(semengde berichten. Telegrafische berichten. en daarin bevonden alleen overblijfselen van verteerde dieren, meest van schadelijke insecten, zoodat het buiten kijf is, dat de pad tot de nuttige dieren behoort. Kirland gaat zelfs zoo ver te beweren, dat elke pad jaarlijks zoovele schadelijke insecten kan dooden, dat daardoor eene schade van f 40 a f 50 vermeden wordt, welke deze insecten zouden hebben kunnen aanrichten, als zij in leven gebleven waren. Zaanislag, 25 Juli. Een onlangs gehuwd werkman alhier kocht in de buurtschap het Veer eenige centiaren grond teneinde daarop een huisje tebouwen. Toen alle toebereidselen voor den bouw waren gemaakt, beweerde de aanpalende buurman. dat een strook van dezen verkochten grond aan hem toebehoorde en daarom het bouwen van dat huis met kracht te zullen tegengaan. Niettegenstaande bijna alle bewoners in die buurtschap beweren dat deze strook grond hem niet toebehoort, blijft den buurman in zijn voornemen volharden. De metselaar belast met het opbouwen van dat huis maakte in den grond de noodige insnijdingen voor het fundament, doch deze werden telkens door voormelden buur man of door diens vader, dadelijk, voorzoover het de betwiste strook grond betrof, weer dicht gemaakt. Wordt er aan het bouwen gewerkt, dan is den buurman of diens vader aanwezig om dat te beletten. Door den kooper van dezen grond en eigenaar van het te bouwen huis, werd de hulp der politie ingeroepen, waarop hedenmorgen op het terrein arriveerden twee manschappen van de brigade marechaussee uit Axel, benevens den veldwachter dezer gemeente. Op dat oogenblik had de vader van den buur man aldaar de wacht, en terwijl de metselaar de greppel voor het fundament op de noodige diepte trachte te brengen, werd de door hem verwijderde grond telkens door den vader voor- noemd teruggegooid en dichtte aanhoudend die opening. Eveneens werden voor het oog der politie ingemetselde steenen verwijderd en uit- gebroken zoodat tot groote schade van den jonggehuwden man het bouwen zal moeten wor- den gestaakt, totdat door den kantonrechter in deze uitspraak is gedaan, wat nog maanden kan duren. Intusschen zal tegen den al te ijverigen vader proces-verbaal worden opgemaakt wegens vernieling. Koewacht. Deze week mocht onze alge- meen beminde burgemeester, de heer C. Dierick en echtgenoote den dag herdenken waarop zij voor 40 jaren in het huwelijk traden. Op ver- zoek der jubiianssen hebben er geen openbare feestelijkheden plaats gehad en is het feest alleen in den huiselijken kring gevierd. A. de Brouwer, broeder van den op 19 Juni i. 1., te Stekene doodgeschoten strooperis door de rechtbank van Dendermonde tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens verzet tegen de politie. De veroordeelde, die eerst krankzinnig en daarna ernstig ziek is geweest, is thans weer geheel hersteld. De heer Alph. Baert van alhier, thans onderwijzer te Boskoop, behaalde Donderdag te Arnhem de akte van hoofdonderwijzer. St. Jansteen. Woensdag vervoegde zich bij den gemeenteveldwachter zekere R. uit Stekene om inlichtingen betreffende zijne 17jarige doch- ter, die in den nacht de ouderlijke woning verlaten had en naar hij meende alhier vertoefde. Het meisje werd gevonden op het noordeinde dezer gemeente tegen het Station Hulst bij zekeren A. Hooije, die daar Maandagnacht was komen wonen. Werner begon te verhalen. Hij sprak over het plotseling opgekomen denkbeeld om //onder te duiken," over zjjne reis naar Hamburg, zijn samentreffen met Gabori en over den aankoop der villa. //Die laatste dwaze streek ergert mij", zeide hij spijtig. //Het koste mij slechts vijf duizend mark, en die heb ik er wel voor over om eens aan een gril te voldoen. Maar ik heb er niet veel aan gehad. Na verloop van acht dagen begon het mij daar te vervelen, en toen ging ik