PUT, BKEUKEv. A. MASQUELIER, Flinke Bijverdienste. Woon- en Winkelhuis, S. R. ELZINGA. „UIT V00RZ0RG, Een teeken van goede gezondheid. Advertentien. Uit de hand te koop Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Melkvoedse! voor KinderenenZieken. C. A. &0TJW, te Zaamslag, R. L. DE WITTE-VERLINDE, n ELZINGA, Dr. OSCAR BLONDEEL. Begrafenis-Maatschappij paar uur later met de kinderen door den man afgehaald. Maandagavond kregen te Goes een veertien- tal opgeschoten jonge mannen op de Groote Markt twist, die op den Oostwal zou uitge- vochten worden met stokken, waarvan sommige, zooals beweerd werd, met spijkers erin. In twee partijen verdeeld als zij waren, werd het een formeele vechtpartij en vielen er geduchte klappen. De daar wonende rijksveldwachter werd uit zijn bed geklopt. De commissaris van politie, wonend aan de overzijde, aan den Oost- singel, was spoedig ter plaatse en aiarmeerde politieagenten, waarop de belhamels werden verbaliseerd. Zij kalmeerden toen. Te half twaalf konden de omwonenden, die uit hun slaap gewekt waren, weder ter ruste gaan. In een tuin te Rotterdam had een kat een merel gevangen. Een achttal merels viel daar- op poes zoo verwoed aan, en begon baar zoo met de scherpe snarels te bewerken dat poes baar prooi los liet en het hazenpad koos. J amruer genoeg was de vogel te reel gelmvend om er het leven af te brengen. De Haarlemsche paardenloterij De laatste jaren wilde het niet best met de Haarlemsche paardenloterij, wat te wijten was aan ingeslopen misbruiken, waarvan wel het ergste was het aan het lokaal, waar de prijzen stonden, opwachten der winners, die dan op lang niet altijd nette wijze werden geexploiteerd en soms bespoftelijk lage sommen maakten voor gewonnen paarden en rijtuigen. Daaraan heeft de commissie nu een eind ge- maakt, door te bepalen dat zij van iederen ge wonnen prijs desgewild 75 pet. uitbetaald van wat hij gekost heeft. De winners komen nu aan het lokaal, vernemen daar wat zij voor den prijs in geld kunnen krijgen, doch behoeven dat geld niet te accepteeren, daann blijven zij volkomen vrij, doch zij weten nu in ieder geval, wat ongeveer de waarde is van hun prijs. Een gevolg van dezen maatregel is, dat de loten zoo goed als uitverkocht zijn, terwijl men de laatste jaren met duizenden loten bleef zitten. Te Ethen (N.-Br.) is Dinsdagavond de landbouwer C. H. door het op hoi slaan van een paard, onder een wagen met hooi gekomen waarbij een wiel hem over de borst ging. De borstkas werd ingedrukt, en H. was na eenige oogenblikken een lijk. Op het station Winschoten is Woensdag- middag de hulparbeider J. K. bij het rangeeren tusschen een trein en het perron geraakt, met het gevolg, dat hem een hand werd afgereden. In den nacht van Zondag op Maandag is te Rotterdam een bootwerker, zekere E. van Dijk, vermoord. Gebleken is dat v. D., die als een goed huis- vader bekend staat, bijna den geheelen Zondag op Feyenoord heeft doorgebracht, waar ver- sehillende personen hem gezien en gesproken hebben. 's Nachts om een uur is irij alleen den Hillepolder ingegaan, op weg naar huis, en men vermoedt, dat de moordenaars hem in dien polder opgewacht hebben. De agent die v. D. op het trottoir in de Pretorialaan vond liggen, dacht aanvankelijk met een beschonken man te doen te hebben. Hij hielp hem op en trachtte hem te doen loopen, doch daar dit niet gelukte, begaf hij zicE naar de Paul-Krugerstraat om een hand- wagentje machtig te worden. Door bemiddeling van een bakker kreeg hij er een, waarmede v. D., ongeveer een uur nadat hij gevonden was, naar den politiepost op den Hilledijk is gebracht. Daar bleek zijn dood. De agent was half