A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. No. 4807. DRANKWET Gemeente PHILIPPINE. Oonderdag 19 Juli 1900. 40e Jaargang. Buitenland. Onveiligheid Vaarwater. Tweede serie groot 3401,05 FEUILLETON. WERNER'S AV0NTUUR. ABONNEMENT Voor Per drie maanden binnen Ter Neuzen f 1,Franco per post Nederland 1,10. Voor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82±. Men abonneert zich bjj aile Boekhandelaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADVERTENTIE: Van 1 tot 4 regels 0,40. Voor elken regel meet 0,10. Bjj directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prjj* slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. Inzending van advertentien vdor 3 uren op den dag der uitgavq 24 Juli wordt een zeilwedstrijd Storting 1 Augustus a. s. bij den Gemeente- ^tSe^,c^ Ontvanger. Philippine, 12 Juli 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd, E. CUELENAERE. De Secretaris, A. VOETEN. Burgemeester en Wethouders van PHILIPPINE maken bekend dat van af heden is opengesteld de inschrijving op de der geldleening dier gemeente, in het geheel groot 24600,verdeeld in aandeelen ieder groot 600,—, rentende hoogstens 4 's jaars. Inschrijvingen, in gesloten couvert waarop vermeld„Insclirijviny voor de y eld- lee ning," kunnen bij den Burgemeester worden ingeleverd tot 12 uur 's middags van den 26 Juli a. S.j op welk uur de ingekomen biljetten in het openbaar zullen worden geopend. Het inschrijvingsbiljet zai vermelden den naam, voornamen, beroep en woonplaats van den inschrijver, het getal aandeelen waarvoor wordt ingeschreven en de bedongen jaarlijksche rente. Afdrukken van het leeningsplan zijn kosteloos verkrijgbaar ter secretarie. 43) Doch Lili trok baar naast zich in bet heide- kruid. ,/Maak hem niet wakker Ik ben bang voor zijn oogen. Laat alles zooals het staat en ligt en ga alleen de wijde wereld in. Of neem mij mee. Ik stel vertrouwen in u." Judith gevoelde zich gerustgesteld. Zij be- greep wel, dat dit meisje voor haar geen gevaar opleverde. Doch zij kreeg medelij den met haar, en wilde de verwarde gedachten van het kind tot rust brengen. „Waarom wilt ge hier vandaan vroeg zi] vriendelijk. „Ge hoort hier toch thuis. Ge zoudt spoedig terugverlangen naar dit plekje aarde." Dat woord //aarde" had op Lili een vreemde uitwerking. Zij sprong op en keek in het rond. //Die aardeDat is het juist, wat mij angstig maaktEr ligt iets in de aarde be- graven, en dat laat mij geen rust //Is hier in de nabijheid dan het graf van iemand, dien ge bijzonder hebt liefgehad z/Ik heb hem liefgehad," zei Lili zacht, ter- wijl zij aan het heidekruid plukte. //Maar het is geen graf op een kerkhof, het is slechts een kuil. Eom mee, dan zal ik u de plek wijzen." R U S L A N D. S E R V I E. TER NEUZEN, 18 Juli 1906. Naar wij vernemen zal ter gelegenheid van de plezierreis naar Ostende waartoe door het bestuur van de //Buiten-societeit" alhier het initiatief is genomen, door de spoorwegmaat- schappij GentTer Neuzen in samenwerking met de Belgische Staatsspoor een extratrein worden georganiseerd, die ook reizigers aan de tusschenstations op Nederlandsch gebied zal epnemen. De retourprijs uit Ter Neuzen be- draagt 4,10 francs voor de derde klasse en 6,80 francs voor de tweede klasse. Vertrek uit Ter Neuzen v. in. 6,23 uur, uit Ostende n. m. 6,47 uur. Bij Kon. besluit is toestemming verleend aan den heer A. A. E. C. Voeten, secretaris der gemeente Philippine, om tot 1 Januari 190C te Ter Neuzen te wonen. Het biljardspel vindt in de laatste jaren meer en meer ernstige beoefenaars en het aantal uergenen die er zich op toeleggen om hot daarin tot een zekeren graad van volmaaktheid te brengen neemt steeds toe. In de meeste gevallen berust bij de meeste spelers de kunst op eigen oefening, doch in den laatsten tijd zijn inrichtingen ontstaan, waar die kunst wordt Dinsdag gehouden van Ter Neuzen naar Antwerpen en Donderdag 26 Juli van Antwerpen naar Ter Neuzen. Een lOtal Hollandsche en 11 