Gemengde berichten. en werden ook getroffen, beiden waren bewus- teloos. Door de buren werd spoedig hulp verleend en een begin van brand op den zolder gebluscht. Y oor den knecht moest hedennacht geneeskundige hulp worden ingeroepen, waarna hij weder zoo goed als hersteld is. De hond van Hamerlinck die ook in de woon- kamer aanwezig was, scheen ook getroffen te zijn. daar deze van dat oogenblik geheel lam is. Boschkapelle. Een veldarbeider onzer ge- meente die ruim een half uur van zijn boer woont, is de gelukkige bezitter van eene fiets. Ook zijne vronw is bij denzelfden landbouwer werkzaam. Onze man schijnt heel wat met zijne weder- helft op te hebben. Is er bij een gewoon rijwiel aan het achter- rad rnaar een ijzertje om op te stappen, hij heeft er aan de andere zijde een bij laten maken en wanneer hij nu naar of van zijn baas zal peddelen, begint hij zachtjes aan te trappen, zijn vrouw springt handig op de beide treedjes en dan gaat het in vliegende vaart vooruit. Manliet werkt uit alle machtvrouwlief, fier rechtopstaande, houdt haar schat luchtjes aan de schouders vast, om bij aankomst gezwind op den grond te springen, om den echtgenoot gelegenheid te geven eveneens zijn stalen ros te verlaten. Alzoo samen uit, samen thuis. Eosclikapelle. Een l-eeds bejaard ingezetene onzer gemeente, die door de enge opening langs een klein laddertje in zijn regenput afgeklommen was, om dien schoon te maken, werd spoedig zoo ongesteld, waarschijnlijk door de warmte, dat hij ternauwernood kracht had om hulp te roepen. Eenige vrouwen, die ij lings toeschoten, konden hem echter niet omhoog halendoch gelukkig was spoedig een sterke jonge man bij de hand, die kracht genoeg bezat om hem, na heel wat tobbens, door de opening omhoog te wringen, want eveneens in den put afdalen ging, niet. Met wat lichte kneuzingen en schrammen werd de man gelukkig uit zijn nare positie verlost. St. Jansteen, 31 Juli. Heden had alhier de jaarlijksche feestvergadering plaats der ver- eeniging van burgemeesters, secretarissen en ont- vangers uit Oostelijk Zeeuwsch-Ylaanderen. Tegenwoordig waren 18 leden. Als nieuwe leden werden aangenomen de heeren 0. Kieboom secretaris-ontvanger te Clinge, C. J. Sturm, amb- fenaar ter seeretarie te Ter Neuzen, L. Cornells, gemeente-ontvanger te Philippine en R. R. M. Kieboom te Westdorpe. Verschillende onderwerpen op administratief gebied werden besproken, waarna alien zich aan een gemeenschappelijk diner vereenigden. Koewacht. Maandag had alhier eene open- bare vergadering van den gemeenteraad plaats. Yoorzitter de heer C. P. J. Dierick, secretaris de heer H. D. Ysebaert, tegenwoordig alle leden. De voorziter geett lezing van een schrijven van Ged. Staten, waarin medegedeeld wordt, dat de begrooting over 1906 goedgekeurd is en de rijkssubsidie van 2000 tot behoorlijke inrichting van het lager onderwijs in 1906 aan H. M. de Koningin is aangevraagd. Goedgekeurd worden eenige af en overschrij- vingen van de begrooting over 1905. Daarna kwam aan de orde besprekeug Bouwverordening. Door een paar leden werden enkele wijzigingen voorgesteld in de Bouwverordening sinds ruim een jaar in werking. Vooral wenschte men verandering omtrent het aanbrengen van portalen en de verhouding tusschen de raamoppervlakte en die van den vloer. Besloten werd onderzoek in te stellen om te weten, hoe dit in omliggende gemeenten geregeld is. Tevens zal het oordeel der gezondheidscommissie gevraagd worden. Zuiddorpe. De heer A. LTsebaert. gemeente- ontvanger te Koewacht, mocht Maandag een zeer zeldzaam leest vieren. Hij was toen 60 jaar lid van de handboogmaatschappij //St. Se- bastiaan" alhier. Deze vereeniging wilde den teestdag niet onopgemerkt laten voorbijgaan en had een groote schieting uitgeschreven, vooruit 110 