Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Handeisberichten. Te Tholen. om op bepaalde plaats en tijd een som van 3000 te leggen, anders zouden zij enz. enz. Van het geval werd de plaatselijke politie in kennis ge- steld en maatregelen genomen om den even- tueelen dader te arresteeren. Eenige uren voor het deponeeren der geeischte som werd het ter- rein in den breede door rijks- en gemeente-politie behoorlijk afgezet. Een arbeider, die een huisje bewoonf, toebe- hoorende aan een der dames, werd op het bepaalde uur met een brief naar de bestemde plaats,. afgezonden, en werkelijk verscheen iemand met een fiets om den brief in ontvangst te nemen. Zoodra de onbekende den brief had ontvangen, voegde hij den bezorger de woorden toe ,/Keer je om, anders ben je een man des doods." De bezorger, voor zij 11 hachje vervaard, koos onmid dellijk het hazenpad, ter wij 1 de onbekende dreig- brieflegger met zijn fiets ij lings verdween. De gemeente-veldwachter Weesers had echter op een afstand nit een hinderlaag het gebeurde gadegeslagen en kwam bij het wegrijden van den dreigbriefschrijver, die hem in de flank reed, onmiddellijk uit zijn schuilplaats en sommeerde hem, op straffe van hem neer te schieten, halt te houden. De briefschrijver trok onmiddellijk zijn revolver en loste zes schoten op den veld- wachter, zonder dien te raken, gevolgd door een schieten van den veldwachter, met hetzelfde gevolg. De onbekende vervolgde zijn weg tot aan een korenveld en verdween daarin, met achterlating van zijn fiets. Een algemeene ver- volging van de overige veldwachters begon nu, echter zonder resultaat. De achtergelaten fiets werd in beslag genomen en herkend als te zijn van een inwoner van Zoelen, 'smorgens door hem geleend aan een bekenden wildstrooper, een gevaarlijk sujet. Nu viel het niet moeilijk den dader op te sporen, die Woensdagavond onder behoorlijk geleide in arrest werd gesteld. De aangehoudene, T. V. heeft bekend de uitvoerder te zijn en heeft den schrijver van den brief aangewezen. Er wordt nader gemeld, dat de schrijver, P. de K. is, molenaar te Drumpt, die als hand- lauger had S. B., uit Zoelen, wien hij 25 had beloofd voor het in ontvangst nemen der geeischte som. Men vermoedt, dat jaloezie over een onlangs gedeelde erfenis de reden tot het schrijven van den brief is geweest. Een Duitsche knaap van nauwelijks 14 jaar is in de bosschen te Winterswijk zwervende aangetroffen. In verhoor genomen, bleek, dat hij thuis behoorde te Bremen, en uit vrees voOr straf, wegens slechte vorderingen op school de wijde wereld ingegaan was. De jeugdige avonturier had nog 4 mark op zak. De ouders van den knaap zullen met zijn verblijf in kennis gesteld worden. De prins die Vrijdag te Ostende geboren heette te zijn, blijkt nog ongeboren te zijn. Wij lezen in het Handelsbl. van Antwerpen van Zaterdagavond Van onzen bijzonderen briefwisselaar uit Brugge, in dato 27 dezer De burgerlijke en krijgsoverhedeA van West- Vlaanderen zijn heden beetgenomen geweest door eene poets, die men van zeer slechten .smaak gevonden heeft. Rond den middag werd zoogezeid door den luitenant bevelhebber der brigade der gendarmerie, te Brugge, de tijding getelefoneerd van de gelukkige verlossing te Ostende van prinses Elisabeth. De nieuwge- borene was een prins. De provinciebevelheb- ber verwittigde aanstonds den brigade-generaal Van Vinckeroy, ,die op zijne beurt de andere bur gerlijke en militaire overheden te Brugge het nieuws aanmeldde. De bestendige afveerdiging van West-Vlaanderen, die juist zitting hield, zond aanstonds twee telegrammen van hartelijke gelukwensching naar den Koning en prins Albert. Intusschen werden op bevel der stadsover- heden de stadsgebouwen bevlagd en ging de zegeklok aan het luiden, overal het blijde nieuws. verkoiidigende. Ook werd aan het gouverne- mentshotel en aan menige groote lokalen en bijzondere