weer heen". //Op welken datum vroeg Jurgens snel. z/In den nacht van Zaterdag op Zondag, dus van den 17den 0p den 18den JUni, met den personentrein die te twaalf uur aan het naburige station stilhoudt en daar kruist met den trein uit Hamburg naar Frankfort. Ge zult u er misschien over verwonderen, dat ik juist met den nachttrein vertrok, maar toen ik dien Zaterdagavond alleen in het eenzame huis zat, overmeesterde mij een gevoel van onbestemde vrees en afschuw. Denk eens aan zoo heel alleen in die villa op de eenzame heide en nog wel in het bezit van ongeveer honderd duizend mark, waarvan behalve Gabori ook nog de baanwachter kennis droeg. Er was mij die geheele week niets overkomen, dat was waar doch zoo'n onbestemd gevoel van vrees komt plotseling bij een mensch op. Ik schreef een paar regels aan den baanwachter en legde den brief op de schrijftafel, den volgenden morgen moest de klemdochter van den ouden man mijn schrijven wel vinden, en toen ging ik heen. Den volgenden ochtend was ik te Hamburg". Het kind dat nog al aan H. gehecht schijnt werd door den veldwachter over de grenzen gebracht, vanwaar zij met haar vader naar huis terug keerde. Clinge, 26 Juli. De gemeenteraad hield heden eene openbare zitting, waarin aan de orde was het verbouwen der scholen te Clinge en Nieuw-Namen. Ook werden benoemd twee af- gevaardigden in het bestuur der ambachtsschool te Hulst, waarvoor door den Raad werden aan- gewezen de heeren D. Vercauteren, burgemeester en J. F. Buijsrogge. Tot onderwijzer met hoofdacte aan de school te Clinge werd benoemd de heer A. P. H. Derksen te Venray. Nog werd den Raad aangeboden de gemeente- rekening'over 1905. Een zeer brutale inbraak heeft er Don- derdagnacht in de Hondiusstraat te Rotterdam plaats gehad. In perceel no. 35 aan die straat woont de heer W. Dasbach, schilder. Achter zijn huis is een tuin, die uitkomt op een nog onbebouwd stuk land langs den Nieuwen Binnen- weg. Gisterenavond omstreeks half twaalf begaf de heer Dasbach zich ter ruste en vanochtend om 5 uur, bij het ontwaken kwam hij tot de ont- dekking bezoek van inbrekers gehad te hebben, zonder dat hij iets van hun aanwezigheid heeft gemerkt. Alleen de buren hebben hun honden hooren aanslaan meer niets. De inbrekers hebben zich van de zijde van den Nieuwen Binnenweg af toegang verschaft. Na het stuk land te hebben doorloopen, zijn zij over een schutting geklommen en zoo in den tuin van den heer Dasbach gekomen. Door de verandadeur, die niet goed gesloten schijnt geweest te zijn, kwamen zij in huis en in de slaapkamer van den bewoner. Uit een onge- sloten kast hebben zij daar weggenomen een klein ijzeren geldkistje, inhoudende viergouden ringen, waarvan er een gemerkt is W. D. en M. B. 6 October '95, voorts tweegouden oorbellen, een zilveren servet-ring, vier rijksdaalders en een levensverzekering- en een brandassurantie- polis. Daarna gingen de inbrekers naar het bed, waarop de bestolene rustig doorsliep en haalden uit zijn pantalon, die op een stoel voor het bed lag, zijn portemonnaie, waaruit f 5 genomen werd. Het is den inbreber of inbrekers ontgaan dat er in een zijzakje van die portemonnaie ook nog zes gouden tientjes zaten, want deze goudstukjes zaten er nog in, toen de heer Dasbach zijn portemonnaie in zijn tuin terug vond, waar zij, nadat de 5 er uit was genomen, was wegge- worpen. Totnogtoe is van dader of daders geen spoor ontdekt. Dinsdagavond toen de arbeider W. K.. wonende in de Besterd te Tilburg, van zijn werk thuis kwam en moeder de vrouw, die even een boodschap wasgaan verrichten, niet thuis vond, ontstak hij bij hare thuiskomst daar- over in zulke woede, dat hij door een beroerte werd getroffen en op de plaats dood bleef. Er wordt opnieuw melding gemaakt van een ernstig spoorwegongeluk. Niet ver van Spokane, in