francs, en daartoe vele schutters uit Nederland en Belgie uitgenoodigd. Van alle huizen wapperde de vlag. 92 schutters waren opgekomen. De jubilaris werd verwelkomt door den heer A. Moerdijk, hoofdman in //St Sebastiaan", die hem namens de vereeniging een bloemtuil aan- bood. De schutters van Saffelaere boden den heer IJsebaert eveneens een bloemtuil aan, ter wijl de heer A. Creve, chef horticulteur te Destelberge een bouquet van prachtige natuur- bloemen aan zijn vriend en medeschutter over- handigde. Mede werden bloemruikers geschonken door de heeren B. Lauwers, A. de Smaele, J. Buijze en C. \aerendonck en door den heer Edmond Lsebaert, zoon v^n de jubilaris. De vrienden van Overslag boden hem een prachtig zilveren herinneringsmedaille aan. Zichtbaar aangedaan bedankte de heer A. IJsebaert alien voor de prachtige geschenken en voor de belangstelling bij dit feest ondervonden. Daarna begon de schieting. De hoogvogel, waaraan een verguld inedaille verbonden was, geschonken door den heer A. IJsebaert, werd ^eschoten door den heer Van Belle te Caprijke. De heer E. Pisce te Moerbeke schoot den zij- vogel, terwijl de andere zijvogel bij loting ten deel viel aan den heer A. Engels te Caprijke. De verrassingsprijs, geschonken door den heer A. Engelsch te Caprijke, viel ten deel aan den heer D. Moerdijk alhier. Aan de schutters van Caprijke werd een medaille geschonken voor de verstkomenden en aan die van Saffelaere voor het grootste aantal. «|Biervliet. Dinsdag, tusschen half drie en drie uur, toen hier een kort maar hevig onweer woedde, geraakte een arbeidersschuur in brand, terwijl de bewoners van het aangrejizend woon- huis juist thuis waren. Het schuurtje brandde geheel af met de konijnen die er in waren, doch de varkens werden gered. De bewoners der talrijke 'buurt wisten het woonhuis te beschermen. Het kleinste boek en de kleinste gedenk- penning der wereld. Beide bevinden zich in het Schuttershof te Middelburg op de tentoon- stelling van oud Goud en Zilverwerk. Het boek heeft ongeveer de grootte van een gewone bruine boon en is in 1674 gedrukt. liet bevat een gedicht, getiteld Bloemhofje, en is vervaardigd door C. van Lange. Het is keurig gedrukt en gebonden in rood leder met vergulde stempels. Voorts heeft het twee filigrain zilveren slootjes. Het is een waar kunststukje, waarvan wij nog enkele exemplaren in Middelburg kennen. Een Parijs liefhebber bezit een geheele biblio- theek van zulke miniatuurboekjesde 400 bandjes, waaruit die bestaan kunnen gemakkelijk in een sigarenkistje worden geborgen. Toch is Bloemhotje het kleinste zijner verzameling. De medaille is van goud en geeft de grootte van den kop van een groote bakerspeld zij is geslagen in 1810, bij de geboorte van den zoon van Napoleon, den Ironing van Rome. Aan de eene zijde vertoont zij een kinderkopje en aan de andere zijde een wolvin, die twee kinderen zoogt het zinnebeeld van Rome. Dit pen- ninkje, zeer fraai bewerkt, is uiterst zeldzaam daar het slechts in weinige exemplaren als strooipenning bij die gebeurtenis is verspreid. (M. Ct.) Vrijdagmiddag jl., bij het binnenkomen in de Scheveningsche haven van den logger z/Sch. 226", schipper P. de Ruiter, giugen dadelijk eenige agenten van politie aan boord, die twee Duitsche matrozen, op dit schip aangemonsterd, mede naar het politie-bureau namen. Zij werden verdacht, naar wordt medegedeeld, door middel van zwavel de benfanning te hebben willen doen stikken. Door het ontwaken van een der matrozen werd dit plan verijdeld. De politie te Lerwick had die van Scheveningen gewaarschuwd. Te N. Schans verwekt het volgende al- gemeene deernis. Een zekere S. woonde daar met vrouw en kinderen sedert 1 Mei in e<m tent, waarin men in het vuil omkwam. De man zette hetgeen hij verdiende in sterken