Flinke Bijverdienste. Openbare Verkooping. Openbare JVerkooping. BOUWLAND, een DAGMEISJE. Woon- en Winkelhuis, Bijzondere aanbieding. uitverkocht, ofltaaglijders. Maagpoeders I Tandmeester GEORGES VAN PEENE, M. J. VAN DIXHOORE. - Ter Meuzen. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. 4 Aardappels, 5 hectaren Tarwe, 7 Haver, 31/2 Paardenboonen, Zaterdag 28 Juli 1906, Een kavel uitmuntend ED. VAN DOMMELEN te Walsoorden. Uit de hand te koop De hevigste Kiespijn, Zenuwkoortsen, Fleurecijn in het hoofd en Influenza-pijnen Met 1 ianuari 1906, is de spreekkamer van den Bedden, Matrassen, Veeren, Kapok, Houtwol, Zeegras, VIokken, Beddetijken, enz. VEEREN enz. per l/> Kg. gelijk. Handelsberichten. BURGERL8JKE STAND. 4 hectaren Tarwe, 3 Gerst, 13 Haver, 3 Boonen en GEVRAAGD: Te huur of te koop G. MEERTEHS, Gemeenteraad van Axel. Gemeenfersad van Philippine. Hulst, 23 Juli. KOERS TAN HET GELD, Belgisch per 100 fr. 47,90 a. f 47,925 Engelsch per 12,- 12,-. ZEETIJDINGEN. Van 23 tot en met 24 Juli. a a sluizen albier 30 binnenvaartuigen op- en 29 af- geschutdoor de Westsl. 7 op- en 6 afge- scbut. Positie der stoomschepen. DAGEN. Yoorm. Nam. Donderdag 26 Juli 4.47 5.7 Vrijdag 27 n 5.30 5.54 Zaterdag 28 6.18 6.46 Zondag 29 7.14 7.48 Maandag 30 u 8.22 8.58 Dinsdag 31 9.37 10.13 Woensdag 1 Aug. 10.49 11.26 Hedenmiddag overleed plotseling in den leef'tijd van 91/2 jaar onze innig geliefde Zoon, Broeder en Kleinzoon SIMON JAN. Mede namens de familie, S. LAURENS en Echtgenoote. Ter Neuzen, 25 Juli 1906. In alle plaatsen van Zeeland en Z.-Vl. worden nette personen gevraagd om met bebulp van een Hoofd-Agent groote en kleine verzeke- ringen te sluiten, op hoogeenblijvendeverdienste. Vakkennis onnoodig. Br. fr. letter E.IKi. Bureau Tlissingsche Courant te Viissingen. De Notarissen P. B.Dmnoleyn, te Honte- nisse en Vermenlen te Moerbeke, zullen ten verzoeke van de Familie BURM te Axel, op Vrijdag 27 Juli 1906, des namiddags 1V2 uur, in het openbaar verkoopen alles wassende in de polders Beoostenblij Bewesten en Benoorden, gemeente Axel. Te beginnen aan de Haver nabij Kijkuit, voorts aan den Langenweg voor de hofstede van Mej. de Weduwe Koster, daarna aan den Armendijk, gemeente Axel. en De Notarissen Dumoleyn te Monten isse Vermeulen te Moerbekezullen ten verzoeke van Mej. de Wed. D. F. Dieleman te Axel (Drieschouwen), in het openbaar ver koopen, op Vrijdag 27 Juli 1906, des namiddags 4 uur (na afloop der verkooping bij de Familie Burm), wassende in de polders Beoostenbleij, Be westen, gemeenten Axel en Koewacht. Te vergaderen bij Ed. Valent. De Notaris P. Zijlstra te IJzendijke is voornemens des nam. 5 uur, in de herberg van Math. v. d. Hooet te Biervliet, publiek te verkoopen voor Mej. de Wed. J. BAERTFaro gelegen in den Paulinapolder ge meente Biervliet, aan den steenweg, kad. bekend in Sectie.C nummer 865, groot 4.50.50 h.a. of 10 gemeten 33 roeden. Verdeeld in 3 koopen met reeht van samen- voeging. Te aanvaarden bij het rooven van den oogst in 1906. Grondlasten voor kooper van af 1 Juli 1906. Polderlasten voor kooper van af 1 Mei 1906. Betaling der kooppenningen 1 September 1906. Instelpremie 1j9 pCt. van TER NEUZEN, komt Zondag 29 Juli aanstaande van 'smorgens 9 tot 's na middags 