een de plaats gepasseerd, waar hij later v. D. vond. Op dat oogenblik was niemand in de omgeving te zien. Een half uur later meent hij, toen hij den polder inge- loopen was, uit de richting van de Pretorialaan om hulp t'e hebben hooren roepen. Zesduizend bierhuishouders te Berlijn hebben Maandagavond een vergadering gehouden tegen de verhooging van den bierprijs door de brouwerijen. De vergaderden veroordeelden de poging van de vereenigde witbierbrouwerijen om uit den moeielijken toestand van de bierhuis houders munt te slaan en besloten alleen wit bier te koopen bij brouwers die niet tot den ring behooren. De bierhuishouders zullen verder met alle middelen streven naar de oprichting van eigen en cooperatieve brouwerijen. Gevaarlijke hondentrouw. Een jonge landschapschilder te Parijs kreeg in zijn atelier bezoek van een vriend, die zijn hond, een prachtigen New-Foundlander. bij zich had. Ter wijl het sterke dier in een hoek van het atelier op een schapenvacht lag, wilden de heeren voor tijdverdrijf zich wat in het schermen oefenen, maar nauw hadden zij de fleurette gekruist, of de hond, zijn meester in gevaar wanend, sprong op en, eer deze het beletten kon, beet hij den schilder de keel af. De ongelukkige was ter- stond dood en zijn vriend moest den hond dood- schieten, daar hij van zijn slachtoffer niet los te krijgen was. Bij een geweldigen storm is de beek Charnaix overstroomd, waardoor de spoorweg en de rijksweg bij Modano ondergeloopen zijn. Het water heeft verscheidene brug^en weggesla- gen of doen instorten en het dorp Fourneaux geheel overstroomd. De gemeenschap met den Matterhorn is afgebroken, evenals die met Italie. Er zijn 10.000 M8. aarde en steenen van de bergen in het dal gevallen. Het gerucht loopt, dat 5„menschen omgekomen zijn. Te Middelkerke bij Ostende waren twee dienstboden 's morgens te half 6 een bad in zee gaan nemen. Zij verwijderden zich in den mist te ver van den oever, verloren grond en werden door de eb meegesleept. Een andere meid, die de twee eersten vergezelde, werd ongerust, toen zij hen niet terug zag komen en zij riep om hulp. Alle pogingenom de twee verdwenen meisjes terug te vinden, bleven vruchteloos. De fabrieken van verduurzaamde krabben in de Ditmarschen (Holstein) bereiden uit de schalen van die dieren een soort van meel dat als varkens- en vogelvoeder en als mest ge- bruikt wordt. In liet afgeloopen jaar zijn on geveer 6000 centenaars krabben ingemaakt en ruim 300 centenaars van het meel bereid, waarvan elke centenaar 12 mk. opbracht. In een restaurant te Dusseldorf versche^i een Franschman en verlangde eten. De kelner verstond geen woord Rransch, de bezoeker geen woord Duitsch, en elkaar begrijpen deden ze dan ook niet. Eindelijk werd de chef geroepen. Die was jarenlang in Frankrijk kelner geweest en de Franschman kreeg dan ook weldra wat hij verlangde. Maar toen't op betalen aankwam zag de gast tot zijn verwondering op de nota staan //Fransch 0,60". De chef verklaarde daarop dat de kennis van die taal zijn geeste- lijk eigendom is en hij zijn Fransche lessen ook had moeten betalen. De vermoedelijke pleger van den moord op den jeugdigen Louis Noten te Stabroeck is gevonden. Het is een jongen van 12 jaar oud en woont op den Kleinen Molen. Hij heeft bekend met Noten ruzie gehad en daarna ge- vochten te hebben. Hij had nog twee frank op zak van de 2,50 fr. die Noten pas gebeurd had als loon. De vijftig overige centimes had de moordenaar op de kermis van Oorderen verteerd. Yolgens een later bericht in het Hand, van Antw. heeft de kleine moordenaar volledige bekentenissen gedaan. Hij heeft de plaats aange- wezen waar hij het