drank om. Nu is S. met zijne vrouw er stilletjes van door gegaan, de arme kleinen zonder eten ot drinken achterlatende. Een rter stumperdjes is ongeveer 1 -jaar oud. Natuurlijk zijn verschil lende moeders met het lot der kinderen begaan en zetten zij haar medelijden ook in daden om, maar lang kan dat ook niet duren. Mogen de arme schapen daarom spoedig af- doende worden geholpen Voor den voogdij- raad is hier wel wat te doen. Te Middelburg is gearresteerd een Am- sterdammer, H. v. S. die op listige wijze een winkelier opgelicht heeft voor een paar schoenen en hem bovendien door allerlei mooie praatjes wist te bewegen om hem een som van f 35 te leenen. Hij gaf voor reiziger te zijn bij de firma Perry Co. te Amsterdam, bracht de groeten over van hetmeisje aldaar waarmede de winkelier verkeering had, en wist zoo diens vertrouwen te winnen. Hij had in Ylissingen en Souburg valsehe namen opgegeven, doch te Middelburg zijn waren genoemd. Gebleken is dat het een gevaarlijk sujet is, die de recherche te Amsterdam ook reeds zocht, wijl hij verdacht wordt ook daar oplichterijen gepleegd te hebben. Men meldt uit Kethel aan de N. Schied. Ct. Zaterdag is te Kethel door de rijkspolitie van de brigade Schiedam tegen een gezelschap hoog- geplaatste personen proces-verbaal opgemaakt, wegens bet jagen op de jacht van den heer W. C. Teurlings te Rotterdam, zonder dat, zij voorzien waren van een schriftelijke vergunning. Het eigenaardige van het geval is, dat de jagers, waaronder personen waren uit de eerste kringen van ons land, den gemeente-veldwachter en een nachtwaker, tevens onbezolgd veldwachter, hadden meegenomen om als dragers dienst te doen en tevens om hen den weg te wijzen. Ook tegen den gemeente-veldwachter en den nachtwaker is proces-verbaal opgemaakt wegens stroopen. Het zwemmen heeft Zondag te Princen- hage aan een oppassend jongeling het leven gekost. Drie boerenjongens van Overa gingen zwem men in de Aa of Weerijs. Niettegenstaande de 16jarige Marijn van Vugt, dienstknecht bij den landbouwer C. Aarts, niet kon zwemmen, waagde hij zich toch in een diepen kuil, en onder het uitroepen van //pak me, pak me", verdween hij in de diepte. Zijn vrienden trachtten hem nog door het toesteken van een stuk hout te redden, doch alles bleek vruchteloos. Onder de gemeente Woensel (N.-Br.) is op een spoortrein gescboten. Een kogel is terecht- gekomen in een compartiment, zonder ouge- lukkig gevolg. De kogel ging rakelings langs den nek van een reiziger die het hoofd gebo- gen hield. Tegen een heer te Bloemendaal, die, niet lettende op de wenken van een politieagent, op Hemelsvaartdag met zijn auto in groote vaart door Haarlem reed en tegen een tram- wagen terecht kwam 't liep zonder persoon- lijke ongelukken af en die daarna zich tegen den veldwachter op zeer onhebbelijke wijze over dezen en den kantonrechter uitliet, is door het O. M. bij het kantongerecht te Haarlem 30 dagen hechtenis geeischt. Het O. M. begreep dat een boete den beklaagde een zeer rijk man totaal onverschillig zou zijn. SSSoord te Zomiemais*e. Te Zonnemaire heeft Maandagvoormiddag om elf uur de gemeente-veldwachter van Dreischor H. Th. Klooster op zijn vrouw, Pieternella van Nieuwenhuijze, een moord gepleegd. Daaromtrent geeft de Zz. Nbd. de volgende bijzOnderheden Th. Klooster, oud 33 jaar, leefde met zijn vrouw voortdurend in onmin. Deze, de gesta- dige huiselijke twisten moede, verliet Zaterdag de echtelijke woning, en zocht en vond bij haar ouders, die te Zonnemaire wonen een toeviucht. Hij zocht haar daar Maandag op, en schoot op haar, terwijl zij achter de deur stond, a bout partant een revolver af. Terwijl een broeder van hem, die opzettelijk uit Amsterdam was overgekomen om den vrede tusschen het echt- paar te herstellen, met