6 ure poseeren bij 12 portretten kosten sleclits /1,50. tegen 1 Augustus, Adres te bevragen bij den Boekh. X). M. LITTOOIJ Az. Kerkboflaan, Ter Neuzen, waarin tot heden 8 baaltjes blom in de week werden verwerkt. Adres bureau dezer courant. een naar de eischen des tijds ingericht geschikt voor alle bedrijven en gelegen in de hoofdstraat van Ter Neuzen. Te bevragen bij Mejuffr. TAN LEEUWAARDEN, Noordstraat. Zoolang de voorraad strekt wordt uit mijne prachtige Stalen collectie voor Blousen eu Japonnen, eene groote sorteering aan zeer lage prijzen. Wie van deze gelegenheid wil profiteeren, haaste zicb. Leveringstijd circa 4 dagen. Dijkstraat, TER NEUZEN. worden in eenige uren genezen door de uitstekende KQORTSPOEDERS van H. VAN AKEN, Apotheker te Selzaete Prijs per doos f 0,50. Het beste gekende geneesmiddel tegen moagkrampen, maagontsteking, gebrekkige eetlnst, slechte spijs- verteringhartwater, oprispingen, braking en, zijn van H. YAN AKEN, Apotheker, Specialist te Selzaete. Zij kunnen door geen enkel geneesmiddel vervangen worden, 't is eene ernstige genees- wijze die verdient warm aanbevolen te worden aan elk persoon die aan de maag lijdt. Prijs per doos f 0,75. Centraal Depot bij H. VAN AKEN, Apo- tbeker-Specialist te Selzaete en in al mijne gekende Depots verplaatst van de Joseph Plateaustraat 45, naar de Statiestraat no. 17, bij de Zuid-Statie, te GENT. Zitting van 23 Juli 1906. Tegenwooi'dig de heeren: W. Dieleman, L. Lamaitre, P. Dregmans, P. van Fraaijenhove, M. Wolfert, F. Dekker Fz., P. Dekker Fz., P. van floeve en D. J. Oggel, leden en J. A. van Vessem, secretaris. Afwezig de heeren J. Smies en J. J. de Feijter. Voorzitter de heer D. J. Oggel. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. De heer Sinies komt onder het lezen der notulen ter vergadering. 1. Mededeeling ingekomen stukken. Een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, d.d. 18 Mei 1906 houdende terugzending van een exemplaar der gemeentebegrooting voor 1906, voorzien van het bewijs nunner goedkeuring. Aangenomen voor kennisgeving. Als voren, d.d. 1 Juni jl., houdende terugzending van het goedgekeurd kohier van den hoofdelijken omsiag voor 1906. Aangenomen voor kennisgeving. c. De begrooting van de Gezondheidscommissie voor het kaienderjaar 1906/1907 wordt zonder z. h. s. goed gekeurd. Door deze gemeente wordt 163,83j bijgedragen. d. Procesverbaai van kasopneming van den Gem. Ontv. d.d. 5 Juni jl. waaruit blijkt dat in kas moest zijn f 672,831 overeenkomende met de vertoonde gelden. Aangenomen voor kennisgeving. e. Brief van Burg, en Weth. van Zaamslag, naar aan- leiding van de circulaire van den Min van. Binn. Zaken in zake afzondering en verpleging van lijders aan eene besmettelijke ziekte, om voor gezameniijke rekening met andere gemeenten een paviljoen te bouwen aan de inrichting tot ziekenverzorging te Neuzen. Op voorstel van den Voorzitter, namens Burg, en Weth. wordt besioten daarop niet in te gaan, doch een locaal in het kazernegebouw alhier voor ziekenlokaal in te richten. 2. De Gemeenterekening over 1905, wordt tot onder- zoek gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Van Hoeve, Smies en Fraaijenhove. 