Oost-Pruisen huisde op den stam van een dooden appelbooni sedert vele jaren een paar ooievaars. Een dezer dagen werd het nest door den bliksem getroffen en al de vogels geraakten in brand. Overigens schenen zij niet gewond te zijn, want dadelijk vlogen zij, door hun brandende veeren omgeven, omhoog om zich op de strooien daken der om- gevende huizen neer te laten. Een dorpsbe- woner, die het gevaar inzag, luidde direct de brandklok en weldra was het geheele dorp op de been. Vijf brandendende vogels vlogen, reeds afge- mat maar met het aanzicht van vurige duivels, in kringen boven het dorp. Ieder nam wat hem voor de hand kwam om zooveel mogelijk leven te maken emmers, pannen, blikken, bellen, enz. Met dit heidensche spektakel slaagde men er in, de vogels buiten het dorp te drijven. Het begon nu te regenen en even later zegen de arme dieren als halfverkoolde, nog rooken- de skeletten op den grond neer. Het dorp was echter gered. Een treffend ongeluk is Maandag op de Theems bij Marlow gebeurd. Vijf heeren gingen Zaterdag in twee wherry's van Londen een tocht maken de rivier op. Gisterenochtend ging het gezelschap baden. Een jongmensch van 22 zonk en kwam niet boven. Zijn vader een schooimeester, en een broer van 20 tracht- teu bem te redden, maar zonken ook. De twee anderen deden ook bun best, en bijua was ook een hunner omgekomen. De vader en zijn twee zoons verdronken. Zondagmorgen heeft op de hoogte van //West Hinder" een aanvaring plaats gehad tusscben het Engelscbe stoomschip Montezuma" komende van Londen en bestemd naar Antwerpen, en het Engelsche stoomschip //Kilmore" van Atnwerpen naar Londen. De //Kilmore" zonk, doch het volk werd gered en aan boord genomen door de //Monte zuma". Van dit schip werden tien platen boven de waterlijn in den boeg gebrokenhet voer naar Antwerpen op. In het gebied van Wildschonau, zoo meldt een telegram uit Innsbruck heeft een wolkbreuk verwoestingen aangericht. Negen bruggen en een molen zijn door de buiten hun oevers ge- treden beken weggespoeld. Een boer is ver dronken. in Vorar-lberg is de schade ook groot. Heden werd alhier door den bouwkundige L. de Bruijne aanbesteed Het uitvoeren van behang- en verfwerken aan het woon- en win- kelhuis, Noordstraat *51, Ter Neuzen. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren A. van Duijse voor 165, Alph. Guilliet voor 127,50, 0. C. F. de Pauw voor f 108,95 en A. van der Molen voor f 100. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen. Het werk is nog niet gegund. Middelburg. De beer Mr. B. H. Carp werd heden beeedigd als griffier bij het kantonge- recht te Oostburg. Middelburg, 1 Aug. Boven Walcheren woedde Dinsdagavond een hevig onweder. Te Westkapelle sloeg de bliksem in de hof- stede van A. M., waarin zich 9 personen be- vonden, met het vreeselijke gevolg dat deze den grootvader, een man van 72 jaren, zijn nichtje dat bij hem dienstbaar was, een meisje van 24 jaren, en zijn kleindochtertje van 8 jaren, on- middellijk doodde. 2 vlaswerkers welke in de scbuur waren, werden bewusteloos. De bliksem richtte geen brandschade aan. De molen staande op den dijk aldaar, werd eveneens door den bliksem getroffen doch be- kwam geringe schade. Gemeenteraad van HoeSc. INGEZONDEN ST EE K ft X. ALLES IS Hulst, 30 Juli. KOERS VAN HET GK L I> Belgisch per 100 fr. 47,85 a 47,87°. Engelsch per T2,12, ZEET I.! 1 I TV 44 K TV. Van 30 tot en met 31 Juli. a Van 30 tot en met 31 Juli werden langs de Oost- sluizen alhier 21 binnenvaartuigen op- en 25 af- geschutdoor de Westsl. 