Washington, is de //Great Nor thern" met zeer groote snelheid stoomende, uit de rails gesprongen en een helling van 20 meter afgerold tot in het Diamant-meer. De machine en twee wagens vielen in een diepe plek van het meer, en behalve de machinist en de stoker verdronken negen reizigers. Veertien menschen Reinholt Werner verzweeg hier iets. Eigen- lijk was hij vertrokken als een vluchteling, omdat hij had ontdekt dat Lili een innige genegenheid voor hem had opgevat. Hij vond dit min aan- genaam en wilde daarom een afscheid vermijden. Doch dit behoefden zijne beide toehoorders niet te weten. Geen van de drie heeren had echter eenig vermoeden, dat juist dienzelfden nacht Gabori om een duistere reden naar de eenzame villa was gereisd, waar hij Reinhold Werner nog dacht aan te trelfen. Wanneer zij dit geweten hadden, zou hun een rilling door de leden ge- gaan zijn. Doch nu ook zaten zij in min op- gewekte stemming bij elkaar zij gevoelden, dat er iets was, dat nog opheldering eischte. Jurgens verbrak het eerst het stilzwijgen. z/Dus waart ge den 18den Juni's morgens vroeg te Hamburg. Den avond te voren kwam ik daar ook aan, maakte toevallig kennis met dien Gabori, en vernam van hem, dat ge reeds een week geleden daar waart aangekomen. De schoft heeft mij dus verzwegen, dat ge uw in- trek hadt genomen in de villa." z/Wat hebt ge in Hamburg gedaan z/Oorspronkelijk had ik het plan, naar Son- dervig, op Jutland, te gaan. Daarom ging ik dan ook naar het telegraafkantoor, om per draad vooraf kennis te geven van mijn komst. Wil men een geschikt verblijf vinden, dan is dat wel noodig in dat nesterige dorpjeer zijn daar niet veel woningen beschikbaar". Jurgens haalde op dit oogenblik een ver- frommeld blad papier uit zijn borstzak te voor- schijn, legde het op de tafel en zeide //Wij zijn gekwetst, eenige zeer ernstig. Tot de omgekomensn behoort rechter W. B. Townsend, uit Britsch Columbie. Misdaad of ongeluk Voor eenige dagen werd te Batice, nabij Verviers, het lijk gevon den van een landarbeider, Frans van der Hoost, die men dacht daar plotseling gestorven te zijn tengevolge van een beroerte. Maar de lijkschouwing heeft aan het licht gebracht, dat de dood eene heel andere oorzaak heeft gehad. Sporen van geweld zijn op het lichaam bevonden. Daarenboven heeft een nauwkeuriger onder- zoek doen ontdekken dat de man voor zijn dood in het bezit was van 45 francs en dat gdld is niet meer op het lijk gevonden. Er heeft dus zonder den minsten twijfel een misdaad plaats gehad. Te Parijs is de winkelier Haegeli in de Rue Bondy zwaar gewond door de ontploffing van een kistje, dat de postbode hem gebracht had. In het pakje zat een houten doos van 33 centimeters lang op 22 breed en 12 hoog. Een bijgevoegde enveloppe bevatte het sleuteltje. De winkelier Haegeli stak het in het slot en draaide. Een vreeselijke ontploffing volge. Al de ruiten vlogen in stukken en Haegeli zonk ineen, vreeselijk gekwetst. Zijn vennoot, die ook in den winkel was, kreeg heel het gezicht vol stukken glas. Wat Haegeli betreft, zijn linkerarm was letterlijk in stukken gescheurd, zpn rechter arm en zijn gelaat erg verbrand en hij had wonden over het heele lichaam. Stukken vleesch waren afgerukt en tegen den muur geslingerd. Kogels waren overal in den muur gedrongen en zelfs op de 4e verdieping werd een jonge vrouw door een kogel licht gekwetst. Daar Haegeli zeer liefdadig was, kan men de oorzaak niet vermoeden. Het pak was afgegeven op het postkantoor van de Rue du Louvre, zonder naam van afzender, maar aangezien er Zondag slechts twee pakjes zijn aangegeven, zal de bediende misschien een signalement kunnen opgeven. Een stoutmoedige djef is er in gelukt, ten nadeele van eene 86jarige rentenierster uit den omtrek van Herve, bij Luik, een som van 100,000 franks te stelen. De dief