Gemengde berieMen. Telegrafischa beriehtasi. etalage, trekt een fraaie schilderij van den be- kenden dierenscbilder Eerelman, een groep honden, dadelijk de aandacht, maar ook de andere zaken lokken tot bezichtiging. In den nieuwen winkel zelven, in zeer stem- migen toon, vindt men een rijke verscheiden- heid van kunstvol aardewerk uit de bekende ateliers De Amstelhoek, De Distel, Rozenburg, van Bronwer en uit Purmerend. Verder is er ook mooi Bretonsch aardewei'k en prachtig Rozenburgsch porselein. Enkele schilderijen van Schiitz, Nuys, Salbei-g en Tholen sieren een der wanden, en een met het geheel harmonieerende tafel bevat een groote collectie mooie etsen en gravuren. Voor het encadreeren der laatsten is de firma speciaal ingericht. Onder hetgeen in het magazijn te zien is, vindt men kostbare zaken, maar er zijn ook tal van huishoudelijke artikelen, die geen diepen greep in de portemonnaie noodig maken en toch aan een vertrek een artistiek tintje geven. De firma Den Boer heeft het voornemen nu en dan in hare kunstzaal, die, naar wij gerust durven zeggen, een sieraad voor onze stad mag heeten, een expositie te honden van kunst- producten op verschillend gebied. 1 olgens mededeeling van den inspecteur van het Loodswezen zijn in het Schaar van W aarde de volgende tonnen verlegd Stompe ton No. 8 in 30 d.M. water op on geveer 51o 23' 26" N.b. en 0o 43' 2" W.l. Spitse ton No. 7 in 25 d.M. water op on- geveer51o 23' 24" N.b. en 0o 43' 6" W.l. En in het Schaar van de Noord Stompe ton No. 3 in 31 d.M. water op on geveer 5'1 o 23' 26" N.b. en 0o 41' 31" W.l. Spitse ton No. 2 in 81 d.M. water op on- geveer51o 23' 23" N.b. en 0<> 41' 10" W.l. De minste diepte in den oostelijken uitloop van het Schaar van Waarde is thansmidden- vaarwaters 18 d.M., spitsetonskant 18 d.M., stompetonskant 19 d.M. In het Schaar van de Noord is thans de minste diepte middenvaarwaters 21 d.M., spitse tonskant 25 d.M., stompetonskant 20 d.M. Driewegen, 21 Juli. Big de heden gehouden aanbesteding van ruim 400.000 KG. steenkolen voor yekening der kolenvereeniging „De Voor- zorg" alhier werd ingeschreven door de heeren Gebr. Hamerlinck te Ter Neuzen voor 8.64 Pilaar te Breda voor 8.55 J. v. Rompu te Ter Neuzen voor 8.30 F. v. d. Ree te Ter Neuzen voor 8.29 alles per 1000 KG. Ge- gund aan den laagsten inschrijver. De prijs der kolen, vrij op den wal, is voor de leden f 8.80. Besloten is het lossen weder uit te loten, terwijl in beginsel werd aangeno- men zich los te maken van de Vereeniging op de Knol (gem. Hoek). Axel, 23 Juli. j. 1. Zaterdag had alhier door de Kolenvereeniging „de Herleving" de aan besteding plaats voor de levering van 350.000 K. G. Ruhr- en 30.000 K. G, Engelsche kolen. Hiervoor sehreven in de heeren F. van de Ree te Ter Neuzen, loko Axel-Sassing, met voorbehoud van art. 3 der voorwaarden, /8,49. J. Eigeman Broos te Breda, loko Ruhr, 7,36, Gh. van Nooi te Utrecht, loko Ruhr, 7,25, firma K. Haasters te Utrecht, loko Ruhr, 7,30, voor den wal Ter Neuzen /8,30, gebr. Hamer linck te Ter Neuzen 9,10, Engelsche kolen f 10,65, J, A. van Rompu te Ter Neuzen f 8,65, Engelsche kolen 10,30. Aangezien de voorwaarden niet loko Ruhr, maar vrij voor den wal Axel Sassing, aangeven, was de beer Van Rompu de minste inschrijver aan wie dan ook de geheele levering gegund is. Philippine, 25 Juli. Voor de door Burg, en Weth, opengestelde inschrijving op de tweede serie groot j 3401,05 der geldleening in het geheel groot 24000, rentende hoogstens 4% sjaars, was eenige inschrijver de heer H. van Pelt te Zaandam. De leening is verhoogd tot f 6400 en gegund. Sas van Gent, 25 Juli. Gistervoormiddag bij het vervoer