17 op- en 7 afge- schut. JPositie der .stoomsc liepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag Vri)dag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 2 3 4 5 6 7 Aug. 11.57 0.27 1.19 2.6 2.52 3.33 4.13 12.53 1.44 2.29 3.12 3.53 4.33 I Getrouwd JOH. A. C. VAN ROMPU SOPHIA 0. VERBEEOK. Betuigen ook namens wederzijdsche familiehun hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun hnweiijk ondervonden. Ter Neuzen Scheveningen 31 Juli 1906. Heden overleed, na voorzien te zjjn van de H. Sacramenten der stervenden. tot mij no en ook zijner aanbehuwde Kinderen en Klein kinderen diepe droefheid, mijn innig geliefde Echtgenoot PIETER ERANCISCUS OOYMAN, in den ouderdom van 73 jaren. J. M. COOYMAN-Hulstaar*. Ter Neuzen, 1 Augustus 1906. S. LAURENS en Echtgenoote be- tuigen, ook namens de familie, hun hartelijken dank voor de bewijzen van deelne- ming bij het overlijden van hun zoon ontvangen ook onzen dank aan hen, die ons met raad en daad hebben bijgestaan. Ter Neuzen, 1 Aug. 1906. De ondergeteekenden betuigen hunnen har telijken dank aan alien die hebben medegewerkt totherstel, tijdens de operatie en langdurige ziekte onzer dochter Helena, inzonderheid aan den WEd. Heer Dr. Buyze te Ter Neuzen, die moeite noch zorgen heeft gespaard om haar tot algeheel herstel te brengen. Sluiskil, Aug. 1906. P. GOOSSEN en Echtgenoote. Verkoop op Woensdar/ 8 Aug. VMHi voor J. J. VAN DRONGELEN te Sluiskil, is Rotciris DRJEGWAJYS. De Besturen der gecomb^o Kolen- vereenigingen te Driewegen (ler Neuzen) en de Knol (Hoek), zullen op dag 4 Augustus, 'snam. 6 ure, bij lti. Brucokm AN te Ter Neuzen, trachten te 'iet"- en voor de Knol aanteisestedeui Namens voornoemde Besturen, JA.Cs de BRUIJNE Mz., Secretaris. De kolenvereeniging //D. E. S. te Hoek zal op "Zaterdag 4 Augisstais a» So, trachten aan te besteden, ieder afzonderlijk, het ou bet UITLOSSEN van ongeveer Biljetten in te leveren tot uiterlijk 12 uur 's middags op den dag van de besteding bij den Voorzitter A. BEDET. o r \per kilogram. Aanbevelend, P. v. cl BENT. een ilinlv beklante op een der grootste gemeenten van Zuid-Bevel. Brieven letter B. A. VAN AKEN, Boekkinderij, Goes. ICU^STTA?aOE^ van af 5 franken met vijf jaren schriftelijke garantie. Plombeeren en Tandbehandelingen geheel pijnloos. Personen die de stad niet bewonen kunnen nog denzelfden dag bediend worden zoowel voor Tandbehandelingen als voor het vervaardigen van Kunsttanden en Gebitten. Vergadering van Zaterdag 28 Juli 1906. Behalve de heer J. de Meester alle leden tegenwoordig. Voorzitter de burgemeester, secretaris de heer J. M. Dreg- mans. De Voorzitter verzoekt den secretaris het ter vergadering opgeroepen benoemde raadslid Jurrij binnen te ieiden, waaraan deze voldoet. De heer Jurrij legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, wordt door dezen met zijne benoe- ming geluk gewenscht en neemt zitting. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1. Mededeeling wordt gedaan van de volgende inge- komen stukken Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente- ontvanger, waarbij in kas werd bevonden 17,909,984 welk bedrag aanwezig moest zijn. Aangenomen voor kennisgeving. Verzoekschrift van de vereeniging//De ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken" om subsidie Gerenvoyeerd naar Burg, en Weth. om advies. Twee brieven van Gedeputeerde Stolen omtrent de in de vorige vergadering genomen besluiten tot wijzi- ging en af- en overschrijving in de begrooting van 1906. M. a. s. worden de besluiten dienovereenkomstig ge- wijzigd. 