A I g e m e e n Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. onset i No. 4865. Gemeente PHILIPPINE. Zaterdag 14 Juli 1906. 46e Jaargang. S EERSTB BLAD aanbesteden: het maken van ongeveer 4400 M2. klinkerbestrating en van ongeveer 2000 M*. keibestrating zonder leve- vering van benoodigden steen. Verlegging gedeelte hulpweg bij de haite Siuiskil (bruq). Qnveiligheid Yaarwater. Tweede serie groot 3401,05 Gemengde berichten. ABONNEMENT: Per drie maanden binnen Ter Neuzen 1,—. Franco per postYoor Nederland /1,10. Yoor Belgie 1,40. Voor Amerika 1,82$. Men abonneert zich bjj alle BoekhandeJaars, Postdirecteuren en Brieven- bushouders. ADYEBTENTlfiN: Yan 1 tot 4 regels f 0,40. Voor dken regel meer f 0,10. Bij directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prii» slechts tweemaal berekend. Grootere letters worden naar plaatsruiinte berekend. Inzending van advertentlen v6or 3 areu op den dag der uitgavw Burgemeester enWethouders van TERNEUZEN zullen op ISSaandag 23 Juli 1906, des namiddags drie uur, in het openbaar in het gemeentehuis Inschrijvingsbiljetten op zegel gesteld kunnen worden ingeleverd tot op het uur der besteding. Bestekken zijn verkrijgbaar ter gemeente- secretarie van af Vrijdag 13 Juli 1906, tegen betaling van 0,25. Aanwijs zal geschieden op Donderdag, 19 Juli 1906 des voormiddags 10 uren, samen te komen aan het gemeentehuis. Ter Neuzen, 11 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders van Ter Neuzen, J. A. P. GEILL, Burgemeester. W. S. J. DIELEMAN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van PHILIPPINE maken bekend dat van af heden is opengesteld de inschrijving op de der geldleening dier gemeente, in het geheel groot 24600, verdeeld in aandeelen ieder groot 600,—, rentende hoogstens 4 's jaars Inschnjvingen, in gesloten convert, waarop vermeld Inschrijving voor de geld leening," kunnen bij den Burgemeester worden ingeleverd tot 12 uur 's middags van den 26 Jul! a. s., op welk uur de ingekomen biljetten in net openbaar zullen worden geopend. Het inschrijvingsbiljet zal vermelden den uaam, voornamen, beroep en woonplaats van den inschnjver, het getal aandeelen waarvoor wordt ingeschreyen en de bedongen jaarlijksche rente. Atdrukken van het leenmgsplan zijn kosteloos verkrijgbaar ter secretarie. Storting 1 Augustus a. s. bij den Gemeente- iJntvanger. Philippine, 12 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd. E. CUELENAERE. De Secretaris, A. VOETE N. TER NEUZEN, 13 Juli 1906. De St.-Crt. no. 160 bevat o.m. de statuten van de vereeniging ,/De ambachtsschool voor Ter Neuzen en omstreken." Door het bestuur der waterkeering van het calamiteuze waterschap Oud- en Jong-Breskens werd Dinsdag te Breskens in het openbaar aan- besteed het maken van een buitenberm en daarmede in verband staande werken, met het vernieuwen van een strandhoofd, aan de water keering van voornoemd waterschap ramine 16.194. 8 Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. Haasten te Groede voor 17.600, G. J. de Smidt te Breskens voor f i7.600, J. M. H. v. d. Sande te Breskens voor 17.448, J. Linden- bergh te Wemeldinge voor 17.288 en W. Dekker te Yeere voor 17.268. - Woensdagnacht omstreeks twee uren is in de asch gelegd de schuur van den landbouwer D. onder St. Kruis. Drie paarden met veulens, vijf stieren en tien kalveren zijn met den landbouwinspan verbrand, evenals het gedorschen graan, booi en stroo. De overige paarden werden gered. Ook de koeien. die in de weide waren, bleven behouden. De