3. De begrooting van het Alg. Burg. Armb. voor 1907 wordt tot ouderzoek gesteld in handen eener Com missie bestaande uit de heeren Wolfert, F. Dekker en De Feijter. 4. Met 8 tegen 2 stemmen wordt ingewilligd het verzoek van W. Mangold tot het plaatsen van houten palen met dwarsliggende ijzers voor zijne woning. Voor stemden de heeren Wolfert, F. Dekker, P. Dekker, Van Hoeve, Dieleman, Lamaitre, Van Fraaijenhove en Smies. Tegen stemden de heeren Dregmans en Oggel. 5. Z. h. s. wordt besioten om aan J. C. de Bruijn een vergoeding te geven van f 9, voor 12 dagen logement enz. van Trijntje Assem. 6. Verzoekschrift van den heer C. Dijkwel om maat- regelen te nemen voor eene behoorlijke afwatering van Me sloot loopende langs zijne woning. De Voorzitter deeit mede, dat de eigenaars der sloot reeds verzoeht zijn, die te zuiveren. 7. De voorwaarden van aanbesteding van petroleum voor school- en straatverlichting dienst 1906/1907 wor den na voorlezing vastgesteld zooals die waren voor het dienstjaar 1905/1906. 8. Verordening belasting op de openbare vermake- lijkheden, en 9 verordening belasting op de honden. Na voorlezing van een schrijven van heeren Ged. Staten dezer provincie waarbij Z.E. de Min. v. B. Z. mededeelt dat, door de aangebrachte wijziging in de belasting op de openbare vermakelijkheden, de gerezen bedenking niet is opgeheven, en dat volgens het slot van art. 4 der verordening, regelende de heffing van eene hondenbelasting, honden, die, uitsluitend gebruikt worden door personen om in hun levensonderhoud te voorzien van de belasting worden vrijgesteld. Het verband van deze bepaling met de in art. 3 gere- felde belasting voor honden, uitsluitend gehouden ten ienste van den landbouw en op de nijverheid, is niet duidelijk. De heer Lamaitre zegt dat er al zooveel over deze belastingen gesproken is en, hij er dus niets meer over .zeggen za), doch hij stelt voor de verordening op de openbare vermakelijkheden, de verordening regelende de heffing van een hondenbelasting alsmede de verorde ning op de heffing van schoolgelden in te trekken en door geen nieuwe te vervangen doch de oude verordening op de heffing van schoolgelden zooals die thans bestaat te behouden. De heer Dieleman zou de verordeningen nog eens gewijziga wilien indienen en zegt dat wauneer ze goed gemaakt zijn ze toch behooren te worden goedgekeurd. De heer Van Hoeve is ook tegen intrekking. De heer Van Fraaijenhove is voor het voorstel van den heer Lamaitre. Hierna brengt de Voorzitter het voorstel van den heer Lamaitre in stemming hetwelk met 6 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Voor stemden de heeren Wolfert, P. Dekker, Lamaitre, Dregmans, Van Fraaijenhove en Oggel. Tegen stemden de heeren F. Dekker, Van Hoeve, Diele man en Smies. 10. Tot leden van het Alg. Burg. Armb. worden her- benoemd de heeren Verijzer en Smies. 