Engelsche jachten zijn ingeschreven. Voor de tijdelijke waarneming van het vacante ontvangkantoor der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Hontenisse is, in- gaande 27 dezer, aangewezen de surnumerair F. P. A. Appelboom van de directie Middelburg. Bij Kon. besluit is benoemd tot griffier van het kantongerecht te Oostburg, de heer Mr. B. H. Carp, thans griffier van het kanton gerecht te Amersfoort. De avond-vergadering der Prov. Staten van Zeeland op Vrijdagavond j.l. kon in plaats van ten 8 ure eerst ten halt negen geopend worden en toen ontbraken nog 20 van de 42 leden. //De Zeeuw", anti.-rev. hoofdorgaan in Zeeland zegt hiervan het volgende w Tegen over de vele zorgen en moeiten door kiesvereenigingen en kiezers op zich genomen om hunne vertegenwoordigers in Staten en Raden gekozen te krijgen, steekt de houding der gekozenen niet zelden ongunstig af. Zoo in de Zeeuwsche Provinciate Statenvergadering van Vrijdagavond waar nagenoeg de. helft der leden ontbraken. Is dat verantwoord Is een dag in den zomer en een in 'tnajaar te veel om de opgedrageu taak te vervnllen Dat men het dan toch liever niet op zich neme, of bedanke als men de onmogelijkheid van behoorlijke plichtsvervulling inziet. Voor de nagelaten betrekkingen van de in den storm van 29 Juni verdronken visschers te Breskens is te Oostburg 142 bijeengebracht, onderwezen. Blijkens achterstaande advertentie zal alhier I LJzendiike f 138 en te&Waterlandkerkje 42. in het /Hotel Centraal" w 1 J J Zij gingen naast elkaar over de heide, doch niet in de richting, waar Judith een kerkhof vermoedde; zij richtten integendeel hareschreden naar de elzeboomen, die de villa omringden. ,/Daar niet heen," fluisterde Judith. //Hij kon wakker worden z/Wij zullen heel stil zijn." Lili gleed vooruit als een schaduw en opende onhoorbaar het tuinhek. Toen bleef zij staan bij een plek, waar de maan helder op scheen. en wees op de omgegraven aarde aan hare voeten, z/Hier ligt hij weggestopt. De kraaien weten het, anders vermoedt niemand iets ,/Wie vroeg Judith beklemd. z/Hij woonde in deze villa en eens op een nacht verdween hij. Het is nog niet lang ge- leden. Hij had veel geld mijn grootvader zegt. dat het meer dan honderd duizend mark was. En hij droeg een grooten diamant op de borst." Plotseling waren de rollen tusschen de beide vrouwen verwisseld. De eene, die geheel be- heerscht werd door de gedachte aan een duister geheim, stond rechtop en keek droomerig in het maanlicht, terwijl Judith nauwelijks op de been kon blijven. Weinige oogenblikken geleden had Judith nog gemeend, dat zij te doen had met een meisje, wier denkvermogen niet in orde was zij was slechts met haar gaan spreken om haar vertrowen te winnen en niet verraden te worden. En nu geloofde zij plotseling alles, wat Lili zeide. een cursus m het biljardspel voor eerstbeginnenden aanvangen terwijl op nader te annonceeren tijdstip ook onderricht aan meer gevorderden zal worden gegeven. Het maken van 21000 M2. steenglooiing werken met Lessineschen steen, aan den Bath- polder. is opgedragen aan de Gebr. Jansen te Ter Neuzen. Met gunstig resultaat is het toelatings examen voor de Hoogere Burgerschool te Rotterdam atgelegd door R. Drost van 1 er Neuzen en voor het Gymnasium te Doetinchem door K. A. J. Hugenholtz van Axel. In ons vorig nummer is abusief vermeld dat van Zaamslag tot de eerste klasse der H. B. school te Middelburg is toegelaten J. J. A, Wisse, dit moet zijn Jacob Wisse. Die som van zestig duizend gulden, waarvan Gabori niet kon zeggen hoe hij er aan gekomen wasdie diamanten dasspeld, welke hij uit Ham burg had meegebracht, naar hij zeide, maar die hij toch niet wilde dragende nauwkeurige kennis van de inrichting der villa, dat omge- woelde bedalles stond haar nu ontzettend helder voor den geest, en de ongelukkige vrouw kwam tot het besef, dat de misdadiger tot alles in staat is. wanneer de dorst naar goud de drijfveer zijner handelingen is. Judith stond een oogenblik