knecht en de koewachter werden met inoeite uit het brandende perceel gered. Alles is verzekerd. Men vermoedt dat de brand aan kwaadwillig heid is toe te schrijven. (M. Ct.) - In de maand Juni kwamen in ons land de volgende gevallen van besmettelijke veeziekten voor kwade droes 2 (2), scburft 230 (8), rot- kreupel 2 (1), vlekziekte 75 (36), miltvuur 24 (20) en hondsdolheid 24 (20). In Zeeland kwamen geen ziektegevallen voor. De tusschen haakjes geplaatste cijfers duiden het aantal eigenaren aan. In de provincie Zeeland kwamen in de week van 4 tot en met 10 Juli 4 gevallen van besmettelijke ziekten voor, nl. te Axel en Hemkenszand 1 van roodvonk en te Kortgene en Middelburg 1 van typhus en febris typhofdea. Westdorpe. Dinsdag had alhier het jaarlijks feest der H. Kindsheid plaats. Werd dit door onzen overleden pastoor telken jare met veel luister gevierd, onze tegenwoordige Herder heeft niet minder getoond de H. Kindsheid met hart en ziel te zijn toegedaan. Iedereen kon dan ook geuieten van al de blijde kinder- gezichtjes. 's Morgens om 8 uur kwamen een circa driehonderd kinderen bijeen aan de ge- meenteschool, waarna zij, afgehaald door Me dames zelatricen in plechtigen optocht naar de kerk werden geleid, alwaar om 9 uur een plechtige H. Mis ter eere der H. Kindsheid werd opgedragen. Onder de processie in de kerk werd door deze talrijke kinderschare een toepasselijk liedje gezongen. //Hoe eenig lief is toch dezen optocht" hoorden we van" ver- scheidene toeschouwers zeggen en terechtwant en zij, dien den optocht organiseerden, en de moeders der feestvierende kleinen, zij alien hadden getoond het schoone doel van het ge- nootschap met kracht te willen steunen. Een woord van hulde en dank is hier niet misplaatst aan de hoofdzelatrice mej. Clarisse Hesters die door haren ijver voor deze zaak het reeds groote aantal leden wist te vermeerderen met 27 meuwe leden, waaronder zelfs kinderen van pas 2 maanden oud, die alien door de Z.Eerw. Heer pastoor zelf de medaille werden omce- hangen. - De gehouden collecte voor de feestviering ter gelegenheid van de plechtige installatie van onzen nieuwen Herder op Maandacr 23 Juli e. k. heeft opgebracht f 208,03s. Begunstigd door het heerlijke zomerweder is onze kermis buitengewoon netjes afgeloopen. Ei was zeer veel volk op de been en honderden fie.tsrijders verschenen om onze kermis te komen bijwonen. In vele cafe"s was er gelegenheid tot dansen, waarvan door de danslustige paartjes, niettegenstaande de groote hitte, gretig gebruik werd gemaakt. De lijken van de te Breskens thuis behoorende verdronken visschers zijn te Heyst en Blanken- berghe aangespoeld. Men meldt uit Sint Aunaland Dat zwaluwen, merels en ooievaars zeerver- trouwd met de menschen zijn, blijkt hieruit, dat zij hunne nesten menigmaal in hunne naaste om- geving bouwen de ooievaar op den nok van een huis, de zwaluw tegen of in de schuur, de merel in boom of struik van tuin en wandel- plaats. Al heel sterk is echter, wat tegenwoordig alhier te zien is. Een merelpaar heeft zijn nest gebouwd in een lage kastanje op het speelplein der school, slechts enkele meters van en juist voor de deur, waardoor dagelijks meer dan 400 kinderen in- en uitgaan. Het schoollokaal, dat het naast aan den boom grenst, wordt wekelijks gebruikt voor repetitie van een zanggezelschap en van een fanfarecorps. De schoolkinderen joelen en juichen driemaal per dag onder en om den boom, en toch zit de wijfjesmerel thans rustig haar eieren uit te broeden. Uit