van vlas voor de wed. IJsebaert van Westdorpt, kwam een wagen met vlas in aanraking met een der lantaarns op de oude brug alhier. De lantaarn werd geheel stuk gereden en de lamp viel te water. De landbouw- ster die eerst weigerde de schade te betalen gaf later de geeischte f 20 schadevergoeding mede, toen zij vernam dat haar paard en wagen zou worden aangeslagen. Ook met den wegwijzer van den wielrijders- bond was de wagen in aanraking geweest en had deze gehavend, waarvan de reparatie ook voor rekening der landbouwster korat. II estdorpe. Wij moesten het verslag der feestviering op j. 1. Maandag met het oog op het afdrukken van ons blad afbreken, voordat het laatste nummer van het rijke programma was afgeloopen. Na het ontbinden van den stoet duurde de gezellige feestvreugde zonder eenige stoornis voort, ja men zou zeggen dat de feestelijke stemming verhoogde naarmate de avond vorderde. Zoodra de duisternis inviel begonnen vele eerepoorten en ook gevels van huizen, te stralen in een zee van licht, wat op de versieringen een keurig effect maakte. Tegen half tien ure stroomde een groote menigte op het Kerkplein samen, om te aan- schouwen het vuurwerk, dat op den Molenberg, die zich daarvoor zoo uitstekend leent, zou wor den afgestoken. Het vuurwerk. dat door den heer Cyr. Del- laert, voor eigen rekening werd gegeven, slaagde uitnemend en de schenker heeft er alle eer van. Nog geruimen tijd bleef hierna de gezellige drukte voortduren. Middelburg, 25 Juli. De miliciens der tweede ploeg van het blijvend gedeelte keeren op Zaterdag den 28 Juli naar hunne haardsteden terug. Als een bijzonderheid mag wel vermeld worden dat beide ploegen dier lichting per bataljon 110 man sterk waren, terwijl nu door den Minister van Oorlcg is bepaald dat deze ploegen van de lichting 1906 tot een minimum sterkte zullen worden teruggebracht. De eerste ploeg die van December tot 29 of 30 Maart onder de wapenen gehouden zal worden is slechts 18 man sterk, de tweede ploeg van 29 Maart tot 27 Juli slechts 29 man (voor het garnizoen te Middelburg.) Aangezien van de eerste ploeg nog een tiental naar Amsterdam zullen worden gezonden voor de jaarlijksche versterking van dat garnizoen blijven er hier dus gedurende de winter slechts een lOtal miliciens in de kazerne. - Maandag den 30 Juli a. s. vertrekt met den gewonen trein van 6,17 uur v. m. een detachement van het 2« bataljon 3e regiment infanterie uit Middelburg naar de legerplaats bij Harskamp tot het houden van schietoefe- ningen. Het detachement staat onder bevel van den kapitein L. G. E. Kalshoven en is sterk 4 officieren, 8 onderofficieren en 60 minderen. Ook van het 4e bataljon te Vlissingen zal dien dag een afdeeling van ongeveer gelijke sterkte daarheen gaan. Zaterdag 4 Augustus keeren ze weder naar hunne standplaatsen terug. RECHTSZAKEN. Bij bevelschrift der arrondissements-recht- bank te Middelburg is P. A., oud 13 jaar, zonder beroep, te Hontenisse, te Middelburg gedetineerd ter zake van diefstal, buiten vervolging en in vrijheid gesteld, met last tot zijne plaatsing in een krankzinnigengesticht gedurende een proeftijd van een jaar. Ditis dezelfde knaap die het zijn dorpsgenooten zoo lastig maakte, waarover in ons blad meer- malen klachten werden geuit. Door den krijgsraad te Leeuwarden is de milicien S., van het 9e reg. inf. aldaar, die op Zondag 1 Juli wegens gemoedsbezwaren weigerde aardappelen te schillen, voor dienstweigering veroordeeld tot 1 maandmilitaire gevangenisstraf. Te Middelburg wordt sedert Vrijdag der vorige week een twaalfjarige jongen vermist. Dien avond heeft bij te zeven uren de ouderlijke woniug verlaten, zonder dat men weet waarheen hij zich begeven heeft. De Zeeuwsche oesterhandelaar M. d. K., die Zaterdagavond met de stoomboot Telegraaf te Rotterdam aankwam, maakte daar kennis met twee personen, met wie hij uitging. 