woningen de driekleur uitgebangen. In een oogenblik was de gelukkige mare gansch de stad door en in den omtrek openbaar ge- maakt. Ik nam inlichtingen bij overheden die mij meldden dat Oostende volop in teest was en M. de gouverneur vertrekkens gereed was voor de onderteekening van den geboorteakt. En zoo komt het dat uw correspondent en Het Handelsblad gefopt werden, benevens de overheden en gansch de Brugsche bevolking. Want, ziet, in den namiddag i-ond 3 ure kwam er een telegram toe van generaal Jungbluth, aide de camp van prins Albert, die in naam van Z. K. H. de bestendige afveerdiging hartelijk bedankte voor hare gelukwenschen, maar er bijvoegende dat deze te vroegtijdig waren, aan- gezien de aangekondigde gebeurtenis nog niet was voltrokken Ge ziet van hier hoe iedereen hier stond te blinken. De hitte van dit valsch alarm heeft alle overheden doen zweeten om te barsten 't Is eene poets van zeer slechten smaak, zooals ge ziet, maar die toch iedereen heeft doen lachen. Uit een bericht uit Oostende blijkt dat het nieuws van de geboorte bijna alle dagen aan de Oostendesche dagbladen getelefoneerd wordt zonder dat men er achter kan komen wie het doet. De bevalling van prinses Elisabeth wordt omtrent 15 Augustus Terwacht, maar wanneer het bericht ten slotte waar zal zijn, zal er niemand meer aan gelooven. -In Amerika doet men alles in 't groot, ook de inbraken. Een sterk staaltje daarvan is voorgekomen te Rockford, staat Illinois. Vier heeren kwamen daar in een prachtige automobiel, dineerden in het fijnste hotel en begaven zich vervolgens, in hun auto, naar een bankgebouw, dat reeds gesloten was. Zij braken in en lieten binnen, met dynamiet, niet minder dan 18 brand- kasten en kluisdeuren springen. De inhoud werd naar de auto gebracht en daar ingeladen. Het had echterdeaandacht getrokken, dat die auto zoolang voor het gebouw bleef staan, de politie was ge- waarschuwd en deze overviel de dieven, juist toen zij hun buit hadden ingeladen. Twee werden gearresteerd, maar de twee anderen wisten met de auto en het gestolen geld, 250.000 dollars, te ontkomen. Op den Weichselspoorweg is een ver- metele treinroof gepleegd. In de buurt van Warschau brachten 20 mannen een trein met de noodrem tot staan. Zij maakten zich meester van de locomotief- en van den goederenwagen en doodden een gendarm die een aantal kisten met geld be- waakte. De roovers lieten de passagiersrijtuigen staan, reden met de locomotief en den goederen wagen een paar kilometers ver en voegden zich daarna bij een grootere bende, met wie zij de kisten openbraken en 15,000 roebels stalen. Zij zijn met hun buit in de bosschen ontkomen. In den nacht van Woensdag op Donderdag brak te Leith in het centrum der stad, brand uit in een groot magazijn. Aangewakkerd door een fellen wind sloeg het vuur weldra over naar de belendende gebouwen en in een half uur tijds brandde ook een fabriek en het hotel van den Great Northern Railway. De geheele brand- weer der stad was in actie, maar de krachtigste pogingen konden niet beletten, dat de drie bovenverdiepingen van het hotel geheel uitbrand- den en een schade van 800.000 werd aan- gericht. Uit het naburige Bradford kwam de brandweer te hulp en zoo mocht het gelukken verdere uitbreiding van den brand tegen te gaan. De totale schade wordt op 1.800.000 geraamd. In den strijd met de vlammen zijn drie spuit- gasten ernstig gewond. VGravenhage, 30 Juli. Heden is het vol- gende officieel bericht verscheneil, geteekend door de heeren Dr. Roessingh en arts Pot //Daar de toestand van Hare Majesteitde Koningin thans als geheel bevredigend kan worden be- schouwd, zullen door ons geen bulletins meer worden uitgegeven." Bij Koninklijk besluit is benoemd tot fezworene van den Koningin Emmapolder de eer A. M. Plasschaert te Graauw. 