heeft in de kast waar hij den schat uithaalde, nog een kistje met 75,000 fr laten staan. Te Innsbruck stortte een in aanbouw zijud restaurant in, terwijl daar 30 arbeiders aan het werk waren. De meeste wisten zich door een koenen sprong te redden, maar 2 kwamen om en 5 zijn zwaar gewond. Alle verongelukten zijn Italianen. De instorting wordt geweten aan het opborrelen van grondwater. Ook te South Framinghan, in den Amerikaan- schen staat Massachusetts, stortte een in aanbouw zijnd hotel in, waarbij 50 arbeiders onder het puin bedolven werden. Men vond 10 lijken en 8 zwaar gewonden werden naar het hospitaal vervoerd. - Als honden vechten. Een afdoende manier om bijtende honden van elkaar te scheiden werd onlangs te Wurzburg aangewend. Tusschen twee groote honden ont- stond geschil van meening, en de strijd ging spoedig over in een woedende bijtpartijPlot seling pakte de een den ander in den nek en bleef hem vasthoudenalle pogingen om het dier te doen loslaten bleven zonder gevolg. Na eenigen tijd kwam een oude man er bij en zei //Die laat spoedig los, dat geeft een groote grap." Hij ging op de vechtersbazen toe, haalde een snuifdoos uit zijn zak en wierp den woedenden hond een hoeveelheid snuif in de neusgaten. De uitwerking was verrassendde hond liet direct zijn vijand los, nieste eenige malen en liep met de staart tusschen de beenen niezend weg. Drama te Merelbeke. Alice Duvillers, 18 jaar oud, dochter van een melkboer van het gehucht Mijlewijk, werkte sedert lang bij den landbouwer Goossens-Heynderickx wonende te Lemberge, doch slechts enkele minuten van haar huis. Zij ging 's avonds naar huis. Over eenige weken was daar Edward Yerbeke, uit de Schapersstraat te Merelbeke, komen werken en deze wilde met haar verkeeren. van de politie weten alles en bezitten alles. Hier is het telegram, maar het is niet door u geschreven." Reinhold Werner lachte en toonde zijn wijs- vinger, die met een lapje omwikkeld was. //Men schijnt mijn spoor gevolgd te hebben, alsof ik een misdadiger ware. De zaak is echter gemakkelijk op te helderen. Bij het uitstappen uit den trein was de wijsvinger van mijn reehter- hand beklemd geraakt tusschen de deur. Ik leed verschrikkelijk pijn, want de nagel hing er bij. Schrijven kon ik zoodoende niet. Op het telegraafkantoor gekomen, verzocht ik een vreemden heer, die naast mij aan den lessenaar stond, of hij een paar woorden voor mij wilde schrijven. Natuurlijk deed hij dat met de grootste bereidwilligheid en met een zeer slechte pen." (Wordt vervolgd). De ouders Duvillers geboden hun dochter, dat verkeer af te breken en, om hem. te ont- snappen, bleef Alice van het hof Goossens weg en werkte tehuis. Yerbeke was daar kwaad om hij begon te drinken en zijn baas zond hem weg. Hij had ook bedreigingen tegen Alice uitge- sproken. Zondag nu, tusschen 1 en 2 uur, ging Alice naar de Zondagsschool, in het klooster te Merel beke. Hare zuster Angelika, die 23 tot 24 jaar oud is, ging met haar mede, uit vrees voor Verbeke. Toen zij den molen van Mijlewijk voorbij waren, zagen zij iemand staan in de Zandstraat, die van Mijlewijk naar het klooster leidt. Het was Yerbeke, die haar groette en toen op eens zijn revolver trok, roepende Nu is 't gedaan met u De twee meisjes vluchtten terug. Ze werden ingehaald op den steenweg aan een korenveld en daar schoot Yerbeke op Alice, die getroffen werd aan den rechterslaap. De kogel kwam terecht op het sterke deel van het kaakbeen, schampte af, boorde een gat onder de huid en vloOg weg. Verbeke was op Alice gesprongen, die ge- vallen was en sloeg met den revolver op haar hoofd. Angelika sprong er tusschen, trok en sleurde, zoodat Alice toch recht geraakte en voort kon vluchten tot aan het hek van den molenwal. Verbeke bedreigde Angelika, die hare zuster verdedigde en riep -Mijd