slachtoffer afwachtte. Daar hij wist dat de kleine Louis zeer sterk was, had hij zich met een pennemes gewapend en hem toen eenige steken toegebracht. Ziende dat hij na die steken nog leefde, stopte de dader zijn mond vol slijk, om hem het schreeuwen te beletten. Het geld dat hij den knaap had ontnomen, is hij met kameraden te Oorderen en Lillo gaan versnoepen. De vaders van de twee kinderen zijn beste vrienden, en de twee kinderen leefden ook in goede kameraadschap. Men heeft de beurs van het slachtoffer niet teruggevonden. Brave menschen zijn de bewoners van Stockholm. De rechtbank zou verleden week op den voorgeschreven dag zitting houden, maar er viel niets te rechten, geen enkele be- klaagde had zich voor een of ander strafbaar feit te verantwoorden. Yolgens een oud ge- bruik geven de rechters in zulk een geval - dat daar meer schijnt voor te komen aan den procureur-generaal een paar witte hand- schoenen ten geschenke. Te Kwintsheul is een slager, die een ziek varken had geslacht en zich daarbij even had verwond, of te voren reeds een wondje had, aan bloedvergiftiging gestorven. Het zou van belang zijn vast te stellen hoeveel geld aan werkloon en aanschaffingskosten in de laatste 30 jaren door gebruik van een doelmatig bederfwerend middel voor het hout gespaard is. Het grootste succes op dit gebied heeft zich eene in gebruik zeer eenvoudige en goedkoope impregneerolie verworven, die onder den naam Avenarius Carbolineum alom beken.d is. Het Avenarius Carbolineum beschermt het daarmede behandelde hout tegen verrotting en zwam. Geen ander preparaat kan op zulke resultaten bogen, als het Avenarius Carbolineum, waarvan de vele attesten van vaklui het beste bewijs zijn. Daar onder den naam Carbolineum ook minderwaardige producten worden aange- boden, zoo lette men bij den inkoop op den vollen naam Avenarius Corbolineum en adres- seere bestellingen of aanvragen aan de vertegen- woordigers van het Avenarius Carbolineum Gebrs. RIBBENS, Touwslagerij, Ter Neuzen. DAGEN. Yoorm. Nam., Zaterdag 28 Juli 6 18 6.46 Zondag 29 7.14 7.48 Maandag 30 8.22 8.58 Dinsdag 31 9.37 10.13 Woensdag 1 Aug. 10.49 11.26 Donderdag 2 n 11.57 Vrijdag 3 n 0.27 12.53 Yele bleeke personen, die er sleclit uitzien weten niet dat zij in de advertenties van deze courant liet middel zullen vinden om gezonde kieuren te hekomen, een tee- ken van volmaakte gezondheid. Dat zij dit lezen. Dit is overtuigend. De goede kieuren. De Pink Pillen geven goede kieuren. De schoone kieuren op de wangen, de roode lippen, zijn een teeken dat niet bedriegt. De persoon die schoone kieuren heeft bezit eene goede gezondheid. De Pink Pillen geven schoone kieuren dat wil zeggen, zij geven de gezondheid. In dit opzicht geven wij onder duizenden het voorbeeld van Juffr. Geertruida Christiaans, Zwaanstraat, Cuyk aan de Maas, die schrijft #Met groot genoegen deel ik U mede dat de Pink Pillen mij geheel en al genezen hebben. Thans heb ik een frissche kleur, voorheen was ik bleek, ik had geen eetlust en ik was vermoeid bij de geringste krachtsinspanning. Thans, een zwaar werk, vermoeit mij niet." Waarom hebben zekere personen schoone kieuren op de wangen en lippen omdat een rijk, overvloedig, rood en zuiver bloed in de kleinste aderen onder de huid stroomt. Anderen zijn bleek en vaal van kleur omdat zij juist dit roode, overvloedige. rijke en zuiver bloed niet bezitten dat aan de anderen deze schoone kieuren geeft. De behandeling met de Pink Pillen zal U op snelle wijze schoone kieuren bezorgen. De Pink Pillen geven rijk en zuiver en over vloedig bloed. Zij bevorderen ook den eetlust en de spijsvertering en versterken het zenuw- gestel. De