's Gravenliage, 30 Juli. De Evangelist A. Weltevreden, van Zierikzee, die onlangs voor- waardelijk in vrijheid werd gesteld, na veroor- deeling in 1902 tot 5 jaar gevangenisstraf, wegens brandstichting, heeft aan H. M. de Koningin kwijtschelding Yerzocht van het nog onvervuld gedeelte der straf. Hulst, 30 Juli. Heden werd alhier in //De Koning van Engeland" door het bestuur van den Melopolder aanbesteed 1°. Het verhoogen en verzwaren van den zeedijk van den polder, enz., over 400 M. lengte. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren P. van der Hooft te Ter Neuzen voor 5469, Ii. Verschelling te Ter Neuzen voor 5424, J. van Gimst te Graauw voor 4751, H. van Immerzeel te Graauw voor 4010, B. van Gimst te Graauw voor 4749 en Cambeen te Hontenisse voor 3870. Een biljet was van onwaarde. 2o. Het bouwen van een steenen briig over de waterleiding langs den weg van Graauw naar de Paal. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren Lafebre voor 830 en Van Gijsel voor 638,75. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. I N G U Z 0 N 1) E N S T U K K E V. □e Beermachine. Rotterdam, 30 Juli. 1 B i IV A'c riT. Gr alien. De Juli-maand is gewoonlijk een slappe "tijd in den graanhandel. In afwachting van den nieuwen oogst was de aanvoer beperkf. Men noteertPuike Zeeuwsche Tarwe per hect. 7,50 a 7,90 dito tnindere en goede f 6,80 a 7,30 Tarwe per 100 kilo 8,25 a 9,25 Rogge per hectol. 5,25 a 5,80 Wintergerst 4,80 a f 5,20 Chevalier 5,25 a 5,75 Haver, jarig, lange 3,70 a f 4,70 dikke 4,75 a 5,Haver per 100 kilo f 7,75 a 8,25 Paardenboonen per hectol. f 8,-Bruineboonen 8,— a 9,— Kroon- erwten f 9,50 Kanariezaad 9,a f 10,- per hectol. en 12,50 a f 13,per 100 kilo. B u i t e n 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 1(10 a 210 Rogge per 2100 kilo 140 a 150 Gerst Zwarte Zee f 120 a f 124 Amerik. Ma'is 120 Donau 115 a f 117 per 2000 kilo Haver f 7,75 per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch 11,a f 12,25 le soort 10,25 a 10,75 Zeeuwsche Tarwe- bloem 11,50 a 11,75prima Belgisch f 11,—k f 11,25; le soort 10,25 a 10,75 le soort Fransch f 10,25 a f 10,75 prima Duitsch 11,a 11,50 extra puik Hon- gaarsch f 14,— a 16,prima Amerik. patent f 12,a 13,le soort 11,a 11,75 2e soort Bakers 9,75 a 10,50 Inl. Roggebloem f 9,50 a f 10,25 Duitsche dito 9,50 a 10,75 per 100 kilo netto. R u n d e r p r ij z e n 52 a 74 Stieren 48 a 56 Kalveren 65 a 95Schapen 50 a 60 Varkens 44 a 50 cent per kilo. Melkkoeien 125 it 260 Kalfkoeien 180 a f 300 Stieren 70 a 240 Vaarzen 80 a 110 Pinken' 45 a 90 vette Kalveren 47 a 95 Fokkalveren 18 a 20 nuchtere 8,a 12 Biggen 7,— a 14, alles per stuk. Aardappelen. Westl. zand 1,60 a 2,20 klei dito 1,50 a 2,— Brielsche kralen 2,a 2,50 per mud Poters 0,40 a f 0,60 per mand of kin. Boterprijzen in vaten gemiddeld 48 en stukken van 1/9 kilo 65 a 671/3 cent. Zoetemelksche Kaas 27 a /30 per 50 kilo. Leidsehe Kaas /60 a 70 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren 3,20 a f 3,75 Buitenl. f 3,— per 100 stuks. V 1 a s. Geringe aanvoer. Nieuw Koolzaad 16,a 17,50 per 100 kilo. Nieuw Karwijzaad /14.25 a /14,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum in houten vaten loco in consumptie 10,80 a /.ll,per 100 kilo en 7l/2 a 8 cent per kan. Java-koffie in balen gewone soorten 331/2 cent en dito Santos 251/a cent per half kilo. Beetwortelsuiker 105/]C. VE R H AN D EL IN BELGIE. De veeprijzen blijven duur, vooral die voor vette varkensStieren 80 tot 90 c., Ossen 90 c. tot 1 f'r., Koeien 78 tot 88 c., Vaarzen 90 c. tot 1 fr., vette Kalveren 90 c. tot 1 fr. 20, vette varkens fr. 1 tot 1 fr. 20. Varkensvleesch is dus zoo duur als kalfsvleesch geworden. Men heeft veel gesproken over het geval van een onzer buren, mejuffrouw Vercauteren te Tholen. Het deed zich zoo kort in onzenabij- heid voor,' dat wij denken dat het U belang zal inboezemen. Mejuffrouw C. Vercauteren, wonende G 237 bij de Gasfabriek te Tholen. meldt ons Voor- dat