u, of ik schiet u ook dood Angelika klopte op de vensters van maalder De Smedt, die seffens opsprong en naar buiten snelde. Jan de Vos kwam ook juist toegeloopen, en Verbeke dat ziende, nam de vlucht naar huis, na zijn slachtoffer de laatste slagen aan het molenhek te hebben gegeven. Het meisje werd in het huis van maalder De Smedt gedaan zij bloedde erg uit eene wonde boven op het hoofd, welke echter maar een huidwonde is. Uit de wonde door den kogel veroorzaakt, heeft zij weinig gebloed. Dokter Callaert heeft vastgesteld dat de wonden niet doodelijk zijn, indien geen verwikkelingen voorkomen. Het slachtoffer mocht echter niet naar huis gebracht worden. De moordenaar Yerbeke was naar huis ge- gaan. Zijne moeder heeft hem naar het politie- bureel geleid. Alice Duvillers is de dochter van zeer deftige lieden, die met melk naar Gent rijden. Yerbeke staat bekend als wildstrooperzijn ouders zijn vroeger ook boeren geweest. (Hbl. v. Antwerpen). 's Gravenhage, 27 Juli. Blijkens het heden uitsresreven bulletin is de toestand van Hare Majesteit de Koningin bevredigend. De nacht was rustig en de algemeene verschijnselen gunstig. Gemeenteraad wan Sas van Gent. o o Zitting van 26 JnJi 1906. Tegenwoordig de heeren: Wauters, Oole, Van den Berg, Pauwels, Hamerlynck, Versluijs, leden en F. Stubbe, secretaris. Afwezig: de heer Malotaux. Voorzitter: de beer P. Wauters. De notulen der vorige vergaderiDg worden voor- gelezen en onveranderd goedgekeard. 1. Mededeeling ingekomen stukken. a. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van het raadsbesluit verhooging jaarwedde van den onderwijzer De Caluwd. Aangenomen voor kennisgeving. b. De begrooting van de gezondheidseommissie voor het jaar 1907 wordt z. h. s. goedgekeurd. Door deze gemeente wordt /75,07£ bijgedragen. c. Verzoek om bijdrage in de kosten voor oprichting eener ambachtsschool te Ter Neuzen. Wordt uitgesteld tot de voigende vergadering wegens te laat ingekomen. d. Brief van Burg, en Weth. van Zaamslag naar aan- leiding van de circulaire van den Minister van Binn. Zaken in zake afzondering en verpleging van lijders aan eene besmettelijke ziekte, om voor gezamenlijke rekening met andere gemeenten een paviljoen te bouwen aan de inrichting tot Ziekenverpleging te TerNeuzen. Wordt bedoten daarop niet in te gaan, daar hier een voidoende ziekenlokaal Sanwezig is. 2. De gemeenterekening over 1905 wordt tot onder- zoek gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Pauwels, Hamerlynck en Versluijs. 3. Iierziening reglement algemeen armbestuur. Dit reglement dat voorgelezen en goedgekeurd wordt treedt in werking 1 Jan. 1907. 4. Benoeming lid van het algemeen armbestuur wegens wegens perlodieke aftreding van den heer J. Oole. Hiervoor worden aanbevolen de heeren J. Oole en E. Geirnaert. Bij stemming wordt den heer J. Oole met 5 stemmen en 1 bianco herbenoemd. 5. Voorstel tot verlenging van den termijn tot ont- ruiming der onbewoonbaar verklaarde baanwachters- woningen. Daar het vorige raadsbesluit van 6 maanden verlenging door Ged. Staten niet is goedgekeurd en de gezondheids eommissie adviseert om 3 maanden verlenging te geven moet een nieuw besluit genomen worden. Burg en Weth. stellen voor de verlenging op 6 maanden te honden, daar de nieuwe woningen waar thans een begin mede gemaakt is, op 3 maanden niet klaar kunnen zijn. "Wordt met algemeene stemmen aangenomen. 6. Voorstel tot wijziging verordening der regeling op het openbaar onderwijs. Wordt volgens wijziging var. Ged. Staten goedgekeurd. 7. In besloten vergadering worden eenige. bezwaar- schriften tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag behandeld. De aanslagen van de heeren Boddery. Quist en Gam- bier worden gebracht van de 4e naar de 2e klas.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 6