geneesheeren schrijven ze voor aan de lijders aan bloedarmoede, aan de jonge bleek- zuchtige meisjes, aan de rheumatiekhjders, aan hen die aan de maag lijden, die slecht de spijzen verteren, aan de kinderen wier vorming moeilijk is en aan hen die de St. "V itusdans hebben. Prijs 1,75 de doos, 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Steiger 27, Rotter dam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Ook echt verkrijgbaar voor Ter Neuzen en omstreken bij Joh. de Roos, K 157, Ylasmarkt, Middelburg. Men eische steeds de Pink Pillen met het strookje waarop staat Snabilie, Steiger No. 27, Rotterdam. Te Ter Neuzen alleen verkrijgbaar bij A. YAN OVERBEEKE—LEUNIS. Genezing zonder operatie door den nieuwen band van B renk meester, Jezusstraat 20, Antwerpen. Is den eersfeii Woenstiag van Augustus te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des vooriniddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKE KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder sielsel voor bet recht aiaken van scheef gegroeide kinderen. Zenmvarts, Badhuisstraat 28, VLISSINGllN zal in Augustus en September wegens veelvuldige uitstedigheid voor ambtsbezigheden, slechts op vooraf schriftelijk overeen te komen dagen te consulteeren zijn. In alle plaatsen van Zeeland en Z.-Vl. worden nette personen g'evraagd om met behulp van een Hoofd-Agent groote en kleine verzeke- ringen te sluiten, op booge en blijvendeverdienste. Yakkennis onnoodig. Br. fr. letter &.H. Bureau Tlissingsche Courant te Vlissingen. De beroemde Winselmann Ssaai- machines die overal met gouel bekroond zijn, werken vlug en zacht, zijn zeer geschikt voor alle Borduurwerk, zijn ongetwijfeld de beste en goedkoopste. De nieuwste modellen voorbanden bij Be ondergeteekende heveeit zich beleefd aan voor bet van GCousen, Sokken, Borstrok- ken, Truien en al wat verder tot het vak behoort. Bsiovende een viugge en nette bediening. Onder beleefde aanbeveling Dijkstraat 72, Ter Neuzen. een naar de eischen des tijds ingericht geschikt voor alle bedrijven en gelegen in de hoofdstraat van Ter Neuzen. Te bevragen bij •Mejuffr. YAN LEEUWAARDEN, Noordstraat. Kieuwe Zending JACS DE KOK, - Ter Neuzen, Noordstraat 14, TER NEUZEN. Onze inrichtingen zoowel in TER NEUZEN als OOSTBURG, laten toe bij elke weers- gesteldheid bet fijnste werk te leveren. Onze electrisclie inricbting voor vergrootingen stelt ons in staat, naar elk portret, aan billijken prijs, de fijnste vergrooting te leveren. Beleefd aanbevelend, Uw dienaar, 99 TE MIDDELBURG. Zij die lid wenschen te worden van bovenge- noemde Maatschappij gelieven zich te vervoegen bij den Agent j Ter Neuzen. A. C. YAN DER PEIJL. Juff. Geertruida Christiaans (Portret Brainich Leusink). i ;Yv^' •- f 4"A T T "JT M A Tf 's overtuigb ^at men> om Jeven, IjiijJuJJi ItLLLli eerst en vooral nioet eten, en dat er, om goed te kunnen eten, tanden noodig zijn. Maar het is slechts met goede tanden dat men het uest eten zal. Oud en jong kan heden ten dage van een mooi uitmuntend gebit genieten. Men behoeft zich slechts te wenden tot gedipiomeerde der Tandheelkundige school van Parijs (de beroemdsteTandheelkundige hooge school van Europa), 49 Plateaustr., (reclitover de Nieuwe Hoogeschool), 5 minuten van de Zuidstatie, en men zal overtnigd zijn dat men nimmer meer bevreesd en met het volste vertronwen een Tandheelkundige raadplegen kan, zonder de ininste pijn te ondergaan. De personen, die de stad niet bewonen, kunnen nog denzellden dag bediend worden, zoowel voor be- werkingen in den mond, als voor plaatsing van kunst- tanden en gebitten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2