11. Vaststellen kohier schoolgelden en 12 Vaststellen suppletoir kohier hoofd. omsiag. Wordt z. h. besioten te behandelen in eene beslotene vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of iemand nog iets heeft voor te steilen, zegt de heer Smies dat het buiten- wegje r.u goed in orde is en dat hij eene beperking zou wilien maken op 't laden b. v. dat de weg daar met een last van hoogstens 3000 Kg. zou mogen bereden worden. De heer Lamaitre kan zich hiermede goed vereenigen en voegt er bij dat het nog meest vreemden zijn die het wegje stuk rijden, doch dat 3000 Kg. nog al wei'nig is. De heer Van Hoeve vraagt of't voertuig ook onder dat gewicht is begrepen waarop de heer Smies ar.twoordt dat het zijn bedoeling is dat de geladen waar dat gewicht niet te boven gaat, en dat er natuurlijk ook niet onder begrepen zijn voorwerpen, die niet deeibaar zijn. De Voorzitter is van meening dat 5000 K.G. op een kamion niet te veel is. De heer Dregmans zegt dat hij van meening is dat in Hulst zoo'n bepaling bestaat en kan zich met het voorstel goed vereenigen. Hierna wordt aan Burg, en Weth. opgedragen eene dargelijke bepaling te maken. De heer Van Hoeve zegt dat in de Oude Stad nog altijd een eindje grindweg ligt dat z. i. dient bekeid te worden. De Voorzitter zegt dat de daarvoor bestemde keien reeds in de kazerne liggen en zoodra de straatmakers beschikbaar zijn tot bekeiing daarvan zal worden over- gegaan. Niets meer te behandelen zijnde wordt de zitting ge- sloten en overgegaan tot het houden eener beslotene vergadering. Zitting van 24 Juli 1906 des voormiddags 10J- ure. Aanwezig: de burgemeester E. Cuelenaere; de beide wethouders L. J. de Mulder en A Wiskerke en de raads- leden P. F. Wijne, G. D. Voerman en A. de Mul. De leden E. Taelman en F. J. Taalman afwezig. De Voorzitter opent de vergadering. De secretaris leest de notulen der vorige vergadering. Deze worden goedgekeurd. Aan de orde De Voorzitter deelt mede dat de tegenwoordige aan- nemer A. Wolfert de trottoirbanden in de Gentsche breedstraat in orde wil brengen voor de som van 350, en dat hij indien de Gemeente het wenscht gaarne met de betaling wil wachten tot 1907. Ook maakte hij geen bezwaar dat de betaling van het bijwerk, dat f 218 bedraagt, op dat tijdstip geschiedt. Z. h. s. wordt dit aangenomen. De Voorzitter zegt dat Jean Taelman beloofd heeft eene begrooting op te maken van de bankjes voor de bewaarschool, doch die nog niet heeft ingezonden. Hij wenschte wel, dat die school 2 Augustus zou worden geopend. Zijn de bankjes dan nog niet klaar, dan zon de onderwijzeres de hare zoo lang in leen kunnen geven. Een der raadsleden merkte op, dat die kinderen voor de eerste maal wel feestelijk mogen onthaald worden de kosten daarvan zouden toch zoo groot niet zijn. Met wat melk en broodjes worden de kinderen een ge- noeglijken dag bezorgd. Ook dit wordt z. h. s. goed- gevouden. Burg, en Weth. steilen voor in het Kerkstraatje een teerton bij de riooleering te gebruikenmet weinig kosten kan de werkman dat zaakje best in orde brengen en zorgeu dat de kantsteenen op zijne plaats komen. Een schrijven van Victor Wijne wordt voorgelezen, waarin deze verzoekt om voor zijn huis eenige palen te mogen plaatsen voor de rijtuigen, die telkens zijne stoep beschadigen. Burg, en Weth. meenen hierop afwijzend te moeten beschikken, daar het plan bestaat alle straten van trotoir- banden te voorzien en indien daar hetzij van ijzer of hout eene afrastering was gemaakt, zou dit later nog eenige moeilijkheden kunnen opleveren. Na eenige discussie besluit de raad op dit verzoek afwijzend te beschikken. De secretaris deelt mede dat de begrooting en het kohier van