Giethoorn meldt men aan de Zw. Ct. Al sedert jaren is hier een ooievaarsnest op j lde schuur van de wed. K. G. Yos. Alle jaren komt een ooievaarspaar dat nest betrekken. Genoemde weduwe heeft jl. Zondag de jongen voor f 2 per stuk verkocht. Het is treurig om te zien, hoe de ouden bij het huis op eil neer loopen en zoeken naar hun jongen. De in haar nabijheid wonende buren zijn zeer on- tevreden over 't gebeurde, daar ze vreezen, dat de ooievaars het volgende jaar niet weer zullen komen. - De dienstbode van de familie O. in de Van tepeykstraat 59 te's Gravenhage ging Dins- dagmiddag naar boven in het huis om vnur- makers uit een kist te halen toen, bij het op- lichten van het deksel, plotseling een man daaruit te voorschijn kwam Het dienstmeisje vluchtte, hevig verschrikt en liet daardoor den man de gelegenheid over de daken te vluchten. De man wist nog een gouden horloge en een kistje met 100 mee te nemen. De politie heett een uitgebreid onderzoek ingesteld, tot dusver echter zonder resultaat. - Onlangs werd te Groningen een 6jarig jongetje van een schipper, uit school komende twee vingertjes van de rechterhand tusschen een brugleuning afgeknepen. De gemeente Groningen moet nu de opvoeding van den voor velen arbeid ongeschikten knaap voor haar reke- ning hebben genomen. Verlaat het kind eerstdaags het Kinderzieken- hnis, dan wordt het in een huisgezin uitbesteed, om geregeld de school te kunnen bezoeken. En later zal de gemeente voor heur petekind zeker wel een of andere betrekldng hebben, opdat het toch nog een eerlijk stuk brood kan verdienen. Men meldt Te Weiwerdervalge (Gr.) is het gezin van H. "V enema na het gebruik van in olie gebakken pannekoeken vrij ernstig ongesteld geworden. De dokter constateerde vergiftiging. De toestand van de patienten is nog al gunstig. Een grap die slecht afliep. Een meisje in de Kroost te Zeist had ter gelegenheid van den Zondag haar vrijer over, een soldaat uit Utrecht, en deze maakte bij die gelegenheid kennis met den kostganger harer ouders. Voor de grap zouden de nieuwe vrienden eens van kleeren verwisselen. Toen ieder zijn eigen kleeren weer terug had, miste de burger (een jockey) uit zijn bin- nenjaszak een biljet van f 100, waarvan hij den soldaat verdacht, doch deze bleef ontkenuen. Des avonds ging de vader van het meisje naar Utrecht en trachtte daar den soldaat nog tot teruggave te overreden, doch zonder gevolg. Toen daarop den commandant van de wacht met het geval in kennis gesteld werd, volgde een nauwkeurig onderzoek, waarna de soldaat weldra tot bekentenis kwam. Hij had het biljet reeds gewisseld en er f 6 van uitgegeven. - Zaterdag jl. had te Herpen een droevig ongeval plaats. lerwijl eenige kinderen bezig waren met vuurtje stoken, konden zij de vlammen niet meer meester worden, met het gevolg, dat de arbeiderswoning van H. v. d. B. op de Heuvels een prooi der vlammen werd. Meenende, dat de kinderen buiten waren, werd eene geit nog gered en toen na weinige oogenblikken nog een kind werd gezien, was het een onmogelijkheid geworden om nog binnen te komen en moest men het kind zien verbranden. Niets was ver zekerd. - Mevr. E. te Tilburg kwam Dinsdag, toen zij bezig was een handschoen met nafta te rei- nigen, in de nabijheid van vuur, met het ge volg dat zij eensklaps in vlammen stond. - Een heer te Bussum nam elken morgen een bad en om zich daarna goed te laten drogen ging hij geheel naakt op het balkon van zijn villa staan en liet zich door het zonnetje koesteren. De