ik gebruik maakte van Foster's Rugpijn Nieren Pillen heb ik gedurende drie maanden verschrikkelijk veel pijn geleden in het beneden- gedeelte van den rug. Dit was zoo erg, dat ik haast niet meer bukken kon en wanneer ik voor een of ander huiselijke bezigheid in een gebukte houding moest zijn, was mijn lijden inderdaad ondragelijk. Ik kon mij zelfs niet eens meer oprichten, wanneer ik op mijn stoel gezeten had. De urine was troebel en bevatte erg veel bezinksel, ik had ook veel hinder van opgezwollen voeten en enkels. Elk oogenblik kreeg ik duizelingen en schemeringen voor de oogen. Menigmaal bekwam ik opstijgingen t van het bloed naar het hoofd en benauwdheden, welke door plotselinge riffingen werden gevolgd. Bij het minste wat ik deed, was ik erg ver- moeid en steeds had ik te lijden van een loom, afgemat gevoelik begon mij erg zenuwachtig te maken, want ik dacht dat zich nog medr complicaties in deze ziekte zouden voordoen, welke misschien tot een noodlottig einde mochten voeren. Het was een zegen voor mij, dat ik Uw weldoende Pillen leerde kennen, want nadat ik een doosje hiervan ingenomen had, had er een groote verlichting in mij plaats. Ik gevoel mij nu veel sterker en opgewekter en van de de vroegere pijn kan ik weinig of niets meer waarnemen. Uit dankbaai'heid zal ik dan ook steeds gaarne de goede hoedanigheden van Uw Pillen kenbaar maken. Ik onderg'eteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die u goeddunkt. Zwelling der enkels, der^ voeten en der bee- nen en blazen onder d« oogen. (Waterzucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toe- geschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volko men genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vercauteren gehad heelt. Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent dat op iedere doos de handteekening van James Foster voorkomt. Zij zijn te Ter Neuzen ver- krijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezendiug geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1.75 voor een of 10.— voor zes doozen. Zaamslag, 28 Juli 1906. Aan de Redaciie van de Ter Neuzmsche Courant. Heer Redactdur Daar de zaalc, waarover het in uw laatste nommer vooi'komend verhaaltje van uwen correspondent alhier handelt, mij door een vertrouwbaar persoon anders is gedaan, acht ik het, ter wille der waarheid, nuttig eenige toelichting te geven. Een zekere 0. kocht een lapje grond van zekere grootte onder den dijk bij het Veer. De akte werd, naar men mij zeide, opgemaakt door den brievengaarder alhier, die zich met znlke zaken, ofschoon hij daarvan wel niet veel verstand zal hebben, en een brievengaarder zich daarvan m. i. moest onthouden, meer schijnt bezig te houden. Eep zekere K. had reeds een perceel grond gekocht naast 't bovenbedoelde. Hij stelde op de grens der twee perceelen eene afscheiding van palen met ijzerdraad. Hij bouwde een huis, zoowat op een meter afstand van die afscheiding en verkreeg zoodoende een uitweg van zijn achtererf naar den dijk. De land meter van het kadaster, die verleden zomer ambtshalve de opmeting deed, schijnt bedoelde afschei ding niet te hebben gezieu en evenmin veel acht te hebben gestagen op de door C. gekochte grootte; want aan dezen werd nu die opmeting, op het kadaster ook de door K. afgescheiden strook als eigendom toegekend. C. kreeg dus meer gror.d op zijn naam dan hij kocht en het is wel z.er toevallig dat dit meerderejuist uitmaakt 4e groote van de gemelde strook van K. Dat was voor C van groot belang, omdat het per- ceeltje, zooals dit door hem was gekocht, niet kon worden bebouwd als hebbende te weinig breedte. Kan hij nu beschikken over de door K. vrijgehouden strook dan kan hij bouwen. Naar men meedeelde bad C. den grond mondeling verkocht aan zekeren L timmerman en dezen verkocht het weer aan zekeren H. voor wien hij dan vermoedelijk een huis zou 'mogen bouwen. Het