2. Met algemeene stemmen wordt over 1905 oninbaar verklaard aan schoolgelden 27,30, hondenbelasting 2,75, hoofdelijken omslag /7,84-V 3. Vaststellen der gemeenterekening over den dienst 1905. De heer De Regt rapporteert namens de Gommissie, dat deze de rekening heeft onderzocht, en daarop geene aanmerkingen heeft. Met 4 stemmen wordt de rekening voorloopig vast- gesteld inontvangop 17083,84£, uitgaaf op 16036,04. slot 1047,80£. De wethouders stemden niet mede. 4. Verzoek van D. J. A. Bareman om tot onderwijzer bij het herhalingsonderwijs te worden benoemd, om eenige tegemoetkoming te hebben in de pensioensbijdrage voor weduwen en weezen. De Voorzitter zegt, dat Bareman dit verzoek doet, naar aanleiding van een gezegde van den heer Van Wijck, dat de onderwijzers door het geven van her halingsonderwijs reeds eenige tegemoetkoming in de pensioensbijdrage hebben. Burg, en Weth. hebben advies gevraagd van het hoofd der school, doch deze antwoord, dat door 4 onderwijzers 4 vakken worden onderwezen, en dorkalve niet weet, hoe aan het verzoek van adressant is te voldoen. Het dagelijksch bestuur laat de beslissing aan den raad over. De heer De Regt wil het verzoek lerugzenden naar Burg, en Weth. om nog daarover te adviseeren. De Voorzitter raadt afdoening aan. De heer Kaan merkt op, dat de wet ook onderwijs toelaat in meerdere vakken dan in de verordening zijn opgenomen. Si. a. s. wordt de heer D. J. A. Bareman tot onder wijzer bij het herhalingsonderwijs benoemd. 5. Opmaken van eene voordracht ter benoeming van twee leden in het college van zetters voor's Rijks directe belastir.gen wegens periodiebe aftreding van de heeren P. lliemens en J. van Wijck. Met zes stemmen wordt de heer P. Riemens en met vijf de heer Van Wijck als no. 1 en 2 voorgedragen. Voor de nos. 3 en 4 verkrijgen de heeren W. Geel- hoedt 3, P. Kaan, J. Jurrij en A. Jurrij ieder 2, M. de Regt, M. Kaan en F. W. Dekker ieder i stem Bij tweede v rije stemming verkrijgen de heeren A. Jurrij en W. Geelhoedt ieder 4, P. Kaan 3 en F. W. Dekker 1 stem. 6. De rekening van de commissie van beheer over den grindweg Hoek-Ter Neuzen over 1905 en 1906 worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Het aandeel, door deze gemeente nog te betalen, be- draagt f 25,50. 7. De begrooting van het algemeen armbestuur voor 1907 wordt met algemeene stemmen vastgesteld op 961.66 in ontvang en uitgaaf, terwijl het door de gemeente uit te keeren subsidie 730,19 bedraagt. De Voorzitter deelt mede, dat den secretaris verlof is veleend van 11 tot en met 25 Augustus a. s. Sluiting. Zaamslag, 31 Juli. Mijnheer de liedacteur! Mag ik UEd. beleefd verzoeken, naar aanieiding van een ingezonden stuk in uw vorig nummer, onderstaande regelen te willen opnemen De grond waarover in de buurtschap het Veer twist ontstond, werd een jaar of drie geleden door verjaring eigendom van De K. en de kinderen van wijlen J. W. Dit strookje grond, verkiaren laatstgenoemden, werd met goedvinden van De K., gedeeld, zoodat ieder de helft bekwam, terwijl de scheiding werd getrokken midden op den welput. Door het bouwen van het huis voor den zoon van De K. werd door hen de scheiding zoover zuidwaarts genomen, dat behalve de welput nog een strook grond er bij in schoot. De kinderen W. hadden dien grond toen reeds verkocht aan C. en omdat deze ook in de meening verkeerde dat zijn grond werd ingerekend. heel't hij die heining waarover de Zaam- slagsche heer A schnjft, gedeeltelijk verpiaatst of deze wat los gewerkt. C. verkocht den grond aan L. die deze weer spoedig in koop overdeed aan den tegen woor- digen 'eigenaar H. De