als verlamd door hare ontsteltenisafschuw en haat brachten haar weder tot handelen. z/Weg van hiersprak zij hijgend. XIV. Paul Gabori sliep zoo vast alsof hij het zuiverste geweten ter wereld had en nooit had gehandeld in strijd met de artikelen van het strafwetboek waarin gesproken wordt van het tuchthuis, ja ook van de doodstraf. Gerust sliep hij echter niet, want soms strek- te hij den rechterarm uit en greep in de lucht zoo ongeveer als iemand die een ander wil worgen, of die bang is dat iets hem zal ontsnap- pen. Wegens de hitte had hij de mouwen op- gestroopt, zoodat bij elke beweging van zijn arm ook de beweging der spieren zichtbaar werd. Ondanks zijne slanke gestalte moest Gabori buitengewoon sterk zijn en gevaarlijk, In den winter van 1905 op 1906 werden in Zeeland een dertiental cursussen in land- bouwkunde voor volwassenen gehouden, waaraan gemiddeld 284 personen deelnamen. In denzelfden winter werden 26 landbouw- wintercursussen gehouden met 101 leerlingen in het eerste jaar en 114 gediplomeerden. De Vereeniging tot verzorging van ge- brekkige en mismaakte kinderen in Nederland. onder bescherming van de beide Koninginnen, telt blijkens het verslag over 1905, 826 leden en 143 begunstigers tegen 848 leden en 144 begnnstigers in 1904. Zij droeg aan de Johanna-Stichting, te Arnhem gevestigd, tot nog toe het eenig Fehuis der Vereeniging, 3000 als bijdrage en 3000 als renteloos voorschot af. In het afgeloopen jaar hebben wederom velen hun steun aan de Vereeniging verleend en daar- onder ook uit Aardenburg, Cadzand, Zaamslag, Oostburg, Groede, Kappelle, Middelburg, Oost- kapelle, Sas van Gent, Vlissingen en Zierikzee. Het Bestuur heeft geene verandering onder- gaan. Het volgens rooster aftredend bestuurs- fid Mr. J. S. Royaards, werd herkozes. Met leedwezen wordt in het verslag geme- moreerd, dat pogingen, in Den Haag en te Am sterdam in het werk gesteld, om ook aldaai Tehuizen op te richten niet zijn geslaagd. Op verzoek van de afdeeling Zeeuwsch- Vlaanderen O. D. van de organisatie van R. K. ook wanneer hij ongewapend man tegen man streed. Plotseling sloeg hij de oogen op. Hij had vast geslapen, doch bij het ontwaken kwam dadelijk zijn misdadigers inborst boven. De jarenlange gewoonte van steeds in gevaar te verkeeren stelde hem in staat om in een enkele seconde den slaap volkomen at te scliudden. Hij ging rechtop zitten en keek in het rond. De lamp was uit, het venster stond open en de stralen der maan verlichten de kamer. Dit alles was niets bijzonderzij hadden alge- sproken om gedurende den nacht de frissche lucht te laten binnenstroomen. het was nu nacht en als het venster openstond, moest de lamp natuurlijk uit zijn. (Wordt vervolgd). TER SECZESSCHE CODRAIT. Kit mad verHefaiJnt VI»»n.l»K-. Woensdag- en V von.l, ■ttgenonderri op FeeS<fl«Ben, bij de Finn* J. VAW Ter Mewen. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 37 in verband met art. 12, le lid der Drankwet ter openbare kennis dat hij hen zijn ingekomen verzoekschriften om verloftotden verkoop van alcoholkoudenden drank anderen dan fcterken drank van R. M. VERMAST, timmerman, wonende te Ter Neuzen voor het beneden lokaal van ketperceel plaatselijk gemerkt 71 en gelegen aan de Dijkstraat; b. JACOBUS JOHANNES DE NERING. bierhuis- houder, wonende te Ter Neuzen voor het beneden voor- en het beneden achterlokaal van het perceel plaatselijk gemerkt 109 en gelegen aan de Donze-Visserstraat en c. JAN 't GJLDE, bierhuishouder wonende te Ter Neuzen voor het voorlokaal van het perceel plaatselijk gemerkt 23 en gelegen aan den Baandijk. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is geschied kan ieder tegen het verleenen van het verlof schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren In brengen. Ter Neuzen, 17 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. D1ELEMAN, Secretaris. De Burgemeester van TER NEUZEN "brengt ter kennis van zeevarenden dat schietoefeningen znlJen worden gehouden op I« en zoo noodig ook op IS1 Augustus a. s. van bet fort Pampus. Inlichtingen omtrent deze schietoefeningen kunnen door belanghebbenden worden verkregen ter Secretarie der gemeente op de uren waarop deze is geopend. Ter Neuzen, 17 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. Te Sambof in Rusland maakte een patrouille zich zoo §emeenzaam met het volk, dat de bevelvoerende oflicier het geraden achtte haar n*ar de kazerne te doen terug- keeren en haar daar in arrest te stellen. Maar toen de menigte dit laatste merkte, trachtte zij, versterkt met kozakken en dragonders, de gevangenen te bevrijden, waardoor de toestand veroritrustend werd. Een heel jong oflicier beval daarop den troepen op de menigte te vureu. Een enkel soldaat gaf vuur en de oflicier zelf viel dood neer. Een dergelijk voorval teekent zeker wel met scherpe kleuren den geest, die in het Russische leger heerscht. De soldaten weigeren hoe langer hoe meer op het volk of op hun muitende makkers te schieten, maar richten het geweer op hun eigen officieren. Maar ook onder deze laatsten zijn er al genoeg, die met de vrijheidsbe- weging meegaau. Het program van de militaire yeree- niging, waarvan velen lid zijn, is vrij revolutionair en wenscht d^rechten en ouschendbaarbeid van de Doema in de eerste plaats gewaarhorgd te zien. Voor een ver- gadering van cavaleristen te Gatsjina zette dezer dagen een oflicier dat programme uiteen en werd daarbij zeer toegejuicht. En het »chijnt wel, of het heele leger van dezen revolutionairen geest doortrokken is. Zelts de kozakken zijn liet hetrouwbaar meerte Moskon hebben er 87, die alle deelen der garnizuenen daar en in het disrict vertegenwoordigden, op een vergadering een motie aangenomen, waarin bijeenroeping van een consti- tueerende vergadering veriangd worat. Te midden van deze algemeene ontbinding in het leger zit de Czaar nogaltijd weifelend op Peterhof, niet wetend naar weike richting zich te wenden. Er wordt veel gesproken over een ministerie van constitutioneele demokraten, en over een ministerie van Jermalof, maar er wordt ook gezegd, dat er geen sprake is van een heengaan van het ministerie-Goremykin. Wiezalgelijk hebben Een der Doemaleden, die laatst bij den Czaar ontboden was, heeft dezen op het gevaar van dit dralen gewezen. Zou Nicolaas II dat zelf.niet inzien En zou hij, wanneer hij van deze voortdurende muiterijen en onlusten en van de telkens terugkeerende aanslagen hoort, niet begrijpen in welken hachelijken toestand hij zelf zich bevindt Er is nog een vorst, wiens toestand niet rooskleurig schijnt. Het niet verschijnen van jong-radicalen en nationalistische afgevaardigden op de receptie ter ge- legenheid van zijn verjaardag schijnt voor den Servischen Koning een err.stige beteekenis gehad te hebben. Den- zelfden avond van dien verjaardag zijn een kapitein van het leger en 19 onderofficieren gevangen genomen, terwijl nog meerdere arrestaties van officieren verwacht worden. De regeering laat er zich nog niet over uit, maar men weet toch, dat er al gedurende enkele dagen een onderzoek gehouden wordt. Zouden de Servische officieren het ook onder dezen koning niet naar den zin hebben en daarom plan gemaakt hem ook uit den weg te ruimen Maar op deze wijze zouden ze toch spoedig geen anderen koning meer kunnen vinden voor Hoe mooi een koningschap ook men wil er toch zijn leven gewoonlijk nog liever niet aan wagen. Voor den Engelschen gezar.t, die er pas is aangekomen, schijnt het in alle gevallen geraden te zijn, zijn koffers nog maar niet uit te pakken. En als hij nu wegens een nieuwen koningsmoord Belgrado opnieuw verlaten moet, zou de Engelsche re geering goed doen den post maar een jaar ofwatonbe- zet te laten in afwachting van wat er gebeuren zal. Dat spaart haar rneteen de kosten van een gezant; en op deze wijze wordt haar nauwgezetheid van geweten, en haar opkomen voor menschelijkheid en rechtvaar- digheid nog beloond.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1