behulp van een ander hem het moordtuig ontrukte, liep de doodelijk gekwetste vrouw naar de woning van den ge- meenteveldwaehter Jacob van der Velde, die evenwel niet te huis was. De vrouw van dezen liet de stervende op een stoel plaats nemen, waar zij, na zich bekend gemaakt te hebben, zeide dat haar man op haar geschoten had. Hierop gaf zij den geest. De dader had inmid- dels zichzelven bij den burgemeester aangegeven, die hem in verzekerde bewaring hield. De justitie te Zierikzee was spoedig ter plaatse aanwezig. Het lijk der gedoode vrouw werd naar de consistoriekamer gebracht, waar het door de doctoren Dr. Ittmann, waarnemend ge- neesheer te Noord-gouwe, en Dr. Ittmann, genees- heer te Brouwershaven, geschouwd werd. De kogel heeft het hart getroffen en is door het lichaam heen gedrongen. De dader is naar het huis van bewaring te Zierikzee overgebracht. Uit deze ongelukkige echtvereeniging zijn drie kinderen voortgesproten. Een kaene zweBiiaej". Men schrijft uit Moerdijk Te Willemsdorp stond hij voor het Hollandsch Diep en moest verder naar het Zuiden. Maar de spoorbrug mocht hij niet over. Dan maar de kleeren uitgetrokken en ge- zwommen. Zoo redeneerde een Portugees gister- middag, bond kleeren en schoenen op den rug, stak zijn pas en andere papieren tusschen de tanden en sprong te water. Het was afgaand tij en er ging een felle stroom. De Portugees zwom van pijler tot pijler, telkens 100 meter verder dus en kwam eindelijk, na den afstand van 1400 meter afge- legd te hebben, behouden aan dezen kant. Daar droogde hij z'n kleeren in de zon en werd, tijdens deze bezigheid door de mare- chaussee opgepikt. Men vermoedt, dat de Portugees in Rotter dam van een schip weggeloopen is. Bij een ingezetene van Middelburg heeft een postduif, afkomstig van Calais, zich neer- gezet. Het diertje had een briefje bij zich waarin dengene bij wien de duif aankwam werd ver- zocht de militaire autoriteit daarvan in kennis te stellen. Te Erica (Dr.) heeft een zeer droevig ongeval plaats gehadhet ongeveer lOjarig zoontje van den heer J. W. Savenije, dat zich op den molen van den heer Dijks bevond, ki'eeg, toen het zich op de borstwering begaf, een slag tegen hoofd van een der wieken. Met ingedrukten schedel werd de knaap voor dood opgenomen. Kort daarna is hij aan de gevol- aen overleden. Het Hbl. v. Antwerpen meldt Een misdadige aanslag heeft Maandagnacht op de Nord-Belge-spoorlijn plaats gehad, tusschen de staties Erquelines en La Buissiere. De expres van Parijs, die ten 1 uur 59 te Charleroi moest aankomen, was nabij La Buis- i siere gekomen. toen de machinist eensklaps voelde, dat hij buiten de sporen reed. Hij stopte, stoomde terug, maar door de vlucht van den trein kon hij niet belletcen dat dat de locomotief en een foergon omvielen en van den spoorwegdijk stortten. De machinist werd van zijne locomotief gewor- pei, wat hem het leven redde. Hij werd met vier gebroken ribben en zware brandwonden opgenomen. De stoker lag onder de omgekeerde machien. Hij was heel verplet- terd. Men heeft tot half 11 dezen morgend moeten werken om het lijk vrij te maken. Dank aan de koelbloedigheid van den machinist hebben de reizigers niets gevoeld dan een lichten schok en wisten in 't begin niets van het erge ongeluk, dat twee slachtoffers van den arbeid had gemaakt. De machinist Gigot en de stoker Callord wonen beiden te Luik. Het parket van Charleroi en talrijke hooge ambtenaars van de spoorwegmaatschappij kwa- men ter plaatse. Het ongeluk is toe te schrijven aan misdaad. Een spoorwegrail was uitgebrokeu. De Patriote verneemt nog het volgende van een der reizigers Toen de trein plotseling stilstond begreep de hootdconducteur, dat er iets gebeurd moest zijn. Ilij sprong uit zijn wagen, het verdere treinpersoneel en wij, de