's Nachts in de omgeving van den Bergweg, in een hem onbekende straat gekomen, is de oesterhandelaar volgens zijn aangitte bij de politie, door die twee mannen aangevallen, mishandeld en beroold van een portefeuille met 90 aan bankpapier. Te Maastricht is Zondag de zevenjarige G. bij het spelen aan den waterkant in de rivier de Jeker gevallen en levenloos daaruit opgehaald. - Een I7jarige jongeling, te Deventer die niet kon zwemmen, is Zondagmiddag bij het baden in den Usel, voor het oog van zijn mak- kers en die geen hulp konden bieden, in den fellen stroom geraakt en verdronken. A. W„ een jong meisje uit Den Bosch dat Donderdag zou gaan trouwen, is Maandag- morgen, terwijl zij bezig was haar aanstaande woning te ordenen, bij het waterscheppen in de Zuid-Willemsvaart gevallen en verdronken. - In den nacht van Zon-dag op Maandag is op de Noordzee de Noorsche bark Alster aan- gevaren door het stoomschip Prins Willem II, van den West Indischen maildienst. Het ge- beurde omstreeks een uur na middernacht tij- dens een vrij dikke mist. De mailboot liep de bark in den boeg in, waardoor de laatste zoo- danig lek werd gestooten dat het water terstond het schip binnenstroomde. Daar de lading hoofd- zakelijk uit hout bestond, bleef het schip drij- vende. Zes man der equipage, zij bestond uit negen personen, sprongen dadelijk na de aan- varing over op de mailboot, van waar terstond een sloep werd uitgezet De Prins Willem had blijkbaar geen noe- menswaardige schade beloopen. De bemanning der Alster werd te IJmuiden aan wal gezet. De 14jarige W. S.. te Grijpskerk had Maandag de onvoorzichtigheid begaan zich dadelijk na het eten te water te begeven. Ten gevolge van krampen zonk de jongen en were na eenige minuten bewusteloos weer boven ge- haald. Door den spoedig ingeroepen genees- kundige werden na veel moeite de levensgeesten weer opgewekt, doch dezen nacht is de jongen bezweken. Voor den aanvang van den arbeid kregen Maandagmorgen om zes uur twee wevers te Eindhoven, D. Wr. en V. d. L., twist. Eerst- genoemde, ongeveer 50 jaar oud, bracht den anderen met een mes een steek in den buik toe. De dader is door de rijkspolitie gearresteerd. De toestand van den getroffene is ernstig. Zondagnamiddag waren twee jongelieden van 20jarigen leeftijd in Alkmaar woonachtig voor het dorp Egmond a/Zee aan het zwemmen. Zij waagden zich te ver in zee, kwamen bij eene trekking en wilden, toen terug zwemmen, hetgeen een hunner gelukte doch den ander niet. Hoewel men spoedig met eene vlet op de plek des onheils kwam, was de jongeling reeds in de diepte verdwenen en niet te vinden. Tegen den avond is het lijk aangespoeld. Te Eefde, bij Zutphen zijn Dinsdagmorgen de ploegbaas der S.S., wonende aldaar, en een arbeider door den bliksem getroffen. De ploeg baas werd ernstig gewondde arbeider kwam er met een onbeduidende kwetsuur af. Als een eigenaardigheid vermeldt het H. Dgbl., dat op de heden en morgen te Haarlem te houden vergadering van den Bond van smeden- patroons in Nederland, drie burgemeesters komen, die in hun gemeente tevens het smidsvak uit oefenen. De heer De Jong, predikant der Re- monstrantsche gemeente te Nieuwkoop, is de vorige week, terwijl hij in den vroegen morgen aas zocht, teneinde met zijn broeder, die bij hem logeerde, op de plassen te kunnen gaan visschen, wellicht door een duizeling of beroerte getroffen, te water geraakt en verdronken. De nu overledene was 40 jaar predikant