den hoofdelijk omsiag voor 1906 is goed gekeurd. Ingekomen een schrijven van den heer ontvanger der directe belastingen met verzoek zijne zitdaeen voortaan te mogen houden op het Raadhuis, daar het ZEd. verveelt dit in eene herberg te moeten doen. De heer Wijne acht het beste met den heer ontvanger daarover in overleg te treden en hem te vragen, wat hij per zitdag daarvoor over heeft. Een schrijven van Th. van Hurck wordt voorgelezen, dat deze het verschuldigde tolgeld aan de gemeente niet kan overdragen, zoolang de landbouwer Dumoleyn hem niet heeft voldaan. De Raad besluit Van Hurck te kennen te geven, dat hij wel degelijk verplicht is, het verschuldigde te voldoen. De heer Wijne zegt, dat Van Hurck maar recht heeft op de helft, zijnde 80,50. De Voorzitter vraagt of het niet wenschelijk was advies daaromtrent in te winnen bij een rechtsgeleerde. Zoo deze denkt dat de Gemeente daar recht op heeft, zou hij gaarne deze zaak uit de wereld doen. Wordt alzoo besioten. De heer Wijne vraagt of nu de verordening in orde is, waarop toestemmend wordt geantwoord. Hierop worden twee adressen voorgelezen, dat van den secretaris Voeten en van Ad. Bockstal. Beiden om den zelfden grond in erfpacht van de gemeente te be- komen. De eerste om dien grond als uitweg voor zijne nog te bouwen woning, de andere om daarop eene berg- plaats te bouwen. Aangezien in dien grond eene riooleering is, besluit de Raad dien grond in erfpacht af te slaan aan den heer Voeten. Verder wordt den Raad medegedeeld dat op 1 Au gustus door de heer H. van Pelt te Zaandam de leening 6400 aan de gemeente zal worden overgedragen. Deze ieening is a pari a 4 pet. Niets meer aan de orde zijnde si uit de Voorzitter de vergadering. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 8,50, Rogge 7,50, Wintergerst Zomergerst Haver 9,10, ErwteD f 10,75, Witteboonen fliruinebuonen fDmven- boonen Paardenboonen Boekweit Lijnzaad fKoolzaad /ll,—, Aardappela Boter per kilo f 1,30. Kieren per 26 stnka 0,90. Ter we-kmarkt waren aangevoerd: 55 atuka Rundvee, 36 Varkcna, waarvan verkocht 30 stuks Rundvee, 30 Varkena. u s cs VLAG. NAAM. M3. Van en naar. Lading Voor Ter Neuzen i CO to 4k- CO Eng. s.s. idem Noor. s.s. Eng. 8.8. River Lagan V ectis Aagot Whimbrel 2272 2566 3919 2514 Londen New-Castle Archangel Liverpool stukg. kolan hout stukg. Van Ter Neuzen: 24 Eng. s.s. Sagenite 2015 Viissingen ledig Voor Genii 23 24 Eng. s.s. idem idem Duits. 8.8. Harelda Don John Ray Thomas Leigh 3645 2658 1396 2184 Manchester Goole idem Windan stukg. idem kolen hout 8.8. HENRY in lading te Methil voor Swinemunde. s.8. GUIDO vertrok 25 dezer van Simo naar West-Hartlepool. 8.8. HARALD in lossing te Ter Neuzen. 8.8. JENNY in lading te Simo. s.8. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. V n n Philippine. Huwelijks-aangiften. 8 Juli. Franciscus Everaert, oud 23 j.,^jm. en Elodie Everaert oud 21 j., jd. 15 Juli. Jean Marie Joseph Taelman, oud 36 j., jm. en Leontina Seraphina Vervack, oud 31 j., jd. Geboorten. 14 Juli. Edmondus Johannes, z van Jacobus Franciscus de Vos en van Marie Louise de Poorter. 16 Juli. Melanie, d. van Petrus Bernardus van Voren en van Valentina Marie Rammeloo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 3