H. wetende dat hier reeds kwestie was over het mijn en dijn, vroeg voorzichtigheidshalve,. te Goes een kadastraie teekening aan en verkreeg die. Volgens deze teekening beweert H. dat wel terdege de betwiste grond de zijne is. Als dit waar is, is De K. geen eige- naar en omgekeerd De H. ook niet; beiden beweren den eigenaar te zijn. Als nu de bewering van de kinderen van J. W. waar is, hoe koint het dan, mijnheer X. dat nu De K. beweert dat niet de helft maar een %/g van dien grond zijn eigendom is. Van meer aankoop van grond door De K. is geen sprake. Dat de meeste bewoners aldaar be weren dat de grond niet aan De K. maar aan De H. behoort, heeft wel terdege zijn reden. Uit een en ander kan men leeren, dat sommigen zich laten bewerken en aar. alle mededeelingen geloof slaan. Geheel ben ik het met den heer X. eens, waar hij be weert niet te kunnen uitmaken wie hier geiijk heeft, doch dit wil ik den heer X. wel zeggen, dat de meeste bewoners die de kwestie van nabij kennen, meer staan aan de zijile van De H dan aan die van De K. Dat ik eveneens den indruk krijg dat De H. en niet De K. geiijk heeft, kan men mij kwalijk nemen als men wil, het zal den heer X niet gelukken dit weg te redeneeren. Misschien ben ik daarom volgens den heer X eenzijdig geweest. Of de metselaar zich op den grond van De K. dan wel op dien vau De 11. 'oevond, is een zaak die nog zal moeten worden uitgemaakt, want met iots af te sluiten, hi ft is men nog geen eigenaar. Dat de afscheiding door den metselaar zou zijn verbroken daarvan is mij niets bekend Seworden. Dat de politie proces-verbaal opmaakte tegen >e K. en niet tegen den metselaar, is een zaak die men gerust aan haar kan overlaten de politie zal de gevolgen wel met kalmte afwachten, terwijl het verhaal van het herstellen van een gebroken heining door een of meer politie-mannen riiets anders is dan duimzuigerij. Het is, mijnheer de Redacteur, zooals uit het bovenstaande blijkt, een groot verschil, hoe, en door wien ons de zaken worden meegedeeld en daarom stel ik er prijs op te verkiaren, dat ik de toestand weergaf zooals die destijds mij bekend was. Nu ik in deze mijn meening nader heb kenbaar gemaakt, kan de zaak mijnerzijds blijven voor wat zij is Dankend voor de plaatsraimte, 'Uw CORRESPONDENT. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,25, Rogge Wintergerst Zomergerat f Haver f 9, SrwteD 10,25, Witteboonen fBruineboonen fDuiven- boonen f 9,Paardenboonen j Boekweit f Lijnzaad f Koolzaad fAardappels f 4, Boter per kilo f 1,20. Fderen per 26 stuks f 0,90. Ter wertkmarkt waren aangevoerd: 40 stuks Rundvee, 36 Varkens, waarvan verkocht 26 stuks Rundvee, 18 Varkens. g 3 a VLAG. NAAM. M:i. Van en naar. Lading Voor Ter Seuzeu 30 Eng. barge Eric 241'Londen ijzer Deen. s.s. Dora 4214 Wyborg hout Van Ter Veuzen 30 Eng. sch. Tray Again 461 Cardiff cement Noor. s.s Urda 2050 Goole ledig 31 Eng. s.s. Harriet 1373 Middlesbro ledig Eng. s.s. River Thames 2241 Londen stukg. oor Genti 30 Eng. s.s. Nyroca 3664 Manchester stnkg. 31 Duits. s.s. llaenstein 4271 Riga hout Eng. sch. Belle 554 'Fowey pijpaarde Deen. s.s. Taarnborg 3485 Riga stukg. Vau Grot i 30 Deen. s.s. Frisia 4813 |W.Hartlep. ledig V an Selzaete 31 Eng. sch. Coal tar 621 Dieppe ledig s.s. HENRY vertrok 1 Augustus van Methil naar Swine- munde. s s. GUIDO wordt morgen te West-Hartlepool verwacht. s.s. HARALD te Ter Neuzen in lossing. s.s. JENNY vertrok 29 dezer van Simo naar Calais, s.s. RICHARD in lading te New-Castle on Tyne voor Swinemunde. EN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3