en zou binnenkort zijn emeritaat aanvragen. Geheel Nieuwkoop is onder den indruk van dit treurig ongeval. Men meldt aan de Ned. uit Utrecht Zaterdagochtend heeft hier ter stede een diep treurig ongeluk plaats gehad. De 16jarige zoon van het gemeenteraadslid, den heer P. J. H., leerling van het christelijk gymnasium, had zich op het dak van zijns vaders woning, in de Nobelstraat, begeven, met het doel daar te gaan lezen. Vermoedelijk is de knaap, bevangen door de gloeiende zonnehitte, slaperig geworden, in welken toestand hij op een gegeven oogen- blik omlaag storte, door eenige glazen lantaarns heen, om terecht te komen bij de buren. Met een gebroken rib en twee gebroken armen werd de arme jongen opgenomen. De doktoren v. d. Kaav en Idenburg verleenden genees- kundige hulp. Deze vreesden al direct voor beleediging der hersenen, zoodat de grootst mogelijke rust werd voorgeschreven. Denzelfden avond ongeveer half negen is de knaap, na eenige uren buiten kennis te zijn geweest, gestorven. De diep beklagenswaardige ouders zijn rade- loos van verdriet. Zondagmiddag is naar gemeld wordt te Almelo het logeetje van een der notabele in- gezetenen, dat met diens dochtertje ging wan- delen, op den openbaren weg te Ambt-Almelo door twee opgeschoten jongens aangerand en op niet nader aan te duiden wijze mishandelt. De justitie is onmiddellijk met dit feit in kennis gesteld en reeds Maandag mocht het den gemeenteveldwachter van Ambt-Almelo geluk- ken de daders op te sporen en in hechtenis te nemen. Tegen beiden is een bevel tot voorloopige hechtenis afgegeven. Maaudagnacht werd op de Leidsche vaart te Haarlem een heer door twee personen naar den tijd gevraagd. Toen hij zijn gouden horloge te voorschijn haalde, werd hem dat ontrukt. Een der straatroovers is door de politie gevat. Een motorrijder te Haarlem, die in de Romolenstraat aldaar voor een sportkar met kinderen wilde uitwijken, reed tegen een paal op, werd over het stuur heengeslingerd en brak drie ribben en een been. Men meldt uit Utrecht In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks twee uur had er op den Leidschen- straatweg tegenover het portiershuisje der suiker- fabriek een ontzettend drama plaats. Een milicien stukrijder der veldartillerie, P. J. Boxhoven geheeten, wonende te Rotterdam, oppasser van kapitein G., die met anderen twist moet hebben gehad, bevond zich op den straat- weg, gewapend met een zwaar stuk hout, dat hij van het bruggetje van den kersenboomgaard aan het Merwedekanaal moet hebben afgebroken en mishandelde in zijn woede elken voorbijganger, waaronder een zoodanig geslagen was, dat hij onkenbaar was door het vele bloed, dat uit zijn wonden vloeide. Toen de politieagent I. van de Weyer, een zeer kalm en bezadigd man, den woesteling op bedaarde manier trachte te kalmeeren, keerde diens woede zich nu tot hem en werd hij zoo danig met het hout geslagen, dat zelfs zijn horloge en sabelkoppel gebroken waren. Hierop trok de agent zijn revolver en loste een schot in de lucht, om daardoor den razen- de door schrik tot bedaring te brengen. Het hielp niets de soldaat bleef doorslaan. Het eenige middel om daaraan nu een einde te maken scheen een schot in den arm te zijn. Toen de agent de revolver aanlegde en af- trok, hief de soldaat weer het hout op om te slaan, zoodat niet den arm werd getroffen maar de kogel onder den oksel in het lichaam door- drong, met het noodlottig gevolg, dat de dood bijna onmiddellijk intrad. Drie kwartier later is de ougelukkige in het hulpbureau van politie in de Jan Pieterszoon Koenstraat overleden. Direct werd de commissaris van politie in de 2e sectie, gewaarschuwd, die