buren vonden dit echter al te de politie kwam er bij te pas en tegen den vereerder van Adam's costuum werd proces- verbaal opgemaakt. - Door spelen met vuur is een jongen van 9 jaar oorzaak geworden van het afbranden van een remisegebouw der Dedemsvaartsche Stoom- tramweg-maatschappij te Hoogeveen. Het kind had hars verzameld, dat uit pijnhout liep, en dat aangestoken, waardoor ook het gebouw, dat geheel van hout was en bovendien een vrij groote hoeveelheid briketten bevatte, in brand ge- raakte. De heer Averbeck, med. student te Leiden schrijft in het //L. Dbl." //Toen Maandag-avond de deelnemers aan een promotie-partij in optocht naar „Minnerva" gingen, gevoelden zich enkelen (zeker nog onder den invloed der Romeinsche feesten te Utrecht) tot grootsche dingen in staat. Zij wilden, naar het schijnt, een tweeden Sabijnscben maagden- roof op het getouw zetten. Zich niet bekommerende om leeftijd, grepen de heeren mijn moeder, die op de stoep stond, vast en sleurden haar mee. Voor de woning van den heer Kleyn kwam zij te vallen en werd hierbij door de opdringende heeren geschopt. z/Mijn vader, tot ontzet zijner echtgenoote aangesneld, ontving van een der heeren zulk een slag op den neus, dat het neusbeen waar- schijnlijk gebroken is en hij hevig bloedde uit een wond, denkelijk door een ring veroorzaakt." Van de bestuurders van het korps eischt de heer A. voldoening voor den smaad, zijn ouders aangedaan. Een 6jarig meisje van den nachtwaker Bijl te Heinenoord, geraakte spelende te water in het Spui. Op het hulpgeroep en geschrei van haar 4jarig broertje, kwam nog juist intijds haar moeder aansnellen die het genoegen mocht smaken haar eigen kind van een anders wissen dood te redden. Het Nws schrijft Zaterdag zijn de laatste landweertroepen naar hun haardsteden teruggekeerd, zoodat thans duizenden mannen in het bezit van een geweer of karabijn zijn. Wanneer men weet, dat er reeds nu patronen in den handel zijn en sommige landweermannen zich hebben uitgelaten, dat het geweer zich uitstekend ;.eent voor het schieten op ganzen, dan doet zi< h de vraag voor of het geweer in handen van alle gebruikers wel ge heel betrouwbaar is. Deze vraag doet zich omtrent sommig„__ nog meerdere mate gelden, als men heeft gezien, op hoe onverantwoordelijke wijze er mee werd gehandeld en omgegaan bij het vertrek met groot verlof naar huis. TER SEUZESSCHE C0FR4ST Oit blfkd vernchijni naaadag., WoensdaR. en Vrijdaf(avond, ailgezonditrd urn Veestdaeen bit de mi- - _TZI mmm 'ee»"'»8en. *>ij de Jf« MM »*i lilBB te ter Xeaiea. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van de ingezetenen, dat btijkens missive van den Com- missaris der Koningin in Zeeland, d.d. 10 Juli 1906, A no. 848, 2e afdeeling, de noordelijke helft van den' hulpweg nabij de spoorweghalte Siuiskil (brug) aan de westzyde van het kanaal van Ter Neuzen ♦tp K«Srtezer verlegd wordt van Jiet stationsemplacement naar den westeJijken kanaaldijk. Ter Neuzen, 11 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. De Burgemeester *an TER NEUZEN brengt ter ken- ns van zeevarenden dat »cIiiet.»elVni<.Kel, zullen worden gehouden op 7 en zoo noodig on Auirus- tu, I5W».t. van het fort bij IJmuiden Au»»s InLchOngen omfrent deze schietoefeningen kunnen dooi belanghebbenden worden verkregen ter Secretarie der gemeente, op de uren waarop deze is geopend. Ter Neuzen, 11 Juli 1906. De Burgemeester voornoemd, J. A. P. GEILL. in

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1906 | | pagina 1