reizigers, stapten ook uit en met lantaarns ging men langs de baan. Weidra zagen wij wat er ge beurd was en aan welk gevaar wij waren ont- komen. Tevens hoorden wij gekerm in de struiken beneden aan den spoordijk en daar vonden wij den machinist, vreeselijk gebrand door den stoom. Wij namen hem voorzicntig op en droegen hem in een coupe le klasse, waar een dame zich aanbood om hem te ver- zorgen. Zij was een Russische doctores, sprak geen woord Fransch, maar had gelukkig haar verbandtrommel bij zich. De machinist werd vervolgens naar het hospitaal te Charleroi ver- voerd, waar hij naar de Petit Bleu meldt om 8 uur Maandagavond is overleden. Naar hetzelfde blad uit Parijs verneemt, loopt daar het gerucht, dat de aanslag bedoeld zou zijn op den Russischen grootvorst Wladimir, oom van den czaar, tegen wien kort geleden ook in Duitscbland een spoorw^gaanslag werd gedaan. Toen ontkwam hij slechts door een toeval, doordat hij te laat aan den trein ge komen en met een voigenden vertrokken was. Ditmaal echter zouden, als dat gerucht jaist is, de vijanden van de Russische autocratie al zeer sleclit zijn ingelicht, want grootvorst Wla dimir heeft eerst Maandagmiddag 1.50 Parijs verlaten en is direct naar StY Petersburg vertrokken. Het Brusselscbe biad acht bet daarom meer waarschijnlijk, dat men hier met gewone dieven te doen heeft. Uit het onder zoek is gebleken, dat men kort te voren twee mannen op den spoorweg had gezieu vermoe- delijk de bedrijvers van een laaghartige misdaad. Een romantische liefdesgeschiedenis is te Washington met een huwelijk besloten. Tien jaren geleden ging een jonge en rijke weduwe, mevrouw Lawjess, daar elkeu avond in de Opera den barytonzanger Charles Bakody hooren, met wiens stem zij dweepte. Maar toen zij, na een reis door Europa, te Washington terugkeerde, was Bakody niet meer bij het opera-gezelschap en zij vergat hem weidra. Onlangs echter hoorde zij op straat, voor haar huis, een stem, die oude herinneringen bij haar opwekte. De zanger was een blinde bedelaar, in wien zij Charles Bakody herkende. Hij had', blind geworden, zijn loopbaan moeten opgeven en was ten slotte er toe gekomen zijn brood te bedelen langs de straten. De weduwe, altijd nog vol bewoudering voor den zanger en van diep medelijden voor den blinde ver- vuld, en zoo Vrijdag te Washington getrouwd. -Door kwartjesvinders beroofd. Een reiziger uit Weenen, die, op zijn door- reis naar Londen, zijn intrek had genomen in het hotel Klein aan den Haringvliet te Rotter- terdam, ontmoette Donderdagmorgen, op een wandehng door de stad, een ueruchten nv'art- jesvinder, v. W. genaamd, die den vreemdeling aanklapte en hem wist mee te troonen naar het cafe van v. d. W., Nieuwehaven nabij de Koestraat. Nauw waren zij daar of een tweede kwartjesvinder, M. genaamd, voegde zich bij hen alras begon'het gewone spelletje //een-twee-drie- klaverenaas", met het gewone gevolg, dat des vreemdeling portemonnaie wat lichter werd ge maakt. Toen deze 100 kronen verloren had, kreeg hij er zijn bekomst van, haalde zijn por- tefeuille voor den dag en nam daaruit een bankbiljet om zijn schuld te betalen. M. zag dat de portefeuille nog goed voorzien was en met een Snellen greep ontrukte hij deze aan den vreemdeling en ging er mee de straat op. De bestolene aldus zijn portefeuille met 10 biljetten van 100 kronen ziende verdwijnen, wilde den dief nasnellen, maar v. W. stelde hem gerust door te zeggen, dat het slechts een grap was en dat zijn vriend wel terug zou komen. Daarop kwam een derde binnen, vermoedelijk een handlanger van den kwartjesvinder, die den vreemdeling z. g. waarschuwde dat het //geen bood hem haar hand en haar geld aan zijn Mrs. Lawless en Charles Bakody, I c5 o

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2