spoedig verscheen, evenals de officier van justilxs. De verslagene was in gezelschap van zijn meisje, benevens een paar vrienden-militairen, die ook hun meisjes bij zich hadden. De agent v. d. Weijer staat zeer gunstig be- kend bij het publiek zoowel als bij zijn supe- rieuren. De instructie heeft Maandag den geheelen dag geduurd. Het lijk is in het ziekenhuis gerechtelijk geschouwd. Een tuinier te Roeselaere wilde in de weverij Degrijse zijn schop scherpen op een steen die met een snelheid van 800 maal per minuut ronddraaide. De schop raakte tusschen het leder en de poelie, en de steel sloeg den man met ongehoord geweld tegen den buik. Hij is onder de vreeselijkste pijnen bezweken. -T- Te Boskowitz bij Briinn in Oostenrijk is er Zondag brand uitgebroken in een kelder, waar benzine en petroleum bewaard werden. Door twee ontploffingen werden vier menschen gewond, o. a. mannen van de brandweer. In het groothertogdom Mecklenburg- Schwerin hebben verleden week zware onweders gewoed, die met stortregens en windhozen ge- paard gingen. Op vele plaatsen op het platteland sloeg de bliksem in en brandden huizen, stallen met vee en schuren af. In het dorp Giilze bij Boizenburg werden in een huis drie vrouwen door den bliksem getroffen en moesten zwaar gewond uit het brandende huis gedragen worden. In vele kleine steden was het juist schuttersfeest toen het zware weer kwam opzetten. Kramen en tenten werden omgeworpen en de menschen moesten van de pleinen wegvluchten, Langs de kusten zijn bootjes omgeslagen en menschen verdronken. Onlangs werddoorde Amerikaansche schatkist een wissel uitgekeerd van 2 dollarcenten. Deze wissel werd ge'ind door den heer Moritz Proctor te Mineral Point in Wisconsin. De heer tfroctor toch heeft een zeer winst- gevende omnibus-dienst tusschen Mineral Point en Bogdeville ingericht, naar het was zijn eer- zucht op z'n wagen het //Vereenigde Staten Post" te kunnen schilderen. Derhalve dong hij mee in de aanbesteding van den vrepublikein- schen postdienst", alle inschrijvers overlreffende door zijn aanbod, de post voor 2 dollarcenten te wiilen vervoeren. Toch komt de heer Proctor best aan zijn geld, want de merkwaardige wissel is curiosi- teiteuverzamelaars goud waard. Voor den eer- sten verleden jaar begon de concessie maakte hij al 100 dollar Te Gross-Hadern bij Munchen had zekere Springer een naburige leiding voor stroom van hooge spanning afgetapt, om er een lamp in zijn ijskelder mee te voeden. Hij wist echter niets van die sterkte van de spanning af en werd door den stroom gedood toen hij zijn lamp de eerste maal wilde gebruiken. Zijne dochter die bij hem was om hem te helpen, bleef ongedeerd gebouw van het Provinciaal bestuur van den nieuwen 's Gravenhage, 25 Juli. De toestand van Hare Majesteit de Koningin is tot heden be- vredigend. De nacht werd rustig doorgebracht. Middelburg, 25 Juli. Heden werd alhier aan het aanbesteedhet voortzetten canaalarm van Sas van Gent naar Ter Neuzen, tusschen de Nederlandsche grens en Driekwart met bijbehoorende werken. (Raining f 960,000). Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. v. Noordenne te Utrecht voor 1,023,000 J. de Tillaut, Victor Vorsaert en Auguste Neijt te Selzaete voor 825,000 M. J. van Hattem te Beverwijk voor f 947,000 K. L. Kalis te Slie- drecht voor 876,700Tijs Volker en L. Volker Jzn. te Dordrecht en te Maarssenvoor 889,719 G. A. van Hattem te Sliedrecht voor 863,000 rosper Decloedt te Sas van Gent voor /889,000 J. v. d. Velde P.Az. te Dordrecht voor f 793,000 Medaets en H. Declerq te Schaerbeek en te Uccle voor f 787,000.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 2