geeft m. i. te denken dat de notaris Van der Moer geen akte van overdracht wilde maken en dat men dit toen door De Ridder liet doen. De kooper van den grond H. heeft dus zeer goed ge- wfiten wat hij zou kunnen verwac.hten. Dat hij pas getrouwd is voegt uwe berichtgever er waarschijnlijk bij om een soort medelijden op te wekken. Dat bijna alle bewoners van het Veer beweren, dat de strook niet aan K. maar aan C. behoorde, is door uwen berichtgever vrij wel uit den duim gezogen Of heeft de man al de bewoners hoofd voor hoold onder- vraagd Het is bpvendien genoeg bekend hoe sommige menschen zich laten ybewerken." Ik wil volstrekt niet uitmaken wie gelijk heeft, om de eenvoudige reden, dat ik dit niet kan. Maar uw berichtgever kan dat evenmin en hij moest zich dus onthouden van zulke eenzijdige mededeelingen. Waarom de politie proces-verbaal opmaakte, zooals uw verslaggever zegt, tegen den vader van K., en niet tegen den metselaar, die K.'s afgescheiden perceel tegen zijn wil en zijn verbod betrad en dan ook wel de afscheiding zal hebben stuk gernaakt - is een raadsel. Men zeide mij dat een poiitieman tie stuk gemaakte afscheiding eigenhandig had hersteld. Dit is echter niet voor waarheid aan te nemen. Het zou al te dom van zoo'n poiitieman zijn. Het spijt mij, heer Redacteur, uw berichtgever niet te kennen. Als ik wist wie hij was, zou mij dit misschien veel licht over zijn verhaaltje doen opgaan. Hopende dat u dit stukje wel zult willen plaatsen, waarvoor ik voorloopig dank zeg, teeken ik met de meeste achting X. Volkomen betuig ik mijne instemming met.de door den heer Van der Moer uitgesproken appreciatie van het door B. en W. gedane voorstel om tot aanschaffing over te gaan van eene machine als elders in gebruik Voor de gemeentekas zal het zeer voordeelig zijn en voor de ingezetenen van groot nut. Als men nu evenwel maar tracht om de beste en ineest practische machine te krijgen. Die er lust of behoefte aan heeft kan dan zijn privaat vier, vijf luaal per jaar doen ledigen. Dit is van belang nu de waterclosets meer en meer in gebruik komen. Men behoeft dus niet op een beetje water te zieti en bevreesd te zijn, dat de put tespoedig zal vol zijn. Er wordt wel verteld, dat sommige personen, die hun closetpotten regelmatig doorspoelen, hetovenollige water uit den put af -voeren in hun riool. Maar bij de bekemle waakzaamheid van ons gemeente- beBtuur op dit gebied, is dit niet te gelooven. Een gemeentebestuur dat angstig waakt tegen het uitloozen van urinoirs in de riolen, zal er toch zeker wel ten sterkste, met alfe uiiddelen, tegen opkomen als iemand den inhoud van zijn beerput in het riool laal loopeu. Wie wil jiet initiatief nemen voor een adres aan den gemeenteraad, waarin krachtig wordt aangedrongen op aanrieming- van het voorstel van B. en W. Misschien de heer Van der Moer dia, blijkens zijn schrijven, met dat voorstel bijzonder is iugenomen. Ter Neuzen. K. Ter %'euzeu. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Juli. Pieter den Hamer, oud 23j.,jm.en Maria de Peijter, oud 20 j., jd. Pieter Jan Dieleman, oud 20 j., jm. en Levina de Mul, oud 21 j., jd. Jan Gerrit Krijger, oud 22 j., jm. en Maria Adriana de Smit, oud 22 j jd. Adriaan Scheele, oud 23 j., jm. en Jacomina de Blaeij, oud 24 j., jd. Geboorten. 24 Juni. Pieter, z. van Jan Loof en van Maria Rinders. 25 Juli Adriana Woutrina, d. van Jan ten Hoeve en van Adriana Johanna de Smidt. 26 Juli. Daniel Johannes, z. van Franyois Romeijnsen en van Maria Philomena Aerssens 27 Juli. Jacomina Su- zanna, rf. van Dirk du Pree en van Suzanna Jacomina de Bree. Abraham, z. van Karel de Koeijer en van Janna Huijssen. 29 Juli. Maria Helena, d. van Daniel ICaan en van Anthonina Johanna Adriana Dekker. Overlijden. 25 Juli. Simon Jan Laurens